Viacom که صاحب امتیاز MTV می باشد ، درحال راه اندازی شبکه های پخش موسیقی وبرنامه های کمدی می باشد
22/12/1384
تاليانيوز- دو شرکت MTV Networks و T-Mobile به تازگی اعلام کرده اند که از اين پس آن دسته از مشترکان اپراتور T-Mobile که درآلمان و اتریش زندگی می کنند ، قادرخواهند بود برنامه های شبکه MTV را بر روي گوشي هايشان مشاهده نمايند. علاوه بر اين ارائه این خدمات به مشترکان انگلیسی اين اپراتور هم به زودي آغاز خواهد شد.
به گزارش پايگاه خبري تاليانيوز، Viacom که صاحب امتیاز MTV می باشد ، درحال راه اندازی شبکه های پخش موسیقی وبرنامه های کمدی می باشد . این شبکه ها به پخش اختصاصی محتوا برای کاربران وسایل ارتباطاتي سیار مي پردازند. اين برنامه ها به گونه اي توليد خواهد شد که برای پخش برروی صفحات کوچک تلفن همراه مناسب باشند.
اين ابتکار عمل، امکان دسترسي شبکه MTV به طيف گسترده تري از مخاطبان را فراهم می آورد و این درحالی است که این پروژه به اپراتورT-Mobile که هم اکنون امکان دیدن 50 شبکه تلویزیونی را برای مشترکانش فراهم آورده ، امکان می دهد تا محتواي خدمات تلويزيوني خود را بهبود بخشد .
گفتني است MTV اقدام به راه اندازي 12 شبکه پخش محتوا برروی تلفن هاي همراه در10 کشور درسراسر اروپا نموده است . این برنامه ها با نامهای تجاری MTV ، Nickelodeon ، Paramount Comedy و Game One ارائه می شوند. MTV به منظورارائه محتوا ازقبیل کلیپ های کوتاه ویدئویی ، بازیهای رایانه ای و زنگ تلفن با 63 اپراتورتلفن همراه درسراسر جهان تفاهم نامه همکاری امضاء کرده است.
جالب آنکه یکی از برنامه های این شرکت که با استقبال شدیدی از سوی مشترکین تلفن همراه مواجه شده " Head and Body " نام دارد.این برنامه یک مجموعه 8 قسمتی است و در آن داستان مردی روايت مي شود که سرش از بدنش جدا شده!
سحر الحباشی ،نایب رییس اجرای پروژه های استراتژیک و اطلاعات دیجیتال شرکت MTV اظهار مي دارد : " ما درصدد هستیم این امکان را برای مشترکانمان فراهم کنیم تا بتوانند درهر کجا که باشند ، برنامه های تلویزیونی را ازطریق گوشی های تلفن همراه خود دریافت کنند.
مشترکان T-Mobile در آلمان ، اتریش ، مجارستان و اسلواکی هم اکنون می توانند با استفاده از شبکه های نسل سوم تلفن همراه ، برنامه های تلویزیونی را بر روی گوشی های تلفن همراه خود تماشا کنند .
اینگور اشنایدر ، نایب رییس خدمات اطلاعاتی همراه شرکت T-Mobile از اعلام اینکه دقیقا چند نفر از مشترکان این شرکت از خدمات دریافت برنامه های تلویزیونی بر روی گوشی تلفن همراه استفاده می کنند و یا چند نفر از مشترکین این اپراتور از امکانات دریافت محتوا برخوردار هستند ، امتناع کرد و گفت :" درحال حاضر هدف اصلی ما این است که مشترکان را شگفت زده کنیم و سپس آماده ایم که درحد وسیع به ارائه محتوا بپردازیم " اشنایدر اضافه کرد : " به احتمال زیاد این کار درسال جاری ميلادي انجام خواهد گرفت اما نکته قابل توجه این است که ارائه این خدمات تا حد زیادی بستگی به تصمیمات قانون گذاران خواهد داشت. زیرا باید دید که چقدر دست ما را دراجرای این پروژه باز می گذارند . "
اگر چه درحال حاضر پخش برنامه های تلویزیونی به طور مستقیم بر روی گوشی تلفن همراه ممکن است، اما اگر استفاده از این خدمات رایج شود ، این پدیده به زودی منجر به افزایش بارترافیکی شبکه هاي تلفن سیار و ایجاد مشکلاتی در این زمینه خواهد بود.
اپراتورهای رقیب درتلاشند تا زمانی که پخش محتوا بر روی گوشی های تلفن همراه وارد بازارهای اروپایی می شود ، با ایجاد بسترهای فني مناسب آن را به فن آوری رایج و کاربردی برای کاربران تلفن همراه تبدیل کنند.
گفتني است شرکتهای تلفن همراه کره جنوبی هم اکنون ارائه برنامه های تلویزیونی بر روی گوشی تلفن همراه را آغاز کرده اند .
منبع : روابط عمومی تالیا