با اين حساب سرقت و سوء استفاده ديگر افراد از گوشي تلفن همراه کاهش چشمگيري خواهد يافت
26/12/1384
تاليانيوز- شرکت Neven Vision اعلام کرد با همکاري NTT DoCoMo مهمترين اپراتور تلفن همراه در ژاپن امکان نصب نرم افزار تازه اي را درتلفن هاي همراه فراهم اورده که با کمک آن مي توان چهره افراد را از روي ويژگي هاي بيومتريک انها شناسايي کرد. با اين حساب سرقت و سوء استفاده ديگر افراد از گوشي تلفن همراه کاهش چشمگيري خواهد يافت.
به گزارش پايگاه خبري تاليانيوز، با استفاده از اين نرم افزار همچنين امنيت اطلاعات شخصي ذخيره شده افراد بر روي گوشي هايشان حفظ شده و نقل وانتقال ديتا از اين طريق به شيوه اي ايمن تر انجام خواهد شد. اين نرم افزار اطلاعاتي را که از چهره افراد به ثبت رسانده با اطلاعاتي که هر بار از طريق دوربين گوشي دريافت مي کند، مقايسه کرده و درصورت مطابقت آنها امکان استفاده از گوشي را به شخص مي دهد. اين نرم افزار به طور مستقل و بدون نياز به اتصال به سرور مرکزي شرکت Neven Vision قادر به فعاليت است، در حالي که ديگر نسخه هاي آن چنين قابليتي ندارند.
نرم افزار ياد شده سه سطح امنيتي متفاوت دارد که مالک گوشي مي تواند بسته به اهميت اطلاعات موجود در گوشي از يکي از اين سه درجه بندي براي محافظت استفاده کند.
هنوز مشخص نيست استفاده تجاري از اين نرم افزار چه زماني و با چه هزينه اي ممکن خواهد شد.
منبع : روابط عمومی تالیا