درحال حاضر، شرکت Pay Pal درصدد است دامنه فعالیتش را گسترش دهد و شانس خود را در زمينه طراحي سيستم پرداخت موبايلي يک بار ديگر بيازمايد
28/12/1384
تاليانيوز- درسال 1999 شرکت Pay Pal برای اولین بارکارش را به عنوان یک شرکت کوچک شروع کرد. این شرکت چندي قبل نرم افزاری را به منظور انجام مبادلات مالی ازطریق تلفن همراه طراحی کرد. اما این پروژه با شکست مواجه شد، زیرا خریداران و فروشندگانی که از طریق سایت eBay اقدام به خرید کالا می کردند، ترجیح می دادند از یک نرم افزار مبتنی بر شبکه برای پرداخت پول مخصوصا برای شرکت در مزایده ها استفاده کنند .
به گزارش پايگاه خبري تاليانيوز به نقل از CNN، درحال حاضر، شرکت Pay Pal درصدد است دامنه فعالیتش را گسترش دهد و شانس خود را در زمينه طراحي سيستم پرداخت موبايلي يک بار ديگر بيازمايد. شایان ذکراست که شرکت eBay درسال 2002 اقدام به خرید PayPal نمود.
هم اکنون Pay Pall درصدد است با تغییراتی در پرسنل خود، اقدام به ارائه خدمات جدیدی درزمینه پرداخت وجوه از طریق تلفن همراه نماید. يکي از افرادي که Pay Pall روي وي حساب باز کرده ماتیاس اینتمان است. وی که یکی از مدیران تراز اول شرکت Pay Pal می باشد، واحد بین الملل این شرکت را مدیریت می کند. ماتیاس اینتمان دراصل یک کارآفرین آلمانی الاصل می باشد که پیش از این مدیریت شرکت Paybox Solutions را برعهده داشت. Paybox Solutionsیک شرکت اروپایی بوده و درزمینه ارائه تسهیلاتی برای پرداخت پول از طریق تلفن همراه فعالیت می کند.
کارشناسان براین باورند که استفاده از سیستم پرداخت پول از طریق تلفن همراه یک سیستم جدید ونوین درشرکت PayPal می باشد.
درحال حاضراین شرکت درحال جذب نیروهای جدید می باشد و هم اکنون اقدام به استخدام مدیرکل و مدیرتولید بخش جدیدی که به تازگی فعالیتش را آغاز کرده نموده است.
تلاش برای جذب نیروی کار جدید

شرکت Pay Pal مدت مدیدی درتلاش بوده تا از فعالیت درزمینه تجارت الکترونیکی فراتر رود و به فعالیت درزمینه انجام معاملات تجاری دردنیای واقعي بپردازد.
سیستم پرداخت پول ازطریق ارسال پیام های کوتاه به احتمال زیاد مورد استقبال فروشگاههای کوچکی قرارخواهد گرفت که به دلیل هزینه های بالای سیستم کارت های اعتباری قادربه استفاده از این سیستم درانجام معاملات تجاری نیستند.
درصورت استفاده از کارت های اعتباری به منظور نقل وانتقال پول درمعاملات هزینه فعالیت درامور تجاری خرد معادل 9 درصد یک معامله تجاری کلان می باشند. این درصورتی است که با استفاده از سیستم PayPal حداکثر هزینه 9/2 درصد می باشد. به نظرمی رسد که پرداخت قبوض به این شیوه درمعاملات خرد از قبیل دست فروشی و فروش اجناس دربازارهای غیررسمی ، به صرفه تر باشد.
دان شات که تحلیل گربازار می باشد اظهارمی دارد : " لزوم حضور شرکت Pay Pal درچنین بازارهایی احساس می شود تا اين شرکت بتواند با ارائه سرويس پرداخت پول از طریق تلفن همراه به مشتریان خدمات رسانی کند. وی همچنین اظهارداشت : " معاملات تجاری که از طریق تلفن همراه انجام می شوند ، درسال 2005 معادل 2 ميليارد دلار درآمد زایی داشتند و این درواقع همان چیزی است که دان شات از آن به عنوان اقتصاد همراه) mobile economy ( نام می برد.
شات اظهار داشت : " پیش بینی می شود شرکت Pay Pal درآینده اقدام به ارائه خدماتی درزمینه پرداخت وجوه قبض های پرداختی با استفاده از تلفن همراه وازطریق ارسال پیام های کوتاه نماید. انجام این کاربه موفقیت بیشتر این شرکت کمک خواهد کرد و به نظرمی رسد که Pay Pal آمادگی لازم برای انجام این کاررادارد . با اجرای این طرح این شرکت یک سیستم پرداخت پول ایمن راه اندازی کرده واین امکان را برای مشترکانش ایجادخواهد کرد تا به راحتی و از راه دور وجوه ضروري را پرداخت کنند.
شات پیش بینی می کند، شرکت Pay Pal آمادگی دارد این سیستم را تا ماه ژوئن درهرنقطه ازدنیا راه اندازی کند .
احتمال می رود که این سیستم با موفقیت بیشتری درخارج از آمريکا روبه روشود. زیرا سیستم پرداخت وجوه ازطریق پست الکترونیکی دربازارهایی مانند ايالات متحده که ضریب نفوذ کامپیوترهای شخصی در آن بالا می باشد، موفق تر است. اما استفاده از این سیستم درکشورهای درحال توسعه چندان مناسب نمی باشد ، زیرا دراین کشورها استفاده از کامپیوترچندان رواج نیافته است. به عنوان مثال درهند و چین استفاده از تلفن همراه بسیار بیشتر از استفاده از کامپیوترمی باشد .
مدیرشرکتPay Pal مي گويد که پیش از این استفاده از سیستم پرداخت وجوه ازطریق تلفن همراه را درافق دیدش داشته، ولی تاکنون عملا کاری دراین زمینه نکرده است. به نظر می رسد که اکنون زمان آن رسیده باشد که Pay Pal فعالانه دراین زمینه تلاش کند. اما ظهوررقبای دیگراین شرکت را نباید از نظردورداشت. گوگل رقیب قدراین شرکت می باشد که اقدام به راه اندازی سیستم TextPayMe کرده است . شاید جالب باشد بدانید که درابتدا گوگل کارش را با دو نفر از کارکنان قبلی شرکت میکروسافت آغازکرد.
سیستم TextPayMe این امکان را به کاربران می دهد تا با ارسال پیام کوتاه وجوه ضروري را به سرعت پرداخت کنند. این سیستم شباهت زیادی به سیستم بازاریابی PayPal که 7 سال از آغاز فعالیتش می گذرد دارد. سیستم مذکور کاربران را ترغیب می کند که وجوه پرداختی شان را با استفاده از فن آوری الکترونیکی پرداخت کنند. شایان ذکراست که ارائه این خدمات کاملا رایگان می باشد و همچنین کاربرانی که جدیدا به این سیستم ملحق شوند، جایزه ای نیزدریافت خواهند کرد و این مسئله باعث شده میلیونها کاربربه مجموعه کاربران گوگل اضافه شوند.
ارسال وجوه پرداختی با استفاده از سیستم TextPayMe بسیار ساده است . برای این کار، کاربر باید مقداروجه را به صورت پیام کوتاه بنویسد وبه همراه شماره تلفن همراه کسی که باید مبلغ به حسابش واریزشود، برای TextPayMe ارسال کند که این شرکت نیز متعاقبا پیام کوتاهی را برای دریافت کننده وجه ارسال می کند. سپس دریافت کننده باید به سایت اینترنتی TextPayMe مراجعه کرده و جزییات مربوط به حساب بانکی اش را دراختیاراین سایت قراردهد. البته انجام این کارتفاوت چندانی با سیستم پرداخت وجوه ازطریق ارسال پست الکترونیکی شرکت PayPal ندارد.
سیستم پرداخت وجوه ازطریق TextPayMe بیشتردرمعاملات غیررسمی کاربرد دارد، درحالیکه سیستم تجارت الکترونیکی PayPal بیشتردرمعاملات رسمی کارآیی دارد. به عنوان مثال برای پرداخت صورت حساب رستوران می توان ازسیستم TextPayMe استفاده کرد همچنین برای پرداخت پول کالاهایی که به صورت online و درسایت های طبقه بندی شده خریداری می شوند، می توان ازاین سیستم پرداخت پول استفاده کرد. مثلا اگر بخواهید از سایت Craigslist کالایی خریداری کنید،می توانید از این سیستم استفاده کنید. درحال حاضر بسیاری از معاملات تجاریCraigslist به صورت حضوری وازطریق پرداخت چک یا پول نقدانجام میشود.( شرکت eBay 25 درصد سهام Craigslist را خریداری کرده وسایت اینترنتی آن را به تازگی راه اندازی کرده است.)

منبع : روابط عمومی تالیا