سرویس اخبار خارجی ایتنا - به دنبال برگزاری بزرگ‌ترین نمایشگاه فناوری ارتباطات و اطلاعات دنیا در شهر هانوور آلمان، کارشناسان اعلام کرده‌اند که تلفن‌های همراه به عنوان ستاره این نمایشگاه محسوب می‌شوند.

این روزها با برگزاری نمایشگاه سبیت در همه جای هانوور از قبیل بیلبوردها، روزنامه‌ها، برنامه‌های تلویزیونی و... تلفن‌های همراه جدید و بسیار پیشرفته دیده می‌شود.
گزارشات رسیده از آلمان نشان می‌دهد كه به منظور افزایش فروش تلفن‌های همراه در نمایشگاه امسال افراد آموزش دیده از سوی شرکت‌های تولید کننده تلفن همراه با در دست گرفتن مدل‌های جدید بین مردم می‌روند و به صورت چهره به چهره این محصول را به آنها معرفی می‌کنند.

با توجه به پوسترهای فراوانی که از تلفن‌های همراه به در و دیوار شهر هانوور چسبانيده شده و همچنین فیلم‌های ویدئویی فراوانی که از این محصولات پخش می شود، کارشناسان معتقدند که در نمایشگاه امسال تلفن‌های همراه به ستاره نمایشگاه سبیت تبدیل شده‌اند.
اگر چه تا چندی پیش تلفن های همراه تنها برای برقراری ارتباط با دیگر کاربران مورد استفاده قرار می گرفت، این وسیله هم اکنون به ابزاری کارآمد تبدیل شده و مسئولین با ادغام چند فناوری مختلف آنها را به بازار عرضه می کنند که به همین دلیل تمایل کاربران برای خرید آنها افزایش یافته است.

به دنبال بالا رفتن اشتیاق مردم برای داشتن پست الکترونیکی، اكانت IM، مجموعه عکس‌های دیجیتالی، چندین گیگابایت فایل MP3، وبلاگ، وبلاگ‌های ویدئویی و ... تلفن همراه می تواند به تمامی این امکانات را به صورت یکجا در اختیار کاربران قرار دهد.
کارشناسان در تلاشند به عنوان گامی بعدی در زمینه توسعه تلفن های همراه، تلویزیون را به آن اضافه کنند و سامانه‌ای راه‌اندازی کنند که به وسیله آن کاربران بتوانند برنامه های تلویزیونی را در هر مکان و زمانی که هستند تماشا کنند.