اينتل تاکنون توجه چنداني به ساخت تراشه هاي تلفن همراه نداشته ولي با توجه به بازار پررونق اين بخش قصد دارد شانس خود را در اين حوزه هم بيازمايد
15/01/1385
تاليانيوز- شرکت اينتل که چندي قبل لوگوي خود را تغيير داد و تراشه هاي تازه اي را براي تلفن هاي همراه و ديگر وسايل الکترونيک سيار طراحي کرد، قصد دارد به زودي در تلفن هاي همراه آسيايي هم حضور پيدا کند.
به گزارش پايگاه خبري تاليانيوزبه نقل از business-standard، اينتل تاکنون توجه چنداني به ساخت تراشه هاي تلفن همراه نداشته ولي با توجه به بازار پررونق اين بخش قصد دارد شانس خود را در اين حوزه هم بيازمايد.
بررسي ها نشان مي دهد تا سال 2007 تنها 670 ميليون واحد گوشي که تنها داراي قابليتهاي صوتي هستند روانه بازار مي شود و اقبال به گوشي هاي چندمنظوره افزايش مي يابد.
مقامات اينتل مي گويند به طور ازمايشي چند تراشه را براي استفاده در تلفن هاي همراه آزمايش کرده اند که جزييات بيشتر در اين مورد را به زودي اعلام خواهند کرد.
گفتني است اينتل ظرف 8 ماه اخير قراردادهايي را براي استفاده از توليداتش در گوشي هاي موبايل با چند شرکت سازنده منعقد کرده و در اين زمينه با نوکيا، موتورولا، سامسونگ، زيمنس و سوني اريکسون در حال مذاکره است