بسیاری از مردم آمریکا معتقدند تلفن همراه وسیله خوبی برای سرگرم شدن است و از طرفی مزاحمت های عمومی و قبض های پرهزینه تلفن همراه موجب می شود که این علاقه تا اندازه ای تبدیل به نفرت شود
16/01/1385
تاليانيوز- براساس نتایج به دست آمده از تحقیقی که به تازگی در آمریکا صورت گرفته ، مردم اين کشور در عين آن که علاقه زیادی به تلفن همراه دارند از آن متنفر و منزجر هم هستند.
بسیاری از مردم آمریکا معتقدند تلفن همراه وسیله خوبی برای سرگرم شدن است و از طرفی مزاحمت های عمومی و قبض های پرهزینه تلفن همراه موجب می شود که این علاقه تا اندازه ای تبدیل به نفرت شود.
به گزارش پایگاه خبری تالیا نیوز ، تلفن همراه موثردرموارد اضطراری به یک وسیله ارتباطی برای نجات جان افراد تبدیل شده است، به طوری که 74 در صد کاربران تلفن همراه اظهار می دارند که درموارد اضطراری متعدد برای نجات جان خود یا دیگران از این وسیله استفاده کرده اند.
کاربران تلفن همراه در آمریکا معتقدند که تلفن همراه در این کشور به وسیله ای برای پرکردن اوقات فراغت تبدیل شده به طوری که از هر 10 نفری که موردبررسی قرار گرفتند، بیش از 4 نفر اظهار داشتند که از تلفن همراه برای پر کردن اوقات فراغت خوداستفاده می کنند.
با همه این تفاسیر باید گفت که استفاده از تلفن همراه مورد تایید همه مردم ايالات متحده نمی باشد به طوری که بیش از 25% کاربران تلفن همراه اظهار می دارند که استفاده از اين وسيله درهنگام رانندگی از دقت آنهامی کاهد .
جالب است بدانید که مردان بیش از زنان بر این امر تاکید دارند که استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی ، درصد ایمنی و سلامت آنها در جاده ها را کاهش می دهد .
اگر شما یکی از کاربران تلفن همراه هستید و یا هنوز به جمع کاربران تلفن همراه نپیوسته اید حتماً تا به حال برایتان اتفاق افتاده که آزارو اذیت های تلفن همراه گریبان شما را هم گرفته باشد، به هرحال آماربدست آمده ازنظرسنجی که درآمریکا صورت گرفته نشان می دهد از هر10 نفری که تحت بررسی قرار گرفتند بیش از 8 نفر نسبت به اینکه کاربران تلفن همراه درمکانهای عمومی از این وسیله مخل آرامش استفاده می کنند و آرامش آنها را بر هم می زنند، اظهارنارضایتی کرده اند.
همچنین در بررسی هایی که بر روی کاربران تلفن های همراه انجام گرفت از هر10 نفر ، یک نفر اظهار داشت که در حین مکالمه با تلفن همراه در مکان های عمومی مورد انتقاد مردم بوده یا سنگینی نگاه های انتقاد آمیز دیگران را احساس می کردند.
با همه این اوصاف نتایج بدست آمده همچنین نشان می دهد که برخی از کاربران تلفن همراه معتقدند تلفن همراه به یک وسیله مهم و حیاتی تبدل شده و فکرمی کنند که بدون تلفن همراه نمی توانندزندگی کنند، این افراد وقتی با تلفن همراه صحبت می کنند همه چیز را فراموش می کنند، غافل از اینکه هزینه مکالماتشان به حرکت صعودی خود ادامه می دهد به طوری که وقتی هزینه های بالای قبوض تلفن همراه خودرا می بینند، شوکه می شوند ولی دیگرکاراز کارگذشته است.
همچنین این گزارش نشان می دهد تقریباً نیمی از کاربران تلفن همراه مایلند از خدمات پیشرفته تلفن همراه از قبیل دسترسي به نقشه هاي جغرافیایی، دریافت پیام کوتاه فوری، دریافت ایمیل و همچین مشاهده لیست فیلمهای سینمایی، گزارش وضع آب و هوا و گزارش وضعیت بورس استفاده کنند.
همچنین یک پنجم کاربران تلفن همراه اظهارمی دارند که مایلند با تلفن همراه عکس بگیرند.
خلاصه اینکه نتایج بدست آمده از این تحقیق که در آمریکا صورت گرفته نشان می دهد که مردم هم نسبت به تلفن همراه احساس علاقه مندی و نیاز می کنند و هم نوعی حس تنفر از آن دارند .