درصد افرادی که در اين تحقيق مورد بررسی قرار گرفتند اظهار می دارند چندان مایل نیستند از خدمات دسترسی به اینترنت از طریق تلفن همراهشان استفاده کنند.
16/01/1385
تاليانيوز- براساس بررسی هایی که اخیراً توسط اسوشیتدپرس و مرکز تحقیقاتی Pew انجام شد ، بسیاری از کاربران تلفن همراه تمایل شدیدی به استفاده از تلفن همراه به منظور برقراری تماس های صوتی دارند و علاقه چندانی به استفاده از این وسیله برای استفاده از خدماتي از قبیل دسترسی به اینترنت ، ایمیل و یا ارسال پیام کوتاه فوری ندارند .
به گزارش پایگاه خبری تالیا نیوز،70 درصد افرادی که در اين تحقيق مورد بررسی قرار گرفتند اظهار می دارند چندان مایل نیستند از خدمات دسترسی به اینترنت از طریق تلفن همراهشان استفاده کنند. همچنین 81 درصد این افراد اظهار می دارند که مایل نیستند پیام های فوری را که از سایت های یاهو یا َAOL برایشان ارسال می شود را بر روی گوشی تلفن همراهشان دریافت کنند.
از طرفی بیش از دو سوم این افراد اظهار داشته اند که علاقه ای به ارسال ایمیل ویا خواندن ایمیل هایشان از طریق تلفن همراهشان ندارند و در حال حاضر فقط 8 درصد کاربران در آمريکا از تلفن همراه برای خواندن و ارسال ایمیل استفاده می کنند . خلاصه اینکه نتایج بدست آمده نشان می دهد بسیاری از کاربران تلفن همراه تمایل چندانی به استفاده از فن آوری های جدید تلفن همراه ندارند و فقط از آن به عنوان وسیله ای برای برقراری تماس صوتی استفاده می کنند .
با توجه به نتایج بدست آمده از این بررسی ها کارشناسان عرصه تلفن همراه اظهارمی دارند که بازار تلفن همراه از پتانسیل بالایی برای رشد و تحول برخوردار است .
همچنین آمار بدست آمده نشان می دهد که فقط 6 درصد کاربران تلفن همراه برای گوش کردن به موسیقی و یا مشاهده ویدئو موزیک ازتلفن همراهشان استفاده می کنند.
شایان ذکر است که تمایل به انجام بازیهای کامپیوتری بر روی گوشي موبايل هم کم نیست و 50 درصد کاربران از این خدمات استفاده می کنند.
جالب است بدانید که علیرغم نتایج بدست آمده از این تحقیق ، 25% کاربران اظهار می دارند که نمی توانند بدون تلفن همراه زندگی کنند و از طرفی 29 درصد افراد اظهار داشتند که استفاده از تلفن همراه خیلی ضروری و حیاتی نیست .
در خاتمه باید گفت که در این تحقیق 503/1 آمریکایی شرکت کردند که از این تعداد 286/1 از کاربران تلفن همراه بودند .
منبع : روابط عمومی تالیا