با توجه به رشد سریع این صنعت و توسعه بازارهای نوظهوردرعرصه تلفن همراه ، تقاضا برای استفاده از تجهیزات و تولیدات این صنعت نیز رو به افزایش می باشد
17/01/1385
تالیانیوز- رییس شرکت نوکیا، جورما اولیلا به تازگی در کنفرانس AGM به بررسی رشد سریع صنعت ارتباطات سیار پرداخته است.
به گزارش پایگاه خبری تالیانیوز، اولیلا اظهار می دارد با توجه به رشد سریع این صنعت و توسعه بازارهای نوظهوردرعرصه تلفن همراه ، تقاضا برای استفاده از تجهیزات و تولیدات این صنعت نیز رو به افزایش می باشد.
وی دراین جلسه آنچه را که مدیران این شرکت پیش از این به عنوان آمال و اهداف خود اعلام کرده بودند را با اشتیاق تکرار کرد و گفت که این شرکت درصدد است 80% میلیاردها مشترکی که بعدها به جمع کاربران تلفن همراه می پیوندند را جذب کند. وی همچنین اظهار می دارد که این شرکت پیش بینی می کند شمار مشتريان محصولاتش درسال 2008 به 3 میلیارد نفر درسراسر جهان برسد.
اولیلا معتقد است که بازار تلفن همراه از تنوع بالایی برخوردارمی باشد و هرروزه گوشی هایی که امکان استفاده از فن آوریهای نوین از قبیل پخش موسیقی و فیلم برداری و عکس برداری را برای کاربران فراهم می کنند وارد بازار می شوند.
وی همچنین اظهار می دارد که با توجه به رشد سریع تعداد مشترکان تلفن همراه ، این شرکت درحال حاضر تجهیزات تلفن همراه را ارتقاء بخشیده است .
همچنین طبق محاسبات انجام شده ، پیش بینی می شود درمقایسه با سال گذشته در سال 2006 رشد بازار تجهیزات تلفن همراه به 15% ویا بیش از این میزان برسد. شایان ذکر است نوکیا درسال گذشته موفق به فروش 795میلیون گوشی تلفن همراه شد. اولیلا اظهار می دارد که پیش بینی می شد رشد بازار تجهیزات تلفن همراه این شرکت درسال جدید 10% باشد، اما خوشبختانه رشد این بازار بیش از میزان پیش بینی شده بود.
اولیلا آینده درخشانی را برای نوکیا پیش بینی می کند و اظهار می دارد :" من معتقدم نوکیا به زودی نوآوریها و پیشرفتهای شایانی را تجربه خواهد کرد. بعلاوه این صنعت تاکنون پیشرفت خوبی داشته و مطمئنم این پیشرفت درآینده هم ادامه خواهد داشت."