گیفت کارت آیتونز و گوگل پلی

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    mohsen-unique آواتار ها
    درجه
    مدیر بازنشسته
    بخش
    Windows Phone 7 & Pocket PC
    شماره كاربری
    88410
    نام
    Fl00D
    سپاس ها
    5,819
    سپاس از شما 6,918 بار در 1,373 پست
    جزئیات بیشتر...
    Nokia Lumia 1520
    HTC HD2
    091-0935
    حالت من
    Dead
    Medal1

New آموزش برنامه نویسی سیستمی با WP7 Root Tools SDK

با سلام
    می خواستم اگه دوستان موافق باشن شروع به آموزش برنامه نویسی سیستمی برای دسترسی به فایل های سیستمی و رجیستری کنم
    دیدم که هیچ کدوم از برنامه نویسای انجمن اصلا سمت این نوع برنامه نویسی نمیرن در صورتی که بیشتر برنامه های کاربردی رو با این روش میشه نوشت و همچنین چند نفر از من در این باره سوال می پرسیدن گفتم که کامل توضیح بدم دربارش
    قصد توهین به بقیه رو ندارم ولی یکم سطح برنامه هایی که برای ویندوز فون توسط دوستان داره نوشته میشه اومده پایین و از جنبه ی کاربردیش خارج شده و بیشتر به سمت برنامه های یکنواخت و بیشتر به سمت برنامه های fun رفته. بازم می گم ارزش هیچ برنامه ای رو نمی خوام بیارم پایین و هدفم از این صحبت فقط دلیل این کارم بود که اگه دوستان استقابل کنن با آموزش در خدمتشون هستم.

یه سری نکات رو من همین ابتدا بگم که اینجا قرار نیست من آموزش برنامه نویسی C# رو از ابتدا بگم باید دوستانی که می خوان با این SDK کار کنن ابتدا به مباحث برنامه نویسی ویندوز فون آشنایی کامل داشته باشن بعد بیان این آموزش رو بخونن
    نکته ی دوم اینکه برنامه هایی که با این SDK نوشته می شن برای اجرا نیاز به فول آنلاک بودن گوشی دارند و یا اینکه برنامه توسط WP7 Root Tools ترست شده باشه
    نکته ی سوم هم اینکه برنامه هایی که با این SDK نوشته می شن رو نمی تونید توی خود مارکت ویندوز فون قرار دهید به دلیلی که بالا گفتم چون نیاز به فول آنلاک داره
    و نکته ی چهارم اینکه در حال حاضر این SDK فقط برای ویندوز فون 7 ارائه شدن و چون ویندوز فون 8 جیلبریک نشده نمی تونید از اون روی ویندوز فون 8 استفاده کنید

برای شروع ابتدا SDK رو از لینک زیر دانلود کنید
    WP7 Root Tools SDK 1.1

اگه دوستان همراهی کنن من در پست بعدی نحوه ی اضافه کردن این SDK به پروژه رو می گم و از پست دوم به بعد شروع به معرفی توابع و کاربرد اونا می کنم
    Hidden Content WARNING | اخطار

مـــن برای " تنهــا نبـودن " آدمهای زیادی دور و برم دارم آن چیزی که ندارم کسی برای " بـا هـم بـودن " اســـتHidden Content

Hidden Content Information | اطلاعات

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

2. 13 كاربر زير از شما mohsen-unique عزيز، سپاسگزاری كرده اند

mohsen-unique آواتار ها
    درجه
    مدیر بازنشسته
    بخش
    شماره كاربری
    88410
    نام
    Fl00D
    سپاس ها
    5,819
    جزئیات بیشتر...
    Nokia Lumia 1520
    HTC HD2
    091-0935
    حالت من
    Dead
    Medal1

پیش فرض اضافه کردن sdk به پروژه

در این قسمت می خوان نحوه ی اضافه کردن SDK به پروژه رو آموزش بدم

فایل زیپ رو که دانلود کردید و اکستراکت کردید باید این فایلا توش باشه

خوب برای اضافه کردن SDK به پروژه تون باید مراحل زیر رو دنبال کنید
    ما از فایل های بالا فقط به سه تاشون احتیاج داریم
    در قسمت Solution Explorer روی نام پروژه راست کلیک کرده و گذینه یAdd>Existing items را بزنید

در پنجره ی باز شده به پوشه ای که قبلا فایل ها رو توی اون اکسترکت کردید برید و دو فایل به نام های WPInteropManifest.xml و WP7RootToolsSDKNative-1.1.0.0.dll رو انتخاب کنید و روی add کلیک کنید تا به فایل های پروژه ی شما در قسمت Solution Explorer اضافه شوند

در این قسمت روی آنها راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید
    در کادر باز شده Build Action را روی Content بزارید و Copy to Output Directory را روی Copy always بگذارید

حال باید کتابخانه ی اصلی SDK رو به پروژه اضافه کنیم تا بتونیم از کلاس ها و توابع اون استفاده کنیم
    همانطور که می دانید برای این کتار باید dll مورد نظر رو به Reference های پروژه اضافه کرد برای این منظور در Solution Explorer روی References راست کلیک کرده و Add Reference رو انتخاب می کنید

در کادر باز شده بر روی Browse پایین صفحه کلیک کرده و دوباره به همان پوشه ی SDK رفته و این بار فایل WP7RootToolsSDK-1.1.0.0.dll رو انتخاب می کنیم سپس Add را می زنیم و پس از آن OK می کنیم
    خواهید دید که کتابخانه ی این SDK به قسمت Reference ها اضافه شده است

خوب این قسمت هم تموم شده انشالا از قسمت بعد شروع به معرفی کلاس ها و توابع این SDK می کنم
    پیشنهاد یا انتقادی هم اگه درباره ی شیوه ی آموزشی دارید همینجا بگید من خوشحال می شم

مـــن برای " تنهــا نبـودن " آدمهای زیادی دور و برم دارم آن چیزی که ندارم کسی برای " بـا هـم بـودن " اســـتHidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

• 12 كاربر زير از شما mohsen-unique عزيز، سپاسگزاری كرده اند

mohsen-unique آواتار ها
    درجه
    مدیر بازنشسته
    بخش
    شماره كاربری
    88410
    نام
    Fl00D
    سپاس ها
    5,819
    جزئیات بیشتر...
    Nokia Lumia 1520
    HTC HD2
    091-0935
    حالت من
    Dead
    Medal1

پیش فرض معرفی کلاس ها

خوب تا اینجا فهمیدیم که چطور SDK رو به پروژه اضافه کنیم از این به بعد شروع به معرفیه کلاس ها و توابع اونا می کنیم
    من برای راحتی کار اومدم کلاس های این SDK رو به چهار دسته تقسیم می کردم که به شرح زیر هستند

1. Application (یه سری اطلاعات درباره ی برنامه های نصب شده روی گوشی میده)
    2. Environment (مربوط به محیط اجرا شدن برنامست یا بهتره بگم یه سری کارا مثل اجرای برنامه ها خاموش و ریستارت کردن گوشی و بررسی اینکه برنامه دسترسی ادمین (Root) داره یا نه و انجام میده)
    3. File (مربوط به کار روی فایل و فولدر هست کپی و خذف و ...)
    4. Registry (مربوط به تغییر و خواندن مقادیر در رجیستری هست)

خوب هر کدوم از موارد بالا شامل چند کلاس می شن که در زیر کلاس هاشون رو معرفی می کنم
    Application :
    از دو کلاس Applications و ApplicationInfo تشکیل می شه

Environment :
    فقط یک کلاس داره به اسم Environment

File :
    شامل کلاس های زیادی می شه که در زیر اونا ور نام می برم
    File و FileStream و FileSystem و FileSystemEntry و Folder

Registry :
    شامل کلاس های زیر می شود
    Registry و RegistryItem و RegistryKey و RegistryValue

خوب در پست بعدی دسته ی Application رو بررسی می کنیم

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

• 11 كاربر زير از شما mohsen-unique عزيز، سپاسگزاری كرده اند