دراین نمایشگاه تصاوير ویدئویی مختلف که شامل برنامه های زنده تلويزیوني و کلیپ های قابل بارگذاری می باشد، در معرفی دید بازدید کنندگان قرار گرفت
19/01/1385
تالیانیوز- با اینکه زمان زیادی از به کارگیری فن آوری پخش برنامه های ویدئویی بر روی گوشیهاي تلفن همراه نمی گذرد، اما درحال حاضر این فن آوری محبوبیت زیادی در بین کاربران موبايل پیدا کرده وهمچنین پیش بینی می شود در نمایشگاه CTIA Wireless که امسال برگزار شده ، مورد توجه فراوان قرارگیرد.
به گزارش پایگاه خبری تالیانیوز این نمایشگاه از روز چهارشنبه در لاس وگاس برگزار شده است.
دراین نمایشگاه تصاوير ویدئویی مختلف که شامل برنامه های زنده تلويزیوني و کلیپ های قابل بارگذاری می باشد، در معرفی دید بازدید کنندگان قرار گرفت . جالب است بدانید از این پس با کاهش درآمد ناشی از برقراری تماس های صوتی ، اپراتورهای تلفن همراه به منظورکسب سود بیشتربه ارائه خدمات دیگر ازقبیل پخش برنامه های ویدئویی ویا پخش موسیقی بر روی گوشی های تلفن همراه مبادرت خواهند ورزید.
به گزارش پایگاه خبری تالیا نیوز، اپراتورهای تلفن همراه از چندی پیش فعالیت در این زمینه را آغاز کرده اند. به عنوان مثال ، اپراتور Verizon Wireless همکاری انحصاری خود را با برخی از خوانندگان محبوب به منظور پخش آهنگ های این خوانند گان برروی گوشی کاربران تلفن همراه آغاز کرده است .
همچنین اپراتور Cingular Wireless در حال حاضر قرار دادی را با تلويزيون HBO امضاء کرده است و از این پس مشترکان این اپراتور می توانند برنامه های این شبکه را برروی گوشی های تلفن همراه خود دریافت کنند .
اما با همه این تفاسیر، هنوز کاربران تلفن همراه تمایل چندانی به استفاده از فن آوری پخش برنامه های تلوزیونی بر روی تلفن همراه ندارند .
نتایج به دست آمده از تحقیقی که به تازگی توسط NPD Group صورت گرفته ، نشان داد در حالیکه 28% تلفن های همراه در آمريکا مجهز به فن آوری پخش برنامه های ویدئویی بر روی تلفن همراه می باشند ، فقط 1% کاربران تلفن همراه از این فناوری استفاده می کنند.
اما کارشناسان اظهار می دارند موفقیت ipod ویدئویی ساخت شرکت Apple تمایل کاربران تلفن همراه به استفاده از این فناوری را افزایش خواهد داد . به هر حال ، با برپایی این نمایشگاه ، شرکت های تلفن همراه این شانس را خواهند داشت که به بازدید کنندگان این نمایشگاه که پیش بینی می شود بیش از 40000 نفر باشند ، نشان دهند که چرا دارا بودن یک تلوزیون همراه یک نیاز حیاتی و مهم می باشد .
شایان ذکر است ظهور شرکتهایی که به ارائه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه می پردازند و لقب اپراتورهای مجازی شبکه تلفن همراه را به خود اختصاص داده اند ، تغییرات و تحولات غظیمی را در این صنعت ایجاد خواهند کرد و در آمد شایانی را نصیب اپراتورهای تلفن همراه خواهد کرد و علاوه بر این کاربران بیشتری را جذب شبکه تلفن همراه خواهد کرد .
اما باید توجه داشت که با ظهور تلويزیون های همراه ، اپراتورهای زیادی وارد عرصه رقابت در زمینه ارائه این گونه خدمات به مشترکین تلفن همراه خواهند شد و رقابت شدیدی در خواهد گرفت. علاوه برشرکت های Espn , Disney ، شرکت Virgin mobile هم وارد عرصه این رقابت شده و موفقیت شایانی هم بدست آورده است .
این در حالی است که اپراتور های Amped Mobile و Boost Mobile جذب مشترکانی که در یک گروه سنی خاص هستند را جزو مهم ترین اهداف خود قرار داده اند ، مدیر اپراتور Sprint که با همکاری شرکت Viriyin Group ، امتیاز شرکت Virgin mobile را خریداری کرده و در عین حال صاحب شرکت Amped می باشد اظهار می دارد که هردوي این شرکت ها بازارهای زیادی را در عرصه ارتباطات سیار هدف قرار داده اند . شایان ذکر است تولید کنندگان گوشی های تلفن همراه هم در این نمایشگاه شرکت کرده و آخرین و مهم ترین محصولات خود را در معرض دید بازدید کنندگان قرار خواهند داد . پیش بینی می شود شرکتهای نوکیا ، موتورولا، سامسونگ با فن آوریهایی که درگوشی های جدید شان به کار برده اند ، بازدید کنندگان این نمایشگاه را متحیر کنند .
همچینین نمایشگاه دیگری نیز در حاشيه نمايشگاه CTIA در حال برگزاری می باشد که در این نمایشگاه یک نوع ماشین ایمن در برابر تصادف به نمایش در آمد .
در این نوع ماشين فن آوری به کار رفته است که با استفاده از آن اتومبیل به صورت بی سیم اطلاعات مربوط به جاده را دریافت می کند و این اطلاعات بر روی یک تلويزیون صفحه گسترده به نمایش درمی آید . همچنین این اتومبیل دارای جعبه کمک های اولیه می باشد که می توانند علائم حیاتی سرنشینان اتومبیل را کنترل کنند و جالب است بدانید که این اتومبیل یک یخچال دارد که این یخچال به راننده اطلاع می دهد که چه زمانی محتویات داخل یخچال فاسد خواهند شد .
در زمینه ساخت تجهیزات زیر ساخت ، شرکت هایی از قبیل ، Lucent Technolog محصولات خود در زمینه سیستم های چند رسانه ای پروتکل اینترنت و یا فن آوری سیستم مدیریت اطلاعات را به نمایش خواهند گذاشت . این فن آوری انتقال نهایی اطلاعات در شبکه های بی سیم و شبکه های کابلی را از طریق یک شبکه مبتنی بر اینترنت امکان پذیر می کند . شایان ذکر است که ادغام شبکه های مختلف، هزینه ساخت شبکه های زیر ساخت را به طرز قابل توجهی کاهش خواهد داد .
همچنین سیستم مدیریت اطلاعات (IMS ) قادر خواهد بود سرعت دریافت پیام در تلفن های همراهی که هم در شبکه های تلفن همراه و هم در شبکه های بی سیم عمل مي کنند ، را به طرز قابل توجهی افزایش دهد. باید توجه داشت که این فن آوری به تازگی وارد بازار تلفن همراه شده و از طرفی یک نوآوری مهم بوده که در CTIA خواهد درخشید .
شرکت STMicro electronics هم نوعی گوشی را در این نمایشگاه عرضه کرده که با هر دو نوع باند فرکانس های Wi-fi سازگار می باشد .
مایتو هپت ، مدیر واحد تجاری اين شرکت اظهار می دارد : از آنجائی که هر روز بر تعداد مشترکینی که از سیستم Wi-fi استفاده می کنند ، افزوده می شود ، ظرفیت شبکه هم باید افزایش یابد . جالب است بدانید برقراری تماس با استفاده از تلفن همراهی که قابلیت سازگاری با باند های مختلف را دارد ، بهتر و آسان تر می باشد .
باید گفت : این تلفن برای کاربرانی که فعالیت های تجاری انجام می دهند طراحی شده است و همان چیزی است که بسیاری از کاربران تلفن همراه خواستارآن هستند. هتچ اظهار می دارد " این گوشی سر آمد همه گوشی هایی می باشد که تا کنون به بازار عرضه شده اند " وی همچینن معتقد است که تولید این نوع گوشی عاملی برای پیشترفت این شرکت خواهد بود .
همچنین باید گفت : پیش بینی می شود Wimax که اغلب سیستم Wi-fi برتر نامیده می شود دراین نمایشگاه توجه همگان را به خود جلب کند .
مجوز استفاده از این فن آوری در ماه ژانویه صادر شد و اکنون اپراتورهای مختلف تلفن همراه در سراسر دنیا از این فن آوری استفاده می کنند .
ماینش گوپتا که مدیر شرکت خصوصی Aperto Networks می باشد ، اظهار می دارد : در حال حاضر اپراتورهای تلفن همراه آمریکا به طور مستقل عمل کرده و خود را درگیر این قضایا نمی کنند . " شایان ذکر است که تولید کنندگان شرکت Aperto ، به راه اندازی ایستگاهها ، مراکز رادیویی و تولید آنتن می پردازند که این محصولات زیر ساخت های شبکه Wimax را فراهم می کنند .
گوپتا اظهار می دارد اپراتورهای Earthlinkو Covad Communications Group می توانند با استفاده از این فن آوری گام موثر و بزرگی در عرصه تلفن همراه بردارند .
منبع : روابط عمومی تالیا