بررسي هاي تازه F-Secure نشان مي دهد که در سال 2005 ميلادي 179 نوع ويروس که براي آلوده کردن تلفن هاي همراه طراحي شده بودند، شناسايي شده

تاليانيوز- در حالي که بسياري تصور مي کنند رايانه هاي شخصي مهمترين هدف هکرها و ويروس نويسان هستند بررسي هاي موسسه امنيتي F-Secure نشان مي دهد علاقه به نگارش ويروس هاي اختصاصي براي گوشي هاي تلفن همراه روز به روز در حال افزايش است.
به گزارش پايگاه خبري تاليانيوز بررسي هاي تازه F-Secure نشان مي دهد که در سال 2005 ميلادي 179 نوع ويروس که براي آلوده کردن تلفن هاي همراه طراحي شده بودند، شناسايي شده و اين ويروس ها دهها هزار گوشي را نيز آلوده کرده اند.
همين مساله موجب شده که شرکتهاي سازنده گوشي ونيز اپراتورها به فکر بيفتند و در توليداتشان از نرم افزارهاي ضد ويروس استفاده کنند. به عنوان مثال نوکيا نسخه نهم سيستم عامل Symbian را به امکانات امنيتي خاصي مجهز کرده تا از نفوذ ويروس ها به گوشي هاي همراه جلوگيري کند.
گفتني است اگر چه تاچندي قبل اکثر ويروس ها با سوء استفاده از فن آوري بلوتوث منتقل مي شدند اما شرکت امنيتي Hypponen چندي قبل از شناسايي اولين ويروس جاوا خبر داد که مي تواند بسياري از مدل هاي گوشي اعم از قديمي و جديد را آلوده نمايد.
کارشناسان به مردم هشدار مي دهند همزمان با فراگير شدن استفاده از تلفن همراه، علاقه ويروس نويسان به طراحي ويروس هاي تلفن همراه هم افزايش يافته و نصب برنامه هاي ضدويروس بر روي گوشي ها به همين دليل ضروري به نظر مي رسد.
منبع : روابط عمومی تالیا