اين اولين بار است که نوت بوک هاي يک شرکت با فن آوري UMTS/HSDPA که مختص تبادل ديتا در شبکه هاي تلفن همراه است سازگار مي شوند
23/01/1385
تاليانيوز- اپراتور Cingular در آمريکا و شرکت HP توافقي را به امضا رسانده اند که به موجب آن نوت بوک هاي ساخت HP امکان بهره مندي از مزاياي شبکه هاي نسل سوم تلفن همراه را خواهند داشت.
اين اولين بار است که نوت بوک هاي يک شرکت با فن آوري UMTS/HSDPA که مختص تبادل ديتا در شبکه هاي تلفن همراه است سازگار مي شوند. قرار است نوت بوک هاي مجهز به اين امکانات تا پايان سال جاري ميلادي عرضه شوند.
مسئولان HP مي گويند اين نوت بوک ها به طور بيسيم امکان دسترسي به Email و اينترنت را دارند و با سرويس هاي EDGE – که در بيش از 100 کشور جهان در دسترس است - هم سازگار خواهند بود. Cingular وعده داده که اين سرويس موسوم به BroadbandConnect را تا پايان سال جاري ميلادي در اختيار تمامي مشترکان خود هم قرار دهد.
گفتني است UMTS/HSDPA يک استاندارد جهاني براي شبکه هاي نسل سوم تلفن همراه است که امکان بارگذاري اطلاعات را با سرعت بيش از يک مگابيت در ثانيه بر روي تلفن هاي همراه فراهم مي آورد.
سرويس BroadbandConnect اپراتور Cingular که مبتني بر همين استاندارد است هم اکنون 52 شهر آمريکا را تحت پوشش قرار داده است که انتظار مي رود تا پاين سال جاري ميلادي به ميزان قابل توجهي افزايش يابد.
منبع : روابط عمومی تالیا