گروه ویژه
گیفت کارت آیتونز و گوگل پلی

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

درجه
    عضو سایت
    شماره كاربری
    1515
    سپاس ها
    2
    سپاس از شما 70 بار در 22 پست
    جزئیات بیشتر...

برد گوشي موبايل و آنتن Bts

هر BTS در حدود 30 كيلومتر برد دارد كه برد مفيد آنرا در فضاي باز و بدون هيچگونه ساختمان ويا مانعي 20 كيلومتر تخمين زده مي شود.

در فضاي شهر و با وجود ساختمانهاي بلند و متعدد برد مفيد را بين 2 نا 5 كيلومتر در نظر مي گيرند.

اما در مورد گوشي:

2 بحث وجود دارد:

1- اگر در فضاي باز و خارج از شهر باشيد بسته به قدرت سيگنال دريافتي از BTS مي توانيد مكالمه داشته باشيد بعبارتي ديگر درصورت داشتن شارژ كافي براحتي مي توانيد از فاصله 15 كيلومتري سايت مكالمه نماييد.( نوع گوشي و قدرت تشعشع آن نيز دراين مورد اهميت پيدا مي كند.بهترين گوشي دراين زمينه همانطور كه در تاپيكهاي قبلي اشاره نمودم آلكاتل كلاب فرانسوي قديمي است).شخصا اين مورد را امتحان نمودم تا فاصله 20 كيلومتري براحتي با هيچ خط آنتي( فقط عكس آنتن برروي گوشي) مكالمه نمودم و اين درحالي بود گوشيهاي ديگر از فاصله 15 تا 10 كيلومتري توانستند مكالمه نمايند.اما شرط اصلي قدرت خروجي BTS است.

2- اگر بحث بر سر اين است كه درشهر هستيد و گوشي خط نمي دهد دليل بر وجود سايه هايي است كه موجب از دست رفتن سيگنال بطور موقت مي شوند.اين مورد در سطح شهر بسيار كم و نادر است مگر اينكه در نقطه كوري واقع شده باشيد.اين نكته را مدنظر داشته باشيد در سطح شهر گوشيها عملا تفاوت چنداني باهم ندارند.( از لحاظ انتن دهي)
    شاخ وبرگ درختان تاثير منفي برروي سيگنالهاي BTS مي گذارند وباعث اعوجاج صدا مي شوند پس براي مكالمه شفافتر از مكالمه در زير درختان دوري كنيد.( طبق Document هاي استاندارد GSM )

2. كاربران زير از شما saeedsat عزيز، سپاسگزاری كرده اند

درجه
    عضو سایت
    شماره كاربری
    1515
    سپاس ها
    2
    سپاس از شما 70 بار در 22 پست
    جزئیات بیشتر...

اين نكته رو نيز اضافه كنم كه قدرت خرو جي BTS به صورت manual
    ,و قدرت خروجي گوشي به صورت اتو ماتيک تنظيم ميشود تا مصرف باتري به حد اقل برسد .
    مثلا هنگامي که شما در نزديکي BTS قرار داريد قدرت خروجي کمتر و هنگام دوري بيشتر ميشود .
    بنده فکر کنم با توجه به فرکانس و قدرت خروجي گوشي ها ي همراه بايد به صورت زير باشد.
    داخل شهر 2-4 km
    خارج شهر 5-10
    فضاي باز 10-20
    البته بنده برد مفيد رو عرض کردم در فضاي باز ممکنه در برد 50 کيلومتري هم به شما زنگ بخوره ولي شما قادر به جواب دادن نيستيد .
    در حال حاضر در شهرهاي بزرگ بخصوص تهران بدليل افزايش تعدا دمشتركين شعاع پوششي هر سلول حتي به 500 متر هم كاهش پيدا كرده.......

4. كاربران زير از شما saeedsat عزيز، سپاسگزاری كرده اند

S1NA آواتار ها
    درجه
    مدير سابق انجمن
    شماره كاربری
    29587
    سپاس ها
    30
    سپاس از شما 732 بار در 268 پست
    جزئیات بیشتر...

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia1_987
    در خود بی تی اس تفاوتی وجود نداره؟ چرا وقتی یه جایی هستیم که انتن تالیا و 0912 هر دو عالی هست ولی وقتی میریم زیر زمین تالیا صفر میشه ولی 0912 هنوز پر هست؟
    به قول یکی از دوستان بالاخره سیمکارت 700 هزار تومانی باید با سیمکارت 50 هزار تومانی یه فرقی داشته باشه دیگه!!!!
    !i'm back

6. كاربران زير از شما S1NA عزيز، سپاسگزاری كرده اند

arshia1_987 آواتار ها
    درجه
    عضو جديد
    شماره كاربری
    6515
    سپاس ها
    2
    تعداد 1 تشكر در 1 پست
    جزئیات بیشتر...
    091
    نقل قول نوشته اصلی توسط sina_gh
    به قول یکی از دوستان بالاخره سیمکارت 700 هزار تومانی باید با سیمکارت 50 هزار تومانی یه فرقی داشته باشه دیگه!!!!
    دوست عزیز من خودم از جفتش استفاده میکنم اما اگه دقت کنی تالیا به صورت نجومی از 0912 گرونتره چون ادم هی باید پول بده ولی 0912 رو بخر بنداز یه گوشه تا 10 سال ........................
    من هم از نظر علمی جواب خواستم
    ممنون

8. كاربران زير از شما arshia1_987 عزيز، سپاسگزاری كرده اند