هرچند بازار تامين محتوای تلفن همراه در حال بهبود است اما هنوز هم برخي عوامل کليدي از گسترش روزافزون اين بازار جلوگيري مي کند
تاليانيوز- بنا بر تحقیقات انجام شده توسط موسسه Adamind،یک چهارم دارندگان تلفن همراه در انگلیس از تلفن همراه براي بارگذاري اطلاعاتي نظیر زنگ گوشي، عکس و موسیقی استفاده می کنند.
این بررسي حاکی از آن است که هرچند بازار تامين محتوای تلفن همراه در حال بهبود است اما هنوز هم برخي عوامل کليدي از گسترش روزافزون اين بازار جلوگيري مي کند.
حدود 40 درصد از افراد در پاسخ به این سوال که چرا اطلاعات مختلف را بر روي گوشي هايشان بارگذاري نمی کنند، هزینه بسیار بالای اين کار را عامل اصلی ذکر کرده اند که این رقم در برابر 24 درصدی که علت خودداري خود را عدم آگاهی و ندانستن شیوه بارگذاري اطلاعات بر روي گوشي ها ذکر کرده اند، بسیار جالب توجه به نظر می رسد.
شاید آنچه برای صنعت محتوای تلفن همراه نگران کننده تر به نظر برسد این باشد که 14 در صد از کاربران، محتويات ارائه شده براي استفاده کاربران تلفن همراه را کسل کننده و نه چندان در خور توجه ارزیابی کرده اند.
آنچنان که انتظار می رفت هنوز کاربران رده سنی 16 تا 34 سال با 39 درصد دانلود محتوا در یک سال فعال ترین کاربران در این زمینه به حساب می آیند.
آمار در مورد افرادی که محتويات چند رسانه اي را بر روي گوشي هايشان بارگذاري می کنند، حاکی از آن است که 26درصد از کاربران به بارگذاري عکس، موسیقی و تصویر علاقه دارند و همچنین 23 درصد از علاقمندان به اين کار بین رده سنی 35 تا 55 سال قرار دارند.
این تحقیق حاکی از آن است که انواع محتويات تلفن همراه کماکان اولویت بندی سابق را داراست، به این معنا که زنگ گوشي با 49 درصد بالاترین میزان بارگذاري را به خود اختصاص داده است و پس از آن بارگذاري موسیقی با 13 درصد در جایگاه دوم قرار دارد . بارگذاري تصویر هم با کاهش قابل توجه با 7 درصد در جای سوم قرار دارد.
"شایلندرا جین" مدیر ارشد Adamind اظهار داشت: نتیجه این تحقیق نشان می دهد که بدون شک محتوای موبایل بازار بسیار مهمی دارد" در حالی که بسیاری از مردم علاقمند به انواع متنوعی از محتوای تلفن های همراه هستند هنوز میزان نفوذ و جذابیت این محتواها برا ی کاربران قانع کننده نیست.
قابل ذکر است که هزینه های بالای دانلود محتوی به جوانان و نوجوانانی که از این امکان استفاده می کنند آسیب می رساند.
گفتني است براي تکميل اين تحقيق با یک هزار انگلیسی بزرگسال گفتگو شده است.
منبع : روابط عمومی تالیا