براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده اپراتور سوم تلفن همراه باید تا آذرماه سال 1386 فعالیت خود را درکشور آغاز کند
مهر - رئیس کمیته مخابرات مجلس گفت: با توجه به اینکه اپراتور سوم باید تا آذرماه 86 وارد عمل شود، مناقصه انتخاب اپراتور سوم تا آذر ماه برگزار می‌شود.
رمضانعلی صادق‌زاده در گفت‌وگو با مهر گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده اپراتور سوم تلفن همراه باید تا آذرماه سال 1386 فعالیت خود را درکشور آغاز کند. درنتیجه وزارت ارتباطات و سیار موظف شده مناقصه انتخاب اپراتور سوم را به منظور جلوگیری از تاخیراتی که در انتخاب اپراتور دوم به وجود آمد، برگزار کند.
وی درباره آخرین وضعیت اپراتور دوم تلفن همراه گفت: قرارداد اپراتور دوم از آذرماه سال گذشته اجرایی شده و براساس قرارداد باید در تابستان سال جاری واگذاری سیم‌کارت‌های 150 هزار تومانی آغاز شود. وی افزود: طبق قرارداد، کیفیت شبکه اپراتور دوم باید درمقایسه با اپراتور اول از استاندارد بالاتری برخوردار باشد چرا که هم اکنون دارندگان سیم‌کارت اپراتور اول رضایت چندانی از وضعیت شبکه موجود ندارد.
وی تصریح کرد: تعرفه مکالمه سیم‌کارت‌های اعتباری اپراتور دوم 20 درصد بالاتر از اپراتور اول خواهد بود.
صادق‌زاده همچنین درباره تعهدات اپراتور اول درباره وضعیت سیم‌کارت‌های اعتباری گفت: قدم‌هایی تاکنون برای بهبود کیفیت برداشته اما هنوز نتوانسته آنچنان که باید و شاید موثر باشد.
رئیس کمیته مخابرات مجلس تصریح کرد: درحال حاضر بیش از 10 گروه فنی درحال شناسایی مشکلات شبکه‌ها و تعمیرات آن هستند و شرکت مخابرات نیز موظف شده است هر سه ماه یکبار عملکرد خود را در این باره به مجلس ارائه دهد.
وی در پاسخ به سوال مهر که آیا شرکت ارتباطات سیار قادر به واگذاری 8 میلیون سیم‌کارت جدید در سال‌جاری خواهد بود گفت: علیرغم اینکه مسئولان شرکت مخابرات ادعا می‌کنند که می‌توانند این تعداد سیم‌کارت را تا پایان سال واگذار کنند، اما وضعیت شبکه از نظر ظرفیت این اجازه را به آنها نخواهد داد. به گفته وی، از آنجا که مسئولان ارتباطات سیار پیش‌بینی می‌کردند که در دوره جدید تعداد ثبت نام کنندگان تلفن همراه از 5 میلیون نفر بیشتر نشود در نتیجه این شرکت پیمانکاران خود را موظف کرد که شبکه را تا 5 میلیون شماره جدید توسعه دهد.
وی تصریح کرد، این درحالی است که در این دوره بیش از 8 میلیون نفر ثبت نام کردند که شرکت ارتباطات سیار موظف شده برای 3 میلیون شماره باقی مانده از برگزاری مناقصه برای انتخاب پیمانکار جدید جلوگیری کرده و توسعه شبکه را برای 3 میلیون شماره غیرقابل پیش‌بینی به همان پیمانکاران قبلی واگذار کند.
منبع : خبرگزاري مهر