رييس هيئت مديره شركت مخابرات ايران، مخالفت رييس سابق سازمان تنظيم مقررات با ارائه سيم‌كارت اعتباري از سوي مخابرات را يك «سوءتفاهم» دانست.

رييس هيئت مديره شركت مخابرات ايران بار ديگر تصريح كرد كه دولت مصمم به ارائه سيم‌‏كارت‌‏هاي اعتباري تلفن همراه است.
وفا غفاريان رييس هيئت مديره شركت مادر تخصصي مخابرات ايران، در شرايطي كه طي هفته‌‏هاي اخير برخي دولتمردان و شماري از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي دولت را از ورود به عرصه سيم كارت اعتباري و رقابت با بخش غيردولتي برحذر داشته بودند، به ايلنا گفت: دنيا در حال حركت به سمت ارائه سيستم‌‏هاي پيش پرداختي است و رفتن به سمت ارايه سيستم‌‏هاي اعتباري در تلفن ثابت و سيار از سياست‌‏هاي كلي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات است.
وي در مورد ضرورت كسب مجوز از سوي سازمان تنظيم مقررات و مخالفت اين مجموعه با ورود شركت دولتي مخابرات ايران به اين بخش، اظهار داشت: اين موضوع سوءتفاهمي بيش نبوده و اين سازمان مخالفتي با اين طرح ندارد.

اظهارات رييس هيئت مديره شركت مخابرات ايران در شرايطي است كه چندي پيش معصوم فرديس، رييس سابق سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي كشور در يك نشست خبري به مسئولان شركت مخابرات ايران توصيه كرد كه به جاي تلاش براي ورود به عرصه ارائه سيم‌‏كارت‌‏هاي اعتباري بستر‌‏هاي لازم براي واگذاري هشت ميليون سيم كارت پيش فروش شده را فراهم كند.
معاون وزير ارتباطات افزود: هم‌‏اكنون امكان عرضه تلفن‌‏هاي اعتباري ثابت در تهران فراهم شده است و تلاش بر اين است كه در همه كشور چنين امكاني فراهم شود.

لازم به ذكر است شركت مخابرات ايران كه اختلالات گسترده در تلفن همراه دولتي موجب بركناري مدير عامل آن در ابتداي سال جاري شد، در كنار پيش‌‏فروش هشت ميليون سيم‌‏كارت تلفن همراه ، بدون كسب مجوزهاي قانوني از سوي سازمان‌‏هايي همچون تنظيم مقررات و شوراي اقتصاد نسبت به خريد و واردات تجهيزات اعتباري از كشور چين اقدام كرده است.
گفتني است ؛ هم‌‏اكنون در ايران از اوايل سال گذشته شركت تعاوني اسلامي مجتمع صنعتي رفسنجان بستر‌‏هاي لازم براي واگذاري 2 ميليون سيم‌‏كارت اعتباري در كشور را فراهم كرده كه تاكنون حدود 470 هزار نفر در تهران مشترك اين شبكه هستند.