ايتنا - با توجه به طرحی که شرکت مخابرات در دست تهیه دارد در صورت تصویب و نهائی شدن، مشترکان تلفن همراه و ثابت به اندازه ودیعه‌ای که دارند سهامدار می‌شوند.


به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد سلیمانی در مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار، افزود: این طرح سرمایه ذاری مردم در بخش مخابرات را دو چندان کرده و باعث می‌شود سیل تقاضا برای تلفن هر روز بیشتر شده، تلفن یک کالای سرمایه‌ای تلقی شود و صاحبان تلفن صاحب سرمایه‌ای جدید شوند.
وی اظهار داشت:با توجه به پشتوانه‌های علمی و فرهنگی که کشور ما از آن برخوردار است، افزایش ضریب نفوذ تلفن همراه تا بالای صد درصد امکان‌پذیر است و بازار دارد. نظر به تقاضای بالایی که در زمینه سیم‌کارت تلفن همراه در کشور داریم و ضریب نفوذ پایین فعلی، اگر اپراتورها بتوانند تا 30 میلیون سیم‌کارت واگذار کنند بازهم بازار تقاضا وجود دارد.
وی ادامه داد: مطالعات و بررسی‌ها نشان می‌دهد که نیاز جامعه ایرانی به سیم‌کارت بیش از 40 میلیون است و به همین دلیل در تلاش مضاعف برای پاسخگوئی به این تقاضاها هستیم.

سلیمانی در رابطه با توسعه تلفن ثابت در کشور گفت: با توجه به مسائل و مشکلاتی که کشور ما از نظر جغرافیایی و پراکندگی جمعیتی با آن روبه رو است، سرعت بخشیدن به توسعه تلفن ثابت به صورت جهشی، کمی مشکل به نظر می‌رسد. وی اضافه کرد: با افزایش فعالیت در زمینه تلفن ثابت می‌توانیم تا سالی چهار میلیون خط ثابت به شبکه اضافه کنیم اما بیش از آن مقدور نیست.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سرمایه‌های کشور را در بعد فنی و دانش در این حوزه بی‌نظیر دانست و افزود: با توجه به سرمایه عظیم انسانی که ما در حوزه الکترونیک و مخابرات داریم باید درها را روی دانشگاه‌ها باز کرد و از نیروی این متخصصان استفاده بهینه نمود.

وی گفت: در این مدت که با برخی از وزرای منطقه ملاقات داشتم آنان خواستار گسترش همکاری با ایران بودند چرا که همکاری با کشور ایران را به کار با سایر کشورهای آسیایی و اروپایی ترجیح می‌دهند اما در حال حاضر ما نمی‌توانیم پاسخگوی نیاز آنها باشیم ولی با فراهم کردن شرایط لازم به این هدف دست خواهیم یافت.

سلیمانی بیان داشت: بخش خصوصی باید به یک تحول ساختاری برسد و در این راستا لازم است تولید کنندگان داخلی قابلیت هایشان را از نظر فکری و سرمایه یی جمع کنند. اگر سنگ بنا درست گذاشته شود می توان از خدماتشان بیشتر بهره‌مند شد.
وی گفت: خدماتی که شرکت ارتباطات سیار به مردم ارائه می کند چشمگیر است و با توجه به تاثیر بالا و مستقیم این حوزه بر روی مسائل مختلف امیدوارم این روند مسیر رشد خود را طی کند و در آینده بتواند در راه خدمت به مردم تعالی یابد.