گیفت کارت آیتونز و گوگل پلی

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    zanyar_98 آواتار ها
    درجه
    مدير ارشد بخش
    بخش
    اخبار خارجی
    شماره كاربری
    544614
    نام
    زانیار
    سپاس ها
    3,419
    سپاس از شما 24,588 بار در 2,657 پست
    جزئیات بیشتر...
    Nokia N8
    Nokia 1280
    0935
    حالت من
    Khoonsard

پیش فرض اگزینوس 5433 یک پردازنده 64 بیتی است

هر روز که می‌گذرد واقعیت جدید درباره گلکسی نوت4 نمایان می‌گردد. چند شب پیش درباره نمایشگر گلکسی نوت4 برایتان نوشتیم که توانسته است عنوان برترین نمایشگر موجود در بین تمام دستگاه‌های بررسی شده توسط دیسپلی میت (چه تبلت چه اسنارت فون) را دریافت کند. اما امروز یکی از سوال‌های بزرگتر پیرامون گلکسی نوت4 را پاسخ خواهیم گفت, پردازنده مدل اگزینوس گلکسی نوت4 32 بیتی است یا 64 بیتی؟طبق برریس‌های انجام شده مشخص شده است که گلکسی نوت4 اولین پرچمدار اندروید همراه با پردازنده 64 بیتی است, حداقل در نسخه ایگزینوس آن این مهم اتفاق خواهد افتاد. برخلاف اطلاعات منتشر شده توسط سامسونگ که مدعی بر استفاده از معماری Cortex A7/A15 در ایگزینوس 5433 است, طبق کدهای لو رفته مشخص شده است که این پردازنده از معماری نسل بعد شرکت ARM یعنی Cortex A53/57 بهره می‌برد.

متاسفانه سامسونگ نه در کنفرانس و نه در تبلیغات قبل از عرضه دستگاه خود این مهم را که این دستگاه از برترین پردازنده ایگزینوس موجود بهره می‌برد را عنوان نکرده است. این شرکت فقط به نوشتن پردازنده Octa core 1.9 گیگاهرتز بسنده کرده است. این در حالی است که به راحتی عنوان بزرگی چون اولین پرچمدار اندروید با پردازنده 64 بیتی را می‌توانست به گردن گلکسی نوت4 بیاویزد و البته این خیلی در فروش آن هم تاثیر داشت اما چرا نه؟

می‌توان حدس زد, چون اولا همه نسخه‌های گلکسی نوت4 با این پردازنده ارایه نخواهد شد و پردازنده اسنپدرگون 805 نصیب برخی بازارها خواهد شد. دوم هنوز اندروید L عرضه نشده است و هنوز برنامه ای وجود ندارد که بتواند از این قابلیت بهره مند شود. سوم اینکه می‌گویند این برتری برای دستگاه‌هایی با حافظه رم بالاتر از 3 گیگابایت خواهد بود در حالی که گلکسی نوت4 دقیقا 3 گیگابایت حافظه رم دارد نه بیشتر. به همین دلیل سامسونگ این پردازنده را در حالت 32بیتی تنظیم کرده است و گلمسی نوت4 فعلا با #اندروید #کیت_کت عرضه خواهد شد. این نشان می‌دهد که گلکسی نوت4 عالی رقم بی ادعا بودن اما دستگاهی است بسیار شایسه از نظر به روزرسانی نسبت به نسل پیش و واقعا آینده بینانه طراحی شده است. یک نمایشگر QHD و یک پردازنده 64بیتی.

اما درباره پردازنده گرافیکی چه خبر؟ سامسونگ در سر سودای تولید پردازنده گرافیکی مخصوص خود را دارد اما این SoC از سامسونگ با پردازنده گرافیکی Mali T-760 ارایه شده است که متاسفانه هنوز تعداد هسته‌های آن مشخص نیست. این پردازنده روی فرکانس 700مگاهرتز تنظیم شه است و این خود به خوبی نشان دهنده توجه سامسونگ به وجود نمایشگر QHD است. علاوه بر آن حالا می‌توان راحت تر درک کرد که چرا بنچ مارک‌های لو رفته از مقایسه اسنپدرگون 805 و ایگزینوس 5433 تفاوت زیادی با هم داشند. به یاد داسته باشید که این پردازنده هم مانند ایگزینوس 5430 که در گلکسی آلفا دیدیم, با تکنولوژی 20 نانومتری تولید شده است. گلکسی آلفا اولین پردازنده 20 نانومتری در تلفن‌های هشومند را دارد.

این پردازنده گرافیکی حداکثر 16 هسته می‌تواند داشته باشد که در ایم حد حدود 312 گیگافلاپ قدرت خواهد داشت اما در حالت 8 هسته ای هم که برای گلکسی نوت4 محتمل تر است این پردازنده می‌تواند تا 160 گیگافلاپ قدرت گرافیکی تولید کند. برای مقایسه قدرت گرافیکی چیپ آیپد ایر را برای شما می‌نویسیم : 112 گیگافلاپ!

بسیار خوب, نظر شما چیست؟ این استراتژی سامسونگ صحیح است؟ ارایه یک دستگاه با دو نوع پردازنده؟ هر چند بازده هر دو دستگاه در حالت عادی تقریبا طوری تنظیم می‌شود که با هم یکسان باشد.

ترنجی
    راهِ زیادی مونده تا خدایِ من...

2. 19 كاربر زير از شما zanyar_98 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

درجه
    عضو طلایی
    شماره كاربری
    732161
    سپاس ها
    3,637
    سپاس از شما 12,759 بار در 2,805 پست
    جزئیات بیشتر...
    Acer Allegro
    Acer Allegro
    0935
    حالت من
    Khejalati
    Medal1

نقل قول نوشته اصلی توسط zanyar_98 نمایش پست ها
    دوم هنوز اندروید L عرضه نشده است و هنوز برنامه ای وجود ندارد که بتواند از این قابلیت بهره مند شود.

برنامه های جاوا ۱۶ بیتی هستند و توسط ماشین مجازی یا art خونده میشن و هیچ کاری با پردازنده ندارن!!! اندروید رو PC نصب کنی یا گوشی یا هر پردازنده ی دیگه اون فایل apk براش فرق نداره کجا ریخته شده تا از قابلیتش استفاده کنه!

سوم اینکه می‌گویند این برتری برای دستگاه‌هایی با حافظه رم بالاتر از 3 گیگابایت خواهد بود در حالی که گلکسی نوت4 دقیقا 3 گیگابایت حافظه رم دارد نه بیشتر.

شما هم از اونایی که میگن سی پی یو ۶۴ بیتی رو رم ۱ گیگ با ۳۲ بیتی فرق نداره؟!‌واقعا حرفی برای گفتن ندارم در این مورد ...

به همین دلیل سامسونگ این پردازنده را در حالت 32بیتی تنظیم کرده است

مگه ماشین لباس شویی هست که تنظیمش کنی؟! سی پی یو ۶۴ بیتی تا ابد ۶۴ بیتی هست, منتها میتونه برنامه های ۳۲ بیتی رو هم اجرا کنه.

ترنجی

...
    لطفا یکی این ترنجی رو از برق بکشه بیرون !

4. 18 كاربر زير از شما _ANONYMOUS_ عزيز، سپاسگزاری كرده اند

zanyar_98 آواتار ها
    درجه
    مدير ارشد بخش
    بخش
    اخبار خارجی
    شماره كاربری
    544614
    نام
    زانیار
    سپاس ها
    3,419
    سپاس از شما 24,588 بار در 2,657 پست
    جزئیات بیشتر...
    Nokia N8
    Nokia 1280
    0935
    حالت من
    Khoonsard

این منبع اصلی خبره!
    http://www.phonearena.com/news/Exyno...eveals_id60773
    من ترجمه ی دست و پا شکسته ایی بلدم که خودم رو حالی کنه
    اون قسمت هایی هم که قرمز کردی فک کنم تو منبع هم اینطور نوشته! فک کنم مشکل از منبعه!
    اگه میشه لطف کن یه نیگا به منبع بنداز ببینم مشکل از کوجاست؟
    راهِ زیادی مونده تا خدایِ من...

6. 6 كاربر زير از شما zanyar_98 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

*DRAGON* آواتار ها
    درجه
    مدیر بازنشسته
    بخش
    کنسول و بازیهای کامپیوتری| نرم افزار
    شماره كاربری
    409239
    نام
    Jasem
    سپاس ها
    42,009
    سپاس از شما 33,693 بار در 7,381 پست
    جزئیات بیشتر...
    Samsung Galaxy Core I8260
    Nokia C5 5MP
    091-0935
    حالت من
    Mehraboon
    Medal1

فکر کنم اگه سامسونگ اعلام میکرد 64 بیتی هست و روش تبلیغ میکرد دیگه کسی نسخه اسنپدراگون رو نمیخرید
    این اولین بار هست که میبینم نسخه اگزینیوس خیلی خیلی بهتر از نسخه اسنپدراگون هست ولی یه سوال چرا این سامسونگ این دفه که مودم 4G رو به نسخه اگزینیوس اضاف کرده باز اومده از دو نسخه استفاده کرده؟!!!!!!!
    میتونست فقط اگزینیوس بزنه و میتونست با تبلیغ 64 بیتی کلی روی فروشش تاثیر بزاره درسته الان به صورت 32 بیتی اجرا میشن ولی چند ماه دیگه که آندروید L بیاد راحت میتونه 64 بیتی اجرا کنه
    راستی دوستان چرا تو عکس قسمت Memory Controller مال اگزینیوس 5433 از همه کمتره؟!!

8. 2 كاربر زير از شما *DRAGON* عزيز، سپاسگزاری كرده اند

GenomeX آواتار ها
    درجه
    عضو طلایی
    شماره كاربری
    523054
    نام
    mr.GX
    سپاس ها
    4,791
    سپاس از شما 28,153 بار در 4,292 پست
    جزئیات بیشتر...
    LG Nexus 4 E960
    HTC Windows Phone 8S
    091-0935
    Medal1 Medal2

bytes per second مربوط به پهنای باند RAM هست... والا نمیدونم از چه رمی استفاده کرده چون نباید به بایوس رم مربوط باشه خیلی (بایوس پرفورمنس رم هست بیشتر) هر چند فرکانس کاری این رم کمتره! شاید روی پهنای باند رم هم تاثیر گذاشته

من شنیده بودم قراره از نسل جدید ماژول رم استفاده کنه نسخه DDR4 یا بهتر بگم نسخه ابزارکهای همراه که کم مصرف تره LPDDR4 ...!!! کسی خبر داره این همون ماژول هست یا نه؟

این چیپ محدود شده است یعنی روی 64 بیت اجرا نخواهد شد (شاید حتی با اندروید LMP هم 32 بیتی بمونه!) ... در واقع سامسونگ داره روی سری Exynos 7 کار میکنه که 64 بیتی واقعی هست! علت اینکه اسم سری رو تغییر نداده هم همینه! این چیپ خط تولید جدید نیست در واقع زیاد نگران نباشید که اسنپ بخرید یا اکزنوس چون اکزنوس اش در حال تست هست و شاید هرگز 64 بیتی نشه!!!

منبع: AnandTech

نکته 1: ترنجی اگه منبع خبر رو درست مطالعه میکرد این دلایل مسخره رو نمیاورد برای اینکه چرا سامسونگ در کنفرانس unpacking نیومد بگه اولین اندروید 64 بیتی ...
    اما علت: نسخه اسنپ 805 اتفاقاً امسال نسخه جهانی هست و اگزنوس نسخه مناطق خاص! (برعکس نوت3!!!) نسخه اگزنوس تولید انبوه نشده... ظاهراً نسخه اسنپ زودتر به بازار هم خواهد آمد! با گفتن اینکه نوت4 نسخه اگزنوس 64 بیتی هست موج اولیه خرید میخوابید یا ملت میرفتند سراغ محصول رقیب (مثل آیفون یا z3) یا اینکه منتظر میموندند نسخه اگزنوس عرضه بشه!

حالا سامسونگ برای اینکه خیال خریداران جهانی رو راحت کنه اولاً اسمی از چیپ 64 بیتی نبرده تا ملت با خیال راحت خرید کنند و احتمالاً هم برای جلوگیری از دل خوری خریدارانش هرگز اندروید 64 بیتی برای این سوک عرضه نکنه! در واقع این سوک بلقوه 64 بیتی هست اما بلفعل 32 خواهد ماند!!!

نکته 2: سامسونگ و اپل یک روح هستند در دو بدن!!! برای فروش بیشتر حاضرند هر کلاهی سرتون بذارند! یکی چیپ 64 بیتی داره اما اجازه نمیده استفاده کنید! یکی دیگه هم NFC گذاشته نمیذاره جز از سرویس خودش ازش استفاده کنید... این دوتا برند عالی هستند میفهمید عالی!!!

نکته 3: سامسونگ و اپل به تنهایی 98 درصد سود حاصل از بازار اسمارتفونها رو در اختیار دارند. این نکته به ما یک چیز رو اثبات میکنه. ملت دوست دارند سرشون کلاه بره!

10. 7 كاربر زير از شما GenomeX عزيز، سپاسگزاری كرده اند

درجه
    عضو طلایی
    شماره كاربری
    732161
    سپاس ها
    3,637
    سپاس از شما 12,759 بار در 2,805 پست
    جزئیات بیشتر...
    Acer Allegro
    Acer Allegro
    0935
    حالت من
    Khejalati
    Medal1

نقل قول نوشته اصلی توسط zanyar_98 نمایش پست ها
    این منبع اصلی خبره!
    http://www.phonearena.com/news/Exyno...eveals_id60773
    من ترجمه ی دست و پا شکسته ایی بلدم که خودم رو حالی کنه
    اون قسمت هایی هم که قرمز کردی فک کنم تو منبع هم اینطور نوشته! فک کنم مشکل از منبعه!
    اگه میشه لطف کن یه نیگا به منبع بنداز ببینم مشکل از کوجاست؟
    منبع اصلی خبر هم علاوه بر ترنجی باید از برق کشید بیرون. عللش تو پست قبلیم توضیح داده شد

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

12. 7 كاربر زير از شما _ANONYMOUS_ عزيز، سپاسگزاری كرده اند

poet666 آواتار ها
    درجه
    عضو ممتاز
    شماره كاربری
    139405
    سپاس ها
    1,580
    سپاس از شما 2,139 بار در 841 پست
    جزئیات بیشتر...
    091

حالا جدا از نکاتی که ANoNYMOUS عزیز گفت شما یه در صد فکر کن سامسونگ به دلایل اخلاقی به قول نویسنده 64 بیتی بودن پردازنده رو پنهان کرده!! مثلا چون کیت کت کامل نمی تونه از 64 بیتی استفاده کنه یا مسیله رم و ...! بابا سامسونگه! مگه می شه هدفی از مخفی کردن این موضوع نداشته باشه! کلا سامسونگ همینجوریه.نوت سه هم یادمه همین کار رو کرد.نوت 2 رو هم فکر می کنم.کلا یه سری مشخصات و اخبار و اطلاعات رو می ذاره بعد از معرفی گوشی اون هم با به قول معروف با قطره چکون درز می کنه.در واقع به نظر من سیاستش برای جذب مشتری بیشتره

14. 3 كاربر زير از شما poet666 عزيز، سپاسگزاری كرده اند