گیفت کارت آیتونز و گوگل پلی

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

amirreza_r143 آواتار ها
    درجه
    عضو طلایی
    شماره كاربری
    305130
    سپاس ها
    31,363
    سپاس از شما 44,674 بار در 7,317 پست
    جزئیات بیشتر...
    091
    حالت من
    Khoshhal
    Medal1

پیش فرض در اندروید،آفلاین وبگردی کنید!

در برخی از کشور‌ها هنوز خدمات ایترنت موبایل نسل سوم و چهارم یا همان 3G و 4G ارایه نشده است. تا چندی پیش و حتی در برخی نقاط تا هم اکنون هم در ایران از این خدمات بی بهره بوده ایم. در این مناطق مرورگرهایی با قابلیت فشرده سازی داده‌ها برای وبگردی سریع تر و البته ارزان تر؛ خیلی محبوبند. شاید بگویید آیا با این سرعت اصلا فکر کردن به وبگردی آن هم روی موبایل اصلا عاقلانه است؟ به هر حال خیلی از ما هستیم که بدون اینترنت احساس یک انسان اولیه بودن را خواهیم داشت! پس راه حل, پاک کردن صورت مسئله نیست.در یک پروژه بسیار ساد و البته نوآورانه, شما با استفاده از مرورگر مخصوص می‌توانید با ارسال پیامک یا همان SMS, دخواست برای گرفتن داده‌های سایت مورد نظر را داشته باشید. این مرورگر با ارسال درخواست شما و دریافت اطلاعات سایت شروع به جدا کردن متون می‌کند و سپس این متون را از طریق پیامک برای شما به صورت پیام کوتاه ارسال می‌کند.

البته که اولا برای این موضوع شما باید طرح پیامکی نا محدود داشته باشید و به احتمال خیلی زیاد هزینه وبگردی از این طریق بیش از حالت وبگردی تحت دیتا صورت خواهد گرفت. دوم این که تجربه کاربری شما اصلا مانند آنچه که در ذهن دارید نخواهد بود و سوم اینکه سایت‌هایی با متون طولانی احتمالا برای شما دردسر آفرین خواهد بود.

خوب این همه کاستی؛ پس چرا این کار را انجام بدهیم؟ تا به حال شده است پوشش دیتا نداشته باشید؟ یا سرعت آنقدر پایین باشد که عطایش را به لقائش ببخشید؟ در این طور موارد و یا حتی کشورهایی که از ما هم عقب تر هستند و اصلا خدمات اینترنت روی تلفن همراه شما ارایه نمی‌کنند (شاید تعداد این کشور‌ها از تعداد امنگشتان دست هم کمتر باشد), کارایی خوبی دارد.

این پروزه توسط گروه GitHub در حال توسعه است اما اگر حوصله صبر کردن برای ست آن را ندارید برنامه مشابهی وجود دارد و نام آن Smozzy است که فقط برای دارندگان اپراتور T-Mobile در دسترس است! خب البته ببخشید که این برنامه برای شما در دسترس نخواهد بود! نظر شما درباره چنین ابتکاری چیست؟ مفید است؟

منبع

2. 8 كاربر زير از شما amirreza_r143 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

sina_d900 آواتار ها
    درجه
    مدیر بازنشسته
    بخش
    Samsung bada OS| نرم افزار | EBOOK
    شماره كاربری
    146009
    نام
    @/\/!$
    سپاس ها
    61,511
    سپاس از شما 66,966 بار در 13,530 پست
    جزئیات بیشتر...
    Samsung S8500 Wave
    Samsung Galaxy S5 (octa-core)
    091-0935
    حالت من
    Daring
    Medal1

ایده بسیار جالبی هستش امیدوارم عمومی بشه

4. 2 كاربر زير از شما sina_d900 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

درجه
    عضو طلایی
    شماره كاربری
    732161
    سپاس ها
    3,637
    سپاس از شما 12,759 بار در 2,805 پست
    جزئیات بیشتر...
    Acer Allegro
    Acer Allegro
    0935
    حالت من
    Khejalati
    Medal1

خدایا من الان میخوام خودمو از دست این ترنجی از برج میلاد دار بزنم

ببینید منبع اصلی (engadget) چی گفته:

but you can look at the project's codes right now over at GitHub
    ترجمه ترنجی :

این پروزه توسط گروه GitHub در حال توسعه است
    تو منبع گفته سورس کد پروژه تو سایت گیت هاب هست ترنجی ترجمه کرده پروژه توسط گروه گیت هاب توسعه داده میشه! گیت هاب فقط یه سایت نگه داری سورس کد و منابع پروژه هاست , یعنی فقط نگه داری میکنه , مثل یوت.یوب که فقط ویدیو ها رو نگه داری میکنه. اون کسی که پروژه رو توسعه میده یه تیمه متشکل از ابن عزیزان . چند وقت پیش هم همین ترنجی یه پروژه رو که توسط یه کاربر تو xda توسعه داده میشد رو گفته بود توسط تیم xda توسعه داده میشه!!! باور کن ترنجی این توهین تو به توسعه دهنده های این نرم افزارا از سر بریدنشون توسط داعش دردش بیشتره.

صرفا جهت اطلاع دوستانی که قصد دارن اطلاعات بیشتری داشته باشن:

در این پروژه وقتی میخواید یه سایت رو ببینید نرم افزار یه پیام به شماره ی سرور میفرسته بعد درخواست به سرور این سایت حاوی URL سایت ارسال میشه. نرم افزار این سایت که بر روی پلتفرم node.js توسعه داده شده این درخواست ها رو دریافت میکنه و بعد سایت اصلی رو لود میکنه , محتوای css و javascript و تصاویر رو حذف میکنه , متن باقی مونده رو با فرمت gzip فشرده میکنه و به فرمت base64 تبدیل میکنه سپس در چند پیامک با سرعت ۳ پیامک در ثانیه ارسال میکنه به کاربر و بعد تو مرورگر این برنامه نشون داده میشه.

من بحاطر مشغله ی خودم به دیدن سایتا بدون تصویر و css و javascript از طریق مرورگر های تحت ترمینال عادت کردم, زیاد سخت نیست و میشه محتوای سایتو خوند ولی بدیش اینه که اگه جایی javasctript داشت باید بیخیال بشید. مثل فرومای نظرسنجی , فروم های ورود و لاگین , سایتای دانلود غیر مستقیم و ... . ولی به نظرم اگه همین کار از طریق gprs برای ایرانیا انجام بشه هزینش خیلی بهتر میشه. فعلا هر کیلوبایت که ۱۰۲۴ بایت هست ۱ ریال قیمتش هست و هر پیامک که ۱ بایت هست ۱۶۰ ریال . یعنی یه سایتی که قرار باشه با هزینه ی ۱ ریال از ظریق gprs و این روش فشرده کردن لود بشه از طریق پیامک ۱۶۰۰۰ هزار تومان هزینش میشه

لینک این پروژه در github:

https://github.com/ColdSauce/CosmosBrowserAndroid

6. 16 كاربر زير از شما _ANONYMOUS_ عزيز، سپاسگزاری كرده اند

Psycho X آواتار ها
    درجه
    عضو طلایی
    شماره كاربری
    543927
    نام
    امیر
    سپاس ها
    6,482
    سپاس از شما 5,073 بار در 1,595 پست
    جزئیات بیشتر...
    Samsung Galaxy S7
    LG Nexus 5
    0935
    حالت من
    Bitafavot
    Medal1

نقل قول نوشته اصلی توسط _ANONYMOUS_ نمایش پست ها
    لینک این پروژه در github:

https://github.com/ColdSauce/CosmosBrowserAndroid
    واقعا چه سوتیایی میده
    مرسی دقت
    اسم پروژشم باحاله

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

8. 6 كاربر زير از شما Psycho X عزيز، سپاسگزاری كرده اند

درجه
    عضو طلایی
    شماره كاربری
    525317
    نام
    PESAR AJIB
    کمک مالی به سایت
    6666 ریال
    سپاس ها
    21,771
    سپاس از شما 11,559 بار در 1,998 پست
    جزئیات بیشتر...
    HTC One
    Apple iPhone 6
    091-0935-0932-092
    حالت من
    Motarez

من شنیدم فقط متن میاره !
    یعنی به سبک 20 سال پیش وبگردی کنیم ؟

10. 2 كاربر زير از شما PESAR AJIB عزيز، سپاسگزاری كرده اند

درجه
    عضو طلایی
    شماره كاربری
    732161
    سپاس ها
    3,637
    سپاس از شما 12,759 بار در 2,805 پست
    جزئیات بیشتر...
    Acer Allegro
    Acer Allegro
    0935
    حالت من
    Khejalati
    Medal1

نقل قول نوشته اصلی توسط PESAR AJIB نمایش پست ها
    من شنیدم فقط متن میاره !
    یعنی به سبک 20 سال پیش وبگردی کنیم ؟
    فقط متن و متد های post و get ی html که امروزه به علت توسعه ی جاوا اسکریپت ملعون کمتر ازشون استفاده میشه.
    بله . ولی استفادش مال وقتیه که دسترسی به نت ندارید و میخوایید یه سایت رو برای مرور مطالبش چک کنید وگرنه برا استفاده روزمره اصلا ممکن نیس

12. 7 كاربر زير از شما _ANONYMOUS_ عزيز، سپاسگزاری كرده اند