• ورود

عضويت در سايت موبايلستان ايميل فعال سازي ارسال نشده است ؟ کلمه عبور خود را گم کرده ايد ؟
  • ثبت نام

• صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18

مشاوره

1. Top | #11

درجه : عضو طلایی
      شماره كاربري : 523054
      نام : mr.GX
      سپاس ها : 4,791
      سپاس از شما 28,154 بار در 4,292 پست
      جزئيات بيشتر

خوبی مهندس... شما 23 ساله ات هست و هنوز اول راهی!
      بیکاری بعد فارغ التحصیلی جز لاینفک زندگی ما تو ایرانه... من خودم مکانیک سیالات خوندم و یک سال و نیم بیکار بودم. الان هم حدوداً 30 سالم هست. در این مدت بیکاری تلاش کردم دنبال افزایش اطلاعات رشته خودم برم (البته کارهای پاره وقت و پیمانی میکردم اما اینها شغل نیست که بشه روش حساب کرد بیشتر فصلی و مقطعی بود)اما خوب الان نمیگم موفقم اما شغل و درآمد نسبتاً خوبی دارم کاملاً هم مربوط به رشته ام هست. تازه سال 87 من به اندازه شما سرمایه اولیه نداشتم!

نظر من اینه که علاوه بر اینکه داری روی این تصمیم زدن یک کسب و کار آزاد (مثل همین تعمیرات موبایل) تمرکز میکنی نسبت به بروز کردن اطلاعات رشته خودت هم توجه کن! فراموش کن چی تو دانشگاه یاد میدند این مشکل بزرگ نظام آموزشی کشور ماست... اطلاعات دانشگاهها 180 درجه متفاوت با اون چیزی هست که بازار کار میخواد. (خودم توی کارم همه چی رو یاد گرفتم مطالب دانشگاه فقط به درد مقاطع تکمیلی مثل دکترا و غیره خوبه). صرف داشتن مدرک فنی مهندسی شما رو یک مهندس نمیکنه. یک مهندس موفق بالای 35 تا 40 سال تازه بار میده درخت اش. (شما به دور و بر خودت نگاه کنی میبینی اکثر مهندسین خوب سن بالای 35 سال دارند و درآمدهای بسیار زیاد)

شما ببین بازار کار رشته ات چی میخواد یا به چه نرم افزارهایی نیازه روی اونها هم تمرکز کن! نمیخوام بگم این کسب و کاری که به فکرت رسیده رو بیخیال باش نه کسب درآمد همیشه خوبه اما در کشورهای پیشرفته کار غیرتخصصی با رشته رو هم بیکاری حساب میکنند (بیکاری پنهان)!!! ناامید نشو... من وقتی تونستم موفق بشم که با احتساب سربازی و دوران بیکاری و تجربه اندوزی در کار فعلی ام 3 سال از مدرکم میگذشت! میدونم که خیلی ها بدون زحمت به همه چی میرسند و شما برای اون باید سخت تلاش کنید اما به نظرتون شما میتونید جهان رو تغییر بدید؟ جای اینکه به زندگی دیگران نگاه کنید و مایوس باشید سعی کنید امروزتون بهتر از دیروزتون باشه! با خودتون مسابقه بدید نه با دیگران!!!

راستی با کارشناسان متخصص تر مشورت کن... تجربه نشون داده مشاوره تو شبکه اجتماعی مجازی زیاد واقعی نیست اینجا هم همه یک عده جوون هستیم و ممکنه کمی احساسی نظر بدیم یا مشورت بدیم! شما همه آرا رو بشنو و یک تصمیم بگیر.

موفق باشی مهندس جوان

2. 7 كاربر زير از شما GenomeX عزيز، سپاسگزاری كرده اند

3. کسب و کار

4. Top | #12

درجه : عضو سایت
      شماره كاربري : 752838
      نام : Mehrdad
      سپاس ها : 521
      سپاس از شما 75 بار در 38 پست
      جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya_hekmati
      سلام
      شاید زیاد به من مربوط نشه
      ولی مهندس ، بهترین کارش به نظرم اینه که بری یه شرکت پیمانکاری برق بزنی و بری تو کار تخصصی خودت ! البته اگه توانایی شو داشته باشی .
      به نظرم الان اینقدر مردم به اینترنت دسترسی دارن که دیگه کسی کافی نت نمیره.
      از طرفی هم همه دیگه دارن با انجمن های موبایل آشنا میشن که در این صورت در مورد هر چیزی میان و با کمک بچه ها ، مشکلات نرم افزاری از فلش زدن گوشی گرفته تا نصب کاستوم رام و کرنل و .... رو یاد میگیرن
      حالا شاید بگی که خیلی از افراد مسن هم هستند که دسترسی به انجمن ندارن که در جوابت بگم اونایی که مسن تر هستند و یا افرادی که زیادی با گوشی کار نمیکنند ، به احتمال زیاد خرابی نرم افزاری هم براشون پیش نمیاد.
      در مورد گوشی فروختن هم که الان اکثر افرادی که من میشناسم یا از جابر میگیرن یا از دیجی کالا و سایت های مشابه معتبر.
      و مطمئنا تو شهر شما هم گوشی فروش های با سابقه ای هم هستند که مردم به اونها اعتماد دارند و طول میکشه تا شما بتونی جلب رضایت کنی.

داداش اینایی که گفتم فقط چند تا سوال و جواب بود که به طور وسیع تر به کار نگاه کنی.
      ولی همه چیز دست خداست و ان شاالله که هر کاری رفتی ، کسب و کارت رونق داشته باشه

برا ما هم دعا کنین که ترم بعد تموم میکنیم و به افراد بیکار و با مدرک جامعه می پیوندیم. ولی بازم برا رشته ما ها کار هست اگه زرنگ باشی
      سلام، ممنون از شما.
      کافی نت رو دقیقا قبول دارم، بخاطر سخت گیری اماکن و کم شدن مشتری خیلی وقته که دو سه تا کافی نتی که توی خیابون بود جمع کردن، کسی هم کار اینترنتی داشته باشه میره میده به خدمات کامپیوتری ها براش انجام میدن.

در مورد ایجاد یه کار توی رشته ی خودم خیلی فکر کردم و خیلی هم دوست دارم یه چنین کاری بکنم، اما متاسفانه همونطور که گفتید تواناییشو ندارم :|
      توی یه منطقه ی مسکونی نمیشه چنین کاری ایجاد کرد، مگر اینکه مغازه رو بفروشم و یه جای بهتر مغازه بگیرم، که میمونه مشکل اصلی یعنی چه کاری راه بندازم؟ با این وضع نظام آموزشی تخصص خاصی یاد نگرفتیم که بخوام کسب و کارش رو ایجاد کنم :|
      این ور و اون ور هم رفتم دنبالش اما هیچ کس محض رضای خدا اطلاعات نمیده!! حتی شده جاهایی رفتم یه راهنمایی و مشورت میخواستم فقط اما جواب سربالا دادن. توی همین کار خدمات و موبایل، یه چند تاشون توی این خیابون از دوستامن که اونا هم راهنماییم نکردن، یعنی تا چنین سوالاتی ازشون میپرسم علنا میپیچونن!

از ما که میگذره، ما باید چنین بدبختیایی بکشیم و کاریشم نمیشه کرد، اما امیدوارم نسل بعدی و فرزندامون چنین مشکلاتی رو تجربه نکنن و این نظام سرو سامون پیدا کنه.
      ممنون از شما، لطف کردی جواب دادی و ان شالله که بعد از فارغ التحصیلی یه کار خوب متانسب با رشتت گیرت میاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط GenomeX
      خوبی مهندس... شما 23 ساله ات هست و هنوز اول راهی!
      بیکاری بعد فارغ التحصیلی جز لاینفک زندگی ما تو ایرانه... من خودم مکانیک سیالات خوندم و یک سال و نیم بیکار بودم. الان هم حدوداً 30 سالم هست. در این مدت بیکاری تلاش کردم دنبال افزایش اطلاعات رشته خودم برم (البته کارهای پاره وقت و پیمانی میکردم اما اینها شغل نیست که بشه روش حساب کرد بیشتر فصلی و مقطعی بود)اما خوب الان نمیگم موفقم اما شغل و درآمد نسبتاً خوبی دارم کاملاً هم مربوط به رشته ام هست. تازه سال 87 من به اندازه شما سرمایه اولیه نداشتم!

نظر من اینه که علاوه بر اینکه داری روی این تصمیم زدن یک کسب و کار آزاد (مثل همین تعمیرات موبایل) تمرکز میکنی نسبت به بروز کردن اطلاعات رشته خودت هم توجه کن! فراموش کن چی تو دانشگاه یاد میدند این مشکل بزرگ نظام آموزشی کشور ماست... اطلاعات دانشگاهها 180 درجه متفاوت با اون چیزی هست که بازار کار میخواد. (خودم توی کارم همه چی رو یاد گرفتم مطالب دانشگاه فقط به درد مقاطع تکمیلی مثل دکترا و غیره خوبه). صرف داشتن مدرک فنی مهندسی شما رو یک مهندس نمیکنه. یک مهندس موفق بالای 35 تا 40 سال تازه بار میده درخت اش. (شما به دور و بر خودت نگاه کنی میبینی اکثر مهندسین خوب سن بالای 35 سال دارند و درآمدهای بسیار زیاد)

شما ببین بازار کار رشته ات چی میخواد یا به چه نرم افزارهایی نیازه روی اونها هم تمرکز کن! نمیخوام بگم این کسب و کاری که به فکرت رسیده رو بیخیال باش نه کسب درآمد همیشه خوبه اما در کشورهای پیشرفته کار غیرتخصصی با رشته رو هم بیکاری حساب میکنند (بیکاری پنهان)!!! ناامید نشو... من وقتی تونستم موفق بشم که با احتساب سربازی و دوران بیکاری و تجربه اندوزی در کار فعلی ام 3 سال از مدرکم میگذشت! میدونم که خیلی ها بدون زحمت به همه چی میرسند و شما برای اون باید سخت تلاش کنید اما به نظرتون شما میتونید جهان رو تغییر بدید؟ جای اینکه به زندگی دیگران نگاه کنید و مایوس باشید سعی کنید امروزتون بهتر از دیروزتون باشه! با خودتون مسابقه بدید نه با دیگران!!!

راستی با کارشناسان متخصص تر مشورت کن... تجربه نشون داده مشاوره تو شبکه اجتماعی مجازی زیاد واقعی نیست اینجا هم همه یک عده جوون هستیم و ممکنه کمی احساسی نظر بدیم یا مشورت بدیم! شما همه آرا رو بشنو و یک تصمیم بگیر.

موفق باشی مهندس جوان
      سلام، قربانِ شما مهندس.

ممنون که وقت گذاشتید و دلسوزانه راهنماییم میکنید.
      چنین نظراتی رو میخونم امیدوار میشم و یخورده دلگرمی بهم میده که پنج سال از عمرمو برای مدرک الکی .... نکردم. حتما درکنارش پی بالابردن اطلاعاتم توی رشتم میرم، اما درکنارش و چیزی که الان نیاز دارم یه کسب و کار حتی با درآمد پایینه، یجورایی مساله ی روانیش توی خانواده و فامیله که روم فشار میاره، وگرنه درآمدش الان برام اصلا مهم نیست.

توی این 8 ماهی که فارع التحصیل شدم از روز اولش رفتم دنبال کار و تا الانی که دارم با شما صحبت میکنم بالای 100 شرکت رفتم و درخواست دادم و فرم پر کردم، خیلیاشونم بعد از مصاحبه معمولا با قسمت برق شرکت، تاییدم کردن اما منابع انسانی و امور اداری شرکت ها بخاطر معافیت پزشکی که دارم جواب رد میدن، حتی شرکت های خصوصی. اصلا تا می بینن معافیت پزشکیه کاری به این ندارن که از لحاظ جسمانی تواناییشو داری یا سطح علمیت متناسب با اون کاره و یه گزینه ی خوبی، یجورایی معافیت پزشکی داری انگار ایدز داری شرکتها ازت فرار میکنن :|
      اینجور مواردی که برام پیش اومده باعث شده از کار توی رشته ی خودم نا امید بشم و باتوجه به اینکه توانایی و تجربه و تخصص کافی برای ایجاد کسب و کار توی رشته ی خودم ندارم دنبال ایجاد یه چنین کسب و کاری بیوفتم.

بازم ممنون مهندس، نظرت دیدمو عوض کرد و بهم امید داد، امیدوارم که توی عرصه کاریت همیشه موفق باشی و هرگز محتاج کسی نشی.

=-=-=-=

دوستان کسی در مورد جواز کسب و سوالاتی که پرسیدم اطلاعاتی نداره؟

5. 2 كاربر زير از شما MEHRD@D.H عزيز، سپاسگزاری كرده اند

6. Top | #13

درجه : عضو نيمه فعال
      شماره كاربري : 642814
      نام : محسن
      سپاس ها : 1,504
      سپاس از شما 805 بار در 249 پست
      جزئيات بيشتر

سلام دوست عزيز سود بازار موبايل بخصوص تعميرات سخت و افزاري و نرم افزاري بهتره از خدمات كامپيوتري هست البته دردسر نرم افزاري بيشتر يهو ممكن يه گوشي گرون ناجور بريك بشه رو دستت خودم 6 سال مغازدارم اونم قاطي يه مدت گيم نت كافي نت فروش لوازم جانبي كامپيوتر نصب نرم افزار موبايل و تعميرات نرم افزاري ولي مهمترين چيز مكان مغازه در بازار آزاد خيلي تاثير داره و ممكن ماههاي اول ضرر بده وقت ميبره مشتري هاي خودتون رو پيدا كنيدو اينكه سود كارهاي نرم افزاري موبايل بيشتر هست

درباره جواز كسب هم بگم بستگي داره توي شهرتون چطور باشه متفاوت هست نمونش خود من شهرمون كوچيكه باور ميكني 6 سال جواز كسب ندارم و حوصله اينكه برم دنبالش رو هم ندارم چون علاقه اي به موندن در بازار آزاد نيستم ولي مجبورم براي يه لقمه نون و نبود كار تا سنت هم كمه به فكر بيمه باش بعدا ميفهمي چقدر بدرد بخور هست تو 23 سالته من 25 من هنوزم دنبال درس و دانشگاه ولي لاكپشتي بخاطر مشكلات و زندگي پس از رشته و مدركت اصلا قافل نشو حتي اگه رفتي بازار آزاد يه مدت سودت عالي بود

درباره جواز كسب بيشتر برات توضيح بدم اگه بند پ داري راحتي هم از اماكن هم اصناف ولي جواز كسب هر چي گرفتي بازم اذيتت ميكنن عادي مثلا من گيم و خدمات كامپيوتري با هم داشتم بهم ميگفتن نميشه بعد يه مدت ديگه كاري نداشتن يبار اخطاريه پلمپ اماكن اومد و حتي نزديك بود دادگاهيم كنن از بند پ استفاده كردم خود طرف اماكني بهم گفت خود ما زياد حوصله نداريم بياييم سر مغازها ولي گزارشتون رو ميدن مجبوريم بيام مثلا مغازه جفتيت بهتر ازش باشي ميره گزارشت رو ميده متاسفانه

7. 2 كاربر زير از شما Mohsen8 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

8. Top | #14

درجه : عضو طلایی
      شماره كاربري : 523054
      نام : mr.GX
      سپاس ها : 4,791
      سپاس از شما 28,154 بار در 4,292 پست
      جزئيات بيشتر

راجع به معافیت بعضی رشته ها مثل رشته شما، رشته خودم، مهندسی شیمی،متالوژی،معدن و غیره ... بله کمی کارفرما ها با ترس و لرز قبول میکنند! که البته اشتباه هست... خود من هم میدونم خیلی از این معافیتها الکیه (منظور شما یا سایر دوستان شبیه شما نیست! بعضی ها هم ممکنه نتونند خدمت به اون سنگینی رو انجام بدند) این اشتباه کارفرما ها هست که به خاطر یک مشکلی که شاید خیلی هم حاد نیست از نیروی جوان پرنشاط پر انگیزه و با سواد استفاده نمیکنند (برای خود من با نشاط بودن بهتر از حتی باسواد بودن شاید باشه! کسی که انگیزه داره هر روز چیز جدید یادبگیره)

امیدوارم موفق باشید... کسب کار موقت برای استقلال مالی و فکری هم ایده خوبی هست! فشار روانی بیکاری آدم رو روانی میکنه! (خودم کشیدم که میگم)

9. 3 كاربر زير از شما GenomeX عزيز، سپاسگزاری كرده اند

10. Top | #15

جزئيات بيشتر

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen8
      سلام دوست عزيز سود بازار موبايل بخصوص تعميرات سخت و افزاري و نرم افزاري بهتره از خدمات كامپيوتري هست البته دردسر نرم افزاري بيشتر يهو ممكن يه گوشي گرون ناجور بريك بشه رو دستت خودم 6 سال مغازدارم اونم قاطي يه مدت گيم نت كافي نت فروش لوازم جانبي كامپيوتر نصب نرم افزار موبايل و تعميرات نرم افزاري ولي مهمترين چيز مكان مغازه در بازار آزاد خيلي تاثير داره و ممكن ماههاي اول ضرر بده وقت ميبره مشتري هاي خودتون رو پيدا كنيدو اينكه سود كارهاي نرم افزاري موبايل بيشتر هست

درباره جواز كسب هم بگم بستگي داره توي شهرتون چطور باشه متفاوت هست نمونش خود من شهرمون كوچيكه باور ميكني 6 سال جواز كسب ندارم و حوصله اينكه برم دنبالش رو هم ندارم چون علاقه اي به موندن در بازار آزاد نيستم ولي مجبورم براي يه لقمه نون و نبود كار تا سنت هم كمه به فكر بيمه باش بعدا ميفهمي چقدر بدرد بخور هست تو 23 سالته من 25 من هنوزم دنبال درس و دانشگاه ولي لاكپشتي بخاطر مشكلات و زندگي پس از رشته و مدركت اصلا قافل نشو حتي اگه رفتي بازار آزاد يه مدت سودت عالي بود

درباره جواز كسب بيشتر برات توضيح بدم اگه بند پ داري راحتي هم از اماكن هم اصناف ولي جواز كسب هر چي گرفتي بازم اذيتت ميكنن عادي مثلا من گيم و خدمات كامپيوتري با هم داشتم بهم ميگفتن نميشه بعد يه مدت ديگه كاري نداشتن يبار اخطاريه پلمپ اماكن اومد و حتي نزديك بود دادگاهيم كنن از بند پ استفاده كردم خود طرف اماكني بهم گفت خود ما زياد حوصله نداريم بياييم سر مغازها ولي گزارشتون رو ميدن مجبوريم بيام مثلا مغازه جفتيت بهتر ازش باشي ميره گزارشت رو ميده متاسفانه
      سلام عزیز، ممنون و لطف کردی که پاسخ دادی.

آره متوجهم، مکانش به نظر من مکان خوبیه، درسته که توی قسمت مرکز موبایل شهر نیست، اما توی خیابون خیلی شلوغیه که با وجود موبایل فروشیها و تعمیراتیهایی که داره به نظرم بازم پتانسیلش رو داره و بعد از یه مدت این کار میگیره. شاید ملت نیان اینجا گوشی فرضا 1 تومنی بخرن و برن مرکزش یا جاهایی که اعتماد دارن، اما برای خدمات یا خرید لوازم جانبی که حتما میان. منم یه دید یه ساله برای بررسی میزان موفقیتم در نظر گرفتم، یعنی تا یه سال بعد از راه اندازی مغازه توقع سود خوبی ندارم و در مورد ادامه یا تغییر شغل نمیخوام نظری بدم.

در مورد جواز دوستان همشهری که ماشالله هیچ اطلاعاتی نمیدن، طرف رفیق چند سالست خدمات کامپیوتری داره، و میدونم که جواز هم نداره، ازش پرسیدم چطوریه گیر نمیدن؟ فکر کرد میخوام نونشو آجر کنم گفت چرا خیلی گیر میدن 2 بار برام اخطار اومده سی دی اصلا نباید بفروشم اماکن گیر میده و ... در صورتی که می بینم داره کاسبی میکنه و همون فرضا سی دی رو بار جدید آورده!!
      اما اینطوری که فهمیدم منطقه ما برای جواز گیر زیادی نمیدن، یعنی همه ی گوشی فروشیها زدن تعمیرات گوشی و دارن کار تعمیراتم انجام میدن، مثل اون پست دوست عزیزمون که گفت به رفیقم که کار تعمیراتی داره اجازه ندادن گوشی بفروشه نیست، همشون با خیال راحت دارن تعمیر و فروش رو با هم انجام میدن و میتونم بهتون قول بدم یدونشون نه جواز کسب داره نه بار علمی خوب!
      مغازه ی ترکیبی خدمات کامپیوتری و موبایل هم هست، یعنی طرف هم داره گوشی میفروشه ، هم کامپیوتر، هم لوازم جانبی گوشی و پی سی، هم تعمیرات گوشی و پی سی، هم فروش سی دی و خلاصه هرچیزی که مربوط به کامپیوتر و موبایله، به نظر شما اگه برای جواز گیر میدادن چنین مغازه ای رو ایجاد میکرد و فعالیت میکرد؟
      یه مغازه که فروش گوشی و لوازم جانبیش به همراه سیستم و دزدگیر ماشینه :|| این دو که اصلا فکر نمیکنم صنفشون بهم ربطی داشته باشه ولی چند سالیه داره فعالیت میکنه.

نظر شما چیه دوستان؟
      حالا اگه یه خدمات موبایل و کامپیوتر با هم باز کنم و فوقش بیان گیر هم بدن، نمیگن که جمعش کن و میشه برای جوازش اقدام کنم دیگه؟ یعنی هم جواز خدمات کامپیوتر و هم موبایل.

نقل قول نوشته اصلی توسط GenomeX
      راجع به معافیت بعضی رشته ها مثل رشته شما، رشته خودم، مهندسی شیمی،متالوژی،معدن و غیره ... بله کمی کارفرما ها با ترس و لرز قبول میکنند! که البته اشتباه هست... خود من هم میدونم خیلی از این معافیتها الکیه (منظور شما یا سایر دوستان شبیه شما نیست! بعضی ها هم ممکنه نتونند خدمت به اون سنگینی رو انجام بدند) این اشتباه کارفرما ها هست که به خاطر یک مشکلی که شاید خیلی هم حاد نیست از نیروی جوان پرنشاط پر انگیزه و با سواد استفاده نمیکنند (برای خود من با نشاط بودن بهتر از حتی باسواد بودن شاید باشه! کسی که انگیزه داره هر روز چیز جدید یادبگیره)

امیدوارم موفق باشید... کسب کار موقت برای استقلال مالی و فکری هم ایده خوبی هست! فشار روانی بیکاری آدم رو روانی میکنه! (خودم کشیدم که میگم)
      یه چیزی از روانی اون ورتر!!!

متشکر و ممنون.
      ویرایش توسط MEHRD@D.H : 09-10-2014 در ساعت 21:03

11. كاربران زير از شما MEHRD@D.H عزيز، سپاسگزاری كرده اند

12. Top | #16

جزئيات بيشتر

Up :|

13. Top | #17

درجه : عضو جديد
      شماره كاربري : 769253
      سپاس ها : 0
      سپاس از شما 2 بار در 2 پست
      جزئيات بيشتر

ببین عزیز من
      من خودم بازاریم
      بهترین کار برای تو اینه که بری تو کار فروش لوازم برق صنعتی و در کنارش پیمانکاری برق رو هم انجام بدی ، برو نظام مهندسی امتحاناشو بده ، حق امضا هم بگیر یه کم سخته ولی شدنینه! هم اجرا میکنی هم امضا هم جنس میفروشی
      کمه کمش سال پنجاه در میاری! بعد دو سه سال هم که با پیمانکارها و ساخت و ساز کن ها اشنا شدی میتونی با یه خوبشون شریک شی و بزنی تو کار ساخت و ساز با تک واحد شراکتی شروع کن باهاشون بعد چهار پنج سال خودت میشی اقای خودت با اینکار سی سالت نشده که سرمایه ی عالی داری!
      این همون راهیه که من دارم میرم و الحمدالله راضی ام!

14. كاربران زير از شما masdood2000m عزيز، سپاسگزاری كرده اند

15. Top | #18

درجه : عضو جديد
      شماره كاربري : 769253
      سپاس ها : 0
      سپاس از شما 2 بار در 2 پست
      جزئيات بيشتر

اصلا موبایل و کامپیوتر و این حرفا رو ولش کن که نون توش نیس
      جنس میاری میخوای بیست تومن سود بگیری صد جا دیگه ارزونتر میدن!
      طرف تو سایت چک میکنه ، یکی پول لازمه کمتر میده اصلا یه وضعه قاراش میشیه!
      جون بکنی اجاره تو در بیاری

16. كاربران زير از شما masdood2000m عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

توضیحاتی درباره این موضوع