اخبار 14-02-1385
گیفت کارت آیتونز و گوگل پلی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12

موضوع: اخبار 14-02-1385

 1. #1
  Mazi آواتار ها
  درجه
  مدير ارشد بازنشسته
  شماره كاربری
  28104
  نوشته ها
  1,935
  سپاس ها
  179
  سپاس از شما 1,340 بار در 487 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Aug 2005
  محل سکونت
  TEHRAN
  091-0935

  پیش فرض اخبار 14-02-1385

  ماهانه 40 ميليون دقيقه تماس توسط شركت‌‏هاي voip برقرار مي‌‏شود

  --------------------------------------------------------------------------------

  در اساسنامه اتحاديه شركت‌‏هاي اينترنتي ، كنترل كف قيمت‌‏ها و جلوگيري از دامپينگ مشخص و ديده شده است.


  محمد اسمي نايب رييس كميته VOIP انجمن صنفي كارفرمايان شركت‌‏هاي اينترنتي، در گفت‌وگو با ايلنا، با بيان اين مطلب ، اظهارداشت:اتحاديه براي حفظ حقوق توليد‌‏كننده‌‏ها و مصرف‌‏كننده‌‏ها تشكيل مي‌‏شود و با كساني كه بخواهند اين حق را ضايع كنند برخورد مي‌‏كند.
  وي بيان اين كه اغلب اعضاي صنف حركت خوبي را روي قيمت‌‏ها دارند و به دنبال تفاهم هستند، يادآور شد: معدود شركت‌‏هايي كه با كاهش بيش از حد قيمت مي‌‏خواهند مشتري خود را افزايش دهند در درازمدت دچار ورشكستگي شده و براي كاربران مشكل ايجاد مي‌‏كنند.

  اسمي ، گفت: برنامه‌‏ريزي براي رسيدن به چنين هدفي از لحاظ علم اقتصاد باطل است ، چرا كه حركت اين نوع شركت‌‏ها آسيب 90 درصد شركت‌‏هاي ديگر را در پي دارد. وي ، تصريح كرد: اتحاديه به شركت‌‏هايي كه اين طور حركت مي‌‏كنند ، مجوز نمي‌‏دهد.
  نايب رييس كميته VOIP انجمن صنفي ISPها، با اشاره به هالوگرام به عنوان يكي از اقدامات انجمن براي ساماندهي بازار اينترنت، گفت: شركت‌‏هاي مختلف براي دريافت هالوگرام نشان استاندارد انجمن شركت‌‏هاي اينترنتي جايي نخواهند داشت.

  اسمي ، با اشاره به هزينه‌‏هاي معقول شركت‌‏هاي فعال سرويس دهنده اينترنت، يادآور شد: هزينه‌‏هاي جاري شركت‌‏ها با نوسان قيمت دلار بالا مي‌‏رود ، چرا كه شركت‌‏ها مواد خام‌‏شان را كاملا از خارج تهيه مي‌‏كنند.
  وي، به نرخ كارت‌‏هاي تلفن اينترنتي در اروپا و آمريكا اشاره كرد و افزود: شايد نرخ كري‌‏ير در كل دنيا كاهش پيدا كرده باشد، اما هزينه‌‏هاي جاري شركت‌‏ها به حدي بالا است كه تنها با فرار از ماليات مي‌‏توان ادعاي كم كردن هزينه‌‏ها را كرد.

  نايب رييس كميته VOIP انجمن ISPها ، تصريح كرد: تشكيل اتحاديه بازار كارت‌‏هايي كه به صورت قيمت‌شكني و فروش ويژه به صورت نامحدود يافت مي‌‏شوند را پلمپ خواهد كرد.
  وي با اشاره به صندوق حمايت از شركت‌‏هاي اينترنتي ، يادآورشد: صندوقي از سوي انجمن با قسمتي از وجه هالوگرام تاسيس شده است به طوري كه از محل آن وجه به شركت‌‏هاي ورشكسته و به مردمي كه خسارت ديده‌‏اند ، سرويس مي‌‏دهد.

  اسمي ادامه داد: ماهانه 40 ميليون دقيقه تماس توسط شركت‌‏هاي VOIP براي ايرانيان برقرار مي‌‏شود كه اين آمار خوبي است و ضرورتي ندارد كه بخواهيم كيفيت را فداي قيمت كنيم.
  وي در پايان با بيان اين كه كساني كه مدعي هستند 50 درصد ترافيك ايران از GATE WAY آنها رد مي‌‏شود گردش مالياتي آن چگونه است؟ افزود: به اين ترتيب اين گونه شركت‌‏ها ماهانه 200 ميليون تومان گردش مالياتي خواهند داشت و بايد توضيح دهند كه چه ميزان از آن را به وزارت امور اقتصادي و دارايي گزارش مي‌‏دهند.

 2. #2
  Mazi آواتار ها
  درجه
  مدير ارشد بازنشسته
  شماره كاربری
  28104
  نوشته ها
  1,935
  سپاس ها
  179
  سپاس از شما 1,340 بار در 487 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Aug 2005
  محل سکونت
  TEHRAN
  091-0935

  پیش فرض

  آغاز مطالعات ايران براي ورود سومين اپراتور تلفن همراه

  --------------------------------------------------------------------------------

  خبرگزاري موج - دكتر سليماني در ديدار با وزير ارتباطات تركيه، اظهار داشت: به علت تقاضاي انبوه دريافت سيم كارت ،مطالعات شروع به كار اپراتور سوم تلفن همراه ايران آغاز شده است.  به گزارش موج، به نقل از روابط عمومي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، دكتر «محمد سليماني» در ديدار با «بينالي يلدريم» وزير ارتباطات تركيه به تشريح وضعيت ارتباطات و فناوري اطلاعات ايران پرداخت.
  وي با اظهار اميدواري نسبت به گستردگي روابط ايران و تركيه، گفت: هر دو كشور در زمينه فناوري اطلاعات پيشرفت هاي خوبي داشته اند كه البته با توجه به تقاضاي زياد تلفن همراه، ايران همچنان نيازمند حركت جهشي عظيمي در اين زمينه است.
  دكتر سليماني افزود: در زمينه زير ساخت ها موفق عمل كرديم، اما در ارائه سرويس ها ضعف هايي وجود دارد كه البته با توجه به اين مساله، مسوولان يك تحول جدي را در برنامه 5 ساله توسعه در زمينه ارتباطات پيش بيني كرده اند.
  وي اظهار داشت: ضريب نفوذ تلفن ثابت در ابتداي سال 85 به 7/29 درصد و ضريب نفوذ تلفن همراه به حدود 12 درصد رسيده است كه اين رقم تا پايان سال 85 در تلفن ثابت بايد به حدود 33 درصد و در تلفن همراه به 20 درصد برسد.
  دكتر سليماني در زمينه اقدامات وزارتخانه در زمينه پست خاطر نشان كرد: گرچه حركت در اين زمينه بسيار آرام است ولي با اجراي تغيير ساختارتا پايان برنامه توسعه وظيفه پست 3 برابر خواهد شد.
  وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به فرودگاه پيام گفت: اين فرودگاه كه در نزديكي تهران واقع شده است امكانات خوبي رابراي حمل ونقل و پست هوايي فراهم كرده است.
  وي همچنين ايجاد پست بانك را نيز در كنار پست از ديگر اقدامات در اين زمينه بر شمرد و افزود: مسووليت عمده پست بانك فعاليت هاي بانكي است كه البته در سال جاري حوزه خدمات آن به روستاها و شهرهاي كوچك خواهد رسيد.
  دكتر سليماني با اشاره به فعاليت بخش خصوصي در اين حوزه گفت: براي واگذاري تلفن ثابت، مجوزهاي لازم صادر شده است كه با نصب تجهيزات، اين بخش امسال به بهره برداري خواهد رسيد.
  دكتر سليماني همچنين در رابطه با شركت ترك سل و عدم همكاري آنها در اپراتور دوم تلفن همراه ايران گفت: با توجه به تلاش و رغبت ايران براي اين همكاري اما متاسفانه اين شركت فرصت ها را از دست داد.
  وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به ثبت نام 8 ميليوني تلفن همراه در بهمن 84 اظهار داشت: تاخير در واگذاري سيم كارت با توجه به تقاضاي بالاي دريافت تلفن همراه در ايران مجاز نيست، توسعه آن بايد بسيار پرشتاب باشد. در اين راستا اپراتور دوم نيز فعاليت اجرايش را آغاز كرده و قرار است تا پايان شهريور ماه سيم كارت ها واگذار نمايد.
  وزير ارتباطات تركيه همچنين در رابطه با اقدامات تركيه در زمينه ارتباطات و فناوري اطلاعات افزود: بخش مخابرات اين كشور تماماً به بخش خصوصي واگذار شده است و در زمينه تلفن همراه 3 شركت ملي كه مجموعاً 43 ميليون مشترك دارند خدمات دهي مي كنند و با 140 كشور دنيا قرارداد رومينگ بسته اند.
  بينالي يلدريم در رابطه با شركت ترك سل ياد آور شد: مسائل كوچك نبايد در روابط ريشه اي خللي وارد كند و با يافتن راه حل اين قضيه، پيشرفت هاي خوبي در روابط دو كشور خواهيم داشت: شركت ترك سل بزرگترين شركت تركيه اي است كه در 6 كشور ديگر فعاليت هاي مختلفي انجام داده و 65 درصد كاربران تلفن همراه در تركيه را داراست و ساليانه 3 ميليون دلار به دولت ماليات مي پردازد و عدم همكاري اين شركت با ايران به دليل تغيير شرايط اوليه بوده است. 3. #3
  Mazi آواتار ها
  درجه
  مدير ارشد بازنشسته
  شماره كاربری
  28104
  نوشته ها
  1,935
  سپاس ها
  179
  سپاس از شما 1,340 بار در 487 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Aug 2005
  محل سکونت
  TEHRAN
  091-0935

  پیش فرض

  نسخه چيني Blackberry هم طراحي شد

  --------------------------------------------------------------------------------

  خبرگزاري موج - نسخه چيني بلك بري ،دستگاه محبوب سرويس ايميل بي سيم، در نيمه دوم سال جاري وارد بازارهاي اين كشور مي شود.

  به گزارش موج،محققين مي گويند توسعه دهندگان كانادائي بلك بري با شركت چينا موبايل براي ارائه خدمات شبكه همكاري مي كنند تااستفاده از اين وسيله را به زبان چيني ممكن سازند.
  بدين منظور نرم افزارو كاربردهاي خاصي براي كاربران چيني طراحي شده است .
  پيش بيني مي شود عرضه اين دستگاه در چين،كاربران بسياري را به سوي خود جذب كند.
  بلك بري اتصال بيسيم به صفحات وب و ايميل ها راممكن مي سازد ،اين دستگاه در حال حاضر در هنگ كنگ و تايوان عرضه مي شود اما هزينه بسيار زيادي را براي استفاده ازشبكه براي كاربران هنگ كنگي در بر دارد.
  شركت چينا موبايل چين سرويس مشابهي را براي كاربران خود با نام "پوش ميل "عرضه كرده است كه امكان دريافت و ارسال ايميل را فراهم مي سازد ،اما تفاوت بلك بري با اين سرويس در اين است كه كاربران بلك بري را عمدتا شركت هاي اجرائي ،خارجي ها و كساني كه سفرهاي تجاري دارند،تشكيل مي دهند. 4. #4
  Mazi آواتار ها
  درجه
  مدير ارشد بازنشسته
  شماره كاربری
  28104
  نوشته ها
  1,935
  سپاس ها
  179
  سپاس از شما 1,340 بار در 487 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Aug 2005
  محل سکونت
  TEHRAN
  091-0935

  پیش فرض

  نرم افزار نقشه جامع تهران بر روي گوشيهاي تلفن همراه نصب مي شود

  --------------------------------------------------------------------------------

  خبرگزاري موج - رئيس هيات مديره شركت نيا(نماينده رسمي شركت نوكيا) گفت: براي اولين بار در كشور امكان نصب نرم افزار جديد نقشه جامع تهران بر روي گوشي هاي تلفن همراه اين شركت فراهم شد.


  به گزارش خبرنگار موج، محمد تقي هاشم نيا، با اعلام اين خبر در جمع خبرنگاران افزود: اين سرويس شامل به روزترين نقشه معابر تهران مي باشد كه با همكاري كتاب اول تهيه شده است.
  وي اظهار داشت: هم اكنون اين نرم افزار بر روي 20 مدل از گوشي هاي سري 60 و 80 گارانتي خدمات طلايي نيا نصب خواهد شد.
  هاشم نيا اضافه كرد: علاقمندان مي توانند در آينده اي نزديك، با مراجعه به نمايندگي هاي شركت خدمات طلايي نيا و خريد هر يك از اين مدل گوشي ها از مزاياي اين نرم افزار جديد بصورت رايگان بهره مند شوند.
  رئيس هيات مديره شركت نيا بيان كرد: در اين نقشه،‌ معابر، خيابان ها و ميادين شهر شهر تهران بطور دقيق و با قيد يك طرفه و دو طرفه بودن خيابان و كوچه ها مشخص شده است.
  وي ادامه داد: اين نرم افزار قابليت جستجو به صورت عنواني و يا به روش تايپ محل مورد نظر در گوشي را داشته و قابليت حركت در چهار جهت مختلف و بزرگ نمايي و يا كوچك نمايي را نيز دارد.
  هاشم نيا خاطرنشان كرد: فاز دوم اين طرح كه شامل دارندگان فعلي گوشي هاي تلفن همراه نوكيا مي شود، به زودي و با اعلام فراخوان رسمي از سوي شركت نيا به اطلاع عمومي خواهد رسيد.
  در ادامه مراسم معرفي نرم افزار جديد "نيا"، محمد حسن صدري مديرعامل شركت خدمات طلايي نيا، در خصوص وضع اين شركت يادآور شد: شركت خدمات طلايي نيا از سال 1380 به عنوان نماينده رسمي فروش و خدمات پس از فروش گوشي هاي نوكيا در ايران شروع به فعاليت كرده است.
  وي تصريح كرد: شركت "نيا" پس از يكسال فعاليت خود موفق شد كه ب عنوان اولين مركز سرويس در ايران،‌ گواهينامه Iso9001 ويرايش 2000 را از شركت توف دريافت كند و همراه با سرويس هاي سخت افزاري،‌ خدمات ويژه نرم افزاري را نيز براي گوشي ها ارائه دهد.
  مهندس صدري ادامه داد: از جمله خدمات نرم افزاري اين شركت مي توان به طراحي و نصب ديكشنري انگليسي به فارسي و فارسي ساز Sms روي گوشي هاي سري 60 اشاره كرد.
  مديرعامل شركت خدمات طلايي نيا اين فعاليت و موقعيت را حاصل تلاش تمام همكاران مستقيم و غير مستقيم خود در سراسر ايران از فروشندگان تا مراكز خدمات پس از فروش اعلام كرد.
  وي در پايان اظهار اميدوراي كرد كه شركت نيا در سالجاري در زمينه فروش و خدمات مختلف پس از فروش پيشتاز بازار ايران باشد.
  يادآور مي شود كه هم اكنون 25 نمايندگي ارائه خدمات پس از فروش "شركت خدمات طلايي نيا" در كشور فعال هستند 5. #5
  Mazi آواتار ها
  درجه
  مدير ارشد بازنشسته
  شماره كاربری
  28104
  نوشته ها
  1,935
  سپاس ها
  179
  سپاس از شما 1,340 بار در 487 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Aug 2005
  محل سکونت
  TEHRAN
  091-0935

  پیش فرض

  هولوگرام گوشي‌هاي تلفن همراه از پايان ارديبهشت ماه ارائه مي‌شود

  --------------------------------------------------------------------------------

  طرح اعطاي هولوگرام گوشي‌هاي تلفن همراه تا پايان ارديبهشت ماه سال جاري آغاز مي‌شود.

  به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از ایرنا، "افشار فروتن لاريجاني" با اعلام اين خبر افزود: اين طرح پيش از اين مطرح و ارايه شده بود و امسال اجرايي خواهد شد.

  رييس انجمن صنفي فروشندگان سيم كارت، گوشي و لوازم جانبي، در مورد نارضايتي مشتركان از نمايندگي‌هاي خدمات پس از فروش گوشي‌هاي تلفن همراه اظهار داشت: زماني كه اين هولوگرام‌ها ارايه شد، كاربران ناراضي مي‌توانند شكايت خود را از نمايندگي‌هاي عضو انجمن كه هولوگرام دريافت خواهند كرد به انجمن ارجاع دهند و انجمن موظف به پيگيري خواهد بود.

  وي تصريح كرد: قرار است با اعطاي اين هولوگرام‌ها شرايطي ايجاد شود كه مردم سرويس بهتري از بخش گوشي‌هاي تلفن همراه و خدمات پس از آن دريافت كنند.

  وي ادامه داد: توزيع اين هولوگرام‌ها بين شركت‌هاي نمايندگي و فروش گوشي‌هاي تلفن همراهي است كه عضو انجمن صنفي فروشندگان سيم كارت، گوشي و لوازم جانبي هستند.

  وي تاكيد كرد: هدف از طرح اعطاي هولوگرام براي گوشي‌هاي تلفن همراه اين است كه مردم با خيال راحت بتوانند گوشي تلفن همراه مورد علاقه خود را انتخاب كنند. 6. #6
  Mazi آواتار ها
  درجه
  مدير ارشد بازنشسته
  شماره كاربری
  28104
  نوشته ها
  1,935
  سپاس ها
  179
  سپاس از شما 1,340 بار در 487 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Aug 2005
  محل سکونت
  TEHRAN
  091-0935

  پیش فرض

  با سرويس اسكايپ كنفرانس صد نفره داشته باشيد

  --------------------------------------------------------------------------------

  خبرگزاري موج - شركت ارائه دهنده خدمات تلفن اينترنتي Skype اخيرا اعلام كرد: به زودي خدمات رساني هاي خود را به طرز قابل توجهي گسترش خواهند داد.

  به گزارش موج، شركت ارائه دهنده خدمات صوتي اسكايپ قصد دارد به زودي خدمات رساني هاي خود را گسترش دهد و امكان تشكيل كنفرانس را به مشتركين بدهد. مشتركين اين سرويس قادر خواهد بود به صورت رايگان و آسان با 100 نفر مشترك ديگر كنفرانس صوتي بگذارند و با هم به مكالمه بپردازند.
  سرويس اسكايپ بيشتر براي برقراري مكالمه شخص با شخص صورت مي گيرد اما مشتركين تا پيش از اين مي توانستند كنفرانس 10 نفره داشته باشند و همزمانم با هم مكالمه داشته باشند.اين سرويس همچنين توسط يك شخص رابط اصلي كنترل مي شود.
  رييس شركت اسكايپ اعلام كرد: اين سرويس در چند روز آتي در اختيار كاربران قرار مي گيرد.كاربران قادر خواهند بود دستگاه اسكايپ را نيز توسط سايت اينترنتي اسكايپ جستجو كنند.اين سرويس براي افرادي كه علاقه بسياري به بحث و تبادل نظر دارند ،سرگرمي خوبي به شمار مي رود. شركت اسكايپ همچنين نسخه بتاي آزمايشي خود را در اختيار افراد گذاشته و مشتركين مي توانند با پرداخت مبلغ ناچيزي به ارسال پيام كوتاه به دارندگان تلفن همراه نيز بپردازند. 7. #7
  Mazi آواتار ها
  درجه
  مدير ارشد بازنشسته
  شماره كاربری
  28104
  نوشته ها
  1,935
  سپاس ها
  179
  سپاس از شما 1,340 بار در 487 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Aug 2005
  محل سکونت
  TEHRAN
  091-0935

  پیش فرض

  افزايش محبوبيت گوشي هاي همراه دوربين دار

  --------------------------------------------------------------------------------

  خبرگزاري موج - گزارش هاي بدست آمده از سوي Npd نشان مي دهد ، با گذشت زمان ميزان گرايش كاربران به گوشي هاي مجهز به دوربين بيشتر مي شود به طوري كه در حال حاضر تقريبا 50 درصد از كاربران آمريكايي از اين نوع گوشي ها استفاده مي كنند.

  به گزارش موج، از سال 2002 گوشي هاي تلفن همراه مجهز به دوربين به بازارهاي جهاني ارائه شد و از آن زمان تا كنون اين نوع گوشي ها توانستند نظر بسياري از كاربران تلفن همراه را به خود جلب كنند.
  در حال حاضر نيمي از كاربران تلفن همراه در كشور آمريكا داراي اين نوع توليدات هستند و طي نظر خواهي ها مشخص شد كه تمامي آنها از خريد گوشي هاي دوربين دار خود راضي هستند.از اين تعداد 20 درصد به ارسال عكس از طريق تلفن همراه مي پردازند و از اين رو نقش مهمي در ارتقا ميزان درآمد شركت هاي خدمات رساني داشته است.
  گفتني است، 80 درصد از كاربران تلفن همراه تنها به تهيه عكس مي پردازند و از آن به عنوان دستگاه ذخيره عكس ديجيتالي استفاده مي كنند. 8. #8
  Mazi آواتار ها
  درجه
  مدير ارشد بازنشسته
  شماره كاربری
  28104
  نوشته ها
  1,935
  سپاس ها
  179
  سپاس از شما 1,340 بار در 487 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Aug 2005
  محل سکونت
  TEHRAN
  091-0935

  پیش فرض

  190 هزار نفر براي استرداد فيش ثبت‌نام سيم كارت خود به دفاتر پستي مراجعه كردند

  --------------------------------------------------------------------------------

  خبرگزاري موج - طي سه روز گذشته، 190 هزار نفر در سراسر كشور براي استرداد وجه ثبت‌نام سيم كارت تلفن همراه خود به دفاتر پستي مراجعه كردند.


  به گزارش موج، در روز سوم آغاز استرداد وجوه ثبت نام سيم كارت تلفن همراه 190هزار نفر در كشور فيش هاي ثبت نامي خود را به دفاتر پستي تحويل دادند.
  ارزش كل فيش هاي مسترد شده در كل كشور 68 ميليارد و 400 ميليون تومان بوده است.
  براساس اعلام شركت پست ايران، تا روز سوم حدود 85 هزار و 773 هزار نفر تنها در شهر تهران فيش هاي خود را مسترد كرده‌اند. در روز نخست در تهران بيش از 20 هزار نفر به دفاتر پستي براي استرداد فيش هاي ثبت نامي خود مراجعه كرده‌ بودند.
  مبلغ فيش‌هاي مسترد شده در سه روز در تهران گذشته 308 ميليارد و 782 ميليون و 800 هزار ريال بوده است. البته در اين فيش‌ها فيش ثبت‌نامي معلمان يعني 180 هزار توماني نيز وجود داشته است.
  گزارش موج حاكي است: ارزان شدن بهاي سيم‌كارت در بازار از دلايل اصلي استقبال مردم از استرداد فيش‌هاي ثبت‌نامي است. البته بايد به اين دليل، دلايلي چون نزديك شدن به زمان واگذاري سيم‌كارتهاي اپراتور دوم و نيز واگذاري قريب‌الوقوع سيم‌كارتهاي اعتباري تاليا در برخي از شهرهاي كشور هم بر اين امر دامن زده‌اند. 9. #9
  Mazi آواتار ها
  درجه
  مدير ارشد بازنشسته
  شماره كاربری
  28104
  نوشته ها
  1,935
  سپاس ها
  179
  سپاس از شما 1,340 بار در 487 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Aug 2005
  محل سکونت
  TEHRAN
  091-0935

  پیش فرض

  موج استرداد فيش هاي تلفن همراه هم تاثيري بر بازار سيم كارت تلفن همراه نداشت

  --------------------------------------------------------------------------------

  خبرگزاري موج - بر اساس اظهارات فروشندگان سيم كارت تلفن همراه در بازار، با توجه به اينكه عده اي بر اين عقيده بودند كه با شروع استرداد فيش هاي تلفن همراه قيمت اين كالاي ارتباطي افزايش مي يابد، ولي با وجود گذشت سه روز از آغاز استرداد فيش هاي موبايل همچنان ثبات قيمت در اين بازار ادامه دارد.

  به گزارش خبرنگار موج، طبق اظهارات فروشندگان سيم كارت تلفن همراه ، در بازار امروز تهران ، سيم كارت صفر كد 6، 5 و 3 به ترتيب 480 هزار ، 485 و 530 هزار تومان خريداري و 500، 510، 550 هزار تومان به فروش مي‌‏رسد.
  همچنين ، سيم‌‏كارت كار كرده كد 6، 5، 3 و 2 به ترتيب 445، 450، 490 و 520 هزار تومان خريداري مي‌‏شود.
  لازم به ذكر است ، سيم كارت تاليا نيز در بازار امروز تهران با ثبات نسبي خود بين 60 تا 80 هزار تومان به فروش مي‌‏رسد. 10. #10
  Mazi آواتار ها
  درجه
  مدير ارشد بازنشسته
  شماره كاربری
  28104
  نوشته ها
  1,935
  سپاس ها
  179
  سپاس از شما 1,340 بار در 487 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Aug 2005
  محل سکونت
  TEHRAN
  091-0935

  پیش فرض

  با احتساب ارسال روزانه 11 ميليون پيام كوتاه؛مخابرات ماهانه 2/5 ميليارد تومان درآمد كسب ميكند

  --------------------------------------------------------------------------------

  خبرگزاري موج - با احتساب ارسال روزانه حدود 11 ميليون sms يا همان پيام كوتاه بين حدود 5/8 ميليون مشترك در كشور، مخابرات ماهانه بطور تقريبي پنج ميليارد و 280 ميليون تومان از اين راه درآمد كسب مي‌كند.


  به گزارش موج، در حال حاضر بيش از 5/8 ميليون مشترك تلفن همراه در كشور وجود دارد.
  براساس گزارش مخابرات روزانه حدود 11 ميليون sms بين اين 5/8 ميليون مشترك تبادل مي‌شود و ماهانه اين رقم به 330 ميليون SMS مي‌رسد.
  يعني ماهانه پنج ميليارد و 280 ميليون تومان و سالانه بطور تقريبي 63 ميليارد و 360 ميليارد تومان درآمد نصيب مخابرات مي‌شود.
  گزارش موج حاكي است كه تا پايان سال گذشته تمامي مشتركان تلفن همراه دولتي داراي سيستم ارسال و دريافت SMS شده‌اند.
  تجهيزات اين سيستم نيز از شركت ZTe و هوواوي چين خريداري شده بود.
  تنها در ايام نوروز امسال تعداد تجمعي پيام‌هاي كوتاه ارسالي به مرز 420 ميليون نيز رسيد.
  اين در حالي است كه اين ميزان در نوروز سال 84 به مرز 50 ميليون SMS رسيده بود.
  اين گزارش در حالي است كه مخابرات از طريق ارسال SMS‌هاي تبليغاتي نيز كسب درآمد مي‌كند كه در اين گزارش به آن اشاره‌اي نشده است.صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •