از 3g چقدر ميدانيد؟
گیفت کارت آیتونز و گوگل پلی

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
 1. #1
  spy99 آواتار ها
  درجه
  مدير سابق انجمن
  شماره كاربری
  27931
  نوشته ها
  129
  سپاس ها
  1
  سپاس از شما 54 بار در 20 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Jul 2005

  پیش فرض از 3g چقدر ميدانيد؟
  سوال اینست: واقعا هدف تلفن های 3G چیست؟ پیدا کردن جواب همانطور که شرکت های تلفن در حال کشف آن هستند کمی مهارت نیاز دارد. تمام اپراتورهای تلفن همراه در بریتانیا اقدام به استفاده از سیستم 3G (شبکه تلفنهای نسل سوم) نموده اند و در سال 2005 آنها نه تنها تلاش خواهند کرد تا مشتریان موجود در سیستم فعلی، را براي خود حفظ نمايند بلکه براي بقا و بردن رقابت از ساير رقبا مشتريان يکديگر را نيز از هم بربايند و جذب سرويسهاي خودشان کنند.

  اگرچه اپراتورها به اين نتيجه رسيده اند که کاربرانشان آمده ي استفاده از تلفن هاي نسل سوم هستند٬ اما هنوز شبکه هاي اين اپراتورها آمادگي لازم براي ارائه سرويس هاي نسل سوم را به همه ي اين کاربران ندارد.

  در نگاه اول تلفنهای نسل سوم (3G) بسیار شبیه نوع 2.5G هستند که اکنون ما آنها را با قابلیت دریافت صدا و تصویر بهتر و وقوع اتفاقات با سرعت بیشتر قبول کرده ایم.

  اما تفاوت بزرگ موجود بین 3G و سیستم كنوني تلفن ، در شبکه هاي آنهاست. شروع حجم وسيع انتقال ديتا توسط شبكه 3G به این معنی است که تماسهای تلفنی بسیار ارزان خواهند شد. این بزرگترین مشکل شركتهایی است که درآمد خود را از راه مکالمه مردم به دست می آورند. در عوض اپراتورهای اجرا کننده شبکه 3G مشتریان خود را مجبور به استفاده و پرداخت هزینه بابت سرویس انتقال دیتا مثل ویدئو کلیپ ها، آهنگها، بازیها، اخبار وضعیت آب و هوا و غیره خواهند کرد و این دقيقا همان جایی است که مشکل آغاز می شود.

  به گفته Stirling Essex از گروه تست شرکت Ubinetics:" ما واقعا نمی دانیم مردم با این شبکه چه خواهند کرد."


  شبکه های نسل سوم به خاطر مقدار و نوع دیتایی که مردم از آنها درخواست دارند، به طور ذاتی شبکه کاملتری است و ارائه دادن یک ویدئو کلیپ و فرستادن آن از شخصی به شخص دیگر به راحتی انجام می شود.

  ارائه یک ویدئو کلیپ از به ثمر رسیدن گل پیروزی در طول مدت زماني کوتاه پس از به ثمر رسیدن آن در بازیهای جام برتر باشگاههای انگلستان به میلیونها نفر در سال 2006 ٬ برقراری تعادل در هنگام Load کلیپ از روی سروری که فایل بر روی آن قرار گرفته، حصول اطمینان از اینکه کلیپ مشکلی نداشته باشد، نگهداری کافی، گرفتن جواب از دریافت کننده فایل، حصول اطمینان از اینکه هر فرد به طور صحیح هزینه مربوطه را پرداخت کرده و اعضا حق اشتراک خود را داده باشند، واقعا یک وظیفه بسیار بزرگ است.

  به گفته آقاي Essex این چیزیست که هیچ شبکه ای به طور کامل آن را امتحان نکرده باشد. او همچنین اظهار کرده است :"آنها قدم در یک راه باریک گذاشته اند" به گفته او:"مهمترین سوال اساسی اینست که آیا اتاقهای کافی در فرکانسهای رادیویی شبکه های نسل سوم جهت ارائه حجم بالایی از اطلاعات برای میلیونها مردمی که در حال حاضر پاسخگوی آنها هستند وجود دارد یا نه؟"

  بسیاری از اپراتورها اعلام کرده اند قصد دارند تا شبکه هايشان را به فرم سريعتري از 3G ارتقا دهند و خودشان را به وضعيت مطلوب HSDPA يا همان دانلود بسته هاي ديتا با سرعت بالا برسانند.

  همچنین او اظهار کرده است:"همه ما از صرف هزينه بیشتر اپراتورها جهت توسعه زیربنا سود خواهیم برد" و در انتها یک مشکل دیگر با 3G ٬ سایتهای ایستگاههای پایه که جهت پوشش آماده شده اند می باشد.

  سرویس نسل سوم نسبت به سرویس ما قبل آن نیاز به تعداد بیشتری ایستگاههای پایه دارد که به سادگی به آنتن سرویس قبلی اضافه می شود و دیگر سایت قبلی کار نخواهد کرد.


  بر اساس اصول فیزیکی، پوشش هر ایستگاه تلفن نسل سوم بر اساس میزان استفاده مردم از پهنای باند آن برای برقراری تماسهای تلفنی، مرور صفحات وب و یا گوش دادن به موسیقی کاهش می یابد. این بدین معنی است که ایستگاههای پایه نسبت به قابليتهاي موجود در حال حاضر که با بدگمانی در مورد دکل های موبایل دیده می شود به مراتب مستحکم تر و پايدارتر بسته خواهند شد.

  به گفته آقاي Essex:"مشکل، دشواري طراحیهاست. اگر یک اپراتور دارای شماره معینی از cell سایتها باشد، آنها مجبور خواهند شد با مشکلاتي بيشتر از آنچه که می توانند براي آن حلشان هزينه پرداخت كنند مواجه شوند. و اين امر باعث می شود که آنها آن محل را از دست بدهند و نابود شود. "

  تلفنها مجبور خواهند بود که با هر سه نسل از شبکه تلفن در ارتباط باشند و به صورت یکپارچه بین فرکانسهایی که به صورت ذاتی کاملتر بوده و استفاده خواهند شد و بین فرکانسهایی که در حال حاضر از آنها استفاده می شوند تفاوت قائل شوند. از مدتی گذشته این راهنمایی به سازندگان تلفنها شده است که نسبت به ساخت سخت افزاری که بتواند از یک نسل به نسل دیگر تغییر وضعیت دهد فعالیت کنند و خود را درگیر ساخت آن نمایند.

  مشتریان نیز برای پیدا کردن این دستگاه مشتاق هستند و در انتها، در اولین نمونه از گوشی های نسل سوم، عمر باتریها تا حدودی کم است.
  به گفته آقاي Essex:"دو سال پیش 80% قدرت گوشی های تلفن همراه در قسمت مودم آن صرف می شد این در حالیست که در سیستم 3G این امر به 30% کاهش یافته است." به گفته او بیشترین قدرت در حال حاضر، صرف صفحه نمایش و تبدیل تصاویر به مقدار بیشتری از صدا، تصویر و ویدئو کلیپ ها یا پروسسورهای گرافیکی است که به شما اجازه می دهد تا بازیهای سه بعدی انجام دهید."

  در انتها، سوال باقیمانده این است که چه تعداد از مردم حاضر به استفاده از تمام امکاناتی که سیستم 3G ارائه می دهد مشغول خواهند شد؟

  پژوهش انجام شده از طرف شرکت تلفن همراه Mobeon می تواند یک شوک برای اپراتورهای 3G باشد. شرکت از افراد 19- 16 ساله سوال کرد که آنها از تلفنهای آینده چه انتظاری دارندو دریافت که کثر اي افراد نسبت به پیچیده شدن سرویس انتقال دیتا معترض هستند و خواهان توقف آن ميباشند.
  Robert Vangstad سخنگوی شرکت Mobeon گفته است:"تمام آنها درخواست یک سرویس ساده دارند. تعداد کمی از آنها علاقمند بودند در میان صفحات منوها به دنبال چیزی که باعث شده اپراتورها از آنها بابت آن تقاضای پول بیشتری کنند به جستجو بپردازند.و اين قضيه برای این گروه کوچک مهمترین چیز در مورد سرویس 3G گوشی های تلفن بود.

  تشخیص هویت آنها توسط گوشی موبایلشان از جمله نکات پر اهمیت برای آنها بود. همه چیز در مورد تلفن برای آنها به تشخیص هویت آنها کمک می کرد. " این پژوهش آشکار کرد که نسبت به اپراتورها یا سرویسهای خاص وفاداری کمی وجود دارد. از جمله چیزهایی که ممکن است باعث ايجاد تفاوت شود، ساخت Avators (شخصیتهای انیمیشنی) است که می توانند به صاحب تلفن زنگ زده و با آنها راجع به علاقمندیشان صحبت کنند.
  به گفته آقاي Vangstad بدون وجود چنین واسطه هایی، اپراتورهای ارائه دهنده سرویس 3G جهت ارائه کلیه امکانات اضافی خود به مردم، دچار مشکل خواهند شد.


  منبع: X party
  نویسنده : رستمی
  من غریبه دیروزم ، آشنای امروز و فراموش شده فردا


  پس در آشنایی امروز می نگرم تا در فراموشی فردا یادم کنی

 2. #2
  babak99 آواتار ها
  درجه
  عضو نيمه فعال
  شماره كاربری
  13125
  نوشته ها
  214
  سپاس ها
  16
  سپاس از شما 15 بار در 13 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Jan 1970
  محل سکونت
  تهران

  پیش فرض

  spy99عالی بود .ممنون امیدواریم تو ایران هم امکان استفاده داشته باشیم چون گوشیهاش که موجود هست 3. #3
  freezinghell آواتار ها
  درجه
  عضو جديد
  شماره كاربری
  41966
  نام
  آرش
  نوشته ها
  14
  سپاس ها
  2
  سپاس از شما 8 بار در 3 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  May 2006
  محل سکونت
  ایران
  091-0935

  پیش فرض

  با تشكر از spy99 عزيز درخصوص مطلب جالب. واقعا" يعني در ايران هم قراره از اين خبرها بشه؟ شايد من به شركت مخابرات خيلي بدبينم كه اين جمله توجه مرا به خودش جلب كرده..
  " شروع حجم وسيع انتقال ديتا توسط شبكه 3G به این معنی است که تماسهای تلفنی بسیار ارزان خواهند شد. این بزرگترین مشکل شركتهایی است که درآمد خود را از راه مکالمه مردم به دست می آورند."

  نه.... غلام؟ 4. #4
  armiin آواتار ها
  درجه
  عضو نيمه فعال
  شماره كاربری
  31509
  نوشته ها
  135
  سپاس ها
  2
  سپاس از شما 22 بار در 10 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Nov 2005
  محل سکونت
  برمودا

  پیش فرض

  ما بهتره اول توي ايران خودمون . بتونيم اس ام اس بدون مشگل بگيريم و بفرستيم 3g كه هيچي 1g هم برامون زياده. 5. #5

  درجه
  عضو جديد
  شماره كاربری
  47869
  نوشته ها
  1
  سپاس ها
  0
  سپاس از شما 0 بار در 0 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Jul 2006
  محل سکونت
  ایران-تهران

  پیش فرض

  تو ايران 12 سال موبايل راه افتاده ولي هنوز نسل دوم هستش.ما نسل 3 هم نمیخوایم فقط یه ذره کیفیت شبکه و سرویس دهیشون بهتر کنن نسل 3 پیشکش. 6. #6
  mehdimaleki04 آواتار ها
  درجه
  مدير سابق انجمن
  شماره كاربری
  53808
  نوشته ها
  245
  سپاس ها
  27
  سپاس از شما 1,557 بار در 197 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Sep 2006
  محل سکونت
  تهران

  پیش فرض

  چرا نمي خواهيم

  من كه از ته دل آرزو ميكنم اين سرويسها راه بيفته


  منم زياد خوش بين نيستم اما خوب آرزو بر جوانان عيب نيست
  عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت

  که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت


  :flower: :flower: :flower:
مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •