در دوره اول این رقابتها 60 فیلم ساز به مرحله نیمه نهائی راه پیدا می کنند.


شبکه تلویزیونی Discovery با همکاری شرکت نوکیا فستيوالي تحت عنوان Mobile FilmMakers 2006 Awards را برگزار خواهد کرد. هدف از اين کار تشویق فیلم سازان مبتدی به ساخت فیلم با استفاده از تلفن همراه است.
جایزه در نظر گرفته شده برای منتخبان اين فستيوال مبلغ ده هزار دلار امریکا و گذراندن یک دوره سه ماهه در شعبه Discovery در سنگاپور برای آموزش نحوه ساخت فيلم مستند است.

شرکت در این رقابت مخصوص آسياييهاست و زمان شرکت در آن تا 30 ژوئن به پايان مي رسد.

در دوره اول این رقابتها 60 فیلم ساز به مرحله نیمه نهائی راه پیدا می کنند.اين افراد در ماه جولای در يک کارگاه شرکت مي کنند و به هر کدام از آنان یک دستگاه گوشی تلفن همراه نوکیا N90 برای ساخت فیلم داده خواهد شد . از بین همه آنها 12 تا از بهترین ها انتخاب خواهد شد. اين افراد به سنگاپور فرستاده می شوند تا در کارگاهي گسترده حضور يابند. در اين کارگاه گروهی از کارشناسان تکنیکهای خاص و متنوع فیلم سازی با استفاده از تلفن همراه را آموزش می دهند.

به 12 نفری که به دور نهائی راه پیدا می کنند یک دستگاه گوشی نوکیا N93 داده می شود تا شرکت کنندگان در مسابقه فيلم نهائی خود را با استفاده از آن بسازند. کارشناسان معتقدند اين فستيوال تکاملی بی همتا در صنعت فیلم سازی است که به فیلم سازان امکان می دهد تا با استفاده از ابزارهای چندرسانه ای پیشرفته فیلم های خود را بسازند.

"جیمز گیبونز" معاون سرویسهای خلاق و برنامه سازي Discovery Networks Asia در خصوص اين رقابت مي گويد: این دومین مرتبه ای است که چنين رقابتي برگزار می شود. با توجه به فيلم هايي که سال گذشته دريافت کرديم ، مشخص شد که هر کس اطلاعات اساسي را در مورد نحوه استفاده از تلفن همراه داشته باشد، مي تواند با گوشي خود فيلم بگيرد.

وی در ادامه می افزاید: این فستیوال سالانه یکبار براي کشف استعداد هاي تازه و ارتقاي سطح فيلم سازي با استفاده از تلفن همراه برگزار می شود.

چنانچه شما قصد دارید در آینده یک " استیون اسپیلبرگ" موفق شوید، ولي نمی دانید چگونه شروع کنید به وب سایتmobilefilms.net مراجعه کنید.کسی چه می داند،شاید فاصله شما با اسکار روزي تنها یک قدم باشد!