08/03/1385

رئیس کل گمرگ ایران گفت: گوشي‌هاي تلفن همراه در راستای افزایش تعرفه کالاهای مصرفی با تعرفه 60 درصدی وارد کشور می‌شود.
هاشم رهبری درباره افزایش تعرفه واردات گوشی تلفن همراه از 4 به 60 درصد گفت: افزایش تعرفه گوشی تلفن همراه از 4 به 60 درصد به تصویب رسیده به گونه‌ای که از این پس گوشی های تلفن همراه با این تعرفه وارد کشور می شود.
وی افزود: از آنجا که گوشی تلفن همراه با توجه به افزایش عرضه سیم‌کارت به یکی از پرمصرف‌ترین کالاها تبدیل شده درنتیجه تقاضا برای گوشی تلفن همراه بسیار افزایش یافته و باعث تبدیل شدن این کالا به یک کالای مصرفی شده است.

رهبری افزود : این تصمیم در راستای افزایش تعرفه‌های کالاهای پرمصرف همانند گوشی تلفن همراه، لوازم خانگی، صوتی و تصویری، کفش، پوشاک و صنایع نساجی گرفته شده است.
وی درباره احتمال افزایش قاچاق تلفن همراه به کشور گفت: در این باره کنترل‌های لازم صورت می‌گیرد و از وارد شدن هر گونه گوشی تلفن همراه به کشور جلوگیری می‌شود.

رهبری تصریح کرد : مجلس شورای اسلامی در سال جاری میانگین موثر تعرفه ها را از 3/10 درصد به 16 درصد افزایش یابد و براین اساس درآمد حاصل از مالیات بر واردات افزایش داده شود.
وی اضافه کرد : همچنین از سویی دیگر بسیاری از معافیت‌ها مالیاتی درهمین راستا حذف شده است.

رهبری درباره افزایش درآمدهای گمرک ایران در سال‌جاری گفت: در سال گذشته درآمدهای گمرک ایران 30 هزار و 400 میلیارد ریال بوده است که با انجام این تصمیمات این رقم درسال‌جاری به بیش از 52 هزار میلیارد ریال افزایش می یابد.
منبع:سايت ايتنا