اشاره :
نوكيا با ارائه گوشي‌هاي جديد خود به رقبا و كاربران نشان داد كه اين شركت به شكل‌ها و طرح‌هايي توجه دارد كه با طرح كلي گوشي‌هاي آن شركت متفاوت است و ارائه مدل تاشوي 6060 و مدل‌هاي كشويي 6111 و 6270 نيز از جمله اين طرح‌هاي جديد و متفاوت به شمار مي‌رود! نوكيا با اين كار نشان داد كه قصد دارد همه كاربران محصولا‌ت خود را خشنود سازد
.


نوكيا 6060 يك گوشي ساده با ابعاد 24*44*85 ميلي‌متر است. البته بايد 5/‌1‌سانتيمتر آنتن را نيز به طول آن اضافه كنيد. البته اين روزها آنتن خارجي چندان جذاب به نظر نمي‌رسد و در حقيقت تأثيري در كيفيت تماس ندارد. ولي باز هم دسته‌اي از كاربران دوست دارند گوشي آنتن‌دار داشته باشند.

با آن‌كه 6060 فاقد امكانات پيشرفته صوتي و تصويري است، مي‌توان آن را پلي ميان دو گروه از توليدات نوكيا دانست: موبايل‌هاي ساده و موبايل‌هاي فانتزي يا مُد روز. اين گوشي 92‌گرمي با رنگ مشكي و خاكستري زيبا و طرح فلزي خاص خود طرفداران ويژه‌اي دارد. به نظر مي‌رسد 6060 مي‌تواند در بازار شلوغ گوشي‌هاي ارزان‌قيمت جايگاه مناسبي كسب نمايد. صفحه نمايش 65‌هزاررنگ TFT اين گوشي تصاوير واضح و شفافي را نشان مي‌دهد، ابعاد آن 128*160 پيكسل است و در نور مستقيم نيز خوانا است.


Nokia 6060
تصاوير
ويژگيها

صفحه كليد 6060 بسيارخوب عمل مي‌كند. كليدهاي آن نيز از ابعاد مناسبي برخوردارند و به راحتي مي‌توانيد با يك دست گوشي را باز و بسته نماييد. در كناره‌هاي گوشي خبري از دكمه يا كنترل نيست؛ البته به استثناي قسمت تحتاني كه دو كانكتور جاسازي شده است: يكي براي شارژر و ديگري براي اتصال handsfree.

ميان اين دوكانكتور هم، پورتي قرار دارد كه نوكيا به آن plug and play مي‌گويد. ولي تاكنون براي آن كابلي ارائه نداده است كه مردم از آن استفاده كنند و به اين صورت تنها مختص سرويس‌كاران باقي مانده است. باتري اين گوشي از نوع 760 مگااهم است كه حداكثر زمان آماده به كار 260 ساعت و زمان مكالمه دو ساعت و سي دقيقه را امكان‌پذير مي‌نمايد.

يكي از نكات جالب اين گوشي، چراغ قرمزرنگ چشمك‌زني است كه روي سطح خارجي جاسازي شده است و اطلا‌عاتي را درباره باتري، تماس از دست رفته يا پيغام رسيده ارائه مي‌دهد. در انتها به صورت فهرست‌وار معايب و مزاياي اين گوشي را ذكر مي‌كنيم:

مزايا:

- وزن سبك
- طراحي زيبا
- امكان استفاده از MP 3 به عنوان زنگ
- صفحه نمايش واضح و شفاف حتي در نورخورشيد


معايب:

- پشتيباني از دو باند (900.1800MHz)
- عدم وجود صفحه نمايش خارجي
- نبود سيستم انتقال اطلا‌عات مانند درگاه مادون‌قرمز و بلوتوث
- GPRS كلا‌س شش كه زير حد استاندارد مورد استفاده است.

shabakeh-mag.com