اخبار 28-03-1385
گیفت کارت آیتونز و گوگل پلی

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: اخبار 28-03-1385

 1. #1
  Mazi آواتار ها
  درجه
  مدير ارشد بازنشسته
  شماره كاربری
  28104
  نوشته ها
  1,935
  سپاس ها
  179
  سپاس از شما 1,340 بار در 487 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Aug 2005
  محل سکونت
  TEHRAN
  091-0935

  پیش فرض اخبار 28-03-1385

  بيش از 190 هزار مسافر خارجي در ايران از رومينگ استفاده كردند

  --------------------------------------------------------------------------------

  طي فروردين و نيمه اول ارديبهشت ماه سال جاري ، تعداد مسافراني كه به ايران آمده و از رومينگ استفاده كرده‌‏اند 190 هزار و 884 نفر اعلام شده و ايراني‌‏هايي كه به خارج از كشور رفته و از رومينگ استفاده كرده‌‏اند 26 هزار و 842 نفر برآورد شده است.
  حسن رضوي ، مديركل روابط بين اپراتورهاي شركت ارتباطات سيار با اعلام اين مطلب ، اظهار داشت: تعداد مسافرين خارجي‌ كه در ايران از رومينگ ما استفاده مي‌‏كنند به مراتب بيشتر از ايراني‌‏هايي است كه به خارج از كشور رفته و از رومينگ استفاده مي كنند.
  وي ، در مورد اختلالات شبكه تلفن همراه كشور به خصوص در شهر تهران و اثرات آن بر ارتباط رومرهاي خارجي كه به ايران مي‌‏آيند ، گفت: مشتركي كه به ايران مي‌‏آيد از آنجا كه از شبكه ما استفاده مي‌‏كند طبيعتا بخشي از اين اختلالات را در ارتباطش خواهد داشت ، اما حتي الامكان سعي مي‌‏كنيم امكانات بهتري را ايجاد كنيم كه اين مشكلات پيش نيايد.
  رضوي ، در خصوص ايراني‌‏هايي كه به خارج از كشور مي‌‏روند و از رومينگ استفاده مي‌‏كنند نيز ، افزود: برقراري يك ارتباط به صورت نقطه به نقطه و دو طرفه خواهد بود و مشترك در هر كشوري از بخشي از شبكه ما نيز استفاده خواهد كرد و اگر اشكالي در جايي از شبكه وجود داشته باشد ، دركل شبكه اختلال به وجود خواهد آمد.
  مديركل روابط بين اپراتورهاي شركت ارتباطات سيار ، در خصوص كاهش تعرفه‌‏هاي مربوط به رومينگ بين‌‏الملل ، با بيان اين كه هر كشور تعرفه مربوط به خود را دارد ، تصريح كرد: با توجه به مساله رقابت بين اپراتورها به ميزاني كه مشتركين هر اپراتور افزايش هزينه امكانات ارتباطي كاهش و هزينه تكنولوژي نيز كاهش پيدا كند ، تعرفه‌‏هاي اپراتورها نيز پايين خواهد آمد و در آن صورت شركت ارتباطات سيار نيز تعرفه‌‏هاي رومينگ را با كاهش محاسبه مي‌‏كند.

 2. #2
  Mazi آواتار ها
  درجه
  مدير ارشد بازنشسته
  شماره كاربری
  28104
  نوشته ها
  1,935
  سپاس ها
  179
  سپاس از شما 1,340 بار در 487 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Aug 2005
  محل سکونت
  TEHRAN
  091-0935

  پیش فرض

  ارتباطات سيار با افزايش تعرفه تجهيزات شبكه همراه ضرر نمي بيند

  --------------------------------------------------------------------------------

  با افزايش 70 درصدي تعرفه واردات تجهيزات شبكه تلفن همراه ، شركت ارتباطات سيار ضرري نمي‌‏بيند ، اما كندي عمل شركت‌‏هاي مقابل به صورت غيرمستقيم ، مي‌‏تواند تاثيرگذار باشد.
  مهندس حسن طالبي‌‏.... ، معاون فني و مهندسي شركت ارتباطات سيار ، در خصوص افزايش تعرفه‌‏هاي وارداتي تجهيزات شبكه تلفن همراه و ضرر پيمانكاران شركت ارتباطات سيار ، با بيان اين مطلب ، اظهارداشت: پيمانكاران عمومي (gc)اكثر تجهيزات اصلي خود را با تعرفه‌‏هاي سال گذشته وارد كشور كرده‌‏اند و تنها بخشي از تجهيزات فرعي شامل انتقال و ترانسميشن آنها در گمرك باقي مانده و ترخيص نشده است.
  وي ، گفت: با وجود افزايش 70 درصدي تعرفه‌‏هاي اين تجهيزات ، در صورتي كه اين شركت‌‏ها اجناس خود را ترخيص نكرده باشند، تغييراتي بر مبالغي كه پيش‌‏بيني كرده بود ، پيش مي‌‏آيد.
  مهندس طالبي‌‏.... ، با بيان اين كه كندي عمل پيمانكاران مي‌‏تواند تاثير غيرمستقيم بر شركت ارتباطات سيار داشته باشد ، افزود: ارتباطات سيار و به طور كلي مخابرات اجناسي نخريده‌‏اند كه مشكلات افزايش تعرفه گمركي داشته باشند ، اما شركت‌‏هاي طرف قرارداد با مخابرات مشكل پيدا خواهند كرد.
  معاون فني ارتباطات سيار ، يادآور شد: تاخير در اجراي تعهدات Gc به ازاي هر روز در نظر گرفته شده است و اين شركت‌‏ها ضرري كه از اين تاخير محاسبه شود را بايد بپردازند.
  وي ، با بيان اين كه افزايش تعرفه‌‏هاي تجهيزات مخابراتي بين مديران ارشد وزارت Ict به منظور كاهش در حال بررسي است، اظهار داشت: اين مسئله در خريد‌‏هاي بعدي شركت مخابرات اثر خواهد گذاشت.
  مهندس طالبي‌‏.... ، درخصوص توليد داخل تجهيزات شبكه تلفن همراه با بيان اين كه تنها براي بعضي از تجهيزات امكان توليد داخلي وجود دارد ، تصريح كرد: نبايد انتظار داشت هر آنچه را كه مي‌‏خواهيم ، در داخل كشور توليد شود.
  وي ، افزود: در صورتي كه تجهيزاتي از شبكه در داخل كشور توليد شود ، شركت مخابرات نيز از آنها استفاده خواهد كرد ، به طوري كه در سال هاي گذشته بخشي از تجهيزات شبكه از داخل تامين شده است.
  طالبي‌‏.... ، با بيان اين كه در شرايط فعلي امكان توليد كليه تجهيزات در كشور وجود ندارد، گفت: سياست‌‏گذاري و تعيين مدت زمان مشخص مي‌‏تواند در اين رابطه موثر واقع شود.
  معاون فني ارتباطات سيار ، با تاكيد بر اين كه حداكثر هر 4 سال يك بار تجهيزات جديد جايگزين تجهيزات قديمي شبكه مي‌‏شود ، افزود: توليد داخل براي اين اجناس بدون برنامه‌‏ريزي 7 تا 8 ساله ممكن نخواهد بود.
  وي ، در پايان با بيان اين كه دانش توليد تجهيزات شبكه همراه در كشور وجود دارد ، خاطرنشان كرد: با برنامه‌‏ريزي صحيح و ظرف مدت معين ، مي‌‏توان اميدوار بود كه به اين توليد دست پيدا كنيم.
مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •