نقل هایی از قرآن
گیفت کارت آیتونز و گوگل پلی

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
 1. #1

  درجه
  مدير سابق انجمن
  شماره كاربری
  115429
  نوشته ها
  8,527
  سپاس ها
  6,022
  سپاس از شما 31,220 بار در 6,309 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Jun 2008
  Medal1 Medal2 Medal3

  پیش فرض نقل هایی از قرآن

  مـراحـل وقـوع قـيـامـت

  «امروز می پـرسـد: روز قـيامت دیگر چه وقت است ـــ ولی وقتی نور چشم را بگيرد ـــ و ماه ناپديد بشود ــ و خورشيد و ماه يکی شوند ـــ آنروز می گـويد: گريزگاه کجاست»! قیامت 6ــ10

  «وقتی خورشيد حجیم شود و ستارگان تيره شوند (بميرند)». تکویر 1ــ2

  «و وقتی جو کنده شود». تکویر 11

  « و وقتی درياها طغـيان کنند». انفطار 3

  « و وقتی درياها به غليان آمده و تبخير شوند». تکویر 6

  « وقتیکه ستارگان کم کم تمام شوند». مرسلات 8

  نکات آيات: 1ـ خورشيد حجیم خواهد شد. 2ـ چشم را برق خواهد گرفت. 3ــ درياها طغيان خواهند کرد. 4ـــ درياها تبخير خواهند شد. 5ـــ مـاه خـواهـد گرفت.6ـــ جو کـنـده خواهد شد. 7ــ جو نسبت به زمين بمثابه پوست می ماند. 8ـ ماه و خـورشيد يکی خواهند شد. 9ـ ستارگـان تيره خواهند شد (خواهند مرد). 10ـــ ستارگان کم کم تمام خواهند شد.

  1ــ خورشيد حجیم خواهد شد:

  خورشيد از هـيـدروژن و هلـيوم تشکيل شده است. بدليل دمای بـسـيـار بـالای درون آن پيوسته هيدروژن آن تجزيه میشود و به هليوم و حجم عظيمی از انرژی که گرما و نور و تشعشعات بـاشـد تبديل میشود. هـيـدروژن آن روزی تـمام می شود و منبع هليوم آن متلاشی می شـود و دمـای آن بالا میرود. بـه دليل افـزايـش دما بخش (انبار) هـيدروژن به بيرون هل داده می شود و خورشيد گسترش پيدا می کند و غـول آسایِ سرخ رنگ می شود. بعد دوباره کم کم جمع می شود و بعد دوباره امتداد پيدا می کند و بعد دوباره جمع و کوتوله سفيد رنگ میشود. (عمر خورشيد 5000 مـيـلـيـون سـال ديـگـر بـرآورد می شـود. ايـن تـخـمـيـن با بررسی انواع انفعـالات هــسـتـه ای مـوجـود در خورشيد و در ترکيب خورشيد و حساب اشعه های خارج شونده از آن، و حساب جرم آن زده شده است و بستگی به اين دارد که: اولاً خورشيد پيوسته هـمـيـن اندازه از ماده را تجزيه کند. و ثانياً: نحوه تجزيه و فعل و انـفـعالات درون خورشيد پيوسته به هـمين منوال کنونی خود ادامه داشته باشد. و اين چيزی است که انسان از آن مطمئن نيست).

  (مصدر تکویر در اصل بمعنی پیچاندن چیزی دور چیزی است. بعد بطور ضمنی بمعنی حجیم شدن، پف کردن، در خود جا دادن یا فرو بردن، کوره شدن و غیره بکار رفته است).  2ــ چشم را برق خواهد گرفت:


  هنگاميکه خورشيد گسترش پيدا می کند و غول آسا میشود، گازهای داغ آن سرد می شود و رنگ زرد آنها به رنگ سرخ تغيير می کند، ولی از آنجا که با غول آسا شدن آن قطر آن حدود 150 بار بزرگتر می شود و به ما خيلی نزديک می شود علی رغم سردتر شدن گازهای آن درخشندگی و پرتو آنها برای ما خيلی خيلی بيشتر از آنچه فعلاً هست خواهد شد، و اين باعـث برق گرفتن چشم خواهد شد.

  3ــ درياها طغيان خواهند کرد:

  از آنجا که دمای هـوای قـطبها در حدی نيست که بـرفـهـای آن آب شـونـد سال بسال بر اندازه برف و يخ آنها افزوده می شود. و به هـمان اندازه نيز از آب دريا رفـته رفـته کاسته میشـود. وقـتی خـورشـيـد آغاز به گسترش پيدا کردن می کند دمای حرارت روی زمين بالا می رود و باعث ذوب شـدن بـرفـهـای قطبها میشود. با آب شدن آنها سطح آب درياها بالاتر می آيد و به اين ترتيب درياها طغـيان می کنند.


  4ـــ درياها تبخير خواهند شد:

  در ادامه گـسـتـرش خـورشـيـد و پـيـوسـته بالاتر رفـتن دمای حرارت در زمين، آبهای روی زمين تبخير خواهند شد.

  5ـــ ماه خواهد گرفت:

  با افـزايش گرما و تبخير شدن درياها، جو زمين يکپارچه پر از بخار می شود و ماه ديده نخواهـد شد.

  6ـــ جو کنده خواهد شد:

  با گسترش خورشيد و افزايش دما و تـبخير درياها، جو زمين از محدوده زمين خارج می شود و به فضا می رود. گرمای روی زمين روزها گرمتر از درون تنور خواهد شد.  7ــ جـو نسبت به زمين بمثابه پوست می ماند:

  واژه «کشط» به معنی پوست کـنـدن اسـت. و «کـشـط شـدن» جـو به اين معنی است که جو زمين بمثابه "پوست زمين" می ماند. قـطر زمين 12800 کـيلومتر است و ارتفاع جو 1000 کـيلومتر. يعنی ارتفاع جو نسبت به قطر زمين تقريباً يک سيزدهم است. اين نسبتِ جو نسبت به قـطـر زمـين مانند نسبت پوست به مـيـوه می ماند.

  8ــ ماه و خورشيد يکی خواهند شد:

  وقـتـی خورشيد امتداد پيدا می کند و بزرگ می شود ابتدا عطارد را می بلعد که در فاصله 58 ميليون کيلومتری آن قراردارد. بـعـد زهره را می بلعـد که در فاصله 108 ميليون کيلومتری آن قرار دارد. و بعـد نوبت ماه میرسد و ماه را می بلعد. در آن زمان البته فاصله ماه تا زمین بیشتر از آنچه امروزه هست خواهد بود، چون ماه هر سال 3 سانتیمتر از زمین دور می شود. و به اين ترتيب ماه و خورشيد يکی خواهند شد.  9ـــ ستارگان تيره خواهند شد (خواهند مرد):

  ستارگان نيز مانند ساير پديده هـای ديگر تولد و زندگی و مرگ دارند. برخی از ستاره هائی که می بينيم از خيلی وقتها پيش مرده اند و ما فـقـط نور آنها را می بينيم، و بـقـيه نيز خواهند مرد.

  10ـــ ستارگان کم کم تمام خواهند شد:

  در داخل کهکـشـانـهـا از ابرهای گازی موجود در آنها بطور متوالـی ستاره های جديد متولد می شوند. ولی آن ابرهای گازی روزی تمام خواهند شد. وقتـی هـمـه گـازهای موجود در ابرهای گازی تمام شـوند سـتـاره هـای جـديـد ديـگـری نمی توانند متولد شوند، و به اين ترتيب ستارگان کم کم تمام خواهـند شد.

  What of the dollar$ you murdered for?
  Is that the one fighting for your soul?
  O


 2. كاربران زير از شما PEYMAN عزيز، سپاسگزاری كرده اند

  MARYAM 

 3. #2

  درجه
  مدير سابق انجمن
  شماره كاربری
  115429
  نوشته ها
  8,527
  سپاس ها
  6,022
  سپاس از شما 31,220 بار در 6,309 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Jun 2008
  Medal1 Medal2 Medal3

  پیش فرض

  تأثیرات زلزله روی موجودات زنده


  «مـردم! رهنمودهای آفریدگار خود را بکار بگيريد که لرزش روز رستاخيز لرزشی بی سابقه است ـــ روزیکه با آن مواجه شويد: هر شـير دهنده در حال شير دهی شيرخوار خود را رها می کند وهر ماده بارداری وضع حمل میکند، و مردم را مست می بينی در حاليکه مست نيستند بلکه مجازات خـدا طولانی است».

  نکات آيـه:

  1ـــ زلزله باعث وضع حمل می شود،انسان را مست می کند، باعث رها نمودن شيردهی می شود:

  موجهای صوتی با تناوب ضعيف، با تواتر و تناوب ضعيف تر از شنوائی بشر (مادون صوت) با 7 ــ 15 نوسان در هر ثانيه، بيش از آنچه شنيده شوند احساس می شوند و روی موجودات زنده تأثير می گذارند. نمونه اين نوع تواتر و تناوبِ صوتی زلزله ها هستند. زلزله در صورت شـديد بودن و طول کشيدن از جمله همين تأثيراتی که در آيه بيان شده را روی انسان می گذارند. کسيکه در حال شيردادن به نوزاد است شير دهی نوزاد را رها می کند. کسيکه باردار است وضع حمل می کند. و انسان گيج و منگ میشود يا به توصيف قـرآن "مست" بنظر می رسد.

  2ـــ روز رستاخیز با زلزله بی سابقه همراه خواهد بود:

  زمین از جهت غرب در جهت شرق بدور خود می چرخد که این امر یکی از دلایل ایجاد شب و روز در روی زمین است. هر صد سال يک هزارم ثانیه از سرعت حرکت زمین بدور خود کاسته میشود (به عبارتی هر يک قرن يک هزارم ثانيه به طول روز اضافه می شود). طوری که حدوداً 4 هزار میلیون سال پیش سرعت زمین آنقدر زیاد بوده است که طول شب و روز 4 ساعت بوده است. نتیجه کم شدن از سرعت زمین اینست که روزی زمین از حرکت باز خواهد ایستاد و بعد به سمت عکس حرکتِ کنونی خود حرکت خواهد کرد (یعنی از شرق به غرب)، و خورشید نیز از غرب طلوع خواهد کرد. در مدتی که زمین از حرکت باز خواهد ایستاد دچار تنش و لرزشهای سهمگینِِ بی سابقه خواهد شد

  What of the dollar$ you murdered for?
  Is that the one fighting for your soul?
  O


 4. كاربران زير از شما PEYMAN عزيز، سپاسگزاری كرده اند

  MARYAM  5. #3

  درجه
  مدير سابق انجمن
  شماره كاربری
  115429
  نوشته ها
  8,527
  سپاس ها
  6,022
  سپاس از شما 31,220 بار در 6,309 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Jun 2008
  Medal1 Medal2 Medal3

  پیش فرض

  وضـعـيـت آسـمـان در آغـاز قـيامـت
  « وقتی آسمان (منظومه شمسی) از هم گسيخته شود، مانند "گـُلی به شکلِ روغنِ ته مانده غذای سرخ کرده" خواهـد شد (رحمن: 37)». «روزيکه آسمان مانند چيز گداخته (يا روغن گداخته) شود ( معارج 8)».

  («دِهان» بمعنی: روغنِ سرخِ روشن، باقيمانده روغن، ته مانده روغن خوراک سرخ کرده شده ــ روغن ماليدنی ــ جای ليز و لغزنده ــ چرم سرخ ــ و ابزار روغن مالی است. و همينطور يکی از دو جمع «دُهن» است. دُهن روغن جامد است، (به روغن مايع «زيت» گفته می شود و به روغن جوشان و گداخته«مُهل»). دُهن همينطور به باران ضعيف گفته می شود (بارانی که زمين را کمی چرب و نرم می کند).

  «مُهل» بمعنی: چيزي است که با آرامش با آن کار و برخورد می شود. و در معنی دوم خود به: هر چيز داغ و گداخته (از جمله روغن داغ و گداخته) ــ چرک، زرداب ــ طلا، نقره ــ چيزيکه قطره قطره می چکد ــ و اشيائيکه در تنور به نان می چسبند، اطلاق شده است.

  وقـتی خورشيد گسترش پيدا می کند، برخی از سیارات را می بلعد و برخی ديگر باقی می مانند. و مـنظـومه شمسی از هم گسيخته می شود، و همانطور که قرآن آنرا توصيف نموده و در تصویر می بینیم مانند "روغـن تـه مـانـده خـوراک سـرخ کرده" و مانند "روغن يا چـيـز گـداخـتـه" خـواهـد شـد.

  What of the dollar$ you murdered for?
  Is that the one fighting for your soul?
  O


 6. كاربران زير از شما PEYMAN عزيز، سپاسگزاری كرده اند

  MARYAM  7. #4

  درجه
  مدير سابق انجمن
  شماره كاربری
  115429
  نوشته ها
  8,527
  سپاس ها
  6,022
  سپاس از شما 31,220 بار در 6,309 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Jun 2008
  Medal1 Medal2 Medal3

  پیش فرض

  مرگ درآیات قران
  همه می‌میرند:

  إِنَّكَ مَیِّتٌ وَ إِنَّهُم مَّیِّتُونَ (زمر-30)

  [ای پیامبر] تو می میری و آنها نیز می میرند


  قبض روح:

  اللَّهُ یَتَوَفَّى الْأَنفُسَ حِینَ مَوْتِهَا وَ الَّتِی لَمْ تَمُتْ فِی مَنَامِهَا فَیُمْسِكُ الَّتِی قَضَى عَلَیْهَا الْمَوْتَ وَ یُرْسِلُ الْأُخْرَى إِلَى أَجَلٍ مُسَمًّى إِنَّ فِی ذَلِكَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَتَفَكَّرُونَ (زمر-42)

  خدا جانها را به هنگام مردنشان می گیرد ، و نیز جان کسانی را که نمرده اند، در خواب خود می گیرد. آنگاه جانهایی را که حکم مرگ بر آنها رانده شده نگه می دارد و دیگران را تا زمانی که معین است باز می‌فرستد. در این امر عبرتهاست برای آنهایی که می اندیشند.


  زندگی بعد از مرگ:

  فَانظُرْ إِلَى آثَارِ رَحْمَتِ اللَّهِ كَیْفَ یُحْیِی الْأَرْضَ بَعْدَ مَوْتِهَا إِنَّ ذَلِكَ لَمُحْیِی الْمَوْتَى وَ هُوَ عَلَى كُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (روم -50)

  پس به آثار رحمت خدا بنگر که چگونه زمین را پس از مردنش زنده می‌کند. چنین خدایی زنده کننده‌ی مردگان است و بر هر کاری تواناست.


  آفرینش دوباره:

  وَ ضَرَبَ لَنَا مَثَلًا وَ نَسِیَ خَلْقَهُ قَالَ مَنْ یُحْیِی الْعِظَامَ وَ هِیَ رَمِیمٌ (یس-78)

  در حالی که آفرینش خود را از یاد برده است، برای ما مثل می‌زند که چه کسی این استخوانهای پوسیده را زنده می‌کند؟


  عالم برزخ:

  حَتَّى إِذَا جَاء أَحَدَهُمُ الْمَوْتُ قَالَ رَبِّ ارْجِعُونِ لَعَلِّی أَعْمَلُ صَالِحًا فِیمَا تَرَكْتُ. كَلَّا؛ إِنَّهَا كَلِمَةٌ هُوَ قَائِلُهَا وَ مِن وَرَائِهِم بَرْزَخٌ إِلَى یَوْمِ یُبْعَثُونَ (مؤمنون-99و100)

  چون یکیشان را مرگ فرا رسد، گوید: ای پروردگار من، مرا بازگردان شاید کارهای شایسته‌ای را که ترک کرده بودم به جای آورم. هرگز؛ این سخنی است که او می‌گوید و پشت سرشان تا روز قیامت مانعی است که بازگشت نتوانند.


  كیفیت رستاخیز:

  یَا أَیُّهَا النَّاسُ إِن كُنتُمْ فِی رَیْبٍ مِّنَ الْبَعْثِ فَإِنَّا خَلَقْنَاكُم مِّن تُرَابٍ ثُمَّ مِن نُّطْفَةٍ ثُمَّ مِنْ عَلَقَةٍ ثُمَّ مِن مُّضْغَةٍ مُّخَلَّقَةٍ وَ غَیْرِ مُخَلَّقَةٍ لِّنُبَیِّنَ لَكُمْ وَ نُقِرُّ فِی الْأَرْحَامِ مَا نَشَاء إِلَى أَجَلٍ مُّسَمًّى ثُمَّ نُخْرِجُكُمْ طِفْلًا ثُمَّ لِتَبْلُغُوا أَشُدَّكُمْ وَ مِنكُم مَّن یُتَوَفَّى وَ مِنكُم مَّن یُرَدُّ إِلَى أَرْذَلِ الْعُمُرِ لِكَیْلَا یَعْلَمَ مِن بَعْدِ عِلْمٍ شَیْئًا وَتَرَى الْأَرْضَ هَامِدَةً فَإِذَا أَنزَلْنَا عَلَیْهَا الْمَاء اهْتَزَّتْ وَ رَبَتْ و َأَنبَتَتْ مِن كُلِّ زَوْجٍ بَهِیجٍ ذَلِكَ بِأَنَّ اللَّهَ هُوَ الْحَقُّ وَ أَنَّهُ یُحْیِی الْمَوْتَى وَ أَنَّهُ عَلَى كُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ وَ أَنَّ السَّاعَةَ آتِیَةٌ لَّا رَیْبَ فِیهَا وَ أَنَّ اللَّهَ یَبْعَثُ مَن فِی الْقُبُورِ. (حج- 5 الی 7)

  ای مردم، اگر از روز رستاخیز در تردید هستید، ما شما را از خاک و سپ ، از نطفه، آنگاه از لخته خونی و سپس از پاره گوشتی گاه تمام آفریده گاه ناتمام، بیافریده‌ایم، تا قدرت خود را برایتان آشکار کنیم و تا زمانی معین هر چه را خواهیم در رحمها نگه می‌داریم آنگاه شما را که کودکی هستید بیرون می‌آوریم تا به حد زورمندی خود رسید. بعضی از شما می‌میرند و بعضی به سالخوردگی برده می‌شوند تا آنگاه که هر چه آموخته‌اند فراموش کنند و تو زمین را فسرده می‌بینی چون باران بر آن بفرستیم، در اهتزاز آید و نمو کند و از هر گونه گیاه بهجت انگیز برویاند و اینها دلیل بر آن است که خدا حق است، مردگان را زنده می‌سازد و بر هر کاری تواناست و نیز قیامت خواهد آمد، شکی در آن نیست و خدا همه کسانی را که در گورها هستند زنده می‌کند.


  همه از خداییم:

  الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِیبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیْهِ رَاجِعونَ (بقرة-156)

  [شكیبایان] کسانی که چون مصیبتی به آنها رسید گفتند: ما از آن خدا هستیم و به او باز می‌گردیم


  زندگی واقعی:

  وَ مَا هَذِهِ الْحَیَاةُ الدُّنْیَا إِلَّا لَهْوٌ وَ لَعِبٌ وَ إِنَّ الدَّارَ الْآخِرَةَ لَهِیَ الْحَیَوَانُ لَوْ كَانُوا یَعْلَمُونَ (عنكبوت-64)

  زندگانی این دنیا چیزی جز لهو و لعب نیست، و سرای آخرت سرای زندگانی است [البته] اگر بدانند.


  نبود آخرت = عبث بودن آفرینش:

  أَفَحَسِبْتُمْ أَنَّمَا خَلَقْنَاكُمْ عَبَثًا وَ أَنَّكُمْ إِلَیْنَا لَا تُرْجَعُونَ (مؤمنون-115)

  آیا پنداشتید که شما را بیهوده آفریده‌ایم و شما به نزد ما بازگردانده نمی‌شوید؟

  What of the dollar$ you murdered for?
  Is that the one fighting for your soul?
  O


 8. كاربران زير از شما PEYMAN عزيز، سپاسگزاری كرده اند

  MARYAM  9. #5

  درجه
  مدير سابق انجمن
  شماره كاربری
  115429
  نوشته ها
  8,527
  سپاس ها
  6,022
  سپاس از شما 31,220 بار در 6,309 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Jun 2008
  Medal1 Medal2 Medal3

  پیش فرض

  پيش بينی آلوده شدن محيط در قرآن  «از کارهای مردم در دريا و خشکی فساد ايجاد خواهد شد».

  در زبان عربی وقـتی بخواهـنـد اتـفـاق افـتـادن قـطـعی و محـتـوم کاری در آينده را بيان کنند از جمله از فعـل گذشته استفاده می کنند (که گوئی اتفاق افتاده است). به اين خاطر اين آيه مـسـئـلـه ای مربوط به آينده را با فعـل گذشته بيان نموده است.

  نکته آيه: عملکردهای انسان در آينده (يعنی در زمان ما و آيندگان) در دريا و خشکی آلودگی ايجاد خواهد کرد:

  اين پيش بينی قـرآن فعلاً تحقـق پيدا کرده است. و آلودگی محيط چيزی است که هـمـه با آن آشـنـائی داريم.

  What of the dollar$ you murdered for?
  Is that the one fighting for your soul?
  O


 10. كاربران زير از شما PEYMAN عزيز، سپاسگزاری كرده اند

  MARYAM  11. #6

  درجه
  مدير سابق انجمن
  شماره كاربری
  115429
  نوشته ها
  8,527
  سپاس ها
  6,022
  سپاس از شما 31,220 بار در 6,309 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Jun 2008
  Medal1 Medal2 Medal3

  پیش فرض

  قرآن و دانش جديد زيست‏شناسي


  همه موجودات زنده از آب آفريده شده‏اند.
  به اين آيه قرآن توجه كنيد: اولم يرالذين كفروا ان‏السموات والارض كانتا رتقا ففتقناهما وجعلنا من‏الماء كل‏شي حي افلا يومنون (سوره انبياء، آيه 30): «مگر كافران نديدند كه آسمان‏ها و زمين به‏هم پيوسته بودند و ما جدايشان كرديم؟ و هرچيز زنده‏اي را از آب پديد آورديم، آيا ايمان نمي‏آورند؟».
  امروزه پس از پيشرفت‏هايي كه در علم ايجاد شده، دريافته‏ايم كه 80 درصد سيتوپلاسم يا ماده زمينه‏اي سلول‏هاي زنده از آب تشكيل شده است. تحقيق جديدتري نشان داده كه بدن بيشتر موجودات زنده بين 50 تا 90 درصد آب دارد و نيز هر موجود زنده‏اي براي حيات به آب نياز دارد. آيا 14 قرن پيش، يك انسان عادي مي‏توانست حدس بزند كه همه موجودات زنده از آب آفريده شده‏اند؟ جالب‏تر اين‏كه اين سخن از زبان انساني نقل شده است كه خود در صحراي عربستان مي‏زيسته، سرزميني كه هميشه با مشكل كمبود آب مواجه بوده و هست.
  اين آيه آفرينش حيوانات را از آب بيان مي‏كند: والله خلق كل دابة من ماء (سوره نور، آيه 45): «خداوند همه جنبدگان را از آب آفريد» و سوره فرقان آيه 54 به آفرينش انسان از آب اشاره مي‏كند: وهوالذي خلق من‏الماء بشراً فجعله نسباً و صهراً و كان ربك قديراً: «اوست كه بشر را از آب آفريد و براي او نسب و سبب قرار داد، پروردگار تو تواناست».
  گياه‏شناسي
  گياهان به صورت زوج (نر و ماده) آفريده شده‏اند.
  انسان تا مدت‏ها نمي‏دانست كه گياهان هم مانند انسان از دو جنس نر و ماده آفريده شده‏اند. حتي آن‏دسته از گياهاني كه تك‏جنسي هستند، در اندام‏هاي خود هم اعضاي نر و هم اعضاي ماده را دارند. اين حقيقت قرن‏ها پيش در آيه‏اي از قرآن ذكر شده است: وانزل من‏السماء ماءً فاخرجنا به ازواجاً من نبات شتّي (سوره طه، آيه 53): «و از آسمان آبي فرستاد كه با آن انواع گياهان مختلف را رويانديم».
  ميوه‏ها به صورت زوج آفريده شده‏اند.
  و من كل الثمرات جعل فيها زوجين اثنين (سوره رعد، آيه 3): «و انواع ميوه‏ها را در دو قسم پديدآورد».
  ميوه، محصول نهايي عمل توليدمثل در گياهان رده عالي است. مرحله قبل‏از به‏وجودآمدن ميوه، شكوفه‏دادن است كه هر شكوفه، اندام‏هاي جنسي نر و ماده را دارد. با انجام عمل گرده‏افشاني، شكوفه‏ها بارور مي‏شوند و طي مراحلي به ميوه تبديل مي‏شوند. پس ميوه‏هاي رسيده در حقيقت محصول فعاليت همان اندام‏هاي جنسي نر و ماده در گياهان هستند. در بعضي گونه‏هاي خاص مثل موز، انواعي از آناناس و...، كه ميوه از شكوفه غير بارور ايجاد مي‏شود (Parthenocarpic Fruit) كه حتي در اين گياهان هم ويژگي‏هاي خاص جنسي ديده مي‏شود.
  همه‏چيز زوج آفريده شده است.
  ومن كل شي‏ء خلقنا زوجين لعلكم تذكرون (سوره ذاريات، آيه 49): «و از هرچيز جفتي آفريديم شايد توجه پيدا كنيد». اين آيه به چيزهاي ديگري غير از انسان، حيوانات، گياهان و ميوه‏ها اشاره دارد، پديده‏هايي مثل الكتريسيته و اجزاي تشكيل‏دهنده اتم كه الكترون و پروتون نام‏گذاري شده، داراي بارهاي منفي و مثبت مي‏باشند و....
  سبحان‏الذي خلق الازواج كلها ممّا تنبت‏الارض و من انفسهم و ممّا لايعلمون (سوره يس، آيه 36): «منزه است آن كه همه جفت‏ها را آفريد، چه از روييدني‏هاي زمين و چه از ذات خودشان و چه از چيزهايي كه نمي‏دانند». قرآن در اين آيه بيان مي‏كند كه همه‏چيز زوج آفريده شده است. پديده‏هاي شناخته و ناشناخته‏اي كه احتمالاً بسياري از آنها را انسان در آينده كشف خواهد كرد.
  جانورشناسي
  حيوانات و پرندگان نيز مانند انسان‏ها جامعه دارند.
  و ما من دابة في‏الارض ولاطائر يطير بجناحيه الّا امم امثالكم (سوره انعام، آيه 38): «هيچ جنبنده‏اي در زمين نيست و هيچ پرنده‏اي با دو بال خود پرواز نمي‏كند مگر اين‏كه امت‏هايي مانند شما هستند».
  تحقيقات نشان داده است كه حيوانات و پرندگان مانند انسان جامعه دارند به اين معني كه فعاليت‏هاي آنها سازماندهي شده است و كارهايشان را به صورت گروهي انجام مي‏دهند. اين مسأله در زندگي حشراتي مانند مورچه يا زنبورعسل كاملاً مشهود است.
  پرواز پرندگان
  قرآن در اين مورد مي‏فرمايد: اولم يروا الي الطير فوقهم صافات و يقبضن مايمسكهن الّاالرّحمن انه بكل شي بصير (سوره ملك، آيه 19): «آيا پرندگان را برفراز سرشان نديدند كه بال مي‏زنند، جز خداي رحمان كسي نگاهشان نمي‏دارد زيرا او بر همه‏چيز بيناست». واژه عربي " امساك " به معناي نگاه‏داشتن است. اين آيه بيان مي‏كند كه خدا با قدرت خويش پرنده را در آسمان نگه مي‏دارد و تأكيد خاصي بر ارتباط بسيار نزديك رفتار پرنده با فرمان الهي دارد. اطلاعات علمي جديد نشان داده است كه گونه‏هايي از پرندگان دقت بسيار بالايي در يافتن مسيرهاي حركت خود در حين مهاجرت دارند و فقط وجود يك برنامه خاص براي مهاجرت در كدهاي ژنتيكي پرندگان توجيه علمي قابل قبولي براي اين قدرت فوق‏العاده است. قدرتي كه باعث مي‏شود حتي پرندگان خيلي جوان در سفرهاي طولاني و پيچيده خود بي‏هيچ تجربه يا راهنمايي به مقصد دقيق خود برسند و در تاريخ معيني به همان محلي كه از آنجا كوچ كرده بودند باز گردند.
  پروفسور هامبرگر در كتاب " قدرت و ظرافت " از پرنده‏اي نام مي‏برد كه در اقيانوس آرام زندگي مي‏كند و در مدت 6 ماه مسافتي بالغ بر 15 هزار مايل را در مسيري به شكل "8" طي مي‏كند و پس از 6 ماه با تأخير زماني حداكثر يك هفته به نقطه‏اي كه از آنجا كوچ كرده بود بازمي‏گردد. سيستم بسيار پيچيده‏اي كه براي چنين سفري مورد نياز است در سلول‏هاي عصبي اين پرنده تعبيه شده است، با توجه به برنامه بسيار دقيقي كه اين سيستم مي‏طلبد آيا نبايد به وجودي كه "برنامه‏ريز" اين سيستم بوده است بينديشيم؟!

  What of the dollar$ you murdered for?
  Is that the one fighting for your soul?
  O


 12. كاربران زير از شما PEYMAN عزيز، سپاسگزاری كرده اند

  MARYAM 
مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •