سیدحسین هاشمی رییس كمیسیون صنایع و معادن در جمع خبرنگاران در خصوص واردات و انبار گوشی تلفن‌همراه پیش از افزایش تعرفه‌ها و آگاهی عده‌ای از این اقدام، گفت: "شایعاتی در مورد آگاهی برخی پیش از افزایش تعرفه واردات گوشی تلفن‌همراه و انبار آن وجود دارد كه كمیته مخابرات كمیسیون صنایع موظف به پیگیری موضوع شده است."

هاشمی گفت: این كمیسیون احتمال رانت دولتی در افزایش تعرفه‌های واردات گوشی تلفن همراه را بررسی می‌كند. وی با تاكید بر این‌كه رقابت داخلی با پیشرفت تكنولوژی و بازار گوشی‌های تلفن‌همراه غیرممكن است، یادآور شد: صنعت مخابرات و تولید گوشی تلفن‌همراه سریع پیشرفت می‌كند و ماه به ماه مدل گوشی‌ها عوض می‌شود، در این بازار امكان رقابت برای ما وجود ندارد.

نماینده میانه با اشاره به اینكه تولید داخلی فقط می‌تواند در زمینه مونتاژ گوشی انجام شود، گفت: شركت صاایران مدتی با شركت فرانسوی برای تولید گوشی همكاری كرد و خط تولیدی داشت، اما نتوانست رقابت كند و بنابراین خط تولید آن متوقف شد.

وی با بیان این‌كه با افزایش تعرفه‌ها تنها مصرف‌كننده ضربه می‌خورد، یادآور شد: در شروع كار اپراتور دوم افزایش تعرفه‌های گوشی اقدام اشتباهی بود.رییس كمیسیون صنایع خاطرنشان كرد: شعار حمایت از تولیدكننده داخلی را مطرح می‌كنند، اما بیش از 90درصد از تبلیغات شهری در مورد كالاهای خارجی است.