اين مدل، ارتباطات صوتي و قابليت‌‌هاي مرتبط با پست الكترونيكي را براي تجار عرضه مي‌دارد. استفاده از اين مدل بسيار راحت است.
شركت نوكيا آخرين مدل از سري E نوكيا راتحت عنوان E50 براي مصارف تجاري اعلام كرد. مدل فوق داراي قابليت ‌هاي صوتي، پست الكترونيكي و داده ‌پردازي عالي است. اين مدل به صورت مقرون به صرفه، تحرك بيشتري به طيف وسيع تري از فعالان اقتصادی بخشيده وآنان را قادر مي‌سازد تا به كاربردهاي تجاري و تلفني دسترسي داشته باشند. به علاوه، مدل E50 نوكيا به راحتي وبا امنيت كامل توسط اداره تكنولوژي اطلاعات شركت ها از طريق نرم ‌افزار مديريت Intellisync مديريت مي‌شود.

مدل E50 كوچك و شكيل است و مناسب افرادي مي‌باشد كه خواهان استفاده از يك تلفن براي مصارف تجاري و تفريحي مي‌ باشند. به عنوان مثال كاربردهاي تجاري، كيفيت صوتي و برقراري تماس تلفني در حد عالي و منحصر بفرد و قابليت داشتن دو شماره تلفن براي يك دستگاه تلفن همراه از ويژگي هاي اين مدل هستند. اين دستگاه مجهز به يك دستگاه پخش MP3 و يك دوربين 3/1 مگا پيكسلي هم مي‌باشد. همه اين ويژگي ها در قالب يك محصول ظريف، با يك روكش فلزي رنگي ارايه مي‌شوند.
مدل E50 بر اساس نسخه سوم پلاتفورم S60 و Symbian os براي افزايش قابليت امنيتي و قابليت كنترل دستگاه ساخته شده و پشتيبان راهكارهاي سازماني براي پست الكترونيكي موبايل از جمله پست الكترونيكي بي‌سيم Intellisync، Visto Mobile , BlackBerry Connect، Altexia و Microsoft Activesync مي‌باشد. اين مدل كه كوچك ترين باند سري E نوكيا را دارد (EGSM 850/900/1800/1900) از شبكه‌هاي GSM جهاني پشتيباني كرده، تماس‌هاي تلفني شفاف و كاركردهاي ايده‌آل تلفني را تحقق مي‌بخشد. با اين دستگاه شما قادر خواهيد بود تا 6 ساعت صحبت كنيد. مدل E50 از باتري قوي بهره‌مند است.

معاونت ارشد بخش محصولات موبايل شركت نوكيا، آنتي واسارا (Antti Vasara) مي‌گويد: ”شركت نوكيا متعهد است تا به شركت‌ها كمك كند قابليت بالقوه خود را براي تامين نيازهاي كارمندان درك كنند. با عرضه مدل‌هايي با طرح عالي و سهولت كاربري و ارايه راهكارها و خدمات، ما به شركت ها كمك مي‌كنيم تا تحرك خود را به دست آورده و كارمندان خودر ا مديريت كنند.“

افزايش بازدهي فعالان اقتصادی و كاهش محسوس هزينه‌ها
شركت نوكيا با عرضه مدل E50 و افزودن آن به فهرست محصولات تجاري خود، به دنبال گسترش تحرك نيروي كار با ارايه ويژگي هاي تلفني پيشرفته است. نرم‌افزار صوتي – تجاري، قابليت انسجام با يك زيرساختار صوتي – تجاري فعلي را ميسر مي‌سازد. به عنوان مثال، با استفاده از سيستم سازماني PBX، شركت ها قادر خواهند بود، در تماس‌هاي تلفني راه دور و بين المللي صرفه جويي كرده و موانع مالي بر سر راه كسب و كار را كنار بزنند. شركت هاي داراي نرم افزار مديريت ارتباطات Avaya هم اكنون مي‌توانند مدل E50 را به طور مستقيم به شبكه ‌هاي تلفني سازماني متصل كرده و از نرم‌افزار “X Mobile- Avaya One “ بهره ‌مند شوند. مدل نوكيا E50 همانند خدمات تلفني اداري سنتي كار كرده و قادر به وصل ديگران به شماره‌هاي داخل – سازماني و بهره ‌برداري از پست صوتي مي‌باشد.
مدل E50 داراي كاربردهاي تجاري است كه از قبلا در دستگاه نصب شده و بازدهي كاربران را ارتقاء مي‌دهد. يكي ديگر از ساز و كارهاي اداري گروه نوكيا تحت عنوان “Nokia Team Suite” امكان برقراري تماس‌هاي كنفرانسي را به سرعت و آمادگي از طريق يك دستگاه اسپيكرفون (speaker phone) مقدور ساخته است. به علاوه، مدل فوق داراي يك جستجوگر بوده و قابليت جستجوي سريع در داده‌هاي حياتي، همانند شماره تلفن‌ها، پست‌هاي الكترونيكي و پيام ها ميسر مي‌كند. متون ضميمه شده تجاري كه از اهميت خاصي برخوردارند همانند اسناد را مي توان به راحتي توسط نرم‌افزار Quick Office Viewer يافته و بررسي نمود.

سهولت بسيج كارمندان سازماني
نرم‌افزار مديريت Intellisync كه توسط شركت نوكيا عرضه شده است، مديريت از راه دور سازماني را بدون نصب هرگونه نرم افزار مضاعف براي دستگاه‌هاي مجهز به OMADM همانند سري E نوكيا، مقدور مي‌سازد. مديران بخش فناوري اطلاعات IT مي‌توانند مديريت از راه دور را با دستگاه‌هاي تجاري همساز با OMADM تحقق بخشند. اين دستگاه‌ها دسترسي به يك كامپيوتر سرور (server) (يا در داخل محوطه شركت يا در تاسيسات ارايه كننده خدمات) دارند.
شما مي‌توانيد فهرست كاملي از ويژگي هاي E50 را، علاوه بر مشخصات فني آن در سايت اينترنتي www.nokia.com/business مطالعه كنيد.
همچنین شما مي‌توانيد عكس‌هايي از مدل E50 را در سايت www.nokia.com/press مشاهده كرده