قرآن كريم با صداي استاد شهريار پرهيزكار Wav & Amr
گیفت کارت آیتونز و گوگل پلی

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
 1. #1
  MOHAMMED آواتار ها
  درجه
  مدير ارشد بازنشسته
  بخش
  اسلامي موبايل
  شماره كاربری
  28034
  نام
  Mohammed Redha
  نوشته ها
  12,304
  سپاس ها
  15,188
  سپاس از شما 34,767 بار در 7,244 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Jul 2005
  محل سکونت
  Bahrain
  Apple iPhone 6
  Nokia Lumia 1320
  0935

  پیش فرض قرآن كريم با صداي استاد شهريار پرهيزكار Wav & Amr

  قرآن كريم با صداي استاد شهريار پرهيزكار WAV & AMR

  نكَاهي به زندكَي استاد شهريار پرهيزكار

  استاد شهريار پرهيزكار، در 25 مرداد ماه سال 1343 هـ.ش در شهر تهران ديده به جهان گشود. اشتياق خود او به آموختن قرآن و نيز جوّ مذهبى خانواده، يكى از عوامل اصلى در گرايش قرآنى او شد. خود او مى گويد: ميل و اشتياق درونى به شنيدن نغمات روحانى، اعم از دعا و قرآن كه بويژه توسط مادرم در برخى مواقع به شكلى محزون تلاوت مى شد مرا ترغيب مى كرد. يكى از تفريحات كودكى من اين بود كه گوشه اى مى نشستم و مسابقه اى قرانى براى خودم ترتيب مى دادم و خود را قارى تجسم مى نمودم و احساس مى كردم كه از من دعوت شده براى اجراى برنامه و در شروع مسابقه بايد من بخوانم بعد هم با يك لحن و وضعيت خاصى شروع مى كردم به خواندن و خانواده اين را ديدند بيشتر توجه شان جلب شد و مرا به جلسات قرآن راهنمايى كردند، استاد شهريار پرهيزكار، در سال 1352 كه 9 سال بيشتر نداشت، با شنيدن پخش چند تلاوت زيبا از مسابقات جهانى در مالزى كه از طريق تلويزيون پخش مى شد، مجذوب تلاوت قرآن شد و بخصوص تلاوت استاد محمد تقى مرّوت كه رتبه نخست آن سال را در مسابقات مالزى را كسب كردند، بر او اثرى ويژه گذاشت و زندگى آينده اش در مسير قرآن رقم زد.

  آقاى شهريار پرهيزكار، روخوانى و روانخوانى و مباحث اجمالى در زمينه تجويد مقدماتى را در محضر استاد اديب و تجويد و صوت و لحن قرآن كريم را همزمان در جلسات استاد مروت آغاز كرد. و سپس با راهنمايى استاد و مروت به جلسات درس استاد مولائى حضور يافت و بدين ترتيب، حفظ قرآن را نيز آغاز نمود. استاد پرهيزكار، اولين بار بصورت رسمى در مسابقات قرآنى كه در سال 1356 در مسجد لاله زار و در مقابله با رژيم طاغوت برگزار شد به تلاوت پرداخت در اين مراسم كه بسيار با شكوه برگزار شد آياتى از سوره مباركه يوسف را به زيبائى تلاوت كردند.

  آقاى پرهيزكار پس از دريافت ديپلم در سال 1360، در دانشگاه شهيد بهشتى تهران و در رشته كامپيوتر و نرم افزار تحصيل خود را آغاز كرد و مدرك كارشناسى را دريافت نمود. آقاى پرهيزكار در سال 1369 ازدواج كرد كه ثمره اين ازدواج دو فرزند بنامهاى فاطمه و مهديه است.

  استاد پرهيزكار قرآن كريم را در طول سه سال در جلسات حفظ استاد مولائى از حفظ نمود او همچنين در بسيارى از مسابقات داخلى در كشور شركت كرده و رتبه هاى ممتاز كسب نموده است.

  در سال 1362 در مسابقات بين المللى جمهورى سلامى ايران در حفظ 15 جزء رتبه نخست را كسب كرد همچنين در سال 1364 در حفظ 20 جزء رتبه دوم را در كشور عربستان بدست آورد در سال 66 هم استاد پرهيزكار در رشته حفظ كل قرآن در مسابقات بين المللى ايران شركت كرد و رتبه نخست را در اين مسابقات از آن خود ساخت. او علاوه بر آن، در سال 71 نيز به رتبه نخست مسابقات كشور عربستان در رشته حفظ كل دست يافت. وى شيرين ترين خاطرات فراموش نشدنى خود را دستبوسى حضرت حضرت امام خمينى (ره) و تفقد و صميميت ايشان را با خود دانسته و خاطره ديگر را ورودشان به داخل كعبه پس از انجام مسابقات عربستان، در سال 66 مى داند.

  دوره كامل تلاوت ترتيلى با صداى استاد پرهيزكار كه از سالها پيش و به بركت نظام مقدس جمهورى اسلامى ايران ضبط شده است همه ساله از شبكه هاى مختلف راديو و تلويزيون جمهورى اسلامى ايران پخش مى شود. كه بسيار مورد توجه دوستداران و علاقه مندان به قرآن قرار گرفته است. نوار كاست با تكرار تلاوت ترتيل با صداى استاد پرهيزكار براى علاقه مندان به حفظ قرآن كريم تدوين شده است و در دسترس علاقه مندان است. آقاى پرهيزكار مانند بسيارى ديگر از اساتيد و صاحبظران امر تلاوت معتقدند كه قارى قرآن شايسته است در ابتداى كار از يك قارى مصرى برجسته تقليد كند و در اين مرحله بايد از هرگونه ابداع و ابتكار سبك نوين پرهيز كند او معتقد است پس از سپرى كردن اين دوره مى توان سبكى نو، ابداع كرد به همين دليل خود او نيز در ابتدا از مرحوم استاد عبدالباسط سپس مرحوم منشاوى و پس از آن از مصطفى اسماعيل تقليد نموده است. آقاى پرهيزكار به قاريان جوانى كه در ابتداى راه هستند سفارش مى كند كه در شنيدن تلاوتها براى يادگيرى توجه و دقت بالايى را مبذول دارند؛ يعنى بصورت تفننى به تلاوت گوش ندهند بلكه به تمام ظرايف و ريزه كارى هاى تلاوت قارى مورد تحقيق گوش بسپارند. استاد پرهيزكار تا كنون در جلسات مختلفى در سطح تهران و يا در دبيرستانهاى مختلف در زمينه اى قرآنى تدريس كرده اند ايشان هم چنين در دانشكده الهيات و معارف اسلامى دانشگاه تهران دو واحد درس آوا شناسى را تدريس نموده است. آقاى پرهيزكار در زمينه فعاليت هاى قرآنى خود در دوره هاى تربيت مربى قرآن، در .... پاسداران و تصميم گيرى جلسات برخى از نهادهاى كشور حضورى فعال داشته است. او در طول 8 سال دفاع مقدس كه دل و جان نيروهاى رزمنده لبريز از معنويت بود، در ايامى كه مجاهدان اين مرز و بوم با عشق به قرآن و اهل بيت (ع) لحظات را سپرى مى كردند حضور قاريان برجسته كشور در جمع آنان تأثيرى بسزا داشت، از اين رو استاد پرهيزكار نيز مانند بسيارى از برادران قارى در جمع رزمندگان اسلام در جبهه هاى مختلف حاضر مى شد و با تلاوت آيات وحى دل و جان آنها را از عشق حق حياتى دوباره مى بخشيد.

  آقاى پرهيزكار معتقد است كه حضور قرآن در جامعه موجب طراوت بخشيدن به زندگى مردم و ايجاد اميد به رحمت پروردگار و در نتيجه ايجاد آرامش و ممانعت از انحرافات فكرى و اعتقادى در جامعه است. او در كنار انس با قرآن به مطاله نيز اهتمام مى ورزد و علاوه بر مطالعه تفسيرهاى قرآن به ترجمه كتاب در زمينه كامپيوتر پرداخته است. او كتابى نيز در زمينه حفظ قرآن به رشته تحرير در آورده است كه در اين كتاب به نكات خاصى در زمينه حفظ قرآن كريم اشاره شده است. او علاوه بر اوقاتى كه در كنار ساير فعاليتها به خانواده اختصاص داد، به بسيارى از كشورها براى تبليغ قرآن نيز سفر نموده است. از جمله اين كشورها مى توان عربستان، ليبى، سوريه، مالزى، تانزانيا، و اطريش را نام برد كه در تمامى اين كشورها تلاوتهايش مورد استقبال مسلمانان قرار گرفته است. آقاى پرهيزكار از اساتيد؛ رفعت، شعشاعى، مصطفى اسماعيل و شعيشع به عنوان قاريان برتر پيشكسوت در كشور مصر ياد مى كند. او همچنين در ميان اساتيد حاضر در كشور مصر از اساتيد: شحات محمد انور، اللّيثى و نعينع به عنوان قاريان برتر كشور مصر نام مى برد. آقاى شهريار پرهيزكار كه تا كنون بارها و بارها در مسابقات بين المللى در كشورمان و نيز در مسابقات بين المللى كشور مالزى به قرائت پرداخته است معتقد است كه: فعاليتهاى قرآنى در كشور بايد از حالت ضعيف، پراكنده و غير تشكيلاتى خاج شود و مورد توجه مسئولان قرار گيرد او همچنين به همدلى واقعى در ميان عناصر قرآنى كشور به عنوان يكى از عوامل مهم براى گسترش فعاليتهاى قرآنى كشور نام مى برد او به دلسوزان مسائل قرآنى در كشور سفارش مى كند تا در موضعگيرى هاى خود همواره تمايلات معنوى را مدّ نظر بگيرند و از هرگونه نفسانى عمل كردن در اين زمينه بپرهيزيد او هم چنين از برگزارى مسابقات قرآن كريم در سطح داخلى به عنوان يكى از اقدامات مؤثر در زمينه نشر فرهنگ قرآنى ياد مى كند و معتقد است كه بايد تشكيلات مستقل و منظمى در سازمان اوقاف باشد تا امر مسابقات قرآن سازماندهى شود.

  وى در توصيه هاى خود به جوانان معتقد است كه فعاليت در امر قرآنى به يك اشتياق و علاقه خاصى نيازمند است و صرف دوست داشتن را كافى نمى داند؛ بايد عشق و علاقه در خود ايجاد كرد تا بتوان با اين موتور محركه كه از درون ما را سوق مى دهد به سمت انس هر چه بيشتر با قرآن در اين عرصه موفق باشيم.


  خوب بعد از اين مقدمه كوتاه نوبت به ترتيل استاد ميرسه كه ميتونيد با فرمت هاي WAV & AMR داونلود كنيد :

  http://www.ismbh.com/modules/myringt...at.php?cid=190

  Follow Me On Instagram

  Mohd_Asfoor

 2. كاربران زير از شما MOHAMMED عزيز، سپاسگزاری كرده اند


 3. #2

  درجه
  عضو جديد
  شماره كاربری
  39925
  نوشته ها
  2
  سپاس ها
  0
  تعداد 1 تشكر در 1 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  May 2006

  پیش فرض

  آقا دانلود نشد
  اگه ام پي 3 داري بزار 4. #3
  ARMAN200 آواتار ها
  درجه
  عضو نيمه ممتاز
  شماره كاربری
  38541
  نوشته ها
  616
  سپاس ها
  0
  سپاس از شما 397 بار در 183 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Apr 2006
  محل سکونت
  فعلا تو همین دنیا

  پیش فرض

  محمد جان فكر كنم لينكي كه داديد نظر سنجي بين گوشها هست. 5. #4

  درجه
  عضو جديد
  شماره كاربری
  38564
  نوشته ها
  17
  سپاس ها
  24
  سپاس از شما 30 بار در 9 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Apr 2006
  محل سکونت
  tehran
  091-0935

  پیش فرض

  سلام
  آقا دستت درد نکنه
  خیلی باحال بود .
  در ضمن نظر سنجی گوسیها اول صفحه هستش اگر برید پایین صفحه می بینید 6. #5
  ARMAN200 آواتار ها
  درجه
  عضو نيمه ممتاز
  شماره كاربری
  38541
  نوشته ها
  616
  سپاس ها
  0
  سپاس از شما 397 بار در 183 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Apr 2006
  محل سکونت
  فعلا تو همین دنیا

  پیش فرض

  دستت درد نکنه پایین صفحه بود 7. #6

  درجه
  عضو جديد
  شماره كاربری
  38564
  نوشته ها
  17
  سپاس ها
  24
  سپاس از شما 30 بار در 9 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Apr 2006
  محل سکونت
  tehran
  091-0935

  پیش فرض

  برای دریافت قران با صدای استاد پرهیزگار می توانید به سایت شهید آوینی به آدرس www.aviny.com هم مراجعه نمایید
  البته فایلهای موجود با فرمت MP3 هستند که به راحتی به AMR قابل تبدیل هستند .

  التماس دعا 8. #7

  درجه
  عضو جديد
  شماره كاربری
  100873
  نوشته ها
  6
  سپاس ها
  0
  سپاس از شما 2 بار در 2 پست
  جزئیات بیشتر...
  تاریخ عضویت
  Mar 2007

  پیش فرض

  آقا سلام
  واقعا ای ولا
  گل کاشتید آقا
  من دانشجوی رشته کامپیوترم تا حالا از هرکی هم خواستم نتونست در مورد برنامه نویسی جاوا برای موبایل کمکم کنه
  امیدوارم شما بتونید.
  لطفا کمکم کنید تا بتونم برنامه نویسی جاوا برای موبایل رو شروع کنم.
  به امید اینکه بتونم برنامه های خودم رو تو همین تاپیک بزارم.
  لطفا بهم میل بزنید- یاعلی
  [email protected]
مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •