شركت Sprint Nextel ارايه‌ي خدمات موسيقي ديجيتالي را آغاز كرده است. با استفاده از اين خدمات مشتريان مي‌توانند بيش از 1000 فايل موسيقي را بر روي تلفن‌هاي همراه‌ خود دان‌لود كنند. با ارايه‌ي اين خدمات Sprint Nextel پس از سامسونگ به عنوان رقيب بعدي خدمات عمومي iTunes شركت اپل قرار خواهد گرفت.

Sprint اعلام كرده است كه استفاده‌كنندگان امكان انتخاب و دان‌لود فايل‌هاي موسيقي را از ليست موزيك‌هاي وب سايت اين شركت خواهند داشت. اين ليست شامل آهنگ‌هاي EMI ، سرگرمي‌هاي Sony BMG Music، موسيقي‌هايWarner و Music است. قيمت هر دان‌لود 2.50 دلار خواهد بود. هر چند كه هزينه‌ي اين خدمات گران‌تر از نرخ خدمات شركت اپل است ولي با استفاده از آن‌ها امكان گرفتن كپي از هر آهنگ بر روي تلفن‌ همراه و كامپيوتر شخصي‌ افراد ميسر مي‌شود.

همچنين مشتريان مي‌توانند آهنگ‌ها را بر روي سي‌دي كپي و با استفاده از نرم‌افزار Media Player آن‌ها را اجرا كنند. امكان انتقال آهنگ‌ها از تلفن همراه بر روي كامپيوتر نيز امكان‌پذير خواهد بود.

مشتريان شركت Sprint براي دست‌رسي به اين خدمات به گوشي‌ تلفن‌هاي همراه جديد اين شركت نياز دارند. يكي تلفن همراه MM-9000 است كه با همكاري شركت سانيو و با كارت حافظه 16 مگا بايت ساخته شده است و ديگري MM-A940 است كه با همكاري شركت سامسونگ ساخته شده و كارت حافظه 32 مگا بايتي دارد. اين دو تلفن همراه به ترتيب مي‌توانند حدود 16 تا 32 آهنگ را در خود ذخيره كنند. با استفاده از كارت حافظه 1 گيگا بايتي، امكان ذخيره بيش از 1000 آهنگ فراهم خواهد شد.

Len Lauer مدير پروژه‌هاي عملياتي شركت Sprint اعلام كرده است: اين شركت اولين شركت در آمريكاست كه آن چه را كه خواسته مشتريان است؛ يعني استفاده‌ي سريع و دان‌لود كردن آسان موسيقي با كيفيت بالا بر روي تلفن‌هاي همراه خود، براي آن‌ها فراهم مي‌آورد. با اين كار هميشه مي‌توانند به موسيقي دل‌خواه خود دست‌رسي داشته باشند.

خدمات Sprint قصد دارد شانه به شانه iTunesهاي شركت اپل كه خدمات آن‌لاين موزيك‌هاي Napster را ارايه مي‌دهد و همچنين مايكروسافت كه خدمات موسيقي خود را به صورت حق اشتراك ماهانه ارايه مي‌كند، حركت كند.

اپل با همكاري شركت موتورلا تلفن همراه Rokr را با قابليت ذخيره 100 آهنگ عرضه كرده است. اين تلفن همراه قابل رقابت با N91 نوكيا، SGH i300 سامسونگ و WM800 سوني است كه همگي توانايي دان‌لود كردن فايل‌هاي موسيقي را دارند.