دانلود بازی اندروید - عکس - فروشگاه موبایل - طراحی وب سایت - فروشگاه اپل - قیمت گوشی - شارژ مستقیم - خرید شارژ ایرانسل - شارژ مستقیم - گیفت کارت
صفحه 1 از 50 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 494

موضوع: آموزش دانگرید کردن و مسائل مربوط به shsh

1. Top | #1

درجه : مدیر بازنشسته
    بخش : انجمن iOS
    شماره كاربري : 6278
    سپاس ها
    2,708
    سپاس از شما 9,305 بار در 2,236 پست
    ( جزئيات بيشتر )

با سلام ...

همونطور که میدونید (شایدم ندونید ) اپل محصولاتش رو طوری طراحی کرده که برای رستور کردن باید اول از یک لایه امنیتی عبور کنید

طریقه کار این لایه امنیتی به این صورت هستش که اگر شما بخوای مثلا آیفون 3gs خودتون رو به فریمور 3.1.2 رستور کنید ...

اول باید اجازه این کار از طرف اپل صادر بشه ... یعنی ECID آیفون شما که یک عدد منحصر به فرد هست رو آیتیونز به سرور اپل میفرسته و اپل با استفاده از او عدد یک امضای دیجیتالی رو به آیتیونز میفرسته و با اون به آیتیونز اجازه میده برای رستور ...

خب شاید بگید حالا که چی !؟

مشکل از اینجا شروع میشه که اپل شیطنت خودش رو شروع کرده و دیگه اجازه رستور به فریومری غیر از جدیدترین فریمور رو نمیده ....

یعنی الان که من دارم این تاپیک رو میزنم فریمور 3.1.3 اومده که برای دستگاهایی که سریالشون با MC شروع میشه و بعضی دیگه قابلیت هک و جیلبرک رو نداره ...

من الان بخوام آیفون خودم رو رستور کنم به فریمور 3.1.2 که کاملا هک شده اپل اجازه رستور نمیده و نمیشه رستور کرد ...

خب راه حلی که شخص دوست داشتنی من یعنی نابغه دنیای برنامه نویسی جناب saurik برای این شیطنت اپل ارائه داده این است :

جناب saurik اومده سروری که آیتیونز از اون اجازه رستور میگیره رو شبیه سازی کرده .... یعنی شما میتونید کاری کنید که آیتیونز بجای اینکه از سرور خود اپل اجازه رستور بگیره از سرور جناب saurik این اجازه رو بگیره ...

ولی امضای دیجیتالی سرور اپل رو نمیشه جعل کرد برای همین در سایدیا یک امکانی قرار داده شده که ECID شما رو سایدیا میگیره و به سرور اپل میفرسته و امضای دیجیتالی رو در خود سرور جناب saurik نگهداری میکنه برای روزی که اپل شیطنت کرد ...

فکر کنم تا اینجا فهمیدید اصل مطلب چیه ...

اصل مطل از اینجا شروع میشه

برای ایکه بفهمید آیا امضای دیجیتالی شما بر روی سرور saurik وجود داره یا نه به این نکته توجه کنید که بالای سایدیا که داشتید باید یک نوشته سبز رنگ کوچیک دیده باشید .. طبق عکس (نوشته سبز رنگ کوچک در بالا )

در مثال عکس زیر یعنی اینکه این دستگاه قابلیت دانگرید به فریمور 3.0 رو داره چون امضای دیجیتالی مربوط به فریمور 3.0 در سرور saurik وجود داره ...

برای دانگرید باید به سیستم عامل بفهمونید که اگر آیتیونز خواست به سرور اپل وصل بشه اونو بجای بردن به سرور اپل به سرور saurik ببره

برای این کار به آدرس زیر برید و فایل hosts رو با notepad یا یک برنامه ویرایگر متن باز کنید ..

برای ویندوز :
    کد:
    C:\Windows\System32\drivers\etc\
    برای مک :
    /etc/

آخر این فایل عبارت زیر رو وارد کنید و ذخیره کنید ..
    کد:
    74.208.105.171 gs.apple.com

خب حالا میتونید به راحتی به فریمور قبلی دانگرید کنید

با تشکر از aref.moradi
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: cydia.jpg
مشاهده: 2993
حجم: 62.4 کیلو بایت  
    ویرایش توسط abbas-h : 03-10-2010 در ساعت 23:35
    Motorola Razr Maxx XT910
    CM11 nightly
    Nova Launcher Prime
    Firefox
    کمک مالی به سایت

2. 131 كاربر زير از شما abbas-h عزيز، سپاسگزاری كرده اند

3. Top | #2

سپاس ها
    2,708
    ( جزئيات بيشتر )

آموزش جدید

از اونجایی که عکسهای آموزش قبلی پاک شده و آموزشش هم قدیمی شده بود روش جدید و بسیار راحت قرار داده میشه ...

در این روش فقط با یک برنامه کار دارید و فقط با زدن چند دکمه ساده میتونید به راحتی دانگرید کنید ....

نام برنامه tinyumbrella هست که میتونید از این تاپیک جدیدترین ورژنهاش رو دانلود کنید

اگر برای بار اول باشه که این برنامه رو باز میکنید ویندوز از شما سوالی میپرسه که باید Allow access رو بزنید ...

بعد از باز شدن برنامه دستگاه خودتون رو به کامپیوتر متصل کنید ... کمی صبر کنید تا برنامه دستگاه شما رو شناسایی کنه ... در عکس زیر میبینید که آیپاد من توسط برنامه شناسایی شده

بعد از شناسایی دستگاه از قسمت Advanced Option میتونید :
    1.در قسمت ECID میتونید کد منحصر به فرد دستگاه خودتون رو ببینید ... این کد مثل اثر انگشت برای دستگاه شما برای همیشه منحصر به فرد هست و به هیچ وجه قابل تعویض نیست ..

2.در قسمت Request Version فریموری که میخوایید SHSH اون فریمور رو بگیرید مشخص میکنید .... در واقع در این قسمت باید SHSH فریموری که قصد دارید به اون رستور کنید رو مشخص کنید ...

3.در قسمت Request From مشخص میکنید که SHSH شما رو از سرور اپل درخواست کنه یا از سرور سایدیا ...
    نکته : اگر سرور اپل انتخاب بشه برنامه به صورت مستقیم از سرور اپل درخواست SHSH میکنه که همونطور که میدونید اپل فقط SHSH جدیدترین فریمور رو میده ... پس اگر میخوایید که SHSH فریموری غیر از جدیدترین فریمور رو بگیرید به هیچ وجه از سرور اپل نمیتونید بگیرید
    نکته 2 : با انتخاب گزینه سایدیا برنامه فایل SHSH شما رو از سرور سایدیا درخواست میکنه ... اگر سایدیا SHSH شما رو داشته باشه که بهتون میده ولی اگر نداشته باشه میره از سرور اپل درخواست SHSH میکنه و اگر سرور اپل SHSH رو به سایدیا بده سایدیا هم SHSH رو در سرور خودش ذخیره میکنه و هم به شما میده

پس با انتخاب گزینه سایدا هم میتونید SHSH بگیرید و هم میتونید فایل SHSH خودتون رو در سایدیا ذخیره کنید ...

توجه داشته باشید که SHSH رو هیچ کس جز اپل نمیتونه بسازه ... و همه چیز به سرور اپل داره .. نه به فریموری که الان روش هستید و نه به مدل دستگاهتون

بعد از ذخیره SHSH شما میتونید فایل SHSH در ویندوز 7 و یا ویستا در آدرس C:\Users\X\.shsh که X نام کاربریتون هست پیدا کنید ....

در ویندوز XP در آدرس C:\Documents and Settings\X\.shsh و در مک در آدرس /Users/X/.shsh پیدا کنید و ازش نسخه پشتیبان تهیه کنید ...

برای استفاده از فایلهای SHSH که چه با این برنامه چه از روشهای دیگه تهیه شده هم باید قبل از باز کردن برنامه فایلهای SHSH رو در مسیرهایی که در بالا ذکر شده قرار بدید و برنامه رو باز کنید ...

برای اینکه مطمئن بشید که برنامه فایل SHSH شما به شناسایی کرده میتونید دکمه Display SHSHs رو بزنید ... باید نام دستگاه و ورژن فریمور رو در اونجا ببنید ... به عنوان مثال در عکس زیر برنامه SHSH رو که برای آیپاد 3g و فریمور 4 هست رو شناسایی کرده و من میتونم آیپدا 3g خودم رو به فریمور 4 رستور کنم

بعد از اطمینان از شناسای SHSH شما توسط برنامه دکمه Start TSS Server رو بزنید تا عبارت سبز رنگ runnig رو مشاهده کنید

حالا برنامه Notepad رو باز کنید ... اگر ویندوز ویستا و یا 7 دارید باید به صورت run as administrator باز کنید (روی notpad راست کلیک کنید و عبارت run as administrator کلیک کنید)
    در قسمت file گزینه open رو کلیک کنید و به آدرس C:\Windows\System32\drivers\etc\ و فایل hosts رو انتخاب کنید ... در آخر این فایل باید عبارت
    کد:
    127.0.0.1 gs.apple.com
    قرار بدید

ممکنه فایل هاست شما با فایل هاست من متفاوت باشه ... مهم فقط بودن عبارت فوق در این فایل هست

فایل رو ذخیره کنید ..

حالا میتونید رستور کنید

نکته بسیار مهم برای آیفون دارها ...
    آیفونها بعد از دانگرید به دلیل ثابت موندن بیس باند فریمور قبلی روی فریمور جدید در آخرهای رستور با یک ارور از طرف آیتیونز به حالت رکاوری میره .... بعد از این که آیفون شما به حالت رکاوری رفت میتونید از طریق همین برنامه و با زدن دکمه Kick Device Out Of Recovery آیفون رو از حالت رکاوری خارج کنید
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.JPG
مشاهده: 2883
حجم: 55.6 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 3.JPG
مشاهده: 2876
حجم: 71.2 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 4.jpg
مشاهده: 2849
حجم: 41.0 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 5.JPG
مشاهده: 2850
حجم: 35.5 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 6.JPG
مشاهده: 2829
حجم: 15.1 کیلو بایت  

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: h.JPG
مشاهده: 2850
حجم: 30.0 کیلو بایت  
    ویرایش توسط abbas-h : 25-09-2010 در ساعت 21:40
    کمک مالی به سایت

4. Top | #3

سپاس ها
    2,708
    ( جزئيات بيشتر )

نقل قول نوشته اصلی توسط bafi نمایش پست ها
    سلام من گوشیم رو به 3.13 اپدیت کردم نمی دونم فایل shs را قبلا درست کردم یا نه ... الان چطور میتونم بفهمم؟؟؟
    شما از برنامه umbrella استفاده کن ببین میتونی از سرور saurik فایل SHSH رو بگیری یا خیر
    Motorola Razr Maxx XT910
    CM11 nightly
    Nova Launcher Prime
    Firefox
    کمک مالی به سایت

5. 19 كاربر زير از شما abbas-h عزيز، سپاسگزاری كرده اند

6. Top | #4

درجه : عضو سایت
    شماره كاربري : 293021
    سپاس ها
    20
    سپاس از شما 79 بار در 20 پست
    ( جزئيات بيشتر )

من این روشو امتحان کردم من قبلا از گوشیم فایل shsh نگرفتم حالا که به 3.1.3 رفتم با این برنامه وesid گوشیم بازم فایل shsh فریمور 3.1.2رو نمیده فقط مال 3.1.3 رو بم میده..
    سوالم اینه:
    من هر کاستوم فریمور 3.1.3 که میخام بزنم رو گوشیم ارور 1600 یا 1604 میده آیا میشه با فایل shsh مخصوص ورژن 3.1.3 اجازه ریستور به کاستوم فریمورها رو داد یاه نه؟
    گوشیم مال قبل از هفته 40 هست
    کمک مالی به سایت

7. 2 كاربر زير از شما mahmoud6017 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

8. Top | #5

درجه : عضو فعال
    شماره كاربري : 251519
    سپاس ها
    1,117
    سپاس از شما 317 بار در 187 پست
    ( جزئيات بيشتر )

سلام
    من دوتا سوال دارم ممنون ميشم اگرهردوتارا جواب بديد:
    ١-من ECID خودمو واسه يكي از بچه هاي سايت قبل از اينكه اپل ورژن ٣٠١٠٣ رابدهد فرستادم واون دوستم يك فايل واسم فرستاد كه گفت SHSHورژن ٣.١.٢ است ميخواستم بپرسم راهي واسه چك كردن صحت اين فايل هست؟مثلا چه مشخصه اي بايد داشته باشه؟
    ٢-من وقتي وارد سيديا ميشم اين عبارت به رنگ سبز بالاش نوشته معنيش چيه؟
    this device has SHSH on file for iphone os:3.1.3
    کمک مالی به سایت

9. 3 كاربر زير از شما hanoo عزيز، سپاسگزاری كرده اند

10. Top | #6

درجه : عضو فعال
    شماره كاربري : 190004
    نام : سعید
    سپاس ها
    1,214
    سپاس از شما 892 بار در 346 پست
    ( جزئيات بيشتر )

اگه shsh رو داری که میتونی از دو رش که عباس جان گفت استفاده کنی یا خودت دوباره با برنامه ی umbrella بگیریش در مورده دوم هم یعنی واسه ی ورزن 3.1.3 شما فایل shsh رو گرفتی که در صورتی که که فریمور 3.1.3 جیل بشه و فریمور جدید بیاد و شما اشتباها اپدیت کنید میتونید دوباره به3.1.3 دانگرید کنی وبه نظر من الانم خودت اسینو بالا بزن اگه فایل shsh 3.1.2 داشته باشی راحت میتونی بگیری
    کمک مالی به سایت

11. 2 كاربر زير از شما saeid_selfjoor عزيز، سپاسگزاری كرده اند

12. Top | #7

سپاس ها
    2,708
    ( جزئيات بيشتر )

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoud6017 نمایش پست ها
    من این روشو امتحان کردم من قبلا از گوشیم فایل shsh نگرفتم حالا که به 3.1.3 رفتم با این برنامه وesid گوشیم بازم فایل shsh فریمور 3.1.2رو نمیده فقط مال 3.1.3 رو بم میده..
    سوالم اینه:
    من هر کاستوم فریمور 3.1.3 که میخام بزنم رو گوشیم ارور 1600 یا 1604 میده آیا میشه با فایل shsh مخصوص ورژن 3.1.3 اجازه ریستور به کاستوم فریمورها رو داد یاه نه؟
    گوشیم مال قبل از هفته 40 هست
    فایل SHSH رو همونطور که گفتم اپل فقط برای جدید ترین فریمور میده

شما مشکل SHSH ندارید چون به جدیدترین فریمور دارید رستور مکنید ... یعنی همون کاری که اپل میخواد ... به صورت طبیعی هم خود اپل به شما اجازه رستور میده ...
    پس این ارروری که گفتید ربطی به SHSH نداره ...

نقل قول نوشته اصلی توسط hanoo نمایش پست ها
    سلام
    من دوتا سوال دارم ممنون ميشم اگرهردوتارا جواب بديد:
    ١-من ECID خودمو واسه يكي از بچه هاي سايت قبل از اينكه اپل ورژن ٣٠١٠٣ رابدهد فرستادم واون دوستم يك فايل واسم فرستاد كه گفت SHSHورژن ٣.١.٢ است ميخواستم بپرسم راهي واسه چك كردن صحت اين فايل هست؟مثلا چه مشخصه اي بايد داشته باشه؟
    ٢-من وقتي وارد سيديا ميشم اين عبارت به رنگ سبز بالاش نوشته معنيش چيه؟
    this device has SHSH on file for iphone os:3.1.3
    1.راهی بهتر از امتحان کردنش نیست

2.بالا توضیح دادم ...
    این یعنی این که فایل SHSH دستگاه شما در سرور saurik ذخیره شده که اگر بعدا فریمور جدیدتر اومد شما میتونید با استفاده از سرور saurik دانگرید کنید به 3.1.3
    Motorola Razr Maxx XT910
    CM11 nightly
    Nova Launcher Prime
    Firefox
    کمک مالی به سایت

13. 7 كاربر زير از شما abbas-h عزيز، سپاسگزاری كرده اند

14. Top | #8

درجه : مدير ارشد بازنشسته
    بخش : Android OS
    شماره كاربري : 78883
    نام : شهاب
    سپاس ها
    27,569
    سپاس از شما 25,148 بار در 4,440 پست
    ( جزئيات بيشتر )

عباس جان یک سوال
    مگه نباید فایل shsh برای هر فریمور فرق داشته باشه که اون رو از طریق کد ECID میسازه
    خب این کد که توی همه فریمور ها ثابته چون من هم با فریمور 3.1.2 و هم 3.1.3 دیدم دقیقا یک کد بود پس با برنامه umbrella نباید مشکلی برای ساخت فایل shsh فریمور های پایینتر پیش بیاد
    کوچ تا چند؟!مگر می شودازخویش گریخت ؟

بال تنها غم غربت به چکاوکها داد
    کمک مالی به سایت

15. 4 كاربر زير از شما LorD MysteriouS عزيز، سپاسگزاری كرده اند

16. Top | #9

سپاس ها
    2,708
    ( جزئيات بيشتر )

نقل قول نوشته اصلی توسط lord mysterious نمایش پست ها
    عباس جان یک سوال
    مگه نباید فایل shsh برای هر فریمور فرق داشته باشه که اون رو از طریق کد ecid میسازه
    خب این کد که توی همه فریمور ها ثابته چون من هم با فریمور 3.1.2 و هم 3.1.3 دیدم دقیقا یک کد بود پس با برنامه umbrella نباید مشکلی برای ساخت فایل shsh فریمور های پایینتر پیش بیاد
    منظورتون از کد چیه ؟

اگه منظورتون ecid هست بله برای هر دستگاه ثابته ولی فایل shsh که برای هر فریمور هست با هم فرق داره ...

فایل shsh از ecid و هم از ورژن فریمور ساخته میشه ... پس فایلهای shsh برای هر فریمور فرق داره ...

وقتی آیتیونز درخواست رستور به 3.1.2 داره ... باید shsh برای اجازه به 3.1.2 بهش داده بشه نه فریمور دیگه ...
    Motorola Razr Maxx XT910
    CM11 nightly
    Nova Launcher Prime
    Firefox
    کمک مالی به سایت

17. 5 كاربر زير از شما abbas-h عزيز، سپاسگزاری كرده اند

18. Top | #10

درجه : مدير ارشد بازنشسته
    بخش : Android OS
    شماره كاربري : 78883
    نام : شهاب
    سپاس ها
    27,569
    سپاس از شما 25,148 بار در 4,440 پست
    ( جزئيات بيشتر )

منظور من این بود که برای گرفتن فایل shsh برای ورژن 3.1.2 الزاما نباید فریمور گوشی 3.1.2 باشه
    درسته یا نه؟
    کوچ تا چند؟!مگر می شودازخویش گریخت ؟

بال تنها غم غربت به چکاوکها داد
    کمک مالی به سایت

19. 2 كاربر زير از شما LorD MysteriouS عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 1 از 50 12311 ... آخرینآخرین