در حالی که سازندگان گوشى هاى موبايل براى توليد وسيله اى منحصر به فرد به شدت با يکديگر در رقابتند، نوکيا مجموعه گوشى هاى L’Amour (عشق) خود را به بازار عرضه مى کند که شامل سه گوشى جديد با نام هاى Nokia 7370, Nokia 7360 و Nokia 7380 است.

از امتيازات برجسته اين مجموعه نقش هاى تزيينى که ترکيبى از سلايق هنرى مردم نواحى مختلف جهان است. براى ايجاد آنها نيز از هنرمندان مشهور قلم زنى، حکاکى و لعاب کمک گرفته شده است تا نقش هاى رويايى خود را با استفاده از سنگ کهربا ومينا و ابريشم تزيين نمايند.

در همين رابطه الستير کورتيس، مدير بخش طراحى نوکيا مى گويد:« امروزه زيبايى گوشى موبايل براى کسانى که از آن استفاده مى کنند به اندازه زيبايى لباس و ديگر وسايل شخصى اهميت پيدا کرده که نشان دهنده ذوق و سليقه آنهاست .»

همچنين وى در ادامه مى افزايد: « بنابراين حتى در طراحى جزئيات مدل L’Amour نيز مسئله زيبايى و جذابيت در نظر گرفته شده است. به همين دليل ما مطمئن هستيم که اشخاص خوش پوش که به ظاهر و برازندگى خود اهميت مى دهند، L’Amour را انتخاب خواهند کرد.»


Nokia 7380: بازتاب يک سليقه خوب
اين مدل به دليل داشتن سطح صيقلى و نقوش زيباى تزيينى، جذابيت خيره کننده اى دارد. همچنين در ساخت آن به منظور ايجاد لطافت و خوش آيند شخصى که آن را در دست دارد، از جلد چرمى و نمايشگر آيينه اى استفاده شده است. از ديگر قابليت هاى منحصر به فرد حرفه اى اين مدل شماره گير حساس به صدا و دوربين دو مگاپيکسلى آن است.
گوشى مدل 7380 که سرآمد مجموعه L’Amour مى باشد براى خانم ها و آقايانى طراحى شده است که مايلند نگاه ها را به خود جلب کنند و براى بدست آوردن بهترين ها در زندگى هزينه آن را بپردازند.از ويژگيهاى برجسته Nokia 7380 ميتوان به موارد زير اشاره کرد:
• شماره گيرى بدون نياز به شماره گرفتن
• دوربين دو مگاپيکسلى، زوم چهار برابر
• قابليتهاى فرمان با صدا
• MP3 Player


قيمتى که براى اين گوشى، بدون محاسبه ماليات و يارانه در نظر گرفته شده در حدود ۵۰۰ يورو (۶۰۰ هزار تومان) مى باشد. پيشبينى مى شود که اين مدل در اوايل سال ۲۰۰۶ به بازارعرضه شود.

Nokia 7370:

صفحه کليد اين گوشى رمانتيک داراى درى متفاوت است که براى باز کردنش بايد آن را چرخاند تا صفحه کليد گوشى نمايان شود. از ديگر ويژگيهاى پيشرفته ى اين مدل مى توان به دوربين 3/۱ مگاپيکسلى و امکانات صوتى 3D اشاره نمود که از آن يک گوشى واقعا متفاوت ساخته است.
مدل 7370 در دو رنگ قهوه اى و عسلى عرضه خواهد شد و داراى تزئينات، screensaver و لوازم جانبى مخصوص به خود است.از ويژگيهاى Nokia 7370 ميتوان به موارد زير اشاره کرد:
• دوربين 3/1 مگاپيکسلى با زوم هشت برابر
• صفحه نمايش QVGA ، دواينچ، رنگى (320 x 240)
• بلندگوهاى استريو با امکانات صوتى 3D
• زنگهاى ويديويى

قيمتى که براى اين گوشى بدون محاسبه ماليات و يارانه در نظر گرفته شده، در حدود۳۰۰ يورو (۳۵۰ هزار تومان) است. پيش بينى مى شود که اين مدل نيز در اوايل سال ۲۰۰۶ به بازار عرضه شود.

Nokia 7360، جذاب، برازنده و کوچک

آنچه نظر ها را به اين گوشى جلب خواهد کرد، علاوه بر حجم کوچک آن، استفاده ى هنرمندانه از مواد به کار رفته، نقش هاى تزئينى و رنگهاى زيباى آن مى باشد. پيش بينى مى شود که طراحى و رنگهاى شگفت انگيز به کار رفته در اين گوشى مورد استقبال افراد مشکل پسند و خوش سليقه قرار بگيرد. اين در حالى است که مدل 7360 نيز مانند ديگر مدلهاى مجموعه L’Amour در دو رنگ قهوه اى و عسلى عرضه خواهد شد. در عين حال که تزئينات، screensaver و لوازم جانبى مخصوص به خود را دارد.از قابليتهاى مهم اين گوشى مى توان به موارد زير اشاره کرد:
• دوربين حرفه اى VGA
• راديوى استريوى FM
• زنگهاى MP3

قيمتى که براى اين گوشى ، بدون محاسبه ماليات و يارانه، برآورد شده است در حدود ۲۰۰ يورو است.
پيش بينى مى شود که اين مدل نيز در اوايل سال ۲۰۰۶ به بازارعرضه شود.

همچنين لازم به ذکر است که مدلهاى Nokia 7360،Nokia 7370 وNokia 7380 با قوانين محيط زيست اتحاديه اروپا(RoHS, 2002/95/EC) سازگار مى باشند که در ژوئيه ۲۰۰۶ به اجرا گذاشته خواهد شد.