دانلود بازی اندروید - عکس - فروشگاه موبایل - طراحی وب سایت - فروشگاه اپل - بهینه سازی سایت

برنامه نویسی آندروید - قیمت گوشی - شارژ مستقیم - خرید شارژ ایرانسل - شارژ مستقیم - گیفت کارت - قیمت روز گوشی موبایل
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18

موضوع: امام زمان مظلومترین فرد عالم است

1. Top | #1

درجه : عضو جديد
    شماره كاربري : 74614
    سپاس ها
    1
    سپاس از شما 88 بار در 17 پست
    ( جزئيات بيشتر )

امام زمان مظلومترین فرد عالم است

امام زمان عج : من مظلومترين فرد عالم هستم
    .
    واي بر ما که زنده باشيم و حجت خدا مظلومترين فرد عالم باشد ...
    واي بر ما که در زمان امام معصوم زندگي کنيم ولي به دوازده قرن غربت و تنهايي او عادت کرده و بي تفاوت باشيم و به دنيا سرگرم باشيم ...
    مي گوييم اهل کوفه نيستيم علي تنها بماند. پس اهل کجا هستيم که فرزند او مهدي را تنها گذاشتيم؟...
    اگر امام حسين (ع) در کربلا تنها ماند جاي بسي تاسف است که امام اين زمان هم با گذشت دوازده قرن هنوز 313 نفر اصحاب خاص را ندارند ....
    آنگونه که امام حسين (ع) در کربلا نداي (هل مِن ناصرٍ ينصرني؟ آيا ياري دهنده اي هست که مرا ياري دهد؟) سردادند ، امام اين زمان نيز اين ندا را در سراسر عالم سر مي دهند. آيا ياري دهنده اي هست که مرا یاری دهد؟
    چرا شما ياري دهنده و يار امام زمان نباشيد؟
    _____________________________________mazloomtarin. blogfa.com______

* مرحوم حجت الاسلام آقاي حاج سيد اسماعيل شرفي مي‌گويد :
    به عتبات مقدسه مشرف شده بودم و در حرم مطهر حضرت سيد الشهداء مشغول زيارت بودم چون دعاي زائرين در قسمت بالاسر حرم مطهر امام حسين (ع) مستجاب است در آنجا از خداوند خواستم مرا به محضر مبارك مولايم حضرت مهدي (ع) مشرف گرداند و ديدگانم را به جمال بي مثال آن بزرگوار روشن نمايد مشغول زيارت بودم كه ناگهان خورشيد جهانتاب جمالش ظاهر شد گرچه در آن هنگام حضرتش را نشناختم ولي شديدا مجذوب آن بزرگوار شدم
    پس از سلام از ايشان سؤال كردم شما كيستيد؟ آقا فرمودند: « من مظلومترين فرد عالم هستم ».
    من متوجه نشدم و با خود گفتم شايد ايشان از علماء بزرگ نجف هستند و چون مردم به ايشان گرايش پيدا نكرده‌اند خود را از مظلومترين فرد عالم مي دانند در اين هنگام ناگهان متوجه شدم كه كسي در كنارم نيست اينجا بود كه فهميدم مظلومترين فرد عالم كسي جز امام زمان(ع) نيست و من نعمت حضور آن بزرگوار را از دست دادم.
    این تشرف در ترجمه ی صحیفه ی مهدیه ( انتشارات دارالثقلین، چاپ4 ) :58 نیز آمده است

_____________________________________mazloomtarin.blogfa.com______

* حاج محمد علي فشندي تهراني مي‌گويد :
    در مسجد جمكران قم اعمال را بجا آورده و با همسرم مي‌آمدم ديدم آقاي نوراني داخل صحن شده و قصد دارند به طرف مسجد بروند گفتم اين سيد در اين هواي گرم تابستان از راه رسيده تشنه است، ظرف آبي به دست او دادم تا بنوشد پس از آنكه ظرف آب را پس داد گفتم: آقا شما دعا كنيد فرج امام زمان (عج) را از خدا بخواهيد تا امر فرج نزديك گردد
    فرمودند « شيعيان ما به اندازه آب خوردني ما را نمي‌خواهند اگر بخواهند دعا مي‌كنند و فرج ما مي‌رسد »
    اين را فرمودند تا نگاه كردم آقا را نديدم فهميدم وجود اقدس امام زمان(عج) را زيارت كردم و حضرتش امر به دعا نموده است.
    این تشرف همچنین در کتاب شیفتگان حضرت مهدی عج 155:1 نیز آمده است

* حجت الاسلام و المسلمین استاد گرامی حاج شیخ علی رضا نعمی(دام عزه) در کتاب در اوج تنهایی قضیه تکان دهنده‌ای را نقل کرده‌اند. ایشان از قول یکی از شیفتگان حضرت مهدی علیه السلام چنین نقل می‌کنند که:
    ساعت حدود 5 بعد از ظهر در حالت خواب و بیداری(مکاشفه) حضرت بقیه الله (ارواحنا فداه) را زیارت کردم. آن حضرت خیلی ناراحت بود و بسیار اشک می‌ریختند. عرض کردم: آقا جان، ای سرورم، چرا این قدر گریه می‌کنید؟
    فرمودند: شیعیان مرا نمی‌خواهند. عرض کردم: آقا جان، قربانتان بروم، اکثر مردم شما را می‌خواهند و دوستتان دارند و همیشه دعا می‌کنند و فرج شما را می‌خواهند و از خداوند متعال مسئلت می‌فرمایند.
    فرمودند:«از صد تا، یکی از آنها از ته قلب برای فرج من دعا می‌کنند »
    « اگر شیعیان... انقلاب می‌کردند » آن حضرت در ادامه فرمودند:« اگر فقط شیعیان ایران، یک بار انقلاب می‌کردند برای ظهور من، خداوند ظهور و فرج مرا می‌رساند ».
    ( منظور از انقلاب این است که : همه مردم همراه و گسترده و فراگیر ظهور را بخواهند
    این طور نباشد که فقط تعداد خاصی واقعا به یاد آقا باشند و ظهور را بخواهند و تعداد زیاد دیگری روز به روز که هیچ بلکه سال به سال هم بگذرد و حتی یک بار هم به یاد امامشان نباشند و به دنیا مشغول باشند )
    آری، گله آن حضرت از ما شیعیان همین است که چرا به طور یکپارچه و فراگیر ظهور آن حضرت را نمی‌خواهیم.

* امام علی (ع) : صاحبُ هذا الامر الشریدُ الطریدُ الفریدُ الوحید
    (امام) عهده دار امر ( نجات انسان ها) همان رانده ی آواره ی بی کس تنهاست.
    بحارالانوار 120:51

* موسی بن جعفر (ع) : « ... هو الطریدُ الوحیدُ الغریب ُ الغائبُ عَن اهلهِ الموتورُ بابیه ... »
    « ... او ( حضرت مهدی ) آن غریب تنهای دور از وطن غایب از دیدگان کسان خویش است که هنوز انتقام خون پدرش گرفته نشده است...»
    کمال الدین 361:2 (باب 34، ح4)

* مرحوم حاج شیخ محمد جعفر جوادی در عالم کشف یا شهود خدمت حضرت بقیةالله ارواحنا فداه مشرف شده و آن حضرت را بسیار غمگین می بیند. از حال آن بزرگوار سؤال می کنند. حضرت می فرمایند : « دلم خون است! دلم خون است! ...»
    صحیفه مهدیه :52.

* امام علی (ع) : مهدی ما ( از تولد تا زمان ظهور ) تنها، یگانه و غریب خواهد بود.
    مکیال المکارم 129:1

* از امام محمد باقر (ع) نقل شده است که وقتی در آستانه ظهور، حضرت مهدی (ع) آن جوان هاشمی را، برای اتمام حجت با اهل مکه، به نزد آنان می فرستد، به او می فرمایند :
    « ...به نزد مکیّان برو و بگو : من فرستاده فلانی ام به سوی شما او به شما می گوید : ما اهل بیت رحمت و معدن رسالت و خلافت و خانواده ی (حضرت محمد (ص) و از فرزندان پیامبران ایم. ما مظلوم واقع شده ایم؛ رنج کشیده ایم؛ طرد شده ایم.
    از زمانی که پیامبر (ص) فوت کرد تا این زمان حق ما را ضایع کردند، از شما تقاضای کمک داریم. شما هم ما را یاری کنید... »
    بحارالانوار 307:52

* حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در عالم مکاشفه به یکی از علمای قم فرموده اند :
    « ... مهدی ما در عصر خویش مظلوم است. تا می توانید، درباره ی او سخن بگویید و قلم فرسایی کنید. آنچه درباره شخصیت وی بگویید درباره ی همه ی معصومین گفته اید؛ زیرا ایشان همه در عصمت، ولایت و امامت یکی اند و چون عصر عصر مهدی ماست، سزاوار است درباره ی او سخن ها گفته شود ...باز تاکید می کنم که درباره ی مهدی ما زیاد بگویید و بنویسید. مهدی ما مظلوم است. بیش از آنچه نوشته و گفته اند ، باید درباره اش نوشت و گفت.»
    ترچمه ی صحیفه ی مهدیه ( انتشارات دارالثقلین، چاپ4 ):59

* یکی از علمای وارسته و برجسته نجف به کربلای معلی مشرف می شود و در حرم مطهر حضرت سیدالشهداء (ع) به محضر حضرت مهدی ارواحنا فداه شرف یاب می گردد.
    امام زمان عج به او می فرمایند :
    « فلانی، ببین اینجا - که ( در کنار ضریح جد غریبم و زیر گنبد طلای آن ) دعا مستجاب است - مردم به فکر من نیستند و برای فرج من دعا نمی کنند. » سپس آن حضرت تصرف ...... می فرمایند و آن عالم ربانی خواسته های مردم را می شنوند که هر کدام برای حوائج خصوصی خود دعا می کنند.
    امام (ع) می فرمایند : « شنیدی ؟! حتی یک نفر از این زائران نگفت : خدایا! فرج مهدی را برسان! »
    مجله موعود شماره 13، مقاله آقای هاشمی ....

* امام صادق (ع) : « ای مفضل، او تنها ظهور می کند؛ به تنهایی وارد مسجد الحرام می شود؛ به تنهایی به دامن کعبه دست می یازد ؛ تاریکی شب همه جا را فرا می گیرد و او همچنان تنهاست... »
    بحارالانوار 7:53

* دوران غیبت، دوران حبس امام
    امام باقر (ع) در مورد امام مهدی فرموده اند: « صاحب این امر 4 نشانه از 4 پیامبر را دارد. نشانی از حضرت موسی(ع)، نشانی از حضرت عیسی(ع)، نشانی از حضرت یوسف(ع)، نشانی از حضرت محمد (ص).
    نشانه اش از حضرت موسی (ع) وحشت و نگرانی است
    نشانه اش از حضرت یوسف (ع) زندانی شدن اوست
    نشانه اش از حضرت عیسی (ع) اختلاف مردم در حق اوست که می گویند» مرده است و برخی می گویند: نمرده است
    نشانه اش از رسول اکرم (ص) قیام به شمشیر است.
    الامامة و التبصرة :94

* امام صادق (ع) فرمودند :
    حضرت قائم قبل از ظهور غیبتی دارد.
    زراره می گوید من از امام پرسیدم چرا؟ فرمودند : از کشته شدن خویش بیم دارد
    کمال الدین 481:2 ( باب44، ح7و8و9و10 )

* امیر مومنان (ع) در سخن با کمیل، به او می فرمایند:
    « ... خدایا! آری ( = مسلم است که ) هرگز زمین از کسی که دین خدا را به حجت برپا دارد تهی نمی ماند؛ خواه آشکار و شناخته شده باشد، خواه ترسان و نهان از دیده ها... »
    نهج البلاغه ، حکمت 139

* زماني بنی اسراییل از فشار‌ها، گرفتاری‌ها و سختی‌هایی که فراعنه بر سر آنها مي‌آوردند به تنگ آمده بودند. عده ای از خواصّ آنان، چهل روز سر به بیابان‌ها گذاشتند و به گریه و ناله و استغاثه پرداخته، پیشانی بر خاک نهادند. خداوند هم بر آنان ترحّم کرد و بنابر برخی روایات 120 سال و بنابر برخی دیگر 180 سال قیام حضرت موسی، را جلو انداخت وبا آمدن موسی، بنی اسراییل را از شرّ فرعون و فرعونیان نجات داد. امام صادق‌(ع) فرمودند :
    اگر آنچه را قوم موسی انجام دادند شما هم انجام دهید (با همان کیفیت و شیوه‌اي که آنها عمل کردند و انقلاب به پا نمودند و از همه چیز گذشته و دعا کردند) برای شما هم فرج حاصل مي‌شود

* نامه وجود مقدس امام زمان اروحنا فداه به شیخ مفید (اعلی الله مقامه الشریف)
    اگر شیعیان ما... که خداوند موفقشان بدارد به اطاعت از خود... یکپارچه و یکدل شده به عهد خویش با ما (که ما را یاری نمایند) وفا می‌کردند، هرگز میمنت ملاقات ما از آنها به تأخیر نمی‌افتاد و یقیناً و با عجله و با سرعت به سعادت دیدار ما نائل می‌شدند، دیداری بر اساس معرفت حقیقی از سوی آنان به ما...

_________________________________mazloomtarin.blog fa.com______

تا کی ظهور را با غفلتمان به تاخیر بیندازیم؟
    ..
    تا کی دل امام زمانمان و نائبش را خون کنیم؟
    از دشمنان که توقعی نیست برای رفع مظلومیت و ظهور امام زمان عج تلاش کنند. بلکه این وظیفه سنگین عالم تشیع است.
    ما شیعه اهل بیت برای ظهور چه کردیم؟
    اساساً چه کارهایی برای ظهور آقا می توانیم انجام دهیم؟
    ظهور مستلزم فراهم شدن شرایطی است که ایجاد آن شرایط وظیفه همة ما شیعیان و خدمتگزاران اهل بیت است بله می گوییم آقا بیا، آقا بیا ولی با اعمال و رفتارمان می گوییم آقا نیا، آقا نیا...

از جمله شرایط ظهور، حس نیاز به منجی و خسته شدن از گناه است ولی با گذشت بیش از هزار سال غفلت، اشتیاق به گناه رو به کم شدن است یا زیاد شدن ؟؟؟! ! !
    حرام چیست؟ حرام عملی است که ترک آن لازم و انجام آن عذاب دارد. عذاب در انتظار عمل حرام است ولی چرا مثل نُقل و نبات در جامعة شیعه عمل حرام انجام می شود؟؟؟! ! !

حجاب دختر شیعه :

آرایش کردن یا نمایان کردن حتی قسمتی از موهای بانوان در منظر نامحرم حرام است .آیا هر روز که می گذرد از تعداد بد حجاب های افراد جامعة ما کاسته می شود یا ؟؟؟ ! ! !
    * ازدواج که پیوندی مقدس است چرا با انواع و اقسام گناه ها آغاز می شود؟

رقص زن برای زن و رقص مرد برای مرد نادرست است ولی واقعا در چند درصد عروسی ها رقص انجام نمی شود؟؟؟ ! ! !
    * موسیقی لهو و لعب و مفسده حرام است ولی چند درصد افراد جامعه و چند درصد عروسی ها از این بلا در امانند ؟؟؟ ! ! !
    * آزار رسانیدن به مردم حرام است و عذاب انتظار این عمل را می کشد ولی چند درصد عروسی ها صدای موسیقیشان یک محله را آزار نمی دهد؟؟؟ ! ! !
    * دیگران را به آنچه ناخشنود شوند یاد کردن غیبت است و حرام می باشد و عذاب در انتظار غیبت کننده و غیبت شنونده است ولی آیا غیبت نُقل و نبات مهمانی ها و ... نیست ؟؟؟! ! !

* چرا هنگام نماز مساجد خلوت و بازار ها و پاساژها شلوغ است؟؟؟ ! ! !
    کشور ما از لحاظ تعداد افراد بیشترین سطح جوان را دارد و جزء جوان ترین کشور های دنیاست حال چرا در صفوف نماز جماعت مساجد عمدة نمازگزاران را افراد سالخورده تشکیل می دهند؟؟؟ ! !
    * مگر ما برای حفظ دست آورد های انقلاب شهدا نداده ایم؟؟؟ ! ! ! مگر شهدا فرزندان عزیز و جگر گوشه پدر و مادرشان نبوده اند؟؟؟ ! ! ! مگر شهدا جان خود را برای رفاه و آسایش ما و تثبیت اسلام در جامعه ما نداده اند؟؟؟ ! ! !

چرا رفتار و اعمال بعضی افراد جامعه در مبارزه با راه شهداست؟؟؟ ! ! !
    * دانشگاه ها که باید مرکز فرهنگ و اعتقاد اسلامی در قشر تحصیل کرده باشد چرا این گونه اند؟؟؟ ! !
    مگر نشنیده اید سخنرانی مقام معظم رهبری را که از وضعیت دانشگاه ها ناراحت و ناراضی اند؟؟؟ ! !

امام زمان عج هفته ای دو بار پرونده ما را می بینند. چه مشاهده می کنند؟ تقوا و دعا برای فرج؟! یا فراموشی امام عصر و سرگرمی به دنیا و گناه ؟؟؟ ! ! !
    این وضعیت امروز و دیروز نیست ،امام زمان ما بیش از هزار سال است که در اوج مظلومیت به سر می برد.

چرا ساکت نشسته ايم؟!

غربت صاحب الزمان افسانه نیست
    متاسفانه خیلی از ما دانسته یا ندانسته به حضرت ظلم می کنیم و به جای آشنا کردن مردم با ایشان که مهربانترین فرد عالم هستند، مردم را از شمشیر ایشان می ترسانیم. خیلی از ما که در عین بی معرفتی، سال به سال هم آقا را به یاد نداریم ایشان لحظه ای ما را از یاد نبرده اند از آقایی که به همه ما نزدیکند و حتی در جزئی ترین مسائل هم به ما کمک می کنند و افسوس که ما متوجه نمی شویم

گرچه حضرت مهدی عج بی نیاز از خدمتگذاری ماست ولی ما بی نیاز از خدمتگذاری به ایشان نیستیم ...
    ما کمتر از مورچه ای نیستیم که با پای ملخی برای خرید یوسف می رفت تا نامش در لیست خریداران یوسف باشد ...
    اگر اکنون پیام مظلومیت حضرت ولی عصر عج، واسطه فیض الهی و سرور عالم به شما رسید و به دنبال پای ملخی می گشتید تا پیشکش حضرت کنید پایگاه مظلومترین بهترین راه حل ها را چه از طریق هشدارنامه ها و چه از طریق لیست پیشنهاد های مهم کارهای فرهنگی در اختیار شما قرار می دهد.

حتی علاوه بر اشخاص عادی مثل ما و شما، همه کانون های فرهنگی، پایگاه های مقاومت ، امور فرهنگی ادارات و ... نیز می توانند از طریق هشدارنامه ها و از طریق لیست پیشنهاد های مهم کارهای فرهنگی، بهینه ترین و مفید ترین استفاده را از بودجه مالیشان ببرند و بیشترین تاثیر مفید را در جامعه با کمترین هزینه ایجاد کنند. ان شاء الله

نکته 1 : در ثواب بزرگ پایگاه mazloomtarin شریک می کنیم همه کسانی که لینک این پایگاه اینترنتی را در وبلاگ یا سایتشان درج کنند یا در انجمن های اینترنتی یا در تبلیغات رایگان اینترنتی و یا به هر طریق ممکن تبلیغ نمایند.

نکته 2 : همچنین در ثواب بزرگ راه اندازی این پایگاه با ماه ها تلاش شریکند همه کسانی که چه از طریق ارسال متن هشدارنامه یا چه از طریق ارسال پیشنهاد کار های فرهنگی و ... ما را یاری دهند. هیچ نظری را بی اهمیت ندانید و حتما ارسال کنید برای این کار یا از اینجا در قسمت ارسال نظر و یا از طریق ارسال ایمیل به mazloomtarin@gmail.com برای قرار گرفتن در این پایگاه و استفاده دیگران اقدام نمائید

لیست بخش های مهم پایگاه مظلومترین به نشانی زیر :
    mazloomtarin.blogfa.com

هشدارنامه : هشدار شایعترین گناه ها و غفلت های اجتماعی در قالب برگه های طراحی شده و آماده دریافت و چاپ و پخش در جامعه یا نصب در تابلو اعلانات مکان های عمومی

لیست پیشنهاد های کارهای فرهنگی - سنت های حسنه - صدقات جاریه : لیست کارهای فرهنگی مهم و بزرگی که توسط اشخاص ، کانون های فرهنگی ، پایگاه های بسیج ، امور فرهنگی ادارات و همه ما بدون صرف هزینه یا با هزینه اندک قابل انجام است . لیست بزرگترین و موثر ترین کارهای فرهنگی که با کمترین هزینه یا بدون هزینه قابل انجام است.
    و اینکه چه سنتی را از خود باقی بگذاریم یا چه عملی را انجام دهیم که پس از مرگ هم با وجود بسته شدن پرونده اعمال همچنان از ثوابش بهره مند شویم؟ دیدن کنید از لیست پیشنهاد های کارهای فرهنگی ، سنت های حسنه و صدقات جاریه

مظلومترین فرد عالم : روایات ، تشرفات و مکاشفات صالحین پیرامون مظلومیت امام زمان عج

امام زمان عج : من مظلومترین فرد عالم هستم

http://mazloomtarin.blogfa.com

منبع بسیاری از مطالب مفید مهدویت : کتاب بسیار مفید و زیبای « آشتی با امام عصر »
    کمک مالی به سایت

2. 21 كاربر زير از شما iman banaei عزيز، سپاسگزاری كرده اند

3. Top | #2

درجه : عضو نيمه ممتاز
    شماره كاربري : 199971
    نام : javad
    سپاس ها
    1,895
    سپاس از شما 2,564 بار در 715 پست
    ( جزئيات بيشتر )

سايت تخصصي موبايل > موزيك و مولتي مديا > بخش اسلامی > نرم افزارها
    امام زمان مظلومترین فرد عالم است

اين ادرس جايي هست كه شما مطلب رو گذاشته ايد نرم افزاريش گوش!!
    کمک مالی به سایت

4. 6 كاربر زير از شما justliverpool عزيز، سپاسگزاری كرده اند

5. Top | #3

درجه : عضو نيمه فعال
    شماره كاربري : 32320
    سپاس ها
    81
    سپاس از شما 514 بار در 141 پست
    ( جزئيات بيشتر )

با تشكر.خواهشا مديرمربوطه اقدام به جابجايي كند
    کمک مالی به سایت

6. 5 كاربر زير از شما noki_6630 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

7. Top | #4

درجه : عضو سایت
    شماره كاربري : 297507
    نام : مضطر
    سپاس ها
    528
    سپاس از شما 158 بار در 56 پست
    ( جزئيات بيشتر )

السلام علیک یا بقیة الله العظم ارواحنافداه

السلام علیک یا اباصالح المهدی . سلام بر تنها دلیل ادامه حیات

سلام بر منتقم خون شهید کربلا ، سلام بر آخرین حجت خداوند

تبارک و تعالی در جهان هستی . اوست که به إذن پروردگار روزی

خواهد آمد ... آری خواهد آمد....

و به یقین که خواهد آمد... و حکومت عدل الهی را در جهان

هستی پیاده می سازد. تنها کسی که ریشه ظلم را می کند و عالم را از

عدل و داد پر می کند . ثانیه ها ، دقایق ، ساعت ها ، روزها ، هفته ها ، ماه

ها ، سالها،....در پس گذرند و ما به انتظار آن لحظه ... آری به انتظار ...

انتظار... چه شیرین است انتظار با درک و معرفت امام عصر ع خویش . بیایید

با معرفت عمیق به انتظار فرج مولایمان مهدی ع بنشینیم . و برای فرج او نه

تنها دعا بلکه هر چه از دل و نهادمان بر میآید برای حضرت حجّت دریغ

نکنیم . برای انتظار فرج معصیت و گناه نکنیم و اعمال مان

به گونه ای باشد که امام عصر ع خویش را نرنجانیم . در دل

جمکرانی بنا کنیم و هر لحظه که در این دنیای وانفسا دلتنگ

شدیم به جمکران دل برویم و با حضرت مناجات و درد و دل کنیم .

منتظر واقعی کسی است که شعارش با نیّت و عملش یکی

باشد ...

ان شاء الله که همه ی ما بتوانیم از منتظران واقعی حضرت مهدی

عجل الله تعالی فرجه الشریف باشیم .

================================================== ==========

"اللهم صلی علی محمد و آل محمد و علی جمیع انبیاء و المرسلین والملائکه اجمعین و عجل فرجهم"
    کمک مالی به سایت

8. كاربران زير از شما ali_lxl عزيز، سپاسگزاری كرده اند

9. Top | #5

سپاس ها
    528
    ( جزئيات بيشتر )

نامه ی تنها برای عمرهای هدر رفته

خدایاکجاست ان پرده پوشی قشنگت .......

دست رنجم گناه بودوگناه اشک دردل شبم حلال میریزد

کجاست کسی که اجازه می دهد من گریه کنم برای خودم ....

خدایا همسایگان ما راازراه خودت ناامید مگردان.

بارالها مادر وپدرم راببخشای ...همانطورکه بارهامن رابخاطر قسم

به اسم تو عفو کرده اند 0خدایامحبت علی و زهرارادر این دوره

اخرالزمان ازدل کسی بیرون ننمای ای مهربان این بی توجهی

درکارهایم مرا بیچاره کرده ولی این را خود میدانی که قصد

دشمنی باتورا نداشتم .ای حبیب تمام دشمنان زهرای محمد

وعلی رانابودوخار وکور گردان 0خدایا آیا شود روزی در رجعت

همپای مهدی باشیم ....خدایی که غفاربودی وبر کسی گناه مرا

فاش نکردی ممنون توام خود میدانی اگر مردم گناه مرا

میفهمیدند ازمن فرارمیکردند .مرایاری کن در امر به معروف

پیشقدم ودر نهی ومنکر تو کمکم باشی 0خدایاتمام گذشتگان ما

راببخش وبیامرز....مخلوق توبه جزدرخانه ات کجا رود ...

مرادرتنهایی خودم رها مگذار چراکه اگر رها شوم همنشین

کسانی خواهم بودکه تو دوستشان نداری .....

هستم غلام ودرپی صاحب کریم

هر چند درخریدن من استفاده نیست

خداوندا به ابروی شهدا مردم وناموس ما راازدست خیانت کاران

محفوظ بدار ....کمک کن همچون حسین برای خواهرانمان

باشیم .

ابکی لظلمه قبری ...ابکی لذیق لحدی ....

حضرت فرمودند000عذاب قبر حالتی است برای مردم که شیری

که درنوزادی خورده اند ازاستخوانشان بیرون می زند
    0

"اللهم صلی علی محمد و آل محمد و علی جمیع انبیاء و المرسلین والملائکه اجمعین و عجل فرجهم"
    کمک مالی به سایت

10. 2 كاربر زير از شما ali_lxl عزيز، سپاسگزاری كرده اند

11. Top | #6

سپاس ها
    528
    ( جزئيات بيشتر )

يا صاحب الزّمان...روزها و شب ها بدون تو چه سخت مي گذرد.

زندگي بدون حضور تو از زهر تلخ تر است. مگر مي توان بدون تو آرام و
    قرار داشت؟...گياهان به اذن تو مي رويند. کوه ها به واسطه ي تو در جاي
    خود با صلابت ايستاده اند. ستارگان و اجرام آسماني با فرمان تو در
    اقيانوس کيهان شناور مي باشند. درياها،رودها،جويبارها و چشمه سارها
    به برکت وجود تو، با طراوتند و اگر بويي از غضب تو را استشمام نمايند
    به جنب و جوش و خروش در مي آيند و گاه با خشک شدن لب هايشان،
    نمايان گر ناخشنودي تو مي باشند.
    هر ذرّه اي از ذرّات آفرينش به واسطه ي وجود تو به محور خود
    مي گردد و هر حرکت و نظمي نشان از اثر تو دارد و همه ي آن ها از
    کوچک ترين ذرّات تا بزرگ ترين اجرام کهکشان بر اين حقيقت متّکي
    هستند که بدون تو، نه وجود و نه حرکت و نه نظمي براي آن ها از طرف
    خداوند متعال افاضه مي گردد، اما چه مي شود در اين ميان بسياري
    مي خواهند بدون تو ، به اسرار جهان آفرينش پي ببرند، در حالي که تو
    حجّت خداوند در آن مي باشي و بعضي مي خواهند بدون تو سعادت و آرامش
    را براي جوامع بشري فراهم نمايند...
    آري آن کساني که مي خواهند زمين را بدون حجّت خداوند آباد
    نمايند، بايد بدانند که نه تنها راه به جايي نخواهند برد بلکه کره زمين را
    خراب تر هم مي کنند که کردند.(اسرار العارفين)

کمک مالی به سایت

12. 2 كاربر زير از شما ali_lxl عزيز، سپاسگزاری كرده اند

13. Top | #7

سپاس ها
    528
    ( جزئيات بيشتر )

دوستان عزیز من یک سؤال؟

ما منتظران چقدر آمادگی داریم تا از آمدن حضرت مهدی ارواحنافداه استقبال کنیم؟

در اینجا نظر یک عزیز را می خوانیم...

سلام
    به استناد روایات ، در آستانه ظهور میلیونها نظامی از آمریکا ، اروپا ، روسیه ، ترکیه ، مصر و دول مغرب عربی به اضافه سربازانی از سرزمین شام شامل کشورهای سوریه ، اردن ، لبنان ، فلسطین و اسرائیل همگی در ناحیه ای تحت عنوان قرقیسیا با یکدیگر برخورد میکنند و پس از این درگیری ، سفیانی همه را در هم میکوبد و خروج میکند . اگر شرایط آمادگی به جائی برسد که اینها منتهی بشود به ظهور سید حسنی آنوقت شمارش معکوس شروع میشود یعنی بعد از سید حسنی ما منتظر نداء در ماه مبارک رمضان هستیم ، سپس منتظر خسف بیداء و بعد هم منتظر قتل نفس زکیه که بعد از قتل آن انشاء الله ظهور امام زمان (عج) خواهد بود .
    دوست عزیز ، زمان به سرعت در حال گذر است و حوادث موجود به همراه نشانه های ظهور همگی به نزدیک بودن این حادثه عظیم اذعان دارد و این در حالی است که ما نه خود و نه فرزندانمان را برای آن آماده نکرده ایم .
    ما وظیفه داریم که توبه کنیم و منتظر باشیم و با اصلاح و تزکیه نفس ، آماده استقبال ازآن امام عزیز باشیم و در این راستا تبلیغ کنیم .
    همانگونه قوم بنی اسرائیل به درگاه خدا خالصانه دعا کردند و خداوند 170 سال ظهور موسی (ع) را جلو انداخت . از شما دوست عزیز نیز میخواهم که در این راستا تبلیغ کنید و به عنوان بیدار باش و یک امر مهم ، مطلب بنویسید و اگر پیشنهادی برای ترغیب همگان جهت آمادگی و دعا برای به تعجیل انداختن لحظه ظهور دارید بیان فرمائید .
    فاصبرصبراً جمیلا * انهم یرونه بعیداً * و نریه قریباً *
    منتظر نظرات شمائیم . موفق باشید .

کمک مالی به سایت

14. كاربران زير از شما ali_lxl عزيز، سپاسگزاری كرده اند

15. Top | #8

سپاس ها
    528
    ( جزئيات بيشتر )

غربت امام در مقام رحمه للعالمين...

از مصاديق غربت امام عصر «ارواحنا فداه» اين است كه آن وجود سراسر مهر و رحمت را ، مرد خون و كشتار معرفي كرده‌اند تا آنجا كه حتي برخي دوستداران حضرت نيز دائماً از شمشير آن جناب و گردن‌هايي كه با آن شمشير زده خواهد شد سخن بر زبان مي‌رانند ، گويا بناست آن حضرت تمام گنه كاران را از دم تيغ بگذرانند.
    در يك برنامه راديويي راجع به حضرت ولي‌عصر«ارواحنا فداه» شنيدم كه در يكي از مدارس تهران ، راجع به مسئله ظهور ، نظر سنجي به عمل آمده است . هفتاد درصد از دانش‌آموزان اظهار داشته‌اند كه دوست ندارند امام زمان (عليه السلام) بيايد! و در پاسخ به اين سئوال كه چرا تمايل به آمدن امام عصر (عليه السلام) نداريد ؟ گفته‌اند « به خاطر اينكه اگر امام زمان (ع) بيايد گردن ما را خواهد زد! » اينجاست كه بايد بر غربت امام عصر (ع) خون گريست و در اين مصيبت ، گريبان چاك كرد.........آيا غربتي بالاتر از اين متصور است ؟
    امام مهرباني كه نه تنها دوستان و محبان او ، كه دشمنانش به بركت ايشان زنده‌اند، نفس مي‌كشند و روزي مي‌خورند، امام مهرباني كه از پدر دلسوزتر ، از مادر مهربان‌تر و از برادر صميمي‌تر است ، امام مهرباني كه خداي متعال ايشان را «رحمه للعالمين» لقب داده است، امام مهرباني كه قرار است با آمدنش اشكي از گوشه چشم يتيمي نچكد ، كسي رنج گرسنگي نكشد ، دردمندي از درد ننالد، گرفتاري در حبس نماند، بدهكاري از پرداخت قرض خويش عاجز نباشد، انساني گوشه خيابان نخوابد ، سفره‌اي بدون نان نماند ، امام مهرباني كه بناست انتقام مظلومين و ستمديدگان تاريخ را بستاند ، امام مهرباني كه قرار است غم‌ها را پايان ، دردها را درمان و نابسامانيها را سامان بخشد... «شمشير به دست و خونريز» معرفي كردن ، جفايي بزرگ و گناهي نابخشودني است .
    البته ما درصدد انكار قيام آن حضرت با شمشير نيستيم. روايات متعدد بر اين امر تاكيد كرده‌اند، اما يقيناً شمشير ذوالفقار امام عصر ارواحنا فداه و قوه قهريه آن جناب مختص كساني است كه در طول تاريخ پاي بر حلقوم عدالت فشرده‌اند، خون مظلومان و بي‌پناهان را به شيشه‌ كرده‌اند ، به روي اولياي الهي تيغ كفر و عناد كشيده‌اند و جز زبان شمشير منطق ديگري نمي‌شناسند. مردم عادي كوچه و بازار كه براي گذران زندگي روزمره و تامين معاش به فعاليت و زحمت مشغولند و اگر خطايي از آنان سر زده است اكثراً از سر غفلت و ناآگاهي بوده است و ابداً قصد گردن كشي در مقابل خداوند و اولياي اورا نداشته‌اند ، دليلي ندارد از ظهور امام در وحشت و هراس باشند . به همين جهت است كه با ظهور حضرت مهدي (عليه السلام) نه تنها اكثريت شيعيان از آن حضرت استقبال خواهند كرد كه بيشتر مردم جهان بنا به فطرت پاك و الهي خويش و با مشاهده سيره و روش و خصال آن بزرگوار به جانب ايشان متمايل شده و به آن حضرت ايمان خواهند آورد.
    طبيعي است كه سردمداران شرك و كفر و نفاق و طاغوتهاي عالم بايد از شنيدن نام حضرت مهدي (عليه السلام) بر خويش بلرزند و از ظهور آن حضرت هراس ناك باشند همانطور كه حاكمان بني‌عباس (همچون فرعون كه از تولد حضرت موسي (ع) بيم داشت) با كنترل شديد امام يازدهم (ع) و تحت نظر گرفتن منزل ايشان به زعم خويش ! درصدد بودند به خيال باطل خويش از به دنيا آمدن امام مهدي (ع) جلوگيري كنند و يا ايشان را به شهادت برسانند.
    در روايات ائمه عليهم السلام ، با تعابير مختلف سخن از « امر جديد » ي است كه امام (عليه السلام) پس از ظهور به همراه مي‌آورند و اين بيانگر آن است كه اسلام حقيقي و اصيل به واسطه غيبت امام (عليه السلام) به دست مردم نرسيده است.
    در يك كلاس درس ، اگر معلم، به هر دليلي مدتي بر سر كلاس حاضر نباشد و كتاب خود را تدريس نكند آيا منطقي است كه پس از حضور مجدد در كلاس درس از مطالب تدريس نشده امتحان بگيرد؟ آيا مهربان‌ترين معلم بشريت كه براي نجات همگان و هدايت و تربيت انسان ظاهر خواهد شد اينگونه عمل خواهد كرد؟ بله . امام (عليه السلام) با سركردگان ظلم و شرارت و بانيان اين ظلمت، به شدت برخورد خواهند كرد ، اما اكثريت مردم كه خود قرباني ظلم اين جنايتكاران بوده‌اند توسط امام (ع) هدايت و ارشاد خواهند شد.
    از نقطه نظر ديگر ، شمشير به عنوان سلاح در مقايسه با اسلحه‌هاي مخرب و ويرانگر امروزين «سلاح سرد» محسوب مي‌شود اين خود نشان‌دهنده آن است كه امام براي قتل و كشتار وسيع نخواهند آمد امامي كه با يك نگاه و اشاره‌اش كهكشانها جابجا مي‌شوند ، امامي كه « منصور بالرعب» هستند و «ترس» از ايشان را خداوند بر دلهاي دشمنانش خواهد افكند نيازي به ايجاد ترس و وحشت با شمشير ندارند! !
    ترس از شمشير امام (عليه السلام) خصوصاً در ميان جامعه شيعه بيشتر جاي شگفتي است . جرا كه هر يك از ما بارها و بارها به وجود مقدس امام عصر (عليه السلام) و ساير ائمه طاهرين عليهم السلام متوسل شده‌ايم و اين بزرگواران عليرغم داشتن علم به حالات ما و اطلاع ار نقاط ضعف و معاصي و لغزش‌هاي ما كريمانه ، از ما دستگيري نموده و از درگاه خويش نرانده و حاجت ما را داده‌اند. با اين همه لطف در رحمت چه جاي ترس و وحشت از امام معصوم (عليه السلام) براي شيعيان باقي مي‌ماند؟ چگونه باور كنيم امام مهرباني كه به درگاه خداوند براي شيعيان تبهكار خويش دعا مي‌كند پس از ظهور ، آنها را از دم تيغ بگذراند؟
    سيد بن طاووس مي‌گويد در سحرگاهي در سرداب مقدس (سامرا) اين مناجات را از حضرت صاحب‌الزمان (عليه السلام) شنيدم كه درباره شيعيان اينگونه دعا مي‌فرمود:
    «خدايا شيعيان ما از شعاع نور ما و بقيه طينت ما خلق شده‌اند و به راستي آنها گناهان زيادي به اتكا بر محبت ما و ولايت ما كرده‌اند اگر آن گناهان در ارتباط با تو (حق الله) است از آنها درگذر كه در اينصورت ما را راضي كرده‌اي و اگر آن معاصي در ارتباط با خودشان است (حق‌الناس) خودت بين آنها را اصلاح كن و از خمسي كه حق ماست به آنها بده تا راضي شوند و آنها را از آتش جهنم نجات بده و آنها را با دشمنان ما در غضب خود جمع فرما.»
    القاء ترس از ظهور امام توسط شياطين به مردم دقيقاً همانند آن است كه گروهي از اراذل و اوباش ، جواني از يك خانواده را با نيرنگ و فريب از كانون خانواده بيرون كشيده به راه خلاف بكشانند و هرگاه كه اين اراده بازگشت به دامن خانواده خويش را كند به او بگويند اگر برگردي پدرت تو را تنبيه خواهد كرد و يا خواهد كشت.
    شياطين انس بشريت را از قرار گرفتن در معرض تربيت مستقيم پدر معنوي خويش (يعني حضرت مهدي عليه‌السلام)محروم كرده‌اند. و بعد براي اينكه خيال بازگشت به سوي پدر حتي در ذهنش خطور نكند او را از برق شمشيري ترسانده‌اند.
    آن روز هم مثل روزهاي ديگر خدا با ياد او به سوي مدرسه حركت كردم. روزهاي سه‌شنبه در كلاس دوم ، درس حرفه‌و فن دارم . بعد از مدتي كه طول كشيد تا بچه‌ها وارد كلاس شوند ، من نيز بدنبال ايشان وارد كلاس شدم . كلاس را با نام حضرت زهرا سلام اله عليه و دعاي فرج آقايم امام زمان(عج) شروع كردم آخرين زماني كه مي‌خواهم درسم را شروع كنم قبل از آن صلوات مخصوصه مادر سادات و دعاي فرج را به همراه بچه‌ها مي‌خوانم و اين كار باعث شده تا همه حفظ شوند.
    نمي‌دانم چطور شد كه پس از دعاي فرج چند بيتي نيز از آقا امام زمان(عج) به ذهنم آمد و شروع كردم به خواندن گوشه سمت راست كلاس و رديف جلو ، يكي از بچه‌ها به شدت منقلب شده بود و گريه مي‌كرد .بعد از اينكه دقايقي گذشت به سمت من آمد و گفت : آقا اجازه! مي‌دانيد چرا اينقدر گريه مي‌كردم . گفتم :نه! گفت : آقا مي‌خواهم برايتان بگويم . گفتم : بگو ، گفت آقا شما كه داشتيد مي‌‌خوانديد يك دفعه ديدم يك آقايي سبز‌پوش با صورتي پر از نور جلوي تخته ايستاده و اينطور فرمايش مي‌كنند: بگويي مهدي (عج)، بگوييد.... مهدي(عج) خوب است ، مهدي(عج) شما را دوست دارد.
    بعد در حاليكه بغض گلويش را فشرده ‌بود نمي‌توانست خوب صحبت كند . گفت: آقا اجاز ! گمانم آقا امام زمان(عج) بودند. من او را در آغوش گرفتم و گفتم همينطور است خود ايشان بودند.
    از وقتي كه مسجدالنبي ساخته شد پيامبر اكرم صلي‌اله عليه و آله در موقع ايراد خطبه و سخنراني (مخصوصاً، روزهاي جمعه) در مقابل انبوه جمعيت بر تنه درخت خرمايي كه در صحن مسجد باقي مانده بود تكيه مي‌داد ، منتها اينكه جمعيت زياد شد و اصحاب پيشنهاد كردند كه بستري براي رسول خدا صلي‌اله عليه و آله ساخته شود تا همگان ، به آساني بتوانند ايشان را ببينند. پيامبر صلي‌اله عليه و آله نيز اجازه فرمودند ، منبري از چوب با دو پله و عرشه ساخته شد.
    اولين جمعه‌اي كه پيش آمد ، رسول اكرم صلي‌اله عليه و آله جمعيت را شكافتند ، آن ستون خرما را پشت سر گذاشته به طرف منبر رهسپار شوند . همين كه بر عرشه منبر قرار گرفتند ، به يكباره صداي ناله ستون خشكيده همانند زن فرزند مرده بلند شد . در اثر ناله آن ستون ، صداي جمعيت نيز به گريه و ناله بلند گرديد.رسول خدا صلي‌اله عليه و آله از منبر به زير آمده ستون را در بغل گرفته و دست مبارك را بر آن كشيده و فرمودند: آرام باش!و از او دلجويي كردند. سپس به طرف منبر برگشته و خطاب به مردم فرمودند: اي مردم! اين چوب خشك نسبت به رسول خدا صلي‌اله عليه و آله اظهار علاقه و اشتياق مي‌كند و از دوري وي محزون مي‌گردد ولي برخي از مردمان باكشان نيست كه به من نزديك شوند يا از من دور گردند.اگر من او را در بغل نگرفته و بر آن دست نكشيده‌ بودم تا روز قيامت از ناله خاموش نمي‌شد ( بحارالانوار17/326 به نقل از گريزهاي مداحي )
    آري درختي خشك لحظه‌اي از پيامبر صلي‌اله عليه و آله دور شد صداي ناله‌اش بلند شد يا اينكه رسول خدا صلي‌اله عليه و آله را مشاهده مي‌كرد ما را چه شده است كه امام زمان خويش را نمي‌بينم و از او دوريم اما به رسيدگي عادي خويش سرگرم هستيم ؟ به فكر همه كس و همه چيز هستيم جز امام زمانمان.
    تعارف را كنار بگذاريم . امام محمد باقر (عليه السلام) فرموده‌اند:
    اذا غضب الله تبارك و تعالي علي خلقه نحلتل عن جوارهم (اصول كافي ،كتاب الحجة،باب في الغيبة ح31)
    مثل ما ، مثل طفل صغيري است كه در كودكي پدر خويش را از دست مي‌دهد . او خود به دليل عدم بلوغ فكري نمي‌داند به چه بلا و محروميتي گرفتار شده‌است ، اما بزرگترها كه عمق مصيبت را مي‌فهمند براي او اظهار دلسوزي و ترحم مي‌كنند.
    «سخت تر از يتيمي آنكه از پدرش شده ، آن يتيمي است كه از امامش بريده شده و نمي‌تواند به او برسد (دسترسي به او ندارد)» .
    (بحار الانوار 2/162)
    در برخي روزنامه‌ها ستوني به نام «جويندگان عاطفه» وجود دارد بارها ديده شده است كه فردي مثلاً سهي سال پيش طي حادثه‌اي از پدر ، مادر ، برادر و نزديكان خويش جدا شده و دور افتاده است آگهي مي‌دهي ، سرگذشت خود را مي‌نويسد عكس و پيام خود را به چاپ مي‌رساند . مژدگاني هم تعيين و تلفن تماس اعلام مي‌كند و عاجزانه از خوانندگان روزنامه تقاضا مي‌كند كه اگر آدرس يا رد و نشانه‌اي از بستگان او دارند وي را مطلع سازند. كداميك از ما تا به اين حد عاشق ديدن امام زمان (عج) خويش هستيم ؟ به چه ميزان براي ديدن او و درك محضر مقدسش تلاش كرده‌ايم ؟پيامبر خدا صلي‌اله عليه و آله فرمودند : هيچ بنده‌اي ايمان به خداوند ندارد مگر اينكه من محبوب‌تر از خودش در نزد او باشم و عترت مرا بيش از عترت خودش و خانواده‌ام را بيش از خانواده‌خودش و ذات مرا بيش از ذات خودش دوست داشته باشد .
    (بحار الانوار 27/86)
    اگر فرزند ما در بازگشت از مدرسه اندكي تاخير كند چه مي‌كنيم؟ خونسرد و آرام در جاي خويش مي‌نشينيم يا از ترس اينكه مبادا براي وي اتفاقي افتاده باشد سراسيمه به كوچه و خيابان مي‌رويم؟ كداميك از ما تاخير در ظهور امام را جدي گرفته‌ايم؟
    دوري از امام چه تعداد از شيعيان را دردمند و دل نگران ساخته است ؟ اصلاً چند درصد شيعيان ، غيبت امام را مصيبت و درد مي‌دانند كه بخواهند به دنبال درمان و دواي آن باشند؟ چند نفر را ديده‌ايد كه در اين مصيبت ، راحتي و آسايش خويش را هرچند موقت و محدود از دست داده باشند؟ سراغ داريد كسي را كه هرچند موقت ، خواب و خوراكش مختل شده باشد؟
    اگر پرسشنامه‌اي را در اختيار ما گذاشته از ما بخواهند گرفتاري‌هاي خود را به ترتيب اولويت ليست كنيم چند درصد ، نخستين گرفتاري خود را غيبت امام زمان (عج) خواهيم دانست؟ اگر هم اكنون فرشته‌اي از آسمان نازل شده‌ بگويد من ماموريت دارم فقط يك حاجت و خواسته تو را حتماً برآورده سازم كداميك از ما مهمترين حاجت و خواسته خود را فرج امام عصر (عليه السلام) ذكر خواهيم كرد؟ در سفرهاي زيارتي ، در اوقات استجابت دعا ، در آن لحظه‌هايي كه دل مي‌شكند و اشك جاري مي‌شود چه تعدادي از ما ، درخواست فرج را در اولويت دعاهايمان قرار مي‌دهيم؟
    تاسف آور است كه بگويم يكي از همكاران فرهنگي كه اخيراً بازنشسته شده و سالها معلم ديني و عربي بوده‌است پس از مطالعه كتاب آشتي با امام عصر(عليه السلام) به اينجانب گفت : « من تا به حال نمي‌دانستم علت غيبت امام عصر، بي وفايي و بي معرفتي ما شيعيان است !!»
    به راستي امام عصر (عليه السلام) در كجاي زندگي ما قرار دارد؟ متن يا حاشيه ؟ متاسفم كه بگويم حتي در حاشيه زندگي برخي از ما نيز حضور آقا لمس نمي شود ، اگر يك بار كسي من و شما را به خانه خويش دعوت كند و بر سر اطعام خويش بقشاند و به اصطلاح نمك گيرمان كند سعي مي‌كنيم به هر نحو ممكن اين محبت او را تلافي كنيم ، چگونه است كه عمري ، خود ، خانواده ، فاميل ، هموطنان ، همنوعان و همه مخلوقات خدا مهمان خوان كرم امام عصر (عليه السلام) هستيم ولي حق نمك را ادا نمي‌كنيم !
    واقعاً جاي امام عصر عليه‌السلام در زندگي فردي و اجتماعي ما خالي است. اگر چندين سال باران نبارد و خشكسالي ، مزارع و كشتزارها ، دام و طيور ما را تهديد كند ، حاضريم با سرو پاي برهنه به بيابان رفته و با دلشكستگي و خضوع نماز استسقاء بخوانيم هرچند احتمال اندكي به آمدن باران بدهيم . شايسته نيست دوازده قرن غيبت كه خشكسالي معنوي و قحطي ديانت را به دنبال داشته و سعادت دنيا و آخرت ما را تهديد نموده و اين نگهداشتن يعني از جهنم رستن را همچون گرفتن آتش در كف دست مشكل ساخته ما را براي نماز جهت ظهور و تعجيل فرج به دشتها و صحراها بكشاند ؟ همان كاري كه بني‌اسرائيل كردند و جواب گرفتند. پير و جوان و زن و بچه به بيابان رفتند و يكپارچه خلاصي خود را از ستم فرعونيان طلب كردند و خداوند متعال نيز صدو هفتاد سال از باقيمانده عذاب آنها را بخشيد.
    آري براي امور شخصي و دنيوي هر چند احتمال اجابت ضعيف باشد دست به دعا مي‌شويم اما براي رسيدن وقت ظهور و تسريع امر فرج، كمتر دعا مي‌كنيم عليرغم توصيه‌ها و سفارش‌هاي فراواني كه ائمه معصومين عليهم‌السلام راجع به تاثير دعا در جلو افتادن زمان ظهور به ما كرده‌اند حتي در توسلات و سفرهاي زيارتي مانيز امام غريب است.
    شده است تا به حال مفاتيح‌الجنان را بازكرده زيارت حضرت صاحب الامر (عليه السلام) را از روي مفاتيح بخوانيم و در فقرات آن تعمق كنيم؟ اگر به سفر عتبات عاليات برويم چند روز در سامرا توقف خواهيم كرد؟

کمک مالی به سایت

16. كاربران زير از شما ali_lxl عزيز، سپاسگزاری كرده اند

17. Top | #9

درجه : عضو نيمه فعال
    شماره كاربري : 303037
    سپاس ها
    233
    سپاس از شما 211 بار در 132 پست
    ( جزئيات بيشتر )

سلام .شما چرا می خوایید همه مانند شما فکر کنند؟مانند شما پرستش کنند؟و در انتظار باشند؟یکم فکر کنیم و به همه با هر فکر و مرامی احترام ...
    کمک مالی به سایت

18. كاربران زير از شما motreb3 عزيز، سپاسگزاری كرده اند

19. Top | #10

سپاس ها
    528
    ( جزئيات بيشتر )

دوران غيبت امام زمان(عج) و ...

دوران غيبت، دوران غربت امام(ع) و تنهايي او- دوران غيبت دوران كناره گيري و عزلت امام(ع) -

دوران غيبت،دوران اضطرار امام (ع)-دوران غيبت،دوران حبس امام(ع) - غيبت،دوران خوف امام (ع)- غيبت،دوران مظلوميت امام (ع) - غيبت دوران انتظار امام(ه)- غيبت دوران استضعاف امام (ع).....

دوران غيبت، دوران غربت امام و تنهايي او:
    امير المؤمنين حضرت علي (عليه السلام) در توصيف اوج غربت و مظلوميت امام عصر فرموده اند:
    هو الطريد الشريد الفريد الوحيد
    صاحب اين امر حضرت مهدي (عليه السلام) از شهر خود رانده،آواره،بيكس و تنهاي تنهاست.
    در روايت مشابهي باب الحوائج حضرت موسي بن جعفر (عليه السلام) مي فرمايند:
    …هو الطريد الوحيد الغريب الغائب عن اهله الموتور بابيه…
    …او حضرت مهدي (عليه السلام) غريب،تنها،دور از وطن و غايب از ديدگان كسان خويش است كه خون پدرش را مي گيرد…
    فردي از حضرت سيد الشهداء پرسيد: آيا شما صاحب اين امر هستيد؟ فرمودند:
    لا ولكن صاحب الامر الطريد الشريد الموتور بابيه
    نه من نيستم بلكه صاحب اين امر كسي است كه از ميان مردم كناره گيري مي كند و به سرزمين هاي دوردست مي رود و خون پدرش بر زمين مي ماند.
    تعابير فوق آنقدر رسا و گوياست كه نياز به شرح و تفسير ندارد. فقط در مورد اطلاق صفت «موتور» متذكر
    مي شويم مَوْتور به كسي گفته مي شود كه خوني از او ريخته شده ولي هنوز انتقام آن را نگرفته است بدين جهت است كه در زيارت نامه ها خطاب به حضرت سيد الشهداء (عليه السلام) «الوتر الموتور»گفته مي شود زيرا هنوز انتقام ايشان گرفته نشده است و انشاءا… هر چه زودتر، صاحب ذوالفقار، انتقام امير مؤمنان (عليه السلام) ، حضرت زهرا (عليهاسلام)، امام مجتبي (عليه السلام) ، شهيد كربلا و تمامي ائمه (عليهم السلام) را خواهد گرفت.
    متأسفانه اين غربت و تنهايي امام زمان (عليه السلام) تا زمان ظهور، امتداد خواهد يافت چنان كه اميرالمؤمنين (عليه السلام) فرموده اند:
    «مهدي ما (از تولد تا زمان ظهور) تنها، يگانه و غريب خواهد بود»
    و حضرت امام صادق (عليه السلام) خطاب به مفضل در مورد كيفيت ظهور امام عصر (عليه السلام) مي فرمايند:
    «اي مفضل او(حضرت مهدي (عليه السلام)) ظهور مي كند در حالي كه تنهاست، به تنهايي وارد مسجدالحرام مي شود
    به تنهايي دست به دامن كعبه مي زند، تاريكي شب همه جا را فرا مي گيرد و او همچنان تنهاست. وقتي پاسي از شب گذشت و چشم ها به خواب رفت جبرئيل و ميكائيل و چند صف از فرشتگان فرود مي آيند و به محضر آن حضرت شرفياب مي شوند و عرض مي كنند اي آقاي من، دعايت مستجاب گرديد و اذن ظهور صادر شد…»
    آري تولد آن حضرت، مانند حضرت موسي (عليه السلام) مخفيانه و غريبانه صورت گرفته است و از همان لحظه ي تولد، فرعونيان زمانش قصد به شهادت رساندن ايشان را داشتند
    بسيار تأثر آور است كه خاندان امامت ناچار بودند ولادت خاتم الوصياء (عليه السلام) را حتي از عمويش پوشيده نگهدارند. در دوران غيبت زندگي آن جناب مخفيانه و غريبانه است، به هنگام ظهور نيز به تنهايي و در غربت به مسجدالحرام خواهند آمد و از اين رو يكي از اسامي آن بزرگوار «غيب» است و در تفسير آيات نخست سوره ي مباركه ي بقره كه اولين صفات متقين را ايمان به غيب بر شمرده است حضرت امام صادق (عليه السلام) فرمودند:
    « والغيب هوالحجه الغائب »
    *
    دوران غيبت دوران كناره گيري و عزلت امام
    حضرت امام صادق (عليه السلام) فرموده اند:
    «لابد لصاحب هذا الامر من غيبه و لابد في غيبه من عزله و نعم المنزل طيبه و ما بثلاثين من وحشه»
    براي صاحب اين امر،به ناگزير غيبتي هست و در دوران غيبت بايد از مردم كناره گيري كند مدينه چه جايگاه خوبي هست و يا وجود سي تن وحشتي نيست
    حضرت امام حسن عسكري (عليه السلام) آنگاه كه در بستر بيماري و در آستانه ي شهادت بودند به فرزند خويش چنين توصيه فرمودند:
    «…پسرم! بر تو باد جاهاي پنهان و دوردست. همواره در جاهاي دوردست و پنهان زندگي كن كه هر يك از دوستان خدا دشمني خطرناك و مخالفي مزاحم دارند…»
    امام (عليه السلام) نيز در بيان سفارش پدر خويش چنين فرموده اند:
    «به درستي كه پدرم ( امام حسن عسكري (عليه السلام) با من عهد كرده اند كه وطني از زمين جز مخفي ترين و دورترين جاي آن بر نگيرم تا اين كه امر خود را پوشيده سازم و به خاطر وجود نيرنگ هاي گمراهان و منحرفان، مكان خود را از فتنه هاي امت هاي گمراه محفوظ بدارم.»
    سيد الساجدين امام علي بن الحسين (عليه السلام) نيز درباره ي امام عصر فرموده اند:
    «در قائم ما (عليه السلام) شش نشانه، از شش پيامبر هست… نشانه ي او از حضرت نوح (عليه السلام) عمر طولاني اوست، نشانه ي او از حضرت ابراهيم (عليه السلام) تولد پنهاني و كناره گيري او از ميان مردم است. نشانه ي او از حضرت موسي (عليه السلام) خوف و غيبت اوست. نشانه ي او از حضرت عيسي (عليه السلام) اختلاف مردم در حق اوست.
    نشانه ي او از حضرت ايوب، فرج فرج بعد از شدت اوست و اما نشانه او از حضرت محمد صلي الله عليه و آله قيام به شمشير اوست»
    بله! هزار و صد و شصت و هفت سال است كه آن بزرگوار، غايب از ديده ها و به صورت ناشناس در سرزمين هاي دوردست سكني گزيده اند و جهان و جهانيان از فيض حضور در محضر ايشان بي بهره اند. البته اين محروميت«خود ساخته» است و ميتوان با «توبه»و دعا براي ظهور حضرتش به اين محروميت خاتمه بخشيد.
    از روايات استفاده مي شود كه در دوران غيبت، عده اي از اوتاد در محضر امام عصر ارواحنا فداه هستند و اوامر ايشان را اجرا و از آن وجود مقدسش رفع غربت مي نمايند و اگر عمر يكي از آنها به سرآيد فرد ديگري جانشين او مي شود. حضرت خضر (عليه السلام) نيز مونس دوران تنهايي و عزلت امام عصر ارواحنا فداه است چنانكه امام علي بن موسي الرضا عليهما سلام مي فرمايند:
    «حضرت خضر (عليه السلام) از آب حيات خورده است و لذا او زنده است و تا دميدن صور نخواهد مرد. او همواره پيش ما مي آيد و بر ما سلام مي كند. ما صداي او را مي شنويم… خداوند به وسيله ي او، رنج غربت را از قائم ما (عليه السلام) در زمان غيبت خواهد زدود و با مأنوس بودن با وي (قائم (عليه السلام)) را از تنهايي و غربت رهايي خواهد بخشيد.
    *
    دوران غيبت،دوران اضطرار امام (ع)
    در تفسير آيه ي شريفه ي«امن يجيب المضطر اذا دعاه و يكشف السوء….»
    امام جعفر صادق (عليه السلام) فرمودند:
    «اين آيه در حق (حضرت) قائم (عليه السلام) نازل شده است. به خدا سوگند، او همان مضطّري است كه هر وقت دو ركعت نماز در مقام (مقام ابراهيم در مسجدالحرام) بگذارد و خدا را بخواند خداوند دعايش را مستجاب فرموده، اندوهش را رفع نمايد و او را در روي زمين جانشين قرار مي دهد».
    و امام محمد باقر (عليه السلام) نيز مي فرمايند:
    «به خدا سوگند او(حضرت مهدي (عليه السلام))مضطري است كه خداوند در حق او مي فرمايد امن يجيب…»
    از اين روست كه در دعاي ندبه مي خوانيم:
    «اين المضطر الذي يجاب اذا دعي؟»
    كجاست مضطّري كه وقتي خدا را بخواند دعايش اجابت شود؟
    شارح دعاي ندبه در شرح اين فراز دعا، مي نويسد:
    «كسي كه داراي مقام و مرتبه باشد البته وظايف و مأموريتي به عهده ي او محول مي شود او وقتي مي تواند مأموريت محوله را انجام دهد كه مانع و رادعي در ميان نباشد كه اگر ديگران مقام او را غصب نموده باشند و او را از انجام وظايف محوله اش باز دارند و قدرت بر اخذ حق خود و انجام مأموريت را نداشته باشد و از بسياري دشمن و جهات ديگري نتواند خود را و مأموريتي كه بدو محول شده معرفي كند البته چنين كسي مضطّر خواهد بود. كدام اضطرار سخت تر و مهم تر از اين است كه حجّت خدا و مبّلغ قرآن و احكام الهي باشد و ببيند رؤسا و حكام جور و مردم منافق هواپرست چگونه مي خواهند احكام قرآن را تغيير دهند و سنن و آداب پيامبر صلي الله عليه و آله را بردارند و دين اسلام را مسخ كنند و ياران و علاقمندان او را هم مورد اذيت و آزار قرار دهند و شكنجه و اعدام نمايند» .
    در دعاي معروفي كه نايب اول حضرت به خواندن آن سفارش كرده اند چنين مي خوانيم:
    «انت يا رب الذي تكشف الضر و تجيب المضطر اذا دعاك و تنجي من الكرب العظيم فاكشف الضر عن وليك»
    تو اي پروردگار من كسي هستي كه مصيبت و بد حالي را رفع مي كني و انسان به اضطرار رسيده را آن گاه كه تو را بخواند اجابت مي كني و از گرفتاري و اندوه رهايي مي بخشي پس ناراحتي و پريشان حالي را از وليّ خودت رفع كن.
    بار خدايا در ميان اهل بيت عليهم السلام،مضطّري همچون حضرت زينب كبري عليها سلام در شب يازدهم محرم سراغ نداريم.
    تو را به اضطرار عمه ي مظلومه ي امام عصر ارواحنا فداه در شب شام غريبان، به هروله ي او در ميان خيمه هاي نيم سوخته، به ناله ها و اشك يتيماني كه از ضربت تازيانه هاي دشمن به دامان عمه پناه مي بردند، به نماز نشسته ي زينب (عليهم السلام) در شام عاشوراي سال 61 هجري ، به دستان بسته و پيشاني شكسته و تو را قسم مي دهيم در فرج منتقم آل عبا تعجيل فرما.
    *
    دوران غيبت،دوران حبس امام:
    در برخي روايات، صراحتاً از «زنداني شدن» امام (عليه السلام) در دوران غيبت سخن به بيان آمده و در برخي موارد از سياق كلام معصوم مي توان زنداني بودن امام را برداشت كرد. چنانكه امام محمد باقر (عليه السلام) فرمودند:
    «صاحب اين امر،چهار نشانه از چهار پيامبر دارد: نشاني از حضرت موسي (عليه السلام)، نشاني از حضرت عيسي (عليه السلام)، نشاني از حضرت يوسف (عليه السلام)، نشاني از حضرت محمد صلي الله عليه و آله.
    نشانه اش از حضرت موسي (عليه السلام) وحشت و نگراني اوست.
    نشانه اش از حضرت يوسف (ع) زنداني شدن اوست.
    نشانه اش از حضرت عيسي اختلاف مردم در حق اوست كه مي گويند مرده است و برخي مي گويند نمرده است.
    نشانه اش از رسول اكرم صلي الله عليه و آله قيام به شمشير اوست»
    حضرت اباعبدالله الحسين (عليه السلام) نيز فرمودند:
    «در نهمين فرزند من،نشاني از حضرت يوسف و نشاني از حضرت موسي بن عمران دارد…»
    در توقيع شريفه خطاب به شيخ مفيد نيز، امام عصر ارواحنا فداه راجع به علت غيبت تعبير«فما يحسبنا» را به كار برده اند و دليل حبس خويش را در زندان غيبت دو عامل دانسته اند:
    1.عدم وفاي به عهد شيعيان
    2.ارتكاب معصيت توسط شيعيان
    از اين روست كه ائمه معصومين عليهم السلام در دعاهاي خويش براي «خلاصي» امام عصر ارواحنا فداه دعا نموده اند. به عنوان مثال در قسمتي از صلوات ابوالحسن ضراب اصفهاني آمده است كه «وَ خَلٌصَه مِنْ اَيْديِ الْجَبٌارين» خدايا حضرت مهدي (عليه السلام) را از دست جباران خلاصي و نجات عنايت فرما. امام صادق (ع) نيز در دعاي مفصلي كه براي روز عاشورا قرائت فرموده و آنرا به يكي از اصحاب خويش به نام عبدالله بن سنان تعليم نمودند مي فرمايند:
    «…اَللٌهمَ عَجٌلْ فَرَجَ آل محمد و اجعل صلواتك عليه و عليهم و اسْتَنْقِذْهمْ مِنْ اَيْديِ المنافقين المضلين و الكفرة الجاحدين…»
    «…خدايا در فرج آل محمد عليهم السلام تعجيل فرما و درود خودت را بر او (حضرت مهدي (عليه السلام))و اهل بيت عليهم السلام قرار داده و آنان را از دست منافقان گمراه و كفار عنود نجات ده…»
    آري يوسف زهراي اطهر عليها السلام هزار و صد و شصت و هفت سال است كه زنداني غفلت و معصيت شيعه و جهل و انكار و الحاد گمراهان هواپرستي و جاه طلبي و گردنكشي طواغيت عالم است كليد قفل زندانش در دستان من و شماست بياييد با هم براي فرج دعا كنيم.بار خدايا!يعقوب چهل سال در فراق يوسف گريست تا چشمانش سفيد شد
    اما سرانجام با ديدن جمال دل آراي يوسف بينايي اش را بازيافت. خداوندا، نه معرفت يعقوب را داريم و نه محبت او را. به غفلت ما نگاه نكن! به آبروي مادرش حضرت زهرا عليهاسلام يوسف زنداني او را از زندان غيبت خلاصي عنايت فرما.
    خدايا حضرت امام باقر (ع) فرمودند:
    «. . . شباهت آن حضرت (يعني امام عصر (ع)) به يوسف (ع) آن است كه همان طور كه خداوند كار او را يك شبه درست كرد (خواب ديدن پادشاه مصر و تعبير يوسف و خلاصيش از زندان) امر فرج و ظهور حضرتش را هم يك شبه اصلاح خواهد كرد».
    بار پروردگارا همين امشب امر ظهور حضرت مهدي (ع) را اصلاح بفرما...

*
    غيبت،دوران خوف امام (ع):
    گفتيم كه حضرت سيد الساجدين (عليه السلام) در بيان شباهت هاي امام عصر ارواحنا فداه با انبيا، شباهت آن حضرت با حضرت موسي (عليه السلام) را «خوف و غيبت» آن بزرگوار برشمرده اند
    اميرمؤمنان (عليه السلام) در نهج البلاغه مي فرمايند:
    «…اللهم بلي لا تخلو الارض من قائم لله بحجة اما ظاهراً مشهورا اَوْ خائفاً مغموراً»
    «…خدايا هرگز روي زمين از كساني كه دين خدا را به حجت برپا مي دارند تهي نمي ماند خواه آشكار و ظاهر باشند خواه خائف و نهان از ديده ها…»
    در برخي روايات صراحتاً حضرت«خائف»ناميده شده اند چنانكه امام صادق (عليه السلام) فرمودند
    «براي حضرت قائم قبل از ظهورش غيبتي هست.»زراري مي گويد پرسيدم چرا؟ امام (عليه السلام) فرمودند:
    يَخاف عَلي نَفْسِهِ الذَبٌيحَةِ
    (از كشته شدن خويش مي ترسد)
    يعني يكي از مصاديق خوف امام (عليه السلام)،بيم از كشته شدن مي باشد.
    البته اين خوف امام، خوف به معناي ترس نيست بلكه خوف به معناي عدم امنيت است. چنانكه حضرت موسي (ع) به دليل عدم امنيت از سرزمين مصر خارج شد و قرآن در اين باره مي فرمايد
    «فخرج منها خائفاً يترقب»
    و در دعائي كه پس از زيارت آل ياسين خوانده مي شود از امام عصر (ع) به «المرتقب الخائف» تعبير شده است.
    از آنجا كه امام عصر (ع) ذخيره الهي و موعود همه انبيا هستند و بايد مأموريت هاي بزرگي همچون تحقق عدالت جهاني را در اين عالم به انجام رسانند از اين رو بر حفظ جان خويش مراقب هستند.در حقيقت اين ستمگران و جباران هستند كه عرصه را بر حضور امام (عليه السلام) تنگ كرده و آن عزيز را وادار به زندگي پنهاني نموده اند زيرا پدران ايشان را يكي پس از ديگري به شمشير ستم يا زهر جفا به شهادت رسانده اند و حضرت مهدي (عليه السلام) ناچارند در مكاني دور از ظالمين زندگي نمايند. علت اين عدم امنيت نيز مستقيماً به نداشتن ياور و ياري نشدن حضرتش بر مي گردد. البته وجوه ديگري نيز براي خوف امام (ع) متصور است . به عنوان مثال خوف از طولاني تر شدن غيبت و تاخير فرج و نيز خوف آن حضرت براي مومنين كه در دوران غيبت دچار محنت و مشكلات مي شوند و احتمال ابتلاي آنها به دام هاي شياطين و انحراف آنها از صراط مستقيم امامت وجود دارد. از آنجا كه خداوند وعده فرموده است كه «و ليبدلنهم من بعد خوفهم امنا» بياييد همه باهم با جد بزرگوار امام عصر (ع) حضرت علي بن موسي الرضا (ع) هم نوا شده و به درگاه خداوند عرضه بداريم «و ابدله من بعد خوفه امنا»
    *
    غيبت،دوران مظلوميت امام (ع)
    در روايتي از امام محمد باقر (عليه السلام) نقل شده است كه وقتي در آستانه ي ظهور،حضرت مهدي (عليه السلام) جواني هاشمي ملٌقب به «نفس زكيه» را براي اتمام حجت با اهل مكه به نزد آنان مي فرستند به او مي فرمايند:
    «…برو به نزد اهل مكه و بگو من فرستاده فلاني به سوي شما هستم و او به شما مي گويد ما اهل بيت رحمت و معدن رسالت و خلافت و خانواده(حضرت)محمد صلي الله عليه و آله و از فرزندان پيامبران هستيم. ما مظلوم واقع شده ايم، رنج كشيده ايم و طرد شده ايم. از زماني كه پيامبر صلي الله عليه و آله فوت كرد تا اين زمان، حق ما را ضايع كردند. تقاضاي كمك از شما دارم. شما هم مرا ياري نماييد…»
    روايت ديگري، امام پنجم (عليه السلام)، سخنراني امام عصر ارواحنا فداه را در روز ظهور، در كنار كعبه بيان مي كنند كه قسمتي از آن به اين شرح است:
    «…(اي مردم) خدا را بر شما شاهد مي گيرم تا هر كس امروز سخن مرا شنيد به غائبان خبر دهد و از شما مي خواهم به حق خداوند و پيامبرش و به حق خودم ـ زيرا من بر شما حق خويشاوندي رسول صلي الله عليه و آله را دارم ـ كه ما را ياري نماييد و از كساني كه به ما ظلم كرده اند پيشگيري كنيد زيرا ما را ترسانده و مورد ظلم قرار داده و از خانه ها و ميان فرزندانمان بيرون نموده، بر ما ستم كرده و حقمان را بازداشته اند و اهل باطل بر ما چيره شده اند…»
    مرحوم حاج سيد اسماعيل شرفي مي گويد:
    «به عتبات مقدسه مشرف شده بودم و در حرم مطهر حضرت سيد الشهداء (عليه السلام) مشغول زيارت بودم چون دعاي زائرين در قسمت بالا بر سر حرم مطهر حضرت سيد الشهداء (عليه السلام) مستجاب است در آنجا از خداوند خواستم مرا به محضر مبارك مولايم حضرت مهدي (ارواحنا فداه) مشرف گرداند…مشغول زيارت بودم كه ناگهان خورشيد جهان تاب جمالش ظاهر شد…پس از سلام از ايشان سؤال كردم آقا شما كيستيد؟فرمودند من مظلوم ترين فرد عالم هستم.»
    حضرت اباعبدالله الحسين (عليه السلام) در عالم مكاشفه به يكي از علماي قم فرموده اند:
    «…مهدي ما(عليه السلام)در عصر خودش مظلوم است تا مي توانيد درباره ي او سخن بگوئيد و قلم فرسايي كنيد آنچه درباره ي شخصيت اين معصوم بگوئيد درباره ي همه ي معصومين عليهم السلام گفته ايد.چون حضرات معصومين عليهم السلام همه در عصمت، ولايت و امامت يكي هستند و چون عصر، عصر مهدي ما (عليه السلام) است سزاوار است درباره ي او مطالب گفته شود…باز تأكيد مي كنم كه درباره ي مهدي ما (ارواحنا فداه) زياد سخن بگوييد و بنويسيد. مهدي ما (ارواحنا فداه) مظلوم است. بيش از آنچه نوشته و گفته شده بايد درباره اش نوشت و گفت.»
    *
    غيبت دوران انتظار امام(ع)
    در احاديث اهل بيت عليهم السلام از امام عصر به «منتظِر» نيز تعبير شده است يعني اگر چه ايشان «منتظَر» يعني انتظار كشيده شده ‌مي‌‌باشند و دلهاي مؤمنان، بي تاب ظهور و فرج ايشان است اما خود آن بزرگوار نيز منتظر صدور فرمان فرج از سوي حق تعالي و گشايش در كار دوستان خدا و شيعيان خويش است.
    يكي از اين موارد دعايي است كه در روز عيد فطر هنگام خروج از منزل براي اداي نماز عيد خوانده مي‌شود.
    اللهم صل علي وليك المنتظر امرك المنتظر بفرج اوليائك
    خدايا درود بفرست بر ولي خودت كه در انتظار امر تو و در انتظار فرج دوستان توست . . .
    پرواضح است كه لحظه لحظه دوران غيبت براي امام عصر عليه‌السلام با انتظاري سخت و جانكاه توام است خصوصاً آنكه امام (عليه السلام) به حوادثي كه در عالم مي‌گذرد ، احوال شيعيان ، وضعيت حاكمان كشورها ، ظلم و ستم و كفر و نفاقي كه در جوامع وجود دارد اشراف كامل دارند و از طرفي در دوران غيبت براي اقامه عدل و رفع ظلم و ستم « مسبوط اليد» نيستند ، پس طبيعي است كه هر لحظه منتظر صدور فرمان الهي براي انجام ماموريت خويش باشند و از آنجاكه شرط اساسي براي فرج ايشان آمادگي و خواست مردم و دعاي آنهاست مي‌توان گفت امام عصر (ع) در دوران غيبت چشم انتظار بيداري شيعيان اند. ديرپايي دوران غيبت و نهان زيستي امام عصر (ع) امير مومنان حضرت علي (ع) را نيز نگران و غمگين ساخته و اين گونه ناله ي آن حضرت را بلند كرده است كه
    «يابن حرّه الاماء متي تنتظر»
    يعني اي فرزند آزاده ي كنيزان تا به كي انتظار مي بري
    *
    غيبت دوران استضعاف امام (ع)
    يكي از مشهورترين آيات قرآن كه در ارتباط با امام عصر ارواحنا فداه بر سر زبان هاست و آن حضرت پس از ولادت بر روي دست پدر بزرگوارشان و نيز در هفتمين روز ميلادشان قرائت فرموده اند آيه پنجم سوره قصص است :
    «و نريد ان نمن علي الذين استضعفوا في الارض و نجعلهم ائمة و نجعلهم الوارثين»
    و ما مي خواهيم بر كساني كه در زمين ضعيف شمرده شده اند منت گذاريم و آنان را پيشوايان و وارثين زمين قرار دهيم.
    در تفسير اين آيه شريفه از امام اميرالمؤمنين (عليه السلام) چنين نقل شده است:
    «هم آل محمد يبعث الله مهديهم بعد مهديهم و يذل عدوهم»
    مستضعفين در آيه آل محمد عليه‌السلام هستند كه خداوند مهدي ايشان را پس از (گذشت دوران ) سختي و مشقت آنها مبعوث مي‌فرمايد پس او آنها را عزت داده و دشمن آنها را ذليل و خوار مي‌سازد.
    از امام صادق (ع) نقل شده است :
    «پيامبر اكرم (ص) نگاهي به حضرت علي (ع) و دو فرزندش حسن و حسين عليهما السلام نمود و شروع كرد به گريه كردن و فرمود شما مستضعفين بعد از من هستيد.»
    مفضل ـ راوي حديث ـ گويد به حضرت عرض كردم معناي اين جمله چيست؟
    فرمود: يعني شما امامان بعد از من هستيد بدرستي كه خداوند فرمود: «و نريد ان نمن . . .» آيه را تلاوت فرمود و ادامه داد اين آيه تا قيامت در خاندان ما جريان دارد»
    «مستضعف» با «ضعيف» تفاوت دارد . ضعيف به معني «ناتوان» است اما «مستضعف» كسي است كه او را ناتوان شمرده باشند. اهل بيت عليهم السلام هيچگاه ضعيف نبوده و نيستند ولي در طول تاريخ همواره توسط طاغوت‌ها «ضعيف شمرده شده»و از حق مسلم خويش محروم گرديده‌اند. به هر حال آنان كه مترصد گشايش در امور مستضعفان جهان ‌اند و حضرت مهدي (عليه السلام) را «اميد مستضعفان» مي‌دانند بايد متوجه اين معنا باشند كه در راس همه مستضعفان وجود مقدس امام زمان (عليه السلام) هستند و اگر ظهور مبارك ايشان واقع شود نجات مستضعفان عالم نيز به وقوع خواهد پيوست.

کمک مالی به سایت

20. كاربران زير از شما ali_lxl عزيز، سپاسگزاری كرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع