PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برنامه نویسی با vb.net برای ppc

amir_abbas96
10-05-2010, 11:08
سلام دوستان از این پس میخوام براتون آموزش برنامه نویسی ppc رو در محیط .net با اسکریپت های vb بذارم.
امید وارم مورد قبول واقع شود.
برای شروع شما به نرم افزار های زیر نیاز دارید:
1- visual studio .net 2008 ( از بازار تهیه کنید بهتره تا دانلود از اینترنت به علت حجم بالا )
2- Windows Mobile 6 Professional and Standard Software Development Kits (http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=06111A3A-A651-4745-88EF-3D48091A390B&displaylang=en)
به جای دومی میتونید از شماره ی 3 هم استفاده کنید که هم جدید تره و هم زیبا تر.
3-Windows Mobile 6.5.3 Developer Tool Kit (http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=c0213f68-2e01-4e5c-a8b2-35e081dcf1ca&displaylang=en)
البته دومی با سومی زیاد تفاوت نداره خود من هم از دومی استفاده می کنم.
در ضمن چون هنوز از سومی استفاده نکردم و راجع بهش فقط یه چیزایی شندیم توصیه میکنم از دومی استفاده کنید.
--------------------------------
وقتی نرم افزار های بالا رو دانلود کردین و نصب، باید وارد محیط vs شوید.(براتون با عکس گذاشتم)

خوب دیگه برای امروز بسته در روز های بعدی بیشتر باهم آشنا می شیم:52:

tighoor
10-05-2010, 11:42
ضمن تشکر از amir_abbas96 (http://www.mobilestan.net/member.php?u=351277)
تاپیک مهم شد

mohsen-unique
10-05-2010, 17:39
سلام دوستان از این پس میخوام براتون آموزش برنامه نویسی ppc رو در محیط .net با اسکریپت های vb بذارم.
امید وارم مورد قبول واقع شود.
برای شروع شما به نرم افزار های زیر نیاز دارید:
1- visual studio .net 2008 ( از بازار تهیه کنید بهتره تا دانلود از اینترنت به علت حجم بالا )
2- Windows Mobile 6 Professional and Standard Software Development Kits (http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=06111A3A-A651-4745-88EF-3D48091A390B&displaylang=en)
به جای دومی میتونید از شماره ی 3 هم استفاده کنید که هم جدید تره و هم زیبا تر.
3-Windows Mobile 6.5.3 Developer Tool Kit (http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=c0213f68-2e01-4e5c-a8b2-35e081dcf1ca&displaylang=en)
البته دومی با سومی زیاد تفاوت نداره خود من هم از دومی استفاده می کنم.
در ضمن چون هنوز از سومی استفاده نکردم و راجع بهش فقط یه چیزایی شندیم توصیه میکنم از دومی استفاده کنید.
--------------------------------
وقتی نرم افزار های بالا رو دانلود کردین و نصب، باید وارد محیط vs شوید.(براتون با عکس گذاشتم)

خوب دیگه برای امروز بسته در روز های بعدی بیشتر باهم آشنا می شیم:52:

با تشکر از آموزشی که شروع کردی
یه توضیح درباره ی Windows Mobile 6.5.3 Developer Tool Kit بدم اونم اینه که فقط برای ++C سمپل داره و کلا API های 6.5 رو فقط در ++C می تونید استفاده کنید

amir_abbas96
11-05-2010, 20:36
ضمن تشکر از دوستانی که تشکر کرده اند و سپاس ویژه از مدیریت محترم جهت مهم کردن تاپیک به آموزش بپردازیم:
خوب تا کنون شما توانسته اید شبیه ساز ویندوز موبایل 6 را بر روی vs نصب و آن را اجرا کنید حالا بایستی کد نویسی را آغاز کنید. اول از همه شما باید اطلاعاتی در رابطه با عملگر ها داشته باشید.
یک عبارت شامل مجموعه ای از مقادیر، متغییر ها و ... است. برای ارتیاط هر یک از این اجزا از عملگر ها استفاده می شود و آن وقت همین متغییر ها عملوند نامیده می شوند.
عملگر های زیادی وجود دارد که آن ها را در زیر نام برده ام اما ما با همه ی اینها سر و کار نداریم و سه تای اولی از پرکاربردترین ها هستند.
1. عملگر های محاسباتی : جمع +، تفریق -، ضرب *، تقسیم با اعشار /، تقسیم صحیح \،توان ^،mod باقی مانده
2.عملگر های منطقی : and,or,xor,not
3.عملگر های مقایسه ای : =،>،<،<=،>=،<>
4.عملگر های ترکیبی: &=،/=،\=،*=،+=
5.عملگر های رشته ای : +=،+،&
خوب امید وارم خسته نشده باشید :003:
برای امروز همین ها را یاد بگیرید کفایت می کنه:41:
انشاالله در روز های بعد آموزش های جدید تر ... :103:
:merci:

amir_abbas96
18-05-2010, 12:30
خوب مثل اینکه لطف دوستان خیلی زیاده و ... بگذریم برای پایان دادن به بخش عملگر ها شما باید با اولویت آنها آشنا بشید:
عملگر ها نسبت به یکدیگر دارای تقدم و اولویت هستند. در عباراتی که شامل چندین عملگر می باشند،این مسئله حائز اهمیت است.اگر در یک عبارت چند عملگر هم اولویت باشند عملیات از چپ به راست صورت میگیرد.
ترتیب اولویت عملگر ها به شکل زیر است:
توابع و پرانتز ها توان علامت + و علامت - و کلمه not ضرب * و تقسیم / البته اعشاری تقسیم \ صحیح mod باقی مانده جمع و تفریق عملگر های مقایسه ای
خوب این هم از عملگر ها
امید وارم این دفعه دوستان تشکراتشون رو بیشتر کنن و اگر سوالی دارید در خدمتم. در ضمن اگر تذکری،پیشنهادی چیزی هم هست بازم در خدمتم.:103:

PPC User
18-05-2010, 20:12
امیدوارم این دفعه دوستان تشکراتشون رو بیشتر کنن و اگر سوالی دارید در خدمتم. در ضمن اگر تذکری،پیشنهادی چیزی هم هست بازم در خدمتم.:103:

با تشکر از وقتی که میگذارید، به نظرم دلیل اینکه استقبال از تاپیک در حد انتظار شما نیست به دلیل اینه که دارید مطالب پایه vb رو عنوان میکنید. از اونجایی که معمولا برنامه نویسی ویندوز موبایل مرحله بعد از ویندوزه پیشنهاد میکنم با این فرض پیش برید که مخاطب شما با vb آشنایی داره.
موفق باشید :001:

amir_abbas96
21-05-2010, 22:53
با تشکر از وقتی که میگذارید، به نظرم دلیل اینکه استقبال از تاپیک در حد انتظار شما نیست به دلیل اینه که دارید مطالب پایه vb رو عنوان میکنید. از اونجایی که معمولا برنامه نویسی ویندوز موبایل مرحله بعد از ویندوزه پیشنهاد میکنم با این فرض پیش برید که مخاطب شما با vb آشنایی داره.
ba mobile minevisam! sharmande
doost aziz mamnoon az tazakori ke dadai az in be bad man ye barname minevisamo oono mored barresi gharar midam.
ba tashakor

mohsen-unique
21-05-2010, 23:28

ولی من زیاد موافق نیستم که این کار رو بکنیم بهتر همه چی رو از پایه شروع کنیم
یکی از دلایلی که ما یه مقاله ی برنامه نویسی ویندوز موبایل خوب نداریم همینه که هیچ کس اصول برنامه نویسی رو نمی گه و فقط شروع به توضیح کد می کنن که این به نظر من اشتباه چون تا طرف اصل این کدا رو درک نکنه هیچ وقت نمی تونه خودش برنامه ی جدیدی بنویسه و همیشه از برنامه هایی که متن باز هستن یه چیزایی کش می ره (البته قصد توهین ندارم)
به هر حال نظر شخصی من بود:9:

amir_abbas96
22-05-2010, 08:26
ولی من زیاد موافق نیستم که این کار رو بکنیم بهتر همه چی رو از پایه شروع کنیم
یکی از دلایلی که ما یه مقاله ی برنامه نویسی ویندوز موبایل خوب نداریم همینه که هیچ کس اصول برنامه نویسی رو نمی گه و فقط شروع به توضیح کد می کنن که این به نظر من اشتباه چون تا طرف اصل این کدا رو درک نکنه هیچ وقت نمی تونه خودش برنامه ی جدیدی بنویسه و همیشه از برنامه هایی که متن باز هستن یه چیزایی کش می ره (البته قصد توهین ندارم)
به هر حال نظر شخصی من بود:9:
بله،بله،دقیقا نظر من هم همینه ولی چون با استقبال کم دوستان مواجه شدم تصمیم گرفتم روال کارو عوض کنم.
من قصد داشتم از اول همه ی قوانین و دستورات و توابع رو براتون توضیح بدم بعد برم سراغ برنامه نویسی ولی خوب ... نمی دونم ...:020:
حالا عیبی نداره دوستان خودشون بگن:
1- آموزش برنامه نویسی از پایه براتون بذارم؛
2- یک برنامه برای مثال بنویسم و اونو براتون بازش کنم(شرح بدم)
حالا دوستان خودتون می دونید برای من فرقی نمی کنه و قصدم فقط آموزش است.:001:

amir_abbas96
26-05-2010, 12:35
خوب من دوباره مثل قبل تاپیک رو ادامه می دم تا ببینیم چی میشه!
اینبار می خوام دستور های شرطی و ساختار دستورات if رو براتون بذارم.
دستور های شرطی
هر برنامه ممکن است سه نوع ساختار کنترلی داشته باشد تا مراحل اجرای آن را کنترل نمایند. این سه نوع ساختار عبارت اند از : ترتیب - تصمیم - تکرار.
آنجا که نیاز به تصمیم گیری باشد از دستورات شرطی استفاده می کنیم.
ساختار دستور IF
در این ساختار e یک عبارت یا متغییر شرطی است.

If e Then
دستور یا دستورات
Else
دستور یا دستورات
End if

وجود قسمت 2 یعنی از Else تا End if کاملا اختیاری است.
خوب برای امروز بسته در روز های آتی به کار های زیر می پردازیم.
1- مثال های ساختار If
2- معرفی ساختار If-Else نردبانی
3- معرفی ساختار If-Elseif
انشا الله مورد استفاده دوستان قرار گرفته باشد.

Arash_Niazmand
17-06-2010, 14:40
دوست خوبم سپاس از ایجاد ایم تاپیک .

برای سرعت بخشیدن به این تاپیک اگر خواستی بگو با هم شروع کنیم .

در ضمن من C# کار هستم و لی ایجا vb نوشتید که این هم مشکلی نیست .

موفق باشید .

mohsen.prince
17-06-2010, 15:01
سلام اقا شما که c# کار هستید refrence درباره کار با متد های api تو c# دارین به من بدین.کتاب می خوام فارسی یا انگلیسی فرق نداره

mohsen-unique
17-06-2010, 17:09
سلام اقا شما که c# کار هستید refrence درباره کار با متد های api تو c# دارین به من بدین.کتاب می خوام فارسی یا انگلیسی فرق نداره

Microsoft - Programming Windows API 5th
برای دانلود توی گوگل نام کتاب رو سرچ کن پیدا می کنی
این کتاب رو خود مایکروسافت داده برای برنامه نویسی API های ویندوز
نمی دونم شما برای PC می خواین یا برای windows mobile?
این کتاب برایPC هست. من به شخصه کتابی برای Windows mobile در این زمینه ندیدم:4:

amir_abbas96
05-07-2010, 14:07
سلام به همه دوستان عزیز
عزیزان بالاخره امتحانات تموم شده و تازه می خوام آموزش ها رو شروع کنم:4:
درضمن این نکته رو هم بگم که این تاپیک فقط برای من نیست هرکی دوست داشت میتونه چیزهایی رو که می دونه رو به من بگه تا با استفاده از اطلاعات خودم و مطالب شما دوستان آموزش هایی طبقه بندی شده در این تاپیک قرار بدیم:003:
انشاالله از چند روز آینده دوباره مثل قبل اما این بار با کمک شما دوستان و قوی تر از گذشته ادامه خواهیم داد.
یا علی مدد

amir_abbas96
05-07-2010, 22:26
سلام به همه
دوستان میخوایم ساختار if یا شرطی رو تموم کنیم و بریم سراغ حلقه های تکرار
خوب ساختار if-else بدین صورت است:
e یک متغییر شرطی هست

if e1 then
S1
else
if e2 then
S2
else
if e3 then
S3
end if
end if
end if
و ساختار if-elseif:
با استفاده از این ساختار می توان ساختار قبلی را به آسانی پیاده سازی کرد و همچنین این ساختار خوانایی برنامه را نیز افزایش داد.

if e1 then
S1
elseif e2 then
S2
elseif e3 then
S3
end ifدرضمن این برنامه چون تنها یک if دارد بنابر این یک end if هم دارد.
خوب تا این جا دستورات شرطی تمام شد.
قبل از اینکه بریم سراغ حلقه های تکرار دوست دارم نظراتتون تا اینجا رو بدونم و درضمن چند مثال در قالب یکی دو برنامه براتون خواهم گذاشت
با تشکر

amir_abbas96
11-07-2010, 20:27
post by htc
man nemidoonam inja hich eshtiyaghi nist beghol agha mohsen hame fagat mikhan download konano beran oon ham az modir ke mige post mofid nadari khob baradare man ba che angize ie post bedam ?

Virologist
13-07-2010, 06:25
از شما خواهش ميكنم به كارت ادامه بده
افرادي از جمله خود من كه تو شهرستان زندگي ميكنند به هيچ امكانت و حتي كتابي جز اينترنت دسترسي ندارند
شخصا بسيار مشتاق هستم پست بعدي شمارو ببينم-حالا كه شروع كردي نيمه كاره ولش نكن يا اگر خواستيد ولش كنيد از بيخ اين تاپيكو پاك كنيد
مرسي

amir_abbas96
13-07-2010, 17:45
دوست عزیز ممنون از اینکه تاپیک رو مطالعه کردی...
والا به خدا نمیخوام طاقچه بالا بذارم ولی خوب هیچکی اینجا ما رو تحویل نمیگیره اونوقت مدیر از من شاکی میشه میگه پست مفیدت کمه.
البته من این استقبال کم رو به پای نو پا بودن بشتر دوستان در این ضمینه و این که حرفه ای ها اکثرا سمت c می روند می گذارم.
اما الان در حال طبقه بندی آموزش ها هستم و چون نمی خوام آموزش ها همین طور دیمی باشند و دوست دارم دارای روال مبتدی به حرفه طی بشه مجبورم دیر به دیر آموزش بذارم.
من خودم هم در حال فراگیری این علم هستم و دارم تلاش می کنم تا آخرش برم البته برنامه نویسی پایانی نداره...
در حال حاضر دارم آموزش های این سایت و سایت های دیگه در باره کوک رام و نصب ویندوز رو مطالعه می کنم و برای همین باید بگم حلقه های تکرار یک مقدار عقب می افتند البته سعی می کنم طی هفته ی آینده ماجرای این حلقه های تکرار رو براتون تموم کنم
درضمن دوست دارم برنامه های شما رو هم ببینم پس منو بی نصیب نذارین
راستی یه سری ترفند با حلقه ی تکرار وجود داره که هم جنبه آموزشی و هم جنبه طنز داره ... اونارم می ذارم
فعلا تو نخ رام و کوک کردنش رفتم تا بعد ... :015:

amir_abbas96
13-07-2010, 19:15
به نام خدا
خوب دوستان این ریختن رام هم زیاد سخت نبود تو همین مدت یکی دو ساعته تمومش کردم رفت...
و برای اینکه تاپیک نخوابه و کلا بخش برنامه نویسی سریع پیش بره وقت رو از دست ندادم و گفتم بیام و حلقه ها رو شرح بدم ... بسم الله ...
به کمک حلقه می توان تعدادی دستور العمل را به دفعات معین و یا تا پدید آمدن شرایطی خاص تکرار کرد.حلقه ها را می توان به کمک دستور if یا goto بسازید. اما نمی دانم چرا تاکید زبان های ساخته یافته بر عدم استفاده از این نوع حلقه هاست؟!!
خوب حلقه for
برای تکرار تعدادی دستور به دفعات معین از حلقه for اسفاده می شود. فرم کلی حلقه ی for چنین است:

For Counter= مقدار اولیه To مقدار نهایی [step مقدار]
دستور یا دستورات حلقه
Next Counter
counter شمارنده حلقه می باشد
:atten:چند نکته
الف ) درصورتی که مقدار اولیه در حلقه کوچکتر از مقدار نهایی باشد، حلقه افزایشی است.
ب ) در صورتی که مقدار اولیه در حلقه بزرگتر از مقدار نهایی باشد، حلقه کاهشی است و نیاز به step یا گام منفی دار (خیلی مهم)مثل 1-
و اما مثال:
حلقه افزایشی
for i = 1 to 5
console.writeline(i)
next i
حلقه ی کاهشی
for i = 10 to 1 step -1
console.writeline(i)
next i
فینیتو یعنی تمام شد البته این پست تمام شد هنوز حلقه وایل و اون دو مورد طنز آموزشی مونده درضمن باید بگم یه سری مثال براتون آماده کردم که در پست بعدی میذارم.
شاد و خرم باشید

amir_abbas96
14-07-2010, 13:08
سلام و درود
خوب چه عجب یه نفر دیگه هم جز آقا محسن این آموزش ها رو خوند ....
راستی گفتم رام دو ساعته تموم شد ولی من و گوشیم بیچاره شدیم .... روشن که میشه تا قسمتی که اسم و مدل گوشی رو می نویسه میره و اسم رام انرژی رو هم مینویسه ولی بالا نمیاد :108:
عیب نداره انشاالله دوستان راهنماییم می کنن
خوب می خوام دستور while رو توضیح بدم بعد برم سراغ یک سری مثال
while هم یک حلقه ی تکرار مثل for هست با این تفاوت که تعداد دفعات تکرار در این حلقه معلوم نیست و تا پدید آمدن شرط خاصی تکرار می شود.
این حلقه خیلی ساده است اما فهمیدنش کار راحتی نیست. تا کنون برنامه های زیادی با وایل نوشتم ولی دیروز یکی از بچه ها یه برنامه نوشته بود که از 12 تا 2 شب داشتم روش فکر می کردم!!! و تازه امروز تونستم بهفهممش :41:
حلقه ی while چنین ساختاری دارد:

while i
دستور یا دستورات
end while

خوب الحمدلالله تا اینجای کار با خیلی از مقدمات برنامه نویسی تحت دات نت آشنا شدید و میتونید برنامه های ساده ای در کامپیوتر برای موبایل بنویسید. اما توجه کنید برای اینکه بتونید برنامه های باحال یا جالب برای گوشی بنویسید به یک مخ خلاق نیاز دارید و بیشتر از اون تلاش زیاد... چون من عقیده دارم 50% استعداد شماست 30% هنر و زیرکی شما و بقیه تلاش فراوان است. و باید همه ی اینها رو با هم داشته باشید تا بتونید بک برنامه جالب بنویسید.
خوب زیاد به حاشیه نمیرم ...
یه سری از بدهیات براتون میگم که مشکلی پیش نیاد براتون ...
توجه داشته باشید که همه ی کد ها رو بین sub main و end sub بنویسید
در داخل برنامتون قبل از end ها مثل end if , end sub , end while و ... کد console.readline رو بنویسید. علت نوشتن این کد این است که پنجره console بعد از اجرا بلافاصله بسته میشود و در واقع شما یا نوشتن این کد به برنامه دستور می دهید تا کاربر enter نکرده بسته نشو. لطفا!!!:cheesygrin:
دستور console.readline برای گرفتن ورودی هم کاربرد دارد مثلا i = console.readline
برای چاپ کردن مقادیر و متغیر ها بر روی صفحه از شکل کلی زیر استقاده می شود
console.writeline (مقدار یا متغیر مورد نظر)
خوب فقط دوستان درسته مصالب بالا پیش پا افتاده هستند و لی اونا رو دست کم نگیرید
دست کم نگیرید ها ....
مثال:
برنامه ای بنویسید که اعداد 10 تا 20 را چاپ کند:
sub main
dim a as byte
for a = 10 to 20
console.writeline (a)
next
console.readline
end sub
توجه کنید چون vs پاک شده از رو سیستمم اینا رو تو کاغذ نوشتم دوستان لطف کنن یه تست بکنن نتیجه رو بگن
برنامه ای بنویسید که اعداد زوج بین 0 تا 10 را چاپ کند
sub main ()
dim b as byte
for b= 0 to 10 [step +2]
console.writeline (b)
next
console.readline
end sub
برنامه این بنویسید که وقتی عدد 17 وارد شد از برنامه خارج شود
sub main ()
dim a as byte
while a ><17
a = console.readline
end while
end sub
برنامه بالا به console.readline نیازی نداره چون میخوایم از برنامه خارج بشه
برنامه ای بنویسید که پیغام hello را 10 بار چاپ کند
sum main ()
dim k as byte
while k ><10
console.writeline ("hello")
a +=1
end while
console.readline
end sub
شاد و سرحال باشید
فعلا یا علی تا بعد

mohsen-unique
15-07-2010, 08:47
امیر عباس جان یه کاری کن اگه می شه کد هایی که می نویسی رو بین دوتا تگ کد قرار بده که خوانای بهتری داشته باشن مثل این

sum main ()
dim k as byte
while k ><10
console.writeline ("hello")
a +=1
end while
console.readline
end sub

amir_abbas96
15-07-2010, 14:16
ممنون از تذکرت محسن جان ولی متوجه منظورت نشدم

mohsen-unique
15-07-2010, 18:53
منظورم اینه که کدهایی که می خوای بنویسی رو بین دو تگی که توی عکس مشخصه بزار
برای اینکه تگ ها رو بیاری از ابزاری که توی تصویر به رنگ زرد مشخص کردم استفاده کن
http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=410868&stc=1&d=1279209175

amir_abbas96
16-07-2010, 20:10
سلام به همه
آقا محسن ممنون از تذکرت .... چشم حتما انجام میدم
این دو روزی مسافرت بودم دیشب که میخواستم به خوابم با خودم گفتم حیف تاپیک دو سه روز به خوابه و بدون پست باشه برای همین یه برنامه به سرم زد ... منتها چون هنوز ویژوال استودیو رو ندارم نمیدونم درست هست یا نه چون آزمایش نکردم البته کد ها شو چند بار چک کردم و به احتمال زیاد درسته. دوستان و اساتید لطف کنن یه چک بکنن ....
خوب برین سراغ برنامه:
برنامه ای بنویسید که با دریافت یک عدد از کاربر تمام اعداد زوج بین 1 تا آن عدد رو به کاربر نشون بده:

sub main()
dim a as byte
dim b as byte
dim c as string
dim d as byte
a = console.readline
if a mod 2 = 0 then c = zog
if a mod 2 >< 0 then c = fard
if c = zog then
for b = 0 to a [step 2]
console.writeline (b)
console.readline
next
elseif c = fard then
d = a-1
for b = 0 to d [step2]
console.writeline (b)
console.readline
next
end if
end sub
خوب این همه یه سری مثال که برای شروع کار مناسب اند ...
ولی بریم سراغ ادامه ی آموزش
البته هنوز منتظر برنامه هاتون هستم ...
برنامه ی آموزشی ما در طول روز های آتی بدین ترتیب هست.
1. مرور بر مباحث (عملگر ها - اولویت عملگر ها - دستور های شرطی - حلقه های تکرار) نهایتا در 2 پست
2. آشنایی با محیط vs ( آشنایی با تعدادی اصطلاح - آشنایی با اجزای vs) حداقل در 2 پست
با یاد خدا شاد و خرم باشید

amir_abbas96
21-07-2010, 19:34
به نام خدا
و عرض سلام
همون طور که گفته بودم یه مروری داریم بر روی مباحث زیر:
1. عملگر ها:
به طور ساده میتوان گفت که برای ایجاد ارتباط بین متغیر ها بایستی از اجزایی به نام عملگر استفاده شود. در مقابل عملگر ها عملوند ها وجود دارند، و به همان متغیر ها که توسط عملگر ها مرتبط شده اند، عملوند می گویند.
نمونه ای از عمگر های محاسباتی

dim a as byte
dim b as byte
b= a/2
console.writeline (b)

نمونه های دیگری از عملگر ها موجود است که فقط آن ها را نام می برم:
محاسباتی
منطقی
مقایسه ای
ترکیبی
رشته ای
2. اولویت عملگر ها
عملگر ها نسبت به هم دارای یک نوع اولویت هستند و در عباراتی شامل چند عملگر این نکته به کار می آید
تقدم عملگر ها به شرح زیر می باشد:
1. توابع و پرانتز
2. توان
3. علامت + و - و not
4. ضرب و تقسیم اعشاری /
5. تقسیم صحیح
6. mod باقی مانده تقسیم
8. جمع و تفریق
9. عملگر های مقایسه ای
خوب تا اینجا نصف مطالب گذشته مرور شد انشاالله در پست بعدی کمی راجع به دستور های شرطی می نویسم و همچنین کمی در مورد حلقه های تکرار و بعد ادامه ی آموزش.
البته از دوستان گله مند هم هستم چرا که اصلا تشکر نمی کنند (البته به جز 2 الی 4 نفر) و همچنین هیچ نظری یا هیچ سوالی ندارند و این برای من جالب هست در ضمن گفته بودم برنامه های خلاقانه ی تان را اینجا قرار دهید اما مثل اینکه همگی :028: هستید
با علی مدد

amir_abbas96
13-09-2010, 19:36
به نام او که هرچه هست از اوست
سلام و عرض ادب خدمت تک تک اعضا و خوانندگان گرامی بخش برنامه نویسی.
مدتی بود مشغول کار های درس بودم و سپس فرا رسیدن ماه پر فضیلت رمضان و کار های روزمره و همچنین قطع اینترنت بنده به مدت یک ماه سعادت را نسیب ما نکرد تا بتوانیم با شما لحظاتی را سپری کنیم. خلاصه از وقفه پیش آمده شرمنده هستم.:dy:
تاپیک رو مرور کردم و دیدم الآن وقت اتمام مرور و شروع کاره پس وقت رو هدر نمی دم و با من همراه باشین:
دستور های شرطی
آنجا که نیاز به تصمیم گیری باشد از دستورات شرطی استفاده می شود.
حلقه های تکرار
به کمک حلقه های تکرار می توان تعدادی دستور عمل را به دفعات معین یا تا پدید آمدن شرایطی خاص تکرارکرد.
تموم
مقدمات تمام شدن ولی چون هیچ کدوم از شما ها برنامه ای تو این بخش نذاشتین نمی دونم کجا مشکل دارید تا کمکتون کنم.
خلاصه از هفته ی بعد میریم سراغ پیشرفت و با آموزش های مصور در خدمتتون خواهم بود.

amir_abbas96
02-04-2011, 15:06
همان طور که میدانید هر کاری باید مطابق با برنامه ای منظم انجام شود، برنامه نویسی از جمله کار هایی است که کاملا بر پایه داشتن هدف و برنامه مشخص پیش میرود و لذا نیازمند به لیستی از کار ها هستید.
در زیر روش طراحی برنامه نویسی شیءِ گرا را میبینید
1. تعیین نیازمندی های مسئله
2. تحلیل مسئله
3. طراحی کلاس هایی که باید مسئله را حل کنند
4. پیاده سازی کلاس های جدید
5. تست و بررسی کل برنامه
6. نگه داری و بازسازی برنامه
الگوریتم یعنی روش انجام یک کار برای مثال الگریتم سر کار رفتن یک شخص روزانه این چنین هست:
1. لباس کارش را میپوشد
2. وسایلش را برمی دارید
3. از خانه خارج میشود
4. تاکسی میگیرد
5. از تاکسی پیاده میشود
6. در را باز میکند
7. کارتش را وارد میکند
8. پشت میز مینشیند
9. کامپیوتر خود را روشن می کند
10. و ...
حال الگریتم یک برنامه امنیتی (user/pass):
1. نام کاربری را وارد کنید
2. اکر صحیح بود به 4 برود در غیر این صورت به 3 برود
3. پیغام (نام کاربری یا گذرواژه نادرست میباشد)
4. گذر واژه را وارد کنید
5. اگر صحیح بود برنامه اجرا شود در غیر این صورت به 3 برود

- هر مسئله میتواند راه حل های مختلف داشته باشد پس یک برنامه هم میتواند از طریق چند الگریتم پیاده سازی شود
در پست های بعدی در باره روش طراحی برنامه بیشتر توضیح میدهم ...
با تشکر

aliha499
13-07-2011, 23:01
بعضي موقع ها يه حرفهائي زده مي شه كه واقعا آدم شاخ در مياره!!!

دوستان عزيز ...

مبحث برنامه نويسي ، يك مبحث كاملا تخصصي مي باشد. اين واقعا خيلي سخته كه يك نفر تلاش كنه تا اصول برنامه نويسي تحت ويندوز موبايل رو توضيح بده ، و يكي بپره وسط بگه آقا برنامه نويسي يعني چي؟؟!!

فراگيري اصول برنامه نويسي در گرو يك همت والاست. چيزي نيست كه در يك شب و يك ماه و يك پست در انجمن انجام بشه. بطور كلي برنامه نويسي مشكلات خاص خودش رو داره. البته همراه با خودش لذت و عشق عجيبي داره!

ولي من كاملا درك مي كنم ، مخاطبين دوست استادمون كه شروع به آموزش كردن ، افرادي هستند كه حداقل اصول برنامه نويسي در كامپيوترهاي دسكتاپ رو بلد بوده و مايل به فراگيري برنامه نويسي در محيط ويندوز موبايل باشه. ولي خيلي از اعضا قصد ورود به دنياي برنامه نويسي از درب انتهائي اون رو دارن!!!

البته خدا شاهده كه قصد جسارت به دوستان عزيز رو ندارم. اما بعضي از سوالات ، انتقادات و پيشنهاداتي كه مطرح شده واقعا عجيبه و فكر كنم سوء تفاهم شده.

من به دوستاني كه مي خواهند اصول اوليه برنامه نويسي را ياد بگيرن توصيه مي كنم تا يه سري به http://barnamenevis.org يا DeveloperCenter.ir (http://www.DeveloperCenter.ir) بزنيد.

خاك پاي همه دوستان
بهروز

amir_abbas96
20-07-2011, 23:16
دوستان عزیز و گرامی سلام!
تاپیکی در رابطه با بهترین زبان برنامه نویسی پاکت پی سی ایجاد کردم که ... دریغ از یک پاسخ!!
از آن جا که دوستان کمی این تاپیک را دنبال میکنند و همچنین به دلیل اینکه این زبان (vb.net) به آن صورت برای برنامه نویسی پاکت پی سی مورد استفاده قرار نمیگیرد، قصد دارم تا دیگر از ادامه ی کار جلوگیری کنم.
دوستانی که علاقمند به قرار دادن آموزش هستند میتوانند اعلام آمادگی کنند و پست بذارند من هم سعی میکنم در قسمت وین فون 7 در خدمتتون باشم.
همچنین توصیه میکنم اگر! اگر قصد فراگیری زبان برنامه نویسی برای نوشتن برنامه های مختلف پاکت پی سی را دارید زبان #C را یاد بگیرید و سعی کنید برنامه های خوبی هم بنویسید:021:
من از تمامی کسانی که این تاپیک را دنبال میکردند پوزش میطبم و سعی میکنم با فعالیت در آموزش #C این کارم را جبران کنم.
باتشکر از همه عزیزان

christianmule
06-08-2011, 23:56
With all the shouting prevalent on close to America's robustness tribulation essential on the dot, diversified are unquestionably find it complex to gather together, much less earn bombast of the epitome of the problems confronting us. I learn myself dismayed at the tone colour of the conference (granted I commiserate with it---people are terrified) as well as bemused that anyone would postulate themselves sufficiently highly trained to be known to each other with how to best cure our strength watchfulness system simply because they've encountered it, when people who've pooped unconditional careers studying it (and I don't adeptness politicians) aren't sure what to do themselves.
Albert Einstein is said to receive said that if he had an hour to protect the the following he'd project away 55 minutes defining the stew and by oneself 5 minutes solving it. Our acclimate apprehension organization is not know when to stop more complex than most who are donation solutions allow in or remittance comparison, and unless we nave most of our efforts on defining its problems and regressively sensitivity their causes, any changes we contrive are just liable to frame them worse as they are better.
http://www.formspring.me/wuchylytidulot http://www.formspring.me/puchidedithodu http://www.formspring.me/thijonigacakyh http://www.formspring.me/mithefesagaji http://www.formspring.me/jikebathyhilaj Is it because of disbursement on welfare maintenance for fill over the mature of 75 (five times what we run through on the great unwashed between the ages of cardinal and 34)? In a word, number Studies usher this statistic movement explains only a teensy-weensy part of wellbeing expending growth.

Is it because of atrocious win the wellbeing protection companies area unit raking in? believably not. It's avowedly rough to know for sure as not all policy companies area unit in public listed and consequently have residuum sheets getable for open review. But Aetna, one of the largest privately traded upbeat protection companies in north-central America, reportable a 2009 endorse period advantage of $346.7 million, which, if planned out, predicts a yearbook income of or so $1.3 large integer from the some nineteen large integer group they insure. If we dress their acquire variance is reach for their manufacture (even if untrue, it's likely to be orders of order of magnitude diametric from the average), the tally net profit for all secluded condition insurance policy companies in America, which someone 202 1000000 grouping (2nd smoke point) in 2007, would come to some $13 large indefinite amount per year. come eudaimonia repair expenditures in 2007 were $2.2 trillion (see tabular array 1, page 3), which yields a secret status charge purpose benefit about 0.6% of tally welfare forethought costs (though this calculus mixes information from various years, it can maybe be permitted as the numbers game aren't in all probability incompatible by whatever society of magnitude).

Is it because of well-being concern fraud? Estimates of financial loss cod to chicanery be as elated as 10% of all eudaimonia give care expenditures, but it's ossified to find out severely aggregation to back this up. Though some percent of chicane well-nigh surely goes undetected, maybe the uncomparable way to approximate how a great deal medium of exchange is unoriented overdue to slicker is by looking for at how a good deal the regime actually recovers. In 2006, this was $2.2 billion, only 0.1% of $2.1 trillion (see set back 1, attendant 3) in number welfare condole with expenditures for that year. http://www.ign.com/blogs/ariceptgenericequiv http://www.ign.com/blogs/ariceptstarterpac4 http://www.ign.com/blogs/aricepthelpedme http://www.ign.com/blogs/ariceptsideeffects3 http://www.ign.com/blogs/ariceptgoinggeneri9 http://www.ign.com/blogs/ariceptrash http://www.ign.com/blogs/ariceptsideeffectsm http://www.ign.com/blogs/ariceptlawsuits ok man ? well-being security news is a discipline inessential for today's voice consumer. action the hazard of not scene plenty monetary system by in enthrone to stick out your every month eudaemonia shelter bounty is in essence diversion with your nonfinancial and material well-being. Typically, illness insurance benefits and coverage variegate widely among the more varied unwellness insurance providers. However, they all have one popular trait or movie and that is they all pay back for a pre-determined turn of incurred scrutiny price for the policy holding device or person individual.

Health shelter hawthorn not appear as grievous to you precise now and in many another cases least grouping don't accept the conception that they modify demand wellbeing contract until it's to late. This unremarkably happens justice about the time when a user requires epoch-making examination attending or assistance. For some kin group flatbottomed computer software doctor's exams and medical examination appointments can be the causal agency or effect up region that illness insurance policy is very full of life to life a condition and try supply life.

The confederative States well-being deal structure is unusual in its have the right way fixed costs in queen-sized line to the nationalization that has occurred in the medical exam and wellness charge community. This is spurned the necessitate and call for for an sufficient illness protection contract and sum system. many a other countries actually use a government-sponsored shape of condition caution that doesn't ask contract reporting in whatever form.

The threesome main forms of unwellness protection contract reckon the self-insured and insured consumers, managed forethought plans and amends eudaimonia help plans. The self-insured and insured group of consumers commonly be of the freelance and luckily folk that area unit presently not operative or out of work. The up-to-the-minute figures read that about 35% of the kin group needing upbeat guardianship protection choke into this category.

Chances square measure you've believably not yet associate with what a managed illness deal programme is, aid in super melodic line to the stories discussed in the newspapers, telly and local anaesthetic radiocommunication stations. After all, well-being quandary is a hot issue for umpteen consumers beingness in the joint States. essentially all a managed help cogitate does is project expanded unwellness manage providers at pre-negotiated prices. There are trey divers versions of the managed status repair plans provided in today's Greco-Roman deity community. The least usually famous is the unwellness sustentation body or HMO. This programme requires its someone members to change a set bill number or stake each time unit in modify for aesculapian care. The exemplary checkup work that area unit readily provided by an HMO regard computer software appointments, operating room and some extrinsic adaptation treatments (although the health maintenance organization plan remarkably frowns upon endeavor health check activity outdoors of the health maintenance organization communication system of providers).

The next managed concern design is the loved supplier Organizations or PPO. This health service of process create by mental act ordinarily requires the insured to make payment up lie and then provides a re-imbursement to the member of the eudaemonia upkeep plan. practically like HMOs the PPO has a present communicate of doctors and health desire providers that ity has negotiated with in develop in gild to obtain fitter tax for aesculapian artistic style that may be needful by its members.

The final examination design offered by the managed health attention create mentally is the state of operate or POS plan. This cogitate isn't actually talked about as so much as the health insurance and PPO health policy plans supported on the information that it's not as common. A component of this arrangement avoids having to brook a amount and a smallish co-payment fixed cost provided they use a MD that is a appendage of the POS network. The subject field drawback with this design is if the someone unit seeks discourse outside of the recommendation intercommunicate then a sort of huge clause is incurred on with some kind of unshakable charges.

Aside from the self-insured/uninsured architectural plan and the managed status deal be after there is setup one More change of health indemnity insurance coverage that can be obtained by consumers who have a teeny statesman wealth that they like to consume on their status security coverage. This project is the compensation architectural plan and although it offers the thing be of restrictions when compared to all other condition mind plans it is also the nearly expensive. The mental faculty for the alto outlay joint with this style of eudaimonia security reportage is cod to the knowledge for the design member or soul consumer to chaffer some Dr. or wellbeing care for medico they miss to get eudaimonia reparation from as oft as required or required.

With single choices between which health shelter think or coverage to choose from it truly boils get the better of to apiece private consumer's ain unequalled needs, wants and desires when it comes to the upbeat handle they want provided to them. trenchant for the satisfactory status contract amount can be a earthly and effortful depute but it doesn't have to be touchy if you know what you're choices ar antecedent to source your tag to exploit the C. H. Best wellbeing security contrive at the all but low-priced price. http://dailybooth.com/isamphetamineinstra/17628319
http://dailybooth.com/strattera80mgusapri/17630467
http://dailybooth.com/experiencewithstrat/17627035
http://dailybooth.com/strattera25mgreview/17630211
http://dailybooth.com/needaperscriptionfo/17628897
http://dailybooth.com/overlappingadderall/17629115

Fvahdat
18-11-2011, 11:48
با سلام.
من که از اول تا آخر تاپیک رو خوندم,چیزی مرتبط با عنوان تاپیک پیدا نکردم.
خوب یکی که میخواد یه چیزی رو آموزش بده نمیگه نظر بدین.
چیزی گفته نشده که کسی بخواد سوالی بپرسه یا نظری بده.
لطفا نحوه ی قرار دادن آموزش رو از دوستان در بخشهای مختلف یاد بگیرید.

amir_abbas96
31-12-2011, 23:31
با سلام.
من که از اول تا آخر تاپیک رو خوندم,چیزی مرتبط با عنوان تاپیک پیدا نکردم.
خوب یکی که میخواد یه چیزی رو آموزش بده نمیگه نظر بدین.
چیزی گفته نشده که کسی بخواد سوالی بپرسه یا نظری بده.
لطفا نحوه ی قرار دادن آموزش رو از دوستان در بخشهای مختلف یاد بگیرید.
شما درست می فرمایید:df:
.
اما! برنامه نویسی برای ppc نیازمند یک سری پیش نیاز هست که متاسفانه آن ها در این فروم آموزش داده نشده اند. و تمامی تاپیک های آموزشی به جای آموزش از پایه با انجام پروژه کار را آغاز کرده اند آن هم نه به خاطر عدم تسلط آموزش دهنده بلکه به خاطر نیاز کاربران که فقط در پی ساخت یک پروژه پیچیده هستند !! مگر می شود وقتی هنوز توابع را به طور مختصر حتی! نمی شناسیم اقدام به ساخت برنامه کنیم؟!
.
دلیل اینکه تاپیک را متوقف کردم هم در مرحله ی اول کاربرانی بودند که با آموزش پایه مشکل داشتند و فقط برنامه نویسی را در ایجاد پروژه می دیدند! کاربرانی که نمی دانستند برنامه نویسی یعنی صبر! همچنین عدم وجود تاپیک های آموزش پایه مرا مجبور به متوقف کردن تاپیک کرد.:ak:
.
و به شما که علاقمند هستید (با هر سطح دانش) پیشنهاد می کنم کتاب Microsoft Visual Basic 2008 اثر Michael Halvorson را مطالعه فرمایید ... و هر سوالی داشتید در خدمتم.
.
متاسفانه تالار های این سایت مربوط به موبایل می باشند در صورتی که ابتدا باید برنامه نویسی پایه کامپیوتر آموزش داده شود (که متاسفانه از محدوده این سایت خارج است و از آموزش آن معذورم) سپس مفصل آموزش های قبلی را توسعه داد و به نتایج مطلوب رسید.
.
در پناه حق

AHG2
10-03-2012, 23:08
اقا تازه داشتیم لذت می بردیما...
یکی برنامه های موبایل کارکنی بحث جذاب تر میشه..
ممنون

sonicuser
17-06-2012, 16:44
دوسته عزیز اگه میشه از پایه توضیح بدین:mobilestan::bs:

LEO K
19-06-2012, 10:54
دوسته عزیز اگه میشه از پایه توضیح بدین:mobilestan::bs:

دوست من به دلیل عدم اپورت ماکروسافت از ویندوز موبایل 6.5 برنامه نویسی برای پاکت پی سی دیگه ساپورت نمیشه

موفق باشید