PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه روت کردن HTC Tattoo و نصب کاستوم رامها

Monk
13-05-2010, 05:19
با سلام خدمت دوستان تتو دار در این تاپیک به روت کردن این گوشی زیبا میپردازیم .

قدم به قدم با من همراه باشید :

این پروسه گوشی شما را کامل فرمت میکند .

1 - ابتدا مطمئن شوید که برنامه HTC Sync را نصب کرده دارید برای دانلود آخرین ورژن به تاپیک زیر بروید
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=99821

بوسیله روت کردن گوشی شما دارای دسترسی کامل به فایل های سیستمی میشوید همچنین صاحب یک بوتلودر و ریکاوری جدید در نتیجه آماده استفاده از کاستوم رام های مختلف

2 - باید مموری کارت خود را به یک کارت طلایی تبدیل کنید : [آموزش] ساخت Golden Cart روش جدید و تست شده (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=104601)

بعد از ساخت مموری کارت خود را که حالا یک کارت طلایی شده در دستگاه قرار دهید.

3 - حالا میپردازیم به روت کردن گوشی :

برنامه روت را دانلود کنید : دانلود مستقیم برنامه (http://s67.eu.rapidbaz.com/get/_OWHw/RootTattoo1Click_Recovery_2010-03-18_Mvx.zip)

فایل دانلودی را اکسترکت کرده و در درایو C قرار دهید پس باید داشته باشیم : C:\rtattoo
در گوشی به مسیر Settings > Applications > Development بروید و مطمئن شوید گزینه USB Debugging فعال هست .
گوشی را به کامپیوتر وصل کنید
در کامپیوتر خود وارد درایو C شده سپس وارد فولدر rtattoo شده و روی RootTattoo دو بار کلیک کنید تا اجرا شود .
منتظر بمانید تا مراحل بصورت کامل انجام شوند ( به هیچ چیز دست نزنید تا گوشی بدون مشکل پروسه روت شدن رو طی کند ) پس از اتمام مراحل میتونید به خودتون تبریک بگید چون گوشی شما روت شده و ....... آماده باشید برای نصب کاستوم رامهای زیبا .

Monk
13-05-2010, 05:32
حال میپردازیم به نحوه نصب کاستوم رامها

رام مورد نظر خود را دانلود کنید ولی اکستکت نکنید و بزارید به حالت فایل ZIP باقی بماند
حالا گوشی را به کامپیوتر وصی کنید سپس گزینه Disk Drive را انتخاب کنید
حالا رام دانلود شده را که پسوند آن ZIP هست را به روت گوشی منتقل کنید ( روت گوشی یعنی داخل هیچ فولدری نریزید و فقط درون خود مموری بریزید )
وقتی کپی کردن تمام شد گوشی را از کامپیوتر جئا کنید
گوشی را خاموش کنید
حالا دکمه Home و Power را نگه دارید و صبر کنید تا گوشی وارد صفحه ریکاوری شود
در منوی ریکاوری میتونید بوسیله دکمه کم و زیاد کردن صدا گزینه ها را بالا و پایین و بوسیله دکمه Send گزینه را انتخاب کنید
گزینه Nand backup را 2 بار انتخاب کرده و اجازه بدید تا از گوشی شما بکآپ گرفته شود
وقتی تمام شد دکمه Back را بزنید تا به منوی اصلی باز گردید .
گزینه Wipe را انتخاب کنید سپس بر روی گزینه Wipe data/factory دو بار کلیک کنید ( با این کار گوشی را فرمت و آماده نصب رام جدید خواهیم کرد )
وقتی Wipe تمام شد مجدد دکمه Back رو زده تا به منوی اصلی برگردیم
حالا گزینه Flash zip from SDcard را انتخاب کرده و روی اسم رام 2 بار کلیک کنید
صبر کنید تا مراحل انجام شود .
حالا گزینه Reboot را انتخاب کرده

از رام جدید خود لذت ببرید .
موفق باشید .

farshad gator
05-06-2010, 15:42
سلام
من روت کردم اما رام مورد نظر خود را دانلود کنید
از کجا دانلود کنم میشه خوددون رام را بزارید
ممنون میشم

Monk
05-06-2010, 17:11
احسنت به شما فرشاد جان . ببینید رام ها هم در بخش رام ها معرفی کردم .
میتونید از رام زیر استفاده کنید که بهترینه :

[رام تتو ] [27-05-2010] - MoDaCo Custom ROM r3 (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=102188)

farshad gator
05-06-2010, 17:41
من فکر کردم روت شده اما نشده
من اینا rtattoo دانلود کردم ریختم تم c رفتم تو roottattoo
موبایلما وسل کردم به کامپیوتر disk driver انتخاب کردم
دو بار رو roottattoo زدم وقتی اجرا میشه
1شماره مینویسه 035344535530324780009370a2009bea
بعد اینا مینویسه si ves un numero largo.entone pudes continuar .si no cierra la ventana
و بعدش اینا مینویسه if you see a long number ,you can continue,if not close the window

press any key to continue . . .
دیگه اتفاقی نمیوته

Monk
05-06-2010, 17:57
متاسفانه فرشید جان من این گوشی را در دسترس ندارم تا بتونم بیشتر از این کمکتون کنم .

Monk
05-06-2010, 17:58
شما مرحله Golden cart را با موفقیت انجام دادید ؟

Monk
05-06-2010, 18:00
فرشید جان اونجا نوشته اگر اعداد طولانی میبینید میتونید ادامه بدید و چون شما میبینید قائدتا باید بتونید ادامه بدید !
تیک گزینه USB Debugging را زدید ؟

farshad gator
05-06-2010, 18:21
بله تیک زده بود
بله من gold card به دروستی انجام دادم
از کجا میشه فحمید که مموری gold card hast

مهدی.و
20-06-2010, 20:40
من برنامه HTC Sync رو از سایت خود HTC دانلود کردم . ولی تو گزینه Location گزینه Asia1 رو انتخاب کردم. با اینی که شما معرفی کردین فرقی که نداره؟

مهدی.و
20-06-2010, 20:43

1 - ابتدا مطمئن شوید که برنامه HTC Sync را نصب کرده دارید برای دانلود آخرین ورژن به تاپیک زیر بروید

بوسیله روت کردن گوشی شما دارای دسترسی کامل به فایل های سیستمی میشوید همچنین صاحب یک بوتلودر و ریکاوری جدید در نتیجه آماده استفاده از کاستوم رام های مختلف

2 - باید مموری کارت خود را به یک کارت طلایی تبدیل کنید : [آموزش] ساخت Golden Cart (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=100293)

برنامه روت را دانلود کنید : دانلود مستقیم برنامه (http://s67.eu.rapidbaz.com/get/_OWHw/RootTattoo1Click_Recovery_2010-03-18_Mvx.zip)

فایل دانلودی را اکسترکت کرده و در درایو C قرار دهید پس باید داشته باشیم : C:\rtattoo
در گوشی به مسیر Settings > Applications > Development بروید و مطمئن شوید گزینه USB Debugging فعال هست .
در کامپیوتر خود وارد درایو C شده سپس وارد فولدر rtattoo شده و روی RootTattoo دو بار کلیک کنید تا اجرا شود .
منتظر بمانید تا مراحل بصورت کامل انجام شوند ( به هیچ چیز دست نزنید تا گوشی بدون مشکل پروسه روت شدن رو طی کند ) پس از اتمام مراحل میتونید به خودتون تبریک بگید چون گوشی شما روت شده و ....... آماده باشید برای نصب کاستوم رامهای زیبا .

لینک آموزش ساخت Golden Card اشتباهه. میشه صحیحشو لطف کنین؟

Monk
20-06-2010, 20:52
اصلاح شد دوست عزیز .

مهدی.و
20-06-2010, 21:19
اشتباه شد. باید سرچ میکردم. بهرحال پیدا کردم. ممنون!

مهدی.و
20-06-2010, 21:23
Monk (آقا احسان) عزیز. ازتون تشکر میکنم که اینهمه خوب به پستها و درخواستها رسیدگی میکنید. قبل از اینجا از 2006 تو P30World عضو بودم و قبلا همکار انجمن موبایل بودم. ولی بدون اغراق اینجا مباحث تخصصی تره! به خودتون و همکارانتون خسته نباشید میگم و تشکر زبانی!

Monk
20-06-2010, 21:30
بزرگوارید مهدی جان .

مهدی.و
21-06-2010, 01:10
من تمامی این مراحل رو انجام دادم و آخر سر بعد از روت کردن گوشی رو ریبوت کرد. ضمنا یه سوال:
اکه بعد از این که کارت طلایی رو درست کردم مموری رو فرمت کنم باید از اول کارت طلایی بسازم؟

مهدی.و
21-06-2010, 01:27
[/

من فکر کردم روت شده اما نشده
من اینا rtattoo دانلود کردم ریختم تم c رفتم تو roottattoo
موبایلما وسل کردم به کامپیوتر disk driver انتخاب کردم
دو بار رو roottattoo زدم وقتی اجرا میشه
1شماره مینویسه 035344535530324780009370a2009bea
بعد اینا مینویسه si ves un numero largo.entone pudes continuar .si no cierra la ventana
و بعدش اینا مینویسه if you see a long number ,you can continue,if not close the window

press any key to continue . . .
دیگه اتفاقی نمیوته

شما احتمالا موقع وصل کابل به گوشی رو گزینه Syne HTC نزاشتی!

Monk
21-06-2010, 11:52
من تمامی این مراحل رو انجام دادم و آخر سر بعد از روت کردن گوشی رو ریبوت کرد. ضمنا یه سوال:
اکه بعد از این که کارت طلایی رو درست کردم مموری رو فرمت کنم باید از اول کارت طلایی بسازم؟
تبریک میگم مهدی جان .
نه دیگه بعد از روت مموری رو فرمت کنید و به حالت معمولی در بیارید گوشی شما دیگه روت میمونه فقط باید از رامهای کوک شده استفاده کنید .

مهدی.و
21-06-2010, 17:37
من تمامی این کارها رو انجام دادم. هم کارت طلایی درست کردم. هم روت کردم. و هم رام مورد نظر رو نصب کردم و چند تا نکته هست که گفتم اینجا مطرح کنم شاید بدردبخوره.
بعد از اینکه وارد منوی ریکاوری میشیم دگمه برقراری تماس (دکمه گوشی سبز) بعنوان OK عمل میکنه و تو هر منویی یک بار زدن این کلید کافیه بعد از این کار گوشی سوال میکنه که اگر مطمئنی دگمه Home و برای لغو عملیات هر دگمه دیگری رو بزنید که اگر دکمه Home رو بزنید عملیات شروع میشه. بعد از نصب رام اولین گزینه: Reboot Phone رو بزنید تا گوشی مجددا با رام جدید بالا بیاد که البته بعد از آدمک آندروید وقتی نوشته HTC میاد حدود 1/5 دقیقه تا 2 دقیقه طول میکشه تا گوشی بالا بیاد که این طبیعیه و نیازی نیست مثل من 5 یا 6 کیلو لاغر بشید.
چند تا از منو ها تغییر میکنه و یکی دو تا اضافه میشه و مهمترین تغییر اینه که برنامه Google Map جاشو به برنامه Maps میده که خیلی کاملتره و اگه Wifi روشن باشه بطور اتوماتیک نقشه محل سکونت یا هر شهری که بخوایید بطور اتوماتیک دانلود میشه و حتی میتونین خیابونهای فرعی رو سرچ کنید و یا از برنامه بخوایین سریعترین مسیر برای رفتن از محل فعلی به جای مورد نظر رو بهتن نشون بده و انتخاب میکنید که طی مسیر پیاده باشه یا با ماشین. البته من فکر میکردم با نصب رام مشکل بلوتوث حل میشه که متاسفانه نشد و باید سرچ کنم ببینم تو این سایت راجع به اون مطلبی هست که فکر میکنم هم باشه انشا ا...!

sadat431
28-06-2010, 19:02
ba salam

man moghe system recovery icone nand backup ra nadaram lotfan rahnamaii konid

farshadjs
29-07-2010, 23:24

1 - ابتدا مطمئن شوید که برنامه htc sync را نصب کرده دارید برای دانلود آخرین ورژن به تاپیک زیر بروید

2 - باید مموری کارت خود را به یک کارت طلایی تبدیل کنید : [آموزش] ساخت golden cart روش جدید و تست شده (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=104601)

برنامه روت را دانلود کنید : دانلود مستقیم برنامه (http://s67.eu.rapidbaz.com/get/_owhw/roottattoo1click_recovery_2010-03-18_mvx.zip)

فایل دانلودی را اکسترکت کرده و در درایو c قرار دهید پس باید داشته باشیم : C:\rtattoo
در گوشی به مسیر settings > applications > development بروید و مطمئن شوید گزینه usb debugging فعال هست .
در کامپیوتر خود وارد درایو c شده سپس وارد فولدر rtattoo شده و روی roottattoo دو بار کلیک کنید تا اجرا شود .

با عرض سلام وخسته نباشید.
لینک فایل برنامه روت مشکل دارد اگر ممکن است اصلاح شود.

saeed_jon
01-08-2010, 15:17
http://www.4shared.com/file/oucuvpt3/_2__roottattoo1click_recovery_.html?start=

http://www.4shared.com/dir/12625863/8144e6ed/sharing.html

http://www.multiupload.com/hf_u7wf2o1io9

http://www.mediafire.com/?hz03m3yrntz

googling
-------------------------------------------------------------------------

tsamant
15-08-2010, 16:39
سلام خدمت دوستان عزیز وقتی می خوام به ریکاوری گوشی برم یه صفحه باز میشه که عکس گوشی هست ویه علامت تعجب چکار باید بکنم

toospool1
19-08-2010, 20:07
سلام خدمت دوستان عزیز وقتی می خوام به ریکاوری گوشی برم یه صفحه باز میشه که عکس گوشی هست ویه علامت تعجب چکار باید بکنم

دیر این پستت رو دیدم
اگه هنوز گوشیت همین مشکل رو داره یه عکس ازش بذار از همون علامت سوال ببینم چیه

tsamant
22-08-2010, 13:13
خیلی ممنون که جواب دادین موفق شدم به ریکاوری دسترسی پیدا کنم ولی متوجه شدم که گوشی رو وقتی دارم روت می کنم ارور میده که فضای داخلی گوشی کمه از یه طرفم دلم نمی خواد بدم گوشی رو بیرون واسم روت کنم چند بارم انجام دادم ولی باز روت نشد

HTC tattoo
25-09-2010, 23:18
من تازه تاتو خریدم .کسی میتونه راهنماییم کنه ؟

amir_morbid
16-10-2010, 17:43
دوست عزیز خسته نباشین . این فایل ها که گذاشتین من هر کدوم رو گرفتم باز نشد
ممنون میشم اگه لینک دیگه ای هست بزارین
به خواهش دیگه یه کم توضیحات رو بیشتر کنین تا افراد نابلدی مثل من هم بتونن انجام بدن ممنون از کمکتون

Amaru
17-10-2010, 13:32
دوست عزیز خسته نباشین . این فایل ها که گذاشتین من هر کدوم رو گرفتم باز نشد
ممنون میشم اگه لینک دیگه ای هست بزارین
به خواهش دیگه یه کم توضیحات رو بیشتر کنین تا افراد نابلدی مثل من هم بتونن انجام بدن ممنون از کمکتون

سلام
از این لینک استفاده کن:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=101618

rangtab2005
19-10-2010, 20:44
من گوشيمو روت کردم خيلي راحت بود(ديروز اولين گوشي آندرويد م رو خريدم البته به دلائلي تاتو)چند سئوال؟
1-چطور ميشه آنروت کرد؟
2-و چند سئوال بيربط به موضوع ولي تاپيکي براي اين سئوالات پيدا نکردم با عرض معذرت از مديران
1-چرا مشکل بلوتوث ايت سيستم عامل حل نميشه؟(واقعا سيستم عامل سريعي هست ولي اين مشکل حال آدم رو ميگيره)
2- برنامه اي براي مديريت تماسها البته يه برنامه تو سايت بود extreme-call-blocker-droid-22.3-force که نصب نميشه و ميگه نرم افزار قفل شده هست
3-مشکل فونت فارسي و تايپ فارسي
با تشکر از دوستان

toospool1
22-10-2010, 17:28
من گوشيمو روت کردم خيلي راحت بود(ديروز اولين گوشي آندرويد م رو خريدم البته به دلائلي تاتو)چند سئوال؟
1-چطور ميشه آنروت کرد؟
2-و چند سئوال بيربط به موضوع ولي تاپيکي براي اين سئوالات پيدا نکردم با عرض معذرت از مديران
1-چرا مشکل بلوتوث ايت سيستم عامل حل نميشه؟(واقعا سيستم عامل سريعي هست ولي اين مشکل حال آدم رو ميگيره)
2- برنامه اي براي مديريت تماسها البته يه برنامه تو سايت بود extreme-call-blocker-droid-22.3-force که نصب نميشه و ميگه نرم افزار قفل شده هست
3-مشکل فونت فارسي و تايپ فارسي
با تشکر از دوستان

1-از ایمیج های اصلی برای آنروت استفاده کنید
2-:
1:ca:-الله اعلم!!ما که همچنان در انتظار آمدن نسخه ۲.۲ هستیم اگه یه سرچ کنید میتونید رامهای کاستوم برای این گوشی پیدا میکنید که بلووتوثشون کار میکنه ولی از یه جا دیگه خرابکاری پیش میاد(عمدتاً در اف ام/دوربین و رادیو)
2-برنامه Call blocker pro هم کارآمد هست هم رایگان
4-فونت رو به جان خودم ،خود من به هر ضرب زوری بود تونستمن نصب کنم ولی؛نه اینکه به نتیجه نهایی برسم فقط میتونیم حروف رو اون هم جدا از هم ببینم که حالا اگه یک سال در میون یکی اس ام اس فارسی بهم داد بتونم تا یه جاییشو بخونم<هر چه قدئر هم به این در و اون در زدم و روش کار کردم نتونستم درستش کنم بهتون پیشنهاد میکنم برای مشاهده اس ام اس های فارسی از برنامه MIRSAL استفاده کنید(با یک سرچ ساده به اون میرسید)
اگه برای خودتون هم میخواهید یادداشت فارسی بذارید برنامه persian soft keyboard «و نصب کرده و با نصب فونت میتونید ((توی خود گوشی ))یادداشت فارسی بنویسید تاکید میکنم فقط توی خود گوشی اگه بخواین همون متنو اس ام اس کنید حروف ارسالی بصورت جدا از هم نمایش داده میشوند
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
در آخر اگه مشکلی وجود داشت باید بگم به دلیل مشغله های زیادی که دارم فقط گاهی اوقات توی یاهو برخط میشم پس بهتره آیدی منو یادداشت کنید: info.toospool@yahoo.com

toospool1
31-10-2010, 18:11
مشکل ارسال پیام فارسی حل شد
اینجا را ببینید (http://..........ir/Forum/newpostinthread5435.html)

amir_morbid
04-01-2011, 15:33
سلام . آقا من ایمج اصلی رو از کجا بیارم . میخوام گوشی رو آنروت کتم . ممنون میشم کمک کنین

majidazad
19-07-2011, 23:56
سلام لینک دانلود برنامه روت ایراد داره لطفا اصلاح کنید

behnam05
26-02-2012, 16:41
سلام
من روت کردم.گلد کارت ساختم.رامو کپی کردم تو رم.علان میره واسه نصب نصفه میره ارور میده اینم ارور
e=error in /sd card/update.zip(status 7
مشکل کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

amin evil
30-08-2012, 19:22
آقا سلام. من يه HTC tattoo دارم كه همين بلا ها را سرش آوردم. ولي اصلا نميدونم چرا كار نصب انجام نميشه.يعني حتي فايل زيپ رو هم نميتونه بخونه. همه ي اين كارا رو هم كه گفتيد مو به مو انجام دادم.رفتار گوشي قشنگ عين همكاري كردنه ولي نميدونم چرا آخرش نميشه نصب كرد يا حتي برنامه Root Explorer2.2 همنمي ذاره وارد فولدراي حافظه ي گوشي بشم و نوشته گوشي شما براي اين كار روت نيست.error خاصي هم بين كارا نميده و بعد از كار root tattoo گوشي ريست ميشه اما بي فايده....فقط دروغ نگم يه جاهايي ريز نوشته بود cannot find/open root.img يا فلان فايل رو.داستان چيه.خواهشا در اسرع وقت كمك رساني كنيد.بد جور نيازمندم....:ck::an::bi:
راستي شرمنده يادم رفت.توي منوي recovery گوشي من اصلا خبري از گزينه هاي backup و يه چند تا گزينه ي ديگه كه تو فيلمها هست نيست.فقط fast reboot و update.zip... و wipe factory و wipe cache رو دارم . همين .كمك كنين.................

m.r.kaveh
12-10-2012, 23:54
آقا یکی سریع بهم میتونه کمک کنه؟ من همه چیزو درست انجام دادم. وقتی رام رونصب میکنم همه چیز خوبه ولی به آخر نصب که میرسه ارور installation aborted. رو میده.
چکار کنم نصب بشه؟

amin evil
21-10-2012, 00:39
اقا لطفا كمك كنين كه قضيه ي error موجود در برنامه rtatoo كه در آخر كار ميگه فضاي كافي در دستگاه شما وجود ندارد بعد CMD بسته ميشه و گوشي ريبوت ميشه چيه؟؟؟ راستي آخرش بعد ريبوت شدن آب از آب تكون نخورده....لطفا كمك كنين كه بدجور نيازمندم...:du::bc::dy: