PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فیرم ور کوک شده 5800 ورژن (iPod Edt.V2 50) توسط Rezaee3001 (تاریخ 11-05-89)

sn1933
02-08-2010, 11:55
Nokia 5800 XM V50 ipod Edition V2.0 By Rezaee3001 Design

برای دیدن سایز بزرگتر روی عکس کلیک کنید.
http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=420327&stc=1&d=1280962801 (http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=420326&stc=1&d=1280962801)

* صدای مکالمات به صورت دیفالت روی صد در صد قرار گرفته است.
* حجم صدای STARTUP و SHUTDOWN به صورت دیفالت روی 60 درصد قرار گرفته است.
* در بخش messaging تعداد مسیج های قایل ذخیره از 20 به 999 به صورت دیفالت تغییر کرده است و همچنین Delivery report به صورت دیفالت روشن است.
* چرخش صفحه یا به عبارتی Landscape Mod فقط در بخش های ضروری گوشی بر قرار است.
* صدای شاتر دورین در حالت Camera 4 غیر فعال است.در حالت های Camera1و Camera2 و Camera3 به صدا های زیباتری تغییر یافته است.
* موارد بی استفاده زیر مخفی شده اند :
rihanna, ,music store, My space, my nokia ,ovi contacts, ovi store,ovi sync,ovi music
ScreenBacklight در حالت دیفالت روی 75% قرار دارد.در صورت نیازتان برای تغییر آن به این مسیر مراجعه کنید :Settings/Phone/Display/Light sensor
* تقویم فارسی با رویداد ها با قابلیت نمایش در هوم اسکرین.
* بعد از فلش 82 مگابایت فضای خالی در phone memory خواهید داشت در صورتی که احتیاجی به انیمیشن و صدای startup و Shutdown ندارید می توانید فولدر Boot که در روت فون مموری قرار گرفته است را حذف کنید تا فضای بیشتر در فون مموریتان داشته باشید.(در صورت نیاز دوباره به این صدا وتصاویر شما می توانید آنها را از مسیرZ/boot به Root فون مموریتان کپی کنید.
تعداد 11 والپیپر سازگار و مناسب و زیبا به صورت اتوماتیک بعد از فلش به مسیر E/Data/Images/wallpapers کپی میشوند که میتونانید از آنها استفاده کنید.مسیر اصلی این والپیپر ها:z/data/wallpapers
* حذف فایل Reserved از فون مموری به صورت اتوماتیک بعد از نصب برنامه های متعدد که 5 مگابایت در خالی موندن فون مموریتون صرفه جویی میکنه.
* تم افکت جدید و مناسب تر.
* زبان فارسی در دیکشنری دیفالت گوشی
* رینگتون زیبا و اورجینال آیفون به عنوان رینگتون دیفالت(Source فایل در مسیر مقابل است:Z/Data )
* صدای دیفالت new message بهصدای دیفالت گوشی آیفون 4 تغییر یافته است.
Red Star* به عنوان Menu Circle انتخاب شده است.
Tapping Control* به بخش سنسور های گوشی اضافه شده است که دارای گزینه های silencing calls و snoozing alarms میباشد (مثلا موقع آلارم گوشی را به بالا و پایین تکان دهید تا snooz شود!)
در صورت لزوم میتوانید از مسیر tools/settings/phone/sensor settings/tapping control نسبت به غیر فعال کردن آن اقدام کنید.)نکته:دوستانی بودن که گفته بودن موقع زنگ خوردن وقتی گوشی را از جیب خارج میکنیم سایلنت میشه...این قابلیت مربوط به سنسور silencing calls میباشد و در صورت لزوم میتونید اون رو از بخش Turning control غیرفعال کنید.
* تصاویر انیمیشن فوق العاده برای startupو shutdown که مطمئنا تا کنون آنها رو در گوشی های نوکیا ندیدید.( طراحی خودم) همچنین می توانید آنها رو با موارد دلخواهتون تعویض کنید.
Startup Sound : iphone default
Shutdown Tone : LG
* افزایش Tone صدای Startup و Shutdown
* نصب 99 در صد برنامه ها بدون نیاز به فعال کردن پچ.
UI Acceleraion Mod* و Heap Size Mod برای افزایش سرعت.
* غیر فعال شدن ویبره Lock-Unlock
* برنامه هایی از قبیل Messaging و Contacts در استارت آپ لود نمیشوند و این باعث افزایش سرعت گوشی و RAM خالی تر خواهد بود.
CameraRam Mod*
Camera Mod*
* مسیر لود موزیک هاتون در موزیک پلیر دیفالت گوشی :E/music
* قابلیت ارسال هر فایلی (sis,sisx,jar,jad,…) به طریق بلوتوث با فایل منیجر دیفالت گوشی.
* مشاهده فولدر وفایل های سیستمی قرار گرفته در مموری کارت با فایل منیجر دیفالت گوشی
* قابلیت پخش به صورت استریو و ذخیره سازی با فرمت MP4 بدون محدودیت زمانی را داراست.
* نمایش فیلم و عکس در گالریو عدم نمایش فایل های سیستمی.
* افزایش سرعت لود عکس ها در گالری
* مشکل نصب نشدن بعضی برنامه ها (از جمله Resco photo viwer و .......) برطرف شده است.
* حل مشکل نصب نشدن ویدجت.
Splashscreen* های فوق العاده برای startup و shutdown .
* فایل Source برنامه های opera mini5.1 و WIDGETIZER 1.4( در مسیر z/data وجود دارد...{شما می تونید درایو z را با فایل منیجری مثل File browser که به فرم ور اضافه کردم مشاهده کنید.
* ارسال اس ام اس Welcome نوکیا غیر فعال شده است.
* زبان ها :Farsi,English
* اسم بلوتوث : N5800 ipod Edition
* منو بندی جدید با انسجام بیشتر و بهتر با آیکون های جدید و زیبای آیفون
* و تغییرات دیگری نسبت به نسخه قبلی یعنی Extreme Edition که الان به ذهنم نمیرسه.....خودتان متوجهشان خواهید شد.

* برنامه ها :
Ovi maps 3.4
Autoinstaller 1.2 با آیکون آیفون
Offscreen Storbe : فلاشر که در درجه آخر به عنوان چراغ قوه عمل میکند. با آیکون آیفون
RomPatcher+ بدون نمایش پیغام Donate در هر ورود !
ScreenSnap v2.0 با صدای شاتر جدید.
Kill Me (موارد لازم برای انتقال به بخش Move to protect به صورت اتومات منتقل میشوند) با آیکون آیفون
Restart
کیبورد مجازی به همراه زبان های فارسی و انگلیسی با آیکون جدید. و با نام انگلیسی در منو های گوشی!
Vivaz Conversations در Messaging گوشی با آیکون جدید به سبک OVI
BtSwitch با آیکون آیفون
Mini Speaker با آیکون آیفون
نسخه جدیدتر Pocket Sensor
For Your Ears Only با آیکون آیفون
Dz Music Key که در زمان قفل بودن صفحه گوشی می توانید موزیک پلیر را کنترل کنید.با آیکون آیفون
Nokia File Browser4.5 با آیکون آیفون

* تم ها :
ipod
Sound waves Red Transparent
Sound waves Blue Transparent
Sound waves Black Transparent

* هوم اسکرین ها :
(دیفالت)iphone
Orange Tsunami با استایل آیفون
Orange Tornado با استایل و آیکون های جدید
Vodafone با آیکون های آیفون
6icons
Navigation Bar
Omnia Basic با آیکون های OVI
Finger Use با آیکون های OVI
Contacts Bar

* نکته: به نکات استفاده از هوم اسکرین iphone که در پایین عرض کردم نیز توجه کنید.

* پچ ها :
2THEMES برای فعال کردن بعضی هوم اسکرین ها و ... کاربرد دارد.
Call log 12 Months.rmp برای این که لوگ گوشی تا 12 ماه (به جای 30روز) پاک نشن
Disable Red Recording LED.rmp موقع فیلم برداری چراغ قرمز کنار فلاش رو خاموش میکنه
Improve Bass.rmp کیفیت بیس صدا رو بیشتر میکنه.
Install Server RP+.rmp نصب برنامه ها بدون محدودیت
KastorUI.rmp برای بعضی از تم افکت ها کاربرد دارد.
LCD Light Always ON.rmp هیچ وقت ال سی دی گوشی خاموش نشود.
Lcd Off-Full Battery.rmpموقع فول شارژ شدن باطری همه ی چراغ ها خاموش خواهند شد.
Lock Bluetooth.rmp بلوتوث غیر فعال میشود
Lock GPRS WLAN.rmp هیچ انتقال داده ای از قبیل اینترنت گوشی و وایرلس صورت نگیرد.
Lock Settings.rmp تنظیمات غیر قابل دسترس شوند.
Open4All RP+.rmp دستیابی به فایل های سیستمی
Record Tone OFF.rmp صدای Record را غیر فعال میکند.
Remove Beep RecMode.rmpصدای بیپ را موقع فیلم برداری غیفعال میکند.
Remove Charger Notes.rmp موقع شارژ گوشی هیچ پیغامی ظاهر نشود.
Remove Show Open Apps برنامه های در حال اجرا را نشان ندهد.
Restart Power Btn.rmp موقع نگه داشتن دکمه پاور گوشی به جای آن که خاموش شود ریست شود(توجه کنید که اگه میخواهید کار بده اونو رو اوتو قرار بدهید)
Short Multi Tap.rmpتغییر در ابزار های موقع نوشتن متن یا منوها
C2Z همگانی .
و چند پچ دیگه که کاراییشو خودتون تشخیص بدید خسته شدم نوشتم..

نکات مهم :
نکاتی در مورد هوم اسکرین iphone :
این نکات در زمان فعال بودن هوم اسکرین آیفون قابل توجه است.
· فایل Gadgetاین هوم اسکرین در روت مموری کارت قرار دارد(اتومات کپی میشود) هر گز این فایل را پاک نکنید(سورس این فایل در مسیر z/data است)
همچنین فایل icons.xmlو فولدر icons را هم به هیچ و جه پاک نکنید.
· شما می توانید این فایل gadget.swf را با موارد دیگری تعویض کنید
· برای تعویض تصویر پشت زمینه در این هوم اسکرین اول هوم اسکرین را روی مورد دیگری مثلا basic قرار دهید و والپیپر را تعویض کنید و دوباره به هوم اسکرین آیفون باز گردید.
·برای حل مشکل Volume این هوم اسکرین یک بار هوم اسکرین Basic را انتخاب کنید را انتخاب کنید و صدا را روی حداکثر(یا مورد نیازتون) تغییر دهید ودوباره هوم اسکرین آیفون را انتخاب کنید تا این مشکل هم حل بشه.

قبل از فلش فولدر های sys,system,resource,private,patches و فایل Gadget.swf و همچنین فایل icons.xml و فولدر icons(در صورت وجود) را حتما از مموری کارتتون پاک کنید.
· حتما با مموری کارت فلش بزنید (تاکید میشه حتما!)
·بعد از اولین استارت بعد از فلش لطفا 30 صبر کنید که برای اولین بار ویدجت ها به طور کامل لود شوند
·گوشی رو برای افزایش سرعت ریست *#7370# کنید.
·آهنگ هاتون رو به مسیر E/Music انتقال بدهید.

لینک های دانلود در پست بعد.

منبع: ir-tci

MaKenZi
02-08-2010, 11:58
فایلها رو دانلود کنید و سپس جایگزین فایلهای اصلی فیرمور بکنید.
فایل APE هم باید همون فایل اصلی باشه.
بعد فلش بزنید.

دانلود فایل UDA:

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=420317&stc=1&d=1280962082

دانلود فایل PPM:

قسمت اول:
http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=420320&stc=1&d=1280962082

قسمت دوم:
http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=420321&stc=1&d=1280962082

قسمت سوم:
http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=420322&stc=1&d=1280962082

قسمت چهارم:
http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=420323&stc=1&d=1280962082

قسمت پنجم:
http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=420324&stc=1&d=1280962082

قسمت ششم:
http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=420325&stc=1&d=1280962082

دانلود فایل CNT:

قسمت اول:
http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=420318&stc=1&d=1280962082

قسمت دوم:
http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=420319&stc=1&d=1280962082

khankhaje
03-08-2010, 08:19
این ورژن Official هست؟

Hapoofesgeli
03-08-2010, 11:08
سلام
میشه والپیپر های این فریمور رو آپلود کنید؟
ممنون

sn1933
03-08-2010, 14:41
سلام
میشه والپیپر های این فریمور رو آپلود کنید؟
ممنوناین هم والپیپرا

:ea::cl::bq:

arya1
03-08-2010, 15:23
کوک خوبی بود اما در بعضی از هوم اسکرینها کلید چپ و راست در میانبرها تعریف نشده است و چیزی بنام دایلر رو نمیشه پیدا کرد فکر میکنم این از معایب بزرگش بود

chobin48
03-08-2010, 23:44
کوک خوبی بود اما در بعضی از هوم اسکرینها کلید چپ و راست در میانبرها تعریف نشده است و چیزی بنام دایلر رو نمیشه پیدا کرد فکر میکنم این از معایب بزرگش بود

دوست عزیز این عیب این کوک نیست عیب خود هوم اسکرینه که کلید داییلر و...نداره من توچندتااز کوک های خارجی هم بااین مشکل روبرو شدم

Hapoofesgeli
04-08-2010, 13:04
این هم والپیپرا

:ea::cl::bq:
:hello:
نشد دیگه :cm:
من داون وال اصلی آیفن 4 رو که واسه این گوشیا درست کردن رو می خوام(به اسکرین شات توجه کنید)
ممنون

farokh12
04-08-2010, 22:06
مرسی خیلی باحاله.فقط چطوری میشه آیکون بعضی برنامه ها رو که خودم نصب میکنم به آکونای آیفون اضافه کنم؟؟؟

HOSSEIN_MEDIA
05-08-2010, 10:35
سلام . برعکس بقیه فیرمور های جناب رضایی که باگ های عجیبی داشت این یکی به نظرم خیلی خوبه . ارزش تست کردن رو داره .
با تشکر از جناب رضایی بابت ساخت و آقای مکنزی بابت آپلود در سایت .

chobin48
05-08-2010, 11:17
مرسی خیلی باحاله.فقط چطوری میشه آیکون بعضی برنامه ها رو که خودم نصب میکنم به آکونای آیفون اضافه کنم؟؟؟

اگه به فایل های اضافه شده در مموری کارتتون توجه کنید یک فایل و یک فولدر به نام های icons.xml و icons در بین اونها به چشم میخوره.....
شما میتوانید فایل icons.xml را با notpad باز کنید و تغییرات خود و همچنین آیکون موارد رو تعویض کنید.
هر بخشی از گوشی یک فایل exe دارد که در مسیر sys قرار دارد....شما میتواننید اونها رو با موارد دلخواهتئن تعویض کنید.

zoro77
06-08-2010, 00:08
اگه به فایل های اضافه شده در مموری کارتتون توجه کنید یک فایل و یک فولدر به نام های icons.xml و icons در بین اونها به چشم میخوره.....
شما میتوانید فایل icons.xml را با notpad باز کنید و تغییرات خود و همچنین آیکون موارد رو تعویض کنید.
هر بخشی از گوشی یک فایل exe دارد که در مسیر sys قرار دارد....شما میتواننید اونها رو با موارد دلخواهتئن تعویض کنید.

هرکاری کردم نشد جایگزین نشد
باز نمیشه

makhmalbaf22
06-08-2010, 02:13
میشه یکم بیشتر توضیح بدی عزیزم .ممنون

makhmalbaf22
06-08-2010, 05:29
عزیزم یه لطفی می کنی یه راهی هم واسه برگردوندن ویبره کلید قفل گوشی به ما نشون بدی؟ بازم ممنون

chobin48
06-08-2010, 11:19
عزیزم یه لطفی می کنی یه راهی هم واسه برگردوندن ویبره کلید قفل گوشی به ما نشون بدی؟ بازم ممنون

دوست عزیز
شما باید با nokia editor فایل ppm رو اکستراکت کنید. و به مسیر زیر برید:
private\10282BC4

و فولدر با نام 10282BC4 رو پاک کنید سپس دوباره فلش بزنید. :bp:

zoro77
06-08-2010, 16:46
میشه یکم بیشتر توضیح بدی عزیزم .ممنون

مثلا میخوام BTSwitch رو به هوم سکرین ایفون اضافه کنم نمیشه

<icon app_name="BTSwitch" app_image="BTSwitch.png" app_exe="BTSwitch.exe" app_type="app" />

makhmalbaf22
06-08-2010, 19:37
سلام به chobin عزیزم و ممنون از جوابت .من الان این کوک رو روی گوشیم دارم .بگو الان چکار کنم .
می تونم با فعال کردن open for all این فایلو از همین مسیر توی گوشی پاک کنم؟ بازم ممنون

chobin48
07-08-2010, 13:37
سلام به chobin عزیزم و ممنون از جوابت .من الان این کوک رو روی گوشیم دارم .بگو الان چکار کنم .
می تونم با فعال کردن open for all این فایلو از همین مسیر توی گوشی پاک کنم؟ بازم ممنون

دوست عزیز نمیشه باید فیل ppm را اکستراکت کنی وفایل موردنظررو پاک کنی :dh:

tiyam 01
08-08-2010, 09:53
فایل uda فقط 270 بایته درسته؟

sn1933
08-08-2010, 10:01
فایل uda فقط 270 بایته درسته؟

اره درسته

abolfazl66
13-08-2010, 20:41
سلام. اگه ویبره بزاری بمونه بهتره.............:dg:

hessam1
15-08-2010, 15:45
سلام اگه شد به اقاي رضايي بگيد نميشه تو فريمور بعدي وقتي بلوتوث مياد بره تو رم و تو sms نره

mehtea
16-08-2010, 10:23
سلام اگه شد به اقاي رضايي بگيد نميشه تو فريمور بعدي وقتي بلوتوث مياد بره تو رم و تو sms نره

فکر نکنم همچین چیزی بشه چون هر چی گوشی نوکیا تا حالا دیدم اینجورین
البته به نظر من همینجوری که خیلی بهتره

hamidreza
18-08-2010, 08:32
دوستان میشه از این فریمو برا 5530 هم استفاده کنیم؟
اگه نه میشه یکی از دوستان همچین فریموری برا 5530 درس کنه؟

bluechalenger
18-08-2010, 16:33
دوستان من با uda ضمیمه شده فلش زدم ولی هوم اسکرین یه جور دیگه شده و با اسکرین شاتها تفاوت داره (خیلی ریز و در هم ریخته هست ) این uda همون ape variant هست ؟؟؟