PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نوکیا به بازی بر می‌گردد، MeeGo رو در رو با iPhone و Android

f.a.r.i
03-08-2010, 14:34
http://noknok.tv/wp-content/uploads/2010/04/nokia-meego-tablet.jpg

من یکی از طرفداران همیشگی نوکیا بودم و نسبت به آن تعصب داشتم. کیفیت ساخت و راحتی کار با سیمبیان در کنار پایداری خوبی که دارد موجب می‌شود که انتخاب اولم را به او اختصاص دهم. ولی این بار، چند ماه پس از خرید آخر گوشی نوکیا خود پشیمان شدم. چرا؟ نوکیا که همان نوکیاست. بله دقیقاً اشکال کار همین است! نوکیا همان نوکیاست که سال‌های قبل بود بدون اینکه تغییری کرده باشد و این در دنیای امروز که عصر شبکه‌های اجتماعی و پیوند با زندگی کاربران است امتیاز منفی به حساب می‌آید.
نوکیا مثل پدربزرگ من است که به عادات و سنت‌های گذشته وابسته است و تغییرات امروزی را دوست ندارد. اگر به گوشی‌های سیمبیان سری 60 ویرایش اول تا پنجم نگاهی بیاندازیم، نوآوری شگرفی را در مشاهده نمی‌کنیم تا بخواهیم در طول این 8 سال آن‌ را برجسته کنیم و بگوییم با تعویض گوشی خود چیز جدیدی به دست آوردیم. همگی از یک منوی ماتریسی همیشگی و و عملکردی خشک و خسته کننده استفاده می‌کنند. از اپلیکیشن‌ها هم چیزی نگویم بهتر است

نوکیا سهم اول بازار گوشی‌ها را در جهان در اختیار دارد و نگه داشتن کاربرانش شاید آنقدر مهم باشد که ترجیح می‌دهد بجای چیزهای جدید همان سیمبیان خشک را تحویل کاربر دهد، این سیاست شاید تا 2 سال پیش موفق‌آمیز بود بود ولی امروز دیگه جایی در بازار موبایل‌ها ندارد.
دنیای جدید به سمت استفاده از اسمارت‌فون‌ها با هزاران اپلیکیشن گوناگون و پیوند با شبکه‌های اجتماعی رفته، دیگر برای کاربر کیفیت دوربین و صدا بلندگو مهم نیست بلکه توانایی اتصال به شبکه دوستان اینترنتی و استفاده از اپلیکیشن‌ها حرف اول را می‌زند، اینکه بتواند براحتی صفحات وب را مرور کنند، پروفایل فیسبوک دوستان خود را ببیند توییت بفرستد و تصویر و ویدیو به اشتراک بگذارد.
قبول کنید که نوکیا در بازار امروز از رقیبان خود عقب افتاده است، جایی که آیفون و اندروید با پشتیبانی دو غول بزرگ [اپل و گوگل] بازار را دارند از چنگ او در‌می‌آورند و آنقدر برای کاربران چیزهای تازه و جذاب دارند که حتی طرفداران با تعصب و قدیمی نوکیا را از راه به در کرده‌اند و بسوی خود کشانده‌اند!

ولی چرا نوکیا کاری نمی‌کند؟ آیا دست روی دست می‌گذارد تا اپل و اندروید او را له کنند؟ نه، خوشبختانه نوکیا [هرچند دیر] فهمید که بیش از این نباید روی سیمبیان پیر وقت خود را تلف کند از این رو اعلام کرد نوکیا N8 که بر پایه Symbian^3 است و تا سه ماه دیگر به بازار می آید آخرین سری N خواهد بود که از این سیستم‌عامل استفاده می‌کند و جای او را سیستم‌عامل جدیدی به نام MeeGo در گوشی‌های High-End نوکیا خواهد گرفت.
حالا این MeeGo چیست؟ میگُ یک پروژه متن‌باز سیستم‌عامل وسایل قابل حمل بر پایه لینوکس است که از ادغام پروژه Moblin شرکت اینتل و Maemo نوکیا بدنیا آمده است و و طیف وسیعی از پلتفرم‌های سخت‌افزاری همچون کامپیوترها، موبایل‌ها، نت‌بوک‌ها ، تبلت‌ها تلویزیون و سیستم‌های ناوبری اتوموبیل‌ها را هدف قرار داده است.
این سیستم‌عامل قرار است به جنگ گوگل کروم، اندروید و آیفون اپل برود. اینتل بشدت در تلاش است تا چیپست‌های خود را وارد تجهیزات قابل حمل کند و نوکیا به یک پلتفرم مترقی و توسعه دوست نیاز دارد تا آن را جایگزین سیمبیان خود و اینگونه عقب افتادگیش را در بازار گوشی‌های هوشمند جبران سازد. ولی آیا نوکیا با سیستم عامل MeeGo خواهد توانست به بازی برگردد یا نه؟ باید منتظر بود و دید.

c : http://itline.ir/2010/07/nokia-meego/

hosseingrami
03-08-2010, 14:59
حرفات کاملا درستند و باهاش موافقم ولي رقابت هست که همه چيز زو معلوم ميکند!
اگه دقت کنيد اپل و نوکيا يک سياست مسخره دارند و اينکه دلشون ميخاد همه چي انحصاري و مطعلق به خودشون باشه که اين جلوي پيشرفت رو ميگيره!
شما فکر کنيد نوکيا مثا سامسونگ سيستم عامل جديدشو بياره رو کار و مثل ماعمو از اون پتيباني نکنه چه فايده؟ويا اين که به نظر من اگه گوشي هاي آندرويدي در کنار بقيه گوشي هاش ميزد موفق بود!؟

AmirSAMSUNG
03-08-2010, 16:03
این کارای انحصاری نوکیا هستش که اونو از قافله عقب انداخته. چه ایرادی داره نوکیا یکم به علایق مشتریاش اهمیت بده نه خودش!

dark ghost
03-08-2010, 17:01
به نظر من نوکیا راه خودش رو بعد از 3 سال سردرگمی پیدا کرده
سیمبین انتقال داده به گوشی های رده متوسطش ...پلت فرم اس 40 رو توسعه داده
و میی گو رو همانند غالب شرکت های عمده انتخاب کرده برای محصولات های اند
سیستم عامل هاشو اپن سورس کرده و
کیو تی رو بعنوان یه برگ برنده رو کرده
سفارش مقاله کیو تی رو هم به مهرداد عزیز دادیم ایشالا بزودی حاضر میشه
و مقاله ای جالبی خواهد بود در مورد این که نوکیا چه استراتژی رو پیش گرفته

جکسون
03-08-2010, 17:19
کاملا با حرفات موافقم

نوکیا مانند پدربزرگ شما هیج سبک و سیستم عامل جدید رو قبول نمیکنه و فقط ظاهر و دوربین و صدا رو کم و زیاد میکنه
ببینیم میگو چه خواهد کرد

جکسون
03-08-2010, 17:32
این 2 عکس هم به پست اول اضافه کنید بد نیست
http://www.blogcdn.com/www.downloadsquad.com/media/2010/06/meego.jpg

http://3.bp.blogspot.com/_umXzYyxZb4g/S8zY9BFEp_I/AAAAAAAAALQ/iD4NPVzbd9I/s1600/nokia-intel-meego.jpg

KING ERFAN
04-08-2010, 22:43
پس شايد برگ برنده اي كه نوكيا ازش دم ميزد اين سيستم عامل جديدشه. فقط اين واسم جالب بود كه نوكيا دست از سر سيمبين بر داشت.شايد همين عقب افتادن از شركت هايه ديگه باعث شده.اين عقب افتادن از رقابت هر شكستي كه واسه نوكيا به دنبال داشت يه طرف.
دست برداشتن از سيمبيان يه طرف ديگه

Amirrasa
05-08-2010, 11:23
این 2 عکس هم به پست اول اضافه کنید بد نیست
http://www.blogcdn.com/www.downloadsquad.com/media/2010/06/meego.jpg

http://3.bp.blogspot.com/_umxzyyxzb4g/s8zy9bfep_i/aaaaaaaaalq/id4npvzbd9i/s1600/nokia-intel-meego.jpg

داداش شرمنده
این چه گوشی ای هستش؟ به نظر نمیاد کار نوکیا باشه

f.a.r.i
05-08-2010, 12:40
این گوشی کانسبت هست و فقط برای نشان دادن قدرت سیستم عامل می گو هستش.
البته یه خبر خوش که نوکیا اولین و ÷یشرفته ترین گوشی خودش با این سیستم عامل رو در 5 شهریور معرفی میکنه (فکر کنم n10 )

®313
07-08-2010, 13:43
بله منم با حرف شما موافقم ولي اين جوري كه خبرها نشون ميده اگه MeeGo بياد كه بر پايه ي پردازنده هاي intel برنامه نويسي شده اند، شايد نوكيا بتونه جاي قبلي خودشو ميون مردم باز كنه.

:bf::bf::bf:

Atlantis
08-08-2010, 11:19
نوکیا توانایی بزگشت به روزهای اوج رو داره ولی بعید میدونم اندروید و آیفون اجازه بدن :bt:

hooshyarhadi
09-08-2010, 13:32
نوکیا توانایی بزگشت به روزهای اوج رو داره ولی بعید میدونم اندروید و آیفون اجازه بدن :bt:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ....... ، سیمبین دوباره به دنیای پر رقابت گوشی های هوشمند بازگشته است و در همین مورد آمارها نشان می دهند که در سه ماهه دوم سال جاری میلادی 27 میلیون گوشی هوشمند سیمبین فروخته شده است. روزانه 298 هزار گوشی سیمبین فروخته می شود
در حالی که گوگل نیز اخیرا اعلام کرد که روزانه 160 هزار گوشی آندرویدی فروخته می شود و میزان فروش گوشی های iphone نیز از سوی 8.4 Apple میلیون گوشی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی برآورد شده که به تعبیری 93 هزار گوشی در روز می شود.
نمیدونم چرا بعضی ها فکر میکنن چون گوشی سیمبیان دوست ندارن کل دنیا هم دوست ندارند
امار گویاست سیمبیان 2 برابر آندرویید و 3 برابر آیفون تازه سیمبیان 3 نیومده

mahdihaj
09-08-2010, 13:49
دوستان اوايل پاييز meego ريليز مي شه و به احتمال قوي اولين ميزبان او كسي نيست جز n900 .

mosi2010
09-08-2010, 20:30
درسته میگو میتونه نوکیا رو به اپل نزدیک کنه ولی نمی تونه به این زودی ازش عبور کنه چون میگو تازه میخواد بیاد و برنامه زیادی در سالهای اول نخواهد داشت تازه اوایلش به احتمال زیاد باگ هایی خواهد داشت که بعد از چند ورژن و چند سال حل میشه

KING ERFAN
10-08-2010, 23:31
اگه يكم كلي تر نگاه كنيم ميفهميم كه همه چيز يه روز تغيير ميكنه.خواسته يا ناخواسته.الان هم وقت تغيير تو نوكياست.سيمبين ديگه نميتونه نياز هايه طرفداران نوكيا رو براورد كنه.اين رو من نميگم.امار ها ميگن.وقتي سيستم عامل نوپايي مثله اندروييد مياد در يك برهه ي زمانيه مشترك يك دوم سيمبين فروش ميكنه اين تلنگر بايد به نوكيا بخوره كه وقت تغيير رسيده.تغيير هم هميشه سخت بوده وهست.اين كاره نوكيا هم كه در فكر طراحيه سيستم عامل هايه تازه هستش كاره خوبيه وبايد اون رو به فال نيك گرفت.

ahoora.maemo
11-08-2010, 00:48
من نمیدونم چرا از این interface میگو خوشم نمیاد؟؟؟!!!! :by:
فک میگنم همین میمو خودمون بهتره..البته باید کامل با میگو کار کرد تا فهمید. اینطوری نمیشه.
ولی راستش من یه گله خیلی بزرگ از n900 دارم.....:bz:
اونم در مورد بازیهاشه.....
چرا این n900 دوتا بازی درستو حسابی و باحال نداره.....
ناگفته نماند که angry birds و bounce و open arena بازیهای خوبین...ولی همین 3 تا بازی کفایت نمیکنه....
من قبلا یه w700 داشتم خداوکیلی شب تا صبح باهاش بازی میکردم (خدا بگم این باطری n900 رو چیکا کنه.شیطونه میگه )..هر روزم یه بازی جدید مینصبیدم..بازیهای بلوتوثی هم که خیلی خیلی خیلی حال میداد.
آخه من وقتی مدرسه بودم w700 داشتم .سر کلاس یه کلمه هم به درس گوش نمیدادیم هی بلوتوث بازی میکردیم.
یکی این سر کلاس یکی اون سر کلاس باهم فوتبال یا ماشین شبکه ای میکردیم.(pes 2009 و v-rally 3d اسم بازی هاست) ای یادش بخیر شرط بندی هم میکردیم سر ساندویچ.
ببخشید یه دفه رفتم تو رویا........چی میگفتم؟:bg:

آها داشتم گله میکردم. آغا چشمتون روز بد نبینه تابستون تموم شد ماهم با معدل 10 رفتیم یقه خونواده رو گرفتیم که: ما این همه زحمت کشیدیم شبو روز درس خوندیم یه گوشی برام بخرید :d

با هزار بدبختی این n900 رو خریدیم اومدیم پیش دوستامون اینهمه پوز دادیم که دیگه ما از اون بازیهای جاوای بچگونه خلاص شدیم هه هه هه.
ولی دیدیم نه.
دوستان خیلی طولش نمیدم چی بگم از کجا بگم.
به جایی رسیدم که دنبال همون بازیهای جاوا رفتم.ای بدختی.
خاک بر سر این micro emulator بکنن که هیچ فایل جاوایی رو نمیخونه.بجز opera.

این 2 سوال رو هم بگم:
1. این میگو چطوریه؟ از جاوا پشتیبانی میکنه؟

2.نکنه بازیهای اینم مثه مایمو باشه..باید بازیهای توپی براش بیاد مثه آیفون.(من عشق بازیم)

البته اینم بگم که maemo به خاطر پوله که اینجوری شده.منظورم اینه که اگه مایمو پشتیبانی مالی داشت یا مثه آیفون بازیهاش فروشی بود که میترکید.مگه نه؟

انشا ا... که میگو n900 و نوکیا رو سر افراز کنه.(بازیهای خوبی هم براش بیاد که که مارو پیش این دوستامون سر افراز کنه)

اها اینم بگم بهترین بازی جاوایی که من عهلشقشم اسمش gravity هست (همون که موتوره رو کنترل میکنی که نیفته)
اگه کسی این بازی رو دوست داره یه تشکری از ما بکنه..
اگرم که نه همینجوری یه تشکری بده در راه خدا.

wild dragon
11-08-2010, 01:07
اولا n8 آخرین گوشی سیمبین نوکیا نیست
به احتمال زیاد سال دیگه هم نوکیا یه گوشی high-end بر پایه سیمبین میده
ضمنا گوشی که قراره با میگو بیاد n9
گوشی های نوکیا مشکلی از نظر توانایی اجرای بازی های گرافیک بالا ندارن
فقط کافیه رو ovi store بیشتر کار کنن

ahoora.maemo
11-08-2010, 01:34
این تیکه رو یادم رفت که بگم.
با نظر دوستم کاملا موافقم.n900 هیچ محدودیتی در اجرای بازیهای گرافیکی نداره ولی مشکل اینه که بازی نداره.
ن900 چیپست گرافیکی جداگانه هم داره و هم cpu قوی 600 mghz که اگه اور کلاک کنی رو 1.5 (جدیدتن کردن) گوشی پرواز میکنه. (n900 به شما بال میده.....red bull ) و بازیهای play 1 رو با emulator رو هوا اجرا میکنه.

منتظر جواب سوالام هستم.

f.a.r.i
12-08-2010, 16:42
این اندروید سیستم عامل خوبیه اما اگه تند تند براش ابدیت نیاد و نخسه اخرش بیاد خیلی سیستم عمل خوبی میشه

مثلا همون i9000 گالاکسی فقط تا اندروید 3 قابل ارتقاست که نخسه های بعدی رو p شتیبانی نمیکنه و یکبار مصرف میشه بهتره براش فریمور بیاد اگه اینجوری بود حتما یه گوشی اندرویدی میگرفتم

mahdihaj
08-09-2010, 14:58
دوستان متاسفانه ان 900 مظلوم واقع شده!

الان آندرويد روي ان 900 مثل آب خوردن اجرا ميشه ولي هيچ كي نمي دونه. به نظرم در حق ان900 جفا شده.

در ضمن مييگو اولين ميزبانش به احتمال زياد كسي نيز جز ان900 .

sin-sin
08-09-2010, 15:18
به نظر من meego فقط میتونه نوکیا رو در لیست مدعیان گوشی نگه داره، نوکیا برای اینکه بشه مثل سابق به یک برنامه فضایی نیاز داره نه meego یا symbian3 که فقط ورژنی جدید از ورژن های قبلی میباشد، نه meego که تقلیدی از اپل و سیستم عامل آندروید میباشد.

pc boy
08-09-2010, 15:24
نه دیگه!!!
نشد، نمیشه هر چیزی که اومد و شبیه چیز دیگه بود بگیم که تقلید از اونه!!!:4:
الان بیشتر برنامه ها از یه جور محیط گرافیکی استفاده می کنن، نمیشه بگیم که کلا همه برنامه ها تقلیدی از همدیگه هستن!!!

f.a.r.i
08-09-2010, 23:07
فكر ميكنيد عامل برتري اندرويد و ايفون چيه ؟

بله درست فهميديد ساپورت قوي نرم افزاري

.
.
.
.

به نظر من نوكيا با ساپورت درست و حسابي همين سيمبين ميتونست به موقعيت قبليش برگرده
اگه مثل ايفون و اندرويد اين سيبيت نخسه 5 رو ساپورت ميكرد. خداشاهده 100 سال ديگه هم ايفون و اندرويد به پاش نميرسيدند.
خودتون ميدونيد كه سيمبين پتانسيلش زياده اما حمايت ازش كم ..............

همين مايمو رو هم عين ادم ساپورت ميكردند به خدا ايفون و اندرويد به گردش هم نميرسيدند.

.: HAMID :.
08-09-2010, 23:46
فكر ميكنيد عامل برتري اندرويد و ايفون چيه ؟

بله درست فهميديد ساپورت قوي نرم افزاري

.
.
.
.

به نظر من نوكيا با ساپورت درست و حسابي همين سيمبين ميتونست به موقعيت قبليش برگرده
اگه مثل ايفون و اندرويد اين سيبيت نخسه 5 رو ساپورت ميكرد. خداشاهده 100 سال ديگه هم ايفون و اندرويد به پاش نميرسيدند.
خودتون ميدونيد كه سيمبين پتانسيلش زياده اما حمايت ازش كم ..............

همين مايمو رو هم عين ادم ساپورت ميكردند به خدا ايفون و اندرويد به گردش هم نميرسيدند.

دوست عزیز خیلی تابلو هست که با تعصب شدید حرف میزنید من خودم اوسای سیمبیان بودم اما سیستم عامل سیمبیان لجن بود و محدود از نظر برنامه نویسی. اولین سیستم عامل برتر جهان :1-مک-2آندورید-3-ویندوز موبایل-4-بادا سیمبیان که ریخته بشه تو سطل آشغال.نا گفته نماند من خودم عشق سیمبیان بودم اما اینتر فیسش مسخرست لا مصب.خود آندروید هم بر گرفته از مک هست ولی سیمبیان و meego حرفی واسه گفتن ندارن و باید بزنن جاده خاکی.ولی این N9 نوکیا گوشیی حیفی بود که با سیستم عامل مسخره ی سیمبیان بیرون داد و دیگه دست از سر سی پی یو مسخره ی ARM بر داشت واسه N9 و رفته سراغ سی پی یو های قدرتمند Qualcomm اچ تی سی که خیلی خدا هستن اگه بره سراغ اینتل و گرافیک و.. پیشرفت بده میترکونه و سیستم عامل توپ بزنه هیمن بادا سیستم عامل جدید سامسونگ meego رو میخوره و خوب داره پیشرفت میکنه من که دیگه حسابی رو نوکیا باز نمیکنم نوکیا دیگه باید درش تخته شه موتورلا هم دیگه قد علم کرده جلو و نوکیا.
شما این دو تا غول رو ببین و مشخصاتشون رو بخون:
HTC Gold (http://www.gsmarena.com/htc_gold-3338.php)

HTC Desire HD (http://www.gsmarena.com/htc_desire_hd-3468.php)

داداش بعد میفهمی که نوکیا کجا و شرکتهای دیگه کجا؟؟؟ که نوکیا دیگه واقعا تعطیل شده منم کسی نیستم بخوام نظر بدم من نوکر همه ی اساتید محترم سایت هستم

f.a.r.i
09-09-2010, 08:09
nokia n9 سيستمش MeeGo هست.
نيومده شما داري دربارش نظر ميدي ؟

09-09-2010, 09:58
nokia n9 سيستمش MeeGo هست.
جالبه شما در مورد گوشی اطلاعات نداری بعد بحث هم میکنی داداش گلم حقیقت تلخه اما مک و آندورید بهترین سیستم عامل های جهان هستند بعدشم ویندوز و بادا خوبه بقیرم بنریز آشغالی.
نيومده شما داري دربارش نظر ميدي ؟
کجای کاری داداش پس من دارم اینجا روزه میخونم واست؟؟چرا جک میگی Meego کجاست؟؟ خیلی وقته اینم مشخصاتش نه خیر سیستم عاملش سیمبیان 3^ هست.دوست عزیز دست از تعصب خنده دار بکشید...
اینم گوشیی که میگی نیومده.به نظرم خیلی آشغاله در حد دیزایر هم نیست فقط 64 گیگ هارد واسش گذاشتن...
نوکیا بهتره بره واسه tphone ایرانی بوق بزنه در حدی نیست بخواد با آیفون و HTC و ساموسنگ و موتورولا در بیفته اینو ثابت میکنم مگه اینکه درست از سیمبیان لجن برداره و از نظر گرافیک و سخت افزار و... گوشیشو تقویت کنه تا حرفی داشته باشه واسه گفتن.
بیا اینم N9 مزخرف که همش طرفدارشی مشخصاتشو بخوت با Desire HD و Gold مقایسه کن خودت میفهمی و دیگه الکی بحث نمیکنی.
موفق باشی:
Nokia N9 (http://www.gsmarena.com/nokia_n9-3398.php)

mahdihaj
09-09-2010, 10:28
کجای کاری داداش پس من دارم اینجا روزه میخونم واست؟؟چرا جک میگی Meego کجاست؟؟ خیلی وقته اینم مشخصاتش نه خیر سیستم عاملش سیمبیان 3^ هست.دوست عزیز دست از تعصب خنده دار بکشید...
اینم گوشیی که میگی نیومده.به نظرم خیلی آشغاله در حد دیزایر هم نیست فقط 64 گیگ هارد واسش گذاشتن...
نوکیا بهتره بره واسه tphone ایرانی بوق بزنه در حدی نیست بخواد با آیفون و HTC و ساموسنگ و موتورولا در بیفته اینو ثابت میکنم مگه اینکه درست از سیمبیان لجن برداره و از نظر گرافیک و سخت افزار و... گوشیشو تقویت کنه تا حرفی داشته باشه واسه گفتن.
بیا اینم N9 مزخرف که همش طرفدارشی مشخصاتشو بخوت با Desire HD و Gold مقایسه کن خودت میفهمی و دیگه الکی بحث نمیکنی.
موفق باشی:
Nokia N9 (http://www.gsmarena.com/nokia_n9-3398.php)

تعصب! شما كه ديگه داره ازت تعصب ميريزه! :cx:

آيفون گرفتي ديگه از دنياي نوكيا خبر نداري. :bz:
فعلا كه هنوز گوشي هاي سيمبيان در ليست اول فروش هست.

قبول دارم سيمبيان تكراري شده.
:dg:
اما شما راجعبه گوشيي كه نديدي و سيستم عاملي كه نديدي چطور نظر ميدي.؟!! :bi:

EmmaWLove
09-09-2010, 10:38
من همین الان از نظر ساپورت نرم افزاری سیمبین رو خوب میدونم. هر برنامه ای خواستم روی سیمبین در چند نوع و مدل مختلف اومده.
مگه آدم از سیستم عامل چی میخواد. همه چیز که زیبایی نیست.
اصلاٌ به من بگین چه برنامه ای روی آندروید وجود داره که روی سیمبین نیومده؟؟؟
اگه زیبایی میخواینم اینقدر تم و برنامه واسه سیمبین اومده که گوشی رو از این رو به اون رو میکنن. مثل برنامه spb
من مطمئنم که میگو موفق میشه

f.a.r.i
11-09-2010, 17:20
در حقيقت سيمبين ديگه نيتونه با مك و اندرويد رقابت كنه ..... چون پير شده و خيلي وقته اومده ...
اما MeeGo كه نوكيا داره به شدت روش كار ميكنه رقيب اصلي ايفون و اندرويده
سال 2010 رو بايد سال ظهور سيستم عامل هاي تلفن همراه دانست.
به نظر من اواخر سال 2011 ميزان قدرت و ساپورت نرم افزاري سيستم عامل هاي نوظهور معلوم ميشه.

N.A.V.V.A.B
11-09-2010, 21:56
آقا من الان دیزایر دستمه حدود 2 ماهی میشه ولی زیاد با آندرویید حال نکردم و بعد از این مدت که اپن سورس بودنه این سیستم عاملو مشتقاتش واسم تکراری شد میبینم نه گوشیم صدا داره نه دوربین داره نه فیلمبرداری درست داره نه DIVx پخش میکنه و ... اینا دقیقا چیزاییه که آدم به وفور وقتی یه خرابه ای میره بهش نیاز پیدا میکنه وگرنه که 4تا نرم افزار آدم میخواست رو همون سیمبیانم بود... تازه اینا به کنار سیمبین به حقوق معنوی مشتریش کاری نداشت و میدونستی گوشی لعنتیت ماله خودته و یه سایه سنگین مثل گوگل همینطور بالا سرت نبود و مثل این آندرویید لعنتی که قشنگ عینهو یه سازمان آماریو جاسوسیه و کانتکتامو تمومه اطلاعات شخصیشونو به راحتی بکاپ گرفته!!! از کجا معلوم بقیه اطلاعاتم در امان باشه...!؟ هر روزم یه مدل رام میاد که هر کودومش یه مشکل داره و اکثرا غیر پایدار ازون رامه رسمیش گرفته تا کاستوماش که ریلیز میشندو هیچ کنترلی روشون نیست.خلاصه شدیدا احساس میکنم 600 تومن پول بی زبونو به خاکو خون کشیدم.همون ان 8 بیاد رو هوا زدمش به خدا.آخه اپنیم حدی داره این آندرویید دیگه از اپن گذشته به گشاد رسیده!!!! اصلا معلوم نیست نرم افزاری که از مارکت دانلود میکنیو کی نوشته برنامشو واقعا نرم افزاره یا یه نفر داره گند میزنه تو گوشیتو اطلاعات بر میداره...
الهی فدای نوکیاو اون سیمبین خشکش بشم منو ببخش بهت خیانت کردم بعداز 5 سال واقعا پشیمونم...

x_zarbat
11-09-2010, 22:09
سلام به همه
من نظر اینه که اندروید اینده درخشانی داره و فکر نکنم هیچ سیستم عاملی حتی توانای این رو نداره که خودشو رقیب اندروید حساب کنه
شما 1 سال دیگه به حرف من میرسید میبینید که هیچ چیز جلوی اندروید رو نمیگیره
نمونش سامسونگ i9000 گالکسی هست که فکر کنم بهترین گوشی بازار باشه!!!

12-09-2010, 15:12
آقا من الان دیزایر دستمه حدود 2 ماهی میشه ولی زیاد با آندرویید حال نکردم و بعد از این مدت که اپن سورس بودنه این سیستم عاملو مشتقاتش واسم تکراری شد میبینم نه گوشیم صدا داره نه دوربین داره نه فیلمبرداری درست داره نه divx پخش میکنه و ... اینا دقیقا چیزاییه که آدم به وفور وقتی یه خرابه ای میره بهش نیاز پیدا میکنه وگرنه که 4تا نرم افزار آدم میخواست رو همون سیمبیانم بود... تازه اینا به کنار سیمبین به حقوق معنوی مشتریش کاری نداشت و میدونستی گوشی لعنتیت ماله خودته و یه سایه سنگین مثل گوگل همینطور بالا سرت نبود و مثل این آندرویید لعنتی که قشنگ عینهو یه سازمان آماریو جاسوسیه و کانتکتامو تمومه اطلاعات شخصیشونو به راحتی بکاپ گرفته!!! از کجا معلوم بقیه اطلاعاتم در امان باشه...!؟ هر روزم یه مدل رام میاد که هر کودومش یه مشکل داره و اکثرا غیر پایدار ازون رامه رسمیش گرفته تا کاستوماش که ریلیز میشندو هیچ کنترلی روشون نیست.خلاصه شدیدا احساس میکنم 600 تومن پول بی زبونو به خاکو خون کشیدم.همون ان 8 بیاد رو هوا زدمش به خدا.آخه اپنیم حدی داره این آندرویید دیگه از اپن گذشته به گشاد رسیده!!!! اصلا معلوم نیست نرم افزاری که از مارکت دانلود میکنیو کی نوشته برنامشو واقعا نرم افزاره یا یه نفر داره گند میزنه تو گوشیتو اطلاعات بر میداره...
الهی فدای نوکیاو اون سیمبین خشکش بشم منو ببخش بهت خیانت کردم بعداز 5 سال واقعا پشیمونم...
سلام دوست عزیز خوبی؟؟
دوست گلم خیلی خنده دار حرف زدی گوگل اطلاعات شخصی من و شما رو میخواد چیکار اصلا بک آپ بگیره مثلا من ایمیل میدم به رفیقم داری میای آهنگایی که دانلود کردی رو وردار بیار آخه به چه درد گوگل میخوره.یا مثلا آهنگ واسه دوستت فرستادی یا احوال پرسی روز مره؟؟
اینا یه سری خیال هست واسه خودت درست کردی داداش مگه گوگل سازمان اطلاعاتی سیاه آمریکاست یا موساد اسرائیل ؟؟شک نکن سیمبیان رو وقتی خاکش کردن خیلی سر قبرش گریه کردیم اما دیگه پیر شده بود و ناتوان حالا نوبت جووناست مثل آندروید و مک.
البته مک خداست اما آندروید هم با این پیشرفتی که داره میکنه قول میدم پا به پای مک بتونه پیشرفت کنه. من خودم مطمئنم شما 1 سال دیگه ببین این آندورید چی میشه بابت اطلاعات دزدی نترس گوگل اینجوری نیست اتفاقا بر عکس مطمئن ترین جاست خیالت راحت بعدشم من و شما وزیر امور خارجه مملکت یا رئیس جمهور نیستیم یا سرتیپ تمام مملکت نیستیم البته اونام اسرار و حرفای محرمانشون رو تو ایمیل نمیزنن دوست عزیزم فقط محض اطلاعت عرض کنم خیالت جمع هم بهترین گوشی رو داری هم یکی از بهترین سیستم عامل های جهان رو داری دوست گلم.
شرمنده پر حرفی کردیم و ما هم کسی نیستیم بخوایم نظر بدیم در حد اساتید گل اما نظرمون رو گفتیم.
موفق باشید

f.a.r.i
12-09-2010, 15:41
دوستمون منظورش حذف بدون اجازه برنامه ها توسط گوگل از طريق اينترنته

ولي من فكر كنم با اومدن MeeGo , win phone7

دنياي سيستم عامل ها دچار تحولات ساسي بشه ...........

هر چي فضاي رقابت بيشتر شه به نفع كاربر هاست.

AmirSAMSUNG
13-09-2010, 14:15
تا زمانی که نوکیا این سیمبینو نبوسه نزاره کنار چاره ای جز قبول شکست نداره ولی خوشحالم که داره روMeeGo حداقل کار میکنه ولی بازم دیره باید زودتر از اینا این کارو میکرد.

N.A.V.V.A.B
13-09-2010, 21:58
سلام دوست عزیز خوبی؟؟
دوست گلم خیلی خنده دار حرف زدی گوگل اطلاعات شخصی من و شما رو میخواد چیکار اصلا بک آپ بگیره مثلا من ایمیل میدم به رفیقم داری میای آهنگایی که دانلود کردی رو وردار بیار آخه به چه درد گوگل میخوره.یا مثلا آهنگ واسه دوستت فرستادی یا احوال پرسی روز مره؟؟
اینا یه سری خیال هست واسه خودت درست کردی داداش مگه گوگل سازمان اطلاعاتی سیاه آمریکاست یا موساد اسرائیل ؟؟شک نکن سیمبیان رو وقتی خاکش کردن خیلی سر قبرش گریه کردیم اما دیگه پیر شده بود و ناتوان حالا نوبت جووناست مثل آندروید و مک.
البته مک خداست اما آندروید هم با این پیشرفتی که داره میکنه قول میدم پا به پای مک بتونه پیشرفت کنه. من خودم مطمئنم شما 1 سال دیگه ببین این آندورید چی میشه بابت اطلاعات دزدی نترس گوگل اینجوری نیست اتفاقا بر عکس مطمئن ترین جاست خیالت راحت بعدشم من و شما وزیر امور خارجه مملکت یا رئیس جمهور نیستیم یا سرتیپ تمام مملکت نیستیم البته اونام اسرار و حرفای محرمانشون رو تو ایمیل نمیزنن دوست عزیزم فقط محض اطلاعت عرض کنم خیالت جمع هم بهترین گوشی رو داری هم یکی از بهترین سیستم عامل های جهان رو داری دوست گلم.
شرمنده پر حرفی کردیم و ما هم کسی نیستیم بخوایم نظر بدیم در حد اساتید گل اما نظرمون رو گفتیم.
موفق باشید

من خوبم شما چطوری؟؟
گلم حرفت مثل این میمونه که یه نفر از پنجره خونه مقابل وایسه صبح تا شب خونه و زندگی شخصیتو سیر کنه،توام ببینیو حسش کنی،به دردشم نمیخوره اما حالش فضولیه،اونوقت عذر میخوام شما دیگه احساس آرامشو امنیتو مالکیت میکنی رو خونت؟؟؟!!!
نگو آره که جواب سوال اولیمو کامل میگیرم...
این ازین.
حالا میخوام واسه منی که نه دیزایرو آندرویید داشتم نه سیمبینو نوکیا و دارم آدامس میترکونم 5 ساله با انوا اقسام گوشیا مزایای گوشیه دیزایرو نسبت به ان 8 که داره میاد و تقریبا توی یه رده قیمتین بگی...
غیر از اپن سورس بودن چیزی داره رو کنه؟
حالا این اپن سورسی به چه دردی میخوره؟ اینکه روزی 100تا نرم افزار با یه قابلیت بیاد یکیشم کار یه نرم افزارو درست و کامل انجام نده؟؟ میخوام صدسال نیاد سگ یه نرم افزار سیمبین که همه جور فن حریف بود شرف داره...
یا مثلا هرچی آیکن میخوای بزاریو برداریو با منوهای گوشی بازی کنی؟ اینم صدسال نمیخوام،میخوام خبرم وقتی یه قبرسونی رفتم بتونم یه فیلم درست بگیرم که نه افت فریم داشته باشه نه هیچی،که وقتی ازون قبرسون برگشتم فیلمرو بزارم ببینم نه اینکه فقط فکر کرده باشم فیلم گرفتمو این فیلم واقعیم به درد لا جرز بخوره.دراین موردم سگ ان 95 نوکیا که ماله چندسال پیشه باز به این شرف داره و صداش...
در ضمن فکر کنم شما فقط اخبار گوشی دنبال میکنیو خبر از دادگاههای پی در پی این دوستان گوگلیتون واسه جاسوسیه سیار از چند مرکزو خونه با تجهیزات کامل با ون ندارید،یا همون جی میلشون که تازه متوجه گشتیم که تمامه مکالماتو ... ما در اختیار چندین نفره دیگه قرار گرفته.حالا فرضم میکنم به قول جنابعالی به در خودشون نخوره اما گوگل کمپانیه که میخواد همیشه نشون بده مثل موتور جستجوگرش خوب ترکرو جاسوسیه و قدرت نفوذ داره و برای اثبات این مسئله از هیچ روشی از جمله در اختیار گذاشتنه اطلاعات افرادی در اختیار افراد دیگه فروگزار نیست...

14-09-2010, 16:58
من خوبم شما چطوری؟؟
گلم حرفت مثل این میمونه که یه نفر از پنجره خونه مقابل وایسه صبح تا شب خونه و زندگی شخصیتو سیر کنه،توام ببینیو حسش کنی،به دردشم نمیخوره اما حالش فضولیه،اونوقت عذر میخوام شما دیگه احساس آرامشو امنیتو مالکیت میکنی رو خونت؟؟؟!!!
نگو آره که جواب سوال اولیمو کامل میگیرم...
این ازین.
حالا میخوام واسه منی که نه دیزایرو آندرویید داشتم نه سیمبینو نوکیا و دارم آدامس میترکونم 5 ساله با انوا اقسام گوشیا مزایای گوشیه دیزایرو نسبت به ان 8 که داره میاد و تقریبا توی یه رده قیمتین بگی...
غیر از اپن سورس بودن چیزی داره رو کنه؟
حالا این اپن سورسی به چه دردی میخوره؟ اینکه روزی 100تا نرم افزار با یه قابلیت بیاد یکیشم کار یه نرم افزارو درست و کامل انجام نده؟؟ میخوام صدسال نیاد سگ یه نرم افزار سیمبین که همه جور فن حریف بود شرف داره...
یا مثلا هرچی آیکن میخوای بزاریو برداریو با منوهای گوشی بازی کنی؟ اینم صدسال نمیخوام،میخوام خبرم وقتی یه قبرسونی رفتم بتونم یه فیلم درست بگیرم که نه افت فریم داشته باشه نه هیچی،که وقتی ازون قبرسون برگشتم فیلمرو بزارم ببینم نه اینکه فقط فکر کرده باشم فیلم گرفتمو این فیلم واقعیم به درد لا جرز بخوره.دراین موردم سگ ان 95 نوکیا که ماله چندسال پیشه باز به این شرف داره و صداش...
در ضمن فکر کنم شما فقط اخبار گوشی دنبال میکنیو خبر از دادگاههای پی در پی این دوستان گوگلیتون واسه جاسوسیه سیار از چند مرکزو خونه با تجهیزات کامل با ون ندارید،یا همون جی میلشون که تازه متوجه گشتیم که تمامه مکالماتو ... ما در اختیار چندین نفره دیگه قرار گرفته.حالا فرضم میکنم به قول جنابعالی به در خودشون نخوره اما گوگل کمپانیه که میخواد همیشه نشون بده مثل موتور جستجوگرش خوب ترکرو جاسوسیه و قدرت نفوذ داره و برای اثبات این مسئله از هیچ روشی از جمله در اختیار گذاشتنه اطلاعات افرادی در اختیار افراد دیگه فروگزار نیست...

نه داداش حرفتو کامل قبول دارم آدم احساس امنیت نمیکنه فکر کردی ما...هستیم بابا دمت گرم.
اگه اینجوری باشه که میگی که دیگه خیلی بدبخت میشیم پس یعنی آندورید نگیریم؟؟مثلا این بک آپ از سورس هاست یا تمام فایل های گوشی از فیلم و آهنگ بگیر تا مخاطبین و اس ام اس اگه اینجوری باشه راحت میتونن مکالماتم ظبط کنند درسته؟؟
راستی حاجی با مدریک کامل حرف بزن که بک آپ میگیرن و از این غلطا میکنن!خلاصه مگه میشه از جی میل بک آپ بگیرن؟اگه اینجوری باشه اعتماد مردم از گوگل میره تازه اینقدر خنگ نیستن که ایمیل مردم رو بشینن بررسی کنن.
ممنون میشم اگه ج بدی؟؟
راستی مک چی؟؟اونم اینجوری جاسوسی میشه یا نه؟تو سیستم عامل ها فقط آندروید اینطوریه؟
و اینکه ایگه بده چرا تو امضات نوشتی بهترین گوشی دیزایر و بهترین سیستم عامل آندروید؟؟

EmmaWLove
14-09-2010, 17:11
نوکیا در نمایشگاه امسال به بازی برگشت.
حالا باید منتظر طوفان سهمگین نوکیا باشیم.
نوکیا سیمبین رو به اوج میاره

N.A.V.V.A.B
15-09-2010, 11:39
نه داداش حرفتو کامل قبول دارم آدم احساس امنیت نمیکنه فکر کردی ما...هستیم بابا دمت گرم.
اگه اینجوری باشه که میگی که دیگه خیلی بدبخت میشیم پس یعنی آندورید نگیریم؟؟مثلا این بک آپ از سورس هاست یا تمام فایل های گوشی از فیلم و آهنگ بگیر تا مخاطبین و اس ام اس اگه اینجوری باشه راحت میتونن مکالماتم ظبط کنند درسته؟؟
راستی حاجی با مدریک کامل حرف بزن که بک آپ میگیرن و از این غلطا میکنن!خلاصه مگه میشه از جی میل بک آپ بگیرن؟اگه اینجوری باشه اعتماد مردم از گوگل میره تازه اینقدر خنگ نیستن که ایمیل مردم رو بشینن بررسی کنن.
ممنون میشم اگه ج بدی؟؟
راستی مک چی؟؟اونم اینجوری جاسوسی میشه یا نه؟تو سیستم عامل ها فقط آندروید اینطوریه؟
و اینکه ایگه بده چرا تو امضات نوشتی بهترین گوشی دیزایر و بهترین سیستم عامل آندروید؟؟

داداش این چیزی که میگی حقیقت داره خدا وکیلی یا سرکاریم داداش؟؟
اگه اینجوریه جز سیمبیان چه سیستم عاملهایی اینطوری نیستن؟

بخدا به قرآن داره.ببین وقتی من رام عوض میکنم با WLan که متصل میشم و اکانت جی میلمو وارد میکنم تمامه کانتکتام با عکساشون و گروپام بر میگردن اتوماتیک رو گوشی.این همون ساینکرونایزه اما اتوماتیکه و خلاصه نمیشه غیر فعال کردش اگه بکنی یه جا دیگه لنگ میشی.یعنی واقعا تو جریانه استراغ سمعاوو جاسوسیای گوگل نیستی؟؟؟! تعجب میکنم.این گوگل داره واسه خودش یه جهان مجازی میسازه با اطلاعات کامل و من واقعا نمیتونم به این کمپانی اعتماد کنم... من حتی حاضر نیستم شماره خودمو همینطوری بدم به یه نفر چه برسه لیست کانتکتامو ....در مورد فایلهای مولتی مدیا نمیدونم اما انقدر سابقه داره این گوگلو شاکی داره که من میگم اونارم بخواد بر میداره.
چند وقت پیش بود هو افتاد که گوگلو اپل نرم افزارای مخرب به قول خودشون که همون کرکیه ماستو از راه دور میتونن از رو سیستم عاملاشون که آندروییدو مک هست رو حذف کنن،این یعنی چی به نظر تو؟؟؟ ببین چه کنترلی دارن...!!!
شاید یه سری با این مسائل کنار بیان اما من خیلی رو زندگی شخصیمو حقوق معنویم حساسم.خیلی زورم میاره بخدا...
فعلا آندرویید هیچ مزیت دیگه ای به غیر از اپن سورس بودن نسبت به سیمبیان نداره که فواید اونم گفتم،خوشکلیه آندرووییدم و کاراییش درصد بالاییش بر میگرده به اینترفیسای سنس و تاچ وایز اچ تی سی و سامسونگ وگرنه خودش هیچ پخی نیست...
در مورد مک گفتی به نظرم اون سیستم عاملش ارزش هر ریسکیو داره و کمپانیه اپل واقعا امنیت بالایی داره ضمن اینکه تفکراتشون نسبت به گوگل خیلی بالاتره و مثل اونا چیپ و مخرب گونه فکر نمیکنن...
از من میشنوی وایسا تا Xperia X11 که وین فون سون روشه بیاد یا ان 8...
در مورده امضامم این ماله اوایله خرید گوشیمه که کفم بریده بود اما گفتم واسم این جینگول بینگولیاش تکراری شدو میفهمم کارایی نداره الان واسم...
سیستم عاملای وین فون و بادا و ماامو.مکم شک دارم...

MOHAMMAD N95 8G
15-09-2010, 12:24
نواب خان داداش میشه منبعتون رو بگید مگه میشه همچین چیزی من دقیقا در این مورد اطمینان ندارم ولی قطعا این چیزا نیست

چون اگه بود خیلی ها تا به حال شکایت کرده بودن و به این موضوع پی میبردن

این پشتیبانی که گوگل میکنه شما به منظره بد نگاش نکن اطلاعت رو میخوان چیکار بابا گوگل پشتیبانیش خوبه

aquamari
15-09-2010, 14:34
نواب خان داداش میشه منبعتون رو بگید مگه میشه همچین چیزی من دقیقا در این مورد اطمینان ندارم ولی قطعا این چیزا نیست

این پشتیبانی که گوگل میکنه شما به منظره بد نگاش نکن اطلاعت رو میخوان چیکار بابا گوگل پشتیبانیش خوبه
راست میگه بنده خدا یکم ساده لوحانه است که تصور کنیم اونا با ما کاری ندارن اونم با این شرایط موجود.
چند وقت پیش هم اداره اطلاعات وامنیت اسپانیا به ماشینهای سیار شرکت گوگل که جهت ارایه ناوبری ان لاین پرسه میزدنند گیر داده بود که اونا از طریق وایرس بعضی مشترکان ابله ایمیلها و..... رو سرقت میکردندو....
یه سر به لینک زیر بزن
امکان حذف خودکار نرم افزارها توسط شرکت های سازنده سیستم عامل تلفن همراه (http://www.........ir/-.......-sections-28/31-frequancy/2019--kill-switch)

N.A.V.V.A.B
15-09-2010, 20:10

ببین گوگل زیرخاکی رفتنو خوب بلده اینو میتونی از موتور جستجوگره فوق العادش بفهمی که جیک و پوک وب سایتا کاملا دستشونه این بهترین منبع.اما مسئله اینجاست که امنیتو درو پیکر نداره مثل اپل که اونقدر امنیتش بالاست و افراد دیگه حالا نه هکرهای خیلی حرفه ای میتونن به اطلاعات منو شما دست پیدا کنن...من متعجبم میگی به چه دردشون میخوره!!!
اما منبع دیگه خودم آقا میگم واسه خودم که دارم رام عوض میکنم هر دفعه این اتفاق میوفته...
منبعای بعدی قسمت خبری همین سایت،سایت خبری تابناک که چون خبرا ماله الان نیست لینک نمیتونم بدم بهت...
آخه یه چیزه واضح و مشخصیه که گوگل اصلا سابقه خوبی نداره،اگه کسیو اونطرف داری یه سوال بکن ازش.من اسراری ندارم که بهت بقبولونم اما دیگه چیزی که عیان هست چه حاجت به بیان هست...
حالا من یه سوال ازت دارم آیا حاضری شماره تلفن شخصیتو با اطلاعات شخصیو اکانتات توی بانکاوو ایمیلا و ... رو همینطور بین افرادی که نمیشناسی پخش کنی؟ به دردشون نمیخوره اما حاضری؟! این جمله به چه دردشون میخوره اصلا واسه من نوعی مفهوم نیست،این یعنی از بین بردن مالکیت تام و حقوقت،واقعا نمیفهمم چی میگی...! مثلا پس فردا اگه اومدن توی جستجوگرشون شماره تلفنم اضافه کردن تعجب نکن...

MOHAMMAD N95 8G
16-09-2010, 09:07
من میگم هیچ شرکتی همچین کاری نمیکنه حالا گیر دادید به گوگل اگه اینطوری هست چرا بیشتر بچه ها نظر نمیدن که اینطوری هست به یکی 2تا نظر که نمیشه اطمینان کرد

16-09-2010, 10:19
البته حق با محمد گله اگه اینجوری بود که هیچی آدم نباید یه ساعت هم بخره بگه باهاش استراق سمع میکنند و امنیت نیست من شخصا کلا چیزای مهم نه رو گوشی هست نه رو پی سی یه فلش هارد 1 ترا دارم میریزم رو اون حتی رو پی سی هم نمیریزم.
اگه اینجوریه که از اطلاعات مردم براحتی بک آپ بگیرن خود کسایی که دارن استفاده میکنن از این سیستم عامل تا حالا شکایت کرده بودن.
در این مورد که خود گوگل برنامه از گوشی پاک میکنه ویندوز موبایل 6.5 به بعد هم همین کارو میکنن این به این معنی نیست که اطلاعات دزدی میکنند

italodance
16-09-2010, 10:54
سیمبیان امیدی به پیشرفت و ترقی و ساپورت ندارد و تمام

ولی میگو شاید اگر خوب ساپورت بش و براش تولیدات گسترده ای بسازند وگرنه تو 100 تا مدل و لپ تاپ و...بیاد مساوی ورشکستگی زودتر نوکیا است

البته نوکیا این اشتباه احمقانه را نمیکند باید قبل از عرضه ساپورت را دریابد وگرنه منتشر کنه ساپورت نباشسه کسی نمیخره مگه مردم دورزمونه دیوونند برن 1 اسباب بازی بخرند میرند همون ایفون و یا ایپاد که در هر ثانیه 1000 تا برنامه براش میاد میگیرند

Crash_HooHoo
17-09-2010, 17:31
هیچکدوم به پای اپل نمیرسن!

Jeyran
27-09-2010, 19:40
بخدا به قرآن داره.ببین وقتی من رام عوض میکنم با WLan که متصل میشم و اکانت جی میلمو وارد میکنم تمامه کانتکتام با عکساشون و گروپام بر میگردن اتوماتیک رو گوشی.این همون ساینکرونایزه اما اتوماتیکه و خلاصه نمیشه غیر فعال کردش اگه بکنی یه جا دیگه لنگ میشی.یعنی واقعا تو جریانه استراغ سمعاوو جاسوسیای گوگل نیستی؟؟؟! تعجب میکنم.این گوگل داره واسه خودش یه جهان مجازی میسازه با اطلاعات کامل و من واقعا نمیتونم به این کمپانی اعتماد کنم... من حتی حاضر نیستم شماره خودمو همینطوری بدم به یه نفر چه برسه لیست کانتکتامو ....در مورد فایلهای مولتی مدیا نمیدونم اما انقدر سابقه داره این گوگلو شاکی داره که من میگم اونارم بخواد بر میداره.
چند وقت پیش بود هو افتاد که گوگلو اپل نرم افزارای مخرب به قول خودشون که همون کرکیه ماستو از راه دور میتونن از رو سیستم عاملاشون که آندروییدو مک هست رو حذف کنن،این یعنی چی به نظر تو؟؟؟ ببین چه کنترلی دارن...!!!
شاید یه سری با این مسائل کنار بیان اما من خیلی رو زندگی شخصیمو حقوق معنویم حساسم.خیلی زورم میاره بخدا...
فعلا آندرویید هیچ مزیت دیگه ای به غیر از اپن سورس بودن نسبت به سیمبیان نداره که فواید اونم گفتم،خوشکلیه آندرووییدم و کاراییش درصد بالاییش بر میگرده به اینترفیسای سنس و تاچ وایز اچ تی سی و سامسونگ وگرنه خودش هیچ پخی نیست...
در مورد مک گفتی به نظرم اون سیستم عاملش ارزش هر ریسکیو داره و کمپانیه اپل واقعا امنیت بالایی داره ضمن اینکه تفکراتشون نسبت به گوگل خیلی بالاتره و مثل اونا چیپ و مخرب گونه فکر نمیکنن...
از من میشنوی وایسا تا Xperia X11 که وین فون سون روشه بیاد یا ان 8...
در مورده امضامم این ماله اوایله خرید گوشیمه که کفم بریده بود اما گفتم واسم این جینگول بینگولیاش تکراری شدو میفهمم کارایی نداره الان واسم...
سیستم عاملای وین فون و بادا و ماامو.مکم شک دارم...

شما از گوگل و جاسوسیاش خوب خبر دارین ولی عجیبه که نمیدونین اپلم یه شرکت جاسوسی هست.به هزارو دو دلیل که 2تا شو میگم
1. میتونن از میون 300 میلیون کاربرشون که اپل دارن ببینن کدوم اپل دقیقا کجاست.
2.استفاده از این گوشی تو ایران برای اشخاص حقوقی ممنوعه.
چرا اینطوریه؟:bz:

Jeyran
27-09-2010, 19:46
سیمبیان امیدی به پیشرفت و ترقی و ساپورت ندارد و تمام

ولی میگو شاید اگر خوب ساپورت بش و براش تولیدات گسترده ای بسازند وگرنه تو 100 تا مدل و لپ تاپ و...بیاد مساوی ورشکستگی زودتر نوکیا است

البته نوکیا این اشتباه احمقانه را نمیکند باید قبل از عرضه ساپورت را دریابد وگرنه منتشر کنه ساپورت نباشسه کسی نمیخره مگه مردم دورزمونه دیوونند برن 1 اسباب بازی بخرند میرند همون ایفون و یا ایپاد که در هر ثانیه 1000 تا برنامه براش میاد میگیرند

درسته ولی qt رو فراموش نکنید! با qt میشه تمام اون هزار نرمافزاری که میگن روزی برا اپل در میاد رو ،رو میگوتون اجرا کنین نه مک بلکه تمام سیستم عاملا! اشتباه نکنین می گو نیازی به ساپورت نرمافزاری از طرف نوکیا نداره.به این عکس نگاه کنین ماله qt هست که رو میگو قراره بزارن.
البته الآن نمیشه چیزی گفت ولی نمیشه چیزی هم نگفت.

wild dragon
27-09-2010, 20:21
آقا نواب اولا سیمبین3 اوپن سورسه. به نظر میرسه تنها سیستم عاملایی که اوپن سورس نیستن مک و ویندوز باشن

بعدشم همون طور که دوست عزیزمون گفتن qt میتونه تضمینی برا وجود برنامه های زیاد برا سیمبین 3 و می گو باشه
شما فقط میتونین شرکت های برنامه نویسی که نوکیا باهاشون قرارداد بسته را ببینین تا بفهمین که قرار نیست سیمبین 3 و می گو بدون ساپورت رها بشن
اصلا ورژنای قدیمی سیمبین که به قول دوستان ساپورت نداشته چه برنامه ای توش میخواستین که پیدا نمیکردین؟
فقط مشکل گرافیک پایین برنامه هاش بود که حالا با سخت افزار قویتر گوشیاش و استفاده مجدد از چیپست گرافیکی و قرارداد با شرکت های برنامه نویسی اونم جبران میشه

QUANTUM
27-09-2010, 23:05
شما از گوگل و جاسوسیاش خوب خبر دارین ولی عجیبه که نمیدونین اپلم یه شرکت جاسوسی هست.به هزارو دو دلیل که 2تا شو میگم
1. میتونن از میون 300 میلیون کاربرشون که اپل دارن ببینن کدوم اپل دقیقا کجاست.
2.استفاده از این گوشی تو ایران برای اشخاص حقوقی ممنوعه.
چرا اینطوریه؟:bz:

دوست عزیز این مواردی که شما فرمودید جزو جاسوسی محسوب نمیشه بلکه از کارکرد ها و کارآمدی های گوشی محسوب میشه
جواب 1_شما میتونین برای همه گوشی های LG هم همینکار رو انجام بدید و ببینین دقیق کدوم گوشی در کجای جهان واقع شده.فقط کافیه که شماره کد گوشی مورد نظر رو در Google earth وارد کنین تا موقعیتش رو با GPS مشخص کنه.LG برای همه گوشی هاش این قابلیت رو فراهم کرده.
جواب 2_افراد حقوقی شامل شرکت ها میشه نه افرادی که شما مد نظر دارین.

f.a.r.i
23-10-2010, 23:54
اولین می گو هم در فبریه 2011 معرفی میشه

bager_60
24-10-2010, 01:46
من میگم هیچ شرکتی همچین کاری نمیکنه حالا گیر دادید به گوگل اگه اینطوری هست چرا بیشتر بچه ها نظر نمیدن که اینطوری هست به یکی 2تا نظر که نمیشه اطمینان کرد

سلام به همگی بچه ها مطمئن باشید گوگل و ...تو هرچیزی سرک میکشند فکر میکنید چطوری از بعضیها واسه خودشون عامل میسازند نمونش همین دیکشنری بابیلون.میدونستید برنامه ی جاسوسی هستش و استفاده از اون تو ادارات ممنوع شده...
اما در مورد سیمبین:سیستم عامل خوبیه از این جهت که خیلی ساده و کاربر پسند هست البته نظر شخصی بندست ومیتونی به هر شکلی که دلت خواست ظاهرشو تغییر بدی از لحاظ برنامه هم که هر سایتی سر بزنی میتونی راحت گیر بیاری
کوچیک همتون.:dh: