PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 320×240 نرم افزار بارکد خوان طرح نسیم Raahbar BarcodeReader v1.0

Hosseinjan
28-08-2010, 22:47
با سلام
به نقل از سایت شبنم
"شبکه بازرسی و نظارت مردمی (شبنم) امروز صبح ساعت 11 ، طی مراسمی در محل وزارت بازرگانی توسط دکتر غضنفری، وزیر محترم بازرگانی افتتاح شد. این پروژه با مدیریت شرکت خدمات انفورماتیک راهبر و همکاری شورای اصناف کشور، با هدف استفاده از فناوری‌های نوین مانند بارکد دوبعدی در گسترش نظارت مردمی بر شبکه توزیع و جلوگیری از توزیع کالای قاچاق و جعلی طراحی شده و قادر است با مشارکت و نظارت مستقیم مردم بر بازار، توزیع کالاهای جعلی و قاچاق را به حداقل برساند. این شبکه در واقع مکمل سامانه 124 و طرح مدیریت بازرسی و نظارت اصناف (مبنا) است.

در این طرح هر تولیدکننده با مراجعه به سامانه شبنم، برای هر قلم محصول خود، بارکد دوبعدی منحصربفرد دریافت نموده، و بر روی کالای خود نصب می‌کند. این بارکد علاوه‌ بر این‌که حاوی اطلاعات کاملی درباره کالا است، قابلیت استعلام از سامانه را نیز داشته، و در نتیجه اصالت و کیفیت کالا را برای خریدار تضمین می‌کند.

در این طرح هر فرد با استفاده از یک گوشی تلفن همراه دارای دوربین و نرم‌افزار مخصوص طرح که در پایگاه Shabnam.ir در دسترس است، قادر است اطلاعات مربوط به کالای مورد نظر را بر روی تلفن همراه خود مشاهده نموده و پس از استعلام از سامانه، در صورت مغایرت، مراتب را به بازرسی و نظارت شورای اصناف کشور اطلاع دهد.

بنابراین اجرای این طرح علاوه بر اطمینان‌بخشی به مصرف کننده در هنگام خرید محصول، ضریب نفوذ بازرسی را نیز افزایش داده و شبکه توزیع قاچاق و کالای جعلی را برای متخلفان ناامن می‌سازد. بازرسی و نظارت اصناف نیز به عنوان بازوی نظارتی شبکه که نقش بسیار مهمی در موفقیت آن دارد، با انجام بازرسی و برخورد با متخلفین، نقش عمده‌ای را در کاهش توزیع کالاهای غیر مجاز و افزایش اعتماد مردم ایفا خواهد نمود.

از مزایای پروژه شبکه بازرسی و نظارت مردمی می‌توان به کاهش احتمال خرید کالای تقلبی،‌ اطمینان نسبت به برخورداری کالا از کیفیت اعلام شده، حمایت از تولید داخلی و واردکنندگان قانونی، جلوگیری از تولید و توزیع کالای جعلی، شناسایی فروشندگان و عوامل توزیع کالای قاچاق، ‌ایجاد امکان نظارت بیشتر و مدیریت کامل‌تر بر عرضه و تقاضای کالاها و تقویت امکان سیاست‌گذاری و کنترل دولت در بخش کالا و خدمات نام برد.

نخستین کالاهایی که اطلاعات آن وارد این شبکه شده تولیدات شرکت صوتی و تصویری سروش است که امروز با امضای تفاهمنامه‌ای میان مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک راهبر، رئیس شورای اصناف و مدیر عامل سروش عملیاتی شد."

بنده نرم افزار مربوط به گوشیهای نوکیا مدلهای Nokia N82, N93, N93i, N95, N95 8GB, E66, E71, E90 or 6220 Classic را در سایت اپلود و آدرس دانلود نسخ JAR و JAD نرم افزار مزبور را نیز جهت استفاده دوستان در ذیل آورده ام.

http://shaham.ir/barcode/download/RaahbarBarcodeReader.jar
http://shaham.ir/barcode/download/RaahbarBarcodeReader.jad

javad_afshar
28-08-2010, 23:08
ممنونم.دستت درد نکنه.من یه عالمه بارکدخون رو گوشیم نصبه که عمل نمیکنه خوب

TiTAN
29-08-2010, 03:52
برنامه ای که ضمیمه کردید توی سایت قرار داره و فقط بارکد های دوبعدی Denso رو میخونه.
نسخه ی جاوا رو ضمیمه کردم به علاوه ی اسکرین شات.

دقیقا" مشخص نیست بارکد تک بعدی رو میخونه یا دو بعدی (QR Code)
من باهاش نتونستم بارکد تک بعدی 128 رو اسکن کنم چون روی تصویر فوکس نمیکنه. آپشنی هم واسه ی این کار نداره.
ضمن اینکه برای تشخیص مغایرت و ایجاد بارکد نیاز به نت دارید:

http://shaham.ir/barcode/index.jspبعید به نظر میرسه با نرم افزارهای جاوا بشه توی این زمینه کاری از پیش برد علی الخصوص برای رسیدن به این اهداف! :

کاهش احتمال خرید کالای تقلبی،‌ اطمینان نسبت به برخورداری کالا از کیفیت اعلام شده، حمایت از تولید داخلی و واردکنندگان قانونی، جلوگیری از تولید و توزیع کالای جعلی، شناسایی فروشندگان و عوامل توزیع کالای قاچاق، ‌ایجاد امکان نظارت بیشتر و مدیریت کامل‌تر بر عرضه و تقاضای کالاها و تقویت امکان سیاست‌گذاری و کنترل دولت در بخش کالا و خدمات

Reza 7
29-08-2010, 09:13
منم نتونستم درست باهاش کار کنم

9 TAIL FOX
29-08-2010, 12:59
منم نتونستم درست باهاش کار کنم
اتفاقا منم نتونستم