PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اورکلاک Opal Touch Viva تا 288 مگا هرتز

Mr.zeus WM
29-08-2010, 10:56
بالاخره یه چیز درست و حسابی بعد از آندروید بروی touch viva اومد :bi:
با کمک این برنامه به راحتی سرعت cpu دستگاه رو تا 300MHz افزایش بدید.
توضیحات و روش استفاده از دستگاه آسان هست. فقط باید بدونید که چی کار میکنید
اول از همه اینکه قابلیت اورکلاک شدن تا 300MHz و بیشتر هم وجود داره اما به دستگاه آسیب های زیادی وارد میشه.پس هرگز به 300MHz نروید
بهترین اورکلاک همون طور که در عنوان هست. یعنی 288MHz و کمتر است. (برای بازدهی بیشتر wm 6.1 بهتر هست). فایل های ضمیمه شده رو دانلود کنید و سپس طبق اسکرین های داده شده عمل کنید. به جای عدد های گذاشته شده, مقدار ععدی خودتون رو وارد کنید
تست ها: توسط خودم و دوستان xda که با در Windows Media Player که میدونید سرعت زیادی میخواد, یک فیلم 30Mb در حالت fullscreen به خوبی اجرا شد

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=364982&d=1279823538 http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=364981&d=1279823538 http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=364980&d=1279823538

توضیحات فایل نصبی
برنامه omapclock_and_omapclockpl برای اور کلاک کردن
برنامه OmapclockKeep برای نگه داشتن (ثابت کردن) مقدار اورکلاک بعد از هر ریست

تشکر ویژه از دوست خوبم shreyas18 از xda

مهم: من هیچ گونه مسِولیتی در قبال خرابی و آسیب دستگاه شما ندارم. با مسِولیت خودتون بریزید

Sandroid
30-08-2010, 00:22
بالاخره یه چیز درست و حسابی بعد از آندروید بروی touch viva اومد :bi:
با کمک این برنامه به راحتی سرعت cpu دستگاه رو تا 300mhz افزایش بدید.
توضیحات و روش استفاده از دستگاه آسان هست. فقط باید بدونید که چی کار میکنید
اول از همه اینکه قابلیت اورکلاک شدن تا 300mhz و بیشتر هم وجود داره اما به دستگاه آسیب های زیادی وارد میشه.پس هرگز به 300mhz نروید
بهترین اورکلاک همون طور که در عنوان هست. یعنی 288mhz و کمتر است. (برای بازدهی بیشتر wm 6.1 بهتر هست). فایل های ضمیمه شده رو دانلود کنید و سپس طبق اسکرین های داده شده عمل کنید. به جای عدد های گذاشته شده, مقدار ععدی خودتون رو وارد کنید
تست ها: توسط خودم و دوستان xda که با در windows media player که میدونید سرعت زیادی میخواد, یک فیلم 30mb در حالت fullscreen به خوبی اجرا شد

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=364982&d=1279823538 http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=364981&d=1279823538 http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=364980&d=1279823538

توضیحات فایل نصبی
برنامه omapclock_and_omapclockpl برای اور کلاک کردن
برنامه omapclockkeep برای نگه داشتن (ثابت کردن) مقدار اورکلاک بعد از هر ریست

تشکر ویژه از دوست خوبم shreyas18 از xda

مهم: من هیچ گونه مسِولیتی در قبال خرابی و آسیب دستگاه شما ندارم. با مسِولیت خودتون بریزید

با تشکر از زحمات شما...مطمئنا شما یکی از فهالترین های این بخشی زئوس عزیز.
این برنامه برای تمام پی-پی-سی ها موجوده.
حالا اینکه شما زحمتشو برای این گوشی به صورت اختصاصی کشید جای قدرشناسی و تشکر فراوان داره.
ولی ذکر یه موضوعی خالی از لطف نیس...

کلا استفاده از اورلاک برای مدتی طولانی همیشه با خطر و ریسک همراه بوده...چه در کامپیوتر و چه در اسمارت فونها و پی-پی-سی
اگه در بهترین حالت بهش نگاه کنیم و بگیم که فرض محال به سی-پی-یو اسیبی نخواهند رسوند...ولی بعد از یه مدت شدیدا عمر باتری رو کم میکنه.و به سلامت باتری ضرر میرسونه

بازم با تشکر بینهایت از شما ولی استفاده از برنامه خیلی توصیه نمیشه

Mr.zeus WM
30-08-2010, 19:38
عمر باتری و .... درست و بجای خود. حالا شما مگه میخوای این گوشی رو 50 سال داشته باشی؟
20 سال اینجری عمر مفید میکنه

الان واقعا کار من و بچه های xda رو راه انداخته. اگه چیز خیلی بدی بود همون جا این همه طرفدار نداشت (الان رام های جدید با این برنامه معرفی میشن)
حالا اگه خیلی نگران هستید به 224 ارتقاع بدید

بهترین وضعیت برای رام 6.1 همون 288 و برای 6.5 همون 274 هست
(بیشتر تا 340MHz و کمتر هم امکان داره. اما بیشتر از 300 پیشنهاد نمیشه)
موفق باشید

maziyar74
11-09-2010, 12:09
دوستان من اورکلاک کردم ولی هیچ فرقی احساس نشد :d

Sandroid
12-09-2010, 20:14
فرقش در اجرای برنامه های سنگین محسوس خواهد بود

Mr.zeus WM
13-09-2010, 11:18
دوستان من اورکلاک کردم ولی هیچ فرقی احساس نشد :d

محسوس هم نیست. کاملا قابل احساسه
شما تا چقدر اور کردی؟ یه برنامه بریز ببین چقدر تفاوت داره...یا اصلا پوشه ی windows رو باز کن ببین با چه سرعتی میره توش

Mr.J
13-09-2010, 12:04
من اوورکلاک کردم و واقعا افزایش سرعت رو حس کردم.ولی افزایش مصرف باتری رو حس نکردم.واقعا این اوورکلاک نعمتیه برای تاچ ویوا با این سی پی پو پایینش.

Sandroid
13-09-2010, 19:02
یش از اندازه موثر و مفید هست.تست شد.
ولی فقط امیدوارم که در طولانی مدت صدمه ای به گوشی نزنه.

Mr.zeus WM
13-09-2010, 19:33
یش از اندازه موثر و مفید هست.تست شد.
ولی فقط امیدوارم که در طولانی مدت صدمه ای به گوشی نزنه.

با تشکر
تا حالا موردی گزارش نشده... ببینید چقدر مصرف دارید همون قدر بذارید باشه. مثلا اگه با 240 کارتون راه میافته دیگه جو نگیرید و بیشتر کنید (ولی تا بحال خودم هم مشکلی با باتری و حرارت نداشتم.انگار چیز عادی هست)

A.Plus
15-09-2010, 16:42
من این برنامه رو ریختم ولی رو و بالا تر از 165 Mhz گوشی ریست میشه ولی تا 250 کاملا قشنگ کار میکنه. نمیدونم چشه. کسایی هم که شک دارن برنامه سرعت رو زیاد میکنه یا نه میتونن این جوری تست کنن:
اول در حالت عادی cpu که فکر کنم 185 باشه فولدر windows رو از رو مموری خود گوشی باز کنن. بعد cpu رو 240 یا 250 بزارید و دوباره برید تو همون فولدر تفاوت کاملا احساس میشه.
تو اندروید هم مشهوده.

موفق باشید

Sandroid
15-09-2010, 19:00
اره ادیب جان.اگه مقدارشو بیش از حد بزاری یه سری مشکل هم میتونه درست کنه...

heical
17-09-2010, 22:38
بعد از اور کلاک تو قسمت device options باز هم مثل قبل همون عدد 201MHz رو نوشته!!! با این حساب آیا اصلا اورکلاکیس انجام میشه یا این نرم افزار صرفا سر کاریه؟

ms_geo
17-09-2010, 23:08
بعد از اور کلاک تو قسمت device options باز هم مثل قبل همون عدد 201mhz رو نوشته!!! با این حساب آیا اصلا اورکلاکیس انجام میشه یا این نرم افزار صرفا سر کاریه؟

خوب عزیز این که طبیعی هست...شما بیس سخت افزار رو که تغییر نمیدید که تو دیوایس اپشن چیز دیگه ای ببینید...تفاوت رو باید تو عملکرد بررسی کنید...

heical
18-09-2010, 07:47
آخه تو ویندوز وقتی اورکلاک می کنی اطلاعات جدید سی پی یوت نوشته میشه! پس با این حساب ویندوز موبایل با ویندوزهای روی پی سی فرق می کنه!

Mr.zeus WM
18-09-2010, 10:13
بدیهی هست که فرق میکنه
همونطور که دوستان گفتند نشون نمیده(مگر اینکه با برنامه ها خیلی خیلی حرفه ای که به مدل گوشی کاری نداشته باشند و enchmark بگیرند)

ms_geo
20-09-2010, 21:17
سلام...اگه لطف کنین یه توضیح در مورد نحوه اورکلاک بدین خیلی ممنونم...عکس ها که خیلی مفهوم نیستن...الان ترتیب اجرای برنامه ها چجوریه؟...مثلا من میخوام بعد از هر ری استارت گوشی دوباره اورکلاک نشه...تو XDA هم در مورد این over clock plus یه سری توضیحات بود که مثلا باید شورت کات ساخت و اسم فایل رو عوض کرد و ازاین حرفا...
اگه کمک کنید ممنون میشم...هدف من اورکلاک تا 252 هست...و حالتی که گوشی بعد از ریستارت برگرده به حالت عادی...
مرسی.

Sandroid
20-09-2010, 22:03
سلام...اگه لطف کنین یه توضیح در مورد نحوه اورکلاک بدین خیلی ممنونم...عکس ها که خیلی مفهوم نیستن...الان ترتیب اجرای برنامه ها چجوریه؟...مثلا من میخوام بعد از هر ری استارت گوشی دوباره اورکلاک نشه...تو xda هم در مورد این over clock plus یه سری توضیحات بود که مثلا باید شورت کات ساخت و اسم فایل رو عوض کرد و ازاین حرفا...
اگه کمک کنید ممنون میشم...هدف من اورکلاک تا 252 هست...و حالتی که گوشی بعد از ریستارت برگرده به حالت عادی...
مرسی.

دوست عزیز منتظر باشید تا علیرضا جان بیان و توضیح بدن...من دیگه از اورکلاک استفاده نمیکنم...

Mr.J
21-09-2010, 11:09
سلام...اگه لطف کنین یه توضیح در مورد نحوه اورکلاک بدین خیلی ممنونم...عکس ها که خیلی مفهوم نیستن...الان ترتیب اجرای برنامه ها چجوریه؟...مثلا من میخوام بعد از هر ری استارت گوشی دوباره اورکلاک نشه...تو XDA هم در مورد این over clock plus یه سری توضیحات بود که مثلا باید شورت کات ساخت و اسم فایل رو عوض کرد و ازاین حرفا...
مرسی.

با اجازه داش علیرضا.
سلام.برای اوورکلاک کردن برنامه ها رو روی device نصب کنید.بعد وقتی نرم افزار ها رو باز کردین هر جا که دیدین باید عددی وارد کرد همون عدد مورد نظرتون رو وارد کنید.(توی عکس 276)اگر هم میخواید که بعد از هر ریست اوورکلاک از بین بره خب نرم افزاری که بعد از هر ریست اوورکلاک رو ثابت نگه میداره رو نصب نکنید.

ms_geo
21-09-2010, 11:57
با اجازه داش علیرضا.
سلام.برای اوورکلاک کردن برنامه ها رو روی device نصب کنید.بعد وقتی نرم افزار ها رو باز کردین هر جا که دیدین باید عددی وارد کرد همون عدد مورد نظرتون رو وارد کنید.(توی عکس 276)اگر هم میخواید که بعد از هر ریست اوورکلاک از بین بره خب نرم افزاری که بعد از هر ریست اوورکلاک رو ثابت نگه میداره رو نصب نکنید.

مرسی...الان وضعیت این over plus چجوریه؟چون وظیفش اینه که اور کلاک resume نشه دیگه....باید کلید register رو زد تا همون جوری باید خاموش باشه؟؟؟
مرسی.

آقا مجي
21-09-2010, 19:34
آقايون و دوستان عزيز يك توصيه ميكنم گول اين اوركلاك رو نخوريد اولا اين كه ميگن سرعت دستگاه 300ميشه همش دروغ محظه چون در واقع با افزايش سرعت پردازش اطلاعات ،cpu انرژي بيشتري مصرف ميكنه و باعث گرم شدن باتري ميشه و باعث يه سري واكنش هاي ترموشيميايي شده و يون ليتيم موجود در باتري با نانو كمپوزيت ها واكنش داده وگازي به مقدار بين 2تا3 ppm ازاد ميشه كه باعث سوختن باتري ميشه در بعضي اوقات در زمان سوختن باتري اختلاف پتانسيل الكتريكي ايجاد شده باعث ايجاد تخليه الكتريكي خازنهاي موجود در مدار CPU ميشه كه باعث سوختن CPU يمي شود .

Sandroid
22-09-2010, 00:33
اقا مجتبی مرسی از اطلاع رسانی...ولی اینقدر ها هم خطرناک نیس...منم اول مث شما فک میکردم...ولی تقریبا میشه گفت اکثر کاربران xda هم از این اورکلاک استفاده میکنن و خوشبختانه من کسی رو ندیدم که تا حالا با مشکل خاصی بر بخورن...

راجع به افزایش سرعت هم این اورکلاک نعمتیه برای این گوشی ما...

Sandroid
22-09-2010, 00:41
با تشکر از همه عزیزان و دوستانی که در این تاپیک فعالیت داشتن...بخصوص علیرضای عزیز.
ولی فک کنم به اندازه کافی راجع به این موضوع بحث شده...پس ادامه تاپیک بعد از 3 صفحه دیگه دلیلی نداره
دوستان اگه سوال خاصی راجع به این موضوع دارن یا بصورت مستقیم با من و علیرضا در تماس باشن
یا در تاپیک درخواستها و سوالات موضوع خودشون رو مطرح کنن.
پس...با اجازه دوستان...

تاپیک قفل شد