PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لینوکس اوبونتو ورژن 0.2

petros_q
05-09-2010, 23:23
سلام به همگی
بالاخره انتظارها به سر اومد و ورژن 0.2 اوبونتو هم برای این هیولای کمر باریک حاضر شد.
تو این ورژن و البته ورژن قبلی ، Usb Host به طرز وحشتناکی عالی کار میکنه.
تو این فیلم (http://www.........com/watch?v=PWI-_iUnPts) شاهد استفاده همزمان موس ؛ کیبرد و پرینتر در اوبونتو روی leo(منظورم همون hd2 هستش) هستیم.
تهیه کابل هم کاری نداره ؛آموزشش به طور کامل در اینجا (http://htc-linux.org/wiki/index.php?title=Msm_Usb_Host) موجوده

این هم توضیحات بیشتر:

Ubuntu
Ubuntu for HD2 v0.2

This second version has many new features like connectivity and is fully functional with the HD2 touchscreen. (No more USB stuff needed!)
Quickinstall
It is important to check included readme.txt for safety notes, usage instructions and other confusion!

*1) get storage card with at least 3GB free space
*2) extract archive into root directory of storage card so that ubuntu folder is in \Sotrage Card\ubuntu
*3) runt haret exe

Features and Changelog
Kernel
*Updated Linux kernel based on htc-msm-2.6.32 revision '3af9a39113d40887f42688108ff0dbdeefd8e4cc' (see first post)
*Improved touch screen and keypad driver allow for decent navigation with the bare device
*WiFi driver
*3g driver
*Vibration driver
*Many [[Msm_Usb_Host|USB host]] drivers added (usb mass storage, audio, networking)
*Battery, panel and bluetooth drivers not installed yet due to lack of available source code. (only zImages available)
*Exact kernel source code with patches used included in archive.

Rootfilesystem based on the Karmic Koala from 0.1 release with
*Enlarged rootfilesystem size (2,6GB)
*Many tweaks for touchscreen use: on screen keyboard, enlarged GUI components, ..
*One touch super easy operation of 3G and WiFi connections, screen rotation and other things
*New packages installed, e.g. firefox and fennec browser with kinetic scrolling, pidgin instant messaging, ..
*Easy installation of extra languages etc
*GUI for the media player (gnome-mplayer) to allow basic control of the video playback

Note for testers of the old 0.2-beta release
Thanks a lot for checking the beta and providing feedback! This allowed for fixing the following in final 0.2 release:
*The off-screen content (e.g. wicd passphrase) problem was resolved adding ALT key (Home button on HD2) to drag windows around
*Add gnome-mplayer gui for the accerlated mplayer
*3G DNS hack removed (opendns caused problems accessing many websites)
*Enlarge on screen keybaord

دانلود
(http://linuxtogo.org/%7Elgorris/hd2/hd2-ubuntu_0.2.zip)

لینک کمکی (http://armin32.dl.rapidbaz.com/cdVI/hd2-ubuntu_0.2.zip)

تاریخ ساخت: July 30, 2010
نام فایل: hd2-ubuntu_0.2.zip
سایز: 773MB

mr.saha
05-09-2010, 23:56
معرکست ! ما گوشی نداریم واقعا هیولا داریم ...
من که کلا از ویندوز کشیدم بیرون و دارم با اندروید زندگی می کنم و آرزو می کنم به زودی تکمیل شه که کلا از ویندوز خلاص شم .:bo:

pouyan_ta
06-09-2010, 02:44
سلام به همگی
بالاخره انتظارها به سر اومد و ورژن 0.2 اوبونتو هم برای این هیولای کمر باریک حاضر شد.
تو این ورژن و البته ورژن قبلی ، usb host به طرز وحشتناکی عالی کار میکنه.
تو این فیلم (http://www.........com/watch?v=pwi-_iunpts) شاهد استفاده همزمان موس ؛ کیبرد و پرینتر در اوبونتو روی leo(منظورم همون hd2 هستش) هستیم.
تهیه کابل هم کاری نداره ؛آموزشش به طور کامل در اینجا (http://htc-linux.org/wiki/index.php?title=msm_usb_host) موجوده

این هم توضیحات بیشتر:

ubuntu
ubuntu for hd2 v0.2

this second version has many new features like connectivity and is fully functional with the hd2 touchscreen. (no more usb stuff needed!)
quickinstall
it is important to check included readme.txt for safety notes, usage instructions and other confusion!

*1) get storage card with at least 3gb free space
*2) extract archive into root directory of storage card so that ubuntu folder is in \sotrage card\ubuntu
*3) runt haret exe

features and changelog
kernel
*updated linux kernel based on htc-msm-2.6.32 revision '3af9a39113d40887f42688108ff0dbdeefd8e4cc' (see first post)
*improved touch screen and keypad driver allow for decent navigation with the bare device
*wifi driver
*3g driver
*vibration driver
*many [[msm_usb_host|usb host]] drivers added (usb mass storage, audio, networking)
*battery, panel and bluetooth drivers not installed yet due to lack of available source code. (only zimages available)
*exact kernel source code with patches used included in archive.

Rootfilesystem based on the karmic koala from 0.1 release with
*enlarged rootfilesystem size (2,6gb)
*many tweaks for touchscreen use: On screen keyboard, enlarged gui components, ..
*one touch super easy operation of 3g and wifi connections, screen rotation and other things
*new packages installed, e.g. Firefox and fennec browser with kinetic scrolling, pidgin instant messaging, ..
*easy installation of extra languages etc
*gui for the media player (gnome-mplayer) to allow basic control of the video playback

note for testers of the old 0.2-beta release
thanks a lot for checking the beta and providing feedback! This allowed for fixing the following in final 0.2 release:
*the off-screen content (e.g. Wicd passphrase) problem was resolved adding alt key (home button on hd2) to drag windows around
*add gnome-mplayer gui for the accerlated mplayer
*3g dns hack removed (opendns caused problems accessing many websites)
*enlarge on screen keybaord

دانلود (http://linuxtogo.org/~lgorris/hd2/hd2-ubuntu_0.2.zip)
تاریخ ساخت: July 30, 2010
نام فایل: Hd2-ubuntu_0.2.zip
سایز: 773mb
سلام به همه ی دوستان.من چند تا سوال دارم چون یه کمی گیج شدم:
1-تفاوت این و آندروید چیه؟
2-چه نرم افزارهایی روش میاد؟
3-چرا اینقدر فایل دانلودش نسبت به آندروید بزرگه؟
4-کسی تست کرده؟چجوریاست(از نظر مصرف باطری و امکانات)؟
5-اگه درست متوجه شده باشم و تا اون جایی که تو متن نوشته روش نصبش مثل آندروید هست؟
با تشکر از شما.

Crash_HooHoo
06-09-2010, 03:23
یکی اینو تشریح کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

petros_q
06-09-2010, 03:42
سلام به همه ی دوستان.من چند تا سوال دارم چون یه کمی گیج شدم:
1-تفاوت این و آندروید چیه؟
2-چه نرم افزارهایی روش میاد؟
3-چرا اینقدر فایل دانلودش نسبت به آندروید بزرگه؟
4-کسی تست کرده؟چجوریاست(از نظر مصرف باطری و امکانات)؟
5-اگه درست متوجه شده باشم و تا اون جایی که تو متن نوشته روش نصبش مثل آندروید هست؟
با تشکر از شما.

1-آندروید واسه موبایله و اوبونتو یه توزیعه لینوکس واسه کامپیوتر x86 & x64 هست.
برای اطلاعات بیشتر به اینجا (http://www.ubuntu.com/desktop/features) مراجعه کنید
2-تمامی نرم افزارای لینوکس که رو pc اجرا میشه.
3- به 1 مراجعه کنید.

pouyan_ta
06-09-2010, 06:03
دوست عزیز با تشکر از توضیحات شما و این که فرمودید:((تو این فیلم شاهد استفاده همزمان موس ؛ کیبرد و پرینتر در اوبونتو روی leo(منظورم همون hd2 هستش) هستیم.))و ((تهیه ی کابل هم کاری نداره)) یعنی چه؟میشه بیشتر توضیح بدید؟و در آخر هم اگه میشه یه لینک دیگه برای ویدیو بدید چون ....... خیلی وقته که ف ی * *ر هست.

petros_q
06-09-2010, 07:02
در حال حاضر شما یک کابل میکرو یو اس بی برای شارژ کردن و ارتباط دیتا دارید که همراه خود گوشی بوده.
شما باید 1 usb hub تهیه کنید(شکل ضمیمه)
بعد شارژر ؛ گوشی ؛ موس و کیبرد رو بهش وصل کنید.
سپس به اوبونتو رفته و از هیولای خودتون لذت ببرید.
برای دیدن فیلم هم از ..... سکن استفاده کنید.
برای تشکر هم تنها فشار دکمش کفایت میکنه.(البته قابلی نداشت):df:

pouyan_ta
06-09-2010, 08:47
آقا دستت درد نکنه ولی من خودم میدونم برای هیتلر! باید چکارکرد ولی خب یه سری نمیتونن.و دوم این که یعنی برق کیبورد وموس از کجا تامین میشه(یعنی باید هابو وصل کنیم به شارژر؟)؟

petros_q
06-09-2010, 11:18
آقا دستت درد نکنه ولی من خودم میدونم برای هیتلر! باید چکارکرد ولی خب یه سری نمیتونن.و دوم این که یعنی برق کیبورد وموس از کجا تامین میشه(یعنی باید هابو وصل کنیم به شارژر؟)؟
یا به شارژر و یا به usb کامپیوتر
لوازم الکترونیکی آمپر مورد نیاز خودشونو به قدر نیاز از پاور ساپلای تامین میکنند
البته اگه دقت کنی تو پست اول طریقه تامین شارژ و ساخت کابل موجوده

saeed_z
06-09-2010, 18:02
سلام به همه من الان گذاشتم 773mb دانلود بشه.
حالا درباری کابل usb کسی میتونه کامل توضیح بده؟؟؟
و باید خودم جاییش رو وصله پینه کنم؟؟؟؟

petros_q
06-09-2010, 22:57
سلام به همه من الان گذاشتم 773mb دانلود بشه.
حالا درباری کابل usb کسی میتونه کامل توضیح بده؟؟؟
و باید خودم جاییش رو وصله پینه کنم؟؟؟؟
تنها کاری که باید بکنی اینه که بری و یک usb hub بخری که قیمتش 7500 تومان هست(a4tech)
بعد اون رو به شارژرت وصل کرده و بقیه اجزا(گوشی و موس و کیبرد و ...)رو به پورت هاش وصل کنی و لذت ببری از داشتن این هیولا:dq:

pouyan_ta
06-09-2010, 23:58
تنها کاری که باید بکنی اینه که بری و یک usb hub بخری که قیمتش 7500 تومان هست(a4tech)
بعد اون رو به شارژرت وصل کرده و بقیه اجزا(گوشی و موس و کیبرد و ...)رو به پورت هاش وصل کنی و لذت ببری از داشتن این هیولا:dq:
من این کاری که شما فرمودیدو کردم.موس چراغش روشن میشد ولی کیبورد نه و هثچ کدوم هم شناسلیی نمیشد و کار نمیکرد.نصب کردنش مثل آندروید بود ولی فایلی رو که باید برای صدا اجا میکردی نداشت.از نظر برنامه هم خیلی کامل بود و با برنامه های خودش از صفحه این عکسو گرفتم و یه نکته اینکه همونطور که توی عکس میبینید حالت عمودی و افقیش اتوماتیک نبود(auto rotate نداشت)وباید روی آیکنش کیلیک میکردی.و در بعضی برنامه ها و حالت عمودی آیکن ها از صفحه میزد بیرون.این هم عکسش:

Crash_HooHoo
07-09-2010, 02:17
پس اصلا این ربطی به آندویید نداره!
درست میگم؟
اینم یه سیستم عامله برپایه لینوکس!

petros_q
07-09-2010, 04:17
پس اصلا این ربطی به آندویید نداره!
درست میگم؟
اینم یه سیستم عامله برپایه لینوکس!

آره دیگه پسر خوب
این یه توزیعه که روی pc اجرا میشه و الان هم روی موبایل پورت شده

htc-hd2es
07-09-2010, 10:54
سلام
شمارو به خدا ی نفر کمکم کنه!
باور کنید بیشتر از30بار کابل هاست درست کردم بهم ریختم و دوباره دقیقا" طبق نقشه درست کردم اما جواب نمیده دیگه دارم دیونه میشم.تو هیچ مغازه ای هم نتونستم پیدا کنم.فکر میکنن هاست کامپیوتر میخوام.
مشکل اینجاست که با اینکه کاملا" صحیح طبق عکسها درست میکنم اما فقط چراغ لد گوشی به عنوان شارژ روشن میشه(و رسیدن برق) و اصلا" چراغ کیبرد و موس و فلش وهرچی دم دستمه روشن نمیشه و گوشی( با سیستم عامل ابنتو) نمیشناسه.موندم که تو اون سایت چطور ساختن که کار میکنه؟نکنه شارژر یا usb کامپیوتر نمیتونه برق تامین کنه؟اگه میتونه پس چرا این موس یا کیبرد روشن نمیشه و گوشی هم اونهارو نمیشناسه؟
از دوستانی که در تهران هستن میشه یه منتی به سر من بزارن و یه کابل هاست واسه این گوشی بگیرن و برام پست کنن_ هر چی هزینه ش باشه به حساب می ریزم.یکی از دوستان میگفت تو پاساژ علائدین طبقه 2 و ولیعصر پاساژ ولیعصر طبقه همکف میفروشن.
حالا یه نفر میخوام جوان مردی کنه و این زحمت برام بکشه.:aw:
باور کنید تو این ماه عزیز ثواب داره:au:

saeed_z
07-09-2010, 14:39
آقا این نه موس،کیبورد،فلش و پیرینتر رو جواب نمیده چرا؟؟؟

EL2RADO
08-09-2010, 00:25
پس چرا صدا نداره؟ کلا" صامت شده کمر باریکمون.:bl:
موقع زنگ خوردن گوشی هم هیچ عکس العملی نیست... نه صفحه روشن میشه نه ویب نه صدا:dj:

petros_q
08-09-2010, 22:38
بنده همین الان یه پ.خ به سازنده این بیلد فرستادم تا توضیحات بیشتری رو واسم ارسال کنه.
در اسرع وقت مشکل حل خواهد شد انشاالله

saeed_z
09-09-2010, 17:40
آقا این نه موس،کیبورد،فلش و پیرینتر رو جواب نمیده چرا؟؟؟

پس چرا صدا نداره؟ کلا" صامت شده کمر باریکمون.:bl:
موقع زنگ خوردن گوشی هم هیچ عکس العملی نیست... نه صفحه روشن میشه نه ویب نه صدا:dj:

دوستان همکاری کنن کسی نیست جواب بده؟؟؟؟

kiaxseventh
10-09-2010, 21:00
doostan bayad ba hub usb pc in karo kard ?
4 ta vooroodiye hub keybord & mouse & bargh vared mishe ? va 1 khoorooji be hd2 ?
پست ارسال شده توسط موبايل

kiaxseventh
10-09-2010, 21:01
???????

Mat_tornado
11-09-2010, 18:22
سلام من تمام کاهایی که گفته بودین کردم اما وقتی اجراش می کنم همون اول چند خط می نویسه و صفحه همون شکل می مونه و باید ریست کنم اگه کیشه بیشتر راهنمایی کنید

saeed_z
11-09-2010, 22:24
سلام من تمام کاهایی که گفته بودین کردم اما وقتی اجراش می کنم همون اول چند خط می نویسه و صفحه همون شکل می مونه و باید ریست کنم اگه کیشه بیشتر راهنمایی کنید

داخل خود مموری یه New Folder به اسم ubuntu درست کن بعد اطلاعات رو بریز توش درست میشه.

Sezar
12-09-2010, 18:47
تا حالا کسی usb host را فعال کرده وجواب گرفته؟

Vahid KianfaR
13-09-2010, 19:04
بچه ها کسی اسکرین شات نداره؟ اگه بزارین بی نهایت ممنون:cv:

hamedhell
13-09-2010, 21:45
باسلام
بعد از اجرا، وقتی میخوام از موس استفاده کنم، دستمو که روی تاچ میذارم نشانگر موس میاد زیر انگشتم.
منظورم اینه که کالیبره نیست.خیلی اذیت میکنه.
اگه راه حل دارین ممنون میشم.

petros_q
13-09-2010, 23:51
بچه ها کسی اسکرین شات نداره؟ اگه بزارین بی نهایت ممنون:cv:

بفرمایید

mfaliasghar
14-09-2010, 13:12
با سلام
اگر الکترونیک خونده بودید می دونستید که هاب USB چهار پورت , پورتهای خروجیش به همدیگر مربوط نمی شوند و فقط می تونند به صورت مجزا به پورت اصلی یعنی کابل USB خود هاب وصل بشن . همانطور که در پست اول دوست عزیزمون لینک دادن باید یه تبدیل برای هاب از USB به Micro USB بسازید یا تهیه کنید و کابل اصلی هاب را به وسیله آن به گوشی وصل کنید و سپس بقیه دستگاههای (موس - کیبورد - ... ) را به چهار پورت هاب متصل نمایید .

http://mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=437505&stc=1&d=1284461020

saeed_z
14-09-2010, 15:26
یعنی اگه اینارو داشته باشیم حله؟؟؟

hamedhell
14-09-2010, 16:03
با سلام
اگر الکترونیک خونده بودید می دونستید که هاب USB چهار پورت , پورتهای خروجیش به همدیگر مربوط نمی شوند و فقط می تونند به صورت مجزا به پورت اصلی یعنی کابل USB خود هاب وصل بشن . همانطور که در پست اول دوست عزیزمون لینک دادن باید یه تبدیل برای هاب از USB به Micro USB بسازید یا تهیه کنید و کابل اصلی هاب را به وسیله آن به گوشی وصل کنید و سپس بقیه دستگاههای (موس - کیبورد - ... ) را به چهار پورت هاب متصل نمایید .

خیلی راحت میتونین از یک کابل usb دوسر مادگی استفاده کنین. یکطرفش به هاب متصل کنین و طرف دیگشو به کابل دیتای خود گوشی.

من هنوز جوابمو نگرفتم.چجوری میشه صفحه را تحت aBUNTU کالیبره کرد؟؟
کسی به این مشکل برنخورده؟؟ :be:

ramin martinez
14-09-2010, 19:05
با سلام
اگر الکترونیک خونده بودید می دونستید که هاب usb چهار پورت , پورتهای خروجیش به همدیگر مربوط نمی شوند و فقط می تونند به صورت مجزا به پورت اصلی یعنی کابل usb خود هاب وصل بشن . همانطور که در پست اول دوست عزیزمون لینک دادن باید یه تبدیل برای هاب از usb به micro usb بسازید یا تهیه کنید و کابل اصلی هاب را به وسیله آن به گوشی وصل کنید و سپس بقیه دستگاههای (موس - کیبورد - ... ) را به چهار پورت هاب متصل نمایید .

خوب برق هاب از کجا تامین میشه؟

petros_q
14-09-2010, 20:00
خوب برق هاب از کجا تامین میشه؟

شما میتونید از این مدل استفاده کنید که همزاه با یک شارژر به فروش میرسه
http://images.bidorbuy.co.za/user_images/485/1230485_091021002800_hub.jpg

saeed_z
14-09-2010, 20:01
با سلام

بازم نشد.

mfaliasghar
15-09-2010, 08:33
آقا کسی تونست برای صداش چیزی پیدا کنه ؟

mfaliasghar
15-09-2010, 10:45
برای ساخت کابل مبدل از نوع USB Type-A to MicroUSB Type-B به تاپیک زیر مراجعه کنید :
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=59417

Crash_HooHoo
15-09-2010, 14:31
عجب چیز باحالیه این!
امروز دانلودش میکنم!
سوالم اینه که نرم افزاراش چیا هستن؟
بعد به صورت تاچ هم کار میکنه؟
یعنی هیچی بهش وصل نکنیم!!

petros_q
15-09-2010, 20:16
عجب چیز باحالیه این!
امروز دانلودش میکنم!
سوالم اینه که نرم افزاراش چیا هستن؟
بعد به صورت تاچ هم کار میکنه؟
یعنی هیچی بهش وصل نکنیم!!

بله دقیقا اوبونتو کامپیوتر هستش و به صورت تاچ هم کار میکنه.
با اتصال کارت شبکه میتونید وارد شبکه lan بشید و از داشتن این هیولا لذت ببرید

petros_q
15-09-2010, 23:27
بالاخره جواب گرفتم
همین الان دارم با موس تو ابونتو حال میکنم
فیلم و بقیه چیزا رو آپلود خواهم کرد

petros_q
16-09-2010, 00:08
خب بریم سر اصل مطلب
اول از همه باید یک سری وسایل تهیه کنید که لیست از ابن قرار هست1
1- 2 عدد female usb type a
2- 10 سانتی متر کابل شید دار 2زوج
3-usb hub با آداپتو به مشخصات ذیل:
output: DC 5V 0.5A
البته اگه بخواهید اسم این هیولا رو به جای گوشی ، لپ تاپ بزارید،موتونید باطری کادمیوم واسش بسازید.
4-موس،کیبرد و ...
تمامی قیمت ها و محل تهیه در صورت درخواست به اطلاعتون خواهم رسوند.

ضمنا از مدیران خواهشمندم این پست رو به ابتدای تاپیک ببرن و در ضمن امکان ویرایش رو برای بنده نامحدود کنن تا بتونم توضیحات تکمیلی رو ارائه کنم
با تشکر

saeed_z
16-09-2010, 00:15
آقا petros_q برا صداش چیکار کنیم؟؟؟؟؟؟

petros_q
16-09-2010, 00:18
این هم 2 تا فیلم که همین الان از کار با گوشی گرفتم.
به خاطر کیفیت پایین و نبود امکانات در حال حاضر ، عذر خواهی میکنم.
البته فکر کنم این فیلم اولین بار هست که در این فروم گذاشته میشه و البته بقیه فروم های ایرانی،پس خواهشا بدون ذکر نام منبع و موبایلستان کپی برداری نشه ؛چون از نظر اخلاقی غیر مجازه و پیگرد مرامی داره.:df:

ادامه دارد

petros_q
16-09-2010, 00:20
آقا petros_q برا صداش چیکار کنیم؟؟؟؟؟؟

با سلام و شب بخیر خدمت دوست عزیزم
واسه اون هم دارم یه کارایی میکنم.
نتیحه رو اعلام خواهم کرد

saeed_z
16-09-2010, 00:33
این کابله آمادش جواب میده؟؟؟

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=438106&d=1284584918

و اگه یه فیلم از این دلو روده کابل ها که به هم وصل کردی بزاری ممنون میشم.

petros_q
16-09-2010, 00:38
نمیدونم
اینو سر 2 دقیقه ساختم
مادگی دونه ای 200 تومنچ
کابل هم متری 700
تو پاساژ امجد همی چیز رو میتونی پیدا کنی
باطری رو هم دادم اونجا ساختن واسم

petros_q
16-09-2010, 00:42
برای ساخت کابل مبدل از نوع usb type-a to microusb type-b به تاپیک زیر مراجعه کنید :
http://www.mobilestan.net/showthread.php?t=59417

با تشکر از دوست عزیزمون؛ خوهشا از لینک بالا برای ساخت کابل استفاده نکنید و کابل خودتون رو خراب نکنید.
برای ساخت کابل به پست اول مراجعه کنید و از همون استاندارد استفاده کنید.

saeed_z
16-09-2010, 13:52
سلام به همه دوستان امروز منم جواب گرفتم ولی با اندکی تغییرات.
وسایل مورد نیاز

1-کابل خود گوشی
2-شارژر خود گوشی
3-یه hab usb
4-کابل 2سر مادگی
5-کابل 2سر نری
6-برا موس و کیبورد این جواب داد

روش کار:

1-شارژر رو به برق بزنید
2-کابک شماره4 رو یک طرف به شارژر و طرف دیگه به hub usb
3-کابل خود گوشی رو بش وصل کنید
4-کابل شماره 5 رو یه سرش به کابل خود گوشی و سر دیگش به hub usb بزنید
5-حالا موس ، فلش و... دارید وصل کنید و وارد لینوکس شوید.
100% جواب میده
عکس آخری سرهم شدس

saeed_z
16-09-2010, 14:08
دوستان اگه کسی متوجه نشد بگه که به صورت فیلم هم نمایش بدم.

htc-hd2es
17-09-2010, 06:01
دوستان اگه کسی متوجه نشد بگه که به صورت فیلم هم نمایش بدم.

حالا ما باروش پتروس جان بریم جلو یا آقا سعید؟من دیروز هاب آداپتوردار گرفتم حالا چیکار کنم؟
آقا پتروس زیاد واضح توضیح ندادن که باید مرحله به مرحله (مثل روش saeed)چیکار کنیم!
ممنون میشم یکبار دیگه کامل توضیح بدین.واینکه حالا من یه هاب بدون آداپتور بگیرم(مثل مال saeed)یا با همین کار کنم>مشکل من اینه که چراغ کیبرد یا موس یا فلش روشن نمیشه حتی وقتی مستقیم به شارژر وصل میکنم انگار که اصلا" برقش تامین نمیشه!هر روشی هم اجرا میکنم جواب نمیده نه چراغ روشن میشه ونه گوشی فلش یا موس یا کیبرد میشناسه:dy:
راستش خیلی نیاز دارم به این usbhost .ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید تا جواب بگیرم.:aw:
در ضمن دوستان عزیز میشه به جای مادگی خام از کابل usb افزایش طول استفاده کنیم یعنی ببریم و سیم های همرنگ بهم وصل کنیم بدون لحیم با روش پست اول.
در ضمن من قبلا" یکبار این کار کردم و شارژرم سوخت حالا میترسم اینبار گوشیم بسوزه!از طرفی هم نمیتونم بیخیالش بشم.

saeed_z
17-09-2010, 09:18
حالا ما باروش پتروس جان بریم جلو یا آقا سعید؟من دیروز هاب آداپتوردار گرفتم حالا چیکار کنم؟
آقا پتروس زیاد واضح توضیح ندادن که باید مرحله به مرحله (مثل روش saeed)چیکار کنیم!
ممنون میشم یکبار دیگه کامل توضیح بدین.واینکه حالا من یه هاب بدون آداپتور بگیرم(مثل مال saeed)یا با همین کار کنم>مشکل من اینه که چراغ کیبرد یا موس یا فلش روشن نمیشه حتی وقتی مستقیم به شارژر وصل میکنم انگار که اصلا" برقش تامین نمیشه!هر روشی هم اجرا میکنم جواب نمیده نه چراغ روشن میشه ونه گوشی فلش یا موس یا کیبرد میشناسه:dy:
راستش خیلی نیاز دارم به این usbhost .ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید تا جواب بگیرم.:aw:
در ضمن دوستان عزیز میشه به جای مادگی خام از کابل usb افزایش طول استفاده کنیم یعنی ببریم و سیم های همرنگ بهم وصل کنیم بدون لحیم با روش پست اول.
در ضمن من قبلا" یکبار این کار کردم و شارژرم سوخت حالا میترسم اینبار گوشیم بسوزه!از طرفی هم نمیتونم بیخیالش بشم.

سلام دوست من، من تمام کابل هایی که استفاده کردم همشون فابریکه.
من از یه نفر که رشتش الکترونیک بود پرسیدم گفت موس،کیبورد،فلش نیاز به برق آنچنان ندارن و دستگاهایی مثل HDD و پیرینتر اینا خودشون ادابتور دارن و لازم نیست.
من تنها چیزی که چراغش روشن نشد ولی کار میکرد کیبورد بود موس روشن شد و فلش وقتی میرم توش چشمک میزنه
(در ضمن دوستان عزیز میشه به جای مادگی خام از کابل usb افزایش طول استفاده کنیم یعنی ببریم و سیم های همرنگ بهم وصل کنیم بدون لحیم با روش پست اول.)>>>> بدا من بدون لحیم جواب داد.
خیلی زود برا دوستان فیلمم میزارم

petros_q
17-09-2010, 09:48
این 1 روش ابتکاریه که دیروز انجام دادم که البته در مرحله مقدماتیه.
یا ساختن 1 عدد باطری کادمیومی قابل شارژ و یک usb hub که پورت اصلی اون رو تبدیل به مادگی usb کردم.
حالا با این حرکت 1 شارژر همراه با قابلیت گرفتن چند بار شارژ در جایی که به برق شهر دسترسی ندارم و 1 usb host عالی که مثل ساعت کار میکنه.
(احتمالا تو جشنواره خوارزمی مقام آخر رو بگیرم با این ابتکارم):dz:
تنها کاری که شما باید بکنید اینه که هاب رو باز کنید و سیم اصلی خروجی اون رو قطع کرده و بجاش usb مادگی استفاده کنید.این روش بسیار کم هزینه؛کم جا و سود ده هست.
باز هم میگم:از سیم بندی پست اول استفاده کنید.حتما جواب میگیرین.
در ضمن من ubuntu رو یک بار دیگه توی مموری کپی کردم و از اون به بعد usb host فعال شد.
هر سوالی باشه در خدمتم.
:bp: :bp: :bp: :bp:
به زودی یک Document مبنی بر ساخت این وسیله آپلود میکنم

Mehdi-UIQ3
18-09-2010, 12:39
دوستان شرمنده ها ......

ولی یکی توضیح بده که فایلها چطوری نصب باید بشه و ترتیبشون چجوریه ؟؟؟

راستی یه سوال فنی و اون اینکه این جایگزین ویندوز میشه یا از روی خود ویندوز بالا میاد یا نه میشه هر دوتاشو داشت ؟؟؟
پس نحوه بوت چجوریاس ؟؟؟

ممننون میشم اگه سریع جواب بدین چون میخوام نصب کنم ولی نمیدونم چجوریه......

مرسی از همه

drsobhani
18-09-2010, 14:56
باشه اینم فارسی:
پترس جونم خسته نباشی.
فقط خواهشا روزت رو سه قسمت کن،(به در میگم دیوار بشنوه ها، منظورم بقیه ی دوستانیه که اینو می خونن!!!)

1. یه قسمت خدا
2. یه قسمت خونواده ات
3. یه قسمت خودت

به نظرتون تاپیک پیام اخلاقی رو خوبه من باز کنم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

petros_q
18-09-2010, 15:04
ghorbune petrose khodam beram
chetori jigar

1-سلام
2-لطفا به قوانین احترام گذاشته و فارسی تایپ کنید
3-تاپیک رو به هم نریزید
4-مسائل خصوصی را در پست خصوصی مطرح سازید
5-خیلی ممنون،خوبم:dq::dq:

petros_q
18-09-2010, 15:11
دوستان شرمنده ها ......

ولی یکی توضیح بده که فایلها چطوری نصب باید بشه و ترتیبشون چجوریه ؟؟؟

راستی یه سوال فنی و اون اینکه این جایگزین ویندوز میشه یا از روی خود ویندوز بالا میاد یا نه میشه هر دوتاشو داشت ؟؟؟
پس نحوه بوت چجوریاس ؟؟؟

ممننون میشم اگه سریع جواب بدین چون میخوام نصب کنم ولی نمیدونم چجوریه......

مرسی از همه
تنها کاری باید بکنید اینه که فایها رو در روت مموری کاد و در شاخه ubuntu برزید و فایل haret رو اجرا کنید.

htc-hd2es
20-09-2010, 05:48
سلام دوست من، من تمام کابل هایی که استفاده کردم همشون فابریکه.
من از یه نفر که رشتش الکترونیک بود پرسیدم گفت موس،کیبورد،فلش نیاز به برق آنچنان ندارن و دستگاهایی مثل HDD و پیرینتر اینا خودشون ادابتور دارن و لازم نیست.
من تنها چیزی که چراغش روشن نشد ولی کار میکرد کیبورد بود موس روشن شد و فلش وقتی میرم توش چشمک میزنه
(در ضمن دوستان عزیز میشه به جای مادگی خام از کابل usb افزایش طول استفاده کنیم یعنی ببریم و سیم های همرنگ بهم وصل کنیم بدون لحیم با روش پست اول.)>>>> بدا من بدون لحیم جواب داد.
خیلی زود برا دوستان فیلمم میزارم

سلام دوست عزیز ممنون
راستش منم تونستم فعال کنم و با موس و کیبرد کار کنم.درسته چراغ کیبرد روشن نمیشه ولی کار میکنه ولی چراغ موس روشن میشه.
2مشکل دارم که ممنون میشم راهنمایم کنید.
1-کارت ریدر(مموری کارت ریدر) کار نمیکنه.مثلا" یه مموری micro sd با ریدر وصل میکنم به هاب ولی کیبرد و موس کار میکنه ولی گوشی اون نمیشناسه.(فلش مموری میشناسه_آیا ریدر با فلش از نظر تئوری فرق داره چون فلش بشناسه باید ریدر هم بشناسه.)
2-میشه از دوستتون بپرسید که اگه هارد اکسترنال بخریم کار میکنه یانه؟یهنی میتونه هارد اکسترنال مثلا"320گیگ ساپورت کنه؟میتونه برقشو تامین کنه.(شما گفتید همراه هارد اکسترنال آداپتور هست؟)
الان من میخوام یه هارد اکسترنال بخرم اما میترسم ساپورت نکنه و تو دستم بمونه.کسی امتحان کرده؟واقعا" ممنون میشم در زمینه مشکل2 کمکم کنید.:aw:

saeed_z
20-09-2010, 10:34
سلام دوست عزیز ممنون
راستش منم تونستم فعال کنم و با موس و کیبرد کار کنم.درسته چراغ کیبرد روشن نمیشه ولی کار میکنه ولی چراغ موس روشن میشه.
2مشکل دارم که ممنون میشم راهنمایم کنید.
1-کارت ریدر(مموری کارت ریدر) کار نمیکنه.مثلا" یه مموری micro sd با ریدر وصل میکنم به هاب ولی کیبرد و موس کار میکنه ولی گوشی اون نمیشناسه.(فلش مموری میشناسه_آیا ریدر با فلش از نظر تئوری فرق داره چون فلش بشناسه باید ریدر هم بشناسه.)
2-میشه از دوستتون بپرسید که اگه هارد اکسترنال بخریم کار میکنه یانه؟یهنی میتونه هارد اکسترنال مثلا"320گیگ ساپورت کنه؟میتونه برقشو تامین کنه.(شما گفتید همراه هارد اکسترنال آداپتور هست؟)
الان من میخوام یه هارد اکسترنال بخرم اما میترسم ساپورت نکنه و تو دستم بمونه.کسی امتحان کرده؟واقعا" ممنون میشم در زمینه مشکل2 کمکم کنید.:aw:

سلام ماله من 1tb هست از این بزرگا که آداپتور داره نه از این کوجیکا فکر کنم مثل فلش بشناسه ولی نمیتونم 100% بت بگم آره جواب میده.

saeed_z
20-09-2010, 11:20
کارت ریدر جواب میده من خودم همین الان انجام دادم باید یکم سبر کنی تا بشناسدش.
برات عکس گزاشتم 2تاش رمه یه فلش، مموری ماله w810 که 500M فکر کنم مدلش رو دیدی و یه مموری ماله hd2 که 2G اون 8G هم فلشه .

iranshahi
20-09-2010, 23:46
واقعا این تاپیک عالیه.یه سوال.سرعتش usb2 هست؟البته با توضیحاتی که دادید و هابی که استفاده کردید فکر کنم usb 1.1 نهایت سرعت باشه که این تا ایده آل (البته واسه کپی پیست فایل ها) فاصله داره.البته تا اینجاشم جای شکر داره.من که سرعت کپی پیست ام پایینه.
راجع به هارداکسترنال هم عرض کنم خیر.اگه بخوای هارد وصل کنی باید آداپتوری که استفاده میکنی جریان بالای 2 آمپر رو بتونه تامین کنه.تست کردم و هارد تق تق میکرد و روشن نشد.ولی به جای شارژر منبع تغذیه وصل کردم و 1.3 آمپر جریان کشید به زیبایی روشن شد و کار کرد.

htc-hd2es
21-09-2010, 08:02
کارت ریدر جواب میده من خودم همین الان انجام دادم باید یکم سبر کنی تا بشناسدش.
برات عکس گزاشتم 2تاش رمه یه فلش، مموری ماله w810 که 500M فکر کنم مدلش رو دیدی و یه مموری ماله hd2 که 2G اون 8G هم فلشه .

ممنون دوست عزیز از جوابتون:aw:
شما کارت ریدرتون آداپتور جدا داره یا نه همینطور مستقیم به هاب وصل کردید.چون کارت ریدر من فقط درگاه میکرو اس دی داره و تا به هاب وصل میکنم هنگ میکنه گوشی و کیبرد و موس هم از کار می افته.اما تو pc خوب کار میکنه؟میتونه از کیفیت پایین ریدر باشه؟
شما قبل وارد شدن به ابنتو- ریدر وصل میکنید؟آیا وسط کار وصل کنید میشناسه؟
بعد اون هارد که دارید_اکسترنال هست یا یا مال کامپیوتره؟آیا توسط گوشی ساپورت شده یا نه نمیشناسه؟سوال آخر اینکه آداپتور هاب شما چند میلی آمپره؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

htc-hd2es
21-09-2010, 08:19
واقعا این تاپیک عالیه.یه سوال.سرعتش usb2 هست؟البته با توضیحاتی که دادید و هابی که استفاده کردید فکر کنم usb 1.1 نهایت سرعت باشه که این تا ایده آل (البته واسه کپی پیست فایل ها) فاصله داره.البته تا اینجاشم جای شکر داره.من که سرعت کپی پیست ام پایینه.
راجع به هارداکسترنال هم عرض کنم خیر.اگه بخوای هارد وصل کنی باید آداپتوری که استفاده میکنی جریان بالای 2 آمپر رو بتونه تامین کنه.تست کردم و هارد تق تق میکرد و روشن نشد.ولی به جای شارژر منبع تغذیه وصل کردم و 1.3 آمپر جریان کشید به زیبایی روشن شد و کار کرد.

ممنون عزیز از جواب خوبتون
مسئله اول اینه که تا حالا هیچ گوشی ساخته نشده که usbhost ورژن 2 ساپورت کنه.(بجز htc shift که خودتون میدونید اون گوشی نیست و نوت بوک هست)و چند تا گوشی که از usbhost پشتیبانی میکنن و کمتراز انگشتان دست هست همشون فقط usb 1.1 هستن اما واسه گوشی همین هم خوبه و به راحتی حجم بالای اطلاعات میشه کپی پیست کرد.من یه فایل 50مگابایتی که از فایلهای سیستم ابنتو بود با سرعت بالا کپی پیست کردم و کندی ندیدم.
اما مسئله مهمتر واسه من ساپورت هارد اکسترنال هست.راستش تنها هدف من از استفاده usbhost استفاده از هارد اکسترنال هست وگرنه که ابنتو خودش هم موس لمسی داره و هم کیبرد مجازی و کار کردن با موس و کیبرد واسم مهم نیست حتی فلش مموری.چون حافظه فلش محدود هست اما هارد...
دوست عزیز میشه بپرسم که شما هاردی که استفاده کردید اکسترنال (قابل حمل و پورتیبل)بود؟
همراه این هاردها آداپتور هم هست؟
منظور شما اون آداپتوری که به هاب وصله باید بالای 2آمپر باشه؟همچین آداپتوری می فروشن.
از کجا فهمیدید که 1.3 آمپر برق میکشه؟
آیا محتویات هارد به راحتی توسط گوشی نشون داده شد؟من این ریسک بکنم که برم و با خیال راحت بخرم؟
ببخشید که زیاد سوال کردم.بازم ممنون

Red Line
21-09-2010, 09:01
آخیش منم تست کردم موس ، کی بورد ، فلش ، هارد اکسترنال 620 گیگ رو هم به راحتی شناخت و کار کرد

saeed_z
21-09-2010, 10:18
ممنون دوست عزیز از جوابتون:aw:
شما کارت ریدرتون آداپتور جدا داره یا نه همینطور مستقیم به هاب وصل کردید.چون کارت ریدر من فقط درگاه میکرو اس دی داره و تا به هاب وصل میکنم هنگ میکنه گوشی و کیبرد و موس هم از کار می افته.اما تو pc خوب کار میکنه؟میتونه از کیفیت پایین ریدر باشه؟
شما قبل وارد شدن به ابنتو- ریدر وصل میکنید؟آیا وسط کار وصل کنید میشناسه؟
بعد اون هارد که دارید_اکسترنال هست یا یا مال کامپیوتره؟آیا توسط گوشی ساپورت شده یا نه نمیشناسه؟سوال آخر اینکه آداپتور هاب شما چند میلی آمپره؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام. نه دوست عزیز آداپتور نداره،مال من باید قبل از وارد شدن وصل کرد وقتی رفت تو ابنتو بدش رم وصل کردم.
برای هارد،درسته اکسترناله و ساپرد کرد.
این هارد منه.(عکس)
سوال آخر اینکه آداپتور هاب شما چند میلی آمپره؟>>>>>>آدابتور هابusb من همون شارژر خود گوشیه

saeed_z
21-09-2010, 10:26
آخیش منم تست کردم موس ، کی بورد ، فلش ، هارد اکسترنال 620 گیگ رو هم به راحتی شناخت و کار کرد

سلام این هارد اکسترنال 620 گیگ شما با آداپتوره یا بدون آداپتور؟؟؟؟

Red Line
21-09-2010, 13:12
بدونه آداپتور

saeedalipour20
21-09-2010, 13:25
میشه رو x1 هم این رو اجرا کرد؟؟؟
روی HD2 چه طوری کار میکنه ؟ هنگی داره؟ زیاد یا کم؟

mer29+1:bp:

saeed_z
21-09-2010, 17:19
آقا اسماعیل فکر کنم مشکلت حل شد مال آقا محمد هاردش بدون آداپتوره براش جواب داده پس برو بخر.:df::ca:

htc-hd2es
22-09-2010, 09:11

سلام
ببخشید میشه مشخصات هاردی که خریدید بدید ازجمله برند و چند مشخصه دیگه؟
بعد ببخشید گوشی شما hd2 هست یا نکسوس؟
وسوال آخرم اینه که آیا وقتی هارد گوشیتون ساپورت میکنه به راحتی میتونید فایل از گوشی به هارد یا از هارد به گوشی کپی پیست کنید؟
سوال دیگه که از همه دوستان دارم اینه که در محیط ابنتو صدای گوشی شما چه در اسپیکر وچه هدفون کار میکنه؟چون صدای گوشی من اصلا" در نمیاد چند تنظیمات صدا هم کردم اما فایده نداشت.اگه صدا نداشته باشه که نمیشه فیلم و تصاویر ویدئویی نگاه کرد:bg::dy:
آقای پتروس گفته بودن یه راهی پیدا میکنن واسه صدا!

htc-hd2es
22-09-2010, 09:39
میشه رو x1 هم این رو اجرا کرد؟؟؟
روی HD2 چه طوری کار میکنه ؟ هنگی داره؟ زیاد یا کم؟

mer29+1:bp:

خوب پردازنده وسخت افزار و سیستم عامل x1 کلا" با hd2 فرق داره و این سیتم عامل ابنتو مخصوص گوشی hd2 ساختن هنگام بوت شدن هم نام گوشیhd2 در محیط داس نوشته میشه پس با این سیستم عامل نمیتونید.
اما اگه میخواهید usbhost فعال کنید در محیط ویندوزموبایل با انجام کارهای بسیار طولانی وسخت فکر کنم بتونید فعال کنید.چون پرو2 تونسته بودن که سخت افزار وپردازنده مشابهی با اکسپریا داره.
باید چند نرم افزار هست که اونارو پیدا و نصب کنید کابل مخصوص بسازید که بسیار سخت تر از این کابلی که ما ساختیم(چون ما از سیستم عامل مخصوصpc استفاده میکنیم (لینوکس ابنتو) که کارو 90درصد آسان کرده وفقط با خرید یه هاب میتونیم فعال کنیم)اما کابلی که واسه imate 6150 و o2 flame و از جمله گوشی شما لازم داره ساختش مصیبته.(2گوشی اول کابل آماده در قوطی داره).
پس نا امید نباشید و به این تاپیک برید
http://www.mobilestan.net/showthread.php?t=59417
ویرایش:من همین الان یه گشتی زدم و مطمئن شدم گوشی شما هم این امکان داره و حتی به دیاموند که سخت افزارش عین اکسپریاست هارد هم وصل کردن وساپورت کرده اما همونطور که قبلا" گفتم کلا" روش فعال کردن گوشی شما فرق داره و مثل روش ما نمیتونید فعال کنید.البته غیر از گوشی ما بقیه گوشیهایی که نام برم usbhost ندارن بلکه نامش usb on the go هست که فقط برای شناسایی فلش مموری و موس وهارد بکار میره اما با usbhost حتی میشه dvdرایتر وصل کرد و dvdکپی کرد یا پرینتر و اسکنر وصل کرد چون همونطور که گفتم سیستم عامل ما مال کامپیوتره.

Mehdi-UIQ3
22-09-2010, 16:17
سلام......دوستان با بدبختی دانلود کردم....اما سرعتش ویندوزه یکیم پایینه....و اینکه چندتا سوال فنی....

چطور مثل ویندوز موبایل ببرمش روی Suspend که فقط صفحه خاموش بشه و هروقت بخوام صفحه روشن بشه ؟؟؟

چطور میتونم از این Ubuntu خارج بشم و سریع برم روی خود ویندوز موبایل......

برنامه میشه روش ریخت ؟؟؟ مثلا چیا ؟؟؟

و سوال آخر اینکه هنوز مشکل زنگ که نه صدا داره نه کانتکت داره و نه ویبره حل نشده ؟؟؟

petros_q
22-09-2010, 17:39
سلام......دوستان با بدبختی دانلود کردم....اما سرعتش ویندوزه یکیم پایینه....و اینکه چندتا سوال فنی....

چطور مثل ویندوز موبایل ببرمش روی Suspend که فقط صفحه خاموش بشه و هروقت بخوام صفحه روشن بشه ؟؟؟

چطور میتونم از این Ubuntu خارج بشم و سریع برم روی خود ویندوز موبایل......

برنامه میشه روش ریخت ؟؟؟ مثلا چیا ؟؟؟

و سوال آخر اینکه هنوز مشکل زنگ که نه صدا داره نه کانتکت داره و نه ویبره حل نشده ؟؟؟
1-ویندوز نیست و لینوکسه
2-سیستم عامل فکر میکنه با یک x86 روبرو هستش،بنابراین واسش استندباس تعریف شده و سوسپند نداره
3-همونطوری که در سیستم های x86 برای تعویض سیستم عامل اقدام میکنید،باید یکی را ریست و دیگری رو بوت کنید.
تمامی برنامه های قدرتمند لینوکس روش پیاده میشه.
برای اطلاعات بیشتر درباره لینوکس بهتره سرچی در گوگل بزنید.
:bf:

Mehdi-UIQ3
22-09-2010, 22:59
خوب کسی که برنامه نویسی خونده نمیتونه اینارو حل کنه ؟؟؟ یا اگه کسی انگلیسی بلده به اون کسی که این لینوکس رو روی hd2 روت کرده یه پیغام بده ببینیم میشه اینکارو کرد یا نه......

Red Line
23-09-2010, 08:07
هارد 620 مارک سی گیت

نه مشکلی در موقع انتقال فایلها ندیدم شاید حجم فایلهای که من باهاش کار کردم کم بوده

نه عزیزم رو hd2 نصب کردم از اندروید خوشم نیومد یعنی اصلاً حال نکردم باهاش دوباره hd2 گرفتم البته n1 رو هم دارم

saeedalipour20
24-09-2010, 11:54
میشه این سیستم عامل رو روی مموری 1gb اجرا کرد؟:ab::ab:

petros_q
24-09-2010, 15:15
میشه این سیستم عامل رو روی مموری 1gb اجرا کرد؟:ab::ab:

نخیر
امیجی که داخلش هست حداقل 2gb فضا احتیاج داره

iranshahi
25-09-2010, 16:47
ممنون عزیز از جواب خوبتون
مسئله اول اینه که تا حالا هیچ گوشی ساخته نشده که usbhost ورژن 2 ساپورت کنه.(بجز htc shift که خودتون میدونید اون گوشی نیست و نوت بوک هست)و چند تا گوشی که از usbhost پشتیبانی میکنن و کمتراز انگشتان دست هست همشون فقط usb 1.1 هستن اما واسه گوشی همین هم خوبه و به راحتی حجم بالای اطلاعات میشه کپی پیست کرد.من یه فایل 50مگابایتی که از فایلهای سیستم ابنتو بود با سرعت بالا کپی پیست کردم و کندی ندیدم.
اما مسئله مهمتر واسه من ساپورت هارد اکسترنال هست.راستش تنها هدف من از استفاده usbhost استفاده از هارد اکسترنال هست وگرنه که ابنتو خودش هم موس لمسی داره و هم کیبرد مجازی و کار کردن با موس و کیبرد واسم مهم نیست حتی فلش مموری.چون حافظه فلش محدود هست اما هارد...
دوست عزیز میشه بپرسم که شما هاردی که استفاده کردید اکسترنال (قابل حمل و پورتیبل)بود؟
همراه این هاردها آداپتور هم هست؟
منظور شما اون آداپتوری که به هاب وصله باید بالای 2آمپر باشه؟همچین آداپتوری می فروشن.
از کجا فهمیدید که 1.3 آمپر برق میکشه؟
آیا محتویات هارد به راحتی توسط گوشی نشون داده شد؟من این ریسک بکنم که برم و با خیال راحت بخرم؟
ببخشید که زیاد سوال کردم.بازم ممنون

هارد من Freecom هستش و عالی کار میکنه ولی سرعتش همون USB1.1 هستش. هارد من آداپتور نداره ولی میشه بهش آداپتور هم وصل کرد.جالب اینجاست که حتی قفل سخت افزاری را هم تو لینوکس ساپورت کرد. اگر آداپتوری که استفاده کردید بالای 1.5 آمپر در 5ولت بهتون تحویل بده خیالتون راحت باشه که کار میکنه. روی منبع تغذیه من جریان مصرفی رو مینویسه واسه همین گفتم 1.3 آمپر.هارد رو که وصل میکنم دو تا درایو اضافه میشه که یکیش سی دی رام مجازی هست و دیگری Local drive که 470 گیگ ظرفیتشه.

saeed_z
25-09-2010, 17:34
اگه این صداشم درست میشد دیگه عالی میشد.:ai:
کسی برا صداش کاری نکرده؟؟ :7:

htc-hd2es
27-09-2010, 14:14
سلام دوستان
به سلامتی من هم یک هارد اکسترنال 500GB برند ADATA خریدم و توسط گوشی به راحتی ساپورت شد.
فقط مشکل من نداشتن صداست.دوستان واسه HD2 ورژن جدید ابنتو یا هر توزیع لینوکس دیگه نیومده؟چون شاید در ورژن جدید صدا فعال بشه.یه مسئله دیگه که دارم اینه که من تاحالا با لینوکس کار نکردم وچند نرم افزار دانلود کردم مثل پلیر KMPlayer اما بلد نیستم نصب کنم چون مثل ویندوز نیست که با کلیک رو برنامه _نصب شه وباید یه تعداد فرمان هایی به ترمینال داده شه و بیشتر از این جهت شبیه داس هست. کسی میدونه چطور باید برنامه نصب کنم؟
اون دوستمون که باطری به عنوان منبع تغذیه درست کرده میخوام بپرسم هارد اکسترنال با این باطری ها کار میکنه؟واین باطری که گرفتید چند میلی آمپر هست؟
دوستان کسی میدونه که آیا شارژر(آداپتور)بالای 1300میلی آمپر میشه پیدا کرد.چون من همه جا رفتم فقط شارژرهای تا 1000میلی آمپر دارن که وقتی هارد و موس باهم میزنم هارد نمیتونه بچرخه و صدا میده.من چیکار کنم؟شارژر خود گوشی هم کفاف نمیکنه چون 1000میلی آمپر هست!:dy:
البته با شارژر خود گوشی 20-30دقیقه کار میکنه بعد کم میاره مخصوصا" وقتی موس هم روشن باشه(موس 100میلی آمپر مصرف داره)

iranshahi
27-09-2010, 23:09
سلام دوستان
به سلامتی من هم یک هارد اکسترنال 500gb برند adata خریدم و توسط گوشی به راحتی ساپورت شد.
فقط مشکل من نداشتن صداست.دوستان واسه hd2 ورژن جدید ابنتو یا هر توزیع لینوکس دیگه نیومده؟چون شاید در ورژن جدید صدا فعال بشه.یه مسئله دیگه که دارم اینه که من تاحالا با لینوکس کار نکردم وچند نرم افزار دانلود کردم مثل پلیر kmplayer اما بلد نیستم نصب کنم چون مثل ویندوز نیست که با کلیک رو برنامه _نصب شه وباید یه تعداد فرمان هایی به ترمینال داده شه و بیشتر از این جهت شبیه داس هست. کسی میدونه چطور باید برنامه نصب کنم؟
اون دوستمون که باطری به عنوان منبع تغذیه درست کرده میخوام بپرسم هارد اکسترنال با این باطری ها کار میکنه؟واین باطری که گرفتید چند میلی آمپر هست؟
دوستان کسی میدونه که آیا شارژر(آداپتور)بالای 1300میلی آمپر میشه پیدا کرد.چون من همه جا رفتم فقط شارژرهای تا 1000میلی آمپر دارن که وقتی هارد و موس باهم میزنم هارد نمیتونه بچرخه و صدا میده.من چیکار کنم؟شارژر خود گوشی هم کفاف نمیکنه چون 1000میلی آمپر هست!:dy:
البته با شارژر خود گوشی 20-30دقیقه کار میکنه بعد کم میاره مخصوصا" وقتی موس هم روشن باشه(موس 100میلی آمپر مصرف داره)

واسه شارژر یه پیشنهاد دارم.به هابت 2 تا شارژر یکسان وصل کن.دیگه تق تق از هاردت در نمیاد.
آداپتور بالای 2000 میلی آمپر هم پیدا میشه ولی باید تو علاعدین بگردی.البته تضمین نمیکنم الان وجود داشته باشه

petros_q
28-09-2010, 18:48
واسه شارژر یه پیشنهاد دارم.به هابت 2 تا شارژر یکسان وصل کن.دیگه تق تق از هاردت در نمیاد.
آداپتور بالای 2000 میلی آمپر هم پیدا میشه ولی باید تو علاعدین بگردی.البته تضمین نمیکنم الان وجود داشته باشه

آداپتور رو فقط از پاساژ امجد به قیمت نازل خریداری کنید
اونجا از شیر مرغ تا جون آدمیزاد پیدا میشه:ck:

htc-hd2es
29-09-2010, 01:49
آداپتور رو فقط از پاساژ امجد به قیمت نازل خریداری کنید
اونجا از شیر مرغ تا جون آدمیزاد پیدا میشه:ck:

آدرس دقیق

petros_q
29-09-2010, 18:25
آدرس دقیق

تهران-خیابان جمهوری-بعد از پل حافظ-پاساژ امجد-طبقات همکف و زیرین-پلاک ... .

j.gigola
09-10-2010, 16:12
با سلام! از این تاپیک متشکرم همین الان دارم دونلوادش میکنم . یه سوال داشتم! با این بیلد میشه به wifiواصل شد؟

saeed_z
09-10-2010, 20:59
با سلام! از این تاپیک متشکرم همین الان دارم دونلوادش میکنم . یه سوال داشتم! با این بیلد میشه به wifiواصل شد؟

:df::df::df:

radiohead_apple
11-10-2010, 21:58
دوستان عزیز با مشکل صدا چیکار کردید؟
حل شدنی هست؟
ممنون میشم جواب بدید...

petros_q
11-10-2010, 23:06
حل شدنی هست؟
ممنون میشم جواب بدید...

با مراجعه به اینجا (http://htc-linux.org/wiki/index.php?title=Leo/Status) میتونید از آخرین وضعیت کرنل لینوکس ؛آندورید و اوبونتو آگاه شوید.:by:

petros_q
11-10-2010, 23:07
حل شدنی هست؟
ممنون میشم جواب بدید...

متاسفانه هنوز نه

با مراجعه به اینجا (http://htc-linux.org/wiki/index.php?title=Leo/Status) میتونید از آخرین وضعیت کرنل لینوکس ؛آندورید و اوبونتو آگاه شوید.:by:

radiohead_apple
12-10-2010, 18:23
کسی نرم افزار خاصی رو ubuntu نصب کرده؟؟؟
مثلا autocad...
جا داره بازم از petros_q عزیز بخاطر پیگیری و ایجاد تاپیک تشکر کنم...
دوستان ممنون میشم screen-shot بذارن...

radiohead_apple
12-10-2010, 18:25
مثلا autocad...

petros_q
12-10-2010, 21:42
مثلا autocad...

با تشکر از دوست عزیزمون
من روش اینترفیس فارسی رو آپدیت کردم و جالب هم شده.
1 بار خواستم ethereal رو که یکی از ابزارهای مانیتورینگ شبکه هست ،نصب کنم،ولی نشد. چون X86 نیست ،نتونست.
البته باید نرم افزار های معروف روش نصب بشه.
باید امتحان کرد.:bf:

radiohead_apple
12-10-2010, 23:54
امکانش هست اینترفیس فارسی که آپدیت کردید رو screen-shot بگیرید؟
یه سوال دیگه هم داشتم برای نصب نرم افزار از مموری گوشی هم میتوان استفاده کرد یا بایستی حتما با استفاده از usb hub از فلش مموری یا هارد استفاده شود؟
ممنون...:cv:

petros_q
13-10-2010, 00:22
امکانش هست اینترفیس فارسی که آپدیت کردید رو screen-shot بگیرید؟
یه سوال دیگه هم داشتم برای نصب نرم افزار از مموری گوشی هم میتوان استفاده کرد یا بایستی حتما با استفاده از usb hub از فلش مموری یا هارد استفاده شود؟
ممنون...:cv:

این هم اسکرین شات

http://0k.012.img98.com/out.php/i419992_Screenshot1.png

http://0k.012.img98.com/out.php/i419993_Screenshot4.png

وقتی وارد اوبونتو میشید،به راحتی میتونید داخل مموری کارتتون رو ببینید؛
بنابراین میتونید نرم افزار مورد نظر رو از قبل درون مموری ریخته و بعد در موقع استفاده از اوبونتو ، اون رو نصب کنید.

radiohead_apple
13-10-2010, 00:46
بسیار عالی بود...:bo:
امیدوارم این تاپیک حالا حالاها ادامه داشته باشه
من که شدیدا منتظر خبرهای جدید و نرم افزارهای تست شده رو ubuntu که جالب باشه و حس یه pc رو بده هستم!
دوستان عزیز اگر نرم افزار باحالی رو نصب کردند ممنون میشم معرفی کنند...

radiohead_apple
13-10-2010, 14:00
ببخشید یه سوال
این ubuntu مشابه نسخه 9.10 مربوط به pc هست؟
ممنون...

petros_q
13-10-2010, 18:01
ببخشید یه سوال
این ubuntu مشابه نسخه 9.10 مربوط به pc هست؟
ممنون...

دقیقا همونه
فقظ پروسسور فرق داره.
من حتی با اسکنر ازش استفاده کردم
به خوبی جواب داد

Sezar
13-10-2010, 19:37
این هم اسکرین شات

http://0k.012.img98.com/out.php/i419992_Screenshot1.png

http://0k.012.img98.com/out.php/i419993_Screenshot4.png

وقتی وارد اوبونتو میشید،به راحتی میتونید داخل مموری کارتتون رو ببینید؛
بنابراین میتونید نرم افزار مورد نظر رو از قبل درون مموری ریخته و بعد در موقع استفاده از اوبونتو ، اون رو نصب کنید.

چجوری واسه شما فارسیه؟
من هنوز موفق نشدم usn host را راه یندازم

radiohead_apple
13-10-2010, 22:32
میخواستم بازم از دوستان عزیز مخصوصا petros_q عزیز خواهش کنم نرم افزارهایی که نصب کردند رو با screen-shot نشون بدن...

petros_q
13-10-2010, 23:05
چجوری واسه شما فارسیه؟
من هنوز موفق نشدم usn host را راه یندازم

روش ساخت uSB hOST در پست های قبلی ذکر شده.

farhadia
14-10-2010, 17:54
روش ساخت uSB hOST در پست های قبلی ذکر شده.

سلام بچه ها
من با این لینکی که صفحه اول دادین مشکل دارم
اگه جای دیگه سراغ دارین که آپلود شده باشه آدرس بدین تا از اونجا بگیرمش
خیلی مشتاقم که اوبونتو رو روی گوشیم بالا بیارم:bo:
در ضمن من adsl دارم با این حال دانلود به کندی انجام میشه بعد یه مدتم خودش قطع میشه نمیدونم مشکل از کجاست:dy:
لطفا منو راهنمایی کنین
متشکرم از زحماتتون

فرهاد

ahmadreza1368
14-10-2010, 18:31
آقا سلام ایا این اوبونتو فقط روی hd2 جواب داده یا نه؟
مثلا روی hd نمیشه ریخت ؟
داره حالم گرفته میشه:dy:

petros_q
14-10-2010, 22:36
آقا سلام ایا این اوبونتو فقط روی hd2 جواب داده یا نه؟
مثلا روی hd نمیشه ریخت ؟
داره حالم گرفته میشه:dy:

لیست گوشی هایی که ساپورت میشن
البته باید برای هرکدوم ،اوبونتوی مخصوصشون رو دانلود کرد.

Streak Dell Streak
Monaco LG expo
Supersonic (HTC EVO 4G)
Bravo (HTC Desire)
tg01 (Toshiba Tsunagi)
Leo (HTC HD2)
S200 (Acer s200)
S100 (Acer s100)
Passion (NexusOne)
Click (HTC Tattoo / Dopod A3288)
Mega (HTC 'Touch 2')
Rhodium (HTC Touch Pro 2)
Topaz (HTC Touch Diamond 2)
Raphael (HTC Touch Pro)
Diamond (HTC Touch Diamond)
Dream (T-Mobile G1)
Blackstone (Touch HD)
Kovsky (SE Xperia x1)
Maple (HTC Snap S521)
M900‎ (Acer M900 / Tempo M900)
Titan (HTC/Sprint Mogul)
Nike (HTC Touch Dual / Niki)
Polaris (HTC Touch Cruise)
Vogue (HTC Touch CDMA)
Kaiser (HTC Tytn II)
Clio (HTC Shift)
Wizard (HTC P4300 / T-Mobile MDA Vario)
Artemis (HTC Cruiser / P3300)
Athena (HTC Advantage)
H5000 (HP Ipaq h5000)

Crash_HooHoo
14-10-2010, 23:53
عجب چیز ترسناکیه این!!!!!!!!!
ولی 900 مگ رو چجوری باید دانلود کرد؟؟؟؟!!!!
ولی واقعا جالبه!

ahmadreza1368
15-10-2010, 09:30
اقا برای دانلود برای گوشی های دیگه از کجا باید بگیریم؟

htc-hd2es
16-10-2010, 04:06
اقا برای دانلود برای گوشی های دیگه از کجا باید بگیریم؟

برای دریافت ورژن1 اینجا:
http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=76815
و یک توزیع دیگر بنامRhubuntu V9.04
http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=76815&page=6
و
http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=76815&page=8

armin_gera
16-10-2010, 12:00
میبینم که خیلیا با ساخت کابل مشکل دارن
اصلا" کابل لازم نیست
پشت کیستون رو نگاه کنید همون جایی که 2 یا 4 تا ورودی usb هست
حالا برید به یه مغازه تعمیرات کامپیوتر و بگید که از اونا میخواید
بعد که گرفتید با هویه پایه های جلو رو به عقبی ها وصل کنید حالا شما یه تبدیل ماده ه مادیه دارید که یه طرفشو به کابل گوشی و طرف دیگشو به هاب وصل کنید
عکسارو :123: حتما" ببینید
من خودم دارم تلاش میکنم که یو اس بی هاست رو رو hd2 وین مو درست کنم هنوز نتونستم
اگه تو این ubuto کار کنه خیلی خوب میشه

armin_gera
16-10-2010, 12:12
سلام دوستان
به سلامتی من هم یک هارد اکسترنال 500GB برند ADATA خریدم و توسط گوشی به راحتی ساپورت شد.
فقط مشکل من نداشتن صداست.دوستان واسه HD2 ورژن جدید ابنتو یا هر توزیع لینوکس دیگه نیومده؟چون شاید در ورژن جدید صدا فعال بشه.یه مسئله دیگه که دارم اینه که من تاحالا با لینوکس کار نکردم وچند نرم افزار دانلود کردم مثل پلیر KMPlayer اما بلد نیستم نصب کنم چون مثل ویندوز نیست که با کلیک رو برنامه _نصب شه وباید یه تعداد فرمان هایی به ترمینال داده شه و بیشتر از این جهت شبیه داس هست. کسی میدونه چطور باید برنامه نصب کنم؟
یکی بساز
یه ترانسفرمر 5 ولت (با هر آمپری که میخوای) بخر بعد سرش هم یه یک سو ساز وصل کن بشه منبع تغذیه بعد وصل کن به پین 1 (مثبت) و 4 (منفی)یو اس بی
حله؟:welcomeswing:

M E H D I
16-10-2010, 21:50
سلام به همه.

این مشکل صدا حل نشد ما هم یه تست بزنیم؟:ab:

mahmud_zero
17-10-2010, 05:34
zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz

سلام دوستان

مثل اینکه هنوز دوستان درست نفهمیدن UBUNTU چیه و 1 سری سوال عجیب می کنن!!! (شرمنده که اینجوری می گم ، قصد بدی ندارم)

آقا این Ubuntu ،یه جور لینوکسه ، نه ویندوز. پس برنامه های ویتدوز روش نصب نمی شه. (مگه اینکه شرکتی که اون نرم افزار رو ساخته ، تحت لینوکسشم داده باشه مثل Vlc)
Ubuntu 9.10 وقتی اجرا شد ، برای نصب نرم افزار ، روی علامت Ubuntu کلیک کنید ، بعد بزنید: Ubuntu Software Center
این نرم افزار که باز شد ، (باید دسترسی به اینترنت داشته باشید) می تونید نرم افزار ها رو دانلود و نصب کنید (1چیزی مثل Android Market یا App Store با این تفاوت که همه چیزش مجانیه!)
من هنوز نصب نکردم Ubuntu رو رو موبایلم (واسه همین نمیدونم چه نرم افزار هایی داره به صورت پیش فرض) ولی رو نوت بوکم از Ubuntu استفاده می کنم.
1سری نرم افزار پیش نهادی:
Open Office------------>برنامه Office مجانی با پشتیبانی از فایل های Microsoft Office 2007 و قابلیت ویرایش
VLC------------>برنامه پخش موسیقی و فیلم
Gimp------------>برنامه ای برای ویرایش عکس به صورت حرفهای (بعضی ها میگن از PhotoShop بهتره!! از خودشون بپرسین!)
Adobe Flash Player------------>آشنایی دارین همه باهاش!
7zip------------>برای باز کردن فایل های فشرده (Zip , rar , 7z, چیزای دیگه)
Pidgin------------>برای Chat!!!! با (yahoo , google , ...)
معمولا Firefox خودش داره ، اما اگه نداشت!!
بگردین ، چیزای بدرد بخور توش زیاد پیدا می کنین!

اصلا فایل اجراییش exe نیست. deb است!!!!!

بعدشم ، من توی htc-linux.org دیدم واسه صدا نوشته :
ALSA support must be added

البته پی گیری نکردم ببینم چیه ، شاید مثل Clrad آندروید باشه ، نمی دونم.

petros_q
17-10-2010, 10:04
سلام به همه.

این مشکل صدا حل نشد ما هم یه تست بزنیم؟:ab:

متاسفانه نه
شما میتونید با سر زدن هر از چند گاه به این سایت (http://htc-linux.org/wiki/index.php?title=Leo/Status) ، از این موضوع آگاه بشید.

میبینم که خیلیا با ساخت کابل مشکل دارن
اصلا" کابل لازم نیست
پشت کیستون رو نگاه کنید همون جایی که 2 یا 4 تا ورودی usb هست
حالا برید به یه مغازه تعمیرات کامپیوتر و بگید که از اونا میخواید
بعد که گرفتید با هویه پایه های جلو رو به عقبی ها وصل کنید حالا شما یه تبدیل ماده ه مادیه دارید که یه طرفشو به کابل گوشی و طرف دیگشو به هاب وصل کنید
عکسارو :123: حتما" ببینید
من خودم دارم تلاش میکنم که یو اس بی هاست رو رو hd2 وین مو درست کنم هنوز نتونستم
اگه تو این ubuto کار کنه خیلی خوب میشه

اولا با برق بازی نکنید چون جیزه؛:dz:
ثانیا همینطوری که به هاب نمیزنن،باید این کابل رو به کابل اصلی هاب ، یعنی همونی که به کامپیوتر وصل میشه بزنید؛
ثالثا خبلی وقته که تو Ubuntu کار کرده این Usb host. بنابر این اگه و اما نداره.
رابعا اگه کمی حوصله به خرج بدی و پست های اولیه رو نگاهی بندازی ، متوجه میشی که آموزش به طور کامل برای ساخت کابل موجوده.
به هر حال هر سوالی راجع با ساخت کابل و ... داشتی ما در خدمتیم عزیز

armin_gera
17-10-2010, 14:36
متاسفانه نه
شما میتونید با سر زدن هر از چند گاه به این سایت (http://htc-linux.org/wiki/index.php?title=leo/status) ، از این موضوع آگاه بشید.

اولا با برق بازی نکنید چون جیزه؛:dz:
ثانیا همینطوری که به هاب نمیزنن،باید این کابل رو به کابل اصلی هاب ، یعنی همونی که به کامپیوتر وصل میشه بزنید؛
ثالثا خبلی وقته که تو ubuntu کار کرده این usb host. بنابر این اگه و اما نداره.
رابعا اگه کمی حوصله به خرج بدی و پست های اولیه رو نگاهی بندازی ، متوجه میشی که آموزش به طور کامل برای ساخت کابل موجوده.
به هر حال هر سوالی راجع با ساخت کابل و ... داشتی ما در خدمتیم عزیز

من چی میگم تو چی میگی
میگم از این قطعه استفاده کنید کارتون راحت بشه تو میگی (رابعا اگه کمی حوصله به خرج بدی و پست های اولیه رو نگاهی بندازی ، متوجه میشی که آموزش به طور کامل برای ساخت کابل موجوده)
واقعا" از انگیزه ای که دادی ممنون

petros_q
17-10-2010, 20:31
من چی میگم تو چی میگی
میگم از این قطعه استفاده کنید کارتون راحت بشه تو میگی (رابعا اگه کمی حوصله به خرج بدی و پست های اولیه رو نگاهی بندازی ، متوجه میشی که آموزش به طور کامل برای ساخت کابل موجوده)
واقعا" از انگیزه ای که دادی ممنون

WOW
چه شدت عملی.
دوست عزیز اگه میخای آزمون و خطا کنی، کسی جلوت رو نگرفته و مختاری.
ولی بهتره ادب رو حقظ کنی و کاملا دوستانه جلو بری.:bf:
من بیش از 4 بار کابل و ... ساختم تا متوجه شدم اشکال از کجاست و در نهایت جواب گرفتم.
بعدش اون رو به دوستان پیشنهاد کردم.
حالا اگه میخای راه رفته رو دوباره بپیمایی، بسم ا... .
این گوی و این میدان.
البته با حفظ احترام و ... .:bf:

armin_gera
18-10-2010, 15:12
من اصلا" قصد توهین نداشتم اگه از لفظ ((تو)) استفاده کردم به خاطر صمیمیت بود نه برای توهین:bf:
من فقط میخواستم کمک کنم که با حرفای تحکم آمیز شما مواجه شد و از انگیزه ...:be:
در ضمن لینک ساخت کابل تو پست اول (server not found ) میده
سوء تفاهم نشه

htc-hd2es
18-10-2010, 22:08
یکی بساز
یه ترانسفرمر 5 ولت (با هر آمپری که میخوای) بخر بعد سرش هم یه یک سو ساز وصل کن بشه منبع تغذیه بعد وصل کن به پین 1 (مثبت) و 4 (منفی)یو اس بی
حله؟:welcomeswing:

اینی که گفتین که الانم داره انجام میدم وخودم میدونم.
مشکل من اینه که همه آداپتورهای5ولت حداکثر خروجی1000mA دارن واین مقدار آمپر نمیتونه هارد اکسترنال کار بندازه وهارد به تق وتوق میافته چون حداقل باید 1300میلی آمپر باشه تازه 100میلی هم واسه موس لازمه پس مقدار لازم میشه1400میلی آمپر.اما هرگز آداپتوری وجود نداره که هم5ولت باشه و هم لااقل1400میلی آمپر باشه اما آداپتوری وجود داره که 7.2 ولت و 2000میلی آمپر باشه مثل آداپتور دوربین دیجیتالم اما چون ولتاژبیشتر داره میترسم گوشیم بسوزه.
البته وقتی 2تا آداپتور مثل آداپتور گوشیمون همزمان به هاب وصل میکنم به راحتی هارداکسترنال میچرخه وکار میکنه اما من دوست ندارم 2تا آداپتور همزمان به هاب وصل کنم ومیخوام یکی باشه.
آیا کسی میدونه که 7.2ولت به گوشی آسیب میزنه یا نه؟
مثلا" وقتی 2آداپتور5ولت باهم به هاب وصل میکنیم آیا ولتاژها جمع نمیشه؟چون اگه جمع بشه 10ولت میشه اما واسه گوشی اتفاقی نمیافته.اگه اینطور باشه پس با7ولت هم اتفاقی نمیافته.
درضمن کار نکردن صدا داره دلم میزنه نسبت به ابنتو در ضمن به خاطر خیلی سنگین بودن اینسیستم عامل یه ویدیو ساده با هزار قطع ووصل نشون میده.:dy:

petros_q
19-10-2010, 20:12
من اصلا" قصد توهین نداشتم اگه از لفظ ((تو)) استفاده کردم به خاطر صمیمیت بود نه برای توهین:bf:
من فقط میخواستم کمک کنم که با حرفای تحکم آمیز شما مواجه شد و از انگیزه ...:be:
در ضمن لینک ساخت کابل تو پست اول (server not found ) میده
سوء تفاهم نشه

با سلام خدمت دوست عزیزم
اگر سوء تفاهمی پیش اومده، دست دوستی منو بپذیر:ax::ax:
ضمنا لینک کار میکنه؛همین الان تست کردم.

http://htc-linux.org/wiki/index.php?title=Msm_Usb_Host:123:

armin_gera
20-10-2010, 09:38
اینی که گفتین که الانم داره انجام میدم وخودم میدونم.
مشکل من اینه که همه آداپتورهای5ولت حداکثر خروجی1000mA دارن واین مقدار آمپر نمیتونه هارد اکسترنال کار بندازه وهارد به تق وتوق میافته چون حداقل باید 1300میلی آمپر باشه تازه 100میلی هم واسه موس لازمه پس مقدار لازم میشه1400میلی آمپر.اما هرگز آداپتوری وجود نداره که هم5ولت باشه و هم لااقل1400میلی آمپر باشه اما آداپتوری وجود داره که 7.2 ولت و 2000میلی آمپر باشه مثل آداپتور دوربین دیجیتالم اما چون ولتاژبیشتر داره میترسم گوشیم بسوزه.
البته وقتی 2تا آداپتور مثل آداپتور گوشیمون همزمان به هاب وصل میکنم به راحتی هارداکسترنال میچرخه وکار میکنه اما من دوست ندارم 2تا آداپتور همزمان به هاب وصل کنم ومیخوام یکی باشه.
آیا کسی میدونه که 7.2ولت به گوشی آسیب میزنه یا نه؟
مثلا" وقتی 2آداپتور5ولت باهم به هاب وصل میکنیم آیا ولتاژها جمع نمیشه؟چون اگه جمع بشه 10ولت میشه اما واسه گوشی اتفاقی نمیافته.اگه اینطور باشه پس با7ولت هم اتفاقی نمیافته.
درضمن کار نکردن صدا داره دلم میزنه نسبت به ابنتو در ضمن به خاطر خیلی سنگین بودن اینسیستم عامل یه ویدیو ساده با هزار قطع ووصل نشون میده.:dy:

نه جیگر بستگی داره چیجوری دو تا ادابتور رو به هم ببندی اگه مثبت رو به مثبت و منفی رو به منفی ببندی ولتاژ ثابت مبمونه و آمپر ها جمع میشه ولی اگه منفی اینو به مثبت اون و مثبت اونو به منفی این ببندی اونوقت آمپر ثابت میمونه و ولتاژ ها جمع میشه اگه شما آدابتور ها رو با یو اس بی به هاب وصل کنی فقق آمپر ها جمع میشن و ولتاژ ثابت میمونه(اگه پین ها رو استاندارد ببندی)
اگه من جات بودم سر راه آدابتور 7.2 یه مقاومت میزاشتم تا ولتاژ رو به 5 کاهش بده ولی من امروز میرم ببینم میتونم آدابتور 5v با 2A پیدا کنم یا نه اگه تونستم بهت میگم
در ضمن ولتاژ بالای 5.25 ولت به گوشی اسیب میرسونه

htc-hd2es
21-10-2010, 00:07
دوستان می خوام بگم سرعت انتقال دیتا در این گوشی شبیه USB V2.0 هست نه USB V1.1
چون مثلا" وقتی یه فیلم 500مگ از گوشی به هارد اکسترنال ویا بالعکس منتقل(کپی _پیست)میکنم دقیقا" با سرعت USB2.0 کامپیوتر منتقل میکنه!از طرفی در معماری پردازنده CORTEX A8 که Snapdragon هم جزئی از این معماری هست فقط از usb 1.1 ساپورت میکنه!!!
من دقیقا" نقشه معماری cpu گوشیمون دیدم در نقشش به usb host v1.1 اشاره شده نه 2.0 اما سرعتش در عمل با usb2.0 هیچ فرقی نداره.میتونید با کامپیوتر محک بزنین.:dn:

htc-hd2es
21-10-2010, 08:54
نه جیگر بستگی داره چیجوری دو تا ادابتور رو به هم ببندی اگه مثبت رو به مثبت و منفی رو به منفی ببندی ولتاژ ثابت مبمونه و آمپر ها جمع میشه ولی اگه منفی اینو به مثبت اون و مثبت اونو به منفی این ببندی اونوقت آمپر ثابت میمونه و ولتاژ ها جمع میشه اگه شما آدابتور ها رو با یو اس بی به هاب وصل کنی فقق آمپر ها جمع میشن و ولتاژ ثابت میمونه(اگه پین ها رو استاندارد ببندی)
اگه من جات بودم سر راه آدابتور 7.2 یه مقاومت میزاشتم تا ولتاژ رو به 5 کاهش بده ولی من امروز میرم ببینم میتونم آدابتور 5v با 2A پیدا کنم یا نه اگه تونستم بهت میگم
در ضمن ولتاژ بالای 5.25 ولت به گوشی اسیب میرسونه

ممنون همشهری حالین یاخچیدی
دقیقا"میدونید چه مقاومتی وبا چه مشخصاتی باید بگیرم تا ولتاژ از7.4 به 5 کاهش پیدا کنه؟ وسر راه سیم مثبت قرار بدم یا منفی؟
اگه این مسئله برام حل شه دیگه مشکلی درمورد وصل هارد ندارم ومجبور به2آداپتور همزمان نمیشم.
بازم ممنون:aw:

armin_gera
22-10-2010, 11:45
ممنون همشهری حالین یاخچیدی
دقیقا"میدونید چه مقاومتی وبا چه مشخصاتی باید بگیرم تا ولتاژ از7.4 به 5 کاهش پیدا کنه؟ وسر راه سیم مثبت قرار بدم یا منفی؟
اگه این مسئله برام حل شه دیگه مشکلی درمورد وصل هارد ندارم ومجبور به2آداپتور همزمان نمیشم.
بازم ممنون:aw:

ممنون سن نجه سن؟
اون جوري كه من محاسبه كردم 1.1 اهم(با 2 آمپر) ولي مطمعن نيستم صبر كن يه سر به چهل ستون بزنم بينم ميتونم آدابتور 5ولت 2 آمپر پيدا كنم يا نه
اگه نشد يه مدار با رگلاتور و يه مقاومت طراحي ميكنم نقششو ميزارم برات
فقط من الان مسافرتم فردا برميگردم شايد تا 2 يا 3 روز بتونم مدار رو طراحي كنم
يا علي

htc-hd2es
23-10-2010, 02:16
ممنون سن نجه سن؟
اون جوري كه من محاسبه كردم 1.1 اهم(با 2 آمپر) ولي مطمعن نيستم صبر كن يه سر به چهل ستون بزنم بينم ميتونم آدابتور 5ولت 2 آمپر پيدا كنم يا نه
اگه نشد يه مدار با رگلاتور و يه مقاومت طراحي ميكنم نقششو ميزارم برات
فقط من الان مسافرتم فردا برميگردم شايد تا 2 يا 3 روز بتونم مدار رو طراحي كنم
يا علي

تشکر تاپا بولدوم
بالاخره تونستم یه آداپتور 5ولت3آمپر از پاساژ چهل ستون پیدا کنم.البته 5ولت 2آمپرهم بود اماچون فقط1000تومن تفاوت قیمت بود گفتم 3آمپر بگیرم تا تو هیچ کاری کم نیارم.(فروشنده گفت آمپر هرقدر بیشتر باشه بهتر هم هست اما ولتاژ دقیقا"باید به اندازه نیاز دستگاه مورداستفاده باشه که برای دیوایس های دارای usb بیشترین ولتاژ باید5.25 ولت باشه وگرنه جواب نمیده.)
الان دیگه هارداکسترنال مثل هلو کار میکنه.
فقط چون ابنتو ما صدا نداره فیلمهایی که روهارد دارم نمیتونم ببینم واز این لحاظ حال گیریه:dy:
در ضمن من مطمئنم این ابنتو که ما داریم تحت فرمان خاصی از ترمینال صداش فعال میشه چون یکی ازسازگارترین وپیشرفته ترین وکاملترین ابنتو ما داریم یعنی9.10
کاملا" آشکاره که ممکن نیست همچین سیستم عامل کامل وبی نقصی کلا" صداش غیر فعال باشه.کلا" نمیتونه کارت صوت گوشی ما بشناسه ودستورش هم نمیدونیم.همونطور که پس از نصب ویندوز تا درایور کارت صوتی نصب نکنیم بلند گو فعال نمیشه.بالاخره این ابنتو که ماداریم مخصوصpc هست وتا درایور کارت صوتی گوشیمون نوشته نشه بیصدا خواهد ماند.
در ضمن اگر دوستان نرم افزار واسه ابنتو بافرمت deb دارن بزارن ممنون میشم.من فعلا" یه تقویم دبش شمسی با فونت فارسی میزارم.روی نرم افزار کلیک کرده واز پنجره باز شده اینستال را فشار دهید.
ویرایش:شرمنده سایت اجازه آپلود نداد_آدرس میزارم خودتون زحمت دان بکشید.
http://wiki.ubuntu.ir/JalaliCalendarApplet

saeedmogadami
23-10-2010, 11:15
سلام دوستان باید ویندوز موبایل رو حذف کرد تا اینو نصب کرد؟

و اینکه ایا میشه هم ویندوز موبایل هم اینو تو موبایل داشته باشم؟ اگر اره چطور می تونم از یک سیستم عامل(مثلا همین لینوکس) به سیستم عامل دیگه (ویندوز موبایل)برم؟

moein_sg
23-10-2010, 12:07
بچه ها یه لینک درست حسابی برای دانلود ندارید ؟ لینکای توی سایتش کار نمیکنن . . .

don_empoy
25-10-2010, 00:22
سلام دوستان باید ویندوز موبایل رو حذف کرد تا اینو نصب کرد؟

و اینکه ایا میشه هم ویندوز موبایل هم اینو تو موبایل داشته باشم؟ اگر اره چطور می تونم از یک سیستم عامل(مثلا همین لینوکس) به سیستم عامل دیگه (ویندوز موبایل)برم؟

دوست عزیز این واسه hd2 هست نه hd mini
و هر دو با هم هستن هم لینوکس هم وین موبایل
واسه رفتن به لینوکس رو فایل بوتش میرین تو فایل منیجر و واسه برگشتن به وین موبایل کافیه دستگاه رو خاموش کنین از تو لینوکس

saeedmogadami
25-10-2010, 09:38
دوست عزیز این واسه hd2 هست نه hd mini
و هر دو با هم هستن هم لینوکس هم وین موبایل
واسه رفتن به لینوکس رو فایل بوتش میرین تو فایل منیجر و واسه برگشتن به وین موبایل کافیه دستگاه رو خاموش کنین از تو لینوکس

من دیروز گوشی رو hd2 کردم

من میگم میشه هم اندروید هم وین موبایل هم این لینوکس رو داشت

petros_q
25-10-2010, 10:11
من دیروز گوشی رو hd2 کردم

من میگم میشه هم اندروید هم وین موبایل هم این لینوکس رو داشت

اگر جملتون سوالی هست، بله میشه هر سه تارو باهم داشت؛ البته باید توجه داشته باشید چیزی در حدود 4 الی 5 گیگ فضا از رم رو اشغال خواهند کرد.

mohsen-unique
26-10-2010, 16:39
دوستان کسی لینک دیگه ای از فایل ها رو نداره ؟
ظاهرا پروژه رو از توی سایت اصلی حذف کردن...

aquamari
26-10-2010, 23:11
دوستان کسی لینک دیگه ای از فایل ها رو نداره ؟
ظاهرا پروژه رو از توی سایت اصلی حذف کردن...
محسن خان ببین این کارت رو راه میندازه
لینک رپیدباز (http://armin32.s73.rapidbaz.com/premium/c67212cc68d89d3bf429fd1f45e4816a/4cc58827/s73.eu./7648682?hd2-ubuntu_0.2.zip)

armin_gera
27-10-2010, 10:51
تشکر تاپا بولدوم
بالاخره تونستم یه آداپتور 5ولت3آمپر از پاساژ چهل ستون پیدا کنم.البته 5ولت 2آمپرهم بود اماچون فقط1000تومن تفاوت قیمت بود گفتم 3آمپر بگیرم تا تو هیچ کاری کم نیارم.(فروشنده گفت آمپر هرقدر بیشتر باشه بهتر هم هست اما ولتاژ دقیقا"باید به اندازه نیاز دستگاه مورداستفاده باشه که برای دیوایس های دارای usb بیشترین ولتاژ باید5.25 ولت باشه وگرنه جواب نمیده.)
الان دیگه هارداکسترنال مثل هلو کار میکنه.
فقط چون ابنتو ما صدا نداره فیلمهایی که روهارد دارم نمیتونم ببینم واز این لحاظ حال گیریه:dy:
در ضمن من مطمئنم این ابنتو که ما داریم تحت فرمان خاصی از ترمینال صداش فعال میشه چون یکی ازسازگارترین وپیشرفته ترین وکاملترین ابنتو ما داریم یعنی9.10
کاملا" آشکاره که ممکن نیست همچین سیستم عامل کامل وبی نقصی کلا" صداش غیر فعال باشه.کلا" نمیتونه کارت صوت گوشی ما بشناسه ودستورش هم نمیدونیم.همونطور که پس از نصب ویندوز تا درایور کارت صوتی نصب نکنیم بلند گو فعال نمیشه.بالاخره این ابنتو که ماداریم مخصوصpc هست وتا درایور کارت صوتی گوشیمون نوشته نشه بیصدا خواهد ماند.
در ضمن اگر دوستان نرم افزار واسه ابنتو بافرمت deb دارن بزارن ممنون میشم.من فعلا" یه تقویم دبش شمسی با فونت فارسی میزارم.روی نرم افزار کلیک کرده واز پنجره باز شده اینستال را فشار دهید.
ویرایش:شرمنده سایت اجازه آپلود نداد_آدرس میزارم خودتون زحمت دان بکشید.
http://wiki.ubuntu.ir/jalalicalendarapplet

خوب پس حله
فقط به چیز آدابتور رو خریدی یا ترانسفورمرو؟
اگه فقط ترانس رو خریدی حتما" باید آخرش از یه یکسوساز و یه رکلاتور استفادی کنی

htc-hd2es
28-10-2010, 04:58
خوب پس حله
فقط به چیز آدابتور رو خریدی یا ترانسفورمرو؟
اگه فقط ترانس رو خریدی حتما" باید آخرش از یه یکسوساز و یه رکلاتور استفادی کنی

نه یه آداپتور مثل آداپتور گوشیمون-البته یه مغازه دیگه قبلش رفتم گفت بیا ترانس بدم که گفتم یه دور بزنم شاید آداپتورپیدا کنم که خوشبختانه پیدا شد.(معدن واقعی آداپتور بود!!!:be:)
فقط دوستان کسی میدونه چطور میتونیم حین اجرای ابنتو به اینترنت وصل شیم؟چه از طریق شیر کامپیوتر وچه gprs ایرانسل؟
اگه راهی باشه واسه وصل به نت هزاران برنامه داره این لامذهب که حتی فکرکنم از برنامه windows xp هم بیشتر باشه(چون اپن سورسه).در ضمن فقط از طریق اتصال به اینترنت میتونه مستقیم برنامه رواز مخازنش دانلود کنه.(سافت ویر سورس)
ممنون میشم اگه دوستان راهی پیشنهاد بدن:aw:

mfaliasghar
28-10-2010, 09:10
تنظیمات 3g connect رو بر مبنای اون چیزی كه در سایت ایرانسل هست انجام بده راحت به اینترنت وصل می شه ، من خودم پكیج زبان فارسی رو از همین طریق روش نصب كردم

htc-hd2es
29-10-2010, 02:59
تنظیمات 3g connect رو بر مبنای اون چیزی كه در سایت ایرانسل هست انجام بده راحت به اینترنت وصل می شه ، من خودم پكیج زبان فارسی رو از همین طریق روش نصب كردم

ممنون دوست عزیز _میشه کاملتر توضیح بدین
یه جای خالی واسه نوشتن نام سرور میاد اونجا بایدirancell_GPRS بنویسم یا mtnirancell؟

M E H D I
30-10-2010, 20:54
سلام.

کسی یه لینک سالم نداره بذاره؟

aquamari
31-10-2010, 00:19
سلام.

کسی یه لینک سالم نداره بذاره؟
اگه منظورت لینک برنامه اس که تو پست 125 (چند تا بالاتر)لینک رپیدباز گذاشتم سالم سالم

M E H D I
31-10-2010, 19:58
اگه منظورت لینک برنامه اس که تو پست 125 (چند تا بالاتر)لینک رپیدباز گذاشتم سالم سالم

دوست عزیز اگه سالم بود که نمی گفتم

mohsen-unique
01-11-2010, 16:46
محسن خان ببین این کارت رو راه میندازه
لینک رپیدباز (http://armin32.s73.rapidbaz.com/premium/c67212cc68d89d3bf429fd1f45e4816a/4cc58827/s73.eu./7648682?hd2-ubuntu_0.2.zip)
این لینک هم کار نمی کنه می تونی دوباره توی رپیدباز فایل رو درخواست بدی؟

M E H D I
01-11-2010, 20:04
این لینک هم کار نمی کنه می تونی دوباره توی رپیدباز فایل رو درخواست بدی؟

مشکل من حل شد .. از همون لینک گرفتم .. اکانت 6گیگ رپید باز خریدم .. تنظیمات دانلود منجر رو هم طبق گفته سایت انجام دادم.

الان یه مشکل دیگه دارم .. ابونتو بالا نیومد .. رو همون لوگوی لینوکس گیر می کنه و اتفاقی نمی یوفته .. راه حلش چیه؟

mohsen-unique
02-11-2010, 00:31
این هم لینک درست فایل
http://armin32.dl.rapidbaz.com/cdVI/hd2-ubuntu_0.2.zip
این لینک در پست اول قرار میگیره

mahmud_zero
02-11-2010, 21:16
zZzzZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz zZz

سلام

شرمنده ، من نه از Torent تونستم بگیرم ، نه از لینک های بالا ، اکانت رپیدبازم ندارم ، اگه ممکنه تو Mediafire یا Rapidshare یا تو خود سایت Upload کنید..
ممنون میشم

M E H D I
03-11-2010, 20:27
آقا کسی راه حلی واسه ما نداره؟ 770 مگ با ذوق دانلود کردیم حالا بالا نمیاد:au:

mehdidm
03-11-2010, 21:24
آقا چرا کسی رسیدگی نمیکنه آخه لینکای دانلود خرابن چطوری دانلود کنیم ماااااااااااااااااااااااا ااااااا توروخدا یکی به دادمون برسسسسسسسسسسسه :dy::ak:

htc-hd2es
04-11-2010, 10:57
آقا کسی راه حلی واسه ما نداره؟ 770 مگ با ذوق دانلود کردیم حالا بالا نمیاد:au:

بعد از اینکه اکسترکت کردید فایل2.52گیگ رو در پوشه ubuntu در روت مموری بریزید و مثل آندروید اجرا کنید.اتفاقا" من دیدم که موقعی که مموری کارتم مشکل داشت یا بدافزار داشت ونیاز به فرمت داشت آندروید اجرا نمیشد ولی ابنتو هیچ وقت گیر نکرده ودر هر شرایطی بالااومده.من که در صفحه اول موندن وعدم بالا اومدن ابنتو رو ندیدم.
شما لااقل یکبار مموریتون فرمت کنید باfat32
برای usbhost از هاب استفاده کنید.من الان همزمان از موس_هارد اکسترنال و کیبرد استفاده میکنم.فقط شارژر خود گوشی که1000mA هست نمیتونه از پس هارد بربیاد و موس وکیبرد فقط میتونه و برای استفاده از همه امکانات باید یه آداپتور قویتر بخرید.

aquamari
04-11-2010, 17:56
آقا چرا کسی رسیدگی نمیکنه آخه لینکای دانلود خرابن چطوری دانلود کنیم ماااااااااااااااااااااااا ااااااا توروخدا یکی به دادمون برسسسسسسسسسسسه :dy::ak:

دوست من لینک ها خراب نیستند.
شما اکانت رپید باز نداری!!!!!!!!!!
http://oe.netripper.com/files/hd2-ubuntu_0.2.zip.torrent

mehdidm
04-11-2010, 21:47
آقا به خدا کار نمیکنه
این تورنتم که گذاشتی مشکل داره یه تست بکن خودت
رپیدبازم که آخه بحث اکانت نست ارور 404 میده:ak::ak::ak::ak:

M E H D I
05-11-2010, 09:18
آقا به خدا کار نمیکنه
این تورنتم که گذاشتی مشکل داره یه تست بکن خودت
رپیدبازم که آخه بحث اکانت نست ارور 404 میده:ak::ak::ak::ak:

منم از همون لینک رپید باز گرفتم .. اگه مشکلت با تورنت حل میشه این فایلش:

457771

htc-hd2es
06-11-2010, 23:06
دوستان هنوز کسی نتونسته واسه صداش کاری بکنه؟
اتفاقا"پلیرش همه فرمت هارو پخش میکنه (ودیدن فیلم حال میده)اماچون صدا نداره در عمل غیرقابل استفادس:dy:
یه چیزی هم که عجیبه اینه که سیستم در بخش شناسایی سخت افزار 2تا هسته cpu شناسایی میکنه یکی به اسم cpu=0 و cpu=1 که فکر کنم DSP رو به عنوان یه پردازنده اصلی شناسایی میکنه:bf: چون SNAPDRAGON یه پردازنده تصاویر دیجیتالی داره بافرکانس 600MHZ که در ابنتو یه هسته جدا شناسایی میکنه و فکر میکنه پردازنده دوهسته ای هست و چیپ گرافیک رو هم شناسایی میکنه.RAM و ROMرو هم شناسایی میکنه (RAM=371mb)اما کارت صدا و بلندگو رو نمیشناسه.حالا نمیدونم باید با فرمان در ترمینال بلندگو به سیستم شناسایی بشه یا راه دیگه ای داره چون این ابنتو ورژن2 از هر نظر کامل هست و درست مثل نسخهpc هست وامکان نداره درایور کارت صوتی توش نباشه.فقط یه نفر میخاد که در زمینه لینوکس حرفه ای باشه تا بتونه یه کاری بکنه.:cl:

M E H D I
07-11-2010, 20:11
سلام.

آقا من یه هاب مارک a4tech مدل hub-54 گرفتم .. تمام اتصالات رو هم درست وصل کردم ولی چراغ هاب روشن نمیشه .. حتی آداپتور هم زدم روشن نشد .. در حالی که به کامپیوتر می زنم درسته. این مدله:

http://www.3pc.ro/img/produse/7659/hub-usb-a4tech-hub-54.jpg

اینم جای آداپتورش:

http://ps-shop.ic.cz/images/a4tech-hub-54.jpg

اتصالات اینجوریه: کابل خود شارژر به گوشی .. سرش یه فیش دو سر ماده .. هاب رو وصل کردم به اون سرش .. کابل دو سر نر یه سرش به شارژر و یه سرش هم به هاب .. موس و کیبرد هم جاش معلومه.

درسته دیگه؟ ببخشی عکس نشد بذارم .. لطفا اگه کسی می تونه راهنمایی کنه.

ممنون

saeed_z
08-11-2010, 18:19
سلام.

آقا من یه هاب مارک a4tech مدل hub-54 گرفتم .. تمام اتصالات رو هم درست وصل کردم ولی چراغ هاب روشن نمیشه .. حتی آداپتور هم زدم روشن نشد .. در حالی که به کامپیوتر می زنم درسته. این مدله:
اتصالات اینجوریه: کابل خود شارژر به گوشی .. سرش یه فیش دو سر ماده .. هاب رو وصل کردم به اون سرش .. کابل دو سر نر یه سرش به شارژر و یه سرش هم به هاب .. موس و کیبرد هم جاش معلومه.

درسته دیگه؟ ببخشی عکس نشد بذارم .. لطفا اگه کسی می تونه راهنمایی کنه.

ممنون

تو الان به شارژر گوشی نیاز نداری کابل خود هاب رو با یه تبدیل به کابل خود گوشی وصل کن ادابتورو بزن به برق موس و کیبرد هم خودت گفتی جاش معلومه.:dn:

M E H D I
08-11-2010, 21:40
تو الان به شارژر گوشی نیاز نداری کابل خود هاب رو با یه تبدیل به کابل خود گوشی وصل کن ادابتورو بزن به برق موس و کیبرد هم خودت گفتی جاش معلومه.:dn:

مشکل اینجاست که هاب با آداپتور روشن نمیشه؟

Red Line
09-11-2010, 07:23
ماله منم همین مدله چراغشم روشن نمیشه اما کار میکنه تست کردم ردیفه (;

M E H D I
09-11-2010, 20:19
ماله منم همین مدله چراغشم روشن نمیشه اما کار میکنه تست کردم ردیفه (;

یه عکس از اتصالات می ذاری ببینم مشکل من کجاست؟

htc-hd2es
10-11-2010, 13:05
یه عکس از اتصالات می ذاری ببینم مشکل من کجاست؟

من میگم چیکار کن واگه درست بری ممکن نیست جواب نده.
1-این هابی که گرفتی باید هم کار نکنه(به گرون بودنش که نیست عزیزم:ca:)
2-باید یه هاب درست مثل اونی که اوایل تاپیک گفته شده وآداپتور داره بگیرید که یه قاب شیشه ای(پلاستیکی شفاف رنگی) داره.البته نیاز نیست از آداپتورش استفاده کنید و میتونید شارژر گوشی به یکی از پورتهایusbش وارد کنید چون آداپتور خودش ضعیفتر از شارژر گوشیه.
حالا طرز اتصالات میگم:
1-اون کابلی که از درون هاب اومده بیرون (که به pc وصل میکنن)از طریق یه رابط دو سر مادگی(که گفتید درست کردید) به گوشی وصل میکنید.یعنی اون کابل هاب باید مستقیم با یه رابط با کابل گوشی به گوشی وصل شه(اینجا شما اشتباه کردید.)
2-شارژر گوشی توسط یه کابل افزایش طول که حدود2 تومن قیمت داره به پورت شماره 3 هاب وصل کنید.
دوستان توجه کنن این برای اولین بار درتاپیک میگم چون با تجربه و آزمون وخطا بهش پی بردم.مخصوصا" اگر میخواهید هارد اکسترنال وصل کنید بهتره طبق شماره هایی که میگم عمل کنید.
موس حتما" به پورت شماره 1 وصل کنید.
اگر چیز دیگه ای نمیخواید وصل کنید ابنتو رو بالا بیارید حله اما اگر میخواید هارد اکسترنال وصل کنید حتما" قبل از شروع اجرا ابنتو هارد به پورت شماره 2 وارد کنید.(همچنین فلش مموری)
حتما" فرمت مموری کارت fat32 باشه.

M E H D I
11-11-2010, 19:09
بله .. ممنون از شما.

کابل هاب رو با رابط به گوشی وصل کردم دیگه عزیز پس چرا می گی اشتباه کردی؟

در ضمن چرا باید هابی که گرفتم کار نکنه؟ مشکل خاصی داره؟

htc-hd2es
12-11-2010, 11:22
بله .. ممنون از شما.

کابل هاب رو با رابط به گوشی وصل کردم دیگه عزیز پس چرا می گی اشتباه کردی؟

در ضمن چرا باید هابی که گرفتم کار نکنه؟ مشکل خاصی داره؟

اشتباه از من بود درست متوجه نشدم
راستش من از چند تا هابی که گرفتم فقط ازاونی که عکسشو گذاشتم نتیجه گرفتم نمیدونم دلیلش چیه -شاید هم بخاطر عدم سازگاری با چیپ این نوع هاب هاباشه.چون هاب داخلش یه چیپ داره که هنگام وصل شدن به سیستم _ هاب رو به عنوان یه سخت افزار به سیستم عامل معرفی میکنه.
شما اونیکه گفتم بگیرید حتی شماره پورتusbهارو بهتره اونطور که گفتم وصل کنید.شارژر به پورت 3

htc-hd2es
19-11-2010, 11:11
دوستان اینطور که من فهمیدم این ورژن ابنتو که داریم درسته که بلندگو داخلی گوشی ساپورت نمیکنه اما چون کارت صوتی گوشی میشناسه میتونه یه بلندگو با ورودیusb ساپورت کنه چون بلندگو کامپیوتر من و همینطور نت بوکم از نوع وردی 3.5 هست ونهusbنتونستم امتحان کنم اگر کسی بلندگوusbدار داره لطفا" امتحان کنه و نتیجه رو بگه یعنی در یکی از ورودی هاب یه بلندگو وارد کنه و ترجیحا" از هارد یا وسیله دیگه همزمان استفاده نکنه تا بهتر جواب بده.ممنون

mikeshinoda
22-11-2010, 14:04
دوستان من هرچی کابل می سازم جواب نمیده فقط چراغ فلش رو روشن می کنه ولی کار نمیکنه

armin_gera
23-11-2010, 15:04
سلام
این لینکای دانلود کار نمیکنن یعنی میگه not found
یه لیتک بدید ببینیم این اوبونتو چه جوریه
ممنون راستی اونی که تو سایتش گذاشتن همینه؟
ورژن 10.10

yakuza22222
23-11-2010, 16:06
salam be hamegi bebakhshid ba horof farsi type namkonam,ye soal dashtam va on ineke emkan dare ubuntu ke vase hd2 port kardan ro hd mini ham kar kone fagat khaili zarorie lotfan javab bedin, ba tashakor

18372
24-11-2010, 03:11
اگه میشه جای بزارید که من هم بطونم دانلود کنم
یک جای بدون عضویت
htc-hd2es
24-11-2010, 11:46
salam be hamegi bebakhshid ba horof farsi type namkonam,ye soal dashtam va on ineke emkan dare ubuntu ke vase hd2 port kardan ro hd mini ham kar kone fagat khaili zarorie lotfan javab bedin, ba tashakor

نه امکان نداره
یعنی غیر از hd2 هیچ گوشی نمیتونه این ورژن از ابنتو رو اجرا کنه چون مخصوص cpu وسخت افزار hd2 ساخته شده و بهینه شده و بقیه سخت افزارهارو نمیشناسه.
البته واسه دیاموند2 و تاچ پرو2 هم ورژن های مخصوص به اونها هم درست شده که در سایت های دیگه موجوده اما این سایت نداره.البته ابنتو مخصوص دیاموند2 وپرو2 با این ابنتو قابل قیاس نیست وبسیار سبکه وخیلی از برنامه ها وامکاناتش حذف شده تازه بازم خیلی خیلی سنگین وکند اجرا میشه چون این سیستم عامل کامپیوتره وپردازنده 528mhz دیاموندو... خیلی واسه اجرا کردنش ضعیفه.

hahaha1361
25-11-2010, 00:02
سلام .
منم نتونستم از این لینکها دانلود کنم .
رسیدگی کنید .

majidmajd
26-11-2010, 23:37
چرا لینک های دانلود کار نمی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

armin_gera
27-11-2010, 10:00
نمیخواین لینکارو درست کنین؟؟

armin_gera
27-11-2010, 10:37

سلام
نا امید نشو شما میتونی ورژن 0.1 رو بزنی که فکر کنم usb host کار نمیکنه

mehranmahbod
27-11-2010, 11:06
دوستان عزیزم سلام.میشه لطف کنه یکی لینکی بزاره که تو رپیدشیر باشه تا ما هم بتونیم استفاده کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون

htc-hd2es
28-11-2010, 09:08
سلام
نا امید نشو شما میتونی ورژن 0.1 رو بزنی که فکر کنم usb host کار نمیکنه

نه عزیز usb host تو ورژن0.1 هم خوب کار میکنه.

mehranmahbod
28-11-2010, 09:28
آقا هیچ کس نبود واسه ما یه لینک بزاره که منم دانلود کنم این لینوکسو.تنها لینک سالم تو پستها رپید باز هست که اکانتشو ندارم.لطف کنه یه نفر یه لینک دیگه بزاره.

x_zarbat
29-11-2010, 10:25
اموزش کامل ساخت usb هاست بدون نیاز به اداپتور و با 1 باطری کتابی

http://tabletblog.com/2006/01/usb-power-injector-2.html

http://photos1.blogger.com/blogger/4564/2003/400/cimg0717.jpg

http://photos1.blogger.com/blogger/4564/2003/320/cimg0728.jpg

majidmajd
30-11-2010, 23:20
یه سوال داشتم زمانی که گوشی رو به شارژ می زنین چراغ شارژ گوشی روشن می شه؟؟؟؟؟؟؟

moaood
01-12-2010, 11:11
link ha kharaban
sorry ba desk top ubuntu omadam font farsi nadaram

mehranmahbod
01-12-2010, 11:26
دوستان خواهشا اگه کسی دانلود کرده و داره استفاده میکنه یه جوری در اختیار بقیه هم بزاره.ممنون

majidmajd
01-12-2010, 23:02
این آدرس فایل است ولی با فرمت تورنت ابتدا آن را دانلود کنید(حجم آن15.4 KB است )سپس با استفاده از برنامه utorrent ( برنامه ای برای دانلود فایل های تورنت )و انتخاب آن فایل دانلود شده برنامه اصلی که حجم آن 771mb است را دانلود کنید .

http://www.4shared.com/file/8Jn2KsOI/hd2-ubuntu_02zip.html

armin_gera
07-12-2010, 11:17
سلام
من وقتی این فایل رو با نرم افزارش باز میکنم ارور میده و نمیاد. شاید من بلد نیستم لطفا" راهنمایی کنید
ممنون:122::de:

structure_math
08-12-2010, 19:09
با سلام, من از روش آقا مجید (تورنت) تونستم دانلود و نصب کنم اما مشکلی که دارم اینه که بعضی وقتها تپ منو کلیک راست قلمداد میکنه بعضی وقتها چپ. جالبه که خودش اینطوری میشه. چیکار کنم؟ اصلا برای اینکه تپ از کلیک به کلیک راست و بلعکس تبدیل بشه باید چیکار کرد؟

Safavy2002
10-12-2010, 11:12
دوستان لطفا يكي يه لينك خوب بزاره چون ماهم ميخوايم استفاده كنيم
در صورت امكان يه لينك مستقيم باشه
مرسي

majidmajd
10-12-2010, 14:58
با سلام
شما می توانید برنامه torrent را دانلود کنید سپس در قسمت file و سپس add torrent from URL را انتخاب کرده سپس آدرس زیر را در آن کپی و ok کنید سپس بعد از چندین ثانیه ( 30 تا 40 ثانیه ) بعد شروع به دانلود میکند.

magnet:?xt=urn:btih:LY7APPYGE2ESWJCCMKWDTGGQ7UTSRL OI&tr=http%3a//tracker.openbittorrent.com/announce

Safavy2002
10-12-2010, 17:32
دوست عزيز شما كه نام برديد لااقل يه لينك خوب ميدادي اين چيه گذاشتي بابا
برنامه تورنت هم ميزاشتي كه مردونگي ميكردي

majidmajd
10-12-2010, 22:04
دوست عزيز شما كه نام برديد لااقل يه لينك خوب ميدادي اين چيه گذاشتي بابا
برنامه تورنت هم ميزاشتي كه مردونگي ميكردي

واقعا معذرت می خواهم آدرس قبل به خاطر اینکه بین یکی از حروف فاصله افتاده مشکل پبدا کرده است وهر کار می کنم فاصله آن رفع نمیشه فاصله بین LوO است خودتان آن را هنگام کپی کردن اصلاح کنید.
magnet:?xt=urn:btih:LY7APPYGE2ESWJCCMKWDTGGQ7UTSRL OI&tr=http%3a//tracker.openbittorrent.com/announce

برنامه تورنت رانیز از لینک زیر دانلود کنید

http://www.4shared.com/file/f4clBpwW/BitTorrent-612.html

armin_gera
12-12-2010, 13:11
سلام
از لینکی که دادین خیلی خیلی ممنون تونستم دان کنم
ولی وقتی میخوام بنصبم تا یه جایی میاد و هنگ میکنه چیکار کنم
تو سطر آخر یه چیزایی مینویسه بعد دیگه هیچ چی
لطفا راهنمایی کنید راستی برای فعال کردن یواس بی هاست کار خاصی باید بکنم؟
ممنون

4.1 (sourcery G++ lite 20099q3-67) ) #160 preempt thu gul 29 23:07:47 cest 2010
21.696031]

armin_gera
12-12-2010, 15:29
آقا حل شد همه چیز ok شد
مموریم سازگار نبود
برا usb host کار خاصی بایدانجام بدم یا فقط کابل؟

بابا چه حالی میده این اوبونتو انگار با لب تاب کار میکنی خیلی حاله:123:
فقط یه چیزی به وایر لس کانکت نمیشه رمز رو میدم ولی بازم میگه که نمیتونه ip آدرس رو درست کنه تنظیمات خاصی داره؟؟
ایشالاه یه روزی ویندوز 7 کامپیوتر براش بیاد
ممنون

majidmajd
12-12-2010, 16:24
آقا حل شد همه چیز ok شد
مموریم سازگار نبود
برا usb host کار خاصی بایدانجام بدم یا فقط کابل؟

بابا چه حالی میده این اوبونتو انگار با لب تاب کار میکنی خیلی حاله:123:
فقط یه چیزی به وایر لس کانکت نمیشه رمز رو میدم ولی بازم میگه که نمیتونه ip آدرس رو درست کنه تنظیمات خاصی داره؟؟
ایشالاه یه روزی ویندوز 7 کامپیوتر براش بیاد
ممنون
با سلام
برای اینکه به وایرلس متصل شوی ابتدا باید روی سیب سبز کلیک کنی تا صفحه عمودی شود سپس روی آیکون مانیتور نوار بالای صفحه کلیک کن تا باز شود اگر هم چنین آیکونی نبود برو به قول خودمون تو قسمت استارت وتوی قسمت اینترنت و wicd network manager رو انتخاب کن بعد وقتی که اسم وایر لس رو شناخت به قسمت properties برو .... بالای قسمتی که باید پسورد رو وارد کنی یک پنجره است اون رو باز کن و روی wep shared/ restricted برو و اون رو انتخاب کن بعد پسورد رو وارد کن سپس ok روبزن وبعد کانکت شو ./

abl300000
14-12-2010, 08:59
سلام واسه صدا چیکار کنیم

L_I_V_I_B
14-12-2010, 11:12
سلام یکی ممکنه 1 کم توضیح بده راجعبه این اوبونتو
الان چجوری ازش استفاده باید بکنیم؟؟؟صدا که نداریم کسی بزنگه چجوری بفهمیم؟.صفحه نمایش چجوری خاموش میشه؟همش روشن باید باشه؟
به نظر چیز مالی نمیاد.

armin_gera
14-12-2010, 14:29
سلام
من نمیتونم usb host رو درست کنم
کابلو ساختم ولی وقتی کیبرد رو وصل میکنم اصلا کار نمیکنه دگمشو میزنم ولی چیزی نمینویسه
لطفا" کمک کنید
ممنون:ci:

18372
14-12-2010, 17:09
سلام یکی ممکنه 1 کم توضیح بده راجعبه این اوبونتو
الان چجوری ازش استفاده باید بکنیم؟؟؟صدا که نداریم کسی بزنگه چجوری بفهمیم؟.صفحه نمایش چجوری خاموش میشه؟همش روشن باید باشه؟
به نظر چیز مالی نمیاد.
مشکل من هم هست

Safavy2002
15-12-2010, 15:59
سلام دوستان
کسی هست یه لینک مستقیم به من بینوا بده ممنون میشم ما از dial up استفاده میکنیم
ممنون میشم کسی جواب این بنده فقیرو بده با تشکر
تورنتو مورنت نباشه ممنون دوستان

ashyani
16-12-2010, 07:34
سلام دوستان
من دیروز دانلودش کردم
خیلی جالبه هارد اکسترنال .فلش و موس بهش وصل کردم و کار کرد
فقط اگه میشه در مورد راه اندازی wifi بیشتر راهنمایی کنین
واقعا از راهنماییهاتون متشکرم

majidmajd
16-12-2010, 11:59
با سلام خدمت همگی
من الان جواب همتون رو می دم
همون جور که میدونید لینوکس سیستم عاملی مانند ویندوز است ولی در نسخه ای که برای hd2 آمده صدا ندارد ولی شما می توانید از قابلیت های دیگر آن که خیلی با حال هستند استفاده کنید مثلاقابلیت آفیس دارد که با استفاده از آن می توانید با کیبردی که به گوشی وصل کرده اید تایپ کنید و سپس با استفاده از پرینتر نیز پرینت بگیرید یا اینکه کولدیسک یا همون فلش مموری یا هارد اکسترنال به آن وصل کنید یا از طریق وای فای به اینترنت متصل شوید و با استفاده از
فایر فاکس از ان استفاده کنید و قابلیت های ..............
در مورد کابل نیز ابتدا یک usbhub (یو اس بی هاب ) بخرید از نوعی که آدابتور داشته باشد سپس سیم خروجی آن را به گوشی وصل کنید سپس کیبرد موس پرینتر و..... را به آن وصل کنید فقط این را در نظر داشته باشد که گوشی قبل از اینکه به لینوکس بروید و زمانی که در ویندوز موبایل هستید باید به یو اس بی هاب متصل شود .

majidmajd
16-12-2010, 12:06
سلام دوستان
من دیروز دانلودش کردم
خیلی جالبه هارد اکسترنال .فلش و موس بهش وصل کردم و کار کرد
فقط اگه میشه در مورد راه اندازی wifi بیشتر راهنمایی کنین
واقعا از راهنماییهاتون متشکرم

با سلام
برای اینکه به وایرلس متصل شوی ابتدا باید روی سیب سبز کلیک کنی تا صفحه عمودی شود سپس روی آیکون مانیتور نوار بالای صفحه کلیک کن تا باز شود اگر هم چنین آیکونی نبود برو به قول خودمون تو قسمت استارت( گوشه بالا سمت چپ) وداخل قسمت اینترنت و wicd network manager رو انتخاب کن بعد وقتی که اسم وایر لس رو شناخت به قسمت properties برو .... بالای قسمتی که باید پسورد رو وارد کنی یک پنجره است اون رو باز کن و روی wep shared/ restricted برو و اون رو انتخاب کن بعد پسورد رو وارد کن سپس ok روبزن وبعد کانکت شو ./

majidmajd
16-12-2010, 12:17
سلام دوستان
کسی هست یه لینک مستقیم به من بینوا بده ممنون میشم ما از dial up استفاده میکنیم
ممنون میشم کسی جواب این بنده فقیرو بده با تشکر
تورنتو مورنت نباشه ممنون دوستان

هیچ جا لینک های مستقیم کار نمی کند و در ضمن شما چجوری می تونید 800 مگابایت رو با dial up دانلود کنید ما که اینترنت 512 داریم دو سه ساعت طول کشید فکر کنم با dial up چهل و هشت ساعت طول بکشه و به خاطر حجم زیادش هیچ کس فکر نکنم بتونه این فایل رو با این حجم زیادش آپلود کنه . شما هم یا فکر adsl کن یا برو به یک کافی نت پرسرعت وبا تورنت دانلود کن.

L_I_V_I_B
16-12-2010, 12:35
با سلام خدمت همگی
من الان جواب همتون رو می دم
همون جور که میدونید لینوکس سیستم عاملی مانند ویندوز است ولی در نسخه ای که برای hd2 آمده صدا ندارد ولی شما می توانید از قابلیت های دیگر آن که خیلی با حال هستند استفاده کنید مثلاقابلیت آفیس دارد که با استفاده از آن می توانید با کیبردی که به گوشی وصل کرده اید تایپ کنید و سپس با استفاده از پرینتر نیز پرینت بگیرید یا اینکه کولدیسک یا همون فلش مموری یا هارد اکسترنال به آن وصل کنید یا از طریق وای فای به اینترنت متصل شوید و با استفاده از
فایر فاکس از ان استفاده کنید و قابلیت های ..............
در مورد کابل نیز ابتدا یک usbhub (یو اس بی هاب ) بخرید از نوعی که آدابتور داشته باشد سپس سیم خروجی آن را به گوشی وصل کنید سپس کیبرد موس پرینتر و..... را به آن وصل کنید فقط این را در نظر داشته باشد که گوشی قبل از اینکه به لینوکس بروید و زمانی که در ویندوز موبایل هستید باید به یو اس بی هاب متصل شود .

تمامی حرفهای شما درست.ولی وقتی از پیش پا افتاده ترین امکانات تلفن که مکالمه است نمی شه استفاده کرد چه فاییده ای داره؟؟؟تازه این لوازمی هم که فرمودید میشه بش وصل کرد با اون همه تشکیلات برای کابل فقط بدرد خونه می خوره که از همون pc استفاده می کنیم دیگه.یا اگه هارد وصل کنیم وقتی نتونیم ازش استفاده کنیم (صدا)چه فاییده ای داره؟؟؟

Safavy2002
16-12-2010, 12:47
راستش بنده نمیدونم چطوری با تورنت دانلود کنم
وگرنه تو دانشگاهم اینترنت 512 در اختیار دارم ممنون میشم کسی توضیح در این مورد به ما بده با تشکر فراوان

majidmajd
16-12-2010, 12:51
اگه سوالات دیگری داشتید همین جا مطرح کنید پاسخ می دم

Safavy2002
16-12-2010, 12:58
اگه سوالات دیگری داشتید همین جا مطرح کنید پاسخ می دم

دوست عزیز جواب سوال بالای بنده رو بده ممنون میشم با تشکر

majidmajd
16-12-2010, 13:06
راستش بنده نمیدونم چطوری با تورنت دانلود کنم
وگرنه تو دانشگاهم اینترنت 512 در اختیار دارم ممنون میشم کسی توضیح در این مورد به ما بده با تشکر فراوان

با سلام
شما می توانید برنامه torrent را دانلود کنید سپس در قسمت file (درقسمت بالای صفحه )و سپس add torrent from URL را انتخاب کرده سپس آدرس زیر را در آن کپی و ok کنید سپس بعد از چندین ثانیه ( 30 تا 40 ثانیه ) شروع به دانلود میکند( مشکلات آدرس زیر فاصله بین L وO است که آن را هنگام کپی کردن بر طرف کنید)

برنامه تورنت

http://www.4shared.com/file/f4clBpwW...rrent-612.html

Dementors
23-12-2010, 19:55
میشه بهش از این دی وی دی رایترا که پورت یو اس بی دارن وصل کنم؟؟!!!
یکی تست بزنه ...!

ali1854
23-12-2010, 22:08
دوست عزیز وصله پینه لازم نیست
به پستهای بالا یه یه نگاه بندازی جواب رو می گیری
موفق باشی

majidmajd
23-12-2010, 23:59
میشه بهش از این دی وی دی رایترا که پورت یو اس بی دارن وصل کنم؟؟!!!
یکی تست بزنه ...!
من تست نکردم ولی به احتمال 90 درصد باید کارکنه چون پرینتر اسکنر و................ به اون وصل میشه پس حتما دی وی دی رایتر هم به اون وصل میشه.

mamali1363
08-01-2011, 17:27
agha mishe linke mostaghim az mobilestano vase download bezari?
mamnon misham aziz

MOEIN
08-01-2011, 21:31
agha mishe linke mostaghim az mobilestano vase download bezari?
Mamnon misham aziz

1فارسی تایپ کنید
2.این لینوکس 700 مگابایته تواگه دانلود کردی مستقیم کن
3.تو مبالیستان بیشتر حجمی که میتونی تو یه پارت بزنی 5.25مگابایتی باید یه 100000پارتش کنی
خسته نباشی
موفق و پیروز باشید

siavashsay
11-01-2011, 00:44
میتونید ubuntu 0.3 رو با لینک مستقیم از تاپیک بالاتر دانلود کنید !
آموزش نصب USB هم داده شده !
ورژن جدید خیلی رندتر و تکمیل تر از این ورژن ارائه شده !

MOEIN
11-01-2011, 13:02
میتونید ubuntu 0.3 رو با لینک مستقیم از تاپیک بالاتر دانلود کنید !
آموزش نصب usb هم داده شده !
ورژن جدید خیلی رندتر و تکمیل تر از این ورژن ارائه شده !

کد.م تایپک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لینک لطفا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مرسی
موفق باشی

siavashsay
11-01-2011, 17:44
تاپیک ubuntu 0.3
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=125391

تاپیک آموش راه اندازی USB برای ubuntu 0.3
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=126913

alikhalesi
05-02-2011, 12:01
سلام
براي وصل كرىن فلش كه نيازی به آداپتور نیست؟ یعنی اگه یه تبدیل ماده usb به mini usb داشته باشیم و فلش رو به مادگی و سر دیگرو به گوشی وصل کنیم قابل استفاده هستش؟

siavashsay
05-02-2011, 18:26
سلام
براي وصل كرىن فلش كه نيازی به آداپتور نیست؟ یعنی اگه یه تبدیل ماده usb به mini usb داشته باشیم و فلش رو به مادگی و سر دیگرو به گوشی وصل کنیم قابل استفاده هستش؟

دوست عزیز راهنمای کامل راه اندازی usb اینجا هست !
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=126913

alikhalesi
05-02-2011, 19:33
سلام
مشکل من کابل نیس
منظورم اینه که اگه بخوای فقط یه فلش وصل بکنی، بدون نیاز به هاب هم و فقط با یه کابل یو اس بی دو یر ماده میتونی این کار رو بکنی یا که نه احتیاج به برق هست؟

petros_q
05-02-2011, 22:56
سلام
مشکل من کابل نیس
منظورم اینه که اگه بخوای فقط یه فلش وصل بکنی، بدون نیاز به هاب هم و فقط با یه کابل یو اس بی دو یر ماده میتونی این کار رو بکنی یا که نه احتیاج به برق هست؟

دوستان توجه کنید:
برای استفاده از هر نوع وسیله ای توسط usb host HD2 باید منبع تغذیه داشته باشید.
فلش هم از این قضیه مستثناء نیست.

pmasoud
04-04-2011, 20:34
باسلام
کسی میدونه چطوربه نت وصل شدتوسط وایرلس چون پیدانمیکنه مودم
آیاتنظیم خاصی داره؟

saieha
04-04-2011, 20:47
باسلام
کسی میدونه چطوربه نت وصل شدتوسط وایرلس چون پیدانمیکنه مودم
آیاتنظیم خاصی داره؟

ببببببببببله ببببببببله داره باید تنظیم کنی
ولی من نمیدونم !!!!!!!!
من که اینجا نیستم:ca:
کیه کیییه کیییییییییییییییییییییه؟؟ ؟؟؟؟؟؟:dp::dp::dp:

abbas06
01-07-2013, 21:06
سلام بچه ها
لطفا اگه کسی تجربه نصب کردنه Ubuntu رویHD2 رو داره لطفا آموزش و توضیحاتی رو اینجا به زبون ساده بگه تا هم من هم بقیه بچه ها بتونن ازش استفاده کنند.
همینطور که میدونید یکی از مهمترین خاصیت های Ubuntu اینه که وسایل USB رو میشه به گوشیوصل کنیم و مزیت دومش نصب برنامه های سیستم عامل لینوکس و Ubuntu هست .

از مدیرا هم خواهش میکنم که این تایپک رو نبندن تا یکم بحث Ubuntu روی HD2 پیشرفت کنه و جا بیوفته

Mo30HD2
01-07-2013, 21:34
من قبلا واسه این قضیه خیلی تلاش کردم.
فکر می کنم به روش haret نصب میشه. اما مشکلی که هست، فکر می کنم توی تاچ باشه و برای استفاده از کیبورد و این چیزا هم باید کابل OTG داشته باشی که نمیدونم روی HD2 جواب بده یا نه

کیا windows 3.1 رو روی گوشیشون نصب کردن؟ ( یکی از سیستم عامل های مایکروسافت بود که هم دوره با ویندوز 95 منتشر شد و بیشتر کاربرد بازی داشت زیاد کاربردی نبود (البته تو دوره خودش کاربرد داشته :ap:)،واسه کامپیوتر هم بود ).
خب اون واسه صفحه گوشی که نبود که، با شبیه ساز کار میکرد. به همین خاطر هم خیلی مشکل داشت :دی
( همون مشکلی که توی اجرای فایل های exe با anDosBox هست ).

البته اینا همه چیزایی هستن که من شنیدم. من اوبونتو رو نتونستم نصب کنم و البته مایلم این کار رو انجام بدم :دی

m.naji
01-07-2013, 23:51
من ubuntu v3 را همون موقع که توی بخش hd2 معرفی شد (حدود 2-3 سال پیش) نصب کردم. البته روی win mobile بودم و همینطور که مصطفی جان گفتن با haret اجرا میشه.( شاید الان فرق کرده باشه)
تقریبا 2-3 گیگ حجمش بود!!!
مشکل زیاد داشت. من حتی usb-hub o خریدم, کابل درست کردم واسش که flash usb - keyboard- mouse بهش وصل کنم ولی نشد که نشد. البته یکی از دوستان گفتش که باید حتما usb-hub تغذیه دار باشه آخه ولتاژ خود گوشی کم میاره. منم دیگه دونبالشو نگرفتم.
بیشترین چیزیش که خیلی روی عصاب من بود عدم همخوانی رزولوشن با گوشی و مشکل عدم تطبیق تاچ بود.
ولی تجربه خیلی جالبی بود. :af::loveit:

abbas06
01-07-2013, 23:52
من قبلا واسه این قضیه خیلی تلاش کردم.
فکر می کنم به روش haret نصب میشه. اما مشکلی که هست، فکر می کنم توی تاچ باشه و برای استفاده از کیبورد و این چیزا هم باید کابل OTG داشته باشی که نمیدونم روی HD2 جواب بده یا نه

تا جاییکه من فهمیدم به روشharet و MAG نصب میشه البته اصلش همون haret هست
در مور OTG هم یه سری ملزومات میخواد که من شخصا دارمشون و میتونم راه اندازیش کنم
چیزایی که لازم داره ایناست :
1. یه هاب USB که آداپتوری باشه و برق وسایلوتامین کنه
2. یه کابل تبدیله {USB به مادگیه USB} که باهاش کابل Micro USB رو به هاب وصل کنیم

Mo30HD2
02-07-2013, 09:56
من ubuntu v3 را همون موقع که توی بخش hd2 معرفی شد (حدود 2-3 سال پیش) نصب کردم. البته روی win mobile بودم و همینطور که مصطفی جان گفتن با haret اجرا میشه.( شاید الان فرق کرده باشه)
تقریبا 2-3 گیگ حجمش بود!!!
مشکل زیاد داشت. من حتی usb-hub o خریدم, کابل درست کردم واسش که flash usb - keyboard- mouse بهش وصل کنم ولی نشد که نشد. البته یکی از دوستان گفتش که باید حتما usb-hub تغذیه دار باشه آخه ولتاژ خود گوشی کم میاره. منم دیگه دونبالشو نگرفتم.
بیشترین چیزیش که خیلی روی عصاب من بود عدم همخوانی رزولوشن با گوشی و مشکل عدم تطبیق تاچ بود.
ولی تجربه خیلی جالبی بود. :af::loveit:

دقیقا مشکلاتش همین دوتاست.
در اصل ما همون اوبونتوی PC رو روی گوشیمون نصب می کنیم دیگه. خب اینجا توی تاچ مشکل پیش میاد.
من منتظر ابونتو موبایل هستم که دیگه مخصوص موبایل ساخته شده. قرار بود پارسال نسخه هایی ازش بیرون بیاد که من دیگه پیگیری نکردم. شاید اومده باشه.
اگه اون منتشر بشه، به راحتی میتونیم روی hd2 نصبش کنیم ( البته ملزوماتش سی پی یوی دو هسته ای بود که ما نداریم، اما خب اینم مشکلی نیست)

تا جاییکه من فهمیدم به روشharet و MAG نصب میشه البته اصلش همون haret هست
در مور OTG هم یه سری ملزومات میخواد که من شخصا دارمشون و میتونم راه اندازیش کنم
چیزایی که لازم داره ایناست :
1. یه هاب USB که آداپتوری باشه و برق وسایلوتامین کنه
2. یه کابل تبدیله {USB به مادگیه USB} که باهاش کابل Micro USB رو به هاب وصل کنیم

مشکل من اون 3 گیگ فایل اوبونتوست ... اگه کسی بتونه لینک درستی واسم پیدا کنه. من می تونم یه کاریش کنم.
آموزش نصب با من :پی

m.naji
02-07-2013, 12:33
دقیقا مشکلاتش همین دوتاست.
در اصل ما همون اوبونتوی PC رو روی گوشیمون نصب می کنیم دیگه. خب اینجا توی تاچ مشکل پیش میاد.
من منتظر ابونتو موبایل هستم که دیگه مخصوص موبایل ساخته شده. قرار بود پارسال نسخه هایی ازش بیرون بیاد که من دیگه پیگیری نکردم. شاید اومده باشه.
اگه اون منتشر بشه، به راحتی میتونیم روی hd2 نصبش کنیم ( البته ملزوماتش سی پی یوی دو هسته ای بود که ما نداریم، اما خب اینم مشکلی نیست)

مشکل من اون 3 گیگ فایل اوبونتوست ... اگه کسی بتونه لینک درستی واسم پیدا کنه. من می تونم یه کاریش کنم.
آموزش نصب با من :پی

از تورنت میشه راحت پیدا و دانلودش کرد. منم همون سال از تورنت دانلود کردم.
نصبش که خیلی راحت بود. یعنی اصلا پیچیده نبود.
فکر کنم هنوز ورژن 3 شو داشته باشم. باید بگردم.

abbas06
05-07-2013, 13:56
کسی راهشو پیدا نکرد ؟

Sent from my Htc Hd2 using Tapatalk 2

m.naji
05-07-2013, 18:16
کسی راهشو پیدا نکرد ؟

Sent from my Htc Hd2 using Tapatalk 2

عباس جان شما دانلود کردی؟
اگر زیپه اکسترکتش کن توی فولدر linux و haret را اجرا کن خودش میاد بالا.

abbas06
05-07-2013, 23:48
عباس جان شما دانلود کردی؟
اگر زیپه اکسترکتش کن توی فولدر linux و haret را اجرا کن خودش میاد بالا.

سلام محسن جان
heart تا حالا نصب نکردم ، مثل CLK نصب میشه ؟
آموزش و لینکشو داری ؟

:.: RA$H!D-K-N :.:
05-07-2013, 23:54
سلام محسن جان
heart تا حالا نصب نکردم ، مثل CLK نصب میشه ؟
آموزش و لینکشو داری ؟

سلام ...
خیر دوست عزیز یک فایل اجرایی هستش با پسوند exe که از داخل ویندوز موبایل اجرا میشه ... یعنی برای اجراش باید ویندوز موبایل داشته باشی ...

abbas06
06-07-2013, 11:11
سلام ...
خیر دوست عزیز یک فایل اجرایی هستش با پسوند exe که از داخل ویندوز موبایل اجرا میشه ... یعنی برای اجراش باید ویندوز موبایل داشته باشی ...

یعنی راهی نیست بشه از اندروید رفت به ubuntu ?

amir_shah
06-07-2013, 15:40
یعنی راهی نیست بشه از اندروید رفت به ubuntu ?

سلام
داش عباس فکر نکنم از آندروید بشه. تا جایی که یادمه از ویندوز موبایل اجرا میشه.
حالا خودمونیم چرا ابونتو میخای بریزی؟
صدا ک نداره (پس دیگه تماسی نداری) / مال دو سال پیشه و دیگه ورژنی ازش نیومده (البته ورژن 0.3 همون موقع ها اومد) / برای نصبش باید به ویندوز برگردی / نرم افزاراش چون با cpu این گوشی سینک نیست , نرم افزار زیادی روش نمیتونی بریزی (فک کنم علت اینکه دیگه روش کار نشد همینه) / و ...

حالا ارزششو داره؟ (بعد یه هفته هم دلتو میزنه)

mohammadreza47
06-07-2013, 15:56
برای مشکل برق می تونید از پاور کامپیوتر استفاده کنید که همه جا گیر میاد هر که دوس داش بدونه بگه تا براش توضیح بدم پاور کامپیوتر برق 5 ولت 2 امپر داره تا 19 ولت 5 امیر هرکه دوس داش یاد بگیر بگه

abbas06
07-07-2013, 10:05
سلام
داش عباس فکر نکنم از آندروید بشه. تا جایی که یادمه از ویندوز موبایل اجرا میشه.
حالا خودمونیم چرا ابونتو میخای بریزی؟
صدا ک نداره (پس دیگه تماسی نداری) / مال دو سال پیشه و دیگه ورژنی ازش نیومده (البته ورژن 0.3 همون موقع ها اومد) / برای نصبش باید به ویندوز برگردی / نرم افزاراش چون با cpu این گوشی سینک نیست , نرم افزار زیادی روش نمیتونی بریزی (فک کنم علت اینکه دیگه روش کار نشد همینه) / و ...

حالا ارزششو داره؟ (بعد یه هفته هم دلتو میزنه)

والا مشکل من اینه که نیاز به وصل کردن کیبورد به گوشی دارم چون دستام عرق میکنه و تاچ گوشی قاط میزنه وقتی خیس میشه
کسی میتونه اینو نصب کنه ؟
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1158763