PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش کوک کردن رام های htc اندروید [1389/8/2][بخش اول آموزش به پایان رسید]

صفحه ها : [1] 2

ehsan2004
21-10-2010, 11:32
باسلام خدمت دوستان عزیز اندرویدی همون طور که میدونین من قرار بود بعد از خرید گوشی دیزایر همزمان با کوک کردن رام های I8910 برای دیزایر هم شروع کنم به کوک کردن رام اما دیدم که بقیه بچه ها اندرویدی از رام های کوک شده بی نصیب هستند و از طرفی بر خلاف رام های سیستم عامل سیمبیان که رام های اصلی سنگین و پر از باگ هستند رام های اصلی سیستم عامل اندروید خیلی سبک و بی باگ هستند و ما هدفمان از کوک کردن اضافه کردن قابلیت ها به اون رام هست پس در صدد اومدم که به قول دوستان ماهیگیری را یادتون بدم و خودتون این قابلیت ها را اضافه کنین با سلیقه خودتون...

پس این بار گفتم تاپیک جامع آموزش کوک کردن رام های اندروید را براتون بزارم...

اما قبل از شروع به کار به مواردزیر توجه کنین:

1.این مباحث تنها برای گوشی های روت شده هست و چون رام های اصلی قفل هستند مشکل دارن..

1.تاپیک مرتب به روز میشه و شما برای فهمیدن بروز شدن تاپیک باید به عنوان تاپیک مراجعه کنین که این عنوان مرتب به روز میشه...

2.عناوینی که به روز میشن تحت عنوان(آپدیت شده) توسط مدیران بخش ویرایش میشن که دیگه مشکلی نباشه.

3.دوستانی که تجربه در این ضمینه دارن لطف کنن و منو در بروزرسانی این تاپیک کمک کنن..

4.کلیه مود ها و آموزش های کوک به صفحه اول منتقل میشه پس از این بابت نگران نباشین که مدهای جدید کجا میرن..

5.دقت کنین که روشهایی که من میگم موارد مشابه در همه گوشی های اندروید HTC هست شاید با کمی تغییر..

6.کلا مباحث این تاپیک بدرد دوستان گلکسی دار نمیخوره مگه اینکه راهی پیدا بشه که بتونن فایل های فلش را باز کنن البته من پیدا کردم ولی خیلی دردسر داره واین مباحث روی گوشی های دیزایر و نکسوس و گوشی های HTC باید جواب بده و مشکلی نیست...

7. دقت کنین که من هر مسیری را که در رام میگم با این پیش فرض میگم که شما فایل زیپ رام را باز دارین پس دیگه از ذکر (فایل زیپ رام را باز کنین ..)برای آموزش خودداری میکنم.

8.به دلیل به هم نریختن مدها به هیچ وجه شما بدون هماهنگی من آموزش مد را نزارین شما برای آموزش مد کل مطلب آموزش را برام p.m کنین تا من بعد از تست با اسم خودتون اون مد را معرفی کنم

خوب در پست های بعدی آموزش ها را میزارم..:dn::dn:

ehsan2004
21-10-2010, 11:57
خوب حالا شروع کار:

برنامه ها ی لازم اولیه برای کوک کردن رام:

1.برنامه desire tools که در ضمینه آپ شده و میتونین دانلودکنین آموزشش را هم براتون میزارم...

2.برنامه 7zip یا winrar که من برنامه اولی را بهتون پیشنهاد میکنم که بعدا دلیلشوخواهید فهمید..

3.مودهایی که من براتون میزارم که روش کار هم خیلی سادس..

اما آموزش استفاده از برنامه Desire Tools:

آموزش استفاده از Desire Tools

خوب بعد از دانلود فایل ضمیمه که در حدوده 50 مگ هست و نصب آن فقط بر روی درایو c یا درایوی که ویندوزتون روش نصبه و در شاخه روت درایو دوتا فولدر ما داریم یکی فولدر Sign ROM و یکی هم فولدر tools فعلا تا ما با فولدر اول یعنی Sign ROM کار داریم و در ادامه میگم که چی هست...

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=452259&stc=1&d=1287651306

خوب شما بعد از اینکه مودها و و تغییرات لازم را روی رامتون اعمال کردین نیاز دارین که این تغییرات به اون برنامه فلشر که یا توی خوده گوشی هست یا توسط برنامه توی کامپیوتر هست شناسایی بشه مثلا شما یه برنامه به رام افزودین و باید اینو به رام بشناسونین خوب این کار توسط برنامه Sign.bat که توی پوشه Sign ROM هست انجام میشه این برنامه خود به خود تمام فایلهایی که توی رام هست را شناسایی و به صورت لیست به فلشر میده ...

اما روش کار:خوب شما بعد از تغییرات باید رام کوک شدتونو بزارین توی پوشه Sign ROM و اسم اونو به update.zip تغییر بدین:

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=452260&stc=1&d=1287651306

و بعد برنامه Sign.bat را اجرا کنین و مطابق عکس زیر برنامه شروع به کار میکنه:

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=452261&stc=1&d=1287651306

بزارین کارش تموم بشه و بعد از تموم شدن یه فایل براتون می سازه به اسم update_signed.zip :

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=452262&stc=1&d=1287651306

خوب حالا کار تموم هست و شما هر تغییر که به رام اعمال کردین توی فایل برنامش نوشته شده در ادامه میگم که از کجا میفهمین که اون فایلی که تغغیر دادین توی فایل برنامه نوشته شده یا نه...

روش تست دستی تغییرات اعمال شده در رام:

خوب بعد از ساین رام برین به این مسیر :

ابتدا فایل را را با برنامه 7zip باز کنین و مسیر زیر را دنبال کنین: META-INF/ CERT.SF و META-INF/ MANIFEST.MF و با کلیک راست بر روی هر کدوم از فایل های گفته شده گزینه ادیت را انتخاب کنین:

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=452263&stc=1&d=1287651306

خوب همان طور که در عکس زیر میبینین لیست تمام فایل های رام در این دو فایل نوشته شده که در قسمت اول مسیر اون فایلها نوشته شده که شما هر تغییر که داده باشین باید توی یکی از این دو فایل اون فایلتون مسیرش داده شده باشه:

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=452264&stc=1&d=1287651306

خوب این از بیس کار که همه باید بلد باشن و در ادامه من مدهای کوک کردن را از روش ساده به آسون بهتون آموزش میدم..

دوستان عزیز توجه کنین که این مطلب برای اولین بار هست که داره آموزش داده میشه پس لطف کنین در صورت کپی برداری نام نویسنده و سایت را حتما بیارین موردی که من با تذکرات زیادی که در مورده آموزش هام داده بودم متاسفانه توجهی نشده بود و راحت کپی میشد با اسم خودشون پس لطف کنین حقوق نویسنده را هم رعایت کنین

مدیریت انجمن:
desire tools ضمیمه شد.

ehsan2004
21-10-2010, 12:08
مد1 تغییر برنامه های پیش فرض در رام:

خوب این برنامه ها به دو دسته تقسیم میشن:

1.برنامه های ساین شده

2.برنامه های ساین نشده

1.برنامه های ساین شده حاوی دو تا فایل هستند که یکی با پسوند apk معروف و یکی هم با پسوند odex هستند که شما برای اضافه یا حذف اونها باید هر دو فایل را داشته باشین.

2.برنامه های ساین نشده که یه فایل هستند و همون فرمت معروف apk هستند که توی بخش نرم افزار و بازی به وضوح میبینین.

اما مسیر برنامه ها در رام این مسیر هست: \system\app

شما هر برنامه های که توی رامتون میبینین کلا توی همین مسیر هست حالا شما به کل برنامه ها دسترسی دارین و میتونین راحت تغییرشون بدین..

نکته 1:دقت کنین که برنامه هایی که توی رام میزارین اگه رامتون برنامه های ساین شده داشته باشه باید شما هم برنامه های ساین شده اونجا بزارین وگرنه توی لیست برنامه ها بعد از فلش نمیات پس خوب دقت داشته باشین

مثل این رام:

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=452268&stc=1&d=1287651865

در ادامه نحوه ساین کردن برنامه ها را هم بهتون توضیح میدم...

اگه نه رامتون برنامه های ساین نشده توش باشه مثل رام زیر که فقط فایل های apk توی مسیر مربوطه هست نیازی نیست که ساین کنین اکثر رام های leedroid همین طور هست...

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=452269&stc=1&d=1287651865

خوب حالا برای فهمیدن اسم برنامه ها باید یه کم تجربه داشته باشین دقت کنین که یه سری برنامه ها خیلی ضروری هست برای رام و اگه نباشه بالا نمیات مثله phone.apk ولی یه سری هم خوده کوکر اضافه کرده و میتونین پاکش کنین مثله facebook.apk که این لیست برنامه هایی که مهم هستند را بر اساس تجربه یاد میگیرین...

اما بهترین راه اینه که شما با برنامه Root explorer برین توی همین مسیر توی رامتون و اون فایل مربوطه را اجرا کنین ببینین که چه برنامه ای هست البته یه راه تخصصی تر هم هست که بعدها که حرفه ای شدین یادتون میدم...

ehsan2004
22-10-2010, 16:22
مد2: تغییر رینگ تون و زنگ اس ام اس و زنگ هشدار در رام

به مسیر روبرو برین: system\media\audio توی این فولدر audio سه فایل میبینین یا چهار فایل که یکیش مربوط هست به زنگ گوشی و یکی هم مربوط هست به زنگ اس ام اس و یکی هم مربوط هست به زنگ هشدار میتونی توی هر قسمت به دلخواه هر زنگی با فرمت MP3 بزارین..

مد3:تغییر فونت دلخواه

به مسیر روبرو برین: \system\fonts توی این بخش انواع فونت دلخواه هست که DroidSansArabic.ttf همان فونت فارسی عربی هست که میتونین با فونت دلخواهتون عوض کنین دقت کنین که اگه این فونت یه فونت 35 کیلو بایتی بود برای خواندن فارسی و عربی باید حتما فونت دیگه بزارین چون این 35 کیلو فونت بدرد بخور نیست...

مد4:تغییر دکمه قفل و باز کردن گوشی با دکمه ای به غیر از پاور

به مسیر روبرو برین: \system\usr\keylayout بعد فایل bravo-keypad.kl را با کلیک راست برروی اون و انتخاب گزینه edit بازش کنین و جلوی هر دکمه ای که خواستین باز بشه عبارت: WAKE_DROPPED را بزارین و بعد سیو کنین.

مد5:تغییر بوت انیمیشن

برای رام های کوک شده چندین مسیر برای اون انتخاب میشه که مسیرها به صورت زیر هست:

برای رام های اندروید 2.2 با کد FRF91 مسیر مسیری هست که براتون نوشتم:

system\customize\resource\bootanimation.zip که معمولا توی تمام رام های اندروید 2.2 همین مسیر هست ولی ممکنه توسط کوکر تغییر پیدا کنه

مسیر2: data\local\bootanimation.zip هست که توی بعضی رام های 2.2 هم میبینیم...

مسیر3: system\media\ bootanimation.zip که این مسیر معمولا برای اندروید 2.1 هست و برای اندروید 2.2 همون مسیر ذکر شده هست

در مورده مد5 دقت کنین که فایل زیپ گفته شده حاوی دوتا فولدر هست با یک یا دوتا فایل تکست که فایل تکست
desc.txt نحوه پشت سر هم گذاشتن عکس ها را برای انیمیشن شدن بوت را انجام میده و دوتا پوشه دیگه هم فایلهای عکس که قراره پشت سر هم قرار بگیره وجود داره که راحت میتونین باز کنین و هر کار خواستین انجام بدین

دقت کنین که اسم فولدر درون این فایل زیپ مهم نیست و هر اسمی میتونه باشه مهم اون فایل متنی هست که توی اون اسمش باشه

صدای بوت انیمیشن هم در کنار اون فایل زیپ و به صورت mp3 وبا اسم : android_audio.mp3 هست که میتونی تغییرش بدین

میتونی از بوت انیمیشن های مختلفی استفاده کنین فقط دقت کنین که اون بوت انیمیشن باید کلا و یه جا با بوت انیمیشن شما جایگزین بشه البته اگه وارد باشین مشکلی نیست که خودتون ویرایش کنین البته شاده هم هست

مد6:اضافه حذف و تغییر والپیپرهای HTC گوشی

به مسیر: system\customize\resource برین و در اینجا تعداد زیادی والپیپر میبینین که میتونی تغییرشون بدین برای اضافه کردن والپیپر به موارد زیر دقت کنین:

سایز عکس گذاشته شده باید در دوسایز زیر باشد که اگه هر کدوم نباشه نشون داده نمیشه:

سایز بزرگ:960*800 با 24 bit depth

سایز کوچک:80*60 با 24 bit depth

توجه کنین که عکس های دیگه با اسم دیگه هم وجود داره که توی اسمشون wallpaper نیست بهتره که به اونها دست نزنین

خوب فعلا این مدها را خوب یاد بگیرین این مدها فعلا خیلی ساده هستند و از این به بعد یه کم قضیه سخت میشه البته نه زیاد سخت...

لطفا تا تموم شدن مدها صبر کنین و پست ندین ممنون...:df::df:

ehsan2004
24-10-2010, 10:05
مد 7:قرار دادن افزونه ها (addon) به فایل فلش بدون نیاز به فلش کردن دوباره

منظور من از این مد اینه که مثلا شما یه قابلیت میخواین به فایل فلش اضافه کنین مثله فارسی ساز و با افزودن اون فایل ها به رام دیگه نیازی نباشه که بخواین دوباره بعد از فلش کردن رام دوباره فارسی ساز را نصب کنین

من این آموزش را با فارسی ساز انجام میدم بقیه قابلیت هاو addon ها که در توضیحاتش گفته شده باشه که مثله فلش کردن انجام میشه دقیقا همین روش هست و مشکلی نیست...

1.اول فایل زیپ را باز کنین درون اون دو تا فایل میبینین:

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=453580&stc=1&d=1287903495

2.فایل اول که اسمش META-INF هست کاری بهش نداریم و مربوط هست به ریز فایلهایی که درون فارسی ساز هست و با یه سری فایلهایی که ما بهش نیاز نداریم

3.فایل دوم که اسمش system هست و ما به این فایل احتیاج داریم دقت کنین که فایلهاای که درون این پوشه هستند دقیقا به همان مسیری میروند که توی فایل فلش هست

4.این پوشه را باز میکنیم که حاوی 4تا فایل هست (دقت کنین که من از جدیدترین فارسی ساز دارم استفاده میکنم و ورژن های قبلی دارای 2 یا 3 فایل هستند.)

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=453581&stc=1&d=1287903495

5.خوب به ترتیب پوشه ها را باز کرده و فایلهای مربوطه را به رام انتقال میدین مثلا پوشه اول که app هست را باز میکنین و توش یه فایل میبینیم به نام Mms.apk که این فایل را منتقل میکنیم به همان مسیر در رام یعنی system\app

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=453582&stc=1&d=1287903495

6.خوب به همین ترتیب فایل ها را منتقل میکنیم به رام (مثلا فایلی که توی پوشه فونت هست را به پوشه فونت در همون مسیر رام)

خوب بعد از انتقال کامل فایل ها کار تمام هست و شما کلیه فایلهای فارسی ساز را منتقل کردین به رام و دیگه نیازی به فلش دوباره نیست...

مد8:آموزش تغییر اسم رام

به پوشه system در رام برین و با انتخاب فایل build.prop و گزینه editانتخاب شده واونو باز کنین:

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=453583&stc=1&d=1287903495

خوب با باز کردن اون یه سری مشخصات رام را میبینین که هدف ما در این مد تغییر اسم رام به اسم دلخواه هست خوب به دنبال کلمه ro.modversion یا ro.product.version یا بگردین همون طور که در عکس زیر میبینین

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=453584&stc=1&d=1287903495 http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=453585&stc=1&d=1287903495

جلوی این دو عبارت اسم فایل رام مربوطه هست که به راحتی میتونین اسم رام را عوض کنین به اسم دلخواه...

مد9:تغییر فرمت و اندازه سایز وفریم فیلمبرداری و عکس برداری

خوب همون طور که در آموزش مد بالا اون فایل build.prop را دارین ویرایش میکنین بگردین دنبال اسم ro.media مطابق عکس زیر یه سری عبارت ها میبینین که همه اونها مخصوص و مربوط هست به بخش فیلمبرداری و عکس برداری که عبارت های مشخص شده در عکس 7 مربوط هست به بخش فیلمبرداری و عکس 8 مربوط هست به بخش عکس برداری:

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=453586&stc=1&d=1287903495 http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=453587&stc=1&d=1287903495

خوب فقط یه نکته مهم:

همان طور که در عکس ها میبینین دو تا warning یا هشدار نوشته که باید قبل از اعمال تغییرات به این موارد حتما توجه کنین

تنظیمات فیملبرداری:

1.ro.media.enc.file.format: که نوع کد کردن فیلمبرداری را نشون میده دقت کنین که این دو مورد بهتره که تغییر ندین چون تنها این دو کدک را گوشی مشناسه

2.ro.media.enc.vid.codec: اینم نوع فیلمبرداری هست که به این دو نوع فیلمبرداری باید انجام بده

3.ro.media.enc.vid.h263.width و ro.media.enc.vid.h263.height : به ترتیب عرض و طول فیلمبرداری را در فرمت h263 بهتون نشون میده (کمترین و بیشترین)

4.ro.media.enc.vid.h263.bps: بیت ریت فیلمبرداری را در این فرمت نشون میده

5.ro.media.enc.vid.h263.fps:حداقل و حداکثر فریم فیلمبرداری را در این فرمت نشون میده

6.ro.media.enc.vid.m4v.widthو ro.media.enc.vid.m4v.height:عرض و طول فیلمبرداری را در این نوع فرمت را تایین میکنه که از کمتر به بیشتر هست

7:ro.media.enc.vid.m4v.bps و ro.media.enc.vid.m4v.fps که به ترتیب بیت ریت و فریم ریت را برای این فریم نشون میده

تنظیمات عکس برداری برای افزایش کیفیت:

همون طور که در ادامه نوشته شده به انگلیسی برای افزایش کیفیت جلوی عبارت ro.media.dec.jpeg.memcap حداکثر اندازه عکس را براش مشخص کنین.

خوب دقت کنین که با تنظیم این مقادیر میتونین روی فیلم و عکس تاثیر بزاری ولی دقت کنین که همه اینها حد داره و از اون حد بیشتر هر قدر هم که تغییر بدین هیچ تغییر نمیکنه چون همه وابسته هست به سخت افزار دوربین و سرعت انتقال دیتا و 100 البته سرعت مموری کارت که در این مورد آخر خیلی توصیه ها شده که حتما کلاس 6 به بالا باشه و کلاس 10 را بهترین مموری کارت برای حداکثر سرعت گفته اند(که متاسفانه توی ایران موجود نیست و کلاس 6 هم فقط 8گیگ هست نه 16 گیگ...)

دقت کنین که در این فایل خیلی مشخصات دیگه هست از جمله ورژن رام اصلی و ... که همون طور که خودشون در فایل نوشتن با تغییر بعضی پارامترها هیچ تاثیری نمیتونین توی ورژن بزارین ..

توجه کنین که هر گونه تغییر احتمالی در این فایل به غیر از مدهایی که من معرفی میکنم کاملا با مسئولیت خودتون هست و با تغییر بعضی قسمت ها ممکنه اصلا گوشیتون بعد از فلش بالا نیات پس بهتره که از مدهای گفته شده استفاده کنین..

مد10:قرار دادن فایلهایی به غیر از مسیر رام:

خوب تا حالا هر چی ماگفتیم توی مسیر system بود که همان مسیر رام هست حالا اگه ما بخواهیم یه فایل مثلا یه برنامرو مستقیم توی حافظه داخلی گوشی نصب کنیم که بعدا اگه نخواستیم راحت توی بخش تنظیمات پاکش کنیم چی؟

خوب اینم خیلی راحته و کافیه شما فایلهاتون را توی پوشه data رام بزارین..

نکته 1: دقت کنین که این پوشه اصلا توی سیستم نیست به مسیر زیر دقت کنین متوجه میشین که کجاست:

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=453588&stc=1&d=1287903495

خوب حالا با توجه به توضیحات بالا موارد زیر را در نظر بگیرن:

برای گذاشتم برنامه توی اون مسیر باید پوشه app را توی پوشه data بسازین:

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=453589&stc=1&d=1287903495

دقت کنین که هر تغییری میخواین بدین دقیقا مشابه هست ...

خوب دوستان این فعلا مدهایی بود که تغییر اون خیلی راحت و بدون دردرسر هست و با این مدهایی که براتون گفتم قدرت مانور خوبی دارین برای دستکاری رام یه سری مدها هم میمونه برای بعدا تا ببینم چقدر استقبال میکنن دوستان از این آموزش ها ....

از این به بعد هر سوال داشتین من در خدممتون هستم و میتونین توی همین تاپیک بپرسین ..

دوستان هر مد احتمالی که بلدن و میدونن لطف کنن که برام p.m کنن تا من با اسم خودشون توی این لیست بزارم فقط دقت کنین که مدها فعلا باید ساده باشه ومدهای تخصصی را فعلا نمیزارم..

خوب دوستان توجه کنین این مدها اولین بار هست که در فروم فارسی زبان ها زده میشه پس لطف کنین که اگه خواستین کپی برداری کنین حتما نام نویسنده و اسم سایت یادتون نره ممنون از همتون به خاطر توجهی که به این مطلب دارین..

ehsan2004
24-10-2010, 18:32
آموزش باز کردن فایل های بکاپ:

با فایلی که ضمیمه کردم میتونین فایلهای با پسوند img که توی ریکاوری بکاپ گرفتید از رام توی مموری میده اکسترکتش کنین

اول بکاپ از رامتون بگیرید و بعد فایل بکاپ را که در پوشه Nandroid یا clockwork mode هست را به کامپیوتر منتقل کنین

فایل ضمیمه را دانلود کنین و اکسترکتش کنین

پوشه را به روت یه درایور ببرید مثلا درایور C

فایل img را به پوشه مورد نظر منتقل کنین

فایل cmd را باز کنین

دستور روبرو را وارد کنید:

unyaffs/name.img

که به جای name اسم فایل ایمیج را بزارید مثلا data یا system

برنامه شروع میکنه به اکسترکت کردن فایل ایمیج

کار تمام هست

برای دوباره بستن فایل ایمیج هم برنامه هست ولی باید چند وقتی صبر کنین تا وقت کنم چون الان نمیتونم

دقت کنین که این برنامه همه فایلهای img را باز میکنه به غیر از فایل ایمیج بوت که اون را هم روش دارم

ghaderhero
29-10-2010, 22:28
ساعت اچ تی سی هرو من برگ نمیخوره

ehsan2004
30-10-2010, 17:07
ساعت اچ تی سی هرو من برگ نمیخوره

عزیزم این سوالی که شما پرسیدین مربوط نیست یه این تاپیک به بخش گوشیتون مراجعه کنین و اونجا سوالتون را بپرسین...

mahdyshr
30-10-2010, 17:42
در مورد گالاکسی راهی نیست؟
اگر سایتی چیزی میشناسید که آموزش کوک کردن رام برای گالاکسی رو گذاشته باشه(انگلیسی)لینکش رو بدید ممنون میشم.

ehsan2004
30-10-2010, 18:03
در مورد گالاکسی راهی نیست؟
اگر سایتی چیزی میشناسید که آموزش کوک کردن رام برای گالاکسی رو گذاشته باشه(انگلیسی)لینکش رو بدید ممنون میشم.

چرا دوست عزیز میشه شما اگه از رام های کوک شده استفاده کنین که از طریق ریکاوری فلش میشه به راحتی میتونین همین کار را انجام بدین

ولی رام های اصلی خیر..

Z E U S
31-10-2010, 06:51
آقا احسان چطود میشه کدکهایی که در رام برای فایلهای تصویری در نظر گرفته شده را تغییر داد؟
اگه میشه ,کدکها را از کجا میشه بدست آورد؟

ehsan2004
31-10-2010, 14:31
آقا احسان چطود میشه کدکهایی که در رام برای فایلهای تصویری در نظر گرفته شده را تغییر داد؟
اگه میشه ,کدکها را از کجا میشه بدست آورد؟

کدک های فایلهای تصویری منظورتون چی هست یعنی فرمت بخش تصاویر؟یا کدک تصویر دوربین چون این دو خیلی متفاوت هستند...

کدک های دوربین را شاید بشه تغییر داد ولی کدک های ساپورت تصویر را نمیشه تغییر داد چون اون کدک ها باید توسط یه برنامه باز بشن که اون برنامه ها قابلیت ویرایش ندارن...

Z E U S
31-10-2010, 14:54
کدک های فایلهای تصویری منظورتون چی هست یعنی فرمت بخش تصاویر؟یا کدک تصویر دوربین چون این دو خیلی متفاوت هستند...

کدک های دوربین را شاید بشه تغییر داد ولی کدک های ساپورت تصویر را نمیشه تغییر داد چون اون کدک ها باید توسط یه برنامه باز بشن که اون برنامه ها قابلیت ویرایش ندارن...

منظورم کدکهای ساپورت تصویر بودش. بازهم متشکرم آقا احسان:cv:

hmdkh1
31-10-2010, 14:55
با سلام و تشکر از شما آیا با همین روش هم میتوان رام گوشی htc wildfire را کوک کرد و از نرم افزا htc Desire استفاده کرد البته من فقط میخواهم گوشیم را فارسی کنم

سپاس

ehsan2004
31-10-2010, 15:16
با سلام و تشکر از شما آیا با همین روش هم میتوان رام گوشی htc wildfire را کوک کرد و از نرم افزا htc desire استفاده کرد البته من فقط میخواهم گوشیم را فارسی کنم

سپاس

بله باید بشه البته من بررسی نکردم که ببینم رام های این گوشی چجور هستند ولی اگه به صورت فایل زیپ شده هستند و شما دسترسی به فولدرها دارین به راحتی میتونین چنین کاری کنین...

aydin.gsm1
31-10-2010, 17:15
سلام؛
در مورد مود7, addon هارو از کجا گیر بیاریم؟ مثلاً اضافه کردن فارسی به رام.
منون.

ehsan2004
01-11-2010, 10:41
سلام؛
در مورد مود7, addon هارو از کجا گیر بیاریم؟ مثلاً اضافه کردن فارسی به رام.
منون.

این افزونه ها برای هر گوشی به صورت جداگانه درست میشه و شما میتونین در بخش مربوط به گوشیتون اون ها را پیدا کنین دقت کنین که مخصوص گوشیتون باشه چون ممکنه مشکل پیش بیات..

Z E U S
02-11-2010, 21:38
آقا احسان چطوری میشه یک تم وهمچنین یک فارسی سازی که با رامی همخونی ندارند را با اون رام سازگار کرد؟

ehsan2004
03-11-2010, 11:41
آقا احسان چطوری میشه یک تم وهمچنین یک فارسی سازی که با رامی همخونی ندارند را با اون رام سازگار کرد؟

نه متاسفانه چنین کاری نمیشه کرد مطمئن باشین اگه میشد من خیلی زودتر از اینها رام دیزایر را فارسی میکردم تا از شر فارسی شدن راحت بشیم..:df::df:

Z E U S
21-11-2010, 07:00
آقا احسان محض اطلاع خودم میپرسم .
I9000 رام فارسی داره نمیشه زبان فارسی را ازش استخراج کرد و برای رامهای گوشیهای دیگه استفاده کرد؟

ehsan2004
22-11-2010, 11:37
آقا احسان محض اطلاع خودم میپرسم .
I9000 رام فارسی داره نمیشه زبان فارسی را ازش استخراج کرد و برای رامهای گوشیهای دیگه استفاده کرد؟

نه متاسفانه چنین کاری نمیشه کرد چون کلا رام گلمسی با رام دیزایر و یا نکسوس فرق داره و اگر اینطوری بود راحت میشد فارسی کرد کله منوها و گزینه های گلکسی فرق داره با بقیه گوشی ها و همون طور که نمیشه رام دیزایر را روی گلکسی پورت کرد این کار را هم نمیشه انجام داد...در هر صورت فعلا که نمیشه ازش استفاده کرد

Z E U S
05-12-2010, 11:59
آقا احسان من موفق شدم فارسی سازی که با رامم سازگاری نداشت را روی رامم سوار کنم:cd:
البته فایلو بصورت جداگانه نساختم مستقیم انتقال دادم داخل رام واسه کوک کردنش.
من راهی که رفتمو میگم شما بگید درست هست یانه؟
رامی که خودم استفاده میکنم cm6.1 n1 rc2 هستش و فارسی سازی که ازش استفاده کردم واسه رام cm6.0 rc3 هستش .
حالا روشی که رفتم:
اول فایلframework.jar از داخل رام مسیر system/framework استخراج کردم و همچنین فایل framework.jar که داخل فاسی ساز هست .
فایل اول را با برنامه win rar بازکردم داخلش دو فایل با نامهایclasses.dex و preloaded-classes و یک پوشه که داخلش فایل MANIFEST.MF هستش ولی در فایل دوم درست در همین پوشه دوتا فایله دیگر هم هست با اسمهای CERT.RSAو CERT.SF من این دوتا فایلو به framework.jar که از رامم خارج کرده بودم درست در همون مسیری انتقال دادم و سپس فایلهای classes.dex و preloaded-classes که داخل framework.jar دوم(مربوط به فارسی ساز) قرار داشتن را جایگزین محتویات فایل اول کردم
( دقت شود من فایل MANIFEST.MF را منتقل نکردم) حالا framework.jar اول که دستکاری شده را داخل رام در مسیر system/framework قرار دادم مابقی محتویات فارسی ساز را هم مثل آموزش شما در مسیر هاشون گذاشتم و رامو ساین ونصب کردم تا الان که مشکلی ندارم تو قسمت براوزرم با سایتهای فارسی خصوصا موبایلستان عزیز:loveit: هیچ مشکلی ندارم .
اینم بگم که من روش شما را بدون دستکاری فایل framework.jar و فقط با جایگزین کردن فایلهای فارسی ساز به داخل رام که فایل framework.jar هم شاملش میشه انجام دادم ولی بعد ساین و نصب گوشیم هنگ کرد و بالا نیامد.
حالا اگه این راه به نظر شما واسه هم رامها جواب میده خودتون زحمت گذاشتن آموزش کاملشو بکشید .:ah:
با تشکر.

ehsan2004
06-12-2010, 11:53
آقا احسان من موفق شدم فارسی سازی که با رامم سازگاری نداشت را روی رامم سوار کنم:cd:
البته فایلو بصورت جداگانه نساختم مستقیم انتقال دادم داخل رام واسه کوک کردنش.
من راهی که رفتمو میگم شما بگید درست هست یانه؟
رامی که خودم استفاده میکنم cm6.1 n1 rc2 هستش و فارسی سازی که ازش استفاده کردم واسه رام cm6.0 rc3 هستش .
حالا روشی که رفتم:
اول فایلframework.jar از داخل رام مسیر system/framework استخراج کردم و همچنین فایل framework.jar که داخل فاسی ساز هست .
فایل اول را با برنامه win rar بازکردم داخلش دو فایل با نامهایclasses.dex و preloaded-classes و یک پوشه که داخلش فایل manifest.mf هستش(این فایل مربوط هست به اطلاعات هر پوشه که نیازی نیست منتقل بشه) ولی در فایل دوم درست در همین پوشه دوتا فایله دیگر هم هست با اسمهای cert.rsaو cert.sf من این دوتا فایلو به framework.jar که از رامم خارج کرده بودم درست در همون مسیری انتقال دادم و سپس فایلهای classes.dex و preloaded-classes که داخل framework.jar دوم(مربوط به فارسی ساز) قرار داشتن را جایگزین محتویات فایل اول کردم
( دقت شود من فایل manifest.mf را منتقل نکردم)(نیازی نیست چون مربوط هست به اطلاعات درون اون فایل فریم ورک)حالا framework.jar اول که دستکاری شده را داخل رام در مسیر system/framework قرار دادم مابقی محتویات فارسی ساز را هم مثل آموزش شما در مسیر هاشون گذاشتم و رامو ساین ونصب کردم تا الان که مشکلی ندارم تو قسمت براوزرم با سایتهای فارسی خصوصا موبایلستان عزیز:loveit: هیچ مشکلی ندارم .(بقیه فایلها چی فونت؟ فایل apk ...)

اینم بگم که من روش شما را بدون دستکاری فایل framework.jar و فقط با جایگزین کردن فایلهای فارسی ساز به داخل رام که فایل framework.jar هم شاملش میشه انجام دادم ولی بعد ساین و نصب گوشیم هنگ کرد و بالا نیامد.(معلومه چون این فایل مبروط هست به تمام فریمو کاری رام که اگه عوض یشه تمام مسیرهاش گم میشه...)

حالا اگه این راه به نظر شما واسه هم رامها جواب میده خودتون زحمت گذاشتن آموزش کاملشو بکشید .:ah:
(والا من خیلی مطالب دیگه هم دارم ولی همین چند تایی هم که گذاشتم خیلی استقبال نشد و من دیگه ادامه ندادم بزار بچه ها یه مقدار حرفه ای تر بشن حتما ادامه میدم...)
با تشکر.

کلیه موارد را که قرمز کردم بخون در ضمن تبریک میگم البته ساختن فایل آپدیت هم کاری نداره ولی اینجا بچه ها اصلا شوقی برای یادگیری ندارن و من ادامه ندادم وگرنه خیلی بحث تخصصی تر میشد...

Z E U S
06-12-2010, 13:07
احسان جان مابقی فایلها را مثل آموزش شما درداخل رام در مسیرهای مربوطشون قرار دادم .البته فارسی ساز من این دم فایل داخلش نبود.
در مورد قسمت اول ودوم که قرمز نوشتید متوجه شدم که بدون دستکاری این فایل قسمت براوزر درست عمل نمیکنه البته شاید من جایی اشتباه کرده باشم واحتیاج به این کار نبوده همینطور که نوشته بودم در حالت عادی گوشیم بالا نیومد.
باز هم از شما آقا احسان ممنونم و خواهش میکنم آموزشهای بیشتری برای همه در اینجا قرار بدین تا ماهم از علم شما بی نصیب نمونیم :ad::loveit:

b_shadpour
07-12-2010, 10:57
سلام
من به سختی تونستم بوت انیمیشن اصلی نکسوز رو گیر بیارم.گفتم شاید دیگران هم دوست داشته باشن داشته باشنش.

ehsan2004
07-12-2010, 11:05
احسان جان مابقی فایلها را مثل آموزش شما درداخل رام در مسیرهای مربوطشون قرار دادم .البته فارسی ساز من این دم فایل داخلش نبود.
در مورد قسمت اول ودوم که قرمز نوشتید متوجه شدم که بدون دستکاری این فایل قسمت براوزر درست عمل نمیکنه البته شاید من جایی اشتباه کرده باشم واحتیاج به این کار نبوده همینطور که نوشته بودم در حالت عادی گوشیم بالا نیومد.
باز هم از شما آقا احسان ممنونم و خواهش میکنم آموزشهای بیشتری برای همه در اینجا قرار بدین تا ماهم از علم شما بی نصیب نمونیم :ad::loveit:

شما یه لطفی کن آموزش کامل و دقیق را همراه با فایل پیوست را آموزش بدین بعد یکی از مدیران بخش : ساناز (http://www.mobilestan.net/member.php?u=132307), LorD MysteriouS (http://www.mobilestan.net/member.php?u=78883), Dallas1387 (http://www.mobilestan.net/member.php?u=185805) بعد با اسم خودتون در ادامه پست من منتقل میکنن

من خیلی آموزش دیگه هم دارم ولی هنوز کاربرای بخش یه حد حرفه ای نشدن که ادامه بدم بزاری یه مقدار دیگه اندروید پیشرفت کنه و کاربرای بخش بیشتر بشه حتما آموزش را ادامه میدم...

Z E U S
07-12-2010, 21:39
آقا احسان ما هنوز در محضر شما و مابقی اساتید باید درس یاد بگیریم
اگه اجازه بدین چون من پستها را بیشتر جهت گرفتن راهنمایی از شما زدم فعلا آموزشی قرار ندم تا کاملا مطمئن بشم که بعد دوستان دیگه با مشکل مواجه نشن
من واقعا از راهنماییهای شما و بقیه دوستان کمال تشکر را دارم

hamidmobile
15-12-2010, 02:13
سلام
دستت درد نکنه آموزش خیلی خوبی بود با عکس و توضیح کافی
خدا خیرت دهد

ehsan2004
15-12-2010, 13:09
سلام
دستت درد نکنه آموزش خیلی خوبی بود با عکس و توضیح کافی
خدا خیرت دهد

خواهش میکنم عزیز البته بچه ها با دیدن این تاپیک فکر میکنن که بحث خیلی تخصصی هست و اصلا سراغش نمیان ولی واقعا من سعی کردم که آموزش ها آسون باشه تا همه بتونن استفاده کنن...

saleh5700
30-12-2010, 13:50
دستت درد نکنه عزیز.
حالا این رام های روت شده که فرمودید رو چطوری می شه تهیه کرد؟
و
اینکه نحوه انتقال رامها به گوشی چطوری هست؟
و
در صورت اشتباه فلش زدن گوشی، آیا گوشی خراب میشه یا اینکه میشه دوباره فلش زد؟

ببخشید که زیاد سوال پرسیدم.
منونم

ehsan2004
02-01-2011, 12:34
دستت درد نکنه عزیز.
حالا این رام های روت شده که فرمودید رو چطوری می شه تهیه کرد؟
و
اینکه نحوه انتقال رامها به گوشی چطوری هست؟
و
در صورت اشتباه فلش زدن گوشی، آیا گوشی خراب میشه یا اینکه میشه دوباره فلش زد؟

ببخشید که زیاد سوال پرسیدم.
منونم

عزیزم سوال شما جاش توی این تاپیک نیست بهتره که برای رام های کوک شده به این بخش مراجعه کنین:

http://forum.mobilestan.net/forumdisplay.php?f=909

در مورده سوالاتتون هم در کلوپ دیزایر بپرسین

موفق باشین.

Sandroid
05-01-2011, 13:08
سلام احسان جان.
مرسی از اموزش...

من با توجه به اموزشهای شما تونستم یه رام رو edit کنم برای هیرو
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=126161

فقط 2تا سوال برام باقی میمونه.
من اسم رام رو هم عوض کردم.تاریخ کوک رام رو هم همینطور.

1:چطوری میتونم از کرنل جدیدتری رو رام استفاده کنم؟

2:وقتی داره رام فلش میشه...با اینکه اسم رام رو عوض کردم یه سری جملات میاد که نوشته welcom to elelinux
چه شکلی میتونم مثلا این رو تغییر بدم به welcome to sandroid
این نوشته ها موقعا فلش شدن ظاهر میشه.
ایا راهی هست؟

Sandroid
07-01-2011, 09:33
اقا احسان نیومدی به دادم برسی...مجبور شدم فعلا رام خودم رو اپ کنم.

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=1723840#post1723840

ایشالا تو ورژن بعدی کمکم کنی

nimemah
07-01-2011, 17:55
آقا احسان عزیز دستت درد نکنه. کامل و ساده و قابل فهم. واقعاً خسته نباشی.
از sandroid گل هم ممنون که من رو راهنمایی کرد. من فایل های apk رو حذف میکردم و یکسری جایگزین میکردم (مثلا taghome به جای ADW) ولی موقع نصب رام error میداد. بعد با notepad فایل های META-INF رو هم ادیت میکردم و اسم ADW رو به Taghome تغییر میدادم اما بازهم ارور میگرفتم. که sandroid بهم گفت که نیازی به SDK نیست و از این طریق شدنی هست و در این تاپیک هم متوجه شدم که باید بعد از تغییرات رام رو به روشی که احسان فرمودن sign کنم.
با تشکر فراوان.
sandroid من هم برای hero دارم تلاش میکنم. اگر راه حل این موردی که گفتین که موقع فلش کردن باز میگه welcome to elelinux ؛ پیدا کردم حتما خبرتون میدم و بعد ورژن جدید رام خوبتون رو آپلود کنید

Sandroid
07-01-2011, 19:39
من فک کنم اون متنهای welcome تو فایل boot.img هستش.االته مطمئن نیستم ولی خب احتمال 90%باید اونجا باشه.
جالب اینجاست که فایلهای boot.img اصلا نشون داده نمیشه و قابل تغییر و ادیت هم نیس.
یکم search کردم...تنها نتیجه ای که گرفتم از فوروم modaco بود...یه فایل برای دانلود گزاشته بود با حجم 5کیلو بایت که مخصوص تغییرات در boot.img بود.ولی کار نکرد.
حالا موندم که چه شکلی میتونم این فایل boot.img رو تغییر بدم.

راستی 2تا سوال دیگه هم به سوالهام اضافه شد
پس شد تا حالا 4تا سوال

2:وقتی داره رام فلش میشه...با اینکه اسم رام رو عوض کردم یه سری جملات میاد که نوشته welcom to elelinux
3:چه شکلی فایل boot.img رو تغییر بدم.
4:چطوری میتونم به رام ویژگی a2sd اضافه کنم؟ایا با استفاده از کرنل جدید قابل حل هست یا ربطی به کرنل نداره؟

منتظر جواب.خواهشا کمک کنید.میخوام ورژن بعدی رامی که کوک میکنم بدون نقص و کامل باشه
میخوام تو رام بعدیم از کرنل flykernel 12a که بهترین کرنل برای هیرو هست استفاده کنم و رامم هم a2sd داشته باشه.

Sandroid
07-01-2011, 19:47
دوستان یه سر به این لینک بزنید http://binholic.blogspot.com/2010/04/unpacking-bootimg.html

اینم هست http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=443994

یه توضیحاتی راجع به unpack boot.img هستش...

ehsan2004
08-01-2011, 13:04
سلام احسان جان.
مرسی از اموزش...

من با توجه به اموزشهای شما تونستم یه رام رو edit کنم برای هیرو
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=126161

فقط 2تا سوال برام باقی میمونه.
من اسم رام رو هم عوض کردم.تاریخ کوک رام رو هم همینطور.

چه شکلی میتونم مثلا این رو تغییر بدم به welcome to sandroid
این نوشته ها موقعا فلش شدن ظاهر میشه.
ایا راهی هست؟

من فک کنم اون متنهای welcome تو فایل boot.img هستش.االته مطمئن نیستم ولی خب احتمال 90%باید اونجا باشه.
جالب اینجاست که فایلهای boot.img اصلا نشون داده نمیشه و قابل تغییر و ادیت هم نیس.
یکم search کردم...تنها نتیجه ای که گرفتم از فوروم modaco بود...یه فایل برای دانلود گزاشته بود با حجم 5کیلو بایت که مخصوص تغییرات در boot.img بود.ولی کار نکرد.
حالا موندم که چه شکلی میتونم این فایل boot.img رو تغییر بدم.

راستی 2تا سوال دیگه هم به سوالهام اضافه شد
پس شد تا حالا 4تا سوال

3:چه شکلی فایل boot.img رو تغییر بدم.
4:چطوری میتونم به رام ویژگی a2sd اضافه کنم؟ایا با استفاده از کرنل جدید قابل حل هست یا ربطی به کرنل نداره؟

منتظر جواب.خواهشا کمک کنید.میخوام ورژن بعدی رامی که کوک میکنم بدون نقص و کامل باشه
میخوام تو رام بعدیم از کرنل flykernel 12a که بهترین کرنل برای هیرو هست استفاده کنم و رامم هم a2sd داشته باشه.

دوستان یه سر به این لینک بزنید http://binholic.blogspot.com/2010/04/unpacking-bootimg.html

اینم هست http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=443994

یه توضیحاتی راجع به unpack boot.img هستش...

خواهش میکنم

1.کرنل ها به دو دوسته تقسیم میشن یک سری از اونها مثله مثلا فارسی ساز ها هست که شما تنها با انتقل همون فایلها به رام کنرل هم اضافه میکنین یه سری از کرنل ها هم اینطوری نیستند و یه سری فایلها با پسوندsh هستند که توی اونها روش آپدیت به کرنل هست در ضمن اکثر کرنل ها دارای فایل zimage هستند که اینها باید حتما توسط خوده کرنل روی گوشی ریخته بشن کل مورده دوم یه مقدار تخصصی هست و بهتره که به صورا دستی اپدیت بشن..

2.اون اسم معمولا توی این مسیر هست:\META-INF\com\google\android\

یه فایلی هست به نام updater-script که توی اون میتونین پیدا کنین در ضمن یه مقدار وقت به من داده بودین این موارد را هم براتون با عکس توضیح میدادم...

درضمن بهتره که هیچ وقت فایل بوت را خودتون ویرایش نکنین چون حادثه ای بد اتفاق میفته..:loveit::loveit:

موفق باشی

Sandroid
08-01-2011, 14:27
مرسی احسان جان بخاطر پاسخها

مشکل اول که راجع به نمایش دادن اون متن بود...حل شد

راجع به کرنل هم عرض کنم خدمتتون که...کرنلی که میخوام به رام اضافه کنم فارسی ساز نیس
مساله اینجاس که من الان میخوام یه کرنل به رام اضافه کنم.
یعنی کرنل رامی که میخوام معرفی کنم رو اپدیت کنم.
کرنلی که دانلود کردم 2مگ حجم داره و با فرمت زیپ هستش و 3تا فایل meta-inf/system/boot.img توش هست.
دارم روش کار میکنم.
یه فکرهایی به ذهنم خطور کرده.
ایشالا به زودی خبر خوش میدم.

Sandroid
08-01-2011, 16:48
خب من با خبرهای بد پیدام شد!!!
\META-INF\com\google\android
احسان جان تو مسیر بالا وقتی کوچکترین تغییری میدم رام در حین فلش شدن ارور میده.
بعد از تغییر در اون مسیر باید کار دیگه ای انجام بدم؟

کرنل رو هم که قبلا توضیح دادم...فایلهای system کرنل رو در جای مناسبش در رام جایگزین میکنم...ولی بازم کرنل عوض نمیشه.

اگخ میشه این2 تا رو توضیح بدید

ehsan2004
09-01-2011, 12:30
خب من با خبرهای بد پیدام شد!!!
\meta-inf\com\google\android
احسان جان تو مسیر بالا وقتی کوچکترین تغییری میدم رام در حین فلش شدن ارور میده.
بعد از تغییر در اون مسیر باید کار دیگه ای انجام بدم؟

کرنل رو هم که قبلا توضیح دادم...فایلهای system کرنل رو در جای مناسبش در رام جایگزین میکنم...ولی بازم کرنل عوض نمیشه.

اگه میشه این2 تا رو توضیح بدید

تغییر که میدین باید حتما سانم بشه وگرنه ارور میده شما این ارو مربوط نیست به اون نوشته که تغییر میدین مربوط هست به نحوه اضافه کردنه کرنل هست ببینین شما توی کرنل هر چی هست را به رام منتقل کنین بعد فایل بوت را هم هم جایگزین کنین البته یه نکته بگم این کرنل مطمئن هستنی که روی این رام شما جواب میده یا نه چون اگه جواب نده و بوت را هم عوض کنین گوشی بالا نمیات..

کرنل شما از نوع اول هست یعنی مثله فارسی ساز هست و کافیه فایلها را به مسیر مربوطه منتقل کنین اگه اینطور نیست کل فایلهاای که هست را با ذکر مسیر برام بگین تا براتون توضیح بدم..

Sandroid
09-01-2011, 17:38
تغییر که میدین باید حتما سانم بشه وگرنه ارور میده شما این ارو مربوط نیست به اون نوشته که تغییر میدین مربوط هست به نحوه اضافه کردنه کرنل هست ببینین شما توی کرنل هر چی هست را به رام منتقل کنین بعد فایل بوت را هم هم جایگزین کنین البته یه نکته بگم این کرنل مطمئن هستنی که روی این رام شما جواب میده یا نه چون اگه جواب نده و بوت را هم عوض کنین گوشی بالا نمیات..

کرنل شما از نوع اول هست یعنی مثله فارسی ساز هست و کافیه فایلها را به مسیر مربوطه منتقل کنین اگه اینطور نیست کل فایلهاای که هست را با ذکر مسیر برام بگین تا براتون توضیح بدم..

نه تست کردم...حتی وقتی کوچکترین تغییری تو قسمت ذکر شده میدم رام موقع فلش شدن ایراد میگیره.
به کرنل مربوط نمیشه
پس باید ساین کنم تا ارور نده؟
مث ساین کردن رام؟
یعنی فایل data.scr رو بعد از ادیت کردن...به فایل زیپ تبدیل منم و در desire tools ساین کنم؟

پی نوشت:این روش رو تست کردم ولی باز جواب نداد و ارور 6 همیشگی رو داد

راجع به کرنل:دستتون درد نکنه.مشکل کرنل کاملا حل شد به لطف شما.
تونستم کرنل رو اپدیت کنم.
بخاطر این تعویض کرنل خیلی خوشحالم:-)

مرسی که به یه تازه کار با حوصله جواب میدین.

nimemah
10-01-2011, 19:52
sandroid عزیز سلام. ضمن تبریک بخاطر رام جدید عرض کنم که این مشکل که با فایل updater-script داشتی فکر کنم این بود که وقتی تغییری داخلش میدی بعد از ساین کردن رام موقع فلش کردن بعد از وریفایینگ یه ارور این شکلی بهت میده E:Error in SDCARD\xxx.zip (status 6) I که دلیلش ادیتوری هست که استفاده میکنی. احتمالا یا notepad یا wordpad.
اشکال همینجاست باید از یک ادیتور مثل notepad++ استفاده کنی که فایل بعد از ادیت شدن با UNIX encoding ذخیره بشه. حالا شما باید فایلهای اسکریپت که ادیت کردی رو از اول فایل اصلی رو باز کنی و ایندفعه با نوت پد ++ تغییرات رو اعمال و ذخیره کنی.لینک ورژن replacer این برنامه رو که جایگزین نوت پد ویندوز هم تقریبا میشه در زیر میزارم برای دوستان.با حجم 5.23MB
برنامه را از زیپ خارج کنید و فایل exe را نصب کنید. سپس فایلی را که میخواهید تغییر دهید (updater-script) توسط نوت پد ++ باز کنید و ...
موفق باشید

http://www.4shared.com/file/SB2Qlo0B/Notepad_582_Replacer_64bits_Si.html

Sandroid
10-01-2011, 20:42
مرسی دوست عزیز...وبی حتی با اینکار هم همون ارور رو دریافت کردم موقع فلش شدن رام

nimemah
11-01-2011, 00:13
مرسی دوست عزیز...وبی حتی با اینکار هم همون ارور رو دریافت کردم موقع فلش شدن رام

احتمالا به این دلیل بوده که شما باید حتما فایل اصلی که هنوز دستکاری نشده رو اول از زیپ خارج کنی مثلا از زیپ بکشیش بیرون و بزاری تو دسکتاپ و بعد اون فایل که تو دسکتاپ هست رو با notepad++ ادیت کنی؛ذخیره کنی و بعد دوباره بفرستیش توی زیپ.چون اگر مستقیم از داخل زیپ ادیت کنی فایل داخل temporary folder ادیت میشه و کپی اون منتقل میشه به زیب که دوباره باعث یکسری تغییر توی کُد detail فایل میشه. اینجوری مطمئن باش درست میشه؛ چون برای اطمینان ۳ ۴ بار روش های مختلف رو امتحان کردم.:ay: راستی بعد از این کارها هم حتماً دوباره باید رام رو با همون desire tools مجدد sign کنید

nimemah
11-01-2011, 02:42
نکته دیگه ای هم که هست اینه که حجم فایل بعد از ادیت حتما باید با فایل اصلی یکی باشه. یا کمتر. که بدین منظور تعداد کاراکترها برابر باشه. هنوز جایی توی این فایل ژیدا نکردم که بشه حد اکثر تعداد کارکتر یا حجم رو براش معلوم کرد. نمیدونم. ولی فعلا میدونم حجمشون باید یکی باشه. هر کدوم از فایل هایی که با notepad++ ادیت میکنی حواست باشه و چک کن که اون پایین سمت راست برنامه notepad++ نوشته باشه UNIX و ننوشته باشه Dos/Windows
شب خوش. منم بالاخره برم بخوابم

ehsan2004
11-01-2011, 10:41
نه تست کردم...حتی وقتی کوچکترین تغییری تو قسمت ذکر شده میدم رام موقع فلش شدن ایراد میگیره.
به کرنل مربوط نمیشه
پس باید ساین کنم تا ارور نده؟
مث ساین کردن رام؟
یعنی فایل data.scr رو بعد از ادیت کردن...به فایل زیپ تبدیل منم و در desire tools ساین کنم؟

پی نوشت:این روش رو تست کردم ولی باز جواب نداد و ارور 6 همیشگی رو داد

راجع به کرنل:دستتون درد نکنه.مشکل کرنل کاملا حل شد به لطف شما.
تونستم کرنل رو اپدیت کنم.
بخاطر این تعویض کرنل خیلی خوشحالم:-)

مرسی که به یه تازه کار با حوصله جواب میدین.

من در این مورد بررسیش میکنم جوابشو بهتون میدم فقط میمونه یه نکته و اونم اینه که شما با برنامه root explorer اون فایل را ادیت کنین ببینی حل میشه منظورم اینه که از طریق خوده گوشی یه چکی کنین نتیجرو بگین...

Sandroid
11-01-2011, 14:28
من در این مورد بررسیش میکنم جوابشو بهتون میدم فقط میمونه یه نکته و اونم اینه که شما با برنامه root explorer اون فایل را ادیت کنین ببینی حل میشه منظورم اینه که از طریق خوده گوشی یه چکی کنین نتیجرو بگین...

مرسی که پیگیری میکنی احسان جان...ولی اون رو هم تست کردم.
همون ارور رو میده

nimemah
11-01-2011, 20:42
سلام. در مورد تغییر بوت انیمیشن کمی مشکل دارم و تغییری که میدم دیگه انیمیشنی در کار نیست و تصویر سیاه میشه. برای گذاشتن صدا هنگام بوت هم عملی نشد و توی هیچکدوم از فولدرها صدا رو تشخیص نمیده.البته این زیاد مهم نبود برام.بیشتر تغییر انیمیشن بود که معیار مشخصی پیدا نکردم. این عدد هایی که بعد از p و با فاصله قرار میگیرن چجور تأثیری میزارن؟ نشون دهنده چی هستن؟ خط اول که پیکسل و fps یا همون سرعت فریم هست.(راستی پیکسلی که توی فایل desc.txt مینویسیم حتما باید با عکس برابر باشه؟ پس چرا جواب نمیده؟ و اون عدد های 0 و 1 یا ... که بعد از p قرار میگیرن چی هستن؟ من چندتا بوت انیمیشن رو نگاه کردم هرکدوم یه سازی میزد برای خودش.یکیش هم سایز پیکسل عکس و پیکسل معیین شده توی فایل TXT برابر نبود. اون عدد بعد از p هم 0 و 40 بود!!!
اگه اطلاع دقیقی دارین لطفاً راهنمایی کنید

nimemah
12-01-2011, 00:25
مرسی که پیگیری میکنی احسان جان...ولی اون رو هم تست کردم.
همون ارور رو میده

من هم با root explorer امتحان کردم نشد. sandroid من فکر میکنم اشکال کار از فایلی باشد که شما تغییر میدی و اینکه فایل اصلی و اصلا ادیت نشده رو تغییر نمیدی و فایل خودت رو مجدد ادیت میکنی.
http://www.4shared.com/file/Ln2Pu2cE/updater-script.html
شما لطف کن این فایل رو بگیر و به روشی که گفتم با نوت پد++ که نسخه 32 بیت رو هم به همون پست قبلی اضافه کردم براتون ادیت کن. بعد از ادیت کردن برای ذخیره فایل از ctrl+S استفاده کن و فایل رو close کن با اون ضربدر کوچکتر. به این دو عکس دقت کن یکی این عکس که حجم فایل بر حسب بایت (نه کیلو بایت) یعنی قسمتی که توی عکس قرمز کردم با فایل اصلی یکی باشه.
http://dc255.4shared.com/img/amoR6hJ3/s7/Capture.JPG
یکی هم این عکس که نشون میده اول فایل رو از زیپ میکشین بیرون (مثلا تو دسکتاپ) و فایل رو با دکمه delete از توی زیپ حذف میکنی. فایل updater-script رو که تو دسکتاپ هست با نوتپد++ ادیت و ذخیره میکنید و بعد دوباره میکشین میندازین داخل زیپ و سوالی که میپرسه رو OK میکنید.
http://dc318.4shared.com/img/48I0cCL5/s7/Capture2.JPG
فایل 32 بیتی نرم افزار رو هم به همون پست اضافه میکنم.

nimemah
12-01-2011, 00:31
با عرض معذرت از مدیر بخش که مجبور به پست مجدد شدم. ظاهرا به دلیل لطف دوستان که برای اون پست تشکر زده بودن نتونستم پست رو ادیت کنم. پس لینک ورژن 32 بیت نرم افزار notepad++ رو اینجا قرار میدم.
http://www.4shared.com/file/jIDxvmE-/Notepad_582_Replacer_32bits_Si.html
بازهم از لطف دوستان ممنون

nimemah
12-01-2011, 20:41
سلام من باز برگشتم.با یک مورد عجیب و جالب. در مورد بوت انیمیشن اول بگم که موفق شدم بوت انیمیشن خودم رو جایگزین کنم.ایراد کارم اینجا بود که فایل bootanimation.zip رو داخل system\media کپی میکردم. اگر بوت انیمیشن رو تغییر میدادم و اینجا میریختم کار نمیکرد ولی تغییر نمیدادم و تو همین مسیر میریختم کار میکرد!!!! اما بوت انیمیشن هایی که خودم میساختم یا تغییر میدادم رو داخل فولدر data\local کپی کردم و به خوبی کار کرد.ظاهراً این رام من با این مسیر درست کار میکنه! البته برای گذاشتن صدا از اینطریق و در کنار فایل زیپ نشد.توی هیچکدوم از فولدرها. صدایی شنیده نشد هنگام بوت.دو تا نکته
1.فایل بوت انیمیشن رو که میخوایم بسازیم باید اول فولدرها و فایل desc.txt رو آماده کنیم و بعد حتما با نرم افزار 7zip اونها رو زیپ کنیم و حتما هم compression level باید روی store باشه.
2.اون پیکسلی که توی فایل desc.txt مشخص میکنیم دقیقاً پیکسلی هست که موقع بوت نشون داده میشه. حالا پیکسل عکسها هرچی باشه؛ موقع بوت عکسها به سایزی که توی فایل desc.txt مشخص کردین نشون داده میشن.:ay:
فقط هنوز اون عددهای بعد از p که احتمالا نوع رد کردن عکسها هست رو نفهمیدم دقیق چجوری هست.

nimemah
12-01-2011, 20:51
خوب یک سوال بخاطر یک مشکل مهم. احتمالا آقا احسان میتونن کمک کنند.
از اونجا که توی پست قبلی گفتم برای بوت انیمیشن من حتما باید داخل فولدر data\local قرار بدم فایل رو؛ میخوام برای رام مورد نظرم بوت انیمیشنی که قرار میدم داخل این فولدر قرار بگیره.بر طبق توضیح احسان جان در مُد ۱۰ من در داخل فایل زیپ در کنار META-INF و system یک فولدر به نام data و داخل اون local رو ساختم. بعد از ساین کردن رام توسط desire tools فایل manifest.ms رو داخل فولدر META-INF از رام ساین شده باز کردم و دیدم که اضافه شدن فایل بوت انیمیشن در data\local انجام شده و هست داخلش. این--›
Name: data/local/bootanimation.zip
ولی بعد از فلش کردن و نصب رام نه بوت انیمیشن داشتم و نه فایل bootanimation.zip وارد اون مسیری که داده بودم شده بود!! یعنی انگیر هیچ کاری نکرده بود. یکبار برای app ها هم (یعنی همون مُد 10) این کار رو کردم.ولی تمام برنامه هایی که توی data\app قرار داده بودم نه نصب شد و نه فایلش موجود بود!! راهکار چیست و چطوری میتونم اون فایل bootanimation.zip رو به رام بگم که موقع فلش کردن داخل data\local نصب کنه و درست عمل کنه.
بازم ممنون

nimemah
13-01-2011, 13:15
برای بوت انیمیشن خودم تلاش کردم تا موفق شدم ولی برای اون عدد های بعد از p تلاشم به نتیجه نرسید و توی گوگل براش search کردم و اون چیزی که می خواستم رو پیدا کردم گفتم اینجا هم بزارم شاید به کار برخی دوستان دیگه هم بیاد. اما اینجا فقط لینک منبع رو میگذارم. چون بنظرم اومد نظم فروم رو به هم نزنم و توی بخش گرافیک یک تاپیک اضافه کنم که شاید کسی توی این تاپیک دنبال بوت انیمیشن نیاد.چون به قول آقا احسان خیلی ها این کوک کردن رام رو که میبینن فکر میکنن سخت هست و سمتش نمیان.پس تاپیک رو سر جای درستش قرار میدم.اگر اشتباه هست مدیر ها راهنمایی کنن.ممنون.
این لینک منبع: http://new.alldroid.org/Default.aspx?g=posts&t=15
این هم لینک تاپیکی که قرار دادم در بخش گرافیک:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=1737821#post1737821
تا اونجا که میشد سعی کردم کامل با نکته های مهم توضیح بدم. یه سر بزنید اگر ایرادی دیدین اطلاع بدین

Sandroid
13-01-2011, 13:41
نیمه ماه واقعا ازت تشکر میکنم.
مشکل دقیقا از حجم فایل بود...
باید حجم فایل بعد و قبل از ادیت یکسان میشد.همین

تشکر میکنم واقعا از همه دوستان.بخصوص احسان و نیمه ماه.
من کارم تموم شد تو این تاپیک.
برای همه ارزوی موفقیت میکنم

Sandroid
17-01-2011, 09:58
میدونم دلتون برام تنگ شده!!!!
یه سواله جدید

برای ریختن بازی باید چیکار کرد؟
من بازیها رو چه در system/app و چه در data/app میزارم....اتفاقی نمیفته و بازیها رو نمیاره
البته این وضعیت برای ویجت ها هم صادقه

ehsan2004
17-01-2011, 11:34
میدونم دلتون برام تنگ شده!!!!
یه سواله جدید

برای ریختن بازی باید چیکار کرد؟
من بازیها رو چه در system/app و چه در data/app میزارم....اتفاقی نمیفته و بازیها رو نمیاره
البته این وضعیت برای ویجت ها هم صادقه

عزیزم ببینین بعضی نرم افزارها و بازی ها را نمیشه توی رام ریخت این به این خاطر هست که نیاز به کش دارن و بدون کش گوشی نمیشناستش ...

پس همه جور برنامه را نمیتونی بریزی بهتره که از روش پیشرفته تر انتقال در مموری داخلی استفاده کنی ..

برای اطلاع بیشتر ای میتونی صبر کنی تا من بعد از ارشد آموزششو بزارم یا اینکه یه نگاهی به رام های ی بندازی که توی روت رام پوشه دیتا دارن علاوه بر پوشه سیستم ...

موفق باشی

x_zarbat
17-01-2011, 16:52
سلام لطفا بهم اون ورژن از 7zip که استفاده میکنید بدید چون یک ورژن من دارم اما نمیزاره توی ارشیو مستقیم کپیکنم باید همرو از فشرده خارج کنم تغییرات اعمال کنم و بعد دوباره فشرده کنم که وقتی این کارا میکنم میزارم گوشی لود شه اررور میده و میگه فایل inti پیدا نشد و گوشی رسیت میشه ممنون میشم کمکم کنید

x_zarbat
18-01-2011, 09:36
سلام دوستان بعد از کوک رام / توی رام کلا هیچ نونع ودیو به جز 3gp ساپورت نمیشه حتی با برنامه های راک پلیر و ام پلیر چه کار کنم؟!پ

یک مشکل دیگه اینه که توی این رام که کوک کردم وقتی گوشی استند بای میره همش چراق ال ای دی گوشی چشمک میزنه چه جور غیر فعالش کنم؟

ehsan2004
18-01-2011, 10:17
سلام لطفا بهم اون ورژن از 7zip که استفاده میکنید بدید چون یک ورژن من دارم اما نمیزاره توی ارشیو مستقیم کپیکنم باید همرو از فشرده خارج کنم تغییرات اعمال کنم و بعد دوباره فشرده کنم که وقتی این کارا میکنم میزارم گوشی لود شه اررور میده و میگه فایل inti پیدا نشد و گوشی رسیت میشه ممنون میشم کمکم کنید

ضمیمه شد البته این ورژنی که من استفاده میکنم خیلی قریمیه ولی خوب کارمو راه میندازه...

سلام دوستان بعد از کوک رام / توی رام کلا هیچ نونع ودیو به جز 3gp ساپورت نمیشه حتی با برنامه های راک پلیر و ام پلیر چه کار کنم؟!پ

یک مشکل دیگه اینه که توی این رام که کوک کردم وقتی گوشی استند بای میره همش چراق ال ای دی گوشی چشمک میزنه چه جور غیر فعالش کنم؟

چکار کردی که اینطوری شد؟:ai:

هر دو مورد مربوط به دستکاری بخش lib گوشی هست بعد از تغییرات روی رام ساینش کردین؟دقیق بگین چکار کردین تا راهنماییتون کنم...

ممکنه همه این مشکلات به خاطر نوع برنامه زیپی باشه که استفاده کردین..

آرامن جان دقت کن که رام را اکسترکت نکن و همینطوری که هست استفاده کن

موفق باشی

x_zarbat
18-01-2011, 10:34
نه اکسترکت نکردم وین زیپ هم یکی پیدا کردم راحت کار میکنه و این 2 مشکل زیر توی هسته ای که من ادیتش کردم هست یعنی اون هسته که من تغییرش دادم خودش این 2 مشکل را داره و یک مشکل دیگش هم ایمه که کلا نمیشه به پچیز پی ان وصل شد و میگه پسورد مشکل داره این 3 مشکل در هسته بود میخوام ادیتش کنم درست شه!

و یک سوال دیگه بعضی برنامه ها مثل گوگل مپ وقتی میریزم تو app که پیش فرض نصب بشه وقتی گوشی بالا میاد با رام کوک بازش که میکنم فرس کلوز میده باید چه کار کنم؟

ehsan2004
19-01-2011, 09:49
نه اکسترکت نکردم وین زیپ هم یکی پیدا کردم راحت کار میکنه و این 2 مشکل زیر توی هسته ای که من ادیتش کردم هست یعنی اون هسته که من تغییرش دادم خودش این 2 مشکل را داره و یک مشکل دیگش هم ایمه که کلا نمیشه به پچیز پی ان وصل شد و میگه پسورد مشکل داره این 3 مشکل در هسته بود میخوام ادیتش کنم درست شه!

و یک سوال دیگه بعضی برنامه ها مثل گوگل مپ وقتی میریزم تو app که پیش فرض نصب بشه وقتی گوشی بالا میاد با رام کوک بازش که میکنم فرس کلوز میده باید چه کار کنم؟

درمورده اتصال به اون مورد ممکنه مشکل از سرور سرویس دهنده باشه بخصوص که مدتی هست شبها هیچ سروری جواب نمیده اون مورد ربطی به رام نداره و مربوط هست به سرور ..

اگه هم بخوای ادیتش کنی به این سادگی نیست و باید فایلهایی که توی پوشه lib هست را ویرایش کنی دقیق یادم نیست که کدوم فایل هست ولی بگردی پیدا میکنی..

اینم مربوط میشه به همون موردی که توی پست بالا توضیح دادم یعنی فایلهایی که برای اجرا نیاز به مقدار کش دارن و چون در رام ریخته میشن نمیتونن کش بزارن و بسته میشن یه سری برنامه ها را نمیتونی توی رام بزاری عوضش میتونی یه کاری کنی که بره توی حافظه داخلی از طریق نصب رام که آموزششو اگه بهم فرصت بدی بعد از کنکور میزارم..:loveit::loveit:

موفق باشی...

x_zarbat
19-01-2011, 09:53
اینم رام کوک شده من!

http://www.mobilestan.net/showthread.php?p=1751991#post1751991

3FX
03-02-2011, 02:19
شرمنده جناب احسان من سعی کردم این روش رو برای wild fire پیاده کنم اما نشد !
من فقط دو فایل :(جهت فارسی سازی)
DroidSansArabic.ttf
libskia.so

رو در رام ورژن 2.2 0.8 ادیت کردم و بعد هم با برنامه desire tool چک سام رو فیکس کردم و گوشی رو با رام ساین شده فلش کردم اما بعد از پایان مراحل و ریبوت گوشی رو صفحه لود htc گیر می کنه !
ناچارا بک آپ رو restore کردم تا گوشی بالا بیاد ...

مشکل کجاست ؟ :bn:

ehsan2004
04-02-2011, 02:09
شرمنده جناب احسان من سعی کردم این روش رو برای wild fire پیاده کنم اما نشد !
من فقط دو فایل :(جهت فارسی سازی)
droidsansarabic.ttf
libskia.so

رو در رام ورژن 2.2 0.8 ادیت کردم و بعد هم با برنامه desire tool چک سام رو فیکس کردم و گوشی رو با رام ساین شده فلش کردم اما بعد از پایان مراحل و ریبوت گوشی رو صفحه لود htc گیر می کنه !
ناچارا بک آپ رو restore کردم تا گوشی بالا بیاد ...

مشکل کجاست ؟ :bn:

شما مطمئن هستی که اون ارسی سازی که ادغام کردی با رامتون مچ بوده به صورت جدا روی رام ریختین و تست کردین؟

3FX
04-02-2011, 19:24
شما مطمئن هستی که اون ارسی سازی که ادغام کردی با رامتون مچ بوده به صورت جدا روی رام ریختین و تست کردین؟
مشکل این بود که من چون نمی تونستم اینا رو replace کنم از این روش استفاده کردم
البته با یه روش تونستم فایل ها رو منتقل کنم و دقیقا حرف شما بود این فایل ها مچ نبود با رام و باعث هنگ میشد

با تشکر از شما

rooh1368
04-02-2011, 19:46
دوستان کسی میدونه فایلهای با پسوند so. رو با چه برنامه ای میشه ساخت یا ادیت کرد؟
و اینکه رامهای برپایه 2.29 با فارسی سازهای موجود مشکل دارند و بالا نمیان کسی میدونه مشکل از کجاست (رامهای دیزایر منظورم بود)
البته اگه بدونم با چی میشه اون فایلهارو تغییر داد میتونم با آزمون و خطا یه کارایی بکنم

و یه سوال دیگه: چطوری میتونم فونت یه فارسی ساز رو عوض کنم؟(با عوض کردن فونت به صورت کپی و ریپلیس کردن هیچ تغییری ایجاد نشد)

ehsan2004
05-02-2011, 12:55
دوستان کسی میدونه فایلهای با پسوند so. رو با چه برنامه ای میشه ساخت یا ادیت کرد؟
و اینکه رامهای برپایه 2.29 با فارسی سازهای موجود مشکل دارند و بالا نمیان کسی میدونه مشکل از کجاست (رامهای دیزایر منظورم بود)
البته اگه بدونم با چی میشه اون فایلهارو تغییر داد میتونم با آزمون و خطا یه کارایی بکنم

و یه سوال دیگه: چطوری میتونم فونت یه فارسی ساز رو عوض کنم؟(با عوض کردن فونت به صورت کپی و ریپلیس کردن هیچ تغییری ایجاد نشد)

یه کتابی لاتین در مورده برنامه نویسی اندروید هست توی همون بخش اون را مطالعه کنین خیلی چیز یاد میگیرین در ضمن جواب اون سوالتون هم را میگیرین..

nima_rahbar
06-02-2011, 01:02
سلام به همه دوستان موبایلستانی و خسته نباشید به آقا احسان
آموزشها عالی بود و کلی کیف کردم
الان نیاز به راهنمایی دارم من رام دیزایر 2.2 کوک شده با ساپورت فارسی رو دوباره کوک کردم و الان میخوام اگه بشه apps2sd رو ازش حذف کنم و بجاش data2sd بذارم.:dz:
به نظرتون میشه؟؟:ab:
خیلی مهمه

rooh1368
06-02-2011, 10:31
سلام به همه دوستان موبایلستانی و خسته نباشید به آقا احسان
آموزشها عالی بود و کلی کیف کردم
الان نیاز به راهنمایی دارم من رام دیزایر 2.2 کوک شده با ساپورت فارسی رو دوباره کوک کردم و الان میخوام اگه بشه apps2sd رو ازش حذف کنم و بجاش data2sd بذارم.:dz:
به نظرتون میشه؟؟:ab:
خیلی مهمه

شما یه بار فایل مربوط data2sd رو extract کنید و با فایلهای اصلی رام جایگزین کنید ببینید میشه یا نه البته خودم هنوز امتحان نکردم ولی امروز یه امتحان میکنم ببینم میشه یا نه
راستی شما از چه زامی استفاده کردید؟

ehsan2004
06-02-2011, 10:45
شما یه بار فایل مربوط data2sd رو extract کنید و با فایلهای اصلی رام جایگزین کنید ببینید میشه یا نه البته خودم هنوز امتحان نکردم ولی امروز یه امتحان میکنم ببینم میشه یا نه
راستی شما از چه زامی استفاده کردید؟

بله میشه و مشکلی نیست..

دوستتون که توضیح دادن نیاز نبود که من بیشتر توضیح بدم..

nima_rahbar
07-02-2011, 02:04
X

بله میشه و مشکلی نیست..

دوستتون که توضیح دادن نیاز نبود که من بیشتر توضیح بدم..

ﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ ﻧﺸﺪ :bh:
ﻣﻦ ﺍﺯ ﺭﺍﻡ ﺍﺻﻠﯽ ۲.۲ ﮐﻮﮎ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﯿﮑﻨﻢ

rooh1368
07-02-2011, 22:38
X

من هم خواستم قابلیت data2whatever رو به همین رام اضافه کنم که موفق نشدم (رام بالا اومد ولی فقط 127 مگ فضای دردسترس داشت)
البته این add on یه سری فایلهای دیگه هم داشت که در فایل اصلی رام نبود (یعنی جایگزین نمیشد) برای همین فکر کنم باید فولدر متا اینف هم یه تغییراتی بکنه
ممنون میشم آقا احسان یه راهنمایی بکنن

ehsan2004
09-02-2011, 12:32
من هم خواستم قابلیت data2whatever رو به همین رام اضافه کنم که موفق نشدم (رام بالا اومد ولی فقط 127 مگ فضای دردسترس داشت)
البته این add on یه سری فایلهای دیگه هم داشت که در فایل اصلی رام نبود (یعنی جایگزین نمیشد) برای همین فکر کنم باید فولدر متا اینف هم یه تغییراتی بکنه
ممنون میشم آقا احسان یه راهنمایی بکنن

X

اگه برنامه نویسی بلدین فایلهای sh راباز کنین و برنامشو بخونین ببین با فایلها چکار میکنه بعد بر اساس اون به رامتون منتقل کنین ...

بعضی کرنل ها به سادگی انتقال فارسی ساز نیست و باید یه سری کارها هم انجام بده که برای روش کارش همون طور که گفتم باید اون فایلها را باز کنین

rooh1368
09-02-2011, 17:57
اگه برنامه نویسی بلدین فایلهای sh راباز کنین و برنامشو بخونین ببین با فایلها چکار میکنه بعد بر اساس اون به رامتون منتقل کنین ...

بعضی کرنل ها به سادگی انتقال فارسی ساز نیست و باید یه سری کارها هم انجام بده که برای روش کارش همون طور که گفتم باید اون فایلها را باز کنین

ممنون اقا احسان میشه دقیق تر بگید کدوم فایل sh رو چون این فایلها توی فایلهای رام زیادن

و یه سوال دیگه برای عوض کردن کرنل به مشکل برخوردم البته مشکل که نه ولی وقتی میخواستیم کرنل های قبلی رو عوض کنیم فقط یه فولدر system و یه فایل boot وجود داشت که باید اونا رو جایگزین میکردیم ولی کرنل های جدید به جای فایل بوت یه فولدر به اسم kernel دارند اونا رو چطوری باید با کرنل رام عوض کنیم
مرسی:ax:

پ ن: برای باز کردن فایلهای رام به جای استفاده از 7zip میتونید از روش زیر استفاده کنید. مزیت این روش اینه که ترتیب نوشتن دستورات درون یک فایل رو به همون ترتیبی که نوشته شده نشون میده و برای ادیت کردن راحت تره
فایل زیر رو دانلود کنید و به وسیله برنامه power iso بر روی cd رایت کنید
http://download.cnet.com/Parted-Magic-LiveCD/3000-2094_4-10663999.html
کامپیوتر رو با این سی دی بوت کنید (اگه سوالی پرسید کلید اینتر که به معنی تنظیمات دیفالت هست رو بزنید)
وقتی بالا اومد روی هرفایلی که خواستید اونو ادیت کنید راست کلیک کنید و گزینه open with رو انتخاب کنید اگه فایل قابل ادیت شدن باشه دوتا گزینه میبینید که اولی رو باید بزنید
(ما از این روش برای پارتیشن بندی مموری استفاده میکنیم ولی برای این کار هم خوب جواب میده چون برپایه لینوکس هست)

moli_ahmad
09-02-2011, 22:22
دوستان سلام ببخشید دیر رسیدم میخواستم بگم از اونجایی که دوستان فقط مشکل فارسی ساز دارن در گوشی ها این بند حقیر این کار رو انجام میدم برای اثبات کارم این لینک رو نگاه کنید http://..........ir/Forum/thread4821.html
ولی چون بهم اهمیت ندادن من هم دیگه بیخیال شدم شمارم من هم اینه قصد تبلیغ رو هم ندارم فقط همکاری برای ساختن یک رام کاملا فارسی میتونید برنامه ها رو نصب کنید و تست کنید این هم بگم برای اولین بار در ایران و جهان توسط این بنده این کار شدنی شد منتظر تماستون هستم 09364431087 محمد از هرمزگان -حاجی آباد همگی خداحافظ

moli_ahmad
09-02-2011, 22:23
......... .ir تو قسمت برنامه های فارسی شده یا میتونی تو گوگل سرچ کنید برنامه های فارسی شده

rooh1368
10-02-2011, 13:17
دوستان سلام ببخشید دیر رسیدم میخواستم بگم از اونجایی که دوستان فقط مشکل فارسی ساز دارن در گوشی ها این بند حقیر این کار رو انجام میدم برای اثبات کارم این لینک رو نگاه کنید http://..........ir/Forum/thread4821.html
ولی چون بهم اهمیت ندادن من هم دیگه بیخیال شدم شمارم من هم اینه قصد تبلیغ رو هم ندارم فقط همکاری برای ساختن یک رام کاملا فارسی میتونید برنامه ها رو نصب کنید و تست کنید این هم بگم برای اولین بار در ایران و جهان توسط این بنده این کار شدنی شد منتظر تماستون هستم 09364431087 محمد از هرمزگان -حاجی آباد همگی خداحافظ

ممنون از لطفتون البته اون لینک رو من نتونستم باز کنم
ولی من بیشتر دنبال این هستم که این کار رو (ساختن فارسی ساز) یاد بگیرم اگه آموزش این کارو برای بزارید واقعا لطف بزرگی کردید
البته فقط برای sms ها و بروزر

rooh1368
10-02-2011, 13:49
آقا احسان شما گفتید اگه بچه ها از آموزشها استقبال کنند اموزشها رو ادامه میدید.
الان مشکلات و سوالات بچه ها خیلی فراتر از این آموزشهاست
من همینجا عاجزانه از شما میخوام که آموزشهاتونو ادامه بدید البته بعد از کنکور ارشد
با تشکر

moli_ahmad
10-02-2011, 13:57
سلام این هم لینک دانلود برنامه های فارسی شده توسط اینجانب
http://www.4shared.com/file/TFj-25Mw/led_xzzzy9dl.html

http://www.4shared.com/file/lmr8HZuX/cocobrowse_211dnuq3.html

http://www.4shared.com/file/0poln1tm/dolphinbro_684yqhkb.html

http://www.4shared.com/file/dAX75Bo3/UCWEB-72254-352-139-10081916.html

دوستان این برناه های فارسی شده خود من هست که برای شما گذاشتم که میتونی دانلود کنید و نتیجه رو اعلام کنید چون این سایت اجازه گذاشتن ادرس سایت دیگه رو نمیده دیگه نذاشتمش 3تا برنامه اخر مرورگر های فارسی شده بنده می باشد.یادتون باشه این برنامه ها رو بدون سورس فارسی کردم

rooh1368
10-02-2011, 14:02
سلام این هم لینکش کلیک (http://..........ir/Forum/thread4821.html) کنید.برای اثبات حرف های بالا و فارسی کردن هر نرم افزار اندروید

آقا احمد تو درستی حرف شما شکی نیست ولی مشکل من فقط اینه که یه فایل lib رو (مثلا libskia یا libwebcore ) چطور ادیت کنم که حروف فارسی در پیامها و بروزر به هم چسبیده نشون اده بشن
البته من این فایلهارو با hex editor باز کردم ولی....

aj_M_65
11-02-2011, 02:13
احسان جان واسه رامها ي كوك شده اگه بخوام يك سري برنامه ها كه به صورت default واسه رام تعريف شده رئ تغيير يا un-install كنم از كدوم قسمت desire tools بايد اين كاررو بكنم

ariaboy
11-02-2011, 17:10
سلام و باتشکر. لطف میکنید طریقه ساین کردن برنامه رو اموزش بدین

ehsan2004
14-02-2011, 12:34
از دوستان عذر میخوام من این هفته به دلیل اینکه مشکلات زیاد دارم نهایت بتونم بخش دیزایر را راه بندازم و فرصتش نشد بیان اینجا سر بزنم...

احسان جان واسه رامها ي كوك شده اگه بخوام يك سري برنامه ها كه به صورت default واسه رام تعريف شده رئ تغيير يا un-install كنم از كدوم قسمت desire tools بايد اين كاررو بكنم

عزیزم در این مورد توی پست های صفحه اول توضیح دادم بهتره که دقیق مطالعه کنین

آقا احسان شما گفتید اگه بچه ها از آموزشها استقبال کنند اموزشها رو ادامه میدید.
الان مشکلات و سوالات بچه ها خیلی فراتر از این آموزشهاست
من همینجا عاجزانه از شما میخوام که آموزشهاتونو ادامه بدید البته بعد از کنکور ارشد
با تشکر

سری دوم آموزش ها مربوط میشه به برنامه نویسی که متاسفانه رفرنس فارسی نداره و من مجبورم برای ادامه آموزش یه مقدار ترجمه کنم تا هفته بعد سعی میکنم ادامه آمزوش ها را هم بزارم..

خیلی هم فراتر از این آموزش ها نیست چون برای فارسی کردن و ... باید یه مقدار برنامه نویسی بلد باشین و اگه بلد نباشین نمیتونین جلو برین پس بهتره که قبل از ادامه اموزش ها رفرنس گوگل را مطالعه کنین

ممنون اقا احسان میشه دقیق تر بگید کدوم فایل sh رو چون این فایلها توی فایلهای رام زیادن

و یه سوال دیگه برای عوض کردن کرنل به مشکل برخوردم البته مشکل که نه ولی وقتی میخواستیم کرنل های قبلی رو عوض کنیم فقط یه فولدر system و یه فایل boot وجود داشت که باید اونا رو جایگزین میکردیم ولی کرنل های جدید به جای فایل بوت یه فولدر به اسم kernel دارند اونا رو چطوری باید با کرنل رام عوض کنیم
مرسی:ax:

پ ن: برای باز کردن فایلهای رام به جای استفاده از 7zip میتونید از روش زیر استفاده کنید. مزیت این روش اینه که ترتیب نوشتن دستورات درون یک فایل رو به همون ترتیبی که نوشته شده نشون میده و برای ادیت کردن راحت تره
فایل زیر رو دانلود کنید و به وسیله برنامه power iso بر روی cd رایت کنید
http://download.cnet.com/Parted-Magic-LiveCD/3000-2094_4-10663999.html
کامپیوتر رو با این سی دی بوت کنید (اگه سوالی پرسید کلید اینتر که به معنی تنظیمات دیفالت هست رو بزنید)
وقتی بالا اومد روی هرفایلی که خواستید اونو ادیت کنید راست کلیک کنید و گزینه open with رو انتخاب کنید اگه فایل قابل ادیت شدن باشه دوتا گزینه میبینید که اولی رو باید بزنید
(ما از این روش برای پارتیشن بندی مموری استفاده میکنیم ولی برای این کار هم خوب جواب میده چون برپایه لینوکس هست)

در مورده سوال اولتون کافیه با برنامه ای مثله نوت پد بازش کنین و ببینین در خر مرحله چه دستوراتی را اجرا میکنه اگه از 7zip هم استفاده میکنین کافیه کلیک راست کنین و گزینه ادیت را بزنین براتون لیست دستورات را مینویسه...

در مورده آمزوش دوم هم تشکر ازتون ولی روی همه فایلهای img جواب نمیده از جمله فایل بوت به زودی آموزشی ساده برای باز کردنش میزارم

سلام و باتشکر. لطف میکنید طریقه ساین کردن برنامه رو اموزش بدین

به زودی البته روش ساین کردن برنامه ها شباهت زیادی با رام ها داره

rooh1368
14-02-2011, 18:28
ممنون آقا احسان
من شروع کردم به خوندن اون کتابی که معرفی کردید
البته یه سری آموزش مربوط به برنامه نویسی جاوا هم دارم میخونم
اگه شما اموزشها رو بزارید خیلی ممنون میشم
مخصوصا برای فارسی کردن و اعمال تغییرات توی کرنل ها

ehsan2004
15-02-2011, 12:14
ممنون آقا احسان
من شروع کردم به خوندن اون کتابی که معرفی کردید
البته یه سری آموزش مربوط به برنامه نویسی جاوا هم دارم میخونم
اگه شما اموزشها رو بزارید خیلی ممنون میشم
مخصوصا برای فارسی کردن و اعمال تغییرات توی کرنل ها

برای فارسی ساز یه مقدار سخته ولی برای کرنل سعی میکنم یه آموزشی را با عکس بزارم برای یه مورد خاص کرنل و بر اساس اون استفاده کنین و روی بقیه کرنل ها انجام بدین..

3FX
15-02-2011, 16:28
جناب احسان من خیلی سعی کردم رام فارسی واسه wildfire درست کنم اما همش شکست خورد
فونت ها رو میشه تو رام fix کرد اما فارسی جداجدا نشون داده میشه که باید فایل های lib مناسب جایگزین بشه(libskia.so)
من این فایل ها رو از هر جایی که موجود بود جاگزین کردم نشد !! (گوشی دیگه بالا نمیاد!) حتی از رام الشریف عربی که فارسی بدون مشکل هست (البته ورژنش 2.1 هست که جایگزین کردم تو 2.2 نمیدونم شاید مشکلش از همین باشه !) توش در هر صورت فایل های تو سایت رو هم تست کردم (تاپیک آموزش فارسی سازی 2.2 فوق العاده ساده و آسون !!) می خواستم یه کمکی بکنید چون این خیلی آزار دهنده شده تو wildfire ....

با تشکر

Ceth
15-02-2011, 17:44
سلام من یه چندتا سوال دارم:
1)رام های جدید اکثرا مجهز به قابلیت Data2EXT هستند.این قابلیت رو چطور میشه به صورت پیشفرض به رام اضافه کرد؟
2)قابلیت Data2whatever رو چطور؟
3)برای اینکه از کرنل خاصی برای رام استفاده کنیم باید کار خاصی بکنیم؟
4)طرز چینش ویجت ها رو در حال پیشفرض چطور میشه تغییر داد؟مثلا به جای برنامه massage برنامه Music رو قرار داد.
5)ویجت ساعت رو چطور میشه به صورت پیشفرض عوض کرد؟
6)برای بهبود سرعت رام چه کارهایی باید انجام داد؟
7)چجوری میشه یک سری از برنامه های رام های Sense HD رو جایگزین برنامه های پیشفرض رام های sense معمولی کرد؟(مثلا نرم افزار music و cameraی رام های Sense HD با نرم افزار های مشابه رام سنس)
ببخشید زیاد شد

rooh1368
17-02-2011, 14:28
فونت ها رو میشه تو رام fix کرد اما فارسی جداجدا نشون داده میشه که باید فایل های lib مناسب جایگزین بشه(libskia.so)
من این فایل ها رو از هر جایی که موجود بود جاگزین کردم نشد !! (گوشی دیگه بالا نمیاد!) حتی از رام الشریف عربی که فارسی بدون مشکل هست (البته ورژنش 2.1 هست که جایگزین کردم تو 2.2 نمیدونم شاید مشکلش از همین باشه !) توش در هر صورت فایل های تو سایت رو هم تست کردم (تاپیک آموزش فارسی سازی 2.2 فوق العاده ساده و آسون !!) می خواستم یه کمکی بکنید چون این خیلی آزار دهنده شده تو wildfire ....

با تشکر

با اجازه آقا احسان
درسته دقیقا مشکل از همون فایل های لیب هست که استفاده میکنید
اون آموزش هم فایلهاش تقریبا قدیمی شدند و با رامهای جدید کار نمیکنن
برای رامهای جدید با یر از لیب های جدید استفاده کنید
من الان امکان آپلود فایل ندارم ولی اگه تونستم فردا براتون یه سری فایل لیب آپ میکنم ببینید اونا مشکلتون رو حل میکنن یا نه

3FX
19-02-2011, 10:11
من هنوز منتظر روشی هستم که تو wildfire فارسی رو به هم بچسبونه و جدا جدا نشون نده اساتید هیچ پیشنهادی ندارند ؟

rooh1368
19-02-2011, 13:03
من هنوز منتظر روشی هستم که تو wildfire فارسی رو به هم بچسبونه و جدا جدا نشون نده اساتید هیچ پیشنهادی ندارند ؟

فایل زیر رو دانلود و اکسترکت کنید.
http://rapidshare.com/files/448750618/lib.rar
دوتا فایل لیب هستند. اینارو با فایلهای رام جایگزین کنید:
system->lib
ببینید مشکلتون حل میشه یا نه
البته این فایلها برای دیزایر هستند ولی شاید روی وایلد هم جواب بدن
برای جایگزین کردن فایلها رام رو اکسترکت نکنید، فقط اونارو با درگ و دراپ جایگزین کنید(رام رو با winzip بازش کنید)

aquamari
19-02-2011, 13:49
با اجازه آقا احسان
درسته دقیقا مشکل از همون فایل های لیب هست که استفاده میکنید
اون آموزش هم فایلهاش تقریبا قدیمی شدند و با رامهای جدید کار نمیکنن
برای رامهای جدید با یر از لیب های جدید استفاده کنید
من الان امکان آپلود فایل ندارم ولی اگه تونستم فردا براتون یه سری فایل لیب آپ میکنم ببینید اونا مشکلتون رو حل میکنن یا نه

با سلام
من بهتون پیشنهاد میکنم جایگزینی رو با برنامهRoot Explor ا نجام بدید
حتما از فایل رام الشریف استفاده کنید(چون باهم فرق دارند)
بعد permissions فایل جایگزین رو شبیه فایلهای دیگه ای که در همون فولدر (lib)هست
بکنید--------->ریبوت
با همین روش تا حالا این مشکل رو در تمام رامها حل کردم

3FX
19-02-2011, 15:13
با سلام
من بهتون پیشنهاد میکنم جایگزینی رو با برنامهRoot Explor ا نجام بدید
حتما از فایل رام الشریف استفاده کنید(چون باهم فرق دارند)
بعد permissions فایل جایگزین رو شبیه فایلهای دیگه ای که در همون فولدر (lib)هست
بکنید--------->ریبوت
با همین روش تا حالا این مشکل رو در تمام رامها حل کردم
عزیزم رام الشریف 2.1 که خودش فارسی رو ساپورت می کنه من می خوام رو 2.2 فارسی ok بشه ولی هنوز lib مناسب رو پیدا نکردم که این فایل های دیزایر رو تست می کنم تا چند روز آینده ولی به احتمال زیاد مشکل بوجود میاد و بالا نمیاد و روی لوگوی htc می مونه خیلی امتحان کردم با فایل های مختلف در ضمن اصلا با root explorer نمیشه تو wildfire فایل lib رو replace کرد چون s-off نیست در هر صورت تنها دو روش داره که اصلا مساله من نحوه replace کردن نیست مهم فایل مناسب هست که گوشی بالا بیاد و فارسی هم جدا جدا نباشه !

ehsan2004
21-02-2011, 16:42
سلام من یه چندتا سوال دارم:
1)رام های جدید اکثرا مجهز به قابلیت Data2EXT هستند.این قابلیت رو چطور میشه به صورت پیشفرض به رام اضافه کرد؟
2)قابلیت Data2whatever رو چطور؟
3)برای اینکه از کرنل خاصی برای رام استفاده کنیم باید کار خاصی بکنیم؟
4)طرز چینش ویجت ها رو در حال پیشفرض چطور میشه تغییر داد؟مثلا به جای برنامه massage برنامه Music رو قرار داد.
5)ویجت ساعت رو چطور میشه به صورت پیشفرض عوض کرد؟
6)برای بهبود سرعت رام چه کارهایی باید انجام داد؟
7)چجوری میشه یک سری از برنامه های رام های Sense HD رو جایگزین برنامه های پیشفرض رام های sense معمولی کرد؟(مثلا نرم افزار music و cameraی رام های Sense HD با نرم افزار های مشابه رام سنس)
ببخشید زیاد شد

1.کافیه شما این قابلیت را برای گوشیتون و رامتون پیدا کنین و روی رامتون تست کنین اگه موردی نداشت و جواب داد مثله روش ریختن فارسی ساز منتقلش کنین به رامتون..

2.اون هم مثله اینه منتها اگه کرنل بود و با این روش جواب نداد اجازه بدین تا آموزش سری دوم من کامل بشه اون را هم آموزش خواهم داد..

3.آموزش میدم..

4.اون بر اساس حروف الفبا هست البته من دقیق حرفاتون را متوجه نشدم بیشتر توضیح بدین تا راهنماییتون کنم...

5.روش کار میکنم..

6.هر چه رامتون سبکتر باشه سریعتر میشه در ضمن از ویجت های سبک استفاده کنین تا مصرف باتری را هم کاهش بده..

7.افزودن سنس یه مقدار مشکله و به همین راحتی نمیشه سنس را عوض کرد یا پاک کرد بهتره البته بچه های xda دارن روش کار میکنن ولی خیلی دیگه مونده تا تموم بشه...

خواهش میکنم..

با تشکر

عزیزم این فایل را نباید جایگیزین کنین بلکه باید ویرایش کنین در خصوص ویرایشش این کار یه مقدار سخته و باید برنامه نویسی بلد باشین با توضیح دادن چیزی متوجه نمیتونین بشین بهتره که برنامه نویسی اندروید را مطالعه کنین...

در این خصوص یه مقدار کار سخت و وقت گیر هست و در ضمن با این آموزش ها نمیشه توضیح داد ...

عزیزم رام الشریف 2.1 که خودش فارسی رو ساپورت می کنه من می خوام رو 2.2 فارسی ok بشه ولی هنوز lib مناسب رو پیدا نکردم که این فایل های دیزایر رو تست می کنم تا چند روز آینده ولی به احتمال زیاد مشکل بوجود میاد و بالا نمیاد و روی لوگوی htc می مونه خیلی امتحان کردم با فایل های مختلف در ضمن اصلا با root explorer نمیشه تو wildfire فایل lib رو replace کرد چون s-off نیست در هر صورت تنها دو روش داره که اصلا مساله من نحوه replace کردن نیست مهم فایل مناسب هست که گوشی بالا بیاد و فارسی هم جدا جدا نباشه !

احتمال داره که با جایگزاری از رام های 2.2 جواب بگیرین ولی یه مقدار کار سخته و فکر نکنم بشه ایشالا که بتونین ...

rooh1368
22-02-2011, 08:21
1.ببخشید...راستش متوجه نشدم...ممکنه یکم بیشتر توضیح بدید؟الان اسکریپت DAta2EXT توی XDA هست..واسه اضافه کردن این قابلیت باید چیکار کنم..
2 و 3.ممنون...منتظرم..
4.ببینید الان توی این عکس..که حالت پیشفرض اکثر رام های دیزایره میبینید که توی صفحه اصلی آیکون های messages و mail و internet و camera قرار دارن...چجوری میشه اینارو تغییر داد یعنی به جای این چهارتا آیکون های گالری و موزیک باشن...الان متوجه منظورم شدید؟

5 و6.بازم مرسی
7.منظورم خود سنس نبود مثلا ببینید توی رام های Sense HD برنامه Music خیلی کاملتر از برنامه مشابه توی رام های سنس معمولیه...آیا میشه اونو تو رام معمولی استفاده کرد؟

ممنون..بازم به خاطر تعدد سوالات ببخشید...

در مورد اضافه كردن يه پچ مثل d2ext يه راه نصبتا ساده وجود داره :
اول رام رو نصب كنيد و بعد به صورت دستي اون پچ رو هم نصب كنيد
حالا يه بار با ويندوز فايل d2ext رو اكستركت كنيد و ببينيد كه چه فايلهايي داره (فولدر meta-inf مهم نيست)
حالا همون فايلها رو با استفاده از روت اكسپلورر از رامي كه روي گوشيتون نصب كرديد كپي كنيد توي مموري كارتتون
بقيشو هم فكر كنم خودتون متوجه شديد كافيه اون فايلها رو با فايلهاي رام اصلي كه به صورت زيپ هست جايگزين كنيد و بعد از ساين كردن استفاده كنيد
درمورد سوال چهارمتون من اطلاعي ندارم ولي در مورد اضافه كردن نرم افزار فكر نميكنم مشكلي وجود داشته باشه فقط كافيه برنامه موزيك پلير رو از مسير system->apps پاك كنيد و هربرنامه اي كه ميخوايد رو جايگزين كنيد البته ممكنه نياز باشه كه برنامه رو هم ساين كنيد كه ايشالا آقا احسان توي آموزشهاي بعديشون درباره اش توضيح ميدن

ehsan2004
22-02-2011, 14:43
1.ببخشید...راستش متوجه نشدم...ممکنه یکم بیشتر توضیح بدید؟الان اسکریپت DAta2EXT توی XDA هست..واسه اضافه کردن این قابلیت باید چیکار کنم..
2 و 3.ممنون...منتظرم..
4.ببینید الان توی این عکس..که حالت پیشفرض اکثر رام های دیزایره میبینید که توی صفحه اصلی آیکون های messages و mail و internet و camera قرار دارن...چجوری میشه اینارو تغییر داد یعنی به جای این چهارتا آیکون های گالری و موزیک باشن...الان متوجه منظورم شدید؟

5 و6.بازم مرسی
7.منظورم خود سنس نبود مثلا ببینید توی رام های Sense HD برنامه Music خیلی کاملتر از برنامه مشابه توی رام های سنس معمولیه...آیا میشه اونو تو رام معمولی استفاده کرد؟

ممنون..بازم به خاطر تعدد سوالات ببخشید...

1.ببینین برای اضافه کردن اسکریپت باید اول بررسی کنین که با انتقال به صورت روشی که برای مثلا فارسی ساز گفتم اون کرنل به رام اضافه میشه یا نه اگه شد که حله اگه هم نشد اجازه بدین تا آموزشهای بخش دوم من کامل بشه براتون روش اضافه کردن کرنل را توضیح خواهم داد...

4.در این مورد بزارین روش کار کنم فکر کنم بدونم مال کجاست که اینطوری میات البته این موارد خیلی مهم نیست ولی چشم بزارین روش کار میکنم ...

7.آهان اره میتونین خیلی راحت هم هست کافیه شما برین مثلا برای این نمونه که گفتین فایل music.apk را از پوشه app استخراج کنین و روی اون رامی که میخواین اضافه کنین و بعد ساین کنین این موارد مشکلی نداره ولی اگه بخواین مثلا کل سنس را عوض کنین یه مقدار سخته که برای این موارد میان و از رام های اصلی که پورت شده برای بیس رامشون استفاده میکنن..

موفق باشی

ehsan2004
22-02-2011, 15:00
در مورد اضافه كردن يه پچ مثل d2ext يه راه نصبتا ساده وجود داره :
اول رام رو نصب كنيد و بعد به صورت دستي اون پچ رو هم نصب كنيد
حالا يه بار با ويندوز فايل d2ext رو اكستركت كنيد و ببينيد كه چه فايلهايي داره (فولدر meta-inf مهم نيست)
حالا همون فايلها رو با استفاده از روت اكسپلورر از رامي كه روي گوشيتون نصب كرديد كپي كنيد توي مموري كارتتون
بقيشو هم فكر كنم خودتون متوجه شديد كافيه اون فايلها رو با فايلهاي رام اصلي كه به صورت زيپ هست جايگزين كنيد و بعد از ساين كردن استفاده كنيد
درمورد سوال چهارمتون من اطلاعي ندارم ولي در مورد اضافه كردن نرم افزار فكر نميكنم مشكلي وجود داشته باشه فقط كافيه برنامه موزيك پلير رو از مسير system->apps پاك كنيد و هربرنامه اي كه ميخوايد رو جايگزين كنيد البته ممكنه نياز باشه كه برنامه رو هم ساين كنيد كه ايشالا آقا احسان توي آموزشهاي بعديشون درباره اش توضيح ميدن

باتشکر از راهنمایی که میکنین ولی این مورد برای مواردی هست که اون افزونه به صورت کرنل نباشه وگرنه باید فایل sh را باز کنین و خط به خط ببینین چکار میکنه

در هر صورت تشکر...

3FX
22-02-2011, 15:29
استاد احسان تو غولی به خدا !! :loveit:
بالاخره با ویرایش فایل مشکل حل شد و wildfire هم 2.2 فارسی رو می تونه تجربه کنه :ba:
اما یه کمک دیگه استاد ازت می خوام تا رام رو آپلود کنم تو بخش :
به صورت پیش فرض می خوام کیبورد فارسی بزارم واسه رام یا یه کیبورد دو زبونه میشه اینکار رو انجام داد ؟
من smart keyboard و persian keyboard رو دیدم که اسمارت چند زبونه بود حالا اینش مهم نیست چجوری این کیبورد رو بکنم دیفالت که بعد از نصب رام این کیبورد فعال باشه ؟؟

rooh1368
22-02-2011, 19:36
بالاخره با ویرایش فایل مشکل حل شد و wildfire هم 2.2 فارسی رو می تونه تجربه کنه :ba:
به صورت پیش فرض می خوام کیبورد فارسی بزارم واسه رام یا یه کیبورد دو زبونه میشه اینکار رو انجام داد ؟
من smart keyboard و persian keyboard رو دیدم که اسمارت چند زبونه بود حالا اینش مهم نیست چجوری این کیبورد رو بکنم دیفالت که بعد از نصب رام این کیبورد فعال باشه ؟؟

ببخشید میشه بگید چجوری اون فایلها رو ادیت کردید

آقا احسان از شما هم خیلی ممنونم بابت وقتی که میزارید

راستش من از هفته بعد به شدت سرم شلوغ میشه و نمیتونم زودتر از هفته ای یه بار به سایت سر بزنم امیدوارم تا آخر همین هفته بتونم آموزشهای جدیدتون رو هم یاد بگیرم (بی صبرانه منتظرم)

ehsan2004
23-02-2011, 14:57

درخصوص این مورد که گفتین شما نمیتونین از smart keyboard استفاده کنین چون اون نمیتونه توی رام بشینه ولی اون دومی موردی نداره و میتونی بزاریش ..

اما در خصوص دیفالت کردن این کیبرد ببین باید کیبرد دیفالت رام را حذف کنی این خود به خود میشه دیفالت یکیش که همون HTC_IME هست که میتونی در پوشه app پیداش کنی اگه بازم بود حذف کن و بعد یه آموزش میزارم که چجوری برنامه ها را توی فون مموری نصب کنی از طریق فلش کردن رام که باید منتظر باشی ولی این مورد را انجام بدی مشکلت حل میشه

ببخشید میشه بگید چجوری اون فایلها رو ادیت کردید

آقا احسان از شما هم خیلی ممنونم بابت وقتی که میزارید

راستش من از هفته بعد به شدت سرم شلوغ میشه و نمیتونم زودتر از هفته ای یه بار به سایت سر بزنم امیدوارم تا آخر همین هفته بتونم آموزشهای جدیدتون رو هم یاد بگیرم (بی صبرانه منتظرم)

والا دارم روش کار میکنم ولی فکر نکنم تا آخر هفته بشه البته امیدوارم ولی فکر نکنم..

qweeszzxc
23-02-2011, 20:32
سلام
من گوشی HTC Aria دارم و رام اصلی فارسی ساپورت نمی کنه و مجبور شدم از رام سیانوژن استفاده کنم.
اما مشکلی که این رام داره اینه که رادیو نداره !!!
من برنامه رادیو از مارکت دانلود کردم ریختم رو گوشی ولی forced close میده و خارج میشه !!!
میشه لطفا راهنمایی کنید که برای اینکه رادیو رو هم به گوشیم اضافه کنم باید اونو کوک کنم یا خیر و اگه آره به چه صورتی !؟!

ehsan2004
24-02-2011, 16:06
سلام
من گوشی HTC Aria دارم و رام اصلی فارسی ساپورت نمی کنه و مجبور شدم از رام سیانوژن استفاده کنم.
اما مشکلی که این رام داره اینه که رادیو نداره !!!
من برنامه رادیو از مارکت دانلود کردم ریختم رو گوشی ولی forced close میده و خارج میشه !!!
میشه لطفا راهنمایی کنید که برای اینکه رادیو رو هم به گوشیم اضافه کنم باید اونو کوک کنم یا خیر و اگه آره به چه صورتی !؟!

عزیزم برای اینکه رادیو داشته باشی باید از کرنل رادیو استفاده کنی ببینین توی رامتون برنامه spartpart نصبه اگه نصب بود از بخش کرنلها کرنل رادیو را دانلود و نصب کنین

بدون نصب کرنل نمیتونین برنامه را اجرا کنین

موفق باشی

rooh1368
25-02-2011, 10:15
سلام
آقا احسان بازم یه سوال و بازم درباره فارسی کردن رامها(یکی نیست به این گوگل بگه بابا مگه چی میشه به صورت پیش فرض فارسی رو هم توی سیستم عاملت قرار بدی)

غرض از مزاحمت این که آقا احسان از اون جایی که شما خودت دیزایر داری حتما رامهای miui رو میشناسید و اینکه تنها مشکل این رامها عدم ساپورت فارسی هست (البته در بروزر هیچ مشکلی نیست چون میتونیم از بروزرهای فارسی استفاده کنیم)
مشکل اصلی در پیامهاست و دلیل اینکه من این پست رو دادم تقاضای فارسی کردن اون نیست مشکل من اینه که این رام با پیامهای ارسالی هیچ مشکلی نداره یعنی به صورت کامل و بهم چسبیده نشون میده ولی وقتی یه پیام فارسی دریافت میشه دقیقا مثل رامهای دیگه حروف جدا جدا هستند میخواستم دلیلشو بدونم
با سپاس بی پایان

qweeszzxc
25-02-2011, 18:28
عزیزم برای اینکه رادیو داشته باشی باید از کرنل رادیو استفاده کنی ببینین توی رامتون برنامه spartpart نصبه اگه نصب بود از بخش کرنلها کرنل رادیو را دانلود و نصب کنین

بدون نصب کرنل نمیتونین برنامه را اجرا کنین

موفق باشی

با تشکر از راهنماییتون
برنامه spartpart نصب بود ولی این کرنل رادیو رو می شه از توی فایل رام سینس که رادیو داره درش آورد آخه واسه اچ تی سی آریا اینجا هیچی نبود و قبلنا فقط یه آپدیت واسش پیدا کرده بودم که الان متاستفانه نمی دونم از کجا بود !!!!

qweeszzxc
25-02-2011, 19:26
ببخشید یه چند تا سوال دیگه هم داشتم اونم اینه که این فارسی ساز مخصوص گوشی خاصیه یا یه برنامه است که به همه گوشیا می خوره آخه رام سینس اچ تی سی آریا فارسی ساپورت نمی کنه !!!!
اگر فارسی سازا فرق می کنن میشه از رام سیانوِن که فارسی داره یه جوری استخراجش کرد و به رام سینس اضافه کرد !؟!
در مجموع اصلا این فارسی سازو از کجا میشه دانلود کرد !؟!
با تشکر

ehsan2004
26-02-2011, 16:34
با تشکر از راهنماییتون
برنامه spartpart نصب بود ولی این کرنل رادیو رو می شه از توی فایل رام سینس که رادیو داره درش آورد آخه واسه اچ تی سی آریا اینجا هیچی نبود و قبلنا فقط یه آپدیت واسش پیدا کرده بودم که الان متاستفانه نمی دونم از کجا بود !!!!

نه عزیزم به این سادگی نیست که بتونین بیرون بیارین از رامهای سنس بهتره برین به سایت کوکرتون ببینن کرنل برای رادیو داده بیرون یا نه

ببخشید یه چند تا سوال دیگه هم داشتم اونم اینه که این فارسی ساز مخصوص گوشی خاصیه یا یه برنامه است که به همه گوشیا می خوره آخه رام سینس اچ تی سی آریا فارسی ساپورت نمی کنه !!!!
اگر فارسی سازا فرق می کنن میشه از رام سیانوِن که فارسی داره یه جوری استخراجش کرد و به رام سینس اضافه کرد !؟!
در مجموع اصلا این فارسی سازو از کجا میشه دانلود کرد !؟!
با تشکر

نه عزیزم مخصوص هر گوشی و حتی مخصوص یه ورژن از رام هست نه همه ورژن ها ببینین اکثر فارسی سازها یا فایل libskia.lib را ویرایش میکنن و libskia.lib را ویرایش میکنن اگه ورژن رامتون سیانوژن باشه و فارسی سازش برای گوشیهای دیگه که همین رام را دارن جواب بده باید روی رام شما هم جواب بده پس یه تستی کنین البته قبلش یه بکاپ بگیرین تا اگه نشد بتونین ریستور کنین

sedmeti
26-02-2011, 19:23
اقا چطور میشه یه تم و والپیپر رو به صورت پبش فرض قرار داد؟؟

و اینکه چطور میشه مشکل force close یه رامو حل کرد؟؟

qweeszzxc
26-02-2011, 23:03
احسان جان میشه یه بزرگواری کنی و این فایل هایی که باید جایگزین بشن رو واسه رام 2.3 سیانوژن واسم بزاری تا امتحان کنم ببینم جواب میده یا نه آخه رام 2.3 سیانوژن اچ تی سی آریا فارسی رو جدا جدا نشون میده فقط 2.2 خوبه که طبق اون روشی که گفته بودی فایل های اونو ریختم روی 2.3 ولی بازم همونطور که گفته بودی رام بعد از نصب اصلا بالا نیومد !!!!:sign_help:
نمی دونم اسم رام لازمتون میشه یا نه ولی اسم اینه :
OFFICIAL CyanogenMod 7 for Aria :: V7.0.0-RC1
با تشکر

rooh1368
27-02-2011, 12:28
احسان جان میشه یه بزرگواری کنی و این فایل هایی که باید جایگزین بشن رو واسه رام 2.3 سیانوژن واسم بزاری تا امتحان کنم ببینم جواب میده یا نه آخه رام 2.3 سیانوژن اچ تی سی آریا فارسی رو جدا جدا نشون میده فقط 2.2 خوبه که طبق اون روشی که گفته بودی فایل های اونو ریختم روی 2.3 ولی بازم همونطور که گفته بودی رام بعد از نصب اصلا بالا نیومد !!!!:sign_help:
نمی دونم اسم رام لازمتون میشه یا نه ولی اسم اینه :
OFFICIAL CyanogenMod 7 for Aria :: V7.0.0-RC1
با تشکر

بفرمایید این دوتا فایل لیب رو جایگزین کنید نباید مشکلی پیش بیاد (البته فونت رو هم باید عوض کنید)
http://www.mediafire.com/file/xa75wj7a8sbyca3/libskia.so
http://www.mediafire.com/file/xy8i8wd1id2326v/libwebcore.so
اینم فونت (سه تا هست فقط فونت فارسی کفایت میکنه
http://www.mediafire.com/file/na262yqlronjwah/fonts.zip

Ceth
27-02-2011, 15:25
رییس ما منتظر سری دوم آموزش هاتون هستیما...لطفا اگر تونستید یه جوری آمادشون کنید که واسه عید یه رام بسازیم تحویل جامعه بدیم...

sedmeti
28-02-2011, 09:29
استاد سری دوم کی اماده میشه؟ :bc:

qweeszzxc
01-03-2011, 19:23
بفرمایید این دوتا فایل لیب رو جایگزین کنید نباید مشکلی پیش بیاد (البته فونت رو هم باید عوض کنید)
http://www.mediafire.com/file/xa75wj7a8sbyca3/libskia.so
http://www.mediafire.com/file/xy8i8wd1id2326v/libwebcore.so
اینم فونت (سه تا هست فقط فونت فارسی کفایت میکنه
http://www.mediafire.com/file/na262yqlronjwah/fonts.zip

دوست عزیز به خاطر آپلود فایلها ازتون بی نهایت متشکرم ولی متاستفانه مشکل حل نشد !!!
فکر کنم هنوز باید دنبال راهی برای فارسی سازی سیانوژن بگردم :dy:

rooh1368
01-03-2011, 21:39
دوست عزیز به خاطر آپلود فایلها ازتون بی نهایت متشکرم ولی متاستفانه مشکل حل نشد !!!
فکر کنم هنوز باید دنبال راهی برای فارسی سازی سیانوژن بگردم :dy:

خواهش میکنم کاری نکردم
فکر میکردم مشکل حل بشه چون اون فایلها برای رام سیانوژن بودند که روی نکسوس و دیزایر به درستی کار کردند

در هرصورت امیدوارم بتونید فایل مناسب رو پیدا کنید چون خودم برای فارسی کردن رامها بیچاره شدم (حتی به فکر نوشتن فارسی ساز هم افتادم و شروع به خوندن آموزشهای برنامه نویسی کردم ولی قبل از اینکه بتونم اونارو تموم کنم دوستان عرب زبان فایلهارو ساختند)

qweeszzxc
01-03-2011, 23:11
خواهش میکنم کاری نکردم
فکر میکردم مشکل حل بشه چون اون فایلها برای رام سیانوژن بودند که روی نکسوس و دیزایر به درستی کار کردند

در هرصورت امیدوارم بتونید فایل مناسب رو پیدا کنید چون خودم برای فارسی کردن رامها بیچاره شدم (حتی به فکر نوشتن فارسی ساز هم افتادم و شروع به خوندن آموزشهای برنامه نویسی کردم ولی قبل از اینکه بتونم اونارو تموم کنم دوستان عرب زبان فایلهارو ساختند)

یه رام 2.3 فارسی پیدا کردم خویه فقط "ی" رو مربع نشون میده !!!
به امید روزی که خودمون رام مورد نظرمون رو بسازیم یا شاید به امید روزی که گوگل زبان فارسی رو توی رامهاش قرار بده.
موفق باشید.

rooh1368
01-03-2011, 23:16
یه رام 2.3 فارسی پیدا کردم خویه فقط "ی" رو مربع نشون میده !!!
به امید روزی که خودمون رام مورد نظرمون رو بسازیم یا شاید به امید روزی که گوگل زبان فارسی رو توی رامهاش قرار بده.
موفق باشید.

مشکل نشون داده نشدن حرف "ی" معمولا با تغییر فونت حل میشه
یه بار از فونتی که بهتون دادم استفاده کنید ببینید نتیجه میده یا نه (ترجیحا فونت رو با فونت فارسی ساز عوض کنید و بعد فارسی ساز رو نصب کنید یا اگه رام فارسی هست اول فونت رو جایگزین فونت رام بکنید، بعد اونو نصب کنید چون ممکنه بعد از نصب رام نتونید فونت رو تغییر بدید)

qweeszzxc
02-03-2011, 12:14
مشکل نشون داده نشدن حرف "ی" معمولا با تغییر فونت حل میشه
یه بار از فونتی که بهتون دادم استفاده کنید ببینید نتیجه میده یا نه (ترجیحا فونت رو با فونت فارسی ساز عوض کنید و بعد فارسی ساز رو نصب کنید یا اگه رام فارسی هست اول فونت رو جایگزین فونت رام بکنید، بعد اونو نصب کنید چون ممکنه بعد از نصب رام نتونید فونت رو تغییر بدید)

این کارو کردم ولی بازم همون مشکل "ی" رو دارم !!!
توی گوشیه من چیزی به اسم معمول وجود نداره من معمولا تمام مشکلاتم عجیب غریبو "غیر معموله" !!! :bm:
زیاد سخت نمی گیرم احتمالا توی آپدیت بعدیش این مشکل حل میشه چون توی سری 2.2 اصلا مشکل نداشت توی همین سری 2.3 اولش که اصلا فارسی نداشت بعدش جدا جدا نشون میداد حالا همه چی خوبه فقط مشکل "ی" دارم که احتمالا توی آپدیت بعدی درستش می کنن خودشون !!!

Ceth
07-03-2011, 15:43
ببخشید مجددا عرض میکنم...آخه خیلی مشتاقیم:ah:...آموزشای سری دو کی حاضر میشه؟

چرا
11-03-2011, 11:33
سلام
اقا من با این اموزش برنامه را به رام اضافه کردم و بعد رام نصب کردم ولی برنامها نصب نشدن؟؟
به ادرس system\app برنامهای با فرمت apk اضافه کردم که برنامهای هم که روی رام بود با همین فرمت بودن

راستی من به رام کوک شده برنامه را اضافه کردم مشکل از این هستش؟
از رام shadowsense استفاده کردم

چرا
12-03-2011, 14:28
سلام
اقا من با این اموزش برنامه را به رام اضافه کردم و بعد رام نصب کردم ولی برنامها نصب نشدن؟؟
به ادرس system\app برنامهای با فرمت apk اضافه کردم که برنامهای هم که روی رام بود با همین فرمت بودن

راستی من به رام کوک شده برنامه را اضافه کردم مشکل از این هستش؟
از رام shadowsense استفاده کردم

به لطف احسان عزیز مشکل حل شد
ایراد کار Sign ROM بودش که انجامش نمیدادم

خوب شما بعد از اینکه مودها و و تغییرات لازم را روی رامتون اعمال کردین نیاز دارین که این تغییرات به اون برنامه فلشر که یا توی خوده گوشی هست یا توسط برنامه توی کامپیوتر هست شناسایی بشه مثلا شما یه برنامه به رام افزودین و باید اینو به رام بشناسونین خوب این کار توسط برنامه Sign.bat که توی پوشه Sign ROM هست انجام میشه این برنامه خود به خود تمام فایلهایی که توی رام هست را شناسایی و به صورت لیست به فلشر میده ..

Sandroid
16-03-2011, 22:33
احسان جان...من بازم مزاحم شدم.

من دیروز گوشیمو عوض کردم و یه وایلدفایر گرفتم.
یه رام هم براش منتظر کردم تو این 24 ساعت.

ولی فرق وایلفایر با هیرو اینه که...هیرو خیلی بهتر ساپرت میشد و sorce های بیشتر و قویتری داشت.
مثلا کرنلهای خیلی قوی برای هیرو موجود بود که خودشون اورکلاک بودن روی 614.
ولی برای وایلدفایر همچین چیزی موجود نیس و کرنل های ضعیفی موجوده براش
برای همین...حتی اگه به بهترین نحو هم رام رو کوک کنی...باز سرعت خیلی بالایی نداره و قدرت سی-پی-یو پایینه.

من رو هیرو میتونستم به راحتی خیلی از برنامه ها و بازیها رو به سرعت اجرا کنم...ولی رو وایلدفایر نمیتونم.
چون سرعت و قدرت سی-پی-یو پایینه
مطمئنم که اگه یه کرنل قوی هم برای وایلدفایر منتظر بشه که رو 614 اورکلاک باشه...دیگه مشکل سرعت و اجرا نشدن برنامه ها به کلی حل میشه.(مث هثرو که حل شده)

حالا سوال اصلیم اینجاس.
چطور میتونم یه رام رو اورکلاک کنم؟
کجای کرنل رو باید تغییر بدم؟

ehsan2004
19-03-2011, 17:45
احسان جان...من بازم مزاحم شدم.

من دیروز گوشیمو عوض کردم و یه وایلدفایر گرفتم.
یه رام هم براش منتظر کردم تو این 24 ساعت.

ولی فرق وایلفایر با هیرو اینه که...هیرو خیلی بهتر ساپرت میشد و sorce های بیشتر و قویتری داشت.
مثلا کرنلهای خیلی قوی برای هیرو موجود بود که خودشون اورکلاک بودن روی 614.
ولی برای وایلدفایر همچین چیزی موجود نیس و کرنل های ضعیفی موجوده براش
برای همین...حتی اگه به بهترین نحو هم رام رو کوک کنی...باز سرعت خیلی بالایی نداره و قدرت سی-پی-یو پایینه.

من رو هیرو میتونستم به راحتی خیلی از برنامه ها و بازیها رو به سرعت اجرا کنم...ولی رو وایلدفایر نمیتونم.
چون سرعت و قدرت سی-پی-یو پایینه
مطمئنم که اگه یه کرنل قوی هم برای وایلدفایر منتظر بشه که رو 614 اورکلاک باشه...دیگه مشکل سرعت و اجرا نشدن برنامه ها به کلی حل میشه.(مث هثرو که حل شده)

حالا سوال اصلیم اینجاس.
چطور میتونم یه رام رو اورکلاک کنم؟
کجای کرنل رو باید تغییر بدم؟

برای اورکلاک کردن بهتره که از برنامه os monitor استفاده کنی که اون توی رام هم میتونین بزاریدش

Sandroid
19-03-2011, 18:28
مرسی احسان جان...ولی میشه یه لینکی هم از برنامه بدی...تقریبا هرچی میگردم فیلش تر شده.
منم فعلا npv ندارم و نمیتونم ...

کمی هم بیشتر توضیح بدی ممنون میشم

masseeh
03-04-2011, 01:17
سلام به همه دوستان:
میخواستم بدونم که چجوری میشه قابلیت ap2ext رو به رام اضافه کرد مرسی از آموزش مفیدتون

ehsan2004
03-04-2011, 15:25
سلام به همه دوستان:
میخواستم بدونم که چجوری میشه قابلیت ap2ext رو به رام اضافه کرد مرسی از آموزش مفیدتون

این میشه آموزش اضافه کردن کرنل که سعی میکنم آمادش کنم چون سرم خیلی شلوغه و وقتشو پیدا نمیکنم..

مرسی احسان جان...ولی میشه یه لینکی هم از برنامه بدی...تقریبا هرچی میگردم فیلش تر شده.
منم فعلا npv ندارم و نمیتونم ...

کمی هم بیشتر توضیح بدی ممنون میشم

میتونین از بخش نرم افزار یا از طریق سرچ گوگل پیداش کنید

qweeszzxc
05-04-2011, 18:55
سلام
من رام سیانوژن 2.3.3 رو گوشیم ( HTC Aria ) نصب کردم همچی درسته فقط مشکل اینه که از هیچ گوشیه آندرویدی نمیتونم بلوتوث بگیرم ولی به همه گوشیا می فرستم و البته از همه حتی از آندرویدی ها می گیرم.
کسی میدونه مشکل از کجاست !؟!
چرا من به همه میدم و از همه می گیرم اما هیچ گوشی آندرویدی نمی تونه بهم بلوتوث بده !؟!

ehsan2004
07-04-2011, 11:15
سلام
من رام سیانوژن 2.3.3 رو گوشیم ( HTC Aria ) نصب کردم همچی درسته فقط مشکل اینه که از هیچ گوشیه آندرویدی نمیتونم بلوتوث بگیرم ولی به همه گوشیا می فرستم و البته از همه حتی از آندرویدی ها می گیرم.
کسی میدونه مشکل از کجاست !؟!
چرا من به همه میدم و از همه می گیرم اما هیچ گوشی آندرویدی نمی تونه بهم بلوتوث بده !؟!

عزیزم اینجا جای پرسیدن سوالاتتون نیست شما باید توی کلوپ گوشی این سوالات را بپرسید لطف کنین رعایت کنید..

در خصوص این مشکلتون هم باید برید توی تنظیمات بلوتوث و گزینه discoverable را بزنید تا توسط بقیه گوشی ها شناسایی بشید رد حالت عادی همیشه بلوتوث شما مخفی هست..

qweeszzxc
07-04-2011, 17:15
عزیزم اینجا جای پرسیدن سوالاتتون نیست شما باید توی کلوپ گوشی این سوالات را بپرسید لطف کنین رعایت کنید..

در خصوص این مشکلتون هم باید برید توی تنظیمات بلوتوث و گزینه discoverable را بزنید تا توسط بقیه گوشی ها شناسایی بشید رد حالت عادی همیشه بلوتوث شما مخفی هست..

آخه عزیز جان این موضوع مربوط به گوشی نیست که مربوط به رامه !!!!
در مورد راهنمایی شما هم باید عرض کنم که من discoverable کردم که با بقیه گوشیا مشکلی ندارم دیگه !!!! من هر وقت بخوام بلوتوث بگیرم این کارو می کنم اما همونطور که خدمتتون عرض کردم فقط با گوشی های آندرویدی مشکل دارم !!! وقتی یه آندرویدی واسم بلوتوث می فرسته تو گوشیه اون میزنه که فایل فرستاده شد در صورتی که هیچ چیز واسه من نیومده !!! من تو رام 2.2 این مشکلو ندارم و مطمئن هستم که قسمتی در این رام داره مانع از گرفتن فایل از گوشی های آندرویدی میشه و موضوع مربوط به تنظیمات و یا سخت افزار گوشی نیست. برای همین این مطلب رو اینجا عنوان کردم که اگه خلاف قوانینه من از شما و همه دوستان عزیزم عذرخواهی می کنم.
موفق باشید.

ehsan2004
08-04-2011, 12:04
آخه عزیز جان این موضوع مربوط به گوشی نیست که مربوط به رامه !!!!
در مورد راهنمایی شما هم باید عرض کنم که من discoverable کردم که با بقیه گوشیا مشکلی ندارم دیگه !!!! من هر وقت بخوام بلوتوث بگیرم این کارو می کنم اما همونطور که خدمتتون عرض کردم فقط با گوشی های آندرویدی مشکل دارم !!! وقتی یه آندرویدی واسم بلوتوث می فرسته تو گوشیه اون میزنه که فایل فرستاده شد در صورتی که هیچ چیز واسه من نیومده !!! من تو رام 2.2 این مشکلو ندارم و مطمئن هستم که قسمتی در این رام داره مانع از گرفتن فایل از گوشی های آندرویدی میشه و موضوع مربوط به تنظیمات و یا سخت افزار گوشی نیست. برای همین این مطلب رو اینجا عنوان کردم که اگه خلاف قوانینه من از شما و همه دوستان عزیزم عذرخواهی می کنم.
موفق باشید.

کجای این سوالتون مربوط میشه به این تاپیک ! مشکلی در کوک کردن رام دارید بپرسید من درخدمتتون هستم؟ مشکل شما مربوط میشه به گوشی شما و رامی که نصب کردید که باید برید به بخش گوشیتون و اونجا با بقیه در میون بزارید..

dash REZA.dp
08-04-2011, 17:16
با عرض خسته نباشید.آیا راهی برای فارسی کردن رامها (منو)وجود دارد حتی رامهای عربی؟ممنون.

UnBelievable Boy
09-04-2011, 21:13
با عرض خسته نباشید.آیا راهی برای فارسی کردن رامها (منو)وجود دارد حتی رامهای عربی؟ممنون.

با اجاز آقا احسان

کار نشد نداره عزیز .
فک کنم این کاری که شما میگی برنامه نویسی میخواد.درسته ؟!

dash REZA.dp
10-04-2011, 10:34
با اجاز آقا احسان

کار نشد نداره عزیز .
فک کنم این کاری که شما میگی برنامه نویسی میخواد.درسته ؟!

اگر راهی است اساتید زحمت بکشن راهنمایی کنند.

masseeh
20-04-2011, 09:30
سلام :
یکی از دوستان کمک نمیکنه راهنمایی کنه چجوری میشه ap2ext رو به رام اضافه کرد؟
حتی اگر انگلیسی هم باشه مشکلی نیست فقط یه آموزش باشه چون تنها مشکل من همینه .
از این تاپیک بسیار خوب و کامل تشکر میکنم.

ساناز
20-04-2011, 11:02
app2ext با همه رام ها سازگار نیست ولی با رام های cm مشکلی نداره. شما لازم نیست به رام اضافش کنید.app2ext از طریق اینستال کردن برنامه ها در بخشext
/sd-ext
بر روی SD card به جای بخش user data کار میکنه.

masseeh
20-04-2011, 12:19
مرسی از جوابتون:
اما من میخوام که به رام رسمی اضافه کنم مثل رام های Enomther' که بر روی رام های رسمی این قابلیت رو فعالی میکنه و به صورت خیلی جالب با یک برنامه هم این کار رو انجام میده من هم میخواستم که این کار رو با رام های سنس دار انجام بدم ممنون میشم که کمکم کنید .

ehsan2004
20-04-2011, 15:22
مرسی از جوابتون:
اما من میخوام که به رام رسمی اضافه کنم مثل رام های enomther' که بر روی رام های رسمی این قابلیت رو فعالی میکنه و به صورت خیلی جالب با یک برنامه هم این کار رو انجام میده من هم میخواستم که این کار رو با رام های سنس دار انجام بدم ممنون میشم که کمکم کنید .

با تشکر از ساناز خانوم برای پاسخ دادن

دوست عزیز برای این مورد قبلا هم گفتم باید صبر کنین تا یه روش اسون بذاتون پیدا کنم همین دیشب یکی از دوستاتون توی مسنجر مسر شد تا براش توضیح بدم بعد که براش توضیح دادم گیچ شد و نفهمید چجوری هست متاسفانه بنده به خاطر مشغله زیاد و همچنین مواردی که در آموزش بخش دوم هست یه مقدار تخصصی هست و دارم دنبال روش ساده تری برای این موضوع میگردم به همین دلیل مدتی باید صبر کنین

موفق باشید

masseeh
20-04-2011, 15:41
:df: من قول میدم اگر که مدیران سایت اینو بگن پسر خوبی بشم زیاد پست مفید بدم کاربر ویژه بشم فقط اینو بگین قول میدم همه این کارهارو بکنم:aa:

sinarahimpoor1
23-04-2011, 10:08
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقا احسان و تمامی دوستانی که زحمت میکشند
آقا من چند سوال ساده دارم
گوشی من وایدفایر هستش و از آخرین رام آقا ساسان که تازهگیا رو نمایی شده استفاده میکنم.
(رام خوبیه ساپورت 100% فارسی )
فقط با توجه به ضعیف بودن سی پی یو گوشی و تعداد زیاد برنامه های غیر کاربردی (البته برای من ) از سرعت گوشیم راضی نیستم (انصافا خیلی از برنامه ها لازم نیست . اگه هم لازم باشه یه باره اونم خودم نصب میکنم)

1- برای حذف برنامه های اضافه میتونم رام ایشون رو دوباره کوک کنم ؟(از نرم افزار system app remover نتونستم استفاده کنم و اراور داد

2- با حذف برنامه های اضافه مشکلی پیش نمیاد ؟(با توجه به این که حجم رام کم میشه . تو یه جا تو همیت تاپیک خونمدم که حجم رام قبل و بعد ویرایش باید یکسان باشه )

پیشاپیش از بابت راهنماییتان متشکرم

ehsan2004
23-04-2011, 11:17
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقا احسان و تمامی دوستانی که زحمت میکشند
آقا من چند سوال ساده دارم
گوشی من وایدفایر هستش و از آخرین رام آقا ساسان که تازهگیا رو نمایی شده استفاده میکنم.
(رام خوبیه ساپورت 100% فارسی )
فقط با توجه به ضعیف بودن سی پی یو گوشی و تعداد زیاد برنامه های غیر کاربردی (البته برای من ) از سرعت گوشیم راضی نیستم (انصافا خیلی از برنامه ها لازم نیست . اگه هم لازم باشه یه باره اونم خودم نصب میکنم)

1- برای حذف برنامه های اضافه میتونم رام ایشون رو دوباره کوک کنم ؟(از نرم افزار system app remover نتونستم استفاده کنم و اراور داد

2- با حذف برنامه های اضافه مشکلی پیش نمیاد ؟(با توجه به این که حجم رام کم میشه . تو یه جا تو همیت تاپیک خونمدم که حجم رام قبل و بعد ویرایش باید یکسان باشه )

پیشاپیش از بابت راهنماییتان متشکرم

1.آره عزیزم میتونیبا آموزشی که دادم دوباره کوک کنی فقط یادت نره که حتما ساین هم بکنی

2.نه اگه برنماه های سیستمی نباشه مشکلی پیش نمیات فقط دقت کن که مروبط به خوده گوشی نباشه منظورم برنامه های اصلی هست

اون مورد آخر هم نیازی نیست وقتی ساین کردی خودش سایز را تغییر میده و درستش میکنه

sinarahimpoor1
23-04-2011, 16:53
آقا کارت درسته
می تونستم رام خودمو بدون مشکل کوک کنم

اما اگه امکان داره میتونید بگید چه طوری می تونم امکان شیرینک اینترنت رو از طریق یو اس به اضافه کنم ؟(البته نه با برنامه ؛آقا ساسان زحمت کشیده این ویژگی رو از رام حذف کرده و هیچ برنامه ای هم تا حالا نتیجه نگرفتم)

در ضمن منتظر سری دوم آموزشتون هم هستیم

ehsan2004
24-04-2011, 09:17
آقا کارت درسته
می تونستم رام خودمو بدون مشکل کوک کنم

اما اگه امکان داره میتونید بگید چه طوری می تونم امکان شیرینک اینترنت رو از طریق یو اس به اضافه کنم ؟(البته نه با برنامه ؛آقا ساسان زحمت کشیده این ویژگی رو از رام حذف کرده و هیچ برنامه ای هم تا حالا نتیجه نگرفتم)

در ضمن منتظر سری دوم آموزشتون هم هستیم

این قابلیت توسط برنامه ایجاد میشه که به منوی ستینگ اضافه میشه الان دقیقا اسمش یادم نیست ولی اگه توی ورژن اصلی رام بگردید پیدا میکنین

موفق باشید

sinarahimpoor1
24-04-2011, 09:54
این قابلیت توسط برنامه ایجاد میشه که به منوی ستینگ اضافه میشه الان دقیقا اسمش یادم نیست ولی اگه توی ورژن اصلی رام بگردید پیدا میکنین

موفق باشید

لطفا در صورت امکان اسم این برنامه رو برام پیدا کنید!!:ax::ax::ax::ax::ax::ax:

خیلی واجبه

یا حداقل بگید تو گوگل دنبال چی بگردم؟

DEVIL762
27-04-2011, 09:04
سلام
من رام اصلی گوشیمو چطوری استخراج کنم؟
اگه لینک هم بدین ممنون میشم

ساناز
27-04-2011, 10:43
سلام
من رام اصلی گوشیمو چطوری استخراج کنم؟
اگه لینک هم بدین ممنون میشم

مدل گوشیتون هر چی که هست باید به بخش تخصصی مربوط بهش مراجعه کنید.

DEVIL762
27-04-2011, 12:56
چیزی پیدا نکردم
گوشیم دیزایر اچ دی هست ممنون میشم لینک بدین

ehsan2004
27-04-2011, 13:13
چیزی پیدا نکردم
گوشیم دیزایر اچ دی هست ممنون میشم لینک بدین

استخراج کردن رام اصلی فایده ای نداره چون دوباره نمیتونین برش گردونین اگه میخواین داشته باشینش برای بعدها که میخواین بفروشید یا هر دلیل دیگه بهتره که بکاپ بگیرید و بکاپشو داشته باشید

در ضمن رامتون هرچی باشه توی بخش رام های این گوشی یه تاپیک مرجع هست و اونجا کل رام های اصلی این گوشی گذاشته شده

DEVIL762
27-04-2011, 13:26
من هر کاستوم رامی رو که دیدم یه ضعف هایی داشته ، الان میخوام رام اصلی رو استخراج کنم اونو بصورت کاستوم در بیارم، به سلیقه ی خودم
چون واقعا باگ رامهای اصلی تو چندین مورد کمتر از کاستوم هایی بود که ریختم
من رام گوشی رو استخراج کردم ولی بصورت tar و موقع unzip کردن چند تا فایلو اکسترکت نمیکنه ، کارمو راه میندازه ولی دنبال یه راهیم که همین مشکلم نداشته باشه

ehsan2004
27-04-2011, 13:29
من هر کاستوم رامی رو که دیدم یه ضعف هایی داشته ، الان میخوام رام اصلی رو استخراج کنم اونو بصورت کاستوم در بیارم، به سلیقه ی خودم
چون واقعا باگ رامهای اصلی تو چندین مورد کمتر از کاستوم هایی بود که ریختم
من رام گوشی رو استخراج کردم ولی بصورت tar و موقع unzip کردن چند تا فایلو اکسترکت نمیکنه ، کارمو راه میندازه ولی دنبال یه راهیم که همین مشکلم نداشته باشه

شما بهتره برای بیس کارتون از رام های اصلی که روت شده و بدون تغییر هست استفاده کنین توی xda میتونین زیاد پیدا کنین بعد هر تغییری دوست داشتید بدید استخراج کردن رام کاره سختی نیست کافیه کل پوشه سیستم گوشی را منتقل کنی به مموری ولی ساختنش به عنوان یه رام یه مقدار دردسر داره

DEVIL762
27-04-2011, 21:53
شما استادید و ما شاگرد ولی لطفا ما رو مسخره نکنید
همچین هم برای هم نوشابه باز میکنید که آدم شرمنده میشه
خوب اگه بلدید جواب بدید و راهنمایی کنید اگه نه اصلا پست ندید
ساناز پست میده makenzi تشکر میکنه، شما پست میدی ساناز تشکر میکنه
به نظرت اگه من تمام فایل های یه گوشی رو تو sdcard کپی کنم بعد همه ی اونا رو تفکیک کنم بعد بصورت img درشون بیارم و بعد زیپ کنم این میشه یه رام ؟
واقعا که این بخش تو کپی ، پیست هم قوی نیست
فکر کنم تو این مورد به هیچ عنوان نتونین کمکم کنین
ولی آموزششو حتما براتون میذارم شاید بتونیم هم فکری کنیم و بعضی از فایل ها که اکسترکت نمیشن رو اکسترکت کنیم
آموزششو وقت کنم حتما میذارم، چون منبعی پیدا نکردم کپی کنم پس باید بنویسم

sinarahimpoor1
28-04-2011, 08:29
آقا احسان شما جواب منو ندادید
باید حتما از فایل ستینگ گوشی خودم استفاده کنم
یا از یه اگه از رام یه گوشی دیگه که 2.3.3 هست استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟

در مورد usb tether

در ضمن سری دوم آموزشتون کی آماده میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

DEVIL762
29-04-2011, 14:42
آموزشت واقعا عالی بود
من بی ادبی نکردم فقط انتقاد بود (یک کم انتقاد پذیر باش)
به هر حال فوق العاده بود
فقط اگه ناراحت نمیشی یه کوچولو پست رو اصلاح کنم
دستور را با / تایپ نکنید ، صحیحش با space هست
c:/foldername>unyaffs name.img
بازم ممنونم وبازم میگم قصدم بی ادبی نبوده

sinarahimpoor1
30-04-2011, 11:07
نیازی نمیدیدم که با این لحن صحبت کردن جوابتون را بدم
در ضمن من مطالبی که نوشتم همش خود نوشتم و کپی پیست نیست از موبایلستان همه جا کپی میشه ولی از سایت های دیگه تو موبایلستان کپی نمیشه چون نیازی وجود نداره

ولی این را به بچه هایی که لطف دارن تقدیم میکنم:

آموزش باز کردن فایل های بکاپ:

با فایلی که ضمیمه کردم میتونین فایلهای با پسوند img که توی ریکاوری بکاپ گرفتید از رام توی مموری میده اکسترکتش کنین

اول بکاپ از رامتون بگیرید و بعد فایل بکاپ را که در پوشه Nandroid یا clockwork mode هست را به کامپیوتر منتقل کنین

فایل ضمیمه را دانلود کنین و اکسترکتش کنین

پوشه را به روت یه درایور ببرید مثلا درایور C

فایل img را به پوشه مورد نظر منتقل کنین

فایل cmd را باز کنین

دستور روبرو را وارد کنید:

unyaffs/name.img

که به جای name اسم فایل ایمیج را بزارید مثلا data یا system

برنامه شروع میکنه به اکسترکت کردن فایل ایمیج

کار تمام هست

برای دوباره بستن فایل ایمیج هم برنامه هست ولی باید چند وقتی صبر کنین تا وقت کنم چون الان نمیتونم

دقت کنین که این برنامه همه فایلهای img را باز میکنه به غیر از فایل ایمیج بوت که اون را هم روش دارم اگه اون اقا ادب را رعایت کنه بزودی خواهم گذاشت

موفق باشید

بسیار جالبه
فقط یه سوال کدوم فایل *.img رو اگستراکت کنیم؟؟؟؟؟
چند تا فایل ایمیج وجود داره//؟؟؟؟

ehsan2004
30-04-2011, 22:37
آموزشت واقعا عالی بود
من بی ادبی نکردم فقط انتقاد بود (یک کم انتقاد پذیر باش)
به هر حال فوق العاده بود
فقط اگه ناراحت نمیشی یه کوچولو پست رو اصلاح کنم
دستور را با / تایپ نکنید ، صحیحش با space هست
c:/foldername>unyaffs name.img
بازم ممنونم وبازم میگم قصدم بی ادبی نبوده

عزیزم انتقاد پذیر بودن یه چیز هست و لحن صحبت هم چیزه دیگه ساناز یه خانوم هست مثله خواهر من و شما و درست نیست که اینطوری صحبت کنیم در هر صورت مهم نیست سوئ تفاهم بوده برطرف شده ایشالا وقت کنم نحوه درست کردن دوباره فایل ایمیج را هم میزارم فقط بهم وقت بدید چون در بخش خودم سرم خیلی شلوغ هست

بسیار جالبه
فقط یه سوال کدوم فایل *.img رو اگستراکت کنیم؟؟؟؟؟
چند تا فایل ایمیج وجود داره//؟؟؟؟

اگه میخواین کل رام را داشته باشید باید فایل system را اکسترکت کنین بقیه فایلها مربوط به قسمت های دیگه گوشی هست

فقط گفتم که بوت را نمیتونین با این روش باز کنین که بهتر هم هست که باز نشه چون مشکلات زیاد پیش میات

dash REZA.dp
03-05-2011, 11:39
آقای مدیر آخر راهنمایی نکردید.هر روز چندتا رام میاد با زبان عربی ولی خبری از فارسی نیست اگر راهی هست به یکی از همین رامها زبان فارسی اضافه کنیم.لطفا راهنمایی کنید.

DEVIL762
04-05-2011, 00:06
آقای مدیر آخر راهنمایی نکردید.هر روز چندتا رام میاد با زبان عربی ولی خبری از فارسی نیست اگر راهی هست به یکی از همین رامها زبان فارسی اضافه کنیم.لطفا راهنمایی کنید.

اگه منظورت فارسی سازه که چندین پچ در سایت معرفی شده یک کم دقت کنید لطفا ( انواع framework.jar در سایت با فونت های متعدد موجوده)
بگید برای کدوم رام فارسی ساز میخواهید، لینک بزارم
در ضمن سوالتون رو در بخش مربوطه بپرسید

dash REZA.dp
04-05-2011, 06:57
اگه منظورت فارسی سازه که چندین پچ در سایت معرفی شده یک کم دقت کنید لطفا ( انواع framework.jar در سایت با فونت های متعدد موجوده)
بگید برای کدوم رام فارسی ساز میخواهید، لینک بزارم
در ضمن سوالتون رو در بخش مربوطه بپرسید

نه منظورم منوی فارسیه.

ehsan2004
04-05-2011, 10:32
نه منظورم منوی فارسیه.

منوی فارسی فعلا روشی من پیدا نکردم و فکر نکنم به این سادگی باشه در هر صورت من روشی نتونستام پیدا کنم اگه شما روشی پیدا کردید بگید تا استفاده کنیم

DEVIL762
04-05-2011, 15:49
یک کم راهنمایی میخوام برای تغییرات در رام
من اکثر رام ها رو روی گوشیم تست کردم دیشب هم جدیدترینشو از xda گرفتم
با این عنوان Android Revolution HD / 4G 5.1.3 [03.05.2011]
از این حرفا که بگذریم میخوام 2 تا رام spike و این رام رو با هم یکی کنم
فقط چون یه دفعه 20 تا 30 تا app رو چینج میکنم روی لوگوی htc گیر میکنم (البته منظورم فقط app نیست کلی گفتم که منظورمو برسونم)
میخوام ببینم راهی هست که این رام رو روی خود گوشی روشن چینج کنم
مثلا بوت منوی رام revolution رو حذف کنم و spike رو نصب کنم؟
یا مثلا منوی spike رو بیشتر میپسندم
یا حالت lock یا dial برای spike باشه ولی sms برای رام اصلی؟
یا wifi رام اصلی رو در رام spike جایگزین کنم؟
(( جمع بندی کنم که زیاد پراکنده شدم))
من با رام spike خیلی حال میکنم چون در اکثر موارد سریع تر و راحت تره
فقط با contact ، camera , sence , منوی sms ، و فونت , و touch input keyboard و..... مشکل شخصی دارم
یعنی مشکل صلیقه ای دارم
میشه اینها رو با رام revolution چینج کنم؟

ehsan2004
05-05-2011, 09:42
یک کم راهنمایی میخوام برای تغییرات در رام
من اکثر رام ها رو روی گوشیم تست کردم دیشب هم جدیدترینشو از xda گرفتم
با این عنوان Android Revolution HD / 4G 5.1.3 [03.05.2011]
از این حرفا که بگذریم میخوام 2 تا رام spike و این رام رو با هم یکی کنم
فقط چون یه دفعه 20 تا 30 تا app رو چینج میکنم روی لوگوی htc گیر میکنم (البته منظورم فقط app نیست کلی گفتم که منظورمو برسونم)
میخوام ببینم راهی هست که این رام رو روی خود گوشی روشن چینج کنم
مثلا بوت منوی رام revolution رو حذف کنم و spike رو نصب کنم؟
یا مثلا منوی spike رو بیشتر میپسندم
یا حالت lock یا dial برای spike باشه ولی sms برای رام اصلی؟
یا wifi رام اصلی رو در رام spike جایگزین کنم؟
(( جمع بندی کنم که زیاد پراکنده شدم))
من با رام spike خیلی حال میکنم چون در اکثر موارد سریع تر و راحت تره
فقط با contact ، camera , sence , منوی sms ، و فونت , و touch input keyboard و..... مشکل شخصی دارم
یعنی مشکل صلیقه ای دارم
میشه اینها رو با رام revolution چینج کنم؟

شما وقتی میخوای قابلیت یه رام را به یه رام دیگه اضافه کنی که نباید درهم کپیشون کنی اینطوری معلومه قاط میزنه هر قابلیت را باید ببینی از کجا برداری و به کجا باید بزاری

بوت منو که آموزشش هست و کاری نداره
منوی رام هم مربوط میشه به لانچر گ.شی که اونم توی پوشه app هست و میتونین جایگزین کنی فقط دقت کن که لانچر را اضافه کردی قدیمی را حذف کنی

اون مورد دیال هم فایل app هست
تمام این موارد مربوط میشه به برنامه ها در پوشه app که باید خودتون برنامه هاش را پیدا کنین و بعد از گذاشتن در پوشه مورد نظر اون قبلیش را حذف کنی درضمن بعد از همه این کارها باید ساین کنی

موفق باشی

DEVIL762
05-05-2011, 23:03
از راهنماییت ممنونم
فقط یه کوچولو از علمتو نیاز دارم که بهم بگی وقتی app یه کاستوم رام رو میخوام کپی کنم توی یه رام دیگه ، فایل ضمیمه ای توی فولدر دیگه داره یا نه، فکر کنم کامل متوجه منظورم شده باشی
اگه داره چطوری ریشه یابی کنم
یا این که برخی از برنامه ها رو که نصب میکنی، 2 یا شایدم چند تا فایل تو پوشه app اضافه میکنه
از کجا متوجه شم مثلا dial phone رو میخوام کپی کنم چند تا فایل تو app داره
بازم ممنونم

ehsan2004
06-05-2011, 10:45
از راهنماییت ممنونم
فقط یه کوچولو از علمتو نیاز دارم که بهم بگی وقتی app یه کاستوم رام رو میخوام کپی کنم توی یه رام دیگه ، فایل ضمیمه ای توی فولدر دیگه داره یا نه، فکر کنم کامل متوجه منظورم شده باشی
اگه داره چطوری ریشه یابی کنم
یا این که برخی از برنامه ها رو که نصب میکنی، 2 یا شایدم چند تا فایل تو پوشه app اضافه میکنه
از کجا متوجه شم مثلا dial phone رو میخوام کپی کنم چند تا فایل تو app داره
بازم ممنونم

ببینید بعضی برنامه ها نیاز به کرنل دارن مثلا برنامه ای که cpu را اورکلاک میکنه تا 1.7 گیگ خوب مشخصه که کرنل میخوات کرنلشم توی تاپیکی که خوده سازنده میخوات برنامه معرفی کنه میزاره ولی اگثر برنامه های عادی فایل اضافه ندارن و همون که از app برشون داری پاک میشن

بعضی برنامه هایی که قفل دارن دو تا app دارن که اونها را هم توصیه نمیکنم بریزیر روی رام چون دردسرخودش داره و ممکنه مرتب force close بده

shayan hacks
06-05-2011, 10:48
این بازی ها برای ویلدفایر هم هست

ehsan2004
06-05-2011, 10:53
این بازی ها برای ویلدفایر هم هست

تاپیک را اشتباه اومدی اینجا تاپیک بازی نیست

DEVIL762
06-05-2011, 23:09
ممنونم تقریبا میشه گفت اوکی شدم
فقط یه سوال دیگه که کلکسیون اذیتم تکمیل شه
البته 2 تا سواله ولی به نظرم جوابش 1 دونه باشه
من میخوام یه برنامه سیستمی رو که در حال اجراس remove کنم راهی داره؟ ( منظورم تو خود گوشیه )
و میخوام یه برنامه سیستمی رو توی گوشی روشن نصب کنم و بعد reboot کنم و بعد از تغییرات، حالشو ببرم
مثال میزنم که بهتر گفته باشم
من dial phone رو با روش اولی که گفتی Change کردم
حالا میخوام وقتی گوشی روشنه removesh کنم و بعد یکی دیگه نصب کنم
(یا مثلا بعضی وقتا یه font رو میخوام replace کنم هم error میده که اینا فقط readonly هست)

ehsan2004
07-05-2011, 21:23
ممنونم تقریبا میشه گفت اوکی شدم
فقط یه سوال دیگه که کلکسیون اذیتم تکمیل شه
البته 2 تا سواله ولی به نظرم جوابش 1 دونه باشه
من میخوام یه برنامه سیستمی رو که در حال اجراس remove کنم راهی داره؟ ( منظورم تو خود گوشیه )
و میخوام یه برنامه سیستمی رو توی گوشی روشن نصب کنم و بعد reboot کنم و بعد از تغییرات، حالشو ببرم
مثال میزنم که بهتر گفته باشم
من dial phone رو با روش اولی که گفتی Change کردم
حالا میخوام وقتی گوشی روشنه removesh کنم و بعد یکی دیگه نصب کنم
(یا مثلا بعضی وقتا یه font رو میخوام replace کنم هم error میده که اینا فقط readonly هست)

این کار را اگه روت و s-off کرده باشید توسط برنامه titanium backup میتونین انجامش بدید

dog days
09-05-2011, 11:36
سلام این تایپیک برای htc wildfir هم اجرا میشه

masseeh
13-05-2011, 23:38
با سلام و تشکر از شما :
اموزش 2 کی قرار رو سایت قرار بگیره من همینجور منتظرما میترسم که به سن من قد نده :ag:

ehsan2004
14-05-2011, 15:13
با سلام و تشکر از شما :
اموزش 2 کی قرار رو سایت قرار بگیره من همینجور منتظرما میترسم که به سن من قد نده :ag:

مشکل آموزش نیست مشکل وقت بنده هست که باید جواب بده که متاسفانه نمیشه هروقت گذاشته شد عنوان تایک ویرایش میشه

سلام این تایپیک برای htc wildfir هم اجرا میشه

بله برای ویلدفایر هم هست و میتونین استفاده کنین

sinarahimpoor1
17-05-2011, 11:33
منتظران سری دوم آموزش ها

masoudas
26-05-2011, 21:05
با سلام خدمت دوست عزیز
بعد از اعمال تغیرات در رام وتغیر نام آن به update.zip وگذاشتن آن در Sign ROM و زدن Sign.bat عملیات انجام می شود ولی فایل جدید ساخته نمی شود؟

ehsan2004
27-05-2011, 17:28
با سلام خدمت دوست عزیز
بعد از اعمال تغیرات در رام وتغیر نام آن به update.zip وگذاشتن آن در Sign ROM و زدن Sign.bat عملیات انجام می شود ولی فایل جدید ساخته نمی شود؟

بررسی کنین که جاوا و برنامه netframe work توی ویندوزتون نصبه یا نه مشکلی نباید باشه ببینید اروری که میده چی هست

dmalmir
31-05-2011, 12:53
آقا احسان بزنم به تخته شما اطلاعات فوقالعاده ای دارین،آفرین بر شما
این اطلاعات برای من که خیلی مفید بود و خواهشمندم که ادامه بدهید.
با تشکر
مالمیر

masoudas
31-05-2011, 20:18
آقا احسان ضمن خسته نباشید
برنامه جاوا و Microsoft .NET Framework روی ویندوز نصبه ولی نمی دونم چرا بعد از زدن Sign.bat سریع می نویسد signing complete و press any key to continue و با زدن یک دکمه فایل جدید ساخته نمی شود.هیچ اروری هم داده نمی شود.
تشکر می کنم اگر راهنماییم فرمایید

Sandroid
09-06-2011, 16:22
برنامه جاوا و microsoft .net framework روی ویندوز نصبه ولی نمی دونم چرا بعد از زدن sign.bat سریع می نویسد signing complete و press any key to continue و با زدن یک دکمه فایل جدید ساخته نمی شود.هیچ اروری هم داده نمی شود.

احتمالا درایور اندروید نصب نیس رو سیستم شما.

DEVIL762
19-06-2011, 23:31
آموزشها تا اینجا واقعا عالی بوده من بازم تشکر میکنم
من الان رام speedy spike رو نصب کردم بعدش سنس 3 رو روش زدم بماند که اولش force close میداد ، اونم حل شد
ولی همچنان درگیر پیدا کردن dial phone و contact رام froyo ( که توی رام spike final 7.0.0 هم استفاده شده ) میگردم که روی این رام change کنم
هیچکی به غیر خودت نمیتونه کمکم کنه
من لانچر zeam luncher رو دیدم فکر کنم spike final هم همین لانچر رو داشته باشه
الان سوالم اینه
میتونی برام بررسیش کنی که من میتونم همون فایل ها رو از رام spike final 7.0.0 کپی بزنم روی رام spike speedy یا خیر البته اینم بگم که پایه رام ها با هم متفاوته

ehsan2004
24-06-2011, 17:33
برنامه جاوا و Microsoft .NET Framework روی ویندوز نصبه ولی نمی دونم چرا بعد از زدن Sign.bat سریع می نویسد signing complete و press any key to continue و با زدن یک دکمه فایل جدید ساخته نمی شود.هیچ اروری هم داده نمی شود.

جاوا روی گامپیوترتون نصبه؟ممکنه مشکل یا از این باشه یا از ورژن فریم ورک ون به شدت به این دو وابسته هست حتما فریم ورکتون ورژن4 باشه

آموزشها تا اینجا واقعا عالی بوده من بازم تشکر میکنم
من الان رام speedy spike رو نصب کردم بعدش سنس 3 رو روش زدم بماند که اولش force close میداد ، اونم حل شد
ولی همچنان درگیر پیدا کردن dial phone و contact رام froyo ( که توی رام spike final 7.0.0 هم استفاده شده ) میگردم که روی این رام change کنم
هیچکی به غیر خودت نمیتونه کمکم کنه
من لانچر zeam luncher رو دیدم فکر کنم spike final هم همین لانچر رو داشته باشه
الان سوالم اینه
میتونی برام بررسیش کنی که من میتونم همون فایل ها رو از رام spike final 7.0.0 کپی بزنم روی رام spike speedy یا خیر البته اینم بگم که پایه رام ها با هم متفاوته

اون دو تا فکر کنم یکیش اسمش people باشه و یکی دیگه هم یادم نیست برای این کار بهتره که برید توی همون مسیر اپ ها تو گوشیتون و تک تک اجراشون کنین ببینید کدوم هستند ولی نصبشون نکنیدا فقط اجرا کنین تا اینستالش بیات بعد اونجا اسمش را نوشته

mojtaba_azad
30-06-2011, 23:33
خیلی عالی بود دوست عزیز لطفا بعقیه مد ها رو هم بگید

lord of moto
03-07-2011, 12:33
با عرض سلام و خسته نباشید

می شه بگید چطوری رم های موتورولا را می شه کوک کرد ؟

ehsan2004
03-07-2011, 13:44
با عرض سلام و خسته نباشید

می شه بگید چطوری رم های موتورولا را می شه کوک کرد ؟

گوشیهای موتورولا به خاطره اینکه بوت لودرش بستس رام های کوک شده نمیشه ساخت و به همین دلیل نمیشه از این آموزش برای این گوشیها استفاده کرد

mojtaba_azad
03-07-2011, 23:27
خاهش می کنم ادامه بدید ما منتظریم ! با تشکر

reach u
06-07-2011, 03:09
سلام ممنون .
ببخشيد با اين روش ميشه واسه hd2 رام اندرويد کوک کرد و از منويه ريکاوري بوتش کرد.
ممنثن ميشم جواب بدين بت تشکر ....

ehsan2004
06-07-2011, 11:13
خاهش می کنم ادامه بدید ما منتظریم ! با تشکر

والا اینقدر سرم شلوغه مدتی هم که میام موبایلستان باید به بخش های زیر مجموعم سر بزنم و مشکلات را برطرف کنم از اینکه طولانی میشه عذرخواهی میکنم ولی مشکلات زیاده

سلام ممنون .
ببخشيد با اين روش ميشه واسه hd2 رام اندرويد کوک کرد و از منويه ريکاوري بوتش کرد.
ممنثن ميشم جواب بدين بت تشکر ....

ببینید هر رامی که بتونین به فایهای پوشه سیستمش دسترسی پیدا کنین میتونین باهاش کوک کنین فکرک نم برای رام های hd2 هم مشکلی نباشه و بتونین استفاده کنین فقط باید بیسش کوک شده باشه تا بتونین به سیستم دسترسی داشته باشید

reach u
06-07-2011, 21:16
ببینید هر رامی که بتونین به فایهای پوشه سیستمش دسترسی پیدا کنین میتونین باهاش کوک کنین فکرک نم برای رام های hd2 هم مشکلی نباشه و بتونین استفاده کنین فقط باید بیسش کوک شده باشه تا بتونین به سیستم دسترسی داشته باشید[/QUOTE]

ممنون دوست عزیز ..

وقتی رام هایه کوک شده که باید با ریکاوری نصب میشه که یک فایل با فرمت زیپ هست باز میکنم

یه پوشه بنام boot , یه پوشه بنام system , و یه پوشه بنام meta-inf هست .

بعد وقتی رام رو کوک کردیم باید بوسیله ریکاوری مخصوص خودش اونو بوت کنیم ؟

با تشکر

mojtaba_azad
07-07-2011, 09:10
سلام دوست عزیز من با همین روش hd2 رو کوک کردم نگران نباش البته باید یسری چیزا روم رعایت کنی

ehsan2004
07-07-2011, 15:01
ببینید هر رامی که بتونین به فایهای پوشه سیستمش دسترسی پیدا کنین میتونین باهاش کوک کنین فکرک نم برای رام های hd2 هم مشکلی نباشه و بتونین استفاده کنین فقط باید بیسش کوک شده باشه تا بتونین به سیستم دسترسی داشته باشید

ممنون دوست عزیز ..

وقتی رام هایه کوک شده که باید با ریکاوری نصب میشه که یک فایل با فرمت زیپ هست باز میکنم

یه پوشه بنام boot , یه پوشه بنام system , و یه پوشه بنام meta-inf هست .

بعد وقتی رام رو کوک کردیم باید بوسیله ریکاوری مخصوص خودش اونو بوت کنیم ؟

با تشکر[/QUOTE]

آره دیگه همه رام هایی که از طریق ریکاوری مد نصب میشن میتونی کوک کنی

وقتی کوک کردی بر اساس ورژن اندرویدی که کوک میکنی ریکاوری مد را نصب میکنی و روش رام میزنی

namakdooon
08-07-2011, 12:04
من صفحه های قبل و نخوندم. میشه بدونم برای ایکس10 هم این روش جواب میده/.؟

CSE
09-07-2011, 01:02
ببخشید میشه منو راهنمایی کنین که چگونه میتوانم یک نرم افزار به رامم اضافه کنم؟
فرض کنید یک فایل منیجر هست با پسوند apk
و سوال بعدی ام این است که چگونه میتوان لانچر دیفالت گوشی را حذف کرد و یک لانچر دیگر معرفی کرد که به صورت دیفالت وقتی رام بالا میاد قرار گیرد؟
از زحماتتان ممنونم خیلی آموزش جامعی است منتظر ادامه اش هستیم...

ehsan2004
09-07-2011, 11:01
ببخشید میشه منو راهنمایی کنین که چگونه میتوانم یک نرم افزار به رامم اضافه کنم؟
فرض کنید یک فایل منیجر هست با پسوند apk
و سوال بعدی ام این است که چگونه میتوان لانچر دیفالت گوشی را حذف کرد و یک لانچر دیگر معرفی کرد که به صورت دیفالت وقتی رام بالا میاد قرار گیرد؟
از زحماتتان ممنونم خیلی آموزش جامعی است منتظر ادامه اش هستیم...

برای اضافه کردن برنامه اگه برنامه بتونه در رام بشینه و مشکلی نداشته باشه باید در مسیر system/app واردش کنین

باید لانچرش را از مسیر بالا پیدا کنین و بعد اون را حذف و لانچر جدید را اضافه کنین فقط دقت داشته باشید که لانچر حتما بدون باگ باشه

من صفحه های قبل و نخوندم. میشه بدونم برای ایکس10 هم این روش جواب میده/.؟

بله اگه به صورت زیپ شده باشه چواب میده

CSE
09-07-2011, 14:54
[QUOTE=ehsan2004;2149322]
برای اضافه کردن برنامه اگه برنامه بتونه در رام بشینه و مشکلی نداشته باشه باید در مسیر system/app واردش کنین

باید لانچرش را از مسیر بالا پیدا کنین و بعد اون را حذف و لانچر جدید را اضافه کنین فقط دقت داشته باشید که لانچر حتما بدون باگ باشه

ممنونم آقا احسان ولی من دقیقا همین کار را میکنم و برنامه هایی که نمیخوام را به راحتی پاک میکنم و برنامه هایی که خودم میخوام را میریزم ولی وقتی رام بالا میاد هیچ کدام از برنامه هایی که خودم ریختم نیستن...!!!!!!!!
در حالی که این برنامه ها به راحتی و به خوبی روی رامم بعد از بالا آمدن نصب میشود...

ehsan2004
11-07-2011, 15:22
[quote=ehsan2004;2149322]

ممنونم آقا احسان ولی من دقیقا همین کار را میکنم و برنامه هایی که نمیخوام را به راحتی پاک میکنم و برنامه هایی که خودم میخوام را میریزم ولی وقتی رام بالا میاد هیچ کدام از برنامه هایی که خودم ریختم نیستن...!!!!!!!!
در حالی که این برنامه ها به راحتی و به خوبی روی رامم بعد از بالا آمدن نصب میشود...

بعضی برنامه ها باید ساین بشن و بعد داخل رام قرار بگیرن نحوه ساین کردن هم باید اجازه بدید تا وقت کنم بزارم درضمن یه سری برنامه ها هم به خاطر اینکه نیاز به کش دارن نمیتونین در رام بزارید

mh123
15-07-2011, 13:12
فایلو که تغییر اسمئ میکنم ارورو میده

mojtaba_azad
16-07-2011, 07:41
چه فایلی رو

sense3
24-07-2011, 00:03
خیلی ممنون ازاطلاعاتی که در دسترس دیگران قرار می دید
یک سوال داشتم چجوری میشه رینگتون و والپیپر دیفالتی را برای رام انتخاب کرد
و چجوری میشه چینش ویجت ها را روی صفحه به صورت پیش فرض تغییر داد .
:cd:

ehsan2004
24-07-2011, 14:55
خیلی ممنون ازاطلاعاتی که در دسترس دیگران قرار می دید
یک سوال داشتم چجوری میشه رینگتون و والپیپر دیفالتی را برای رام انتخاب کرد
و چجوری میشه چینش ویجت ها را روی صفحه به صورت پیش فرض تغییر داد .
:cd:

خواهش میکنم
این دو مورد میشه جزء آموزش های بعدی که ایشالا وقت کنم میزارم

qweeszzxc
27-07-2011, 16:42
دوستان کسی میدونه چطور میشه قالب سینس رو از روی رام های اورجینال برداشت و روی رام سیانوژن گذاشت یا اصلا این کار امکان داره ؟
منظور از قالب - تم نیستا منظور خود سینسه.

ehsan2004
28-07-2011, 10:53
دوستان کسی میدونه چطور میشه قالب سینس رو از روی رام های اورجینال برداشت و روی رام سیانوژن گذاشت یا اصلا این کار امکان داره ؟
منظور از قالب - تم نیستا منظور خود سینسه.

عزیزم چنین کاری خیای سخته و هرکسی نمیتونه چون بجز برنامه هایی که در app هستند یه سری فایل هم در بخش framework,lib هستند که به اونها وابسته هستند

city-gsm
29-07-2011, 11:00
با سلام و درود خدمت اساتید گرامی و با تشکر از زحمات شما

بنده بوت انیمیشن . . رینگتون و app به رام x8 اضافه کردم .. ولی وقتی در فایل build اسم رام و ورژن را تغییر میدم بعد از ساین و نصب رام مابقی چیزها تغییر کرده اند ولی نام و ورژن دلخواه عوض نمیشه . . دلیل از چی میتونه باشه؟

ممنون از شما

ehsan2004
29-07-2011, 17:59
با سلام و درود خدمت اساتید گرامی و با تشکر از زحمات شما

بنده بوت انیمیشن . . رینگتون و app به رام x8 اضافه کردم .. ولی وقتی در فایل build اسم رام و ورژن را تغییر میدم بعد از ساین و نصب رام مابقی چیزها تغییر کرده اند ولی نام و ورژن دلخواه عوض نمیشه . . دلیل از چی میتونه باشه؟

ممنون از شما

شما باید بعد از ساین کردن این رام اون قسمت نام ها را تغییر بدید اینطوری مشکلی پیش نمیات
درضمن دقت کنین که این قسمت را درست تغییر بدید چون اگه اشتباه باشه روی بوت گیر میکنه

city-gsm
30-07-2011, 19:11
شما باید بعد از ساین کردن این رام اون قسمت نام ها را تغییر بدید اینطوری مشکلی پیش نمیات
درضمن دقت کنین که این قسمت را درست تغییر بدید چون اگه اشتباه باشه روی بوت گیر میکنه

ممنون از پیگیریتون . .

این کار را هم انجام دادم مهندس . . ولی تغییری نکرد . . یعنی اول ساین کردم . . بعد از اون فایل رو تغییر دادم و داخل زیپ جایگزین کردم .. سپس نصب کردم . . نصب شد . . ولی اسم قبلی روی رام هست . . کجای کارم مشکل داره؟

ehsan2004
31-07-2011, 14:13
ممنون از پیگیریتون . .

این کار را هم انجام دادم مهندس . . ولی تغییری نکرد . . یعنی اول ساین کردم . . بعد از اون فایل رو تغییر دادم و داخل زیپ جایگزین کردم .. سپس نصب کردم . . نصب شد . . ولی اسم قبلی روی رام هست . . کجای کارم مشکل داره؟

ببین اسم رام نباید فارسی باشه ها؟حتما انگلیسی در ضمن باید روش کار را اشتباه نکنی
ببین مثال میزنم

این مثال در مروده یه رام کوک شده گلکسی2 هست:
توی این فایل build.prop مثلا این متن را میخوای عوض کنی:

# begin build properties
# autogenerated by buildinfo.sh
ro.build.id=GINGERBREAD
ro.build.display.id=DarkyROM2 XXKG2 ODEXED BASE R2
ro.build.version.incremental=XXKG2
ro.build.version.sdk=10

تغییر یافتش میشه این:

# begin build properties
ro.build.id=GINGERBREAD
ro.build.display.id=ehsan2004 ODEXED BASE R2
ro.build.version.incremental=XXKG3
ro.build.version.sdk=10

خوب اینطوری مشکلی پیش نمیات یعنی بین ro ها دقت کن کاراکتر ها اشتباهی نشه و توی متنی که اضافه میکنی ro پشته سره هم نباشه

city-gsm
31-07-2011, 18:00
با تشکر از شما :

این کارهارو با دقت فوق العاده انجام دادم . .ولی عوض نشد

قبل از تغییر :

# begin build properties
ro.build.id=noobOS
ro.build.display.id=v02
ro.build.version.incremental=eng.dx.v001

بعد از تغییر:

# begin build properties
ro.build.id=city-gsm
ro.build.display.id=v01

فقط همین 2 مورد را تغییر دادم که بازهم عوض نشد . .خیلی عجیب هست . .راه حلی به نظر اساتید میرسه؟

ehsan2004
01-08-2011, 13:07
با تشکر از شما :

این کارهارو با دقت فوق العاده انجام دادم . .ولی عوض نشد

قبل از تغییر :

# begin build properties
ro.build.id=noobOS
ro.build.display.id=v02

بعد از تغییر:

# begin build properties
ro.build.id=city-gsm
ro.build.display.id=v01

فقط همین 2 مورد را تغییر دادم که بازهم عوض نشد . .خیلی عجیب هست . .راه حلی به نظر اساتید میرسه؟

تنها را اینه که بعد از زدن رام روی گوشی این فایل را تغییر بدید این تنها راهش هست

راستی نگفتید گوشیتون چی هست؟
ممکنه نیاز به s-off داره

city-gsm
01-08-2011, 18:47
تنها را اینه که بعد از زدن رام روی گوشی این فایل را تغییر بدید این تنها راهش هست

راستی نگفتید گوشیتون چی هست؟
ممکنه نیاز به s-off داره

مدل:x8

ممکن هست رام دیگه ای رو تغییر بدم انجام بشه؟ البته فردا تست میزنم مهندس . .

city-gsm
07-08-2011, 10:56
روی رام دیگه و حتی گوشی دیگه ای هم تست زدم . .جواب نمیده .. .یعنی دلیلش چی میتونه باشه؟

ehsan2004
07-08-2011, 16:51
روی رام دیگه و حتی گوشی دیگه ای هم تست زدم . .جواب نمیده .. .یعنی دلیلش چی میتونه باشه؟

احتمال داره واسه این گوشی انجام نمیشه نمیدونم مشکله شما چی هست ولی من روی همه نوع رامی تست کردم و جواب داده

city-gsm
08-08-2011, 08:52
احتمال داره واسه این گوشی انجام نمیشه نمیدونم مشکله شما چی هست ولی من روی همه نوع رامی تست کردم و جواب داده

واقعاً ممنون از رسیدگی شما . .

ولی همینهایی که رام کوک میکنن چجوری تغییر میدن ؟. . برای من یک سوال شده . . آیا فایل دیگه ای در رام این گوشیها مربوط به این کار وجود داره ؟

مهندس اگر ممکن هست و تعمیرکار هستین مثل بنده و گوشی دست و بالتون زیاد میاد، روی یک گوشی تست بزنید . . ممنون از شما

ehsan2004
08-08-2011, 15:38
واقعاً ممنون از رسیدگی شما . .

ولی همینهایی که رام کوک میکنن چجوری تغییر میدن ؟. . برای من یک سوال شده . . آیا فایل دیگه ای در رام این گوشیها مربوط به این کار وجود داره ؟

مهندس اگر ممکن هست و تعمیرکار هستین مثل بنده و گوشی دست و بالتون زیاد میاد، روی یک گوشی تست بزنید . . ممنون از شما

والا من احتمال میدم که مشکل از گوشیهای اریکسون باشه
چون من دارم همین الان روی گلکسی2 همین کار ار مکینم و مشکلی ندارم
کوکرها هم همین کار را میکنن یعنی همین فایل را باید تغییر بدن

mr.kandi
10-08-2011, 10:37
سلام.ممنون از آموزش عالیتون.یه سوال داشتم.من دو تا رام سیانوژن دارم.یکیش هم زبان فارسی داره هم زبان نوشتاری فارسی.یکی دیگش فقط زبان فارسی داره.امکانش هست زبان نوشتاری فارسی رو به رام اضافه کنم؟

masseeh
11-08-2011, 07:57
سلام:
مرسی از شما میشه که لطف کنید app2ext رو توضیح بدید خیلی دنبال این قابلیت هستم اما هیچ جا پیدا نکردم اگر که کمکم کنید خیلی خیلی سپاسگزارتون میشم

city-gsm
11-08-2011, 18:22
والا من احتمال میدم که مشکل از گوشیهای اریکسون باشه
چون من دارم همین الان روی گلکسی2 همین کار ار مکینم و مشکلی ندارم
کوکرها هم همین کار را میکنن یعنی همین فایل را باید تغییر بدن

آخر موفق شدم تغییرات را اعمال کنم. ممنون . .
تا مرحله ی بعد که مزاحمتون بشم . .

mr.kandi
12-08-2011, 18:40
سلام.ممنون از آموزش عالیتون.یه سوال داشتم.من دو تا رام سیانوژن دارم.یکیش هم زبان فارسی داره هم زبان نوشتاری فارسی.یکی دیگش فقط زبان فارسی داره.امکانش هست زبان نوشتاری فارسی رو به رام اضافه کنم؟آقا یکی جواب مارو نمیده؟

city-gsm
13-08-2011, 17:52
آقا یکی جواب مارو نمیده؟
بله دوست عزیز . .با نرم افزار میتونید اینکار را انجام دهید . . نرم افزار مختلف برای اینکار هست . .

میتونید anysoftkeyboard را در پوشه app تعبیه کنید و سپس ساین و نصب رام . .

mr.kandi
14-08-2011, 06:42
بله دوست عزیز . .با نرم افزار میتونید اینکار را انجام دهید . . نرم افزار مختلف برای اینکار هست . .

میتونید anysoftkeyboard را در پوشه app تعبیه کنید و سپس ساین و نصب رام . .
ممنون که جواب دادید. من میخام خود کیبرد اصلی گوشی فارسی بشه.نه یه کیبرد دیگه اضافه بشه.
راهی هست که از اون رامی که کیبردش فارسیه فایلاشو انتقال بدم؟

ehsan2004
15-08-2011, 18:26
ممنون که جواب دادید. من میخام خود کیبرد اصلی گوشی فارسی بشه.نه یه کیبرد دیگه اضافه بشه.
راهی هست که از اون رامی که کیبردش فارسیه فایلاشو انتقال بدم؟

باید اون کیبرد دیفالت را پاک کنین بعد کیبرد فارسی را فقط جایگزین کنین البته فکر کنم اولین بار یه فورس کلوز بده چون دیفالته تنظیماته اولیه روی اون کیبرد هست

سلام.ممنون از آموزش عالیتون.یه سوال داشتم.من دو تا رام سیانوژن دارم.یکیش هم زبان فارسی داره هم زبان نوشتاری فارسی.یکی دیگش فقط زبان فارسی داره.امکانش هست زبان نوشتاری فارسی رو به رام اضافه کنم؟

خیر فعلا با روش های عادی نمیشه چنین کاری کرد باید صبر کنین ببینم میتونم روشه ساده ای پیدا کنم چون روشه معمول واسه فارسی کردن کلی زمان میبره

سلام:
مرسی از شما میشه که لطف کنید app2ext رو توضیح بدید خیلی دنبال این قابلیت هستم اما هیچ جا پیدا نکردم اگر که کمکم کنید خیلی خیلی سپاسگزارتون میشم

ببینید درونه این کرنل یه اسکریپ هست که نحوه کارش را توضیح داده اگه بتونین این را بخوینن حله ولی اگه سختتون هست قدری صبر کنین تا آموزشش را بزارم متاسفانه فرصت کمی دارم واسه این کارها ایشالا وقت کنم میزارم

t0p0le
16-08-2011, 14:50
سلام به همه دوستان . من رام TyphooN_CM7_v3.5.7-MAGLDR.zip که خودش کوک شده هست رو دارم . این رام خودش خیلی عالی کوک شده فقط من میخوام چند تا مشکلش رو حل کنم خواستم ببینم راهی هست واسشون یا نه.
مشکلات رام :
1. زبان فارسی کامل ساپورته اما وقتی میخوام زبان فارسی رو به لیست زبان های کیبورد اضافه کنم فارسی تو لیستش نیست. چطوری میشه تو قسمت کیبورد هم زبان فارسی رو بشه اد کرد؟؟؟
2. آیا میشه تم های go luncher رو به جای تم اصلی رام اضافه کرد که پس از نصب رام به صورت خودکار روش باشه ؟؟؟
3. از تم قسمت مسیجش خوشم نمیاد . میشه برنامه Go sms pro رو به جای برنامه اصلی مسیج رام قرار داد ؟؟؟
بیصبرانه منتظر کمک دوستان هستم
مرسی مرسی مرسی

ehsan2004
17-08-2011, 14:48
سلام به همه دوستان . من رام typhoon_cm7_v3.5.7-magldr.zip که خودش کوک شده هست رو دارم . این رام خودش خیلی عالی کوک شده فقط من میخوام چند تا مشکلش رو حل کنم خواستم ببینم راهی هست واسشون یا نه.
مشکلات رام :
1. زبان فارسی کامل ساپورته اما وقتی میخوام زبان فارسی رو به لیست زبان های کیبورد اضافه کنم فارسی تو لیستش نیست. چطوری میشه تو قسمت کیبورد هم زبان فارسی رو بشه اد کرد؟؟؟
2. آیا میشه تم های go luncher رو به جای تم اصلی رام اضافه کرد که پس از نصب رام به صورت خودکار روش باشه ؟؟؟
3. از تم قسمت مسیجش خوشم نمیاد . میشه برنامه go sms pro رو به جای برنامه اصلی مسیج رام قرار داد ؟؟؟
بیصبرانه منتظر کمک دوستان هستم
مرسی مرسی مرسی

1. این مورد زیاد توضیح داده شده
2.میشه ولی لانچره خوده دیفالت باشه بهتره در هر صورت اون لانچره اصلی را پاک کنین و این را بزارید توی اون مسیر
3.مثله مورده بالا

t0p0le
17-08-2011, 23:41
ممنون آقا احسان عزیز.
الان که دارم این پست رو میدم گردنم از درد راست نمیشه چون حدود 3 ساعته که این تاپیک رو از صفحه اول تا اینجا خط به خط خوندم.
اما یا من خیلی خنگم یا شما خیلی حرفه ای
آقا احسان راجب مد7 که گفتین فایل مربوط به گوشیتوون رو پیدا کنید و جایگزین کنید من جایی نتونستم فایل مربوط به گوشیم که hd2 هست رو پیدا کنم که اون فایل هایی که گفتید جایگزین کنم. ( اگه جایی دیدید لطفا لینکش رو بزارید )
واسه کیبور فارسی ( smsrt keyboard pro )و لانچر ( go launcher ) و برنامه اس ام اس ( go sms pro ) هم متوجه هستم که کلیت کار چطور هست اما نمیدونم چطور فایل دیفالت این چند مورد رو از تو رم پیدا و حذف کنم و بازم نمیدونم که این برنامه لانچر و کیبورد و اس ام اس فایل هاشون کجاست و باید جایگذین کدوم فایل ها در رم کنم.
اگه یه لطفی کنی آقا احسان عزیز یه توضیح کامل راجب تغییر این 3 تا برنامه به جای برنامه دیفالت گوشی بدید قول میدم یه رامی رو کوک کنم واسه hd2 دار ها و بزارم که کفه همتوون ببره و دنبال رام دیگه ای نرید.
از اینکه آدم خنگی هستم پیشاپیش معذرت خواهی میکنم از دوستان

t0p0le
20-08-2011, 11:23
????????????????????????????

Sandroid
20-08-2011, 18:45
با اجازه احسان عزیز...
برای اضافه کردن ساپرت فارسی به کیبورد اصلی:
از رامی که مطمئن هستید بیس یکسانی با رام کاستوم شما داره و کیبوردش فارسی داره استفاده کنید و 3تا فایل زیر رو ازش استخراج کنید
ime.apk (همون کیبورد اصلی که برای هر برند اسم مخصوصی داره.مثلا برای سامسونگ axt9ime.apk هستش و برای htc هم htc_ime_.. . apk) (ادرسش تو system/app)
libxt9core.so
livdhwr.so
(ادرس این2تا فایل system/lib)
حالا فایلها رو تو رام خودت جایگزین کن
اگه جواب نداد این مرحله رو هم اجرا کن
از همون رامی که اون 3تا فایل رو استحراج کردی...
از مسیر system/t9db فایلهای زیر رو استخراج کن و در مسیر مربوطه بریز
phonepad_fa.kdb
qwerty_fa.kdb
........................................
برنامه sms که میخوای جایگزین دیفالت کنی...
اسم برنامه مورد دلخواهت رو تغییر نام بده به mms.apk و بریز تو system/app
خودش جایگزین اصلی میکنه
برای لانچز هم لانچر دلخواهت رو تغییر نام بده به launcher.apk و بریز تو system/app
کیبورد اصلی رو پیشنهاد میکنم حذف نکنی و فقط کیبورد مورد دلخواهت رو اضافه کن به system/app

یه نکته هم هست که باید دقت کنی
برنامه هایی که میریزی توی system/app نباید توی اسمشون بین کلمات فاصله باشه.
درست:smartkeyboad
غلط:smart keyboard

t0p0le
20-08-2011, 22:35
مرسی Sandroid جان از راهنماییت. بعد از جایگزین کردن برنامه ها به جای برنامه های دیفالت لازم هست رام رو فلش کنم ؟
من میخواستم کیبورد دیفالت رو پاک کنم و جاش smart keboard رو نصب کنم شما از چه بابت گفتید که کیبورد دیفالت رو پاک نکنم ؟ مشکل پیش میاد به نظرتون؟

یه خواهش از دوستان دارم...
اگه کسی رامی واسه hd2 سراغ داره که کیبورد فارسی داشته باشه لطفا لینکش رو واسم بزاره. مرسی

Sandroid
20-08-2011, 23:25
خب شما داری این تغییرات رو روی یه فایل update.zip انجام میدی دیگه...پس بعد از دادن تغییرات و ساین کردن فایل update.zip ... رام رو فلش کنید تا تغییرات رو ببینید.
ولی اگه دارید رو گوشیتون تست میکنید که میتونید همه این تغییرات رو توسط برنامه root tools انجام بدید که من 100% روش اول رو پیشنهاد میکنم.

برای این میگم کیبورد اصلی رو حذف نکنید...که خیلی ها با کیبورد دیفالت راحت تر هستن
و داشتن 2تا کیبورد.در هر صورت بهتر از داشتنه یک کیبورد هستش
ولی باز نظر با خودتونه و مشکلی پیش نمیاد

t0p0le
21-08-2011, 17:54
میشه بگید که smart keyboard رو باید جایگزین کدوم فایل تو رام کنم تا به جای کیبورد دیفالت بشه ؟

Sandroid
21-08-2011, 18:06
گفتم که...بستگی داره که اسمش چی باشه.
ولی اسم دیفالتش ime.apk هستش.
حالا یا htc_ime_... .apk هستش
یا at9xime.aok
یا...
یکم بگردید پیدا میکنید

t0p0le
21-08-2011, 18:46
این 2 فایل رو پیدا کردم

LatinImeTutorial.apk و LatinIME.apk

من فایل LatinIME.apk رو پاک کردم و برنامه اسمارت کیبورد رو به همین نام تغییر دادم و گذاشتم سر جاش اما وقتی رام رو رو گوشی میزنم پیام میده که اسمارت کیبورد باید بسته شه . اشتباه کردم ؟

Sandroid
21-08-2011, 19:03
نیازی نیس تغییر نام بدید کیبورد دلخواهتون رو.
فقط اون 2تا فایل دیفالت رو پاک کنید و فایل مورد نظرتون رو با اسم دلخواه مث app.apk بزارید تو رام
اگه بازم اجرا نشد.بخاطر اینه که فایل لیب مخصوصش باید موجود باشه که نیس.
پس یا باید فایل لیبش رو درست کنید که در حد سواد من نیس و باید منتظر احسان باشید.یا اینکه از یه کیبورد دیگه استفاده کنید.

t0p0le
23-08-2011, 10:10
اجرا نشد برنامه کیبورد . منتظر احسان خان هستیم که بیاد و توضیح بده.

Sandroid جان دست طلا اون 2 مورد دیگه راه افتاد فقط لنگ کیبوردم.

Sandroid
23-08-2011, 10:56
من الان تست کردم.
کیبورد persian soft keyboard با اخرین ورژنش که 0.9.4.1 هستش.
نیازی به فایل لیب نداره
فقط کافیه کیبورد دیفالت رو پاک کنید و کیبورد پرشین سافت رو بزارید تو لیست برنامه ها

دلیل اینکه میگم نیازی به فایل لیب نداره و باید صحیح اجرا بشه رو من میگم.اگه اشتباه بود.احسان عزیز درستش کنه
چون بعضی کیبوردها رو وقتی دیکامپایل میکنی.داخلشون یه فایل لیب هستش
برای کارکرد درست اون کیب.رد باید اون فایل لیب رو درون system/lib قرار بدیم
ولی این کیبورد رو بعد از دیکامپایل کردن درونش فایل لیب ندیدم.
حالا من این کیبورد رو میزارم تو رام خودم و تست میکنم و خبر میدم.

007Esijoon
23-08-2011, 17:21
آقا احسان واقعا دستت درد نکنه
من فایل ضمیمه رو دانلود کردم حالا میخوام بدونم رام های اصلی رو هم با این روش کوک کردن میشه از ریکاوری فلش کرد؟
بعد من توی فایل زیپ رام یه boot.img دارم اون واسه چیه؟
روت رو چجوری میشه بهش اضافه کرد؟ مثل فارسی ساز؟
اگه کمکم کنی خیلی ممنون میشم.

007Esijoon
23-08-2011, 17:34
راستی من آخر نفهمیدم برنامه هارو چجوری میشه ساین کرد!
خیلی مهمه
لطفا کمک....................:bw:

Sandroid
23-08-2011, 18:17
آقا احسان واقعا دستت درد نکنه
من فایل ضمیمه رو دانلود کردم حالا میخوام بدونم رام های اصلی رو هم با این روش کوک کردن میشه از ریکاوری فلش کرد؟
بعد من توی فایل زیپ رام یه boot.img دارم اون واسه چیه؟
روت رو چجوری میشه بهش اضافه کرد؟ مثل فارسی ساز؟
اگه کمکم کنی خیلی ممنون میشم.
برای ادیت رامهای رسمی و همچنین ادیت فایل boot.img باید از کیجن مخصوص استفاده کرد که اگه اقا احسان صلاح بدونن براتون قرار میدن.
من بهترین و کاملترین و جامعترین کیجنی که میشناسم dsixda هستش
میتونید با کمکش رامهای رسمی رو روت کنید و boot.img رو ادیت کنید و ...

راستی من آخر نفهمیدم برنامه هارو چجوری میشه ساین کرد!
خیلی مهمه
لطفا کمک....................
برنامه ها بصورت دیفالت روی رامهای اصلی odex هستن.
کوکر ها برای اینکه رام کوک شدشون حجم کمتر و همچنین عملکرد بهتری داشته باشه.میان و برنامه ها رو deodex میکنن.
بهترین حالت هم همین deodex هست.پس نیازی نیس odex کنید

007Esijoon
23-08-2011, 19:58
سلام میخواستم بدونم اون فارسی سازی که آقا احسان استفاده کرده چیه و از کجا میشه دانلودش کرد؟

007Esijoon
23-08-2011, 20:59
در مورد مد6:
من اصلا این آدرسو ندارم
بعد چجوری میشه انیمیشنی که وقت بالا اومدن گوشی ظاهر میشه رو تغییر داد؟

Sandroid
23-08-2011, 21:01
سلام میخواستم بدونم اون فارسی سازی که آقا احسان استفاده کرده چیه و از کجا میشه دانلودش کرد؟

برای فارسی کردن رام.چند تا فایل لیب فقط نیاز هستش.
فایلهای
libicuuc-arabi.so
libandroid_runtime.so
با 2تا فایل بالا میشه مشکل به هم نچسبیدگی حروف و یا مربع نشون دادن حروف رو حل کرد
libwebcore.so
با فایل بالا مشکل عدم نمایش صحیح کلمات در g-apps و g-browser حل میشه.
ادرس هر 3 فایل در system/lib هستش
اکثرا هم از رامهایی پورت میشن که ساپرت فارسی دارن.
ولی توجه و دقت کنید که فایلهای لیب هر رامی رو نمیشه استفاده کرد و باید برای استفاده از فایلهای لیب یه رام روی رام خودمون دقت کنیم که بیس هر 2 رام یکی باشه.

Sandroid
23-08-2011, 21:02
در مورد مد6:
من اصلا این آدرسو ندارم
بعد چجوری میشه انیمیشنی که وقت بالا اومدن گوشی ظاهر میشه رو تغییر داد؟

system/media/bootanimation
و یا
data/local/bootanimation

007Esijoon
23-08-2011, 21:44
ممنون sandroid جان خیلی لطف کردی
شرمنده انقد مزاحم میشم از کجا میشه بیس رام ها رو فهمید؟
بعد من میخوام یه رام رسمی (2.2.2) که فقط روت هست رو فارسی کنم از راه ساده تری حز اون نرم افزار نمیشه این کارو کرد؟ چون اگه از جایی هم دانلودش کنم کار کردن باهاشو بلد نیستم تا بتونم از ریکاوری رامو نصبش کنم.

007Esijoon
23-08-2011, 23:55
آقایون راستی یه چیز خیلی خیلی مهم
چجوری میشه توی رام یه notification برای sms ها درست کرد؟
این اولین چیزیه که من واسش تصمیم گرفتم راممو عوض کنم
خواهش میکنم کمک کنید.

AHMADHAFEZY
24-08-2011, 11:30
میخواستم بدونم که ایا از دوستان کسی هست که بدونه با چه نرم افزاری میشه فایلهای .IMG رامهای اندروید رو باز و ویرایش کرد؟ من چندتا برنامه مثل POWER ISO , UltraISO Premium داشتم هرکار کردم باز نمیشه.

ehsan2004
24-08-2011, 13:35
آقایون راستی یه چیز خیلی خیلی مهم
چجوری میشه توی رام یه notification برای sms ها درست کرد؟
این اولین چیزیه که من واسش تصمیم گرفتم راممو عوض کنم
خواهش میکنم کمک کنید.

منظورتون دقیقا چی هست؟

میخواستم بدونم که ایا از دوستان کسی هست که بدونه با چه نرم افزاری میشه فایلهای .img رامهای اندروید رو باز و ویرایش کرد؟ من چندتا برنامه مثل power iso , ultraiso premium داشتم هرکار کردم باز نمیشه.
ً
توی ضفحات قبلی اموزشش را گذاشتم به چندین صفحه قبل مراجعه کنین

AHMADHAFEZY
24-08-2011, 14:38
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله ahmadhafezy
میخواستم بدونم که ایا از دوستان کسی هست که بدونه با چه نرم افزاری میشه فایلهای .img رامهای اندروید رو باز و ویرایش کرد؟ من چندتا برنامه مثل power iso , ultraiso premium داشتم هرکار کردم باز نمیشه.
ً

دوست عزیز ممنونم از جوابگویی شما اما من از صفحه اول تا اخر رو دیدم و جایی نوشتین چجوری فایل رو باز کنیم و مجددا ببندیم. فقط یه جایی یه دوستی گفته بود میتونه و چیزی ننوشته بود و جایی هم از شما یه نقل قول بود که چجوری این کارو کنید.
لطفا پست اموزش کامل یا صفحه اش رو بگین.
ضمنا هم اگه میتونید برای این چیزا یه پست جدید بسازید و توی اون بنویسید که مجبور نشیم کل صفحات رو زیر و رو کنیم. ممنونم

AHMADHAFEZY
24-08-2011, 15:02
دوست عزیز ممنونم از جوابگویی شما .روشی که در صفحه اول نوشتید برای باز کردن فایل بک اپ جواب نداد. من میخواستم فایل سیستم رام اصلی رو باز کنم و یه فونت رو توی اون عوض کنم و مجددا ببندم و نصب کنم(htc(. لطفا اگه برنامه داره یا روش خاصی هست کامل توضیح بدین.

AHMADHAFEZY
24-08-2011, 20:07
کسی نیست جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

007Esijoon
24-08-2011, 21:56
ببین توی مسیجا یه delivery report هست که با فعال کردنش یه پیغام کوچیک اونم فقط وقتی صفحه روشنه میده!!!!
نه یه ویبره داره نه صدا
میشه اینو توضیح بدین؟
ممنون.

ehsan2004
25-08-2011, 15:14
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله ahmadhafezy
ً

دوست عزیز ممنونم از جوابگویی شما اما من از صفحه اول تا اخر رو دیدم و جایی نوشتین چجوری فایل رو باز کنیم و مجددا ببندیم. فقط یه جایی یه دوستی گفته بود میتونه و چیزی ننوشته بود و جایی هم از شما یه نقل قول بود که چجوری این کارو کنید.
لطفا پست اموزش کامل یا صفحه اش رو بگین.
ضمنا هم اگه میتونید برای این چیزا یه پست جدید بسازید و توی اون بنویسید که مجبور نشیم کل صفحات رو زیر و رو کنیم. ممنونم

دوست عزیز ممنونم از جوابگویی شما .روشی که در صفحه اول نوشتید برای باز کردن فایل بک اپ جواب نداد. من میخواستم فایل سیستم رام اصلی رو باز کنم و یه فونت رو توی اون عوض کنم و مجددا ببندم و نصب کنم(htc(. لطفا اگه برنامه داره یا روش خاصی هست کامل توضیح بدین.

فعلا از این پست استفاده کنین و فایل را بازش کنین تا وقت کنم روش بستنش را هم میزارم:

http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=1610442&postcount=6

`Amin
03-09-2011, 14:29
سلام

آقا احسان دست شما درد نکنه.... من یه سوالی دارم, ممنون میشم پاسخ بدید:

1.یه فارسی ساز که با رامم مچ بود رو میخواستم بیارم داخل رام خیلی تلاش کردم ولی هر دفعه گوشی رو لوگو گیر میکرد و بالا نمیامد(ساین هم میکردم) , داخل فارسی ساز به این صورت هست:

framework>framework.jar
lib>libandroid-runtime.so
lib>libicuuc-arabic.so
lib>libwebcore.so

:META-INF
CERT.RSA
CERT.SF
MANIFEST.MF
com>google>android>update-binary
com>google>android>updater-script

اگه میشه بگید دقیقا چی کار کنم؟

با تشکر

ehsan2004
03-09-2011, 15:53
سلام

آقا احسان دست شما درد نکنه.... من یه سوالی دارم, ممنون میشم پاسخ بدید:

1.یه فارسی ساز که با رامم مچ بود رو میخواستم بیارم داخل رام خیلی تلاش کردم ولی هر دفعه گوشی رو لوگو گیر میکرد و بالا نمیامد(ساین هم میکردم) , داخل فارسی ساز به این صورت هست:

framework>framework.jar
lib>libandroid-runtime.so
lib>libicuuc-arabic.so
lib>libwebcore.so

:meta-inf
cert.rsa
cert.sf
manifest.mf
com>google>android>update-binary
com>google>android>updater-script

اگه میشه بگید دقیقا چی کار کنم؟

با تشکر

اگه مطمئن هستید که فارسی شاز روی رام جواب میده که مشکلی دیگه پیش نمیات

طبقه اموزشی که در صفحه اول هست انجام بدید
اون فایلها را به مسیره خودش در رام منتقل کنین و بعد رام را ساین کنین حله

ZakhaR|PROPHET
07-09-2011, 10:12
آفا احسان چرا ادامه نمیدید ؟ من تازه این قسمت رو تو امضا خودت دیدم معمولا به این بخش سر نمیزدم اما خیلی وقته دنبال همچین چیزی بودم
اگه میشه آموزش ریسایر برنامه ها هم بگید ممنون میشم

`Amin
19-09-2011, 15:50
سلام

wallpaper دیفالت رام رو چه جوری عوض کنم؟ تو رام من پوشه ی customize وجود نداره

`Amin
20-09-2011, 21:41
سلام و خسته نباشید

اون مشکل والپیپر حل شد...یه سوال دیگه دارم , برای اینکه کرنل به رام اضافه کنم به فایل های پوشه ی meta رو چی اضافه کنم؟؟؟

DaniyalRayan
21-09-2011, 21:55
با سلام خدمت دوستان
من یه گوشی HDC-HD2 گرفتم و اندروید 2.3.5 روش نصب کردم ولی فعلا چند تا مشکل برام پیش اومده :
1- gprs کار نمی کنه و نمیتونم از gprs استفاده کنم خصوصا تو map و gps که نیاز داره برای لود کردن نقشه.
2- اتصال گوشی به کامپیوتر و مدیریت گوشی توسط کامپیوتر مثل ارسال و دریافت پیام و بکاپ گرفتن از اطلاعات و کانتک هام با کامپیوتر از روی گوشی.
3- بعد از اینکه اندروید 2.3.5 رو نصب کردم که یه رم اکسترنال 8 گیک داشتم رو بیشتر از 200 میگ نشون نمیده و حتی باکامپیوتر هم فرمت کردم 8 گیگ نشد و همون 200 میگ رو نشون میده .
4- ارسال نشدن فایل ها از طریق بلوتوث خصوصا فایلهای نصبی و نصب شده .
البته قابل ذکر هستش که برای حل این مشکلات چند روز هست که دارم جستو جو می کنم ولی چیزی که بشه این مشکلات رو حل کنه پیدا نکردم و اگه هم بوده مشکل منو حل نکرده .
ممنون میشم از شما که بتونید در این مورد منو کمک کنید و البته هر چیز جدید شامل آپدیت کردن رام و روت کردن و نصب آندروید روی HD2 دارین رو برای من ارسال کنید .
فقط خواهشا اگه چیزه جدید و خوبی دارین که بتونه این مشکلات گوشی منو حل کنه برام ارسال کنید .
اینم آدرس میل من :
daniyal.rayan@gmail.com
با سپاس و تشکر فراوان

ehsan2004
22-09-2011, 11:40
سلام و خسته نباشید

اون مشکل والپیپر حل شد...یه سوال دیگه دارم , برای اینکه کرنل به رام اضافه کنم به فایل های پوشه ی meta رو چی اضافه کنم؟؟؟

فایلها متا فقط ادرس دهی میکنه توش فایلی نیس
من خیلی وقته میخوام این اموزش را بزارم ولی وقت نمیکنم
از بچه ها اگه کسی تونست بزاره من کاملش میکنم چون خیلی سرم شلوغه

با سلام خدمت دوستان
من یه گوشی hdc-hd2 گرفتم و اندروید 2.3.5 روش نصب کردم ولی فعلا چند تا مشکل برام پیش اومده :
1- gprs کار نمی کنه و نمیتونم از gprs استفاده کنم خصوصا تو map و gps که نیاز داره برای لود کردن نقشه.
2- اتصال گوشی به کامپیوتر و مدیریت گوشی توسط کامپیوتر مثل ارسال و دریافت پیام و بکاپ گرفتن از اطلاعات و کانتک هام با کامپیوتر از روی گوشی.
3- بعد از اینکه اندروید 2.3.5 رو نصب کردم که یه رم اکسترنال 8 گیک داشتم رو بیشتر از 200 میگ نشون نمیده و حتی باکامپیوتر هم فرمت کردم 8 گیگ نشد و همون 200 میگ رو نشون میده .
4- ارسال نشدن فایل ها از طریق بلوتوث خصوصا فایلهای نصبی و نصب شده .
البته قابل ذکر هستش که برای حل این مشکلات چند روز هست که دارم جستو جو می کنم ولی چیزی که بشه این مشکلات رو حل کنه پیدا نکردم و اگه هم بوده مشکل منو حل نکرده .
ممنون میشم از شما که بتونید در این مورد منو کمک کنید و البته هر چیز جدید شامل آپدیت کردن رام و روت کردن و نصب آندروید روی hd2 دارین رو برای من ارسال کنید .
فقط خواهشا اگه چیزه جدید و خوبی دارین که بتونه این مشکلات گوشی منو حل کنه برام ارسال کنید .
اینم آدرس میل من :
daniyal.rayan@gmail.com
با سپاس و تشکر فراوان

این تاپیک جاش نیس
توی بخش کوشیتون بپرسید

masood_0121
24-09-2011, 08:29
این برنامه واسه رام های دیزایر اس هم استفاده میشه ؟
توضیح ندادین بعد تغییرات رام رو چه جوری بسازیم؟ یعنی چه جوری دوباره به یه فایل زیپ تبدیل کنیم که از ریکاوری نصب شه؟

HaMiD.NsI
24-09-2011, 10:18
این برنامه واسه رام های دیزایر اس هم استفاده میشه ؟
توضیح ندادین بعد تغییرات رام رو چه جوری بسازیم؟ یعنی چه جوری دوباره به یه فایل زیپ تبدیل کنیم که از ریکاوری نصب شه؟

سلام بله واسه کلا واسه رام زیپها جواب میده .تغییرات رو که دادی اسم فایل رو به update تغییر بده
به مسیر زیر کپیش کن C:\Desire Tools\Sign ROM
روی sign کلیک کن وصبر کن تا فایل update_signed همین فایل رو میتونی از طریق ریکاوری نصب کنی