PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بسته های اینترنت نامحدوذ همراه اول: کلاهبرداری ، سوء تفاهم یا اشتباه ؟

opticman
08-11-2010, 22:24
با سلام
حدودا بیست روز قبل بسته ی 4 اینترنت نامحدود همراه اول رو فعال کردم ( که با فعال شدن این طرح باید بمدت یکماه از ساعت 23 تا 8 صبح استفاه از gprs بصورت نا محدود رایگان می شد )
خوب منم به حساب رایگان بودن 4-5 شبی گوشیمو به لپ تاپم وصل کردمو گذاشتم بره برای دانلود ، امروز صبح که بصورت اتفاقی قبض میان دوره گرفتم نزدیک بود پس بیفتم هزینه اینترنت روی قبضم 165 هزار تومن اومده بود
حالا بنظر شما کدوم حالتش محتمل تره:
کلاهبرداری ( بسته نامحدود همراه اول همش دروغه )
سوء تفاهم ( منظور همراه اول از نامحدود یه چیزه و برداشت ما یه چیزه دیگه ست)
اشتباه ( ممکنه موقع صدور قبض پایان دوره این رقم اصلاح بشه )

اگر کسی از دوستان بتونه منو برای حل این مشکل راهنمایی کنه ممنون میشم

AmirOmidvar
08-11-2010, 22:57
با سلام
حدودا بیست روز قبل بسته ی 4 اینترنت نامحدود همراه اول رو فعال کردم ( که با فعال شدن این طرح باید بمدت یکماه از ساعت 23 تا 8 صبح استفاه از gprs بصورت نا محدود رایگان می شد )
خوب منم به حساب رایگان بودن 4-5 شبی گوشیمو به لپ تاپم وصل کردمو گذاشتم بره برای دانلود ، امروز صبح که بصورت اتفاقی قبض میان دوره گرفتم نزدیک بود پس بیفتم هزینه اینترنت روی قبضم 165 هزار تومن اومده بود
حالا بنظر شما کدوم حالتش محتمل تره:
کلاهبرداری ( بسته نامحدود همراه اول همش دروغه )
سوء تفاهم ( منظور همراه اول از نامحدود یه چیزه و برداشت ما یه چیزه دیگه ست)
اشتباه ( ممکنه موقع صدور قبض پایان دوره این رقم اصلاح بشه )

اگر کسی از دوستان بتونه منو برای حل این مشکل راهنمایی کنه ممنون میشم

بسم الله الرحمن الرحیم.

سلام.

اولا دقت کنید که پنجشنبه و جمعه و روزهای تعطیل، در این بسته فرقی با روزهای عادی نمیکنه، یعنی اینطور نیست که جمعه ها کلا رایگان باشه، بلکه جمعه ها هم مثل روزهای عادی فقط از ساعت 23 الی 8 صبح میتونید استفاده کنید..
شاید شما به خیال اینکه جمعه ها از صبح رایگانه، جمعه یا روزهای تعطیل استفاده زیادی داشتید؟

اما اگر مطمئن هستید غیر از ساعات ذکر شده یعنی همون 23 تا 8 صبح با اینترنت کار نکردید، احتمالا اشتباه محساباتی هستش و خودبخود درست میشه. اگه درست نشد 09990 باید پاسخگوی شما باشه...

یکی از دوستان من همین مشکل رو داشت، بعد از پیگیری مشکلش حل شد، میتونید از تجربیات ایشون هم استفاده کنید، پروفایلش رو در زیر براتون میذارم:
http://www.mobilestan.net/member.php?u=252643

موفق باشید.

justliverpool
08-11-2010, 23:12
والا منم فعال کردم دیگه اصلا وصل نمیشه !!
کلا تو تهران یه مقدار سخت متصل میشه تازه اگه وصل بشه سرعتش هم افتضاخه
کلا همراه اول در زمینه gprs حرفی برای گفتن نداره

matink64
08-11-2010, 23:29
دوست عزیز منم مشکل شما رو داشتم البته دوره من از 24 مرداد تا 24 شهریور بود که من یه 15 روزی ریلکس استفاده می کردم بعدش از ترسم دیگه استفاده نکردم تا اینکه در پایان دوره قبضم خودبخود درست شد بدون اینکه مشکلی پیش بیاد البته با09990 تماس گرفته بود که بم گفته بود باید برم امور مشترکین و حضوری پیگیری کنم منم که مسافرت بودم و مدارک سیم کارتم همراهم نبود پیگیری نکردم و خودش درست شد.
به احتمال 99 درصد اگر اشتباهی از جانب شما نباشه در پایان دوره قبضت خودبخود درست میشه.

alma3
09-11-2010, 10:49
دوستان این درسته که هزینه فعال کردن gprs سیم کارت دائمی 10 هزار تومن هست !!؟؟

AmirOmidvar
09-11-2010, 10:58
دوستان این درسته که هزینه فعال کردن gprs سیم کارت دائمی 10 هزار تومن هست !!؟؟

بسم الله الرحمن الرحیم.

سلام.

خیر اینطور نیست، فعال کردن gprs هزینه ای ندارد، و میتوانید از سایت mci.ir اینکار را انجام دهید. بعد از اینکه جی پی آر اس فعال شد، هزینه استفاده از اینترنت رو باید روی قبضتون پرداخت کنید (یا از اعتبارتون کسر میشه)
هزینه هاش هم اینطوریه:
در ساعات معمولی هر کیلوبایت 8 ریال
شبها از ساعت 23 الی 8 صبح و همچنین روزهای تعطیل هر کیلوبایت 2 ریال

این در شرایط معمولی.

ولی همراه اول یه بسته های زمانی هم داره واسه اینترنت، به این صورت که شما با خرید اون بسته ها، دیگه هزینه کیلوبایتی پرداخت نمیکنید و در واقع اینترنتتون رو با خرید اون بسته ها برای مدت زمانی مشخص، نا محدود میکنید.

اون 10 هزار تومان که شما میگید، بسته یکماهه جی پی آر اس هستش(شماره 3). یعنی شما 10 هزار تومان به همراه اول میدید (اگه سیم کارتتون اعتباری باشه از اعتبار کسر میشه و اگه دائمی باشه روی قبض میاد)، در ازای این 10 هزار تومان که دادید، یکماه میتونید بصورت نامحدود از اینترنت روی خططتون استفاده کنید و توی این یکماه به غیر از اون 10 هزارتومانی که دادید دیگه هزینه ای برای اینترنت پرداخت نمیکنید.....

4 تا بسته داره:
1- یک روزه
2- یک هفته ای
3- یک ماهه
4- یک ماهه شبانه (از ساعت 23 الی 8 صبح)

موفق باشید.

opticman
09-11-2010, 11:14
دوستان خدمت شما عرض شود که امروز رفتم امورمشترکین و بهم گفتن که اشتباه از طرف ما بوده و تا 72 ساعت دیگه مشکل حل میشه و براتون یه اس ام اس از طرف همراه اول میاد که برطرف شدن قطعی مشکل رو بهتون اعلام می کنه
هر موقع اس ام اس اومدو مشکل بطور قطعی حل شد خبرتون می کنم

ضمنا جهت اطلاع من فعلا توی یه شهر کوچیک اطراف اهوازم ( شادگان ) و سرعت GPRS اینجا که تقریبا خوبه یعنی با سرعت 10k/b دانلود می کنه ، من معمولا با IDM شب تا صبح حدود 100MB اطلاعات دانلود می کنم ولی در کل برای باز کردن صفحات وب سرعتش تقریبا کنده

jilibilina
09-11-2010, 11:25
به نظر من استفاده از gprs همراه اول و ایرانسل با سیمکارت دائمی اشتباهه و همیشه احتمال این حساب و کتابای غلط توی محاسبه از طرف این شرکتها وجود داره، و تا بخوای ثابت کنی که اشتباه از اونا بوده باید کلی وقت بذاری. بهترین روش استفاده از سیمکارت اعتباری هست. واسه این کار سیمکارت رو به اندازه اون طرحی که هزینش هست شارژ میکنی و درخواست میدی. بعد از فعال شدن وقتی موجودی توی سیمکارتت نباشه اونا هم نمیتونن کلاهی بذارن یا بردارن ...

alma3
09-11-2010, 12:33
بسم الله الرحمن الرحیم.

سلام.

خیر اینطور نیست، فعال کردن gprs هزینه ای ندارد، و میتوانید از سایت mci.ir اینکار را انجام دهید. بعد از اینکه جی پی آر اس فعال شد، هزینه استفاده از اینترنت رو باید روی قبضتون پرداخت کنید (یا از اعتبارتون کسر میشه)
هزینه هاش هم اینطوریه:
در ساعات معمولی هر کیلوبایت 8 ریال
شبها از ساعت 23 الی 8 صبح و همچنین روزهای تعطیل هر کیلوبایت 2 ریال

این در شرایط معمولی.

ولی همراه اول یه بسته های زمانی هم داره واسه اینترنت، به این صورت که شما با خرید اون بسته ها، دیگه هزینه کیلوبایتی پرداخت نمیکنید و در واقع اینترنتتون رو با خرید اون بسته ها برای مدت زمانی مشخص، نا محدود میکنید.

اون 10 هزار تومان که شما میگید، بسته یکماهه جی پی آر اس هستش(شماره 3). یعنی شما 10 هزار تومان به همراه اول میدید (اگه سیم کارتتون اعتباری باشه از اعتبار کسر میشه و اگه دائمی باشه روی قبض میاد)، در ازای این 10 هزار تومان که دادید، یکماه میتونید بصورت نامحدود از اینترنت روی خططتون استفاده کنید و توی این یکماه به غیر از اون 10 هزارتومانی که دادید دیگه هزینه ای برای اینترنت پرداخت نمیکنید.....

4 تا بسته داره:
1- یک روزه
2- یک هفته ای
3- یک ماهه
4- یک ماهه شبانه (از ساعت 23 الی 8 صبح)

موفق باشید.
خب بهتره اینطوری بگم:
خط من دائمی هست و اینترنت نامحدود یک ماهه (تمام وقت) رو فعال کردم و 15 روز هم ازش استفاده نکردم!
تازه اکانت یک ماهه من امروز تمام میشه!
قبلا که چک کردم 10144 تومن هزینه اینترنتم بود.
امروز که این تاپیک رو دیدم ، گفتم یه چک کنم.دیدم 20144 شده!
با 09990 تماس گرفتم.خانم اپراتور گفت که هزینه ثبت نام 10 هزار تومن هست! و هزینه اکانت یک ماهه جداست!
منم بهش گفتم که همچین چیزی نبوده و جایی هم اطلاع رسانی نشده!
ایشون هم گفت درستش همینه که من میگم!!!!!
یعنی 10 تومن هزینه ثبت نام
و 10 تومن اکانت یک ماهه شما که رو جمع میشه 20 تومن.
حالا خر بیار و باقالی ببر...
ببخشید اگه طولانی شد.
حالا تکلیف من با اینا چیه !!؟؟

AmirOmidvar
09-11-2010, 13:36
خب بهتره اینطوری بگم:
خط من دائمی هست و اینترنت نامحدود یک ماهه (تمام وقت) رو فعال کردم و 15 روز هم ازش استفاده نکردم!
با 09990 تماس گرفتم.خانم اپراتور گفت که هزینه ثبت نام 10 هزار تومن هست! و هزینه اکانت یک ماهه جداست!
ببخشید اگه طولانی شد.

بسم الله الرحمن الرحیم.

سلام.

اینطوری که شما میگید، خواسته شما رو از سرش باز کنه. دوباره تماس بگیرید تا با یه اپراتور دیگه صحبت کنید... .
یه مقدارم باید تیز باشید... مثلا قبل از اینکه مشکل اصلی رو بگید، بعد از سلام و علیک، صاف ازش بپرسید که آیا صرفا فعال سازی جی پی آر اس، هزینه داره و اگه از توی سایت همراه اول جی پی آر استون رو فعال کنید هزینه ای براتون میاد؟ مسلما میگه نه!!
بعد که گفت نه، مشکلتون رو براش بگید... دیگه نمیتونه کاری کنه ....

موفق باشید.

A.L.I.F.L.H
09-11-2010, 18:47
خب بهتره اینطوری بگم:
ببخشید اگه طولانی شد.

به نام خدا
دوست عزیز:اپراتورهای 09990 هیچی ازین جی پی آر اس اطلاع ندارن.من بعید بدونم تا حالا حتی با ماشین حساب ساده کار کرده باشند.همینطور اپراتورهای امور مشترکین.
اما در مورد مشکلتون
بنده هر موقع بسته فعال میکنم 10 تومن میاد روی قبضم.بعد از چند روز یه 10 تومن دیگه اضافه میشه.این مشکلو من با مراجعه به برج همراه تازه فهمیدم چیه.البته همونطور که امیر جان گفتند یه قبض سنگین 360 هزار تومنی دیگه هم داشتم که خطو قطع کرده بودند.
بعد از اینکه قبض بیاد در خونه اون 10 تومن اضافه رفته بود توی بستانکار.یعنی 10 تومن اضافه شما هم احتمال زیاد میره توی بستانکارتون.

opticman
09-11-2010, 21:29
خب بهتره اینطوری بگم:
ببخشید اگه طولانی شد.

اتفاقا من هم شبیه این مشکل رو داشتم یعنی امروز که رفتم امور مشترکین با وجود اینکه بسته 4 رو من فقط یکبار فعال کرده بودم ( هزینه یک ماهش میشه 3 تومن ) بهم گفتن که برای شما فعالسازی توی سیستم 2 بار ثبت شده و میشه 6 هزار تومن حالا من هرچی بهش گفتم من فقط یک بار فعالش کردم گوشش بدهکار نبود که ، می گفت تو سیستم دوبار فعال شده منم دیگه بیخیال شدمو با خودم گفتم حالا که این 165 هزار تومن اصلاح شده دیگه اون 3 تومن اضافه زیاد مهم نیست

matink64
10-11-2010, 02:35
به نام خدا
دوست عزیز:اپراتورهای 09990 هیچی ازین جی پی آر اس اطلاع ندارن.من بعید بدونم تا حالا حتی با ماشین حساب ساده کار کرده باشند.همینطور اپراتورهای امور مشترکین.
.

کاملا موافقم شدید من که یکی دو بار مشکل پیدا کردم و تا حالا با 09990 تماس گرفتم انگار یه مشت سیب زمینی که آیکیوشون در حد چغندره گذاشتند جای اپراتور اصلا یارو خبر نداره چی به چیه تازه یه یکبار خودم راهنمایشون کردم.
بنظر منم بهتره یه اعتباری ایرانسل بگیرید از اون استفاده کنید تازه 5شنبه و جمعه هم تو طرح یکماه رایگانه دکلاشم جدیدتره سرعتش بهتره
من با همراه اول حداکثر 35تا 40 kb/s دانلود کردم و با ایرانسل تا 50 هم رسید البته بستگی به منطقه داره. با ایرانسل توی یه شهر کوچیک نزدیک اصفهان 50 دانلود کردم و لی تو اصفهان با ایرانسل سرعت از 15 بالاتر نمی رفت.

alma3
10-11-2010, 11:27
خدمت دوستان عرض کنم، امروز دوباره تماس گرفتم و گفتن که فعال کردن gprs سیم کارت دائمی 8000 تومن هزینه داره!
فکر کنم راهی نیست... پس واقعاً خر بیار و باقالی بار کن!!!
البته خودم دارم از ایرانسل استفاده میکنم.

saaapy
10-11-2010, 11:44
در شرایطی که کشور های دیگه دارن از نسل چهارم یا همون 4g استفاده میکنیم
ما هنوز سر 2.5g مشکل داریم
دوست عزیز من که فکر نمیکنم اصلاحی صورت بدن
وقتی قیمت sms انگلیسیشون 22 برابر قیمت تمام شدست توقعی ازشون نیست
قضیه همراه اول و ما ایرانیا مثل ارباب یک ده و ما مصرف کننده ها مردم ده هستیم
هر کار دوست داره میکنه براش مهمم نیست
در حال حاضر محل زندگی ما بعد از 7 سال هنوز درست آنتن نمیده به خاطر همین نوسانات آنتن تمام گوشی هایی که داشتم مصرف باتریشون بشدت میره بالا

opticman
12-11-2010, 11:30
سلام
72 ساعت گذشتو هنوز قبضم اصلاح نشده امروز که قبض میان دوره گرفتم هنوز رقمش همون 165 تومن بود:bh:
فردا دوباره یه سر می رم امور مشترکین ببینم حرف حساب شون چیه؟
خبرتون می کنم تا فردا :ac:

ALFEX
15-11-2010, 19:19
فقط این رو می دونم که همراه اول سوتی زیاد می ده و جوابگو هم نیست ولی اپراتور های ایرانسل خیلی مرتب جواب مشترکان رو می دهند

opticman
16-11-2010, 12:16
سلام مجدد
دوباره رفتم امور مشترکین (بعد از گذشت یه هفته هنوز قبضم اصلاح نشده) یاروه جواب قانع کننده ای ندادو گفت باید منتظر بمونی اصلاح میشه مشکل خاصی نیست
تا بعد ...

opticman
22-11-2010, 21:30
با سلام خدمت همه دوستان عزیز

فقط خواستم خدمت تون عرض کنم که خدا رو شکر مشکل من حل شد و هزینه اینترنت روی قبض پایان دوره کاملا اصلاح شد :df:

opticman
25-11-2010, 12:13
تو این مدتی که من پیگیر این مشکلم بودم مسئول امور مشترکین مخابرات همش می گفت توی سیتم ما هزینه gprs شما فقط 10 هزار تومن ثبت شده حالا من نمی دونم چرا روی قبض میان دوره ای که شما گرفتی زده 165 هزار تومنه ؟

مگه دفاتر امور مشترکین سطح شهر و سایت همراه اول ( mci.ir ) از همون سرور و دیتایی که مخابرات استفاه می کنه ، استفاده نمی کنن ؟ دلیل این اختلاف چیه؟
جالب تر اینه که وقتی قبض پایان دوره اومد مبلغ اینترنت 7900 تومن بود یعنی حتی با اطلاعات خود مخابرات هم مغایرت داشت ( چون اونا می گفتن شده 10 تومن )

matink64
28-11-2010, 04:56
با سلام خدمت همه دوستان عزیز

فقط خواستم خدمت تون عرض کنم که خدا رو شکر مشکل من حل شد و هزینه اینترنت روی قبض پایان دوره کاملا اصلاح شد :df:

دوست عزیز خیلی خوشحالم که درست شد ولی اگه توی تایپیک اول دقت کرده بود من همون موقع بت گفتم که توی قبض پایان دوره این اصلاح می شه آخه منم دقیقا همین مشکل رو 3ماه پیش داشتم.
موفق باشید.:dw:

jazireh_sony
15-12-2010, 19:04
کاملا موافقم شدید من که یکی دو بار مشکل پیدا کردم و تا حالا با 09990 تماس گرفتم انگار یه مشت سیب زمینی که آیکیوشون در حد چغندره گذاشتند جای اپراتور اصلا یارو خبر نداره چی به چیه تازه یه یکبار خودم راهنمایشون کردم.
بنظر منم بهتره یه اعتباری ایرانسل بگیرید از اون استفاده کنید تازه 5شنبه و جمعه هم تو طرح یکماه رایگانه دکلاشم جدیدتره سرعتش بهتره
من با همراه اول حداکثر 35تا 40 kb/s دانلود کردم و با ایرانسل تا 50 هم رسید البته بستگی به منطقه داره. با ایرانسل توی یه شهر کوچیک نزدیک اصفهان 50 دانلود کردم و لی تو اصفهان با ایرانسل سرعت از 15 بالاتر نمی رفت.

موافقم بابا همراه اول مسخرت
تازه ايرانسل edege رو هم فعال كرده كه سرعتش بهتره