PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تا اطلاع ثانوی c5 نخرید!!!!

pc boy
16-11-2010, 10:54
خوب قضیه رو از اول میگم که همه دوستان خوب متوجه بشن!
چند وقت پیش یه پولی دستم اومد و قصد کردم حدود 150 تومن یه گوشی بخرم. یه X2 دست دوستم دیده بودم و خوشم اومده بود، ولی گفتم بزار اول با برو بچ خودمون هم مشورت کنم بعد بخرم.

اومدم و تو بخش مشاوره یه تاپیک زدم و از دوستان راهنمایی خواستم، دوستان C5 رو پیشنهاد کردن.
گفتن همه چی داره و فقط 180 تومنه!

ما رو بگی تو کف مونده بودیم که مگه میشه یه گوشی هم دوربین 3.2 داشته باشه، هم سیمبین داشته باشه، هم GPS داشته باشه، از همه مهمتر600 CPU داشته باشه آخرشم اینقدر ارزون باشه!!!

خلاصه اینکه به حرف رفقا دلم قرص نشد و رفتم gsmarena هم سر زدم و دیدم حرف دوستان
تایید میشه!
http://www.gsmarena.com/nokia_c5-3122.php

با کمال رضایتمندی رفتم و گوشی رو خریدم!
ولی چشمتون روز بد نبینه!!!
از فرداش مشکلات شروع شد!
برای دیدن برخی مشکلات میتونید به لینکای زیر مراجعه کنید:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=119720
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=1611560#post1611560

بدبختی هم اینجا بود که هر کاری میکردیم معلوم نمیشد که مشکل از کجاست، با هر کی هم که حرف میزدم یه نظری میداد.
خلاصه همه جور را حل نرم افزاری رو تست کردم که شاید مشکل حل بشه و دیگه نیازی به کار سخت افزاری روی گوشی نباشه، تا آخرین بار که زیر فلش با کابل FBUS گوشی خاموش شد و دیگه روشن نشد که نشد.

دیگه چاره ای نداشتم جز اینکه بدم تعمیر سخت افزاری تا شاید زنده بشه!:ak:
فرستادمش تعمیر و بعد از 2 روز درست شد، وقتی علت خرابی رو از دوستم که تعمیر کار بود جویا شدم گفتم مشکل از CPU بود!
همونجا یهو یادم اومد که اولین باری که X-plore نصب کردم تو بخش مشخصات تلفن دیدم که سرعت CPU رو 192 نوشته بود، ولی من با خودم گفتم حتما نرم افزار اشتباه میکنه.

اینجا بود که شصتم خبر دار شد که نوکیای پدر سوخته :ea:عجب عنایتی به ما کرده!!!:dy:
این نوکیای فلان فلان شده یا دروغ میگه که این گوشی دارای CPU600 هست و یا اینکه به قول دوست تعمیر کارم CPU های اور کلاک شده روی گوشی ها میزاره که این جوری کم میارن!
الان هم با اینکه گوشیم رو تعمیر سخت افزاری کردم اگه بهش فشار بیاد، مثلا اگر تو جیب شلوارم بزارم از حال میره!!:dg:

خلاصه اینکه این مطلب رو نوشتم که یه وقت شما هم مثل من با طناب پوسیده نوکیا تو چاه نرین!!!
موفق باشید

DarKnight
16-11-2010, 11:47
از مشکلاتی که برای گوشیتون پیش اومده متاسفم ...

اگر درست یادم باشه ... در تاپیکی که برای مشاوره ایجاد کرده بودید بنده هم در کنار دوستان دیگه این گوشی رو پیشنهاد کردم ...

دلیلش هم این بود که یکی از آشنایان بسیار نزدیک من این گوشی رو داره و خودم از نزدیک با این گوشی کار کردم و بعد از چند ماه استفاده مشکلی هم نداره ... البته من گوشی رو با گارانتی اصلی برای ایشون گرفته بودم ...

هیچ وقت هم گوشی رو هک نکردم و از Firmware کوک شده استفاده نکردم و برنامه ها رو با ساین نصب میکنم ...

کلا اعتقادی به هک و Firmware کوک شده ندارم که صد البته نظر کاملا شخصی هست ...

یکبار هم برای Update با Phoniex گوشی رو فلش کردم .

ولی اطلاعاتم در حدی نیست که اظهار نظر کنم که آیا کوک نا مناسب میتونه به سخت افزار آسیب بزنه یا خیر ... و آیا برنامه X-plore اطلاعات رو درست نشون میده یا نه .

در هر صورت احتمال ایراد سخت افزاری گوشی یا هر وسیله الکترونیکی دیگه از بدو ساخت وجود داره ... و مختص یک برند و یک مدل گوشی هم نیست ... کافی سری به انجمنهای دیگه سایت بزنید تا مشکلات مختلف گوشیهای دیگه رو با چندین برابر این قیمت که غالبا از کیفیت پائین ساخت هست ببنید .

امیدوارم گوشیتون بعد از این دیگه مشکلی نداشته باشه و بخوبی براتون کار کنه .

BehrouzKhan
16-11-2010, 14:20
دوست عزیز من هم از اشکالاتی که برای شما بوجود اومده متاسفم
من هم این گوشی رو به خیلی ها توصیه کردم
واقعا گوشی عالی هست اما
اما بعضی از این همکارها از جنس های مورد دار خرید می کنند برای سود بیشتر
من تعمیرگاه دارم تو این دو سه ماه چند تا همین چوری که سر شما اومده رو پیشمون آوردند
گویا این گوشی چند نوع داره
داشتم گوشی که همکار هنوز نفروخته و همچین ایرادهایی داشته
در هر صورت گندکاری از یه جایی دیگه است و نه شرکت نوکیا

SAJJAD
16-11-2010, 18:15
دوست من حرف های دو تا دوست قبل رو 100 % تایید می کنم

جدیدا کیفیت ساخت گوشی های نوکیا واقعا اومده پایین مخصوصا گوشی های جاوا و سری 40 و گوشی های سیمبیان ارزون

بنده همین دیروز مغازه دوستم ( تعمیراتی موبایل که خیلی هم حرفه ای کار می کنه و توی شهر معروفه ) بودم

مشتری گوشی 2700 آک آورد فقط برای فارسی سازی !

گوشی رفت زیر فلش و در کمال حیرت خاموش شد !!!!!!!!

از دیروزه دوستم داره روش کار می کنه اما روشن نشده !!!

به قول خودش این صدمین گوشی 2700 بود که واسه فارسی سازی فلش میزده .

متاسفانه الان آش نخورده و دهن سوخته شده و باید خسارت گوشی رو بده !

بیچاره اونم مقصر نیست ولی شما اگه جای صاحب گوشی بودید این مورد رو قبول می کردید که گوشی خود به خود اینجوری شده ؟؟؟!!!

بدون شک هیچ کسی قبول نمی کنه .

دوست من اگه خواستید بازم گوشی اروزن بخرید من گوشی های e52 و n79 رو بهتون توصیه می کنم که کامل امتحان خودشونو پس دادن

مخصوصا گوشی e52 که cpu 600 واقعی داره .

ان شاالله که این مشکلات دیگه براتون پیش نیاد

در کل الان به نظر بنده خرید گوشی مخصوصا گوشی های ارزون کاملا شانسی هست و هیچ ربطی به گارانتی و .. نداره

pc boy
17-11-2010, 18:40
از مشکلاتی که برای گوشیتون پیش اومده متاسفم ...

اگر درست یادم باشه ... در تاپیکی که برای مشاوره ایجاد کرده بودید بنده هم در کنار دوستان دیگه این گوشی رو پیشنهاد کردم ...

دلیلش هم این بود که یکی از آشنایان بسیار نزدیک من این گوشی رو داره و خودم از نزدیک با این گوشی کار کردم و بعد از چند ماه استفاده مشکلی هم نداره ... البته من گوشی رو با گارانتی اصلی برای ایشون گرفته بودم ...

هیچ وقت هم گوشی رو هک نکردم و از Firmware کوک شده استفاده نکردم و برنامه ها رو با ساین نصب میکنم ...

کلا اعتقادی به هک و Firmware کوک شده ندارم که صد البته نظر کاملا شخصی هست ...

یکبار هم برای Update با Phoniex گوشی رو فلش کردم .

ولی اطلاعاتم در حدی نیست که اظهار نظر کنم که آیا کوک نا مناسب میتونه به سخت افزار آسیب بزنه یا خیر ... و آیا برنامه X-plore اطلاعات رو درست نشون میده یا نه .

در هر صورت احتمال ایراد سخت افزاری گوشی یا هر وسیله الکترونیکی دیگه از بدو ساخت وجود داره ... و مختص یک برند و یک مدل گوشی هم نیست ... کافی سری به انجمنهای دیگه سایت بزنید تا مشکلات مختلف گوشیهای دیگه رو با چندین برابر این قیمت که غالبا از کیفیت پائین ساخت هست ببنید .

امیدوارم گوشیتون بعد از این دیگه مشکلی نداشته باشه و بخوبی براتون کار کنه .

ممنونم شهرام جان، بله شما هم از دوستانی بودید که این گوشی رو پیشنهاد دادید!
که البته قطعا به من لطف داشتید و من هم از شما متشکرم.

ولی شما گوشی اون فامیلتون رو با x-plore تست کردید ببینید سرعت cpu رو چند مینویسه؟
یا اینکه ازشون پرسیدین با همه این مراعاتی که در حق گوشی کردن این گوشی روزی چند بار کرش میده و ریست میشه؟

من از چند نفر دیگه هم که این گوشی رو دارن پرسیدم میگن که این گوشی زیاد ریست میشه، با اینکه اصلا از هک و فلش و این چیزا سر در نمیارن!
در مورد مشکل گوشی از بدو ساخت هم در صورتی که یه گوشی این جوری باشه حرف شما درسته دوست عزیز ولی وقتی همه گوشی ها سرعت cpu 600 ندارن به نظر میاد مشکل از جای دیگه ای باشه!
در مورد کیفیت ساخت هم کاملا باهات موافقم شهرام عزیز!

دوست عزیز من هم از اشکالاتی که برای شما بوجود اومده متاسفم
من هم این گوشی رو به خیلی ها توصیه کردم
واقعا گوشی عالی هست اما
اما بعضی از این همکارها از جنس های مورد دار خرید می کنند برای سود بیشتر
من تعمیرگاه دارم تو این دو سه ماه چند تا همین چوری که سر شما اومده رو پیشمون آوردند
گویا این گوشی چند نوع داره
داشتم گوشی که همکار هنوز نفروخته و همچین ایرادهایی داشته
در هر صورت گندکاری از یه جایی دیگه است و نه شرکت نوکیا
منظورتون رو متوجه نمیشم دوست عزیز، یعنی شما گوشی c5 که cpu 600 داشته باشه تا حالا دیدین؟ با چه نرم افزاری cpu رو تست کردین؟
اگر اینطور که میفرمایید بعضی از همکارها از جنس های مورد دار خرید میکنن، باید بعضی از گوشی ها غیر مورد دار و بی اشکال باشن دیگه درسته؟ ولی ما که همچین چیزی ندیدم!!!
ممنون از شما دوست عزیز

دوست من حرف های دو تا دوست قبل رو 100 % تایید می کنم

جدیدا کیفیت ساخت گوشی های نوکیا واقعا اومده پایین مخصوصا گوشی های جاوا و سری 40 و گوشی های سیمبیان ارزون

بنده همین دیروز مغازه دوستم ( تعمیراتی موبایل که خیلی هم حرفه ای کار می کنه و توی شهر معروفه ) بودم

مشتری گوشی 2700 آک آورد فقط برای فارسی سازی !

گوشی رفت زیر فلش و در کمال حیرت خاموش شد !!!!!!!!

از دیروزه دوستم داره روش کار می کنه اما روشن نشده !!!

به قول خودش این صدمین گوشی 2700 بود که واسه فارسی سازی فلش میزده .

متاسفانه الان آش نخورده و دهن سوخته شده و باید خسارت گوشی رو بده !

بیچاره اونم مقصر نیست ولی شما اگه جای صاحب گوشی بودید این مورد رو قبول می کردید که گوشی خود به خود اینجوری شده ؟؟؟!!!

بدون شک هیچ کسی قبول نمی کنه .

دوست من اگه خواستید بازم گوشی اروزن بخرید من گوشی های e52 و n79 رو بهتون توصیه می کنم که کامل امتحان خودشونو پس دادن

مخصوصا گوشی e52 که cpu 600 واقعی داره .

ان شاالله که این مشکلات دیگه براتون پیش نیاد

در کل الان به نظر بنده خرید گوشی مخصوصا گوشی های ارزون کاملا شانسی هست و هیچ ربطی به گارانتی و .. نداره

ممنونم ازت دوست عزیزم، در مورد کیفیت ساخت کاملا باهات موافقم.
در مورد اون 2700 و کلا گوشی های ارزونی که با فلش فارسی به رحمت خدا میرن من هم یه چیزایی شنیده بودم و پیش دوستم که کارش کلا نرم افزاره رفتم و باهاش صحبت کردم! اون به من گفت که این گوشی ها با فلش فارسی به این روز میافتن و اگر به فلش انگلیسی اروپا برگردونین مشکل حل میشه!!!! یه مورد نرم افزاری میتونه باشه، گفتم که شاید مشکل حل بشه!
قیمت e52 چنده دوست عزیز؟

عماد ورمه زیار
18-11-2010, 01:06
c7 چی بگیرم مشکل چیزی نداره

Varshabi
18-11-2010, 10:45
سلام.من هم ‏ای 52‏ ‏دارم.‏ ‏با ‏اکسپلور ‏چک ‏کردم ‏192‏ ‏نشون ‏داد .‏ ‏به ‏هک و کوک ‏هم اعتقادی ندارم.‏ ‏از ‏گوشی ‏هم ‏بسیار ‏راضی ‏هستم ‏حدود 250‏ ‏قیمت ‏داره.
پست ارسال شده توسط موبايل

SAJJAD
20-11-2010, 09:31
به من گفت که این گوشی ها با فلش فارسی به این روز میافتن و اگر به فلش انگلیسی اروپا برگردونین مشکل حل میشه!!!! یه مورد نرم افزاری میتونه باشه، گفتم که شاید مشکل حل بشه!

ممنون دوست عزیز اما الان متاسفانه گوشی خاموش شده و فلش هم نمیگیره حتی در حالت خاموشی !

دوستمم خسارت گوشی رو داد :ac::ac:

قیمت e52 چنده دوست عزیز؟

والا قیمت دقیق ندارم اما فکر می کنم حدودای 250 تا 260 باشه

اما گوشی فوق العاده ای هست

mrmostafa
26-11-2010, 01:55
من که یه c5 خریدیم تقریبا 2 ماه پیش 2 دفعه هم خورده زمین هیچ مشکلی هم نداره و همه چیش مثل ساعت کار میکنه. بعضی دوستان تا یه گوشی میخرن مشکل دار میشه همه گوشی ها رو عیب دار میکنن. اگه مشکل داشته باشه باید برای همه یکسان پیش بیاد.
موق باشید

matink64
26-11-2010, 03:12
دوستان من قبلا هم توی تایپیک های دیگه گفته بودم متاسفانه کیفیت ساخت گوشی های نوکیا روز به روز داره پایین تر میاد نمونه اش خودم یه X6 از نوع 16 گیگش خریدم بعد از یک هفته یکی از بانداش شروع به خرخر کردن کرد بعد که پرس و جو کردم فهمیدم این مدل گوشی ها دو تا عیب عمده دارند که شانسیه یکیش اینه که ال سی دی شون تراز نیست یعنی از طرف راست فاصله بیشتری تا بدنه داره و این مورد در خیلی از x6 ها دیده شده و عیب بعدیش اینه که یکی از بانداش (معمولا بالایی) خرخر می کنه که این خرخر حتی توی آکبندای با گارانتی اصلی هم دیده شده. من گوشی رو بدون گارانتی 1 ماه پیش خریدم 350 تومان . البته گوشی های کاملا سالم هم وجود دارند ولی ظاهرا هر چی نو تو بازاره در حال حاضر مشکل داره.
نکته دیگه ای که من متوجه شدم اینه که این گوشی باتری بک آپ نداره یعنی وقتی باتری گوشی رو خارج می کنی تنظیمات زبان و تم و رینگ تون و... صفر میشه این دیگه واقعا نوبر بود چون فکر کنم فقط 1200 باتری بک آپ نداره که اونم 40 تومانه نه 350 تومان.:dm:

smnzzkhn
26-11-2010, 03:36
مشکل از گوشی شماست و اون هم باگ اکسپلور هستش که سی پی یو رو درست نشون نمیده حالا ممکنه مثل ایراد ال سی دی نوکیا این ایراد فراگیر باشه ولی دلیل بر دروغ گویی نوکیا نیست و تمام سی پی یو ها اسم دارن و کلاک مشخص و.....

babak7610
26-11-2010, 08:40
دوستان من قبلا هم توی تایپیک های دیگه گفته بودم متاسفانه کیفیت ساخت گوشی های نوکیا روز به روز داره پایین تر میاد نمونه اش خودم یه X6 از نوع 16 گیگش خریدم بعد از یک هفته یکی از بانداش شروع به خرخر کردن کرد بعد که پرس و جو کردم فهمیدم این مدل گوشی ها دو تا عیب عمده دارند که شانسیه یکیش اینه که ال سی دی شون تراز نیست یعنی از طرف راست فاصله بیشتری تا بدنه داره و این مورد در خیلی از x6 ها دیده شده و عیب بعدیش اینه که یکی از بانداش (معمولا بالایی) خرخر می کنه که این خرخر حتی توی آکبندای با گارانتی اصلی هم دیده شده. من گوشی رو بدون گارانتی 1 ماه پیش خریدم 350 تومان . البته گوشی های کاملا سالم هم وجود دارند ولی ظاهرا هر چی نو تو بازاره در حال حاضر مشکل داره.
نکته دیگه ای که من متوجه شدم اینه که این گوشی باتری بک آپ نداره یعنی وقتی باتری گوشی رو خارج می کنی تنظیمات زبان و تم و رینگ تون و... صفر میشه این دیگه واقعا نوبر بود چون فکر کنم فقط 1200 باتری بک آپ نداره که اونم 40 تومانه نه 350 تومان.:dm:

سلام...دوست عزیز من پارسال x6 16g با گارانتی اصلی خریدم و هنوزم دارم...ضمنا اکثر مشکلاتی رو که ذکر کردید ندارم....البته لازم به ذکره که اگر باطری گوشی رو دربیارید فقط ساعت و تاریخ صفر میشه..اما تم و زنگ جزو محالاته که تغییر کنه و نمیدونم چجوری شما همچین مشکلی رو دارید...!در مورد بلندگو هم به جرات میگم بهترین و با کیفیت ترین پخش تو گوشیهای نوکیا مربوط به این مدله...به هر حال سالها تجربه شخصیم نشون داده که هر وقت گوشی رو با گارنتی اصلی (هر چند گارانتی تو ایران مسخرس و معنا نداره..!!) خیالم از همه چیز از جمله لوازم جانبی و گوشی راحت بوده و تا حالا مشکلی نداشتم....موفق باشید...

ali..h
26-11-2010, 09:37
تا چند سال پیش با 300تومن هم نمیشد صاحب یه گوشی نوکیا خوب و مدل بالا شد نمونش n73 ولی الان 200تومن میدی و یه گوشی همه فن حریف صاحب میشی!!! دلیلشم اینه نوکیا اومده کیفیت را اورده پایین و وقتی کیفیت بیاد پاین متقابلا قیمت هم میاد پایین.
اگه دقت کرده باشین گوشی های چند سال قبل توی بد ترین شرایط هم قابلیت تعمیر داشتن و بعد از تعمیر میشدن مثل روز اول اما حالا گوشی نو میخری و مشکل داره و اصلا قابل تعمیر نیست!
من خودم 3سال پیش یه n82خریدم 500تومن که 3بار افتد تو اب و یه بارش 40دقیقه روشن تو اب بود! بعدش که از توی اب درش اوردم فقط باطری را از توش در اوردم و یه سشوار گرفتم توش و بعد از چند ساعت باطری را گذاشتم توش و روشنش کردم که مثل مرد اومد بالا و هیچ مشکلی هم نداشت و 1سال هم دستم کار کرد و بعد فروختمش.
اما حالا یه گوشی با امکانات n82 را میخری 200تومن خب البته باید یه جای کار بلنگه و این ارزونی یه دلیلی داشته باشه.
یکی از دوستام که تعمیر کار موبایل هستش میگفت گوشیای نوکیا تو این 1سال هخیر تقریبا 1بار مصرف شدن و تو بیشتر شرایط و مشکلات جدی قابل تعمیر نیستن....
دلیل دیگش هم اینه که تاجرای محترم و عزیز ایرانی میرن از چین جس درجه 1000 نوکیا را میخرن میارن ایران که بیشتر سود کنن و به فکر مردم بدبخت نیستن.

babak7610
26-11-2010, 10:12
تا چند سال پیش با 300تومن هم نمیشد صاحب یه گوشی نوکیا خوب و مدل بالا شد نمونش n73 ولی الان 200تومن میدی و یه گوشی همه فن حریف صاحب میشی!!! دلیلشم اینه نوکیا اومده کیفیت را اورده پایین و وقتی کیفیت بیاد پاین متقابلا قیمت هم میاد پایین.
اگه دقت کرده باشین گوشی های چند سال قبل توی بد ترین شرایط هم قابلیت تعمیر داشتن و بعد از تعمیر میشدن مثل روز اول اما حالا گوشی نو میخری و مشکل داره و اصلا قابل تعمیر نیست!
من خودم 3سال پیش یه n82خریدم 500تومن که 3بار افتد تو اب و یه بارش 40دقیقه روشن تو اب بود! بعدش که از توی اب درش اوردم فقط باطری را از توش در اوردم و یه سشوار گرفتم توش و بعد از چند ساعت باطری را گذاشتم توش و روشنش کردم که مثل مرد اومد بالا و هیچ مشکلی هم نداشت و 1سال هم دستم کار کرد و بعد فروختمش.
اما حالا یه گوشی با امکانات n82 را میخری 200تومن خب البته باید یه جای کار بلنگه و این ارزونی یه دلیلی داشته باشه.
یکی از دوستام که تعمیر کار موبایل هستش میگفت گوشیای نوکیا تو این 1سال هخیر تقریبا 1بار مصرف شدن و تو بیشتر شرایط و مشکلات جدی قابل تعمیر نیستن....
دلیل دیگش هم اینه که تاجرای محترم و عزیز ایرانی میرن از چین جس درجه 1000 نوکیا را میخرن میارن ایران که بیشتر سود کنن و به فکر مردم بدبخت نیستن.

عزیز جان محض اطلاع شما عرض کنم که حدود 90 درصد گوشیهای ورودی به ایران از کشورهای عربی به خصوص دبی وارد میشه و هیچ تاجری بلند نمیشه بره چین که گوشی نوکیا بیاره و اگرم بره اجناس آشغال تر و پرسودتری وجود داره که صددر صد اونا رو وارد میکنه...! ضمنا بنده خودم مدتی دبی بودم اونجا هم تمام گوشیهای نوکیا مونتاژ چینیه..!! چون حدود 2 ساله که بر اساس سیاست نوکیا تمام محصولات مونتاژ چین خود رو به آسیا و علی الخصوص خاورمیانه صادر میکنه و محصولات درجه 1 میره برا اروپا...!! نمونه بارزش رو میتونید تو سایت جی اس ام آرنا(یه سایت معروف اروپایی) مشاهده کنید ... اگر کمی باهوش وتیزبین باشید میبینید اکثر (نه همه)عکسهای مدلهای نوکیا وقتی گذاشته میشه وقتی لیبل پشت گوشی رو نشون میده اکثرا ساخت فنلانده...!!

omidsys
26-11-2010, 10:22
در مورد cpu با x-plore با دوستمون موفق نیستم.
کلا x-plore نمیتونه درسی سرعت cpu رو محاسبه کنه
من با x-plore cpu ویواز پرو رو نگاه کردم نوشته بود 206!!!

matink64
28-11-2010, 04:34
سلام...دوست عزیز من پارسال x6 16g با گارانتی اصلی خریدم و هنوزم دارم...ضمنا اکثر مشکلاتی رو که ذکر کردید ندارم....البته لازم به ذکره که اگر باطری گوشی رو دربیارید فقط ساعت و تاریخ صفر میشه..اما تم و زنگ جزو محالاته که تغییر کنه و نمیدونم چجوری شما همچین مشکلی رو دارید...!در مورد بلندگو هم به جرات میگم بهترین و با کیفیت ترین پخش تو گوشیهای نوکیا مربوط به این مدله...به هر حال سالها تجربه شخصیم نشون داده که هر وقت گوشی رو با گارنتی اصلی (هر چند گارانتی تو ایران مسخرس و معنا نداره..!!) خیالم از همه چیز از جمله لوازم جانبی و گوشی راحت بوده و تا حالا مشکلی نداشتم....موفق باشید...

دوست عزیز من این گوشی رو نو خریده بودم و در ضمن نمونه های با گارانتی پارسه (اگه اشتباه نکنم یا یه همچین چیزی) و حتی شرکت های معتبر رو هم دیدم که همین وضع رو داشتند . در مورد صفر شدن زبان و کلا تنظیمات هم شاید زبان پیش فرض گوشی شما همونیه که دارید استفاده می کنید برای همینم متوجه نمی شید مال من پیشفرضش عربی بود وقتی باتری رو در میاوردم باید دوباره زبانشو تغییر می دادم این بخاطر نداشتن باتری بکاپه و این رو هم از یک تعمییرکار مجرب پرسیدم در ضمن اگر گوشی رو باز کنید نوارهای فلزی دو طرف ال سی دی دفورمه می شند و دیگه مثل اولش نمی شند اینم ایراد دیگه این گوشی بود که تعمییرکار خیلی ازش می نالید. در مورد بقیه مشکلاتم که گفتم همه وجود داشتند. حالا نمی دونم شاید شما خیلی خوش شانسید البته بگم که گوشی های مجاری معمولا مشکلات کمتری رو دارند وی به دلیل نداشتن باتری بک آپ اونا هم مشکل صفر شدن زبان و تم و... رودارند.:sorry:

samsung best
28-11-2010, 06:15
عجیبه که مردم با اینکه کیفیت بسیار بد نوکیا رو میبینن بازم فریب میخورن و میخرن..عجیب نیست؟
والا به خدا اگه من دروغ میگم چرا تو دلاتون دنبال ناراحتیهایی که از دست دروغای این شرکت کشیدین نمیگردین؟خوب منم حرفی که میزنمو با مدرک میگم
مثلا اگه صفحه نمایش n97 یا موبیلای دیگه amoled 16m هست پس صفحه نمایش amoled 16 سامسونگ مثلا omnia hd یا jet که در همون سال ارائه شدن چند رنگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خوب اون دوستی که میگه فنلاند هست گوشیهای اروپا یعنی انقدر برای مردمش و خودش احترام قائل نیست که همچین شرکتی که بهش توهین میکنه رو بازم طرفداری میکنه...
مثال میزنم که اگه جواب خواستین بدین باید با مدرک مثل من بدین اونایی که هنوزم چشماشون خوابه
مثال : شرکت نوکیا به قول شما میاد گوشیهای کم کیفیت رو از چین به ایران میاره یا اصلا از هر جای دیگه (که اصلا در هیچ جای دنیا فنلاند نداریم خودتونو علاف نکنین و فقط مجارستان و چین داره طبق عکسی که از gsmarena ضمیمه کردم) ولی مثلا سامسونگ میاد گوشیه کره وارد میکنه که فقط در گوشیهای ارزون مثلا زیر 80000 چین هست ولی با کیفیت و جالبه که باطری های مثلا jet یا galaxy یا star و غیره ... ژاپن و کره و چین اونم با کیفیت بالا هستن

pc boy
28-11-2010, 06:17
در مورد cpu با x-plore با دوستمون موفق نیستم.
کلا x-plore نمیتونه درسی سرعت cpu رو محاسبه کنه
من با x-plore cpu ویواز پرو رو نگاه کردم نوشته بود 206!!!

مشکل از گوشی شماست و اون هم باگ اکسپلور هستش که سی پی یو رو درست نشون نمیده حالا ممکنه مثل ایراد ال سی دی نوکیا این ایراد فراگیر باشه ولی دلیل بر دروغ گویی نوکیا نیست و تمام سی پی یو ها اسم دارن و کلاک مشخص و.....

سلام دوستان
باید بگم که من قبلا n86 داشتم و سرعت cpu اون رو توی اکسپلور نگاه کردم که دقیقا 484 مینوشت پس نمیشه گفت که مشکل از باگ اکسپلور هست!!!
البته قبول دارم که هر نرم افزاری ممکنه باگ داشته باشه برای همین با نرم افزار های دیگه هم سرعت cpu گوشی c5 رو چک کردم که جواب همون 192 بود مثل swiss manager و system king.

در ضمن خدمت دوستان عرض کردم که توی تعمیر گاه چند تا گوشی c5 دیگه دیدم که به همین مشکل بر خورده بودن که نشون میده این مشکل فراگیری هست، اون دوستی که گفته بودن من این گوشی رو دارم و هیچ مشکلی باهاش ندارم واقعا براشون خوشحالم.
در حال حاضر در حال مکالمه با نوکیا هستم، چونکه از وقتی مشکل n8 در خط تولید خبرش پخش شده احتمال دادم که این گوشی هم از خط تولید مشکل داشته باشه که من شروع به مکالمه با نوکیای خاور میانه کردم بلکه بتونم راه حل رو پیدا کنم!
خبرش رو اعلام میکنم

در مورد گوشی های تولیدی نوکیا هم تا اونجایی که من میدونم به نقل از امیر عزیز(a.m.2) که تو این زمینه تخصص دارن، گوشی های نوکیا از سال 2008 به بعد همگی در چین تولید میشن و دیگه تولیدی توی کشور دیگه ای نداره!

saeedblack
01-02-2011, 00:47

saeedblack
01-02-2011, 00:58
دوستان من هم که ‏٧٨‏ دارم سرعت سی پی یو رو تو ده تا نرم افزار چک می کردم و همین ‏١٩٢‏ رو جواب می گرفتم اما تو برنامه نت اینفو این مقدار شده بود ‏٣٨٤
یکی از دوستان میگفت که این پردازنده های ای ار ام که نوکیا استفاده میکنه یک هسته ی مجازی دیگه هم داره که توان پردازنده رو دوبل میکنه ونرم افزار ها از نشون دادن سرعت واقعی این نوع پردازنده ها عاجز میشن وفقط نیمی از توان واقعی پردازنده رو نشون میدن

H@BIB
01-02-2011, 01:18
با سلام
من هم cpu چند گوشیرو با برنامه swiss manager تست کردم c5: 192 ، 5800:192 ، n97:420 و با کمال تعجب c7 نوکیا 192 بود ، والا ما که سر در نیاوردیم مشکل از کجای کاره یه جا مینویسن c7 سی پی یوش 680 ولی تو این برنامه نوشته 192 به نظرم اگه مشکل از برنامه بود که n97 رو دقیق نشون نمیداد! ، فکر کنم دوستمون درست میگفت شاید نوکیا ریگی تو کفشش است!!!

1000000000
05-02-2011, 23:56
خوب قضیه رو از اول میگم که همه دوستان خوب متوجه بشن!
چند وقت پیش یه پولی دستم اومد و قصد کردم حدود 150 تومن یه گوشی بخرم. یه x2 دست دوستم دیده بودم و خوشم اومده بود، ولی گفتم بزار اول با برو بچ خودمون هم مشورت کنم بعد بخرم.

اومدم و تو بخش مشاوره یه تاپیک زدم و از دوستان راهنمایی خواستم، دوستان c5 رو پیشنهاد کردن.
گفتن همه چی داره و فقط 180 تومنه!

ما رو بگی تو کف مونده بودیم که مگه میشه یه گوشی هم دوربین 3.2 داشته باشه، هم سیمبین داشته باشه، هم gps داشته باشه، از همه مهمتر600 cpu داشته باشه آخرشم اینقدر ارزون باشه!!!

خلاصه اینکه به حرف رفقا دلم قرص نشد و رفتم gsmarena هم سر زدم و دیدم حرف دوستان
تایید میشه!
http://www.gsmarena.com/nokia_c5-3122.php

با کمال رضایتمندی رفتم و گوشی رو خریدم!
ولی چشمتون روز بد نبینه!!!
از فرداش مشکلات شروع شد!
برای دیدن برخی مشکلات میتونید به لینکای زیر مراجعه کنید:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=119720
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=1611560#post1611560

بدبختی هم اینجا بود که هر کاری میکردیم معلوم نمیشد که مشکل از کجاست، با هر کی هم که حرف میزدم یه نظری میداد.
خلاصه همه جور را حل نرم افزاری رو تست کردم که شاید مشکل حل بشه و دیگه نیازی به کار سخت افزاری روی گوشی نباشه، تا آخرین بار که زیر فلش با کابل fbus گوشی خاموش شد و دیگه روشن نشد که نشد.

دیگه چاره ای نداشتم جز اینکه بدم تعمیر سخت افزاری تا شاید زنده بشه!:ak:
فرستادمش تعمیر و بعد از 2 روز درست شد، وقتی علت خرابی رو از دوستم که تعمیر کار بود جویا شدم گفتم مشکل از cpu بود!
همونجا یهو یادم اومد که اولین باری که x-plore نصب کردم تو بخش مشخصات تلفن دیدم که سرعت cpu رو 192 نوشته بود، ولی من با خودم گفتم حتما نرم افزار اشتباه میکنه.

اینجا بود که شصتم خبر دار شد که نوکیای پدر سوخته :ea:عجب عنایتی به ما کرده!!!:dy:
این نوکیای فلان فلان شده یا دروغ میگه که این گوشی دارای cpu600 هست و یا اینکه به قول دوست تعمیر کارم cpu های اور کلاک شده روی گوشی ها میزاره که این جوری کم میارن!
الان هم با اینکه گوشیم رو تعمیر سخت افزاری کردم اگه بهش فشار بیاد، مثلا اگر تو جیب شلوارم بزارم از حال میره!!:dg:

خلاصه اینکه این مطلب رو نوشتم که یه وقت شما هم مثل من با طناب پوسیده نوکیا تو چاه نرین!!!
موفق باشید

اگه میشه دقیقا بگین مشکل گوشی سما چطور برطرف شده؟
و چقدر هزینه کرده اید؟
چون دقیقا منم با این مشکل مواجه شدم

1000000000
05-02-2011, 23:57
من یه ماه پیش یه c5 خریدم
ازاون موقع تا الان یه روز مداوم کار نکرده
همش هنگ میکنه دیگه ام روشن نمیشه که باید فلشش کنی
الان که دیگه حتی یه ساعت هم کار نمیکنه
میخواستم بفهمم آیا این مشکل نرم افزاریه؟؟؟؟؟؟؟
1000000000
06-02-2011, 19:04
کسی نیست جواب ما رو بده

NIHILmS
06-02-2011, 22:53
بنده هم این گوشی رو به همکارم پیشنهاد دادم خرید اما اونم خیلی باهاش مشکل داره..مشکلاتی که داشت و بعداز فلش به ورژن جدید یکسریاش حل شد یکسری هم همچنان پابرجاست:

1- خود به خود سایلنت میشه و حتما باید یکبار خاموش و روشن بشه
2- با اینکه Delivery Report روشنه و پیام های دلیور شده رو گزارش میده، اما تو قسمت Delivery Report تو قسمت مسیج، هیچی ثبت نمیشه!
3- GPS بسیار بسیار ضعیفه

siavash4
02-03-2011, 18:37
منم وقتی با برنامه xplor و phonet info چک کردم دیدم زده 192 ولی وقتی phonet info v2.9.0 رونصب کردم زده 600
گوشی خوبیه فقط یک سوال
مانیتور گوشی زیرش موج میندازه شما هم این مشکلو دارین ؟

moslem2007
02-03-2011, 18:53
من این گوشیو 1ماه قبل واسه مامانم خریدم . هکش هم کردم . هرچی نرم افزار هم نصب میکنم مثل کره جواب میده ! و تا حالا نه هنگ کرده و نه چیزه دیگه
راستی لیبل گوشی رو نگاه کردم دیدم زده : ساخت کره ! واقعا کیفیت ساختش عالیه ولی فقط ال سی دیش یکم تو ذوق آدم میزنه ! یکم زاویه دار که نگاه کنی تصویر نگاتیو میشه !!! فقط همین !!! بقیه چیزهاش عالیه:dw:

NIHILmS
02-03-2011, 20:01
من این گوشیو 1ماه قبل واسه مامانم خریدم . هکش هم کردم . هرچی نرم افزار هم نصب میکنم مثل کره جواب میده ! و تا حالا نه هنگ کرده و نه چیزه دیگه
راستی لیبل گوشی رو نگاه کردم دیدم زده : ساخت کره ! واقعا کیفیت ساختش عالیه ولی فقط ال سی دیش یکم تو ذوق آدم میزنه ! یکم زاویه دار که نگاه کنی تصویر نگاتیو میشه !!! فقط همین !!! بقیه چیزهاش عالیه:dw:

این گوشی فقط ساخت چین و مجارستان داره...گوشیه شما هم لیبله

siavash4
02-03-2011, 23:40
این گوشی فقط ساخت چین و مجارستان داره...گوشیه شما هم لیبله
این گوشی اصلش ماله کره است اگه زده مجارستان لیبل،چینیشم من ندیدم

NIHILmS
03-03-2011, 11:44

مطمئنید؟! بعید می دونم اما می تونید عکس لیبل رو بذارید تا براتون تشریح کنم

اژدری
03-03-2011, 13:19
داداش pc boy متاسفم
من همونیم که واسه خرید n86 بهت زنگ زدم و راهنماییم کردی.
اون مو قعه تو هم n86 داشتی.
من بعد از n86 یک c7 خریدم که متاسفانه متاسفانه بعد از 2 هفته از خرید گوشی هنگ کردو و خاموش شد !! الان 4 ماه میگذره که این گوشی 100 بار فلش شده و الان توی تهران بخش تعمیرات گارانتی نوکیا است که هنوز درست نشده و مشکلش سخت افزاریه .
حیف 420 تومن پول !!!
بعد ...
3 هفته پیش یک c5 خریدم که خوشبختانه تا حالا هیچ مشکلی نداشته و امیدوارم که گوشی شما هم درست بشه.
واین آخرین گوشی از برند نوکیا است که می خرم.
نوکیا واقعا آشغال شده.

s_g900
03-03-2011, 15:02
فقط میتونم بگم که نوکیا نخرید !

NIHILmS
03-03-2011, 16:17

کاملا درسته..امروز محض کنجکاوی رفتم یدونه رو از نزدیک دیدم...ساخت کره بود و لیبل اصلی
اما چینیشم هست...با این اوصاف فعلا ساخت 3 کشورش موجوده

NIHILmS
14-03-2011, 16:15
من یه مشکل دیگه تو این گوشی دیدم..البته معلوم نیست فقط این اینطوریه یا مال همه همینه
جهت حرکت مکان نما تو قسمت مسیج و موقع تایپ پیام فارسی برعکس عمل میکنه ! یعنی زمانی که جهت سمت چپ جوی استیک (Navigation) رو میزنم، مکان نما میره سمت راست و بالاعکس!

prd
29-03-2011, 16:15
سلام
آقا بخریم یا نه؟
هنگ میکنه ؟ مشکل داره ؟
مرسی

NIHILmS
30-03-2011, 11:17
کلا یه کوچولو گیج میزنه

msarv
01-04-2011, 10:33
سلام
منم این مدل گوشی رو (c5) رو 7 فروردین خریدم چند تا مشکل داره یکی اینکه وقتی پس زمینه رو عکس تیره میذارم تصویر موج دار میشه دوم اینکه وقتی یه sms متنش زیاد باشه وقتی یک دوبار متن smsهارو عقب جلو کنید میبینید متن رو دیگه کامل نشون نمیده!! سوم اینکه من الان 5 روزه سعی میکنم مموری رو از خشابش خارج کنم ولی نمیشه میزنم میاد تا نصفه بیرون ولی از جاش یعنی خشاب خارج نمیشه تو این چند روز هم فقط 1-2 بار هنگ کرده چهارم اینکه بعضی ازشماره ها رو با این حال که تو phonebook با اسم سیو کردم وقتی طرف تماس میگیره با من اسمش نمیاد شمارش میوفته نه اسمش!!
در کل این مشکلات زیاد جدی نیست اگر این چند تا مشکل رو نداشت فکر کنم بهترین گوشی تو این رده قیمت باشه اگر هم از دوستان راه حلی برای مشکلات بالا داره بگه ممنون میشم.

Davood_titan
01-04-2011, 10:49
گوشی منم تو سایت زده 600 MHz ARM 11 processor
ولی با برنامه x-plore 192 نشون میده یعنی گوشی منم ایراد داره
راستی گوشیم 6720 هستش

msarv
01-04-2011, 16:08
سلام
منم این مدل گوشی رو (c5) رو 7 فروردین خریدم چند تا مشکل داره یکی اینکه وقتی پس زمینه رو عکس تیره میذارم تصویر موج دار میشه دوم اینکه وقتی یه sms متنش زیاد باشه وقتی یک دوبار متن smsهارو عقب جلو کنید میبینید متن رو دیگه کامل نشون نمیده!! سوم اینکه من الان 5 روزه سعی میکنم مموری رو از خشابش خارج کنم ولی نمیشه میزنم میاد تا نصفه بیرون ولی از جاش یعنی خشاب خارج نمیشه تو این چند روز هم فقط 1-2 بار هنگ کرده چهارم اینکه بعضی ازشماره ها رو با این حال که تو phonebook با اسم سیو کردم وقتی طرف تماس میگیره با من اسمش نمیاد شمارش میوفته نه اسمش!!
در کل این مشکلات زیاد جدی نیست اگر این چند تا مشکل رو نداشت فکر کنم بهترین گوشی تو این رده قیمت باشه اگر هم از دوستان راه حلی برای مشکلات بالا داره بگه ممنون میشم.

آقا مشکل نشون ندادن اسم طرف هنگام تماس حل شد تو phonbook ام 2 تا شماره یکسان بود که اسم رو نشون نمیداد در کل اگر مشکل نصفه نشون دادن sms هم حل میشد دیگه واقعا گوشیه شاخیه هنگ هم نمیکنه خدا رو شکر فقط 1 بار اونم روز اول هنگ کرد که یه گیره چند ثانیه ای بود من راضیم از c5

A S H K A N
01-04-2011, 16:31

سلام پسرداییم یه x6 نوکیا 8گیگ با گارانتی اصلی خرید که مشکل خر خر بلندگو داشت.
پس ایراد از برنده.نوکیا از وقتی چینی شد کیفیت محصولاتش به شدت افت کرد.

shekiba
13-05-2011, 13:47
منم چند وقت پيش يه c5 با گارانتي گرفتم كه ليبل كره داره.
خيلي گوشي خوبيه با برنامه xplore بزني سي پي يو 192 ولي با برنامه PhoneNetInfo
زدم همون 600 رو نشون داد دوستان ديگه هم با اين برنامه تست كنن ببينن چي ميگه
در خيلي راضيم تا حالا ريست يا هنگ نكرده با ابنكه كلي برنامه روش ريختم حتي سرعتشم كم نشده
:bp::lol::by:

saeeid24
28-05-2011, 22:49
سلام دوستان منم امروز برای سیم دومم همین گوشی روخریدم وبرنامه روروش نصب کردم 192 بود آقا اگه واقعا مشکل پیدا میکنه بگید همین فردا بفروشمش

Mobile
29-05-2011, 00:15
سلام دوستان منم امروز برای سیم دومم همین گوشی روخریدم وبرنامه روروش نصب کردم 192 بود آقا اگه واقعا مشکل پیدا میکنه بگید همین فردا بفروشمش

سلام به شما دوست عزیز

من الان حدود 6 ماهه که دارم مثل ساعت سویسی داره کار میکنه هیچ مشکلی هم نداره تازه 2 بارم زمین خورده ولی خدا رو شکر چشمش نکنم هنوز کار میکنه ( از لحاظ برنامه هم همه رو داره ساپورت میکنه )

مبارکت باشه :ax::ax:

NIHILmS
29-05-2011, 20:49
این مشکل sms نوشتنش بدجوری تو مخمه !!

Mobile
29-05-2011, 23:08
این مشکل sms نوشتنش بدجوری تو مخمه !!

مشکلش چیه عزیزم ؟؟

Mic Mic
29-05-2011, 23:13
اینا یعنی چی؟؟
من که باهاش مشکلی ندارم
البته من نه بابام داره باهاش مکلی نداره

NIHILmS
30-05-2011, 08:06
مشکلش چیه عزیزم ؟؟

وقتی تو Messaging فارسی تایپ میکنی، حرکت مکان نما به صورت Reverse یا همون برعکس هست! یعنی اگه بخوام بیام اول خط باید جهت راست جوی استیک رو بزنم و اگه بخوام برم آخر خط که همون سمت راست میشه باید جهت چپ جوی استیک رو بزنم!! فکر کردم ایراد از گوشی منه ولی رو گوشی دوستم هم تست کردم همین مشکل رو داشت..البته تو همه قسمتها اینطوری نیست فقط تو قسمت تایپ SMS...تو نوت خوبه

Mobile
30-05-2011, 16:44
وقتی تو messaging فارسی تایپ میکنی، حرکت مکان نما به صورت reverse یا همون برعکس هست! یعنی اگه بخوام بیام اول خط باید جهت راست جوی استیک رو بزنم و اگه بخوام برم آخر خط که همون سمت راست میشه باید جهت چپ جوی استیک رو بزنم!! فکر کردم ایراد از گوشی منه ولی رو گوشی دوستم هم تست کردم همین مشکل رو داشت..البته تو همه قسمتها اینطوری نیست فقط تو قسمت تایپ sms...تو نوت خوبه

من کاملا منظورتون رو فهمیدم ولی من این مشکلو ندارم خیلی خیلی راحت مکان یاب رو میتونم به نقطه دلخواه ببرم

ورژن گوشیتون چیه ؟

NIHILmS
30-05-2011, 19:06
من کاملا منظورتون رو فهمیدم ولی من این مشکلو ندارم خیلی خیلی راحت مکان یاب رو میتونم به نقطه دلخواه ببرم

ورژن گوشیتون چیه ؟

61 بود...بعدش آپدیت کردیم به 62..بازم همونه
با تایپ انگلیسی مشکلی نداره و درسته فقط موقع تایپ فارسی بازی در میاره برعکس میشه!

saman_gh510
30-05-2011, 19:38
دوستان من قبلا هم توی تایپیک های دیگه گفته بودم متاسفانه کیفیت ساخت گوشی های نوکیا روز به روز داره پایین تر میاد نمونه اش خودم یه x6 از نوع 16 گیگش خریدم بعد از یک هفته یکی از بانداش شروع به خرخر کردن کرد بعد که پرس و جو کردم فهمیدم این مدل گوشی ها دو تا عیب عمده دارند که شانسیه یکیش اینه که ال سی دی شون تراز نیست یعنی از طرف راست فاصله بیشتری تا بدنه داره و این مورد در خیلی از x6 ها دیده شده و عیب بعدیش اینه که یکی از بانداش (معمولا بالایی) خرخر می کنه که این خرخر حتی توی آکبندای با گارانتی اصلی هم دیده شده. من گوشی رو بدون گارانتی 1 ماه پیش خریدم 350 تومان . البته گوشی های کاملا سالم هم وجود دارند ولی ظاهرا هر چی نو تو بازاره در حال حاضر مشکل داره.

شما شاید باتری بکاپتون تموم شده

بنظر من نوکیا اگه یک گوشی بزنه فقط سری ایه اولش ارزش هزینه دارن

majid.ch
30-05-2011, 19:46
سلام ولی من حدود 6 ماهه یه x6 خریدم و خیلی هم راضیم

antigon98
21-09-2011, 11:07
سلام دوستان من 3ماهه اين كوشيو دارم_1_كيفيت ال سي دي كمه طوري كه وقتي خم ميكني تصوير مبهم ميشه_2_جاهايي كه انتن كمه gprs‏ به نسبت بقيه كوشيا ضعيف عمل ميكنه_3_تا به حال جند بار شده كه موقعه كار كردن insert sim card ‎‏ يعني سيمكارتو نميشناسه مجبوري باتري رو خارج كني _غير اين مشكلي نداشتم _1_فقط ليبل كره داره_2_net info ‎‏ سي بي يو را 600 نشون ميده_3_از لحاظ نرم افزاري عاليه _جمع و جوره_همين بس كه الان همزمان اين برنامه ها‎ ‎بدون مشكل در حال اجرا هستن web.mobile downloader accelator.instaler.jbak task manager.opera mini ‎ bolt.‎ nimbuzz.bombusmod.mobile signer.net info.xplore.field test.‎

Amir_dre
22-09-2011, 11:03
دوستان من قبلا هم توی تایپیک های دیگه گفته بودم متاسفانه کیفیت ساخت گوشی های نوکیا روز به روز داره پایین تر میاد نمونه اش خودم یه x6 از نوع 16 گیگش خریدم بعد از یک هفته یکی از بانداش شروع به خرخر کردن کرد بعد که پرس و جو کردم فهمیدم این مدل گوشی ها دو تا عیب عمده دارند که شانسیه یکیش اینه که ال سی دی شون تراز نیست یعنی از طرف راست فاصله بیشتری تا بدنه داره و این مورد در خیلی از x6 ها دیده شده و عیب بعدیش اینه که یکی از بانداش (معمولا بالایی) خرخر می کنه که این خرخر حتی توی آکبندای با گارانتی اصلی هم دیده شده. من گوشی رو بدون گارانتی 1 ماه پیش خریدم 350 تومان . البته گوشی های کاملا سالم هم وجود دارند ولی ظاهرا هر چی نو تو بازاره در حال حاضر مشکل داره.
آقا منم 5530 این مشکل بلندگورو رو داره خر خرش شدید نیست ولی اونچه که واضح کیفیت و توان اسپیکر پایین گوشی بیشتر از اسپیکر بالایی گوشیه
باتری بک آپ هم موافقم منم این مشکلو دارم فکر میکردم گوشی من فقط خرابه

hesamgta
22-09-2011, 11:26
من یه c6-01 داشتم دوربینش واقعا عالی بود تمام htc های 8 مگاپیکسلی رو میخورد و از لحاظ کمبود برنامه خوری و هنگ کردن های عجیب غریب و متفاوت و سرعت کم وصل شدن gps واقعا عالی بود کلا فکر نکنم 100 تا برنامه به درد بخور بیشتر داشت فروختمش و از شر ش راحت شدم !( آسوده خاطر گشتم!:ca:) و بجاش xperia x10 گرفتم که از همه لحاظ بجز دوربین از c6-01 سر تره! البته x10 رو به عنوان گوشی دوم گرفتم ها!

S.H.A.H.R.O.K.H
22-09-2011, 12:03
دوست من سلام...میخواستم تجربه چند ساله خودم رو که از زمان p800 هستش رو در اختیارتون بذارم(لابد میگید چه از خود راضی)
شما وقتی با اکسپلورر سرعت گوشی رو تست میکنید نباید انتظار داشته باشید که بنویسه 600....حالا بگو چرا....
چون در حالت دیفالت گوشی روی 190 هستش و فقط زمانی که لازم باشه فرکانس به 600 میرسه...cpu c5 هم 600 هستش...من خودم توی کار تخصصی برنامه نویسی گوشی هستم...در ضمن نوکیا نمیاد به یه دنیا دروغ بگه چون سایت gsm گوشی رو باز میکنه و قطعات داخلیش رو تست میکنه...اینو مطمئن باشید...
سوالی داشتی در خدمتم...
دوستان هم لطف کنن الکی از گوشی خودشون بد نگن...نوکیا c5 برای این از کناره ها تار میشه چون از lcd ارزون قیمتی براش استفاده شده که مصرف کمتری هم داره و هم قیمت گوشی رو آورده پایین....