PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با zn5 (سرعت خیلی کم)

H@/\/\ID
16-12-2010, 18:28
سلام خدمت همه دوستان ومدیران محترم
چند روز پیش یه موتورولا zn5 خریدم اولش که سرعتش خیلی کند بود بعد با اکثر فریمورهای بخش آپدیت*فلش کردم منتها باز هم مشکل حل نشده اون تنظیماتی که دوسستان هم گفتن انجام دادم ولی هیچ تغییری صورت نگرفت
امیدورام دوستان کمکم کنن
متشکر

™ALI
16-12-2010, 19:09
سلام دوست عزیز...

گوشی مبارکتون باشه...

متاسفانه سرعت گوشیهای معمولی ZN5 که شامل تمام گوشی های GSM هستش پایینه ! اونم به دلیل رم 64MB هستش ! که برای جبران کمبود رم از Swap استفاده میکنند !

من الآن با گوشی خودم مشکل سرعت ندارم و خوشبختانه فعلا" نیازهام رو برآورده میکنه. تنظیمات مربوط به گوشی خودم رو میذارم شاید به کارتون بیاد...

اول بگم که من از مونسترپک Symbiosis X.1 استفاده میکنم !

- نوع تم و سبک بودنش روی سرعت گوشی خیلی تاثیر داره ! این رو خودم تجربه کردم ، پس اگه مقدوره از یه تم سبک استفاده کنین... من از تم Square (http://www.mobilestan.net/showpost.php?p=1518676&postcount=90) استفاده میکنم و اون رو توی حافظه داخلی گوشی نصب کردم !

- بعد از هر ری استارت یا خاموش روشن کردنی، به گوشی فرصت بدین تا دیتابیس رو کامل لود کنه ! معمولا" قسمت SMS ها آخرین قسمتی هست که توی گوشی لود میشه...

- وارد منوی Tweak System بشین و مقادیر و تنظیماتی که توی 3 تصویر ضمیمه شده هستش رو اعمال کنید...

انشاالله که مشکلتون با کمک دوستان حل میشه...:df:

راستی ! بابت درخواست دوستی ممنونم...:az:

انشاالله همیشه موفق و شاد و سلامت باشین...:ax:

H@/\/\ID
16-12-2010, 19:41
ممنون خیلی لطف کردین
من تم که معرفی کردین رو پیدا نمیکنم متاسفانه..
و اینکه در قسمت tweak system تو گزینه Current swap size نمیتونم وارد اون قسمت بشم مشکل از چیه
حتی گزینه پایینیش رو هم control رو on کردم
با فارسی هم مشکل دارم یه فونتی از کامپیوتر ریختو رو گوشی متاسفانه حروف برعکس شده البته فارسیها
بازم ممنون بخاطر توجهتون:ax:

™ALI
16-12-2010, 19:51
سلام مجدد...

خواهش میکنم دوست عزیز.. وظیفم رو انجام دادم...

روی اسم تم کلیک کنید !

http://www.mobilestan.net/showpost.php?p=1518676&postcount=90

توجه داشته باشین که قبل تنظیم Swap، اطلاعات مموری رو بردارین ! ممکنه مموری رو فرمت کنه و کل اطلاعات از دست بره ! پس هر عکس یا فایلی که توی مموری هستش رو اول کپی کنین که خدایی نکرده مشکلی پیش نیاد...

برای Swap از پایین به بالا برین ! اول Size رو انتخاب کنین و بعد Destination و بعدشم Control !

قسمت Control ممکنه چند دقیقه طول بکشه ! پس صبور باشین...

توجه داشته باشین که قبلش اطلاعات مموری رو بردارین ! ممکنه مموری رو فرمت کنه و کل اطلاعات از دست بره ! پس هر عکس یا موزیکی که توی مموری هستش رو اول کپی کنین که خدایی نکرده مشکلی پیش نیاد...

موفق باشین دوست عزیز...:ax:

H@/\/\ID
16-12-2010, 20:13
خیلی ممنون
سرعت تقریبا خوب شد
فقط هنوزاون مشکل فارسی رو دارم
آیا کلا این فریمور از فارسی پشتیبانی نمیکنه یا مشکل از فونت هست
چه فونتی استفاده کنم کلمات فارسی درست خونده میشن
شرمنده که اینهمه سوال میکنم اولین بار هست که گوشی موتورولا استفاده میکنم

™ALI
16-12-2010, 20:38
خواهش میکنم آقا حمید...

یادم رفت در مورد فونت توضیح بدم ! ببخشین...

ظاهرا" دوستان اشاره کردن که بهتره فونت روی گوشی نصب کنین ! اگه این کار رو انجام میدین بهترین فونت Tahoma هستش !

ولی خود من پک زبان رو روی گوشی نصب کردم و بعد فونت فارسی که دوست داشتم رو ریختم روی گوشی !

حالا انتخاب باش خود شماست که ببینم کدوم مورد رو بیشتر میپسندین...

اگه سوالی هست حتما" بپرسین تا دوستان راهنمایی کنند...:ad:

موفق باشین دوست عزیز...:ax:

H@/\/\ID
16-12-2010, 20:53
خیلی ممنون
یکی از دوستان گفتن پک فارسی اگه نصب کنم باز سرعت گوشی کمتر میشه
نظرتون در این مورد چیه

یک مشکل دیگه اینکه پک فارسی که تو قسمت فارسی ساز بود رو فلش کردم باز هم حروف و کلمات بصورت مربع اومد
متشکر

™ALI
16-12-2010, 21:14
خواهش میکنم... وظیفست دوست من...

راستش من همیشه پک فارسی رو نصب میکنم ! تا حالا تست نکردم که ببینم با نصب یا بدون نصب سرعت چطوره...

وقتی که Symbiosis X.1 رو روی گوشی فلش میکنید و بعد پک زبان رو نصب میکنید باید فونت فارسی هم بریزید ! چون توی این مونسترپک با عوض کردن پک زبان فونت به درستی تغییر نمیکنه و معمولا" یا فونت قبلی میمونه و یا یک فونت غیر از فونت پک زبان میمونه که باز هم مشکل داره !

من خودم فونت فارسی Tahoma رو با فونت Symbiosis V ترکیب کردم که هم مشکل حروف مربع حل شده و هم حروف انگلیسیش ظاهر خوبی داره...

این فونت رو برای شما ضمیمه کردم ! شما باید این فونت رو از طریق گوشی و یا ftp به مسیر زیر انتقال بدین:

ezxlocal/Other/fontsیا اینکه روش کلیک کنین تا نصب بشه !

بعد از این کار گوشی رو خاموش روشن کنین تا تغییرات به خوبی اعمال بشه...

موفق باشین دوست من...:ax:

H@/\/\ID
16-12-2010, 21:21
واقعا نمیدونم چطوری باید تشکر کنم
خیلی خیلی لطف کردین
این هم تست میکنم نتیجه رو اعلام میکنم:ax::9:

mr_next
17-12-2010, 08:54
بله با نصب پک فارسی به شدت سرعت گوشی کم میشه ولی با نصب فونت فراسی روی گوشی سرعت کم نمیشه و توی فریمور x1 فرسی رو بدون مشکل و بصورت صحیح نشون میده ولی تو بقیه فریمور ها اکثرا بر عکس هستش

H@/\/\ID
17-12-2010, 12:27
بله با نصب پک فارسی به شدت سرعت گوشی کم میشه ولی با نصب فونت فراسی روی گوشی سرعت کم نمیشه و توی فریمور x1 فرسی رو بدون مشکل و بصورت صحیح نشون میده ولی تو بقیه فریمور ها اکثرا بر عکس هستش

نتیجه 2روز کار روی این گوشی (با کمک دوست عزیزمون علی آقا)
گوشی رو با فریمور x1 فلش کردم و یک به یک کارهایی که علی خان فرمودند رو انجام دادم حتی پک فارسی رو هم نصب کردم
سرعت نسبت به گذشته خیلی عالی شده
منتها هنوز تو قسمت گالری و دوربین خیلی کند عمل میکنه
از همه دوستان ممنونم

™ALI
17-12-2010, 12:56
سلام به همگی دوستان...

خوشحالم که مشکلتون تا حدی حل شده...

آقا حمید عزیز، کم بودن سرعت توی گالری و دوربین کاملا" طبیعی هستش و برای بنده هم به همین شکله...

اگه سوالی بود بپرسین تا دوستان راهنمایی کنند...

موفق و شاد و سلامت باشین...:ax:

H@/\/\ID
17-12-2010, 14:58
سلام از بندست
تمامی سوال هارو کامل جواب دادین وشرمندمون کردین
هدف از بوجود آوردن تاپیک فقط حل شدن مشکل این گوشی بود و همه دوستان امیدوارم استفاده کنند البته با راهنمایی های مدیر محترم علی آقای عزیز
خوشحالم که تو همچین فروم خوبی فعالیت میکنم
همگی موفق باشید:ax::cv: