PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدام سیستم عامل؟

AraSh_Z9
20-01-2011, 19:23
سلام.این اولین تاپیکه من در اولین روز ورود به سایت هست.گستاخیه من رو ببخشید که هنوز نیومده با وجود کارشناسان موبایل رفتم سر اصل مطلب.
همونجور که تو پروفایلم دیده میشه وبلاگی در خصوص موبایل دارم(www.multi73.blogfa.com)که چون دیدم بازدیدش زیاد نمیشه اومدم به اینجا.شاید این تاپیکه تکراری باشه.اما بد ندونستم بیان هم نظرات و هم تجربیاتم رو اینجا بگم.
من چون با یکسری از سیستم عامل ها کار نکردم تو این تاپیک فقط درباره سیستم عامل های سیمبین 3 -میگو و مائمو-اندروید-ویندوز 6.5 به پایین میگم.و فقط هم درباره خودشون میگم.نه حاشیه ها
خوب.اول از سیستم عامل پرقدرت-جدید و گسترده اندروید بگم که واقعا حرف نداره.بهتره اول بگم این سیستم عامل به درد چه کسانی می خوره.معمولا و بیشتر به درد بازی کردن و سرگرمی میخوره و همین باعث شده که طرفداراش مدام زیاد تر از قبل بشن.این سیستم عامل برای برنامه نویسان نیز بسیار عالی هست.کد باز بودن دلیلی بر این ادعاست.از گرافیک بالایی برخوردار هست والبته مقداری حجم فیلد های سورس زیاد هست که با وجود cpu های قوی (1000)تاثیر اونرو کم میکنه و همچنان پرقدرت نگهش میداره.از رابط کاربری زیبایی برخوردار هست و گستردگی فراوان در زمینه نرم افزار و بازی برخوردار هست.اما شاید از امنیت بالایی بر خوردار نباشد.*

مائمو و میگو: این 2 سیستم عامل از سوی اینتل و لینوکس انحصارا برای نوکیا ساخته شده.همالنند خود لینوکس کامپیوتر که خیلی پیشرفتس و از امنیت بالایی *برخوردار هست این 2 سیستم عامل نیز به همین صورت اند.برای افراد ماجراجو و برنامه نویسان فوق حرفه ای بسیار عالیست.درسته که سیستم عامل بحثی سخت افزاری مربوط به نرم افزار هست اما مائمو و میگو را میتوان کاملا سخت افزاری نیز درنظر گرفت.این سیستم عامل تعداد کمی بازی و تعداد بسیاری نرم افزار (بخصوص مهندسی)دارد.به طور کلی در این سیستم عامل ها باید جست و جوی فراوان کرد که برای برنامه نویسان حرفه ای و دست به کاران در زمینه های مهندسی حتی از مکینتاش و اندروید نیز کارامد تر هست.رابط کاربری بسیار زیباست اما مقداری کار کردن با ان()برای یکسری)سخت هست.

سیمبین 3 و ویندوز:گرچه این 2 سیستم عامل رقیب بوده و سنخیتی با هم نداشتند.اما چون هم خیلی ها ازشون خوب میدونن و هم با هم برابر اند(تقریبا)اون هارو با هم نوشتم.در این 2 سیستم عامل هم جنبه های نرم افزاری-هم سیستمی و هم سخت افزاری وجود دارد اما از هرکدام مقدار اندکی.

*امنیت:با نرم افزار های هک تعدادی باگ در سیستم عامل مشاهده میشه که هرچه بیشتر باشن امنیت کمتره.خودتون میتونید تست کنید و ببینید مائمو و میگو امن ترین هستند.

در کل می توان گفت ویندوز و سیمبین از همه عقب ترن(نظر تجربی و شخصی من).اما همونجور که تو حرفام گفتم نمیتوان بین مائمو و میگو و اندروید مقایسه ای انجام داد و درباره برتری انها نسبت به هم چیزی گفت.باید به کارایی پسندی خودتون توجه کنید.

عذر خواهی: اگه با زبان خیلی ساده نوشتم معذرت.دلم میخاست همه راحت بفهمن.

Hapoofesgeli
20-01-2011, 19:29
دوست عزیز همین چند وقت پیش یه همچین تاپیکی حذف شد...
بنا به دلایلی به نظرم خوب نیست همش مقایسه کنیم...
همونطور که گفتین خودتون هر سیستم عاملی به درد یه کاری میخوره...
به احتمال زیاد این تاپیک هم به اونا می پیونده(اگه دوستان رعایت نکنن)
دوما سوء تفاهم نباشه اما این کار شما که اسم وبلاگ دادین خلاف هست و نشون میده که شما این مقایسه رو همینجوری انجان دادین تا وبلاگتون رو تبلیغ کنین...

behroz A
20-01-2011, 19:41
هرکدام این سیستم عاملها مزایاو معایب خودشونو دارن وفکر کنم هرکس بنابه سلیقه خودش و نیازهاش انتخابش میکنه .هیچ سیستم عاملی ارمانی نمیشه پس این تایپیک بسته بشه بهتره با تمام احترام به شماکه این حق شماست که تایپیک بزنید.مرسی

AraSh_Z9
20-01-2011, 19:44
دوست عزیز همین چند وقت پیش یه همچین تاپیکی حذف شد...
بنا به دلایلی به نظرم خوب نیست همش مقایسه کنیم...
همونطور که گفتین خودتون هر سیستم عاملی به درد یه کاری میخوره...
به احتمال زیاد این تاپیک هم به اونا می پیونده(اگه دوستان رعایت نکنن)
دوما سوء تفاهم نباشه اما این کار شما که اسم وبلاگ دادین خلاف هست و نشون میده که شما این مقایسه رو همینجوری انجان دادین تا وبلاگتون رو تبلیغ کنین...

اول ممنونم که هنوز تاپیک نداده اومدی اینجا.منم گفتم مقایسه ای انجام ندادم و فقط درباره سیستم عامل ها گفتم نه حاشیه ها.البته شاید هم درست بگید.اما من مقایسه ای انجان ندادم.
دلیل اینم که ادرس وبلاگ دادم چون یکسری مطلب کامل تر توش بود گفتم شاید بدردتون بخوره.خلاصه ممنون که کامنت دادی

nokia_world
20-01-2011, 19:48
دوست عزیز درباره سیستم عامل میگو/مایمو که گفتید (مائمو و میگو: این 2 سیستم عامل از سوی اینتل و لینوکس انحصارا برای نوکیا ساخته شده )توضیح تون کاملا اشتباه است

AraSh_Z9
20-01-2011, 19:49
هرکدام این سیستم عاملها مزایاو معایب خودشونو دارن وفکر کنم هرکس بنابه سلیقه خودش و نیازهاش انتخابش میکنه .هیچ سیستم عاملی ارمانی نمیشه پس این تایپیک بسته بشه بهتره با تمام احترام به شماکه این حق شماست که تایپیک بزنید.مرسی
سلام دوس عزیز من.منم گفتم اینجا مقایسه انجام ندادم و به حاشیه نرفتم.خودتون دارید به مقایسه و اینجور چیزا میکشونید.البته تازه اومدم اینجا شاید تقصیر من باشه.من درباره خوب یا بد بودنشونم چیزی نگفتم.فقط درباره مزایا هرکدوم گفتم(و شاید معایب)و از هیچ سیستم عاملی هم دفاع نکردم.این هم بر اساس تجربه بود.نه تعصب.میبینید خودم n82 سیمبینی دارم اما درباره کل سیمبین چه گفتم.

AraSh_Z9
20-01-2011, 19:51
دوست عزیز درباره سیستم عامل میگو/مایمو که گفتید (مائمو و میگو: این 2 سیستم عامل از سوی اینتل و لینوکس انحصارا برای نوکیا ساخته شده )توضیح تون کاملا اشتباه است
میتونید درستشو به من بگید؟چون هم در سایت مائمو-هم در سایت میگو-سایت لینوکس-gsmarena.com-dailymobile.com-gsm.ir و... خیلی جاهای دیگه خوندم و اگه در about میگو و مائمو یه نگاهی بیندازید میبینید از لینوکس و اینتل به عنوان designer و سازنده نام برده

M.O.S.T.A.F.A
20-01-2011, 19:56
مکینتاش
ولی در آینده نه چندان دور شاید جاشو به اندروید بده

nokia_world
20-01-2011, 19:58
درستش اینه:
مایمو:سیستم عاملی ست که نوکیا در سال 2005 آن را برای تبلتها و دستگاههای مرتبط با اینترنت ساخت
میگو:سیستم عاملی است که از تلفیق دو سیستم عامل مایموی نوکیا و موبلین اینتل بوجود آمد برای کامپیوتر_تبلت_موبایل کامپیوتر_تلویزیون_خودرو و دیگر وسایل ارتباطی

AraSh_Z9
20-01-2011, 20:01
درستش اینه:
مایمو:سیستم عاملی ست که نوکیا در سال 2005 آن را برای تبلتها و دستگاههای مرتبط با اینترنت ساخت
میگو:سیستم عاملی است که از تلفیق دو سیستم عامل مایموی نوکیا و موبلین اینتل بوجود آمد برای کامپیوتر_تبلت_موبایل کامپیوتر_تلویزیون_خودرو و دیگر وسایل ارتباطی

برادر من این حرف شما بیشتر هدف ساخت رو گفت.اما شما از همین منابعی که گفتم می تونید مشاهده کنید.هردوی این سیستم عامل ها ساخته ی نوکیا-اینتل و لینوکس هستند.شما اصلا اسم لینوکس رو حذف کردید.

nokia_world
20-01-2011, 20:13
AraSh_Z9 عزیز سیستم عامل Meego توسط نوکیا و اینتل مشترکن ساخته شده بر پایه لینوکس و به میزبانی بنیاد لینوکس و انحصارا هم برای نوکیا ساخته نشده و هر شرکتی می تونه از این سیستم عامل استنفاده کنه (اشتباه شما در جملتون اینه که نوشتین این سیستم عامل توسط اینتل و بنیاد لینوکس برای انحصارا نوکیا طراحی شده) که این اشتباهه

JABER
20-01-2011, 20:17
برای این حرفها خیلی زوده
این تاپیک هم زود زده شده

باید منتظر میگو ماند---هر وقت میگو اومد
باید یه مقایسه همه جانبه صورت بگیره

ولی فعلا آندروید بهترینه
مائیمو هم منعطف ترین هست

sarimobile
20-01-2011, 20:22
دوست عزیز لطفآ بادا رو هم به نظر سنجی اضافه کنید .

Just Bada

sasanrp
20-01-2011, 20:39
نترسید بابا "بادا" اول نمیشه :ca:
لطفا در نظر سنجی قرارش بدید

vahid_khtb
20-01-2011, 20:49
به نظرم هر کار کنی باز نمیشه به این آمار اعتماد کرد دلیل مهمش اینه که بعضی سیستم عامل ها نوپا هستند و تا جایگاهشون رو پیدا کنن مسلما طول میکشه و چه بسا در آینده از انتخاب نهایی این نظرسنجی بهتر باشه
به نظرم باید از سیستم عامل هایی که حداقل بیش از یک سال از کارکردشون میگذره برای این نظرسنجی انتخاب میشد نه از بین همه مثلا میگو.دوستان آیا اصلا گوشی با این سیستم عامل وارد ایران شده یا بازارهای جهانی؟
درکل بدون توجه به مسائلی که مطرح کردم به اندروید رای دادم
نکته:جای bada و windows phone هم خالیه

sin-sin
20-01-2011, 21:11
آخ جون دعوا.. .. .. مدیران عزیز یه فکری برای این تاپیک بکنن.. این مدل تاپیکها هیچ چیز جز جنجال و ناراحتی ندارن....
هر سیستم عامل ضعف و برتری خودشو داره..

AraSh_Z9
20-01-2011, 21:16
arash_z9 عزیز سیستم عامل meego توسط نوکیا و اینتل مشترکن ساخته شده بر پایه لینوکس و به میزبانی بنیاد لینوکس و انحصارا هم برای نوکیا ساخته نشده و هر شرکتی می تونه از این سیستم عامل استنفاده کنه (اشتباه شما در جملتون اینه که نوشتین این سیستم عامل توسط اینتل و بنیاد لینوکس برای انحصارا نوکیا طراحی شده) که این اشتباهه

آهان.منظورتون این بود.نه.کاملا این سیستم عامل به سفارش نوکیا هست و نوکیا سهام شرکت خودشو(البته بخشی از اونرو)برای انحصاری کردن این سیستم عامل به لینوکس داده.اما روی گوشی های دیگه نصب میشه.ولی هیچ شرکتی جز اینتل و نوکیا نمیتونن رسما از این سیستم عامل استفاده کنن.این ها در بخش میگو ریویو سایت میگو هستند.البته مهم نیستن چندان.اما بالاخره نوعی مطلبه

AraSh_Z9
20-01-2011, 21:19
برای این حرفها خیلی زوده
این تاپیک هم زود زده شده

باید منتظر میگو ماند---هر وقت میگو اومد
باید یه مقایسه همه جانبه صورت بگیره

ولی فعلا آندروید بهترینه
مائیمو هم منعطف ترین هست
سلام.ممنون ازینکه کامنت دادی.درباره بهتر بودن (همونجور که گفتم به سلیقه و نوع تخصص هر فردی به اونچیزی که میخاد)نمیشه نظر داد.بیشتر درباره انعطاف(که لطف کردید گفتید) و گستردگی و چیزای دیگه باید نظر داد.
درباره میگو هم بگم اگه n900 داری هم الان هم میتونی نصبش کنی.تمامی فایل ها در سایت meego.com هست(البته فک کنم org بود)

AraSh_Z9
20-01-2011, 21:21
دوست عزیز لطفآ بادا رو هم به نظر سنجی اضافه کنید .

just bada
معذرت.یادم رفت.اما نظر سنجی رو اصلا میخام بردارم.چون ازش سو استفاده میشه

AraSh_Z9
20-01-2011, 21:24
به نظرم هر کار کنی باز نمیشه به این آمار اعتماد کرد دلیل مهمش اینه که بعضی سیستم عامل ها نوپا هستند و تا جایگاهشون رو پیدا کنن مسلما طول میکشه و چه بسا در آینده از انتخاب نهایی این نظرسنجی بهتر باشه
به نظرم باید از سیستم عامل هایی که حداقل بیش از یک سال از کارکردشون میگذره برای این نظرسنجی انتخاب میشد نه از بین همه مثلا میگو.دوستان آیا اصلا گوشی با این سیستم عامل وارد ایران شده یا بازارهای جهانی؟
درکل بدون توجه به مسائلی که مطرح کردم به اندروید رای دادم
نکته:جای bada و windows phone هم خالیه
ویندوز که بود.بادا هم یادم رفت.گفتم.نظر سنجی رو حذف میکنم.چون هم ازش سو استفاده میشه.هم باعث گمراهیی.درباره میگو هم بگم تا الان فقط تبلت اینتل با این سیستم عامل اومده.اما می تونید سیستم عامل رو از سایت میگو دانلود و نصب کنید.ممنون

AraSh_Z9
20-01-2011, 21:26
آخ جون دعوا.. .. .. مدیران عزیز یه فکری برای این تاپیک بکنن.. این مدل تاپیکها هیچ چیز جز جنجال و ناراحتی ندارن....
هر سیستم عامل ضعف و برتری خودشو داره..

واالله من که قصدم جنجال نبود.کسی هم جنجالی به پا نکرد.

AraSh_Z9
20-01-2011, 21:30
شما که اینقد گل بودید اینجا کامنت دادی یه لطفی کنید بگید چجوری میتونم نظر سنجی رو حذف کنم؟
چون یسری هم سو استفاده میکنن هم اینکه باعث گمراهی میشه.فقط سریع لطف کنید جواب بدید

vahid_khtb
20-01-2011, 22:05
ویندوز که بود.بادا هم یادم رفت.گفتم.نظر سنجی رو حذف میکنم.چون هم ازش سو استفاده میشه.هم باعث گمراهیی.درباره میگو هم بگم تا الان فقط تبلت اینتل با این سیستم عامل اومده.اما می تونید سیستم عامل رو از سایت میگو دانلود و نصب کنید.ممنون

دوست من اولا کار خوبی میکنی نظرسنجی رو بر می داری چون عاقبت خوبی نداره
در مورد ویندوز هم باید بگم که ویندوز موبایل و ویندوز فون فقط تشابه اسم دارن و از یه شرکت اند وگرنه باهم فرق دارن چه در بحث نرم افزاری و چه در سخت افزارهایی که براش در نظر گرفته میشه
در صورتی که در ویندوز موبایل به این صورت نبود فقط ممکن بود از لحاظ قدرت در سخت افزار تناقض بوجود می اومد.میتونی یه سر به انجمن هاشون بزنی تا بهتر متوجه شی
موفق باشی:ay:

AraSh_Z9
20-01-2011, 22:17
دوست من اولا کار خوبی میکنی نظرسنجی رو بر می داری چون عاقبت خوبی نداره
در مورد ویندوز هم باید بگم که ویندوز موبایل و ویندوز فون فقط تشابه اسم دارن و از یه شرکت اند وگرنه باهم فرق دارن چه در بحث نرم افزاری و چه در سخت افزارهایی که براش در نظر گرفته میشه
در صورتی که در ویندوز موبایل به این صورت نبود فقط ممکن بود از لحاظ قدرت در سخت افزار تناقض بوجود می اومد.میتونی یه سر به انجمن هاشون بزنی تا بهتر متوجه شی
موفق باشی:ay:
آهان.مرسی.اگه خودت میتونستی بیشتر توضیح بدی بهتر بود.
اما بگو تو فروم این سایت چجوری نظر سنجی رو حذف میکنن؟

Jamal.M
20-01-2011, 22:24
چون این تاپیک یه تاپیک مقایسه ای بود و جنبه مقاله نداشت قفل و به زودی حذف خواهد شد