PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فناوری nfc در گوشی های نوکیا

AraSh_HighFire
09-02-2011, 20:50
همانطور که در پست قبلی قول داده بودم قرار بود درباره فناوری NFC که اولین بار نوکیا بر روی گوشی هایش قرار داد و امروزه اپل نیز وجود انرا احساس کرده است مطلبی تو وبلاگ بگذارم.

این فناوری امروزه در بیشتر شهر های الکترونیک وجود دارد اما وجود آن در گوشی های موبایل چیز بسیار قابل توجه و جالبی هست.از این حاشیه ها که بگذریم قرار بود از این فناوری بیشتر از اینها بگویم.این فناوری اولین بار بر روی یکی از گوشی های نوکیا به منظور استفاده راحت تر از شهر الکترونیکی استفاده شد.با استفاده از این فناوری تنها با یک تماس(به گفته ی سایت های معتبر)می توانید تمامیه کار های بانکی-مشارکت اطلاعاتی-ابتکار خدماتی-پرداخت و انتقال پول و قبوض-صدور بلیط-گرفتن مجوز ورود به مکان های مختلف*-دسترسی به اطلاعات یک محصول و...را انجام دهید.

به گفته ی برخی از سایت ها با تماس یک انگشت بر روی صفحه میتوانید از تمامی مشخصات یک محصول ارائه شده در نمایشگاه آگاه شوید با فناوری NFC اين امكان را به كاربران مي‌دهد تا از يك تجربه محاوره‌ای كامل بهره ‌مند شوید. همچنین میتوانید يك فايل صوتی بازكنید و محتوای جديد را به طور مستقيم به گوشي تلفن منتقل نمايد.
علاوه بر آن، يك لايه اضافي امنيتی به هنگام پرداخت غيرحضوری فعال مي‌شود به طوری كه گوشی تلفن را می‌توان به گونه‌ای تنظيم نمود كه پس از صدور مجوز صريح انجام معامله توسط كاربر از طريق كلمه عبور پرداخت انجام گيرد. اين سيستم برخلاف كارت يا برچسب كه مي‌تواند توسط هركسي كه آن را در اختيار قرار دارد مورد استفاده قرار گيرد، از ايمني بيشتري برخوردار است.

*این فناوری در سال 2007 در نمایشگاه CES توسط نوکیا برای موبایل ها معرفی شد و پس از چندین سال اپل نیز خواستار استفاده از آن شده است.نوکیا در این نمایشگاه با استفاده از این فناوری و رونمایی از گوشی نوکیا 6131 مجوز ورود به نمایشگاه و دستیابی به اطلاعات محصولات موجود را به کاربران ارائه کرد.

منتظر کامنت هاتونم.:ax:

tbz.dariush
10-02-2011, 13:36
خیلی ممنون از اطلاعاتی ک در اختیارمون گذاشتی..
فقط اگه میشه یه کمی بیشتر توضیح بدید...
مثلا ایا در ایران هم این سیستم کاربردی داره؟؟؟(میدونم بعیده ولی خوب )

N E X U S
10-02-2011, 14:23

خیر.من تا حالا با C7 خودم -که دارای این فناوری هست-هیچ کاربردی برام نداشته.تازه ارش جون گفته که:

این فناوری به منظور استفاده راحت تر از شهر الکترونیکی استفاده شد.

اخه ما تو ایران چی داریم که شهر الکترونیکی داشته باشیم؟این واسه خارجی هاست نه برای ما که نمیدونیم PayPal و mastercard چیه و یه کارت اعتباری درست و حسابی نداریم.

AraSh_HighFire
10-02-2011, 20:05
سلام.شاید بشه از برخی ویژگی هاش استفاده کرد.البته شک دارم.همونجور هم که دوستمون
mahditavakkoli1 جان گفتن ما تو ایران شهر الکتریکی با سیستم مادر نداریم و همشون بصورت بسته هستند.البته اطلاعاتم کامل نیست در حدی که صراحتا بخام جوابتون رو بدم.اینا چیزیه که بیشتر شنیدم

tbz.dariush
14-02-2011, 15:34
خیلی ممنون از جواباتون مهدی و آرش عزیز...
خوب منم که گفتم:(میدونم بعیده ولی خوب)...
در ضمن از کاربردش در شهر الکترونیک هم همین که بتونیم باهاش تو اتوبوس ها به جای کارت استفاده کنیم خودش خیلیه واسه ایران در حال حاضر...تنها نیازش الان فکر کنم ساپورت نرم فزاری شهرداری باشه(نمی دونم شایدم کار سخت افزاری هم بخواد...)