PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تخصصی ترین بررسی گوشی JasJar از شرکت آیمت

PaSha SLiM
25-03-2007, 03:18
این گوشی (اجازه دهید تا به جای کامپیوتر جیبی از نام گوشی استفاده نماییم) یکی از گوشی هایی می باشد که ماه ها و یا حتی سال ها کاربران علاقه مند به کامپیوترهای جیبی با نرم افزارهای مایکروسافت ، انتظار تولید شدن آن را داشتند .

شخص بیل گیتس نیز خود برای معرفی نسخه ی جدید ویندوز مخصوص موبایل (Windows Mobile5) که سریع تر ، با ثبات تر ، قابل ادراک تر ، پخته تر و کارآمدتر از نسخه های قبلی می باشد از این گوشی استفاده کرد .

این دستگاه توسط دو کارخانه I Mate با نام Jas Jar و HTC با نام HTC Universal تولید و به بازار عرضه شده که تفاوت های کمی از نظر لوازم جانبی موجود در سبد و برنامه های از پیش نصب شده برروی گوشی با هم دارند .
http://www.irapic.com/uploads/1174847389.jpg
با این که این گوشی بی نهایت جالب می باشد ولی اجازه دهید تا اول به سراغ لوازم جانبی موجود در بسته ی آن برویم و بعد از آن به بررسی خود گوشی بپردازیم .

همان طور که اشاره شد 2 قلم در بسته ی دستگاه موجود می باشد که در اصل یکی به عنوان یدک دیگری استفاده خواهد شد . طول این قلم ها 95 میلی متر می باشد و کمی با قلم دیگر گوشی های قلم دار متفاوت می باشند چرا که شکل آن ها گرد و یا استوانه ای نمی باشد بلکه به صورت 4 گوش می باشند ! سطح بالایی و پایینی قلم از جنس پلاستیک و مشکی رنگ می باشد و سطح میانی آن از یک نوع فلز سبک است . البته شکل آن طوری می باشد که با نوشتن نمی توان خیلی آن را به خوبی معرفی نمود پس توصیه می کنیم که به عکس آن که در زیر قرار گرفته است توجه نمایید که خود گویای همه چیز خواهد بود ؛ البته این قلم ها با اندازه ی کوچک شان از نظر کارآیی بسیار عالی می باشند و از کارکردن با آن ها خسته نخواهید شد .
http://www.irapic.com/uploads/1174801148.jpg
در مورد کیف این گوشی باید اشاره کرد که هیچ نوآوری خاصی در آن مشاهده نمی شود و بسیار ساده و معمولی به نظر می رسد که این باعث می شود تا کاربران یا از کیف این گوشی استفاده نمایند و یا یک کیف بهتر با هزینه ی شخصی برای گوشی خود تهیه نمایند .

نکته جالب وجود یک صفحه ی محکم در لایه میانی این کیف است که از برخورد مستقیم اشیاء با صفحه نمایشگر جلوگیری می کند ولی با این حال باز هم قسمت هایی از دستگاه توسط کیف پوشیده نمی شوند که این قضیه اصلاً جالب به نظر نمی رسد . نکته منفی دیگر این کیف عدم بهره مندی آن از یک وسیله برای بستن به کمربند شلوار و یا حتی یک قلاب به همین منظور می باشد .

PaSha SLiM
25-03-2007, 03:19
در مورد هدست استریو دستگاه نیز باید اشاره کرد که نوع فیش آن 3.5 میلی متری می باشد که این قضیه یک امتیاز مثبت برای این گوشی محسوب می شود زیرا کاربر می تواند از هر یک از هدفون های خانگی خود که همگی 3.5 میلی متری می باشند ، استفاده نماید . برروی هدست ارائه شده در جعبه این گوشی یک قسمت کنترل وجود دارد که می توانید از طریق آن صدا و یا قطع و وصل شدن مکالمه را تنظیم نمایید . در آخر باید اشاره نمود با وجود شکل نامأنوس گوشی های این هدست ، باز هم آن ها درون گوشی کاربر ، به خوبی جای می گیرند و مشکلی ایجاد نخواهند کرد .
http://www.irapic.com/uploads/1174874933.jpg
کابل USB ارتباطی گوشی نیز از عادی ترین انواع آن ها می باشد که یک سر آن به کامپیوتر وصل می شود و از نوع USB است و سر دیگر آن که به گوشی متصل می شود از نوع Mini USB می باشد که طول آن 120 سانتی متر می باشد .
http://www.irapic.com/uploads/1174869324.jpg
شارژر دستگاه نسبتاً کوچک می باشد که طول سیم آن 175 سانتی متر است و هیچ چیز خاص دیگری درباره آن وجود ندارد . همان طور که مشاهده کردید لوازم جانبی موجود در بسته ی گوشی بسیار معمول و مطابق روال تمام گوشی ها می باشد و نکته ی خاص بارزی در آن وجود ندارد .

طراحی ظاهر گوشی (Design) :

اگر مایل به خرید این گوشی جیبی می باشید (و یا آن را خریده اید) بهتر است اول یک سوال از شما پرسیده شود و سوال این است که آیا مایل به خرید یک دستگاه کامپیوتر جیبی می باشید که در جیب جا نشود ؟! حتماً منظور از مطرح شدن این سوال را متوجه شده اید . بله این گوشی بسیار بزرگ می باشد و بهتر است به جای یک کامپیوتر جیبی (PPC) به آن واژه یک Communicator پیشرفته اطلاق شود !
http://www.irapic.com/uploads/1174816759.jpg
ابعاد گوشی 127.7x81x25 میلی متر می باشد و وزن آن 285 گرم است ! البته اگر ابعاد گوشی را با دیگر گوشی های (کامپیوتر جیبی) دارای صفحه نمایشگر VGA مقایسه کنید فقط یک پارامتر که آن هم ضخامت این گوشی است ، غیرمعمول می باشد (البته وزن زیاد گوشی هم یک مورد غیرمعمول می باشد)

البته همان طور که می دانید ضخامت زیاد این گوشی مربوط به وجود صفحه کلید سخت افزاری آن می باشد . ولی در کل اصلاً فکر گذاشتن این دستگاه را در جیب به ذهن راه ندهید !
http://www.irapic.com/uploads/1174847614.jpg
با وجود سایز بزرگ این گوشی ، طراحان هوشمند آن از رنگ خاکستری تیره براق در این گوشی بهره برده اند تا شاید کمی آن را کوچک تر نشان دهد ! شرح ظاهر پیچیده ی این گوشی به خاطر قابلیت چرخشی آن کمی سخت می باشد .

Hamid@1386
17-05-2007, 08:48
سلام 1 سوال داشتم قاب گوشی من 1 مقدار رنگ و روش رفته اولا قاب اصلیش رو از کجا بگیرم قیمتش چنده و ایا عوض کردنش کار من هست یا نه؟ممنون میشم کسی جواب بده.

PaSha SLiM
17-05-2007, 10:09
اقا حميد شما كه خودتون استادين

والا اصل و غير اصلشو متاسفانه من خبري ندارم اما خوب همونجا كه خريدين بگين براتون عوض كنه اگه ديديطرف اين كاره نيست ببر نمايندگي يه دقيه واست عوض ميكنن

Hamid@1386
17-05-2007, 16:55
اقا پاشا شما لطف دارید من 1 کاربر ساده هستم و جدا از این یکی اصلا سر رشته ندارم تقریبا 2 سال هست دارمش اکبند خریدمش اما خوب به مرور رنگش رفته خیلی گوشی عوض کردم اما این رو نگه داشتمش.بازم از لطف شما ممنونم اما متاسفانه من در همدان زندگی میکنم و اینجاهم فکر نکنم 5 تا دونه بیشتر از این مدل باشه چه برسه قابش رو داشته باشن.

engineermohsen
05-08-2007, 00:54
سلام
من از اين گوشي دارم. براش يه هندسفري JABRA BT250v خريدم.
ولي نمي دونم چرا با اين هندسفري نميشه آهنگ گوش كرد.
در صورتي كه همين مدل هندسفري روي گوشي هايي ديگه مثل نوكيا اين طوري نيست.
خوشحال ميشم كسي راهنماييم كنه.
ممنون
فعلاً...

salar-jooon
12-08-2007, 16:29
واسه گوش دادن به موزیک با هندز فری بلوتوث به یه برنامه خاص احتیاج دارید به نام

Blue music

(بلو موزیک )

GORJI
26-08-2007, 20:11
مشخصات گارانتي
نام شركت

جدول مشخصات گوشي

مشخصات وضعیت گوشی : موجود در بازار

نام گوشي: JASJAR
تاريخ معرفي : ماه آگوست سال 2005
باند فركانس:
باند :
UMTS / GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
سيستم عامل نوع: Microsoft Windows Mobile 5.0
مشخصات ظاهري وزن: 285 گرم
سايز (میلی متر) : طول : 127 عرض : 81 ضخامت : 25
رنگ بندي گوشي : مشکی

--------------------------------------------------------------------------------

مشخصات صفحه نمايش نوع: TFT با قابلیت نمایش 65536 رنگ با قابلیت چرخش 180 درجه ای
ابعاد: 640x 480 پیکسل
صفحه نمايش لمسي: دارد
حالت اسكرين سيور: دارد
تصوير زمينه: دارد

--------------------------------------------------------------------------------

مشخصات دوربين نوع: 1.3 مگاپیکسل و دوربین دوم VGA
قابليت بزرگنمايي: دارد
ابعاد عكس : 1280x960 پیکسل
قابليت فيلمبرداري: دارد
مدت فيلمبرداري: به میزان حافظه
فلاش: دارد

مشخصات صداي زنگ نوع: پلی فونیک
قابليت دريافت زنگ: دارد
پخش MP3 به جاي زنگ: دارد َACC

مشخصات پخش كننده موزيك نوع: MP3/AAC player
قابليت پخش: MP3/AAC

مشخصات حافظه حافظه گوشي: 64 مگابایت دارای پردازنده Intel Bulverde 520 MHz
حافظه مموري كارت : دارد 256 مگابایت کارت SDIO/MMC
دفترچه تلفن: دارد
نمايش تصوير تماس گيرنده: دارد

ابزار ارتباطي گوشي پورت: USB
بلوتوث: دارد
اينفرارد: دارد
GPRS : دارد Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGE : ندارد
HSCSD : ندارد
: 3G
دارد 384kbps
Wireless LAN: دارد Wi-Fi 802.11b

بازي نام بازي : دارد

مرورگر اينترنت WAP : دارد
xHTML : دارد
HTML : دارد

ساير مشخصات
messaging : SMS, MMS, Email, Instant Messaging
تايپ هوشمند T9 : دارد
ويبره : دارد
آيفون : دارد
منشي تلفني : ندارد
سيستم ضبط صدا: دارد
سيستم شماره گيري با صوت: دارد
فرمان صوتي : دارد
راديو : ندارد
چراغ قوه: ندارد
فن آوري Push to talk : ندارد
مكالمه تصويري: دارد
قابليت ويرايش آفيس: دارد Word, Excel, Outlook
قابليت نمايش Pdf : ندارد
قابليتهاي ديگر: Java MIDP 2.0

مشخصات باتري نوع: Standard battery, Li-Ion 1620 mAh
زمان مكالمه مداوم: 8 ساعت
زمان آماده به كار: 260 ساعت

وسايل جانبي هندزفري: هدست استریو استاندارد
هندزفري بلوتوث: سازگار با اکثر هندزفری های بلوتوث
كاركيت:
كاركيت بلوتوث: سازگار با اکثر کارکیت های بلوتوث
كابل:
هلدر:
قابليت نصب دوربين:
كيبورد بيسيم:
شارژر: استاندارد
شارژر فندكي: USB استاندارد

ساير لوازم :

iman_janahmadi
06-09-2007, 10:16
سلام دوستان عزیز
من دو هفته ای هست که یدونه imate jas jar گرفتم میخواستم از دوستان بپرسم که شارژ این گوشی چقد میبره و برنامه های جانبی هم داره ؟ با تشکر

kambizonline
30-09-2007, 09:47
ساير مشخصات

قابليتهاي ديگر: Java MIDP 2.0

:

با سلام میخواستم بدونم میشه از برنامه هایی که تحت java نوشته شده اند برای نصب بر روی این گوشی بهره گرفت...!؟

اگر جواب مثبته چه راهی وجود داره چون من نتونستم استفاده کنم...

با تشکر

rezapolad
30-09-2007, 11:34
بله دوست عزيز از جاوا مي توني استفاده كني بايد برنامه يا همون سيستم جاوا رو رو گوشيت نصب داشته باشي

kambizonline
07-10-2007, 22:58
ممنون از توجه شما دوست عزیز

ولی مشکل اینه که من الارغم جستجوی فراوان نتونستم بفهمم اسم نرم افزار مربوطه چیه و از کجا باید دانلود بشه که نصبش کنم...

لطف میکنین اگر راهنمایی بفرمائین...

rezapolad
08-10-2007, 17:07
بايد به عرضتون برسونم كه اسم نرم افزار MIDlet Manager و به صورت خودكار خودكار روي wm5 و wm6 نصبه

ARASH
20-01-2008, 09:17
ببینم الان نوی این گوشی تولید میشه هنوز یا از تولید خارج شده؟

RЄΖA
20-01-2008, 12:52
ببینم الان نوی این گوشی تولید میشه هنوز یا از تولید خارج شده؟

نه نوی این گوشی دیگه تولید نمیشه. البته پاکت پیسی های خیلی بهتری نسبت به این یکی همچون HTC TyTN II و HTC Touch Cruise تولید شده و نیازی به خرید JasJar به نظر من دیگه نیست.

farzad48
21-01-2008, 21:27
به نظر شما جاس جر كه يك سال كار كرده به قيمت 400 تومان مي ارزه بخرم؟ قاب اصليش بيدا ميشه و مبلغش جقدره؟

amirbak
22-01-2008, 06:49
لطفا" قیمت حدودی این مدل پاک پی سی را در تهران بفرمائید.

ممنون

ImanKhan
22-01-2008, 12:11
به نظر شما جاس جر كه يك سال كار كرده به قيمت 400 تومان مي ارزه بخرم؟ قاب اصليش بيدا ميشه و مبلغش جقدره؟

اگه تمیزه خوبه می یرزه

M.T
22-01-2008, 15:53

اگه تایوان باشه میارزه............ولی اگه چین باشه و تمیز...یه قیمت معمولیه.
قابش به سختی گیر میاد به خصوص قاب فابریکش..........ولی اگه گیر بیاد 80 تومن هست.

لطفا" قیمت حدودی این مدل پاک پی سی را در تهران بفرمائید.

ممنون
چینی : 720 تومان
تایوان : گیر نمیاد دست اولش ولی بین 900 تا 1 میلیون هست.

msadegh
17-02-2008, 16:19
این دیگه خیلی گنده است

Masoud M2
26-10-2008, 14:25
vala ghabe gushio mitunid az pasajhe alaedin kharidari konid vali gehymatesho nemidunam daghighan chande!!!

amirreza_rezaei
30-10-2008, 17:15
چیزی مثل اینو نباید بهش بگن پاکت پیسی باید بگن بسکت پیسی...........ها ها ها

amirreza_rezaei
02-12-2008, 21:46
یه سوال آیا این بزرگترین پی پی سی نیست؟

i_am_megateron
21-03-2009, 11:37
x7510 و shift مگه پاکت پی سی نیستن؟؟؟
اونا که از jasjar بزرگترن

Sadegh_cpu
19-06-2009, 21:05
كيبورد اين گوشي بهترين كيبورد موجود در بين پاكت پي سي ها است.
ضمنا از لحاظ زيبايي تكه !
من گوشيم رو شايد بفروشم - علت فروش بزرگي بيش از حد - مشخصات : سالم - قيمت : 350 با باتري نو - پيغام خصوص مي تونيد بديد ولي اگه ايميل بزنيد زودتر جواب مي گيريد

milad_noorali
07-01-2010, 11:28
با سلام میخواستم بدونم قاب این گوشی چنده و کجا میتونم گیر بیارم؟
یه windows جدید و فارسی ساز این گوشیو هم میخوام؟ممنون میشم کمکم کنید!

A7X
08-01-2010, 10:17
با سلام میخواستم بدونم قاب این گوشی چنده و کجا میتونم گیر بیارم؟
یه windows جدید و فارسی ساز این گوشیو هم میخوام؟ممنون میشم کمکم کنید!

قابش رو توی علاالدین میتونید پیدا کنید.

برای فارسی ساز و... هم به بخش ppc مراجعه کنید.

amir_10x
18-01-2011, 02:03
سلام .
1- میخوام ببینم رام hd2 به touch2 میخوره ؟؟؟؟
2-من یه گوشی imate jama دارم و رامش پریده . چاره چیه؟
آخرین رام touch 2 کجا گیر میاد؟؟
آیا میشه در گوشی imate بجای win mob 6.1 win mob 3 رونصب کرد.
جواب خیلی واسم مهمه. هر دو . ممنوم میشم فوری و کامل باشه.ممنوم