PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اولین تصاویر از سیمبین belle

صفحه ها : [1] 2 3 4

Jeyran
24-05-2011, 12:10
حتما در مورد آپدیت سیمبین با تغییر اینترفیس و مناسب شدن اون با گوشی های لمسی و نابودی کامل سیر خطی اینترفیس که مناسب گوشی های دکمه ای بود رو شنیدید چندی هست که تصاویری رسمی به گفته ی منبع، از این اینترفیس که نام دخترزیبا روش نهاده شده منتشر شده است، بزرگترین تغییراتی که سیمبین تا حالا در خود دیده در این ورژن pr.1.3 گنجانده شده است.

http://nokiagadgets.com/wp-content/uploads/2011/05/297552401.png
تصویر بالا نشان میدهد که چطونه سیر خطی از بین رفته است همانطور که در تصویر دیده میشود در منوها شما چهار کلید برگشت،دیالر، رفرش و دکمه ای برای آپشن در اختیار دارید، همچنین بسیاری از تنظیمات به منوی داخلی موارد منتقل شده اند.فونت سیمبین عوض شده ولی باز هم به نظر میرسد بعضی قسمت ها با تغییرات جزیی همراه باشند مثل منوی پیام ها البته فقط منوی آن!
http://nokiagadgets.com/wp-content/uploads/2011/05/297553331.png
وارد ویرایش گرشوید کمی شبیه اندروید به نظر خواهد امد ولی با تجربه ی سیمبین، شاید در بعضی قسمت ها مثل پیام که سیمبین فعلی جزو بهترین های آن را در اختیار دارد تغییرات زیادی مشاهده نشود، هرچند این آغاز کار است.

http://nokiagadgets.com/wp-content/uploads/2011/05/Nokia-First-Ever-Pics-Images-of-Symbian-Belle-or-PR-2-via-Nokia-Forum-01.pnghttp://www.celularis.com/wp-content/uploads/2011/05/Symbian-Belle.jpg
اینترفیس از ایکون های زیبای جدیدی بهره میبرند البته در pr.1.2 یا انا هم انها را مشاهده کردیم، نوار بالایی منو کاملا متحول شده و کاربردیتر شده تا مقداری از فضای اشغال کرده ی خود را به صفحه ی منو ها بدهد البته کمی الگوبرداری نیز شده ولی خالی از نواوری نیست! نکته ی جالب دیگر عوض شدن جای آپشن با کلید برگشت هست! بعضی از امکانات نیز قرار ات با این ورژن به سیمبین افزوده شوند،طبق گفته ی نوکیا بیش از 250 مورد امکانات جدید. ازجمله بهترین ویرایش جدید و سازگار اوی مپ یا نوکیا مپ (احتمالا) بهبود قابلیت های مرورگر سازگاری بیشتر با مولتی تاچ و دستورات مختلف بر این اساس بهبود ابزارک ها و نیز قابلیت افزایش دادن آنها و صفحات(بیش از3) کاهش چشمگیر زمان انتظار ،بهره بری بهتر از زبانه ها حرکات لغزشی اینترفیس از جمله تغییرات عمده ی این آپدیت اند.
http://www.celularis.com/wp-content/uploads/2011/05/Belle.png

PEYMAN
24-05-2011, 12:40
سیب زمینی/دیب دمینی.هر دو یکی هستن

wild dragon
24-05-2011, 14:41
بزرگترین تغییراتی که سیمبین تا حالا در خود دیده در این ورژن pr.1.3 گنجانده شده است.

pr 3.0

Jeyran
24-05-2011, 15:20
pr 3.0

بله اشتباه شد، با می گو.

این تو بمیری از اون تو بمیری ها نیست.

Twitter
24-05-2011, 15:28
همچین اسمی واقعا برازندشه.البته برای سیمبین.هنوز اناش دست ما نرسیده belle رو زدن .احتمالن تا 1 هفته دیگه اپدیت دیگه رو میده.ولی دمه نوکیا گرم که همیشه بهترین ساپرت رو داشته.حالا هی بیاید بگین سیمبین مرد.

*lesner*
24-05-2011, 15:31
* یه مقدار زیباتر شده ولی خب کاری به جایی نمیرسونه !

پوریا
24-05-2011, 18:14
حداقل راضیم می کنه که گوشیمو نفروشم برم آندرویید بگیرم!

NILOUFAR
24-05-2011, 18:30

من به شدت با آقا پیمان موافقم
حالا سمند رو بکنین سمند lx سورن، 405 ، و...
useless ، همون usless هستش
من میگم، بازم میگید نیلوفر دشمن نوکیاست

wild dragon
24-05-2011, 18:36
Useless ، همون usless هستش

این نشون دهنده اینه که برخلاف ادعای تمام افراد که میگفتن نوکیا گوشی های سیمبین را رها میکنه یا کرده ولی نوکیا طبق قولهایی که به خریداران گوشی های سیمبین داده داره عمل میکنه
حالا شما از سیمبین خوشت نمیاد و گوشی سیمبین نداری. مسلما هم هیچ وقت نمیخری برات فرقی نداره آپدیت بیاد یا نه ولی برا کسایی که این گوشی را دارن و ازش راضین اومدن این آپدیت ها خیلی مهمه

NILOUFAR
24-05-2011, 19:48
این نشون دهنده اینه که برخلاف ادعای تمام افراد که میگفتن نوکیا گوشی های سیمبین را رها میکنه یا کرده ولی نوکیا طبق قولهایی که به خریداران گوشی های سیمبین داده داره عمل میکنه
حالا شما از سیمبین خوشت نمیاد و گوشی سیمبین نداری. مسلما هم هیچ وقت نمیخری برات فرقی نداره آپدیت بیاد یا نه ولی برا کسایی که این گوشی را دارن و ازش راضین اومدن این آپدیت ها خیلی مهمه

کی گفته من گوشی سیمبین ندارم؟
من 17 تا گوشی دارم که 15 تا از اونا، نوکیاست و 12 تا از این نوکیاهام هم سیمبین هستن
2تا دلیلی که من ان8 رو انتخاب نکردم:
1. صفحه نمایشی که من میخواستم، 4.3 یا 4 اینچ بود که متاسفانه ان8 اینطوری نبود
2. cpu 1 gigahertz نداشت
زمانی هم که آیفون 4 و گلکسی رو گرفتم، هنوز E7 کامل تو بازار نیومده بود
این درست نیست که شماها همگی در مقابل من جبهه بگیرین:bh:

Jeyran
24-05-2011, 19:50
اسپم:
نیلوفر دشمن نوکیاست.دی:

chessmathter
24-05-2011, 21:14
useless ، همون usless هستش

useless رو قبول ندارم...
حالا این آپدیت ها کی رلیز میشه؟

bager_60
25-05-2011, 00:06
دم نوکیا گرم اگه بیاد چی میشه:cc:

loverx5
25-05-2011, 00:49
این آپدیت حالا قرار کی ریلیز بشه ؟ برای n8 هم هست دیگه ؟

Nima_rad2010
25-05-2011, 08:39
خوبه نوکیا یه تم جدید ساخته اسمشو گذاشته سیمبین آنا یه تم دیگه جدید میسازه اسمشو میزاره belle جالب اینجاس تمام آیکنهاشم همین الان موجوده..

EmmaWLove
25-05-2011, 10:12
دم نوکیا گرم. همیشه توی ساپورت بهترینه.
سیستم عامل فقط سیمبین. من که خیلی خیلی خیلی خیلی ازش راضیم.

the-game
25-05-2011, 10:27
من 17 تا گوشی دارم که 15 تا از اونا، نوکیاست و 12 تا از این نوکیاهام هم سیمبین هستن
2. cpu 1 gigahertz نداشت

میگم اگه کارت با 17 تا راه نیفتاد تعارف نکن بگو من ماله خودمو برات بفرستم:ca:

S.H.A.H.R.O.K.H
25-05-2011, 10:31
خوبه نوکیا یه تم جدید ساخته اسمشو گذاشته سیمبین آنا یه تم دیگه جدید میسازه اسمشو میزاره belle جالب اینجاس تمام آیکنهاشم همین الان موجوده..
آفرین ....
سیستم عاملهای دیگه با آپدیت از زمین تا آسمون فرق میکنن
اونوقت وقتی نوکیا رو آپدیت میکنی هیچی تغییر نمیکنه که هیچ گاهی وقتها خودش هم اعتراف میکنه که بدتر هم شده مثل n96 که اگه آپدیتش کنی دوربینش از کار میافته........

gholamrezaarjan
25-05-2011, 10:41
آفرین ....
اونوقت وقتی نوکیا رو آپدیت میکنی هیچی تغییر نمیکنه که هیچ گاهی وقتها خودش هم اعتراف میکنه که بدتر هم شده مثل n96 که اگه آپدیتش کنی دوربینش از کار میافته........
آقا كسي نمي دونه كي براي n8 مياد؟
چقدر منتظر بمونيم؟

Jeyran
25-05-2011, 12:53
آفرین ....

خوبه نوکیا یه تم جدید ساخته اسمشو گذاشته سیمبین آنا یه تم دیگه جدید میسازه اسمشو میزاره belle جالب اینجاس تمام آیکنهاشم همین الان موجوده

دیوار کوتاهتر از سیمبین مثل اینکه نیست،چرا مثلا به تم عوض کردن اندروید و بادا و ios تو این ورژن های اخیر ایراد نمیگیرین؟البته اگر درحدتم تغییر کرده باشن.
سیر خطی از بین رفته است همانطور که در تصویر دیده میشود در منوها شما چهار کلید برگشت،دیالر، رفرش و دکمه ای برای آپشن در اختیار دارید، همچنین بسیاری از تنظیمات به منوی داخلی موارد منتقل شده اند نوار بالایی منو کاملا متحول شده و کاربردیتر شده تا مقداری از فضای اشغال کرده ی خود را به صفحه ی منو ها بدهد البته کمی الگوبرداری نیز شده ولی خالی از نواوری نیست! نکته ی جالب دیگر عوض شدن جای آپشن با کلید برگشت هست! بعضی از امکانات نیز قرار ات با این ورژن به سیمبین افزوده شوند،طبق گفته ی نوکیا بیش از 250 مورد امکانات جدید. ازجمله بهترین ویرایش جدید و سازگار اوی مپ یا نوکیا مپ (احتمالا) بهبود قابلیت های مرورگر سازگاری بیشتر با مولتی تاچ و دستورات مختلف بر این اساس بهبود ابزارک ها و نیز قابلیت افزایش دادن آنها و صفحات(بیش از3) کاهش چشمگیر زمان انتظار ،بهره بری بهتر از زبانه ها حرکات لغزشی اینترفیس

تم جدید این تغییرات رو داشته، فقط از دادن اسپم بیشتر خودداری نمایید.

gholamrezaarjan
25-05-2011, 13:04
ميشه بگيد كي آپديتش براي n8 مياد؟
اگه براي n8 بياد ديگه معركه ميشه
2000000 تومن هم نميفروشم

infotech-bir
25-05-2011, 21:39
:du:دوستانی که بشتر تو کارن این آپدیت آنا کی ریلیز میشه واسه n8 .:dl:

Nima_rad2010
26-05-2011, 00:18
:du:دوستانی که بشتر تو کارن این آپدیت آنا کی ریلیز میشه واسه n8 .:dl:

دوستا قطعا در ماه ژوئن ارائه میشه احتمال خیلی زیاد یکی دو هفته آینده

Gamer
26-05-2011, 00:34
قابل توجهی کسانی که که فکر میکنن این اپدیت رو نوکیا میده !

نوکیا کلا سیمبین رو به شرکت دیگه واگذار کرده !

از نظر نوکیا این سیستم عامل قدیمی ! از این به بعد هم واسه گوشی های متوسطش از این سیستم عامل استفاده میکنه !

yaser00897
26-05-2011, 00:45
اپدیت قشنگیه .
خصوصا اگه برای ان 8 هم بیاد .

N E X U S
26-05-2011, 05:44
دوستان حتما براي n8 هم مياد.چون در حال حاضر n8 قدرتمند ترين ديوايس سيمبيني هست و به نوعي پرچمدار سيمبين٣ محسوب ميشه.
اينقدر هم اسپم نديد.چون همين تغييراتي كه كرده در تاريخ سيمبين سابقه نداشته و تغييرات بزرگي محسوب ميشن.يه عده از روي احساسات يه حرف هايي ميزنند كه در شان سايت تخصصي موبايل نيست.

EmmaWLove
26-05-2011, 06:55
من که عاشق نوکیا و سیمبین هستم. 10 سال دیگه آپدیت نده بازم هیچ گوشی ای رو با C7 عوض نمیکنم.
بی صبرانه منتظر این آپدیت هستم.
واقعاً کاربردی ترین سیستم عامل و ساده ترین اینترفیس رو سیمبین داره. خیلی خیلی باهاش حال میکنم. هر برنامه ای که خواستم از 10 نوع مختلفش توی اینترنت بود. الان روی هارد کامپیوترم نزدیک 400 تا برنامه Symbian^3 دارم.
سیمبین رو از آندروید هم بیشتر قبول دارم.

Mr.Yaghoubi
26-05-2011, 07:00
حالا از این به بعد بهتر هم میشه :bu:

Jeyran
26-05-2011, 09:55
قابل توجهی کسانی که که فکر میکنن این اپدیت رو نوکیا میده !
نوکیا کلا سیمبین رو به شرکت دیگه واگذار کرده !
از نظر نوکیا این سیستم عامل قدیمی ! از این به بعد هم واسه گوشی های متوسطش از این سیستم عامل استفاده میکنه

نوکیا اعلام کرد فعالیتهای مربوط به نرمافزارهای سیمبین را به شرکت Accenture واگذار میکند.

این آپدیت رو نوکیا میده. همون کارمندها همون برنامه نویس ها و همون سیمبین نوکیا،تمام حقوق معنوی اون هم هنوز در دست نوکیا هست فقط با این تفاوت که حقوق این کارمندها رو نوکیا نمیده، این آپدیت قبل از برونسپاری سیمبین برنامه ریزی شده بود. اکسنچر هم شریک دیرینه ی نوکیا هست، این به معنیه واگذاری نیست بلکه به معنی تخصصی کردن و برونسپاری نرمافزاری هست مثل بقیه سیستم عامل ها.
در مورد گوشی های متوسط هم باید بگم،بیشتر شاید اونجا متمرکز بشه، ولی در برنامه ی سیمبین برای ارتقای نرمافزاری ارتقای سختافزاری نیز برنامه ریزی شده. احتمالا با عرضه ی belle مثل عرضه ی انا، چند گوشیه، های اند هم معرفی میشه که آغاز ارتقای نرمافزاری و سختافزاری سیمبین هست.

facon_Archi
26-05-2011, 10:41
برای n8 بیاد 100% واسه E7 هم میاد دیگه؟:دی
چیزه تمیزیه ایول: دی
منصرف شدیم از فروش E7 : d

smohhsen
26-05-2011, 11:53
به هر حال نباید انتظار داشت سیمبین بشه آندروید یا هر چیزه دیگه
ما سیمبین رو خریدیم با علم به همه ضعفهاش
ضعف داره اما برتری داره
مثلا نقشه نوکیا رو کدوم شرکت داره؟
اینترفیس اس ام اس تو سیمبین 3 خداییش محشر نیست؟

Ma3ouD
26-05-2011, 15:11
به هر حال نباید انتظار داشت سیمبین بشه آندروید یا هر چیزه دیگه
ما سیمبین رو خریدیم با علم به همه ضعفهاش
ضعف داره اما برتری داره
مثلا نقشه نوکیا رو کدوم شرکت داره؟
اینترفیس اس ام اس تو سیمبین 3 خداییش محشر نیست؟

میشه چندتا از ضعف های سیمبین را بگویید؟
خداییش Ovi Map یک طرف کل بازار موبایل طرف دیگر....
توجه کردی اینترفیس اس ام اس سیمبین برگه کلاسور (خط دار) است!فقط جای اسمایل خالیه...(البته به نظر من)

yaser00897
26-05-2011, 23:08
خداییش Ovi Map یک طرف کل بازار موبایل طرف دیگر....
با این خیلی موافقم
خدایی من توی شهری که حتی یه خیابنوشم بلد نبودم همه جا تونستم برم اونم با ماشین بدون حتی یک اشتباه .
گوشی رو گذاشتم کنارم و با فرمان صوتیش کامل راهنمایی شدم .
اصلا فکر نمیکردم اینقدر دقیق و عالی بتونه کمکم کنه .
همیشه فکر میکردم که در عمل کم میاره اما نه واقعا توپه .
با همون نقشه ای که نوکیا برای ایران ارائه کرده .
دیگه نظر هیچ کس و بازار برام مهم نیست من از سیمبین راضی ام البته با ان 8 .
نمیدونم اگه گوشی اندورید دار داشتم تو شهر غریب میتونست اونقدر خوب نجاتم بده یا نه .

EmmaWLove
28-05-2011, 07:38
من که سیمبین رو با هیچی عوض نمیکنم.
واقعاً سیستم عاملی فوق العاده کاربردی همراه با محیطی کاربر پسنده.

seed n
28-05-2011, 20:44
فکر کنم تو سابقه ی نوکیا بهترین و کاربردی ترین اپدیتی باشه که تا حالا داده .
ولی خیلی اپدیت مهشریه اگه بیاد که دیگه عالیه.

qpzq
01-06-2011, 12:29
برای ان 8 , اکتبر ریلیز می شه

wild dragon
01-06-2011, 12:38
برای ان 8 , اکتبر ریلیز می شه

منبع؟

qpzq
01-06-2011, 13:48
منبع؟

من توی فروم خارجی خودم که در موردش صحبت می کردن

LOTUS
01-06-2011, 14:07
اینترفیس بسیار زیبا و جذاب شده آیکون ها هم خیلی خوبه واسه امثال من همین آپدیت کافیه که دیگه به Android فکر نکنم چون حس میکنم تنها مشکل سیمبین اینترفیس قدیمی و بدون انعطافش بود که با دیدن این تصاویر میبینم که به Android بسیار نزدیک شده و چه بسا از بعضی جهات مثل Messaging و Dialing خیلی از اون جلوتره جدا از تغییرات تو اینترفیس تغییرات زیادی تو Base سیمبین ایجاد شده که باعث افزایش سرعت عملکرد سیستم عامل میشه گرچه همین سیمبین ^3 که الان در دسترسه بسیار پرسرعت و روونه
درکل همین اپدیت مطمئنا دل بسیاری از طرفداران سیمبین رو به دست میاره شک نکنید

ammir_shahaby
01-06-2011, 14:27
ضمن تشکر از دوستان آیا این تغییرات برای n97 وهم خانواده های اون هم اعمال می شه؟

EmmaWLove
02-06-2011, 06:52
ضمن تشکر از دوستان آیا این تغییرات برای n97 وهم خانواده های اون هم اعمال می شه؟

نه متاسفانه
آپدیت های Anna و Belle مخصوص گوشی های S^3 هستن. گوشی N97 و گوشی های دیگه S60v5 به خاطر سخت افزار ضعیفشون نمیتونن از این آپدیت ها استفاده کنن.

حمیدها
06-06-2011, 10:04
ببینید دوستان اینکه بیایم سیمبین رو با آندروید مقایسه کنیم از هر نظر آندروید با فاصله ی چشمگیری برتره(خودتون رو گول نزنید)
آنروید ios رو قورت داره میده چه برسه به سیمبین! و از لحاظ ساپورت نرم افزاری چه بازی و چه برنامه فوق العاده عمل کرده فقطم به خاطره open source بودنشه البته جدیدا نوکیا با qt کمی داره خودی نشون میده...
محیط کاربری فوق العاده زیبای آندروید مخصوصا قسمت live wallpaper رو هم که نمیشه ازش چشم پوشی کرد.اما همه چیز محدود به سیستم عامل نمیشه یک سری ویژگی های فرعی هرچند کوچک به حدی در لذت استفاده از گوشی کمک میکنه که ممکنه اجزای اصلی اون لذت رو نداشته باشن.utg,dolby plus,hdmi output,divx player بودن چیزهایی است که کمتر گوشی همزمان در خود گنجانده.من خودم به شخصه آندروید رو به سیمبین ترجیح میدم اما غرور، اعتماد به نفس، متکی بودن به خود و کله شق بودن نوکیا رو به دنیا نمی دم الحق که اسمه نوکیا به معنی سمور برازندشه چون خودشو با هر شرایطی وفق می ده!
حرف اول سخت افزار جهان رو هم که میزنه چیزی نمونده که با تلفیق winpho سلطان بلا منازع بازار شه.خوش باشین!

soheilto
06-06-2011, 15:56
2. cpu 1 gigahertz نداشت

خب یه N8 هم بگیر گوشیات بشه 18تا.........!!!!!!!!!!!!!!!نه دوستان
پیشنهاد خوبیا:ag::122:

Jeyran
06-06-2011, 16:17
ببینید دوستان اینکه بیایم سیمبین رو با آندروید مقایسه کنیم از هر نظر آندروید با فاصله ی چشمگیری برتره(خودتون رو گول نزنید)
آنروید ios رو قورت داره میده چه برسه به سیمبین! و از لحاظ ساپورت نرم افزاری چه بازی و چه برنامه فوق العاده عمل کرده فقطم به خاطره open source بودنشه البته جدیدا نوکیا با qt کمی داره خودی نشون میده...
محیط کاربری فوق العاده زیبای آندروید مخصوصا قسمت live wallpaper رو هم که نمیشه ازش چشم پوشی کرد.اما همه چیز محدود به سیستم عامل نمیشه یک سری ویژگی های فرعی هرچند کوچک به حدی در لذت استفاده از گوشی کمک میکنه که ممکنه اجزای اصلی اون لذت رو نداشته باشن.utg,dolby plus,hdmi output,divx player بودن چیزهایی است که کمتر گوشی همزمان در خود گنجانده.من خودم به شخصه آندروید رو به سیمبین ترجیح میدم اما غرور، اعتماد به نفس، متکی بودن به خود و کله شق بودن نوکیا رو به دنیا نمی دم الحق که اسمه نوکیا به معنی سمور برازندشه چون خودشو با هر شرایطی وفق می ده!
حرف اول سخت افزار جهان رو هم که میزنه چیزی نمونده که با تلفیق winpho سلطان بلا منازع بازار شه.خوش باشین!

فرمایش شما صحیح، ولی نوکی ا اسم یک رودخونه هست تو فنلاند. البته شاید معنی سمور میده ،جالب بود نمیدونستم.
با اعتماد به نفس هم خیلی بیش حد موافقم! جذابیت نوکیا تو همینه اش هست.

EmmaWLove
07-06-2011, 10:35
من به ظاهر زیبا و Live Wallpaper آندروید کاری ندارم.
من الان روی هارد کامییوترم نزدیک 540 تا برنامه مخصوص Symbian^3 دارم. یعنی هر برنامه ای که خواستم توی اینترنت بود.
واسه من محیط زیبا زیاد مهم نیست. واسه من کاربردی بودن سیستم عامل مهمه و اینکه کار منو راه بندازه :ea:
به نظر من سیمبین بهترینه (این نظر شخصی منه)

meysam97
13-06-2011, 11:07
من نوکیا رو دوست دارم ولی سیمین رو نه خیلی----- ولی عاشق سخت افزار و کیفیت ساخت نوکیا هستم به خاطر همین N8 خریدم -البته سیمبین 3 خیلی بهتر از سیمبین های قبلیه ولی S60v5 خیلی افتضاح بود-

حمیدها
13-06-2011, 16:17
فرمایش شما صحیح، ولی نوکی ا اسم یک رودخونه هست تو فنلاند. البته شاید معنی سمور میده ،جالب بود نمیدونستم.
با اعتماد به نفس هم خیلی بیش حد موافقم! جذابیت نوکیا تو همینه اش هست.

آره اسم رودخونه ای که چسبیده به کارخونه اصلی نوکیا (اصلی ترین کارخونه) به همبن خاطرم اسم شرکتو گزاشتن نوکی ا، از اون واژه های اصیل فنلاندیه به معنی سمور.
تو یه مجله روانشناسی می خوندم گوشی شما معرف ویژگی های شخصیتی شماست!!
واقعا هم همینجوره:br:

mbig051
21-08-2011, 10:26
بابا این سیمبین هم شورشو در آورده
s60v5
3^
anna
و حالا هم belle آخه تا کی این نوکیا میخواد از این سیستم عامل قدیمی استفاده کنه

EmmaWLove
21-08-2011, 10:45
s60v5
3^
anna

چرا قدیمی؟؟؟!!!!!!!!!!!! :bn:
همه شرکت ها سیستم عامل های خودشونو آپدیت میکنن و نسخه جدید میدن.
مثلاً مایکروسافت:
95
98
2000
xp
vista
7
بابا تا کی مایکروسافت میخواد از این سیستم عامل های قدیمی استفاده کنه!!!! :bv:

amir fa
21-08-2011, 12:22
s60v5
3^
anna

مهم اینه که تغییرات زیادی نسبت به قبلی ها کرده سیستم عامل anna خیلی فرق داره با symbian^3 و همینطور belle هم با anna فرق داره شما تغییرات و ساپورت هایی که داره رو ببین با اسمش چیکار داری.

vestaboy
21-08-2011, 12:45
من به ظاهر زیبا و live wallpaper آندروید کاری ندارم.
من الان روی هارد کامییوترم نزدیک 540 تا برنامه مخصوص symbian^3 دارم. یعنی هر برنامه ای که خواستم توی اینترنت بود.
واسه من محیط زیبا زیاد مهم نیست. واسه من کاربردی بودن سیستم عامل مهمه و اینکه کار منو راه بندازه :ea:
به نظر من سیمبین بهترینه (این نظر شخصی منه)

به عنوان کسی که تا حالا کلی گوشی سیمبیان داشته با شما کاملا موافقم سیمبیان یکی از بهترین هاست
خیلی سبک. کار راه انداز و کاربردی
براش به اندازه کافی برنامه هست و خیلی دوست داشتنیه
(دلم براش تنگ شده :020:)

S.H.A.H.R.O.K.H
21-08-2011, 13:04
ولی من اصلا نتونستم با سیمبین کنار بیام...مثلا تا بخوام یه گیم پر حجم رو نصب یا پاک کنم کلی طول میکشه ولی توی آندرویید اصلا اینجوری نیست...در کل کسی که با آندرویید کار کرده باشه اصلا نمیتونه با سیمبیان خشک و کند کنار بیاد....من یه مدتی x7 داشتم و یه مدتی هم c7...ولی جفتشون سر و ته یه کرباس بودند....

vestaboy
21-08-2011, 13:26
نمیدونم تو اندروید چقدر طول میکشه ولی از نظر من که سیمبیان کند نبود و خیلی باهاش راحت بودم
البته من بازی های خیلی حجیم دوست ندارم کلا

maxomid
21-08-2011, 23:23
ولی من اصلا نتونستم با سیمبین کنار بیام...مثلا تا بخوام یه گیم پر حجم رو نصب یا پاک کنم کلی طول میکشه ولی توی آندرویید اصلا اینجوری نیست...در کل کسی که با آندرویید کار کرده باشه اصلا نمیتونه با سیمبیان خشک و کند کنار بیاد....من یه مدتی x7 داشتم و یه مدتی هم c7...ولی جفتشون سر و ته یه کرباس بودند....

سلام.
من قبلا .2 3 تا گوشی اندرویدی داشتم.
اتفاقا با سیمبین بیشتر کنار امدم.
در مورد گیم..
دوست عزیز شما در اندروید وقتی یک گیم رو میخواید نصب کنید دوتا مرحله باید دانلود کنید
1: فایل apk
:2فایل دیتا.

خب فایل apk همون چیزیه که بازی رو اجرا میکنه... حجمش حدود 2 تا 10 mb هست.
دیتای بازی همون فایل های بازی هست که باید به مموری کارت انتقال بدین یعنی فایل های مثل صدا.تصاویر و.. بازی هست یعنی حساب کنید فایل های اصلی رو نصب کردین.و بعد apk رو نصب و اجرا...
توجه کنید شما فقط یک فایل 3 تا 10 mb رو دارین نصب میکنید.
فایل های اصلی توسط خود شما در مموری کار قرار داده شده.
طبیعیه که یک فایل 10mb سریع نصب میشه..

در سیمبین اینطور نیست.
شما یک بازی که دانلود میکنید فقط یک فایل sis هست که حالا به توجه به بازی حجمش مثلا 100mb هست . وقتی میزنی نصب کنه این بنده خدا باید 100mb رو از این فایل خارج و نصب کنه
پس 100% طول میشکشه....

پس مشکل از سرعت سیستم عامل نیست...

BABAK NURI
21-08-2011, 23:27
نصب بازی های حجیم تو سیمبیان پدر ادمو در میاره....خیلی طول میکشه

maxomid
22-08-2011, 00:09
نصب بازی های حجیم تو سیمبیان پدر ادمو در میاره....خیلی طول میکشه

شما پست بالایی بنده رو بخونید..

EmmaWLove
22-08-2011, 13:26
فقط سمیبین :cs:
بابا این سیمبین آنا خیلی باجال شده. اصلاً فکر نمیکردم اینقدر تغییر داشته باشه :ar:

Jeyran
22-08-2011, 13:41
فقطم به خاطره open source بودنشه

خیر به خاط اپن سورس بودنش نیست، که اگر بود گوگل اندروید رو به سمت کدبسته پیش نمیبرد و حتی میبینید هانی کام کاملا کدبسته است،به نظر من ایسکریم هم کدبسته میشه.تمام بقیه سیستم عامل ها هم کدبسته اند، از بادا و ریم و وینفون و پالم گرفته تا خود ios .
درضمن به کدهای سیمبین^3 از طریق خود نوکیا میشه خیلی راحت دسترسی پیدا کرد.
سیمبین^1 رو هم با داشتن برخی مجوزها میشه به کدهاش دسترسی پیدا کرد.

Noob Saibot
24-08-2011, 18:09
فقط سمیبین :cs:
بابا این سیمبین آنا خیلی باجال شده. اصلاً فکر نمیکردم اینقدر تغییر داشته باشه :ar:

آره خداوکیلی. خیلی خوب شده. ولی عکس های جدید سیمبیان Belle رو دیدی که جدیدا نوکیا ریلیز کده؟؟؟؟ خیلی فرق داره و واقعا عالی شده. خدا کنه زود تر بیاد آپدیت هاش.

SOHEILSySTEM
24-08-2011, 23:49
دوستان توی یک سایت به زبان انگلیسی نوشته بود base یا هسته سیستم عامل از rq به opl تغیر کرده یعنی اگر انجوری باشه شاهد تغیرات زیادی در belle خواهیم بود

EmmaWLove
25-08-2011, 08:59
سیمبین Belle خیلی حرفا واسه گفتن داره :dv:
احتمالاً تا 2 ماه دیگه واسه گوشی های S^3 میاد. تا اون موقع با Symbian Anna حال میکنیم:ar:

gholamrezaarjan
25-08-2011, 09:46
ولي خيلي ها ميگن تو اين چند روزه براي آپديت عرضه ميشه
بايد منتظر بشيم ببينيم شمارش معكوس نوكيا تموم بشه بعد ببينيم اونها چي ميگن؟

saeidr88
25-08-2011, 21:21
ولي خيلي ها ميگن تو اين چند روزه براي آپديت عرضه ميشه
بايد منتظر بشيم ببينيم شمارش معكوس نوكيا تموم بشه بعد ببينيم اونها چي ميگن؟

این شمارش معکوس رو کجا میشه دید

Jeyran
25-08-2011, 22:22
این شمارش معکوس رو کجا میشه دید

معرفی شد رفت.
تا چندماه دیگه برای بقیه سیمبین3 ها هم میاد.
فعلا فقط نوکیا 700 ،701 و 600 belle دارن، البته میشه رو غیر رسمی هاش هم حساب باز کرد ولی چندماه چیز زیادی نیست. برای صبر.

maxomid
26-08-2011, 07:12
معرفی شد رفت.
تا چندماه دیگه برای بقیه سیمبین3 ها هم میاد.
فعلا فقط نوکیا 700 ،701 و 600 belle دارن، البته میشه رو غیر رسمی هاش هم حساب باز کرد ولی چندماه چیز زیادی نیست. برای صبر.

سلام.
دوست عزیز نوکیا به طور رسمی اعلام کرد که برای بقیه گوشی های سیمبین 3 یا anna این ورژن سیمبین رو ریلیز میکنه؟

SOHEILSySTEM
26-08-2011, 14:34
سلام.
دوست عزیز نوکیا به طور رسمی اعلام کرد که برای بقیه گوشی های سیمبین 3 یا anna این ورژن سیمبین رو ریلیز میکنه؟

100% برای تمامی گوشی ها s^3 ریلیز میشه شکی توش نیست

saeed4055
26-08-2011, 14:35
سلام.

سلام
بله به طور رسمی اعلام شده که برای گوشیهای سیمبین 3 کنونی هم میاد
ان 8 و سی 7 و غیره هم این ورژن رو در چند ماه اینده دریافت میکنن

milad.nikzad
26-08-2011, 14:52
دوستان این nfc چیه .؟ منظورم اینه که فقط یه نرم افزار هست یا سخت افزار.یعنی ممکنه که n8 توی آپدیت belle به این قابلیت مجهز بشه.چون واقعا چیز خوبیه اگه بشه که معرکه میشه.

milad.nikzad
26-08-2011, 14:58
بله همین الان فهمیدم که سخت افزاره.متاسفانه .بد شد:ak:

gholamrezaarjan
27-08-2011, 07:30
دوستان این nfc چیه .؟ منظورم اینه که فقط یه نرم افزار هست یا سخت افزار.یعنی ممکنه که n8 توی آپدیت belle به این قابلیت مجهز بشه.چون واقعا چیز خوبیه اگه بشه که معرکه میشه.

nfc سخت افزار هست و الان c7 از اين قابليت برخورداره

SOHEILSySTEM
31-08-2011, 20:37
در زیر برخی از ویژگی های سیمبیان بل معرفی می گردد:
استفاده از ویجت های لایو با قابلیت تغییر اندازه و شکل دلخواه:

در سیمبیان بل طراحی مجددی بر روی ویجت هایی نظیر ویجت ساعت، ایمیل، پخش کننده موسیقی، تماس های مورد علاقه و تقویم صورت گرفته و این ویجت ها اکنون در پنج اندازه متفاوت ارائه می شوند. کاربر می تواند به منظور ساخت صفحات اختصاصی اندازه و چیدمان این ویجت ها را تغییر دهد. ویجت های دو حالته جدیدی نیز برای مواردی چون فعال و غیر فعال نمودن بلوتوث و تغییر پروفایل در سیمبیان بل تعبیه شده است.

http://www.mobile.ir/Static/upload//Nokia-Symbian-Belle_01.jpg

افزایش تعداد صفحات خانگی

در سیمبیان بل حداکثر تعداد صفحات خانگی از 3 عدد به 6 عدد افزایش یافته و به این ترتیب امکان دسترسی سریع به موارد مورد نیاز با سهولت بیشتری برای برای کاربر فراهم می گردد.

http://www.mobile.ir/Static/upload//Nokia-Symbian-Belle_02.jpg

بهبود نوار وضعیت (Status Bar)

نوار وضعیت نیز در سیستم عامل سیمبیان بل بهبود یافته و ظاهری پیشرفته تر به خود گرفته است. یک برگه باز شونده ویژه اعلانات نیز که تنظیمات متداول، پیام های دریافتی، تماس ها ناموفق (Missed Calls) و مواردی مشابه را به کاربر نمایش می دهد در این نوار وضعیت تعبیه شده است.

http://www.mobile.ir/Static/upload//Nokia-Symbian-Belle_03.jpg
مدرن تر شدن نوار پائین صفحه و سهولت انتخاب برنامه ها

نوار پائین صفحه که امکان حرکت در واسط کاربر و گزینه های مختلف را در اختیار کاربر قرار می دهد شکلی نوین به خود گرفته و ظاهری مشابه با ظاهر این نوار در صفحه خانگی گوشی نوکیا N9 (http://www.mobile.ir/phones/specifications-36517-nokia-n9.aspx) را پیدا کرده. ساختار منوی سیمبیان بل نیز بصورت مسطح طراحی شده و دیگر خبری از پوشه ها نیست. بدین ترتیب تمامی برنامه ها تنها با اسکرول نمودن در این منو قابل مشاهده بوده و انتخاب آنها به سادگی میسر است.

http://www.mobile.ir/Static/upload//Nokia-Symbian-Belle_05.jpg
برنامه های جدید

کمپانی مایکروسافت مجموعه ای از برنامه های حرفه ای جدید -- منجمله Lync (پیام رسانی فوری برای کاربران حرفه ای و شرکتی)، Exchange Active Sync ،One Note ، Sharepoint و PowerPoint Broadcaster -- را برای سیمبیان بل عرضه نموده است.

نمایش اطلاعات در صفحه نمایش قفل شده (Lock Screen)

صفحه نمایش در حالت قفل شده اطلاعاتی در مورد تماس های ناموفق، پیام های داخل صندوق پیام و موارد دیگر را به کاربر نمایش می دهد. کاربر همچنین می تواند یک پس زمینه رنگی را به صفحه نمایش قفل شده خود اختصاص دهد.

ارتباطات نزدیک برد (NFC)

قابلیت ارتباطات نزدیک برد (Near-Field Communications) به خوبی با سیستم عامل سیمبیان بل ادغام شده و کاربر به راحتی می تواند با وسایل جانبی سازگار با NFC ارتباط برقرار کرده، تصاویر خود را با دیگران به اشتراک گذاشته، پرداخت الکترونیکی انجام داده و یا از بازی های سازگار با این فناوری (نظیر برخی نسخه های Angry Birds) استفاده نماید.

http://www.mobile.ir/Static/upload//Nokia-Symbian-Belle_NFC.jpg

تصاویر بالا-سمت راست: کاربر با تماس دادن لحظه ای گوشی خود به یک وسیله جانبی، از طریق NFC با آن ارتباط برقرار می کند.

تصاویر بالا-سمت چپ: کاربر با انتخاب یک عکس و اشاره پشت به پشت گوشی خود به گوشی دیگر عکس را از طریق NFC به گوشی مقصد منتقل می کند

قابلیت چند وظیفه ای بصری (Visual Multitasking)

در سیمبیان بل امکان حرکت در میان برنامه ها و مشاهده آنچه در برنامه ها اتفاق می افتد از طریق جابجا شدن در میان تصاویر زنده برنامه های باز برای کاربر فراهم شده است.

هرچند نوکیا آینده گوشی های هوشمند خود را بر روی سیستم عامل ویندوز فون مایکروسافت پایه گذاری نموده ([/URL]) و تصمیم گرفته که سیستم عامل سیمبیان را طی چند سال از رده خارج نماید اما وعده داده که تا سال 2016 از سیمبیان پشتیبانی نماید ([URL="http://www.mobile.ir/news/view-468-nokia-supports-symbian-at-least-up-to-2016.aspx"] (http://www.mobile.ir/news/view-387-nokia-and-microsoft-will-join-forces.aspx)). تا زمانی که نوکیا بطور کامل به ویندوز فون روی آورد ارائه نسخه های جدید سیمبیان می تواند رضایت طرفداران این سیستم عامل را تا حدی جلب نموده و امکانات نرم افزاری گوشی های مبتنی بر سیمبیان را تا حد امکان به امکانات نرم افزاری گوشی های اندرویدی و گوشی های آیفون نزدیک سازد.

منبع: mobile.ir

fardin86522
01-09-2011, 13:14
با توجه به تجربه چند روز كار با anna به نظر من عمده مشكلات s ^3 حل شده از جمله : گاهي اوقات ريست شدن خود به خود گوشي ,گاهي اوقات هنگ كردن ,اصلاح كيبورد و internet browser گوشي ,گاهي اوقات كندی گوشي و خوب جواب ندادن به لمس ها
حالا با حل اون مشكلات تو anna فقط مي مونه اصلاح اينترفيس كه اونهم با اومدن belle درست مي شه

milad.nikzad
03-09-2011, 17:24
تاریخ رسمی اعلام نشد؟

glaxi_x
03-09-2011, 17:49
من الان غیر رسمیش ریختم مشکلی هم ندارم دارم حال میکنم هرکی هم میگه صفحه تاچش بده و هنگ میکنه باسیه من نکرده فقط منوش انگلیسی و کیبورد فارسی

glaxi_x
03-09-2011, 19:48
درضمن برای حذف برنامه نیاز نیست وارد تنظیمات بشید با فشاردادن 2 ثانیه برروی ایکن گزینه های میاد که ریمو یا همون حذف میزنید برنامه حذف میشه

SOHEILSySTEM
03-09-2011, 20:44
درضمن برای حذف برنامه نیاز نیست وارد تنظیمات بشید با فشاردادن 2 ثانیه برروی ایکن گزینه های میاد که ریمو یا همون حذف میزنید برنامه حذف میشه
اين قابليت تو انا هم هست

milad.nikzad
04-09-2011, 00:41
اين قابليت تو انا هم هست
این کار تو انا دو مرحله ای هست اول بخش ادیت بعد آپشن

puma11
04-09-2011, 23:54
منم belle میخوام از کجا گیر بیارم گوشیم ان 8 .همون نسخه غیره رسمیشو که نصب کردی میشه آپ کنی برامون؟:ah:

SOHEILSySTEM
05-09-2011, 10:00
منم belle میخوام از کجا گیر بیارم گوشیم ان 8 .همون نسخه غیره رسمیشو که نصب کردی میشه آپ کنی برامون؟:ah:
فیرم ور غیر رسمی belle برای N8 (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=164075)

SOHEILSySTEM
05-09-2011, 23:23
به نقل از نوکیا:عرضه سیمبین بل برای گوشی های سیمبین انا در اینده

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=618729&stc=1&d=1315254183

hosbak2007
06-09-2011, 10:05
با سلام به همه
نميدونم دوستان ديگه نظرشون چيه...!
اما من 10 ماهه كه n8 گرفتم و كاملا كاملا ازش راضيم. دوستاني كه زياد با s^3 كار نكردن و ازش اطلاع كافي ندارن شايد نظراتي بدن كه با احترام بايستي بگم اشتباه محضه . دوستان s^3 os و آپديتايي كه واسش اومده و بازم مياد اصلا قابل مقايسه با ورژناي قبلي سيمبين نيستن.
الانم بي صبرانه منتظر bele هستم. چون واقعا زيبا شده و كلي دست كاربرو واسه هر تغييري تو ظاهر و نصب هر نرم افزاري باز گذاسته .. معني واقعي open sorce رو ميشه با اين سيستم عامل درك كرد .
ميبخشيد پرحرفي كردم ;-)

omid.bibak
06-09-2011, 10:11
بله من بلله رو الان رو گوشیم دارم بدون مشکل چشم گیر باور کنید اغراق نمیکنم نوکیا با این اپدیت کاری کرد که من دیگه فکر خریدن گوشی اندروییدی رو نکنم باور کنید امکانات n8 + اپدیت بله محشر شده امتحان کنید تا بفهمید چی میگم

SOHEILSySTEM
06-09-2011, 10:17
با سلام به همه
نميدونم دوستان ديگه نظرشون چيه...!
اما من 10 ماهه كه n8 گرفتم و كاملا كاملا ازش راضيم. دوستاني كه زياد با s^3 كار نكردن و ازش اطلاع كافي ندارن شايد نظراتي بدن كه با احترام بايستي بگم اشتباه محضه . دوستان s^3 os و آپديتايي كه واسش اومده و بازم مياد اصلا قابل مقايسه با ورژناي قبلي سيمبين نيستن.
الانم بي صبرانه منتظر bele هستم. چون واقعا زيبا شده و كلي دست كاربرو واسه هر تغييري تو ظاهر و نصب هر نرم افزاري باز گذاسته .. معني واقعي open sorce رو ميشه با اين سيستم عامل درك كرد .
ميبخشيد پرحرفي كردم ;-)
open source بودن در این پلتفرم هنوز وجود نداره چون kernel اون RT هست ولی اگر از kernel QT یا OPL استفاده بشه میشه سیمبین رو یک سیستم عامل open source به حساب اورد

aminstedio
06-09-2011, 10:43
سلام دوستان این کلیپ رو از bele ببینید سرعت سیمبین جدید رو متوجه میشید

http://aminstedio.azuka.biz/astv_fa/Nokia%20700%20Symbian%20Belle%20hands-on%20IFA%202011%20%28Greek%29%20-%20YouTube/

1365758595
06-09-2011, 10:52
با سلام
open source نمیدونم یعنی چی و چه قابلیتی داره
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

SOHEILSySTEM
07-09-2011, 11:13
با سلام
open source نمیدونم یعنی چی و چه قابلیتی داره
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر
به طور خیلی خلاصه :قابلیت تغییر در کد های اولیه(source)سیستم عامل یا برنامه رو بهش open source میگن

SOHEILSySTEM
07-09-2011, 11:21
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=619339&stc=1&d=1315383335http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=619333&stc=1&d=1315383340http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=619334&stc=1&d=1315383340http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=619335&stc=1&d=1315383340http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=619336&stc=1&d=1315383340http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=619337&stc=1&d=1315383340http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=619338&stc=1&d=1315383340http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=619341&stc=1&d=1315383340http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=619342&stc=1&d=1315383340http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=619340&stc=1&d=1315383340

yaser00897
07-09-2011, 18:51
تصاویر از گوشیه خودمه
نکته قابل توجه اینه که وقتی شما در حالت عمودی یک صفحه ر میچینید میتونید در حالت افقی چیدش رو عوض کنید . در حقیقت برای هر صفحه دو نوع شخصی سازی وجود داره . تو تصویر مشخصه .
belle کارش درسته شانس اوردیم برای ان 8 هم عرضه میشه .

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=607026&d=1313889544
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=607027&d=1313889544

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=607028&d=1313889653
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=607029&d=1313889653

armin jeb
09-09-2011, 23:15
سلام دوستان میخواستم بدونم این اپدیت که ی به طور رسمی میاد مرسی

ali_mascheran
09-09-2011, 23:23
احتمال میدم اچ تی سی ازش شکایت کنه بخاطر ساعت !

Jeyran
09-09-2011, 23:52
احتمال میدم اچ تی سی ازش شکایت کنه بخاطر ساعت !

نوکیایی که اپل رو تو شکایت به خاک زده، مطمئن باش میتونه روی دست htc ای که از پس اپل نمیتونه بر بیاد، بلند بشه!
تازه تو جزییات خیلی فرق داره.
مثلا رنگش، سیمی شدنش، فونتش، شکل ورقش و حالتش.

mmohsenm
10-09-2011, 06:48
بخوایم منطقی باشیم.این آپدیت برای سیمبین دارها عالیه اما واسه ما که با آندروید کار کردیم و میکنیم و خواهیم کرد سیمبین بچه بازی هست و غیر قابل تحمل.چون من با n8 کار کردم واقعا در مقابل دیزایر من افتضاح بود.بدون هیچ تعصبی دارم میگم.باید واقع بین بود.فقط به ان 8 آمار کاذب دادن تا فروش کنه.

mmohsenm
11-09-2011, 14:23
واقعا امیدوارم سیمبین به جایی برسه که بتونه با بقیه رقابت کنه اینجوری رقابت ایجاد میشه و قیمت ها میاد پایین.آخ جون میاد پایین.

mmohsenm
11-09-2011, 15:01
یه سوالم دارم.سیمبین آنا با بل چه فرقی داره؟کدوم بهتره.دوستم c7 ر. میخواد به آنا آپدیت کنه.چه جوری باید این کارو بکنه.با وایرلس آپئیت کردن خطر نداره؟که یه دفعه وسط راه قطع بشه و ...

chessmathter
11-09-2011, 15:41
بخوایم منطقی باشیم.این آپدیت برای سیمبین دارها عالیه اما واسه ما که با آندروید کار کردیم و میکنیم و خواهیم کرد سیمبین بچه بازی هست و غیر قابل تحمل.چون من با n8 کار کردم واقعا در مقابل دیزایر من افتضاح بود.بدون هیچ تعصبی دارم میگم.باید واقع بین بود.فقط به ان 8 آمار کاذب دادن تا فروش کنه.
اتفاقا من بر خلاف شما فکر می کنم
من با دیزایر اچ دی و ان 8 همزمان کار کرد
به جرات میشه گفت در سرعت گالری دوربین صدا صفحه نمایش ان 8 کاملا برتری داره
تنها صفحه نمایش بزرگتر دیزایر ممکنه یه برتری باشه
و یا داشتن اندروید البته از نظر ظاهر هم با اومدن بل دیگه ان 8 چیزی کم نداره.!

EmmaWLove
11-09-2011, 17:46
به نظر من Belle از آندروید هم سرتره :ab:

milad.nikzad
11-09-2011, 19:09
اگه بخواهیم واقع بین باشیم سیمبیان هیچ چیزی از آندروید کمتر نداره.فقط آندروید به دلیل این که ظاهر گرافیکی تری داره بیشتر پشتیبانیش میکنن.این امر نوکیارو وادار کردکه خودی نشون بده و یک شاهکار ارائه کنه که دیگه جای بحث و جدل نباشه.پس بیاید با هم برای موفقیت نوکیا و این شاهکار جدید دعا کنیم که این دعا به نفع ما سیمبیان دوستان هست چون ممکنه این سیستم عامل بیشتر از 2016 دوام بیاره و ما مجبور نشیم که دنبال گوشی جدید بگردیم:dn:

mmohsenm
11-09-2011, 19:16
شما باید از htc desire یه تست میگرفتین با این رام جدیدی که واسش اومده و کیفیت صفحه نمایش amoled و دوربینش و من کامل با c7 ,n8 مقایسه کردم.چون هر سه تا رو همزمان داشتم.یکی دیزایر که مال خودم بود و اون دو تا واسه دوستام.که خودشون اقرار کردن که آمار ان 8 در مقابل این گوشی واقعا فیک هست.بدون تعصب دارم میگما.متاسفانه تا شما با این گوشی کار نکنید نمیتونین متوجه شین چی میگم.تازه به آندروید سنس htc رو هم اضافه کنین که دیوونه میکنه آدمو.دوستان جدی دارم میگم واسه دوستمو به آنا آپدیت کردم اما هنوز در مقابل این بچه بازیه تازه 2012 ورژنی از آندرویدبینید که .....

EmmaWLove
11-09-2011, 19:18
اگه بخواهیم واقع بین باشیم سیمبیان هیچ چیزی از آندروید کمتر نداره.فقط آندروید به دلیل این که ظاهر گرافیکی تری داره بیشتر پشتیبانیش میکنن.این امر نوکیارو وادار کردکه خودی نشون بده و یک شاهکار ارائه کنه که دیگه جای بحث و جدل نباشه.پس بیاید با هم برای موفقیت نوکیا و این شاهکار جدید دعا کنیم که این دعا به نفع ما سیمبیان دوستان هست چون ممکنه این سیستم عامل بیشتر از 2016 دوام بیاره و ما مجبور نشیم که دنبال گوشی جدید بگردیم:dn:

کاملاً موافقم :dh::dh::dh::dh::dh:

aminjpo
11-09-2011, 19:41
نقدی بر سمبیان بله از نگاه من
سلام من امین هستم تا 4 ماه پیش c7 داشتم که ....
c7 خوب گوشی خوبی هست و بود اما دوستان نوکیا من قبول دارم اگر منتطقی باشیم واقا کیفیت ساخت قطعاش عالیه! سیستم عاملش همه نیاز های یک ادم معمولی یه کم بیشتر جواب گوست ,usb on the go عالیه رزولیشنش واقا عالیه یعنی در حد یه گوشی 500 تومانی اندروید با این رزولیشن پیدا نمی کنید!

اما باید قبول کرد ساختار سیسم عامل خیلی خوشکه خیلی زود خسته می شید از وقتی سونی اریکسون و سامسونگ از سیمبیان اومدن بیرون افت وحشتناکی از نظر کیفیت برنامه ها پیدا کرد!خدایش بیاد منتظقی باشیم واقا باید قبول کرد کیفیت برنامه ها واقا افت محسوسی پیدا کرده! شرکت های معروف اصلا راغب به دادن ورژنهای بیشتر نیستند .
.... اما 4 ماه پیش c7 رو فروختم و یه ایس گرفتم قبول دارم usb on the go نداره رزولیشنش خیلی پایینتره! دیو ایکس پخش نمی کنه و..... اما من خودم لیسانس کامپیوترم!
نمره که من c7 می دم شاید 10 از 100 باشه
و به ایس که یه گوشی متوسط اندرویده نمره 80 از 100 می دم

خوب من ویدیو های بله رو دیدیم قبول دارم یه سری نوع اوری شده اما مشکل سیمبیان این ها نیست!فقط کمی دل خوشونکه
1.شما در دنیای اندریود هر برنامه های با کیفت بسیار بالا برخورد می کنید!
2.دوستان الان موتورولا سونی اریکسون ال جی اچ تی سی ... دارن اندروید می زنن پس 90 درصد برنامه نویسان روی این سیستم عامل کار می کنن!
3.توی سیمبیان حالا انا یا بل ه ... برنامه کمی لگ می زنه اما توی اندریود انگاری برنامه همه هسته سیستم عامل تو دستشه!
امیدوارم منتطقی بوده باشم!

EmmaWLove
11-09-2011, 19:49
c7 خوب گوشی خوبی هست و بود اما دوستان نوکیا من قبول دارم اگر منتطقی باشیم واقا کیفیت ساخت قطعاش عالیه! سیستم عاملش همه نیاز های یک ادم معمولی یه کم بیشتر جواب گوست ,usb on the go عالیه رزولیشنش واقا عالیه یعنی در حد یه گوشی 500 تومانی اندروید با این رزولیشن پیدا نمی کنید!

اما باید قبول کرد ساختار سیسم عامل خیلی خوشکه خیلی زود خسته می شید از وقتی سونی اریکسون و سامسونگ از سیمبیان اومدن بیرون افت وحشتناکی از نظر کیفیت برنامه ها پیدا کرد!خدایش بیاد منتظقی باشیم واقا باید قبول کرد کیفیت برنامه ها واقا افت محسوسی پیدا کرده! شرکت های معروف اصلا راغب به دادن ورژنهای بیشتر نیستند .
.... اما 4 ماه پیش c7 رو فروختم و یه ایس گرفتم قبول دارم usb on the go نداره رزولیشنش خیلی پایینتره! دیو ایکس پخش نمی کنه و..... اما من خودم لیسانس کامپیوترم!

خوب من ویدیو های بله رو دیدیم قبول دارم یه سری نوع اوری شده اما مشکل سیمبیان این ها نیست!فقط کمی دل خوشونکه
2.دوستان الان موتورولا سونی اریکسون ال جی اچ تی سی ... دارن اندروید می زنن پس 90 درصد برنامه نویسان روی این سیستم عامل کار می کنن!
3.توی سیمبیان حالا انا یا بل ه ... برنامه کمی لگ می زنه اما توی اندریود انگاری برنامه همه هسته سیستم عامل تو دستشه!

کاملاً منطقی بود
ما امیدواریم Belle شروع خوبی واسه پیشرفت های بعدی سیمبین باشه

reza.123
11-09-2011, 20:01
تصاویر از گوشیه خودمه
نکته قابل توجه اینه که وقتی شما در حالت عمودی یک صفحه ر میچینید میتونید در حالت افقی چیدش رو عوض کنید . در حقیقت برای هر صفحه دو نوع شخصی سازی وجود داره . تو تصویر مشخصه .
Belle کارش درسته شانس اوردیم برای ان 8 هم عرضه میشه .

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=607026&d=1313889544
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=607027&d=1313889544

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=607028&d=1313889653
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=607029&d=1313889653

میتونم بپرسم اسم تم شما چیه ؟

mmohsenm
11-09-2011, 20:31
C7 خوب گوشی خوبی هست و بود اما دوستان نوکیا من قبول دارم اگر منتطقی باشیم واقا کیفیت ساخت قطعاش عالیه! سیستم عاملش همه نیاز های یک ادم معمولی یه کم بیشتر جواب گوست ,usb on the go عالیه رزولیشنش واقا عالیه یعنی در حد یه گوشی 500 تومانی اندروید با این رزولیشن پیدا نمی کنید!

یه جا رو قبول ندارم.رزیولوشن و صفحه نمایش دیزایر و سی 7 از یه جنسه اما دو گوشی رو نورشون زیاد کن بزار کنار هم به جان خودم سی 7 حرفی واسه گفتن نداره.خودم امتحان کردم.واقعا نصف کیفیت تصویر دیزایر با قیمت 450 رو داره.

123sat
11-09-2011, 20:54
با عرض سلام خدمت دوستان
من سيس شناس نيستم پس اگه سوتي دادم گير نديد:(
يه سوال
اين رو بعد ها ميشه برا گوشي دانلود كرد و گوشي رو آپديت كرد
يه سوال ديگه
سيمبين آْنا چي اون هم ميشه يا نه
با تشكر ممنون

maxomid
11-09-2011, 21:01
شما باید از htc desire یه تست میگرفتین با این رام جدیدی که واسش اومده و کیفیت صفحه نمایش amoled و دوربینش و من کامل با c7 ,n8 مقایسه کردم.چون هر سه تا رو همزمان داشتم.یکی دیزایر که مال خودم بود و اون دو تا واسه دوستام.که خودشون اقرار کردن که آمار ان 8 در مقابل این گوشی واقعا فیک هست.بدون تعصب دارم میگما.متاسفانه تا شما با این گوشی کار نکنید نمیتونین متوجه شین چی میگم.تازه به آندروید سنس htc رو هم اضافه کنین که دیوونه میکنه آدمو.دوستان جدی دارم میگم واسه دوستمو به آنا آپدیت کردم اما هنوز در مقابل این بچه بازیه تازه 2012 ورژنی از آندرویدبینید که .....

سلام.
دوست عزیز.
من خودم DISER HD رو قبلا خودم داشتم.
N8 رو نداشتم..
ولی زیاد با N8 کار کردم..
DISER HD فقط از لحاظ سیستم عاملی برتری داره نسبت به N8.. تازه اینو در نظر بگیرید سیستم عامل N8 هم سیمبین ANNA هست که همچین کمتر از اندروید نیست!
از لحاظ کیفیت ال سی دی که اصلا اصلا DISER HD با N8 قابل مقایسه نیست!!! در ضمن DISER HD کجاش AMOLED هست..منظورت اینه که با تعویض رام AMOLED شده؟
از لحاظ باطری هم اصلا با N8 قابل مقایسه نیست.. باید بگم واقعا واقعا باطری DISER HD ضعیفه.. باید پول بدین یک باطری قوی بخرین.. عوض کردن رام های پی در پی هم زیاد تاثیر نداشت..
یک چیزی میگم بدترین دوربین 8 مگاپیکسلی که دیدم مال DISER HD بود.. کلا اندرویدی ها دوربین خوبی ندارند.. گوشی الان C6-01 هست دوربینش 8 هست با اینکه فوکوس نداره ولی از DISER HD بهتر میندازه دیگه N8 بماند که واقعا یک دوربین دیجیتال به تمام معناست.. به خصوص فیلم برداری HD ‍!
در صدا هم اصلا DISER HD حرفی برای گفتن جلو N8 نداره..
در ضمن داشتن فرستنده FM. و USB HOST و خروجی TV با کیفیت HD چیز هایی هست که DISER HD از اونا بی بهره مانده.
از لحاظ سرعت باز کردن منو و گالری هم سرعت N8 بیشتر هست.. به خصوص در اپدیت ANNA که سرعت گوشی هم بیشتر شده.
یک نکته که خیلی برام جالبه علارغم اینکه diser hd سخت افزار خیلی قویتری داره ولی در پخش ویدیو ها از n8 ضعیفتر عمل میکنه..
فیلم دنیای مردگان با فرمت AVI و حجم 700MB روی DISER HD اگه جلو عقب میکردیم یکمی مکث داشت ولی در N8 خیلی روانتر اجرا میشد در ضمن به خاطر کیفیت ال سی دی بیشتر شفافیت بیشتری رو داشت.

در ضمن N8 حدود 16 گیگ حافظه داخلی داره در صورتی که DISER HD فکر کنم حدود 1گیگ نیم داشت...
ولی قدرت اجرا بازی های HD خیلی عالی بود.. من این گوشی رو فقط به خاطر بازی های HD و سخت افزار قویش خریدم.. ولی اینقدر باطریش اذیت میکرد که نمیشد بازی کرد..
ولی N8 هم بازی های HD و گرافیکی رو به راحتی اجرا میکنه بازی هایی مثل asphalt6 و...

من فقط به خاطر باطریش فروختمش... بعدش سراغ گوشی های اندروید ارزونتر و بادا و.... رفتم کلی گوشی عوض کردم.
در ضمن اپدیت ANNA بیشتر برطرف کننده باگ های سیمبین 3 بود . ولی صفحه کلید جدید و مرورگر و قابلیت ها و افکت ها جدید هم اضافه شد.. که خود سایت ها گفتند صفحه کلید و مرورگر عالی.!!
فقط مونده اصلاح رابطه کاربری که اونم در Belle درست میشه..
اگه روی N8 ورژن Belle بتا و یا غیر رسمی رو ریخته باشین میبینید که حتی از اندروید و htc sens هم قشنگتر شده.. حداقل ویدیو هاشو ببینید...

در ضمن همین الان با نصب یک نرم افزار خیلی ساده به راحتی میشه رابطه کاربری htc sens رو روی گوشی های سیمبین نصب کرد..

EmmaWLove
11-09-2011, 21:06
چرا بعضیا الکی با سیمبین مادرمرده دشمنی دارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خوبه من همینطوری الکی بگم آندروید زشته!!!
خدایشش Belle خوشکل نیست؟؟

hes_luckey
11-09-2011, 21:15
سیستم عامل فقط خوشکلی و ظاهر نیستاااااا !!

سیستم عامل باید انعطاف پذیر باشه ، چیزی که سیمبیان نداره !

unname47
11-09-2011, 21:25
درود
نوکیا برای موندن توی بازار رقابت باید یه سیستم عامل درست و حسابی دیگه ای رو معرفی کنه که توش نوآوری باشه
خداییش من دیگه خسته شدم از بس که گوشی های نوکیا شبیه به هم دیدم هم ظاهرشون و هم سیستم عامل فقط اومدن ورژن هاشو بالاتر بردن درحالی که چیز جدیدی نبود.

Web.Manager
11-09-2011, 21:38
دلیل اینکه بیشتر افراد از سیمبین بدشون میاد بخاطر نو دوست بودنشون هست، خیلیا ممکنه از سیمبین ورژن های پایینتر مشکلاتی پیدا کرده باشن و بخاطر همین الان هم از ورژن های جدید این سیستم عامل نفرت دارن

شما چند تا برنامه کاربردی بگین که نمونه مشابهش برای سیمبین وجود نداشته باشه!

maxomid
11-09-2011, 21:44

سلام..
نوکیا گفته حداقل تا 2016 ولی من فکر نمیکنم سیمبین رو رها کنه..
حتی اگه ویندوز فون هم بزنه مثل سامسونگ که یک سیستم عامل انحصاری داره( BADA)
نوکیا هم سیمبین رو نگه میداره...
اگه متوجه شدین جدیدا هم سیمبین در حال اوج گرفتن هست.
به خصوص گوشی های سری جدید نوکیا با سی پی یو 1GHZ ...
اگه سیمبین Belle جواب بده که 100% میده نوکیا هم دلیلم نمی بینه که سیمبین رو رها کنه..
چون با ANNA که رضایت خیلی هارو جلب کرد.

Jeyran
11-09-2011, 21:46
ول کنید دوستان این بحث ها رو!

یکی میگه انعطاف ،یکی دیگه نیست که بگه سامسونگ با باداش که همش کپیه چه پزی هم میده تازه خوبه کلا برا میدرنج درنظرگرفته شده، انعطافش هم درحدی نیست که انگری بردز رو هم تا 1.2 بگیره،
مثلا این عیب رو برا چی بهش وارد نمیکنن؟! یعنی اون میتونه تو بازار رقابت کنه سیمبین نمیتونه؟!

این سیمبین به قول دوستمون مادر مرده یه چیز کم داشت اونم سرعت و اینترفیس مناسب تاچ بود!!
تنوع تو تغییر اینترفیسش هم به نظرم خوب هست در حد خودش! مثلا vhome رو نصب میکنی یه شکل میشه! یکی دیگه میریزی یه شکل میشه، هوم اسکرینش رو عوض میکنی یه شکل میشه! فریمور کوکی میریزی یه شکل میشه!
نمیخوام سیمبین رو خیلی بگم عالی هست، و اینم قبول که اندروید انعطاف بالاتری داره.

حالا هم یه اپدیتی اومده !
عوض اینکه خوبی هاشو ببینیم سر یه چیزایی بیخود بحث میکنین!
اونی که سیمبین داره اپدیتش میکنه!
اونی هم که نداره اصلا بهش دخلی پیدا نمیکنه! باید منتظر اپدیت اندروید باشن!
ببینین اون چه دسته گلی از اب در میاد! ماکه حسود نیستیم امیدواریم اندروید4 در همین حد سیمبین بل پیشرفت کنه!
ومثل هانی کمب پوسته رو جینجر برد نباشه! باگاشم گرفته باشن!که بعد بوش بلند نشه!

maxomid
11-09-2011, 21:46

سلام.
من GALAY ACE نداشتم ولی GIO داشتم از لحاظ سخت افزاری مثل ACE هست.
ولی با ACE کار کردم گوشی فوق العاده ای هست..
دوست من خارج شدن سامسونگ و سونی اریکسون ربطی نداره.. مگه اونا چندتا گوشی سیمبین داشتن؟ روی هم دیگه 5 دونه هم نداشتند..

در ضمن الان در حال حاظر بعد از ایفون و اندروید این سیمبین هست که نرم افزار زیادی داره..
و برعکس تا حالا سیمبین 3 و ANNA از لحاظ ساپورت واقعا هیچی کم نذاشتند.. خیلی از بازی های برای سیمبین پورت شد مثل ASPHALT 6 /angry birds/sherek kartin/ hero of sparta/avatar/R tuunder 2/pes 2011/gt racing/diungeon hunter و.......

از لحاظ نرم افزار درسته که تنوع و تعداد نرم افزار اندورد خیلی بیشتر از سیمبین...
تعداد بازی های که برای اندروید هم پورت میشه بیشتر از سیمبین هست.
دلیلشم هم باز متن بودن اندروید هست و همینطور اینکه تعداد گوشی های اندروید بیشتر از سیمبین هست.
سیمبین یک سیستم عامل انحصاری هست که فقط 99% در اختیار نوکیا هست..
مثل بادا که الان در اختیار سامسونگ هست..

ولی من جای شما بودم C7 رو با ACE عوض نمیکردم.. نمیخوام تو ذوقت بزنم .
ولی اگه یک نگاهی بندازی میبینی که تنها برتری های که ACE داره داشتن سیستم عامل اندروید و فوکوس خودکار هست..
ولی فرستنده FM. و USB HOST . پخش DVIX .خروجی TV. ال سی دی فوق العاده AMOLED و رزولیشن بالاتر.فیلم برداری HD . صدای فوق العاده . کیفیت ساخت بالا. از برتری های C7 بود.
البته اگه نرم افزار براتون خیلی مهم هست که 100% کار درستی کردین.
چون باید با توجه به انتظارتمون گوشی رو انتخاب کنیم.
من خیلی نرم افزار برام مهم نیست..در همین حد چند نرم افزار چت .مرورگر و...
ولی بازی زیاد میکنم و برام مهم بود که یک گوشی همه بازی های HD رو اجرا کنه...
GIO همه بازی های اندروید رو به خاطر سخت افزاری که داشت نمیتونست اجرا کنه.
مثلا همین اسفالت 6 به دلمون موند روش بازی کنیم البته روی DISER HD بازی کردم ولی یک کوچولو لگ داشت باید رام رو اپدیت میکردم.
ولی روی C6-01 کاملا روان بازی میکنم.
یکی دیگه هم قابلیت های مولتتی مدیایی بود..
من برای پخش فرمت های مختلف مثل AVI باید نرم افزار مختلف رو نصب میکردم که همشون هم باگ های خاص خودشون رو داشتن. به طور کلی اصلا قدرت ساپورت ویدیو ACE به C7 نمیرسه .. حالا یک مدت دست بگیری متوجه منظور من میشی.
اونو میگم چون 3. 4 تا گوشی اندوریدی داشتم..
اندروید روی گوشی های قوی با سی پی یو 1GHZ قدرت واقعای شو داره..قویترین گوشی اندروید که داشتم DISER HD بود . که به خاطر دوربین ضعیف و باطریش خیلی بدش فروختمش.. بقیه مواردش راضی بودم.

maxomid
11-09-2011, 21:56
سیستم عامل فقط خوشکلی و ظاهر نیستاااااا !!

سیستم عامل باید انعطاف پذیر باشه ، چیزی که سیمبیان نداره !

بفرما...
اینم یکی از اون مورد هایی هست که گفتم...
اول میگفتن رابطه کاربریش خشکه .قدیمیه. و...
حالا دیگه انعطاف پذیریشه..
این سیمبین بنده خدا نمیدونه به کدوم ساز برقصه...

maxomid
11-09-2011, 22:00
ول کنید دوستان این بحث ها رو!

یکی میگه انعطاف ،یکی دیگه نیست که بگه سامسونگ با باداش که همش کپیه چه پزی هم میده تازه خوبه کلا برا میدرنج درنظرگرفته شده، انعطافش هم درحدی نیست که انگری بردز رو هم تا 1.2 بگیره،
مثلا این عیب رو برا چی بهش وارد نمیکنن؟! یعنی اون میتونه تو بازار رقابت کنه سیمبین نمیتونه؟!

این سیمبین به قول دوستمون مادر مرده یه چیز کم داشت اونم سرعت و اینترفیس مناسب تاچ بود!!
تنوع تو تغییر اینترفیسش هم به نظرم خوب هست در حد خودش! مثلا vhome رو نصب میکنی یه شکل میشه! یکی دیگه میریزی یه شکل میشه، هوم اسکرینش رو عوض میکنی یه شکل میشه! فریمور کوکی میریزی یه شکل میشه!
نمیخوام سیمبین رو خیلی بگم عالی هست، و اینم قبول که اندروید انعطاف بالاتری داره.

حالا هم یه اپدیتی اومده !
عوض اینکه خوبی هاشو ببینیم سر یه چیزایی بیخود بحث میکنین!
اونی که سیمبین داره اپدیتش میکنه!
اونی هم که نداره اصلا بهش دخلی پیدا نمیکنه! باید منتظر اپدیت اندروید باشن!
ببینین اون چه دسته گلی از اب در میاد! ماکه حسود نیستیم امیدواریم اندروید4 در همین حد سیمبین بل پیشرفت کنه!
ومثل هانی کمب پوسته رو جینجر برد نباشه! باگاشم گرفته باشن!که بعد بوش بلند نشه!
سلام.
من از بادا هم ویو 723 و ویو 2 رو داشتم...
من هم همینو میگم...
بادا با اینکه اصلا نرم افزار کاربردی نداره.. نصب نرم افرازش درده سر داره...
هیچکی بهش گیر نمیده.. به سیمبین گیر میدن..
در بادا باید شما برای نصب برنامه هایی مثل OPERA MINI و..از جاوا استفاده کنید..
پلیر خوب واسه این گوشی نیست!! فقط یک پلیر من دیدم که مثل هامون پلیر خود گوشی بود یعنی هامون فرمت هارو میخوند...
در ویو 2 وقتی میخواستم یک بازی رو اجرا کنم باید ویجت هامو میبستم تا رمش کم نیاره و اجرا کنه....

کلا متوجه شدم تو ایران خیلی ها الکی از سمیبین مشکل میگیرند..
گوشی های قبلیم اندروید و بادا بودند وقتی میخواستم بیام سراغ سیمبین 3 چنان منو ترسودند.. هنگ... و........ خداوکیلی نزدیک به 2ماه میشه C6-01 خریدم یکبارم هنگ نکرد به ANNA هم اپدیت کردم عالی شد...

خیلی راحت با نصب نرم افزار نرم افزار میشه رابطه کاربریشو عوض کردم مثل htc و یا منوشو مثل اندروید و ایفون کرد..
من که اصلا با ربطه کاربریش مشکلی ندارم . تازه اپدیت Belle رابطه کاربریش از اندروید هم خوشگلتر شده..

maxomid
11-09-2011, 22:03

سلام..
نوکیا گفته حداقل تا 2016 ولی من فکر نمیکنم سیمبین رو رها کنه..
حتی اگه ویندوز فون هم بزنه مثل سامسونگ که یک سیستم عامل انحصاری داره( BADA)
نوکیا هم سیمبین رو نگه میداره...
اگه متوجه شدین جدیدا هم سیمبین در حال اوج گرفتن هست.
به خصوص گوشی های سری جدید نوکیا با سی پی یو 1GHZ ...
اگه سیمبین Belle جواب بده که 100% میده نوکیا هم دلیلم نمی بینه که سیمبین رو رها کنه..
چون با ANNA که رضایت خیلی هارو جلب کرد.

milad.nikzad
12-09-2011, 01:56
دوستان منطق منطق منطق.
اگه سیمبیان 3 به نظر بعضی ها بد بود یعنی بلله هم بده .چرا قضاوت درباره ی چیزی که هنوز دست نگرفتید.اونایی که غیر رسمیشو نصب کردن بگن چند درصد تغیر کرده . شک شمارو درباره ی این که ای کاش آندروید میگرفتم بهتر بود برطرف کرده.یا اصلا شک نداشتین.
چرا همیشه دنبال ایراد هستید
هر آن چیز که برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند . پس بگید بلله میتونه پوز اون سیستم عامله که اسمشو نمیگمو بزنه. ولی شک ندارم دور دور سیم بیان و وین فون هست
میخوام همه باهم جشن دوباره اول شدن نوکیا رو بگیریم.

ronaldo de asis
12-09-2011, 04:31
سیستم عامل جالبه .
اما باید دید تو عمل چه جوریه .

به نظر من الان با این شرایط که شرکت هایی مثل اپل و گوگل و بلک بری سیستم عامل های خوبی دارن درست کردن یه سیستم عامل جدید اشتباه چون به چند سال تجربه هم نیاز داره

EmmaWLove
12-09-2011, 13:03
اگه همین الان نوکیا تمام برنامه ها و بازی های آندروید رو واسه سیمبین پورت کنه و ظاهر سیمبین رو کاملاً شبیه آندروید کنه بازم دوستان خوب آندرویدی میگن سیمبین بده!!!!
کدوم سیستم عاملی رو دیدن که با 680 مگاهرتز cpu و 256 مگابایت رم بتونه خفن ترین بازی های hd رو بدون مشکل اجرا کنه؟؟؟

maxomid
12-09-2011, 14:13
اگه همین الان نوکیا تمام برنامه ها و بازی های آندروید رو واسه سیمبین پورت کنه و ظاهر سیمبین رو کاملاً شبیه آندروید کنه بازم دوستان خوب آندرویدی میگن سیمبین بده!!!!
کدوم سیستم عاملی رو دیدن که با 680 مگاهرتز cpu و 256 مگابایت رم بتونه خفن ترین بازی های hd رو بدون مشکل اجرا کنه؟؟؟

سلام.
من هم موافقم..
میدونی هامون موقع ها همه با S60V5 کار کردن فکر میکنند اینم مثل هامونه..
مثل اینکه خودشون اندروید ورژن 1.6 رو فراموش کردن که بولوتوث کار نمیکرد.. برنامه ها فقط در حافظه داخلی نصب میشد. WI-FI هنگ میکرد و....
یعنی همه اینارو به همین زودی فراموش کردین؟ الان با اپدیت اندروید خودی نشون داد. سیمبین هم داره همین کارو میکنه. نمیدونم چطوره که این کار رو اندروید کرد پیشرفت کرد ولی اگه سیمبین بخواد انجام بده نمیتونه.!!!

مورد اخری هم موافقم...
GALAXY GIO داشتم خیر سرش سی پی یو 800MHZ بود 278MB رم داشت چیپ گرافیکی هم داشت.
angry birds بعضی از مراحل رو لگ میزد.
asphalt6 رو که کلا به دلمون موند..
dungeon huneter 2 هم که فقط گوشی های قدرتمند میتونستن..
برای پخش دیگر فرمت ویدیویی که خود موبایل نمیتونه اونارو پشتیبانی کنه باید برنامه خاصی رو نصب میکردم و این برنامه ها محدودیت ها و باگ هایی زیادی داشتند.. ..
در صورتی که همه گوشی های سیمبین 3 فیلم های HD رو با فرمت AVI هم به راحتی تا 2گیگ اجرا میکنند..

saeidr88
12-09-2011, 15:47
بالاخره خبری از اومدن belle نیست؟

hofi1870
12-09-2011, 17:14
سلام
اگر نوکیا سیستم عامل maemo 5 رو ارتقا میداد الان هیچ سیستم عامل دیگه ای حریف اون نمیشدن.
همین الان هم یه سیستم عامل محشره با کاربردهای زیاد
مثلا من الان رو گوشیم android ورژن 2.3.4 رو نصب کردم که سیمبین اینو باید تو خواب ببینه
حتی میشه روش meego یا ubunto رو نصب کرد.

EmmaWLove
12-09-2011, 18:02
سلام
اگر نوکیا سیستم عامل maemo 5 رو ارتقا میداد الان هیچ سیستم عامل دیگه ای حریف اون نمیشدن.
مثلا من الان رو گوشیم android ورژن 2.3.4 رو نصب کردم که سیمبین اینو باید تو خواب ببینه

خداییش منم باهات هم عقیده ام :ab:
maemo خیلی سیتم عامل خوبیه. واقعاً عدم پشتیبانی نوکیا از این سیستم عامل کار اشتباهی بود.

EmmaWLove
12-09-2011, 18:08
بالاخره خبری از اومدن belle نیست؟

انشاء الله 2 ماه دیگه :aw:

maxomid
12-09-2011, 20:09
سلام

سلام.
درسته meamo واقعا سیستم عامل خوبی ولی نوکیا نمیخواد دیگه ازش پشتیبانی کنه..
کلا کرنل و هسته سیمبین طوری هست که جز سیمبین چیزه دیگه ای رو لود نمیکنه..
وقتی HD MINI داشتم هم ویندوز موبایل 6.5 داشتم هم اندروید ولی باگهایی هم داشت..

SOHEILSySTEM
12-09-2011, 20:55
دوستان توی یک سایت خبری نوشته بود نوکیا داره نام بعدی اپدیت سیستم عامل سیمبین رو انتخاب میکنه که فعلا symbian carly رای اورده

mmohsenm
13-09-2011, 04:00
سلام.
دوست عزیز.
من خودم DISER HD رو قبلا خودم داشتم.
N8 رو نداشتم..
ولی زیاد با N8 کار کردم..
DISER HD فقط از لحاظ سیستم عاملی برتری داره نسبت به N8.. تازه اینو در نظر بگیرید سیستم عامل N8 هم سیمبین ANNA هست که همچین کمتر از اندروید نیست!
از لحاظ کیفیت ال سی دی که اصلا اصلا DISER HD با N8 قابل مقایسه نیست!!! در ضمن DISER HD کجاش AMOLED هست..منظورت اینه که با تعویض رام AMOLED شده؟
از لحاظ باطری هم اصلا با N8 قابل مقایسه نیست.. باید بگم واقعا واقعا باطری DISER HD ضعیفه.. باید پول بدین یک باطری قوی بخرین.. عوض کردن رام های پی در پی هم زیاد تاثیر نداشت..
یک چیزی میگم بدترین دوربین 8 مگاپیکسلی که دیدم مال DISER HD بود.. کلا اندرویدی ها دوربین خوبی ندارند.. گوشی الان C6-01 هست دوربینش 8 هست با اینکه فوکوس نداره ولی از DISER HD بهتر میندازه دیگه N8 بماند که واقعا یک دوربین دیجیتال به تمام معناست.. به خصوص فیلم برداری HD ‍!
در صدا هم اصلا DISER HD حرفی برای گفتن جلو N8 نداره..
در ضمن داشتن فرستنده FM. و USB HOST و خروجی TV با کیفیت HD چیز هایی هست که DISER HD از اونا بی بهره مانده.
از لحاظ سرعت باز کردن منو و گالری هم سرعت N8 بیشتر هست.. به خصوص در اپدیت ANNA که سرعت گوشی هم بیشتر شده.
یک نکته که خیلی برام جالبه علارغم اینکه diser hd سخت افزار خیلی قویتری داره ولی در پخش ویدیو ها از n8 ضعیفتر عمل میکنه..
فیلم دنیای مردگان با فرمت AVI و حجم 700MB روی DISER HD اگه جلو عقب میکردیم یکمی مکث داشت ولی در N8 خیلی روانتر اجرا میشد در ضمن به خاطر کیفیت ال سی دی بیشتر شفافیت بیشتری رو داشت.

در ضمن N8 حدود 16 گیگ حافظه داخلی داره در صورتی که DISER HD فکر کنم حدود 1گیگ نیم داشت...
ولی قدرت اجرا بازی های HD خیلی عالی بود.. من این گوشی رو فقط به خاطر بازی های HD و سخت افزار قویش خریدم.. ولی اینقدر باطریش اذیت میکرد که نمیشد بازی کرد..
ولی N8 هم بازی های HD و گرافیکی رو به راحتی اجرا میکنه بازی هایی مثل asphalt6 و...

من فقط به خاطر باطریش فروختمش... بعدش سراغ گوشی های اندروید ارزونتر و بادا و.... رفتم کلی گوشی عوض کردم.
در ضمن اپدیت ANNA بیشتر برطرف کننده باگ های سیمبین 3 بود . ولی صفحه کلید جدید و مرورگر و قابلیت ها و افکت ها جدید هم اضافه شد.. که خود سایت ها گفتند صفحه کلید و مرورگر عالی.!!
فقط مونده اصلاح رابطه کاربری که اونم در Belle درست میشه..
اگه روی N8 ورژن Belle بتا و یا غیر رسمی رو ریخته باشین میبینید که حتی از اندروید و htc sens هم قشنگتر شده.. حداقل ویدیو هاشو ببینید...

در ضمن همین الان با نصب یک نرم افزار خیلی ساده به راحتی میشه رابطه کاربری htc sens رو روی گوشی های سیمبین نصب کرد..

اگه دقت میکردین من نوشتم دیزایر نه دیزایر اچ دی.برگرد نگاه کن.بعد بیا ما رو صاف کاری کن:br::br::br:
صدا رو قبول دارم.باتریشم ضعیفه.البته نمیشه گفت ضعیفه اما با توجه به عملکرد فراوان باید باتری بهتری میزاشتن که چون وزن گوشی بالا میرفت و از استاندارد خارج میشد این کارو نکردن.اما در مورد حافظه داخلی بگم شما ونید کاربرد اصلیش چیه یا نه؟اگه بدونید میفهمید که اگه زیاد بالا بره روی سرعت و باگ تاثیر میزار و سرعت کم و باگ رو زیاد میکنه.حال ندارم دلیلشو بگم.اما میرسیم به سیستم عامل که اصلا بحثشو نمیکنم.میرسیم به گیم لافت.بهتون اینجوری بگم که تا قبل از آمدن گوشی های خیلی قوی مثل سنسیشن دیزایر اچ دی پردازنده گرافیکی یا همون چیپستش رتبه دوم بعد از s2 بود.که اگه میگی بازی گیم لافت رو راحت اجرا میکنه اینم بدون که گیم لافت میاد برای نوع سی پی یو و جی پی یو بازی رو دستکاری میکنه و گرافیک سایه ها و خراشیدگی ها در دیزایر اچ دی خیلی بهتر از ان 8 هست.
بزار یه چیز از آندروید هم بگم.نه سوال میکنم.به منبگو open source یعنی چی؟

maxomid
13-09-2011, 12:21
اگه دقت میکردین من نوشتم دیزایر نه دیزایر اچ دی.برگرد نگاه کن.بعد بیا ما رو صاف کاری کن:br::br::br:
صدا رو قبول دارم.باتریشم ضعیفه.البته نمیشه گفت ضعیفه اما با توجه به عملکرد فراوان باید باتری بهتری میزاشتن که چون وزن گوشی بالا میرفت و از استاندارد خارج میشد این کارو نکردن.اما در مورد حافظه داخلی بگم شما ونید کاربرد اصلیش چیه یا نه؟اگه بدونید میفهمید که اگه زیاد بالا بره روی سرعت و باگ تاثیر میزار و سرعت کم و باگ رو زیاد میکنه.حال ندارم دلیلشو بگم.اما میرسیم به سیستم عامل که اصلا بحثشو نمیکنم.میرسیم به گیم لافت.بهتون اینجوری بگم که تا قبل از آمدن گوشی های خیلی قوی مثل سنسیشن دیزایر اچ دی پردازنده گرافیکی یا همون چیپستش رتبه دوم بعد از s2 بود.که اگه میگی بازی گیم لافت رو راحت اجرا میکنه اینم بدون که گیم لافت میاد برای نوع سی پی یو و جی پی یو بازی رو دستکاری میکنه و گرافیک سایه ها و خراشیدگی ها در دیزایر اچ دی خیلی بهتر از ان 8 هست.
بزار یه چیز از آندروید هم بگم.نه سوال میکنم.به منبگو open source یعنی چی؟

سلام..
منظور شما Desire Z هست؟
اگه این هست که دیگه بدتر.. سی پی یو 800mhz هست.. در صورتی که HD سی پی یو 1GHZ بود.
دوست عزیز خیلی تعصب داری..
دوست عزیز.. داشتن حافظه داخلی با حجم 8 گیگ یا بیشتر علاوه بر اینکه شمارو از خریدم یک مموری و هزینه مجدد معاف میکنه روی مصرف باطری و سرعت گوشی تاثیر زیادی داره.. به خصوص سرعت. کار نکردی که تفاوتیشو ببینی.. من خودم C6-01 دارم به مموری 8گیگ پسر خالم E7 داره 16 گیگ حافظه داخلیش هست هردو گوشی سخت افزار یکسانی دارند ولی کلا سرعت اون بیشتر هست...
در ضمن اون حافظه رم رو بنده نگفتم.. میدونم که خیلی تعصب داری و چشم بسته داری نظر میدی.
اگه بری یک پوشی N97MINI رو ببینی و وارد فایل منیجر بشی میبنی دوتا حافظه هست..
یکی حجمش 8گیگ هست و یکی هم کمتر.. در واقع درایو 8گیگ مطلعق به شماست و شما میتونید تا خر خره پرش کنید. اگه اون حافظه اصلی رو در هر گوشی یا هر سیستم عاملی پر کنید عملکرد گوشی کند . هنگ ظاهر میشه.

در مورد بازی درسته.. چون نوع و مدل پردازنده ها و همینطور چیپ گرافیکی گوشی ها متفاوت هست ورژن های مختلف رو ارائه میده ولی تفاوت هاش جزئی هست..
چیپ گرافیکی دیزایر Adreno 205 هست..
مال X8. GIO. ACE و... Adreno 200 هست..
مال N8 و دیگر گوشی های سیمبین 3 و یا انا Broadcom BCM2727

خب میدونید در بازی حرف اول گرافیک میزنه پس چیپ گرافیکی برای بازی در درجه اول قرار داره بعدش سی پی یو و.. اگه یک بازی مثل angry birds رو روی اون x8. ace .gio نصب کنید کمی لگ میزنه.. ویا بازی gt racing در سرعت بالا بعضی مواقع لگ میزنه.. توجه کن که چیپ گرافیکیشون یکمی ضعیفتر از دیزایر هست ولی ace .giO سی پی یوشون 800هست..

ولی همین بازی angry birds روی گوشی های سیمبین 3 با سی پی یو 670mhz و چیپ گرافیکی که بالا گفتم به راحتی بدون کوچیکترین لگی اجرا میکنه به خصوص gt racing

ولی در کل تفاوت در بازی ها بسیار جزئی هست. ولی اگه هم سایه زنی هاشون به قول شما بهتر باشه که بنده بعید میدونم کیفیت ال سی دی AMOLED شفافیت بیشتری رو ایجاد میکنه که به چشم نیاد..

موفق باشید.

vahid579
13-09-2011, 12:56
به نظر من بزرگترین مشکل این سیستم عامل ( سیمبین belle ) تقلید از اندروید هست . همین ایجاد صفحات که از سیمبین 3 شروع شده رو نگاه کنید، یه تقلید کامل از اندروید هست. نشان دهنده باتری انتن ..... و خیلی چیزای دیگه
کلا نوکیا اومده از رابطه کاربری HTC و اندروید تقلید کرده و این سیستم عامل رو به روز کرده و البته کمی هم از ایفون ....

zanyar_98
13-09-2011, 13:00
دوستان ببخشيد من هم يه نظري بدم
من الان سيمبين بل رو روگوشيمم نصب كردم.خداييش از لحاظ اينتر فيس هيچ چيزي ازاندروييد كم نداره.
اون پرده اندروييد هم داره كه بالا و پايين كشيدنش خيلي حال ميده!!!:bq:
اونايي كه از رابط كابري سيمبين ناراضي هستن يه دقيقه با بل كار كنن ميفهمن چي ميگم
تازه قراره تو نسخه ي رسميش سي پي رو اور كلاك كنن كه ديگه ميشه نور علا نور
عشقش هم ميكشه تقليد ميكنه مرد ميخواد بياد ازش شكايت بكنه:dp::dp::dp::dp::dp::dp::dp:
شنيدن كي بود مانند ديدن!

alinero
13-09-2011, 13:12
سلام..
منظور شما Desire Z هست؟
اگه این هست که دیگه بدتر.. سی پی یو 800mhz هست.. در صورتی که HD سی پی یو 1GHZ بود.
دوست عزیز خیلی تعصب داری..
دوست عزیز.. داشتن حافظه داخلی با حجم 8 گیگ یا بیشتر علاوه بر اینکه شمارو از خریدم یک مموری و هزینه مجدد معاف میکنه روی مصرف باطری و سرعت گوشی تاثیر زیادی داره.. به خصوص سرعت. کار نکردی که تفاوتیشو ببینی.. من خودم C6-01 دارم به مموری 8گیگ پسر خالم E7 داره 16 گیگ حافظه داخلیش هست هردو گوشی سخت افزار یکسانی دارند ولی کلا سرعت اون بیشتر هست...
در ضمن اون حافظه رم رو بنده نگفتم.. میدونم که خیلی تعصب داری و چشم بسته داری نظر میدی.
اگه بری یک پوشی N97MINI رو ببینی و وارد فایل منیجر بشی میبنی دوتا حافظه هست..
یکی حجمش 8گیگ هست و یکی هم کمتر.. در واقع درایو 8گیگ مطلعق به شماست و شما میتونید تا خر خره پرش کنید. اگه اون حافظه اصلی رو در هر گوشی یا هر سیستم عاملی پر کنید عملکرد گوشی کند . هنگ ظاهر میشه.

در مورد بازی درسته.. چون نوع و مدل پردازنده ها و همینطور چیپ گرافیکی گوشی ها متفاوت هست ورژن های مختلف رو ارائه میده ولی تفاوت هاش جزئی هست..
چیپ گرافیکی دیزایر Adreno 205 هست..
مال X8. GIO. ACE و... Adreno 200 هست..
مال N8 و دیگر گوشی های سیمبین 3 و یا انا Broadcom BCM2727

خب میدونید در بازی حرف اول گرافیک میزنه پس چیپ گرافیکی برای بازی در درجه اول قرار داره بعدش سی پی یو و.. اگه یک بازی مثل angry birds رو روی اون x8. ace .gio نصب کنید کمی لگ میزنه.. ویا بازی gt racing در سرعت بالا بعضی مواقع لگ میزنه.. توجه کن که چیپ گرافیکیشون یکمی ضعیفتر از دیزایر هست ولی ace .giO سی پی یوشون 800هست..

ولی همین بازی angry birds روی گوشی های سیمبین 3 با سی پی یو 670mhz و چیپ گرافیکی که بالا گفتم به راحتی بدون کوچیکترین لگی اجرا میکنه به خصوص gt racing

ولی در کل تفاوت در بازی ها بسیار جزئی هست. ولی اگه هم سایه زنی هاشون به قول شما بهتر باشه که بنده بعید میدونم کیفیت ال سی دی AMOLED شفافیت بیشتری رو ایجاد میکنه که به چشم نیاد..

موفق باشید.

دوست من منظور این دوستمون HTC desire هست بدون هیچ پسوند و پیشوندی!!!

EmmaWLove
13-09-2011, 15:14
آندروید از اپل تقلید کرد :bg:
سیمبین هم از آندروید تقلید میکنه :bq:
گوگل اگه میتونه بیاد شکایت کنه :ca:

maxomid
13-09-2011, 18:40
دوست من منظور این دوستمون HTC desire هست بدون هیچ پسوند و پیشوندی!!!

سلام.
مرسی که گفتین..
واقعا نمیدونستم دوست عزیزمون منظورش کدام نسخه diser هست..
به هر حال از لحاظ سخت افزاری HD با DISER تفاوتی نداره..
در ضمن پس چیپ گرافیکیش از DISER Z ضعیفتر هست.
چون DISER مثل نسخه HD از چیپ گرافیکی Adreno 200 بهره میگیره.. مثل خیلی از گوشی های دیگه مثل GALAXY GIO. GALAXY ACE. XPERIA X8 .XPERIA X10 و...

ولی DISER Z از چیپ گرافیکی بالاتری داره..

maxomid
13-09-2011, 18:44

سلام..
دقیقا حق با شماست...
بادا هم از اندروید تقلید کرد..
ولی به نظر من نمیشه اسمش رو گذاشت تقلید.. به هرحال دارند از لحاظ رابطه کاربری خودشون رو تا جایی که جا داره به روز میکنند...

من سیمبین Belle روی n8 ریختم.. واقعا عالی بود...
البته من خودم در حال حاظر با ANNA هم مشکلی ندارم..
ولی با امدن Belle واقعا دیگه نمیشه از سیمبین هیچ ایرادی گرفت..

maxomid
13-09-2011, 18:50

سلام..
دقیقا حق با شماست...
بادا هم از اندروید تقلید کرد..
ولی به نظر من نمیشه اسمش رو گذاشت تقلید.. به هرحال دارند از لحاظ رابطه کاربری خودشون رو تا جایی که جا داره به روز میکنند...

من سیمبین Belle روی n8 ریختم.. واقعا عالی بود...
البته من خودم در حال حاظر با ANNA هم مشکلی ندارم..
ولی با امدن Belle واقعا دیگه نمیشه از سیمبین هیچ ایرادی گرفت..

mmohsenm
13-09-2011, 19:19
سلام.
مرسی که گفتین..
واقعا نمیدونستم دوست عزیزمون منظورش کدام نسخه diser هست..
به هر حال از لحاظ سخت افزاری hd با diser تفاوتی نداره..
در ضمن پس چیپ گرافیکیش از diser z ضعیفتر هست.
چون diser مثل نسخه hd از چیپ گرافیکی adreno 200 بهره میگیره.. مثل خیلی از گوشی های دیگه مثل galaxy gio. Galaxy ace. Xperia x8 .xperia x10 و...

ولی diser z از چیپ گرافیکی بالاتری داره..

دیزایر از لحاظ گرافیکی 20 و اچ دی 48 هست.سخت افزارشون هم فرق داره.سی پی یو دیزایر از اچ دی بهته.حافظه داخلی دیزایر اچ دی بیشتره.نحوه روت و اس آف این دو بر اساس سخت افزارشون با هم فرق داره.طوری که برک نشن.فقط به آمار نگاه نکن.

mmohsenm
13-09-2011, 19:23
دوستان ببخشيد من هم يه نظري بدم
من الان سيمبين بل رو روگوشيمم نصب كردم.خداييش از لحاظ اينتر فيس هيچ چيزي ازاندروييد كم نداره.
اون پرده اندروييد هم داره كه بالا و پايين كشيدنش خيلي حال ميده!!!:bq:
اونايي كه از رابط كابري سيمبين ناراضي هستن يه دقيقه با بل كار كنن ميفهمن چي ميگم
تازه قراره تو نسخه ي رسميش سي پي رو اور كلاك كنن كه ديگه ميشه نور علا نور
عشقش هم ميكشه تقليد ميكنه مرد ميخواد بياد ازش شكايت بكنه:dp::dp::dp::dp::dp::dp::dp:
شنيدن كي بود مانند ديدن!
آقا شما چیکار داری به ظواهر.اگه راست میگن بیان اپن سورسش کنن.چون اون موقع هست که معایب و باگ ها با کوچکترین تغییرات کاملا نمایان میشن.کاری که آیفون هم نتونست بکنه.پس چرا میگین آندروید تقلید کرده؟اما سیمبین ظاهرش رو تقریبا شبیه به گوشی های اچ تی سی کرده.یه اچ تی سی بگیرید مقایسه کنید.:ck:
اما خداییش با بحث کردن خیلی چیز دستمون میادا.نه؟آندروید نیاز به شکایت نداره.چون سیمبین به جایی نمیرسه.بچه ها نزنین.حالا نادیده بگیرین.:bg:

mmohsenm
13-09-2011, 19:46
آخ اگه بچه ها یه تاپیک بسازین که بیایم توش در مورد سیستم عامل ها بحث کنیم عالی میشد.اطلاعاتمون بالا میرفت.کسی این کارو میکنه.؟؟لینک باره اگه میخواد درست کنه.:dp:

zanyar_98
13-09-2011, 20:33
آقا شما چیکار داری به ظواهر.اگه راست میگن بیان اپن سورسش کنن.چون اون موقع هست که معایب و باگ ها با کوچکترین تغییرات کاملا نمایان میشن.کاری که آیفون هم نتونست بکنه.پس چرا میگین آندروید تقلید کرده؟اما سیمبین ظاهرش رو تقریبا شبیه به گوشی های اچ تی سی کرده.یه اچ تی سی بگیرید مقایسه کنید.:ck:
اما خداییش با بحث کردن خیلی چیز دستمون میادا.نه؟آندروید نیاز به شکایت نداره.چون سیمبین به جایی نمیرسه.بچه ها نزنین.حالا نادیده بگیرین.:bg:
ببين دوست عزيز سيمبين ديگه عمر خودشو كرده.
زماني كه سيمبيان تو بازار خدايي ميكرد اندروييد حتي تو فكر پدرش هم نبود!!چه برسه به اينكه وجود داشته باشه.:bq::bq::bq:
سيمبين از روي گوشيهاي بدون تاچ به گوشي هاي تاچ اسكرين مهاجرت كرده پس قطعا نميتونه مثل اندروييد و I os كه براي تاچ طراحي شدن جواب بده.
در ضمن سيمبيان الان ديگه سيستم عامل رسمي نوكيا نيست و نوكيا پشتيباني از سيمبين رو به يه شركت ديگه داده.پس قطعا مثل اندروييد و ios ازش پشتيباني نميشه.
نوكيا الان بيشتر تمركزش رو پشتيباني از گوشي هاي وين فون و MeeGo گذاشته و فقط از سيمبين در گوشي هاي ميدرنج استفاده ميكنه پس تا اين حد پشتيباني هم واسه سيمبين كافيه
الان قانع شدين؟:lol:

maxomid
13-09-2011, 21:35
دیزایر از لحاظ گرافیکی 20 و اچ دی 48 هست.سخت افزارشون هم فرق داره.سی پی یو دیزایر از اچ دی بهته.حافظه داخلی دیزایر اچ دی بیشتره.نحوه روت و اس آف این دو بر اساس سخت افزارشون با هم فرق داره.طوری که برک نشن.فقط به آمار نگاه نکن.
سلام..
دوست عزیز هردو گوشی از سی پی یو با فرکانس برابر و مساوی استفاده میکنند..
چیپ گرافیکی هردو از یک نوع هست فقط مال diser hd کمی قویتر هست .
HTC DISER:
1 GHz Scorpion processor, Adreno 200 GPU, Qualcomm QSD8250 Snapdragon chipset

HTC DISER HD:
1 GHz Scorpion processor, Adreno 205 GPU, Qualcomm MSM8255 Snapdragon

در ضمن مقدارم رم diser hd هم بیشتر هست.
کلا DISER HD یکمی قویتر از DISER هست.

در ضمن ربطی به نحوه روت نداره.. روت بیشتر به رام بستگی داره و نرم افزاری هست.

mmohsenm
13-09-2011, 21:47
اولا از کمی بیشتره من امارشونو تو فرومهای خارجی مقایسه کردم.بعدعلاوه بر نرم افزار به سخت افزار هم ربط داره که چه طور باید روت کرد.شما به توضیحات روشهای روت کردن تو فروم های خارجی هم یه دید بزن.منظورم طریقه ی یافتن روش برای روت.و ببینید با توجه به چه عملکردهایی میان براش برنامه مینویسن.مثلا واسه اس اف رو برید یه دید بزنید.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

mmohsenm
13-09-2011, 21:48
اینم بگم که اندروید رو اصلا با توجه به نوع سی پی یو رم اپدیت میکنن که ضعیفها نمیکشن.

I.N.F.U.S.E
13-09-2011, 22:20
اینم بگم که اندروید رو اصلا با توجه به نوع سی پی یو رم اپدیت میکنن که ضعیفها نمیکشن.

چرا دوست عزیز الان خیلی از اندرویدی های ضعیف هم به 2.3.3 یا 2.3.4 اپدیت شدن مثل x8 سونی
نه دیگه خیلی قدیمی مثلا tatoo رو بخوای اپ کنی

devilb0y
13-09-2011, 22:52
بعد از بیلی بازم قراره آپدیت بیاد؟

mmohsenm
13-09-2011, 23:49
مثلا والدفایر که درسته اومده واسش اما به شدت سرعتش پایین میاد.اینم هیچی یه اندروید در 2012میاد که قراره انقدر پیشرفته باشه که رایانه ها و لب تاب ها و گوشی ها و تب لت ها رو ساپورت کنه که گوشی های با سی پی یو زیر یک نمیتونن بکشنش.تازه رو یک هم باید امار گوشی بالا باشه.که نمیدونم دیزایر میکشه یا نه.ان شالله میکشه

aminstedio
14-09-2011, 01:06
محققان بازار تلفن همراه از comScore ، گزارش خود را در تاریخ 13 سپتارم 2011 در بازار گوشی های هوشمند در 5 کشور اتحادیه اروپا برای سه ماه منتهی در جولای 2011 منتشر کرد. . بر اساس این مطالعه که مهمترین کشورهای انگلستان ، آلمان ، فرانسه ، اسپانیا و ایتالیا را پوشش می دهد ، سیمبین هنوز پرچم داره محبوب ترین سیستم عامل تلفن همراه در اروپاست!
در حال حاضر سیمبین تامین کننده37.8 % سیستم عامل موبایل در ارو پاست .این درحالیست که سیستم عامل گوگل آندروید در بهترین شرایط خود در حال حاضر 22.3 % از سهم تامین کننده سیستم عامل موبایل را در اروپا برای خود کسب کرده است
همچنین ios در مقام سوم تنها با 20.3 % از سهم سیستم عامل بازار اروپا پایین تر از سیمبین و آندروید دیده می شود.
این درحالیست که BlackBerry با سیستم عامل RIM با 9.4 % از سهم سیستم عامل موبایل در اروپا و Microsoft با سیستم عامل wp7 با 6.7 % از سهم سیستم عامل موبایل بترتیب در مقام چهارم و پنجم جدول ایفای نقش میکنند
در مقایسه گزارش همین تعداد افراد که از سال گذشته یعنی سال 2010 دیده می شود سیستم عامل گوگل آندروید بهترین نسبت رشد را در مقایسه با دیگر سیستم عاملها با 16.2 % رشد چشمگیری داشته است در حالی که سیمبین در جای خود منقبض شده است ولی هنوز جای خود را با 15.5 % فاصله با رقیب خود آندرید حفظ کرده است و البته این احتمال میرود که این فاصله با آمدن آپدیت سیمبین belle نیز بیشتر شود.
با این حال BlackBerry با پیشی گرفتن بر رقیب خود Microsoft مقام چهارم را برای خود نگه داشته .البته ما شکاک هستیم که BlackBerry با سیستم عامل RIM زمانی که نوکیا wp7 را ارائه دهد از جایگاه خود سقوط خواهد کرد هر چند تا امروز نشان میدهد قادر به حفظ کردن این جایگاه می باشد ، چون در آن زمان wp7 محدودیت های فعلی از طرف Microsoft را برای nokia ندارد.

شرح جدول:

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=622857&stc=1&d=1315951945

همچنین comScore با انجام پژوهشی در زمینه توزیع خرید و فروش سیستم عامل آندروید دریافتند که HTC در حال حاضر با 34.6 ٪ سهم فروش آندروید رهبری فروش این سیستم عامل را در دست دارد و بعد از آن نزدیک ترین سهم یعنی سامسونگ با 31.7 ٪ به دنبال آن دومین مقام را برای خود حفظ کرده است در واقع سامسونگ در حال ضرب و شتم HTC از پنج مقام این بازارهای نظرسنجی این جایگاه را برای خود حفضظ کرده است .
همچنین Sony Ericsson سومین مقام آندروید را تنها با 15.1 % بدون رقیب نزدیک به سهم خود و LG و Motorola بترتیب بعد از آن با 5.6 % و 3.6 % کمترین سهم از آندروید را در اروپا به خود اختصاص دادند.

شرح جدول:
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=622862&stc=1&d=1315951534

ترجمه شده توسط : AMINSTEDIO
منبع : http://www.gsmarena.com/symbian_remains_top_mobile_os_in_western_europe_as _android_beats_ios-news-3128.php

mmohsenm
14-09-2011, 01:48
محققان بازار تلفن همراه از comscore ، گزارش خود را در تاریخ 13 سپتارم 2011 در بازار گوشی های هوشمند در 5 کشور اتحادیه اروپا برای سه ماه منتهی در جولای 2011 منتشر کرد. . بر اساس این مطالعه که مهمترین کشورهای انگلستان ، آلمان ، فرانسه ، اسپانیا و ایتالیا را پوشش می دهد ، سیمبین هنوز پرچم داره محبوب ترین سیستم عامل تلفن همراه در اروپاست!
در حال حاضر سیمبین تامین کننده37.8 % سیستم عامل موبایل در ارو پاست .این درحالیست که سیستم عامل گوگل آندروید در بهترین شرایط خود در حال حاضر 22.3 % از سهم تامین کننده سیستم عامل موبایل را در اروپا برای خود کسب کرده است
همچنین ios در مقام سوم تنها با 20.3 % از سهم سیستم عامل بازار اروپا پایین تر از سیمبین و آندروید دیده می شود.
این درحالیست که blackberry با سیستم عامل rim با 9.4 % از سهم سیستم عامل موبایل در اروپا و microsoft با سیستم عامل wp7 با 6.7 % از سهم سیستم عامل موبایل بترتیب در مقام چهارم و پنجم جدول ایفای نقش میکنند
در مقایسه گزارش همین تعداد افراد که از سال گذشته یعنی سال 2010 دیده می شود سیستم عامل گوگل آندروید بهترین نسبت رشد را در مقایسه با دیگر سیستم عاملها با 16.2 % رشد چشمگیری داشته است در حالی که سیمبین در جای خود منقبض شده است ولی هنوز جای خود را با 15.5 % فاصله با رقیب خود آندرید حفظ کرده است و البته این احتمال میرود که این فاصله با آمدن آپدیت سیمبین belle نیز بیشتر شود.
با این حال blackberry با پیشی گرفتن بر رقیب خود microsoft مقام چهارم را برای خود نگه داشته .البته ما شکاک هستیم که blackberry با سیستم عامل rim زمانی که نوکیا wp7 را ارائه دهد از جایگاه خود سقوط خواهد کرد هر چند تا امروز نشان میدهد قادر به حفظ کردن این جایگاه می باشد ، چون در آن زمان wp7 محدودیت های فعلی از طرف microsoft را برای nokia ندارد.

شرح جدول:

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=622857&stc=1&d=1315951945

همچنین comscore با انجام پژوهشی در زمینه توزیع خرید و فروش سیستم عامل آندروید دریافتند که htc در حال حاضر با 34.6 ٪ سهم فروش آندروید رهبری فروش این سیستم عامل را در دست دارد و بعد از آن نزدیک ترین سهم یعنی سامسونگ با 31.7 ٪ به دنبال آن دومین مقام را برای خود حفظ کرده است در واقع سامسونگ در حال ضرب و شتم htc از پنج مقام این بازارهای نظرسنجی این جایگاه را برای خود حفضظ کرده است .
همچنین sony ericsson سومین مقام آندروید را تنها با 15.1 % بدون رقیب نزدیک به سهم خود و lg و motorola بترتیب بعد از آن با 5.6 % و 3.6 % کمترین سهم از آندروید را در اروپا به خود اختصاص دادند.

شرح جدول:
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=622862&stc=1&d=1315951534

ترجمه شده توسط : Aminstedio
منبع : http://www.gsmarena.com/symbian_remains_top_mobile_os_in_western_europe_as _android_beats_ios-news-3128.php
آقا دمت گرم.خیلی باحال بود.اما غزیز میتونی سالی که شروع به کار کردن رو هم ذکر کنی؟مثلا آندروید واسه 2008.اگه اشتباه نکنم.واسه اطلاع خودم میگم.میدونم کار سختیه.اما میتونی بزاری؟بعدش به روند صعودی آندروید و افول سیمبین نگاه کنید.متوجه دلایل از میان رفتن سیمبین میشید.میبینید که در عرض یک سال سیمبین 16.1 درصد کاهش آمار داشته در حالی که آندروید خیره کننده افزایش پیدا کرده.16.2 درصد.دقیق بر عکس سیمبین.و اینم میدونید که عمر آندروید به 5 سال هم نمیرسه اما سیمبین ... .حالا به نظر شما کدام بهتر ظاهر میشود؟و در سال 2012 با آمدن ورژن جدید آندروید و تمرکز هکر ها و کوکر های بزرگ جهان و همین طور برنامه نویسان فاصله آندروید با گوگل کمتر و کمتر میشود.اپن سورس بودن هم بایشه که علاقه مندی زیادی برای برنامه نویسان و کوکرها ایجاد بشه.

SOHEILSySTEM
14-09-2011, 09:22
بعد از بیلی بازم قراره آپدیت بیاد؟
بله symbian carly

maxomid
14-09-2011, 12:19
آقا دمت گرم.خیلی باحال بود.اما غزیز میتونی سالی که شروع به کار کردن رو هم ذکر کنی؟مثلا آندروید واسه 2008.اگه اشتباه نکنم.واسه اطلاع خودم میگم.میدونم کار سختیه.اما میتونی بزاری؟بعدش به روند صعودی آندروید و افول سیمبین نگاه کنید.متوجه دلایل از میان رفتن سیمبین میشید.میبینید که در عرض یک سال سیمبین 16.1 درصد کاهش آمار داشته در حالی که آندروید خیره کننده افزایش پیدا کرده.16.2 درصد.دقیق بر عکس سیمبین.و اینم میدونید که عمر آندروید به 5 سال هم نمیرسه اما سیمبین ... .حالا به نظر شما کدام بهتر ظاهر میشود؟و در سال 2012 با آمدن ورژن جدید آندروید و تمرکز هکر ها و کوکر های بزرگ جهان و همین طور برنامه نویسان فاصله آندروید با گوگل کمتر و کمتر میشود.اپن سورس بودن هم بایشه که علاقه مندی زیادی برای برنامه نویسان و کوکرها ایجاد بشه.

سلام...
دوست عزیز.. نمیدونم شما چه دشمنی عجیبی با سیمبین دارین. و چه تعصب خاصی روی اندروید.. کلا هرچی بنده بگم شما چون نظرت تعصبی هست فایده نداره..
این اخرین باری هست که جواب پستهای تعصبی شمارو میدم.

سیمبین 3 هم در تاریخ17 ژانويه 2010 به صورت رسمي رونمايي عرضه شده... و ANNA هم هنوز 2ماه نشده که عرضه شدند.
شما هنوز هامون سیمبین s60v5. یا s60v3 رو مد نظرتونه.
شاید افت داشته به هرحال سیستم عامل قدرتمندی مثل اندروید جلو سیمبین هست که فعلا استاندارد هاش و تعداد گوشی هاش بیشتر از سیستم عامل سیمبین هست.. در ضمن اندروید علاوه بر قابلیت های بالاش سیستم عامل جدیدی هست و این طبیعی هست که خیلی ها رو به سمت خودش جذب میکنه.
ولی همچنان این سیمبین هست بیشترین سهم بازار اسمارت فون هارو تشکیل میده..
تازه اینو در نظر بگیر که هنوز سیمبین Belle و گوشی های 1ghz عرضه نشدند.

maxomid
14-09-2011, 12:20
چرا دوست عزیز الان خیلی از اندرویدی های ضعیف هم به 2.3.3 یا 2.3.4 اپدیت شدن مثل x8 سونی
نه دیگه خیلی قدیمی مثلا tatoo رو بخوای اپ کنی

سلام.
دوست عزیز x8 فقط تا 2.1 رسمی امده براش 2.2 و 2.3 همشون غیر رسمی و توسط کوکر ها عرضه شد که اون موقع ها باگهای زیادی داشتند الان درست شدن.

aminstedio
14-09-2011, 12:58
آقا مهمترین چیزی که الان مهمه اینه که پرچم بالاست:cw:
از ابتدا تا به امروز سیمبین محبوبترین سیستم عامل بوده و هنوز هست و باید قبول کنید طبق آمار 10 سال اخیر که تو اینترنت مشهود و موجود هست و میتونیم بهش استناد کنیم سیمبین بهترین و محبوب ترین سیستم عامل موبایل بوده البته در اروپا چون متاسفانه فقط اروپا منظم سالیانه توسط چند شرکت گزارش نظر سنجی میده و در امریکا شاهد این هستیم که یه سال هست و دو سال نیست و اگر هم نظر سنجی میشه غیر منظم و در یک برهه زمانی نیست و تازه وقتی که دو شرکت جدا باهم نظر سنجی راه میندازن نتایج زمین تا آسمون با هم فرق داره چون میخوان از این نظر سنجی ها تبلیغات با اهداف اقتصادی راه بندازن برای همینه دیگه کمتر شرکتی میاد از at&t که بهترین شبکه اپراتور امریکاست نظر سنجی و گزارش منظم تهیه کنه.
حالا میریم سراغ اینکه چرا با اینکه 15.5 % آندورید از سیمبین کمتر داره باز دوستان جوری حرف میزنند که انگار 15.5% سیمبین کم داره :
اولا که این تفاوت 15.5% که میبینید کم نیست و در اخبار متن انگلیسی هم اشاره شده که که آندروید در بهترین شرایط تبلیغاتی با اون همه ساپروت برنامه نویسی به این جایگاه رسیده و حتی دیگه نشده که 0.5% خودشو بالاتر بکشونه این درحالی که در زمان تهیه این گزارش ازسیمبیان نسخه 3^ (بدون ذکر نام (آنا) ولی خبر آپدیتش اومده بود)، این سیستم عامل در مقابل آندروید با آخرین آپدیت رسمی htc بهترین ارائه دهنده آندروید vs شده ، حالا اگر میخواهید آینده نگر باشید حداقل آینده رو درست ببینید یعنی فکر کنید زمانی که نسخه belle بیاد و نزدیکتر بشه از نظر اینترفیس به آندروید دیگه سیر سقوط نوکیا قطع میشه و بلکه بالا هم خواهد آمد در اون زمان کار آندروید سخت تر میشه و بیشتر باید تلاش کنه پس اینهکه میتونیم بگیم حالا حالا ها پرچم بالاست
از اونطرف آندروید سیر صعودی زیادی داره و میشه امید وار بود که خیلی خودشه نزدیک کنه به سیمبین ولی و حتی خوش بین باشیم بالاتر از سیمبین بزنه و لی همزمان با صعود آندروید این رو باید مد نظر داشته باشیم که که خبر آپدیت بعدی belle و خبر آپدیت symbian carly نو کیا رو بخاطر تبلیغات و ساپورت بموقع بالاتر از این حد یا حداقل با حذف سیر سقوط در پی خواهد داشت
نکته دیگر اینکه کاربرانی که در این نظر سنجی ها به سیمبین رای دادن مثل من و kurosh08 عزیز مهر سیمبین به دلشون نشسته یعنی به ضعف ها و مزیتهای اون واقف هستن و میدونن که چه کاری میتونه انجام بده و در حد انتظار ازش میخوان .چون اون زمانی که خدا بیامورز 6600 بهترین سیستم عامل زمان خودش بود آندروید کجا بود؟ که بخواد تو دل یه سری کاربر جا خوش کنه ، اون موقع ios و بعدش هم rim رقبای سیمبین بودن که خدا تا فاصله درصدی داشت اون موقع بود که پسوند غول به نوکیا چسبیده شد. پس تمام این افتخارات رو نوکیا از سیمبین داره و نمیاد به همین راحتی مهترین عامل فروش شرکت که سیمبین باشه رو بزاره کنار بره wp7 کار کنه ، میاد در کنارش memmo و میگو رو تست میزنه تا در کنار سیمبین تولید بشه جالبیش اینه که این طرحش مثل n900 خیلی خوب هم جواب میده . حالا هم اینقدر سیمبین رو ادامه میده و آپدیتهای بزرگ مثل همین belle با 250 آپشن جدید انجام میده که زانی که (10 سالی که نوکیا گفته) میخواد سیمبین رو کامل برونسپاری کنه اینقدر به wp7 نزدیک میشه از نظر سخت افزار و اینتر فیس کاربردی که برای کاربر سیمبین که نوکیا به چشم سهام شرکتش نگاهش میکنه انتقال از سیمبین به wp7 اینقدر راحت باشه که برای کاربر تفا وتی بین اینتر فیس کاربردی مشهود نباشه.
راستی خبر دارین که یه بو های میاد که آندرویدهم اطلاعات مکان کاربر رو مثل apple برای سرویس جاسوسی پلیس امریکا گزارش میده؟
یا اینکه اطلاعات یوز و پسورد کاربر در سایتهای مثل فیس بوک و جیمیل و ایمیل و کارتهای اعتباری کاربر رو با استفاده از یک باگ امنیتی که در موتور اصلی آندروید هست برای هکر ها لو میده (البته توضیح داده شده که در آپدیت نسخه 4 این باگ رفع بشه ولی مورد جاسوسی مثل اینکه استاندارد شده و میترسیم این استاندارد امنیتی به نوکیا هم برسه)
اگر دقت کرده باشید نوکیا یکم زرنگ شده و خبر آپدیتهاش دقیقا یه دو سه هفته قبل از نظر سنجی ها یا کنفرانسها ارائه میشه مثلا همین آنا زمانی خبرش اومد که این گزارش 13 سپتارم 2011 هنوز در حال کویز بود ، پخش شد . نوکیا میدونست میتونه باگهای بیشتری رفع کنه ولی از بس حول شده بود و زمان کافی نداشت تا همون جا که باگ گرفته بود به نام آنا معرفی کرد که به قول gsmarena خبر آپدیت تو نتیجه گزارش بی نصیب نبود
حالا هم باز حول شده میدونه تا رسیدن به استانداردهای symbian carly میتونه باگ گیری و ترفیع سیمبین داشته باشه و بنا به دلایلی که خدا میدونه دیگه چی هست نسخه Belle رو حول حولکی تبلیغ میکنه و یه نسخه غیر رسمیش هم میده بیرون که حداقل رو n8 بشینه تا کاربر فعلا سرگرم باشه تا اینکه symbian carly کاملا باگ گیری بشه و آپدیتش بیاد و گرنه چه دلیلی داره تو یه سال 3 تا آپدیت سیمبین بیاد که سلبقه نداشته.

در جواب دوست عزیز mmohsenm چیزای که خواسته بودید رو براتون سرچ میکن تبقه بندی شده در اختیارتون میزارم و قضاوتش هم با خودتون باشه.
خیلی حرف زدم میدونم از کلیه دوستان پوزش می طلبم:dz:

mmohsenm
14-09-2011, 13:00
سلام...
دوست عزیز.. نمیدونم شما چه دشمنی عجیبی با سیمبین دارین. و چه تعصب خاصی روی اندروید.. کلا هرچی بنده بگم شما چون نظرت تعصبی هست فایده نداره..
این اخرین باری هست که جواب پستهای تعصبی شمارو میدم.

سیمبین 3 هم در تاریخ17 ژانويه 2010 به صورت رسمي رونمايي عرضه شده... و ANNA هم هنوز 2ماه نشده که عرضه شدند.
شما هنوز هامون سیمبین s60v5. یا s60v3 رو مد نظرتونه.
شاید افت داشته به هرحال سیستم عامل قدرتمندی مثل اندروید جلو سیمبین هست که فعلا استاندارد هاش و تعداد گوشی هاش بیشتر از سیستم عامل سیمبین هست.. در ضمن اندروید علاوه بر قابلیت های بالاش سیستم عامل جدیدی هست و این طبیعی هست که خیلی ها رو به سمت خودش جذب میکنه.
ولی همچنان این سیمبین هست بیشترین سهم بازار اسمارت فون هارو تشکیل میده..
تازه اینو در نظر بگیر که هنوز سیمبین Belle و گوشی های 1ghz عرضه نشدند.
از روی تعصب نگفتم.فقط آمار رو نگاه کردم نظرمو گفتم.منظورم اینه که اگه سیمبین میخواد به جایی برسه فقط با تغییر تو ظاهرش نمیشه.باید روی با گ های سیمبین هم کار کنه.فکر کنم تو ورژن بعدی برای رقابت بیاد این کارو انجام بده.و چه بسا بیاد اپن سورس هم بشه.که از نظر من به نفع کاربر هاست.اما الان دارم میگم با این سیستم عامل نمیتونه با آندروید رقابت کنه.تعصبی در کار نیست.فقط واقع بینیه.:lol:

taghi_ar
14-09-2011, 13:16
همچین اسمی واقعا برازندشه.البته برای سیمبین.هنوز اناش دست ما نرسیده belle رو زدن .احتمالن تا 1 هفته دیگه اپدیت دیگه رو میده.ولی دمه نوکیا گرم که همیشه بهترین ساپرت رو داشته.حالا هی بیاید بگین سیمبین مرد.

فیسسسسسسسسسسسسسسسس :ac: جمع کنید اه اه اینم شد سیستم عامل ؟؟ فکر نکنید روی سیستم عامل خاصی تعصب دارم ! نه ! ولی سیمبیان شورشو در اورده دیگه . من خودم x6 گرفتم یه هفته ی بعد جناب نوکیا سیستم عامل symbian ^3 رونمایی کرد بعد این گوشی های ما هم دود شد رفت هوا . الان که دیگه این گوشی از نظر کارایی هیچ فرقی با 11 چراغ نداره .
حالا بازم بگید نوکیا بگید سیمبیان! :lol:
:bz:

mmohsenm
14-09-2011, 13:43
آقا مهمترین چیزی که الان مهمه اینه که پرچم بالاست:cw:
از ابتدا تا به امروز سیمبین محبوبترین سیستم عامل بوده و هنوز هست و باید قبول کنید طبق آمار 10 سال اخیر که تو اینترنت مشهود و موجود هست و میتونیم بهش استناد کنیم سیمبین بهترین و محبوب ترین سیستم عامل موبایل بوده البته در اروپا چون متاسفانه فقط اروپا منظم سالیانه توسط چند شرکت گزارش نظر سنجی میده و در امریکا شاهد این هستیم که یه سال هست و دو سال نیست و اگر هم نظر سنجی میشه غیر منظم و در یک برهه زمانی نیست و تازه وقتی که دو شرکت جدا باهم نظر سنجی راه میندازن نتایج زمین تا آسمون با هم فرق داره چون میخوان از این نظر سنجی ها تبلیغات با اهداف اقتصادی راه بندازن برای همینه دیگه کمتر شرکتی میاد از at&t که بهترین شبکه اپراتور امریکاست نظر سنجی و گزارش منظم تهیه کنه.
حالا میریم سراغ اینکه چرا با اینکه 15.5 % آندورید از سیمبین کمتر داره باز دوستان جوری حرف میزنند که انگار 15.5% سیمبین کم داره :
اولا که این تفاوت 15.5% که میبینید کم نیست و در اخبار متن انگلیسی هم اشاره شده که که آندروید در بهترین شرایط تبلیغاتی با اون همه ساپروت برنامه نویسی به این جایگاه رسیده و حتی دیگه نشده که 0.5% خودشو بالاتر بکشونه این درحالی که در زمان تهیه این گزارش ازسیمبیان نسخه 3^ (بدون ذکر نام (آنا) ولی خبر آپدیتش اومده بود)، این سیستم عامل در مقابل آندروید با آخرین آپدیت رسمی htc بهترین ارائه دهنده آندروید vs شده ، حالا اگر میخواهید آینده نگر باشید حداقل آینده رو درست ببینید یعنی فکر کنید زمانی که نسخه belle بیاد و نزدیکتر بشه از نظر اینترفیس به آندروید دیگه سیر سقوط نوکیا قطع میشه و بلکه بالا هم خواهد آمد در اون زمان کار آندروید سخت تر میشه و بیشتر باید تلاش کنه پس اینهکه میتونیم بگیم حالا حالا ها پرچم بالاست
از اونطرف آندروید سیر صعودی زیادی داره و میشه امید وار بود که خیلی خودشه نزدیک کنه به سیمبین ولی و حتی خوش بین باشیم بالاتر از سیمبین بزنه و لی همزمان با صعود آندروید این رو باید مد نظر داشته باشیم که که خبر آپدیت بعدی belle و خبر آپدیت symbian carly نو کیا رو بخاطر تبلیغات و ساپورت بموقع بالاتر از این حد یا حداقل با حذف سیر سقوط در پی خواهد داشت
نکته دیگر اینکه کاربرانی که در این نظر سنجی ها به سیمبین رای دادن مثل من و kurosh08 عزیز مهر سیمبین به دلشون نشسته یعنی به ضعف ها و مزیتهای اون واقف هستن و میدونن که چه کاری میتونه انجام بده و در حد انتظار ازش میخوان .چون اون زمانی که خدا بیامورز 6600 بهترین سیستم عامل زمان خودش بود آندروید کجا بود؟ که بخواد تو دل یه سری کاربر جا خوش کنه ، اون موقع ios و بعدش هم rim رقبای سیمبین بودن که خدا تا فاصله درصدی داشت اون موقع بود که پسوند غول به نوکیا چسبیده شد. پس تمام این افتخارات رو نوکیا از سیمبین داره و نمیاد به همین راحتی مهترین عامل فروش شرکت که سیمبین باشه رو بزاره کنار بره wp7 کار کنه ، میاد در کنارش memmo و میگو رو تست میزنه تا در کنار سیمبین تولید بشه جالبیش اینه که این طرحش مثل n900 خیلی خوب هم جواب میده . حالا هم اینقدر سیمبین رو ادامه میده و آپدیتهای بزرگ مثل همین belle با 250 آپشن جدید انجام میده که زانی که (10 سالی که نوکیا گفته) میخواد سیمبین رو کامل برونسپاری کنه اینقدر به wp7 نزدیک میشه از نظر سخت افزار و اینتر فیس کاربردی که برای کاربر سیمبین که نوکیا به چشم سهام شرکتش نگاهش میکنه انتقال از سیمبین به wp7 اینقدر راحت باشه که برای کاربر تفا وتی بین اینتر فیس کاربردی مشهود نباشه.
راستی خبر دارین که یه بو های میاد که آندرویدهم اطلاعات مکان کاربر رو مثل apple برای سرویس جاسوسی پلیس امریکا گزارش میده؟
یا اینکه اطلاعات یوز و پسورد کاربر در سایتهای مثل فیس بوک و جیمیل و ایمیل و کارتهای اعتباری کاربر رو با استفاده از یک باگ امنیتی که در موتور اصلی آندروید هست برای هکر ها لو میده (البته توضیح داده شده که در آپدیت نسخه 4 این باگ رفع بشه ولی مورد جاسوسی مثل اینکه استاندارد شده و میترسیم این استاندارد امنیتی به نوکیا هم برسه)
اگر دقت کرده باشید نوکیا یکم زرنگ شده و خبر آپدیتهاش دقیقا یه دو سه هفته قبل از نظر سنجی ها یا کنفرانسها ارائه میشه مثلا همین آنا زمانی خبرش اومد که این گزارش 13 سپتارم 2011 هنوز در حال کویز بود ، پخش شد . نوکیا میدونست میتونه باگهای بیشتری رفع کنه ولی از بس حول شده بود و زمان کافی نداشت تا همون جا که باگ گرفته بود به نام آنا معرفی کرد که به قول gsmarena خبر آپدیت تو نتیجه گزارش بی نصیب نبود
حالا هم باز حول شده میدونه تا رسیدن به استانداردهای symbian carly میتونه باگ گیری و ترفیع سیمبین داشته باشه و بنا به دلایلی که خدا میدونه دیگه چی هست نسخه Belle رو حول حولکی تبلیغ میکنه و یه نسخه غیر رسمیش هم میده بیرون که حداقل رو n8 بشینه تا کاربر فعلا سرگرم باشه تا اینکه symbian carly کاملا باگ گیری بشه و آپدیتش بیاد و گرنه چه دلیلی داره تو یه سال 3 تا آپدیت سیمبین بیاد که سلبقه نداشته.

در جواب دوست عزیز mmohsenm چیزای که خواسته بودید رو براتون سرچ میکن تبقه بندی شده در اختیارتون میزارم و قضاوتش هم با خودتون باشه.
خیلی حرف زدم میدونم از کلیه دوستان پوزش می طلبم:dz:
ما که داریم میبینیم پرچمش داره میسوزه با 16 درصد افت و 16 درصد پیسرفت آندروید در یک سال.حالشو ببر.تازه 3 یا 4 سال هست که آندروید اومده.راستی مگه فقط اینترفیس هست.با این با گهاش چی کار کنیم.تو بخش سیمبین برو تمام ارور هاش 1000 تا میشه واسه آندوید ده تا هم نیست:cn:
اما سیمبین این همه داره زور میزنه تا اینترفیس و عملکردشو بکنه مثل آندروید.در صورتی که آندروید داره به پیشرفت فکر میکنه.وایسا 2012 میترکونه.همه ی رو ولش.اپن سورسو بچسب.آخ جون:bp:

aminstedio
14-09-2011, 13:46
فیسسسسسسسسسسسسسسسس :ac: جمع کنید اه اه اینم شد سیستم عامل ؟؟ فکر نکنید روی سیستم عامل خاصی تعصب دارم ! نه ! ولی سیمبیان شورشو در اورده دیگه . من خودم x6 گرفتم یه هفته ی بعد جناب نوکیا سیستم عامل symbian ^3 رونمایی کرد بعد این گوشی های ما هم دود شد رفت هوا . الان که دیگه این گوشی از نظر کارایی هیچ فرقی با 11 چراغ نداره .
حالا بازم بگید نوکیا بگید سیمبیان! :lol:
:bz:

خوب دوست عزیز شما بدترین انتخواب رو کردی
اگه میخواستی به روز باشی باید پول خرج میکردی n8 یا c7 میگرفتی
یا اگه کسی الان x6 میگیره میدومنه که کاراییش در چه حد هست و همون اندازه که پول داده آش میخوره شما میدونستی s60v5 هست چرا رفتی گرفتی اون زمان که گرفتی که ^3 که بود چرا نگرفتی ، حداقل اینجوری ببین که هفتیر رو سرت نگرفته بودن که مجبور باشی یا هندونه در بسته که نبود که بگی نمیدونستم آپدیت نمیشه ....ببینید دوستان x6 سال 2009 اومد الان 2011 داره تمام میشه شما رفتی گوشی 3 سال پیش رو گرفتی انتظار داری آپدیت 2012 هم روش نسب شه اصلا خط تولیدش بگمونم تمام شده این گوشی کلا بگم یه تالار داریم تو موبایلستان به نام مشاوره برای خرید گوشی که اگه این سوال که الان براتون اینقدر مهمه رو اونجا میپرسیدی مشکل الان رو نداشتی . والان هم s605 خیلی خوبه ومن خودم n97 دارم و همه نیاز هام رو هم برآورده کرده گرچه من گرفتم اون زمان530تومن الان نوش حدود 380 ایناست ولی راضیم چون زمانی خریدم که با 64 گیگ حافظه خدای بود برای خودش البته الان هم 64 گیگ خیلی کم دیده میشه.
موفق باشید

mmohsenm
14-09-2011, 13:50
خوب دوست عزیز شما بدترین انتخواب رو کردی
اگه میخواستی به روز باشی باید پول خرج میکردی n8 یا c7 میگرفتی
یا اگه کسی الان x6 میگیره میدومنه که کاراییش در چه حد هست و همون اندازه که پول داده آش میخوره شما میدونستی s60v5 هست چرا رفتی گرفتی اون زمان که گرفتی که ^3 که بود چرا نگرفتی ، حداقل اینجوری ببین که هفتیر رو سرت نگرفته بودن که مجبور باشی یا هندونه در بسته که نبود که بگی نمیدونستم آپدیت نمیشه ....ببینید دوستان x6 سال 2009 اومد الان 2011 داره تمام میشه شما رفتی گوشی 3 سال پیش رو گرفتی انتظار داری آپدیت 2012 هم روش نسب شه اصلا خط تولیدش بگمونم تمام شده این گوشی کلا بگم یه تالار داریم تو موبایلستان به نام مشاوره برای خرید گوشی که اگه این سوال که الان براتون اینقدر مهمه رو اونجا میپرسیدی مشکل الان رو نداشتی . والان هم s605 خیلی خوبه ومن خودم n97 دارم و همه نیاز هام رو هم برآورده کرده گرچه من گرفتم اون زمان530تومن الان نوش حدود 380 ایناست ولی راضیم چون زمانی خریدم که با 64 گیگ حافظه خدای بود برای خودش البته الان هم 64 گیگ خیلی کم دیده میشه.
موفق باشید

رفیق من c7 داره به کجا رسید که ایشون برسه.داره میفروشتش بیاد آندروید بگیره.دستم دید گفت بزار کار کنم کار که کرد سیمبینو فحش داد میخواد بیاد آندروید بگیره.:ea:

aminstedio
14-09-2011, 13:51
ما که داریم میبینیم پرچمش داره میسوزه با 16 درصد افت و 16 درصد پیسرفت آندروید در یک سال.حالشو ببر.تازه 3 یا 4 سال هست که آندروید اومده.راستی مگه فقط اینترفیس هست.با این با گهاش چی کار کنیم.تو بخش سیمبین برو تمام ارور هاش 1000 تا میشه واسه آندوید ده تا هم نیست:cn:
دوستان تایپیک رو از حد و مرز خودش خارج نکنید
ولی
همین پرچم سوخته بالاتر هست از اندروید شما :cd:میدونی یعنی چی :bz:

یعنی آندروید خیلی کمتر از پرچم سوخته سیمبیان ارزش داره ... حالا برو حالشو ببر :bj:(یه شوخی دوستانه با دوست عزیز mmohsenm که نظرشون برام محترم هست:ax:)

mmohsenm
14-09-2011, 13:53
دوستان تایپیک رو از حد و مرز خودش خارج نکنید
ولی
همین پرچم سوخته بالاتر هست از اندروید شما :cd:میدونی یعنی چی :bz:

یعنی آندروید خیلی کمتر از پرچم سوخته سیمبیان ارزش داره ... حالا برو حالشو ببر :bj:(یه شوخی دوستان با دوست عزیز mmohsenm که نظرشون برام محترم هست:ax:)

نه داداش نترس من ناراحت نمیشم.فقط واسه روشن شدنموضوعه دیگه.:ca:
خب.اینم بگو که آندروید 3 ساله داره میاد سیمبین 100ساله رو آروم آروم میخوره:dp:
البته آروم هم که نه.تو یه سال 16 درصد ازش کند زد به خودش:ab:

Jeyran
14-09-2011, 14:07
از روی تعصب نگفتم.فقط آمار رو نگاه کردم نظرمو گفتم.منظورم اینه که اگه سیمبین میخواد به جایی برسه فقط با تغییر تو ظاهرش نمیشه.باید روی با گ های سیمبین هم کار کنه.فکر کنم تو ورژن بعدی برای رقابت بیاد این کارو انجام بده.و چه بسا بیاد اپن سورس هم بشه.که از نظر من به نفع کاربر هاست.اما الان دارم میگم با این سیستم عامل نمیتونه با آندروید رقابت کنه.تعصبی در کار نیست.فقط واقع بینیه.:lol:
فقط چند نکته رو بگم،
اولن شما از کجا میدونی باگ ها و مشکلاتش رفع نشده؟! درحالی که عقیده ی کسایی که به انا اپدیت کردن خیلی عوش شده مبنی بر این که باگ ها کمتر شدند؟!
ازطرفی مثلا اندروید هانی کامب که خداتا باگ داره مگر کسی حرفی میزنه؟!
حتی ظاهرش رو هم زحمت نکشیدن عوض کنن! یه پوسته چسبوندن رو 2.3 ، وگرنه منو و رابط کاربری همونه.

درضمن همین الان هم دسترسی به کدهای سیمبین فراهم هست!
سورس باز هم اصلا برای سیستم عامل همه گیری مثل اندروید و سیمبین یک مزیت نیست یک عیبه. که باعث میشه شرکت های برنامه نویسی ازشون دور بشن و این مارکت بهم ریخته اندروید هم نتیجه اش هست.
خود گوگل هم اینو متوجه هست و داره اندروید رو به سمت سورس بسته پیش میبره.
این یه جور جو تبلیغاتی هست که میگن سورس باز سورس باز!
وگرنه نه شرکتهای برنامه نویس و نه کاربرایی مثل منو شما ازش استفاده نمیکنیم!

سیمبین فقط کمی کند پیش میره! با سختافزارهای جدید.
که اونم تقریبا در همه سیستم عامل ها در جایی پیش میاد.
همین اندروید مثلا دوهسته ای هنوز تو گلوش گیر کرده. یا ios که هنوز اماده نتونسته بشه.

aminstedio
14-09-2011, 14:08
کسی که خواب هست رو میشه بیدار کرد ولی کسی که خودشو بخواب زده رو نمیشه
تو این فکرم اگه اندروید تو این جدول بالا بود و سیمبین پایینتر چه کار میکردید با سیمبین (خدا یه چی میدونست به گربه بال نداد)
همچیز مشخصه تو این جدول قضاوتش هم با شماست البته شما جزو اون 22.3 % هستید و من جزو 37 % که با هم متحد هست تو برند ولی اون 22.3 % به 5 دسته کوچکتر تقسیم میشن و متحد نیستند و این راز فروپاشی اقوام کوچک هست!(صلاح الدین جنگجوی مسلمان در زمان حمله مسلمین به اروپا)
حالا ممکنه دیگه مدیران صداشون در بیاد!
امیدوارم موفق باشید

aminstedio
14-09-2011, 14:13
فقط چند نکته رو بگم،
اولن شما از کجا میدونی باگ ها و مشکلاتش رفع نشده؟! درحالی که عقیده ی کسایی که به انا اپدیت کردن خیلی عوش شده مبنی بر این که باگ ها کمتر شدند؟!
ازطرفی مثلا اندروید هانی کامب که خداتا باگ داره مگر کسی حرفی میزنه؟!
حتی ظاهرش رو هم زحمت نکشیدن عوض کنن! یه پوسته چسبوندن رو 2.3 ، وگرنه منو و رابط کاربری همونه.

درضمن همین الان هم دسترسی به کدهای سیمبین فراهم هست!
سورس باز هم اصلا برای سیستم عامل همه گیری مثل اندروید و سیمبین یک مزیت نیست یک عیبه. که باعث میشه شرکت های برنامه نویسی ازشون دور بشن و این مارکت بهم ریخته اندروید هم نتیجه اش هست.
خود گوگل هم اینو متوجه هست و داره اندروید رو به سمت سورس بسته پیش میبره.
این یه جور جو تبلیغاتی هست که میگن سورس باز سورس باز!
وگرنه نه شرکتهای برنامه نویس و نه کاربرایی مثل منو شما ازش استفاده نمیکنیم!

سیمبین فقط کمی کند پیش میره! با سختافزارهای جدید.
که اونم تقریبا در همه سیستم عامل ها در جایی پیش میاد.
همین اندروید مثلا دوهسته ای هنوز تو گلوش گیر کرده. یا ios که هنوز اماده نتونسته بشه.

تایید میشه

mmohsenm
14-09-2011, 15:01
دیگه جواب نمیدم.شما گیر ئائین به سیمبین منم گفتم که دوستم روی سی 7 آنا رو خودم واسش با وایرلس شب گذاشتم آپدیت شد.اپن سورس هم بگم که الان برو از مدیر بخش دیزایر بپرس چه کرده .خودت کلی حال میکنی.آقا امین خسته نباشی.حالا گربه شدم؟:dz:حاضرم شرط بندم تا 2013 آندروید سیمبین رو میگیره.آخ اون موقع بیام یه حالی از شما بگیرم.:cv:

aminstedio
14-09-2011, 15:25
دیگه جواب نمیدم.شما گیر ئائین به سیمبین منم گفتم که دوستم روی سی 7 آنا رو خودم واسش با وایرلس شب گذاشتم آپدیت شد.اپن سورس هم بگم که الان برو از مدیر بخش دیزایر بپرس چه کرده .خودت کلی حال میکنی.آقا امین خسته نباشی.حالا گربه شدم؟:dz:حاضرم شرط بندم تا 2013 آندروید سیمبین رو میگیره.آخ اون موقع بیام یه حالی از شما بگیرم.:cv:

نه بابا منظورم شما نبودی سیستم عاملش بود ....شما عزیزی....:dh:

maxomid
14-09-2011, 19:51

سلام...
دوست عزیز فکر بد نکنی.. ولی واقعا از نظراتت و حرفات خندم میاد:bj::bj::bj::bj:
عجب تعصبی داری...
جدیدا که اینده رو هم پیشبنی میکنی.. اونم تا سال 2013..:bj:
شما تحلیلگر و اینده بین سیستم عامل هستین؟

فکر میکنی اندروید خریدی هنر کردی نه؟
همه دارند. منم داشتم DISER hd. x8. .galaxy gio
داخل کلوپاشونم فعال بودم البته در پی سی ورلد... میتونید پستای بنده رو اونجا پیدا کنید .
هیچکیو ندیدم که مثل شما تعصب داشته باشه.. حتی هامون خوره های اندروید..

میدونم دادش .... هرچیزی تازگی خودشو داره برو فعلا با diser و اندرویدش حال کن..

mmohsenm
14-09-2011, 22:25
اولا نت تازه دیزایر ندارم 1 سال و نیم هست که دارم.ثانیا بحث ما به هیچ جا نمیرسه چون هر کی یه سلیقه ای داره.ینا رو ولش کن.شنیدین ویندوز 8 قراره روی گوشی های با پردازنده آرم بیاد؟یعنی اگه رم گوشیم گیر نده واسه ما هم پورتش میکنن.میگن خیلی ردیفه.شما چیزی نمیدونید درموردش؟

EmmaWLove
14-09-2011, 22:46
Belle vs Android
:ck:

Jeyran
14-09-2011, 23:20

اون ربطی به سورس باز نداره! شما که اینهمه سورس باز سورس باز میکنی اصلا چیزی هم دراین مورد نمیدونی!
اینکه رام میریزن و تغییرات ایجاد میکنن صرفا فقط و فقط از جهت انعطاف اندروید هست، و به کمک قایلیت هایی که در ساختارش اعمال شده.یا گاهی هم باگ ها و ضعف های امنیتی هستند که مزید برعلت میشن. وگرنه دلیلی بر روت کردن نمیبود.

آپدیت بهترین شوه اش با فلش زدن هست. بعد از اون با نرمافزار اوی ، و دراخر آپدیت fota ازطریق خود گوشی. بیشترین تغییرات با فلش هست چون سیستم عامل دوباره نصب میشه.
آپدیت خود گوشی مثل این هست که ویندوز رو repair کنین!

من نمیدونم شما سر چی داری بحث میکنی؟!
سر این 16 درصد افت فروش هست، که چه ربطی به سیمبین بل داره؟!
سره اینه که اندروید بهتره، بازم اینجا جاش نیست.
سره اینه که آپدیت بی فایده است، هرچنداشتباه میکنید شدید درحد تیم ملی. بازم به شما که سیمبین ندارید دخلی پیدا نمیکنه.کاربرای سیمبین باید راضی باشن که هستن!
سر اینه که کی بیشترین سهم رو داره که سیمبین هست،ولی بازم چندان ربطی به موضوع نداره.
سراینه که کی پرفروش ترین هست،بله اندروید با یه اختلافی پرفروش تر هست،(همون 16 درصد) ولی بازم ربطی به سیمبین بل نداره.
درضمن فکرمیکنم شما چندتا چیز رو هم با هم قاطی کردی!
سیمبین 3 نسخه داره.
سیمبین^1 شامل سری 60 نسخه اول مثل 6600، نسخه دوم مثل ان70، نسخه سوم مثل ان95،و درنهایت نسخه 5 مثل ان97 و ایکس6 ،البته سری uiq
سیمبین^2، که کلا ربطی به نوکیا و بازار جهانی نداره. صرفا برای بازار ژاپن طراحی شده و تولید کنندگان ژاپنی ازش استفاده میکنن.
سیمبین^3 ، که با ان8 شروع شد.
بیس این3 نسخه کلا با هم فرق میکنه. برای همین هم نسخه سیمبین^3 ،قبل از انا و بل و ... به علت اینکه نسخه اول هست،مقداری باگ داشت. سیمبین بل هم قرار بود به اسم سیمبین4 بیاد چون باز هم شامل تغییراتی در بیس سیمبین هست. علت اصلی آپدیت انا هم همین هست تا کمی سیمبین اماده بشه برای اپدیت کلی.
هرسه نسخه فقط تو اسم مشترک اند. و اینکه بعضی برنامه هاشون مشترک و اززبان برنامه نویسی مشترکی بهره میبرن.

اینا رو گفتم چون فکر میکنم هنوز تو فکر 5800 و اینا هستید.

hamhame
14-09-2011, 23:37
من که spb shel نصب کردم گوشیم مو نمیزنه با آندروید به هرکی نشون میدم فک میکنه آندروید نصب مردم:dz:تازه آیفونشم هست :bg:

Jeyran
15-09-2011, 01:38
برنامه ی vhome رو نصب کنین تا گوشیتون اینطوریا بشه! تازه تو تسک منیجر هم نمیاد رم کمی هم اشغال میکنه.
تا وقتی بل بیاد میتونه اینترفیستون رو عوض کنه.

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=623500&stc=1&d=1316039760
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=623493&stc=1&d=1316039760
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=623494&stc=1&d=1316039760

mmohsenm
15-09-2011, 04:37
اون ربطی به سورس باز نداره! شما که اینهمه سورس باز سورس باز میکنی اصلا چیزی هم دراین مورد نمیدونی!
اینکه رام میریزن و تغییرات ایجاد میکنن صرفا فقط و فقط از جهت انعطاف اندروید هست، و به کمک قایلیت هایی که در ساختارش اعمال شده.یا گاهی هم باگ ها و ضعف های امنیتی هستند که مزید برعلت میشن. وگرنه دلیلی بر روت کردن نمیبود.

آپدیت بهترین شوه اش با فلش زدن هست. بعد از اون با نرمافزار اوی ، و دراخر آپدیت fota ازطریق خود گوشی. بیشترین تغییرات با فلش هست چون سیستم عامل دوباره نصب میشه.
آپدیت خود گوشی مثل این هست که ویندوز رو repair کنین!

من نمیدونم شما سر چی داری بحث میکنی؟!
سر این 16 درصد افت فروش هست، که چه ربطی به سیمبین بل داره؟!
سره اینه که اندروید بهتره، بازم اینجا جاش نیست.
سره اینه که آپدیت بی فایده است، هرچنداشتباه میکنید شدید درحد تیم ملی. بازم به شما که سیمبین ندارید دخلی پیدا نمیکنه.کاربرای سیمبین باید راضی باشن که هستن!
سر اینه که کی بیشترین سهم رو داره که سیمبین هست،ولی بازم چندان ربطی به موضوع نداره.
سراینه که کی پرفروش ترین هست،بله اندروید با یه اختلافی پرفروش تر هست،(همون 16 درصد) ولی بازم ربطی به سیمبین بل نداره.
درضمن فکرمیکنم شما چندتا چیز رو هم با هم قاطی کردی!
سیمبین 3 نسخه داره.
سیمبین^1 شامل سری 60 نسخه اول مثل 6600، نسخه دوم مثل ان70، نسخه سوم مثل ان95،و درنهایت نسخه 5 مثل ان97 و ایکس6 ،البته سری uiq
سیمبین^2، که کلا ربطی به نوکیا و بازار جهانی نداره. صرفا برای بازار ژاپن طراحی شده و تولید کنندگان ژاپنی ازش استفاده میکنن.
سیمبین^3 ، که با ان8 شروع شد.
بیس این3 نسخه کلا با هم فرق میکنه. برای همین هم نسخه سیمبین^3 ،قبل از انا و بل و ... به علت اینکه نسخه اول هست،مقداری باگ داشت. سیمبین بل هم قرار بود به اسم سیمبین4 بیاد چون باز هم شامل تغییراتی در بیس سیمبین هست. علت اصلی آپدیت انا هم همین هست تا کمی سیمبین اماده بشه برای اپدیت کلی.
هرسه نسخه فقط تو اسم مشترک اند. و اینکه بعضی برنامه هاشون مشترک و اززبان برنامه نویسی مشترکی بهره میبرن.

اینا رو گفتم چون فکر میکنم هنوز تو فکر 5800 و اینا هستید.

همون دیگه در حد تیم ملی اشتباه میکنم که درسته(چون تیم نیست.):al:
باز میگن آقا به خدا رفیقم سی 7 داره و من براش آپدیت کردم.آقا اینا رو ولش نگفتین کسی در مورد ویندوز 8 چیزی میدونه.میگن میشه رو اکثر برند ها با اون سی پی یو یی که گفتم کاربده.راست میگن؟
بعد اپن سورس که میگی برو به بخش پرسشو پاسخ بخش آندروید و بخش تخصصی دیزایر ببین اونجا چه میکنم.قرار بود همکار انجمن بشم اما رد کردم.چون باید برم دانشگاه.اما جون شما کل کل خیلی حال میدها.:cy::cd:

alirezanokian8
15-09-2011, 08:52
می خواستم بدونم تاریخ دقیق عرضش کی هستش؟؟؟؟؟؟؟؟

و اینکه امکان داره پردازنده 680 مگاهرتزی افزایش پیدا کنه ممنون می شم جواب بدید؟:mobilestan:

قرار باشه نرم افزار های فون ماکروسافت بهش بخوره یه بخش جدا برای belle تشکیل میشه دیگه

ولی اگه بیاد خیلی باحال میشه.:mobilestan:

zanyar_98
15-09-2011, 12:23

و اینکه امکان داره پردازنده 680 مگاهرتزی افزایش پیدا کنه ممنون می شم جواب بدید؟:mobilestan:

قرار باشه نرم افزار های فون ماکروسافت بهش بخوره یه بخش جدا برای belle تشکیل میشه دیگه

دوست عزيز قراره تو نسخه اصلي تا720اوركلاك بشه:mobilestan:

EmmaWLove
15-09-2011, 13:41

Symbian Belle از Anna هم روی گوشیت سریعتر اجرا میشه :ax:
در کل Belle سیستم عامل سریعیه و به راحتی روی همه گوشی های S^3 اجرا میشه.
تا 2 ماه دیگه به طور رسمی میاد :ab:

mmohsenm
16-09-2011, 08:50
آقایون گوشیتونو آور کلاک نکنین.پدر گوشی درمیاد.من با سی پی یو آرم این کارو نکردم.حالا خود دانید.حداقل اگه خواستین آورکلاک کنین مینیمم هم کم کنین تا فشار یه ذره کمتر بشه.اما این کارو نکنین.:av:

EmmaWLove
16-09-2011, 09:28
آقایون گوشیتونو آور کلاک نکنین.پدر گوشی درمیاد.من با سی پی یو آرم این کارو نکردم.حالا خود دانید.حداقل اگه خواستین آورکلاک کنین مینیمم هم کم کنین تا فشار یه ذره کمتر بشه.اما این کارو نکنین.:av:

آپدیت رسمی Belle خودش CPU رو اورکلاک میکنه.
من که تا حالا ندیدم بشه CPU گوشی های سمیبین رو اورکلاک کرد :ea:

maxomid
16-09-2011, 09:49
همون دیگه در حد تیم ملی اشتباه میکنم که درسته(چون تیم نیست.):al:
باز میگن آقا به خدا رفیقم سی 7 داره و من براش آپدیت کردم.آقا اینا رو ولش نگفتین کسی در مورد ویندوز 8 چیزی میدونه.میگن میشه رو اکثر برند ها با اون سی پی یو یی که گفتم کاربده.راست میگن؟
بعد اپن سورس که میگی برو به بخش پرسشو پاسخ بخش آندروید و بخش تخصصی دیزایر ببین اونجا چه میکنم.قرار بود همکار انجمن بشم اما رد کردم.چون باید برم دانشگاه.اما جون شما کل کل خیلی حال میدها.:cy::cd:

سلام..
داداش شما چهقدر تعصب زیاده..
من دیشب اندروید گردم galaxy ace .. این میشه چهارمین گوشی اندروید بنده.. ( شایدم 5)
باور کن سیمبین همچین کمتر از اندروید نیست!!
انتفاقا به نظر من در خیلی از موارد حتی بهتر از اندروید هست..
و خیلی بهتر از سخت افزارش استفاده میکنه
در مورد ویندوز 8 هم فعلا یک چیزی گفتن شما جوگیر نشو.

شما مارو له کردی با این اپن سورس...
خیلی خیلی زیاد تعصب داری.
فکر میکنی اندروید داری هنر کردی؟
واقعا چه ادمایی پیدا میشه ها...

maxomid
16-09-2011, 09:53

دوست عزیز..
اورکلاک دستی نیست...
به قول شما اپن سورس نیست که هرکی از راه برسه اورکلاک کنه گوشی رو داغون کنه..
خوده نوکیا با اپدیت Belle فرکانس رو به 720mhz افزایش میده..

قبلا x8 داشتم یک رام مخصوص بود که سی پی یو رو از 600 تا 750mhz اورکلاک میکرد. و مشکلی هم نداشت.
ولی اگه با برنامه cpu cet و.. دست کاری میکردیم گوشی کند میشد هنگ و..

در ضمن در سیمبین احتیاجی به اور نیست.. روی همین 680 قدرتش مشخص هست روی 720 دیگه خیلی بهتر میشه.

EmmaWLove
16-09-2011, 10:01
نمیدونم چرا بعضی ها با پیشرفت سیمبین میسوزن؟؟؟؟؟ طاقت ندارن سیمبین پیشرفت کنه :ac:

mmohsenm
16-09-2011, 13:51
میسوزن چیه؟من گفتم اورکلاک نکنین . چون مثلا وقتی فیلم اچ دی و فول اچ دی رو بزارین گوشی خودشو میکشه تا آخرین حد سی پی یو زور میزنه بهش آسیب میر.اونم میبینی بل گرفته آورکلاک میکنه واسه اینه که سرعت گوشی پایین نیاد.البته تو سی پی یو های قوی نوکیا اینن مشکل نیست.اما واسه ساپورت سی پی یو های ضعیف این کارو کرد.این میشه تعصب؟اصلا گور بابای آندروید.مگه ارث پدرمه؟
منظورم به کند شدن گوشی بعد از اورکلاک هم نبود.

aminstedio
16-09-2011, 13:57
البته اورکلاکی که نوکیا میکنه بهینه هست و شاهد گرم شدن گوشی نیستیم مثل 5800 که تو ورژن 50 اورکلاک شده بود

maxomid
16-09-2011, 13:59
میسوزن چیه؟من گفتم اورکلاک نکنین . چون مثلا وقتی فیلم اچ دی و فول اچ دی رو بزارین گوشی خودشو میکشه تا آخرین حد سی پی یو زور میزنه بهش آسیب میر.اونم میبینی بل گرفته آورکلاک میکنه واسه اینه که سرعت گوشی پایین نیاد.البته تو سی پی یو های قوی نوکیا اینن مشکل نیست.اما واسه ساپورت سی پی یو های ضعیف این کارو کرد.این میشه تعصب؟اصلا گور بابای آندروید.مگه ارث پدرمه؟
منظورم به کند شدن گوشی بعد از اورکلاک هم نبود.

سلام..
دوست عزیز.
هر سی پی یو تا یک حدی قابلیت اورکلاک داره و تا اون حد صدمه نمیبینه..
اگه متوجه شدی بعضی از سخت افزار های کامپیوتر که میخری از طرف خود شرکت یک مقداری اورکلاک شده.
یادمه یک گرافیک 8500gt خریدم اون موقع خدایی بود برای خودش.. Torbu forc بود روی جلدش نوشته بود 17 % از مدل معمولیش قوتر هست .. کمی که تحقیق کردم فهمدیم در واقعا منظورش این بوده که 17% اورکلاک شده توسط خود شرکت.

در ضمن همین الان گوشی های سیمیین 3. و anna به راحتی با سی پی یو 668mhz
فیلم های hd و خیلی قوی رو به راحتی اجرا میکنند..
فیلم دنیای مردگان با فرمت avi و حجم حدود 700mb با اون کیفیتش به راحتی روی c6-01 اجرا کردم.
َace با اینکه سی پی یو 800 داره نمیتونه اینکارو کنه.. البته خودش از dvix پشتیبانی نمیکنه باید نرم افزار دیگه استفاده بشه که اصلا نمیتونه به خوبی و مثل c6-01 ویا دیگر گوشی های سیمبین 3 پخش کنه..

mmohsenm
16-09-2011, 14:14
سلام..
دوست عزیز.
هر سی پی یو تا یک حدی قابلیت اورکلاک داره و تا اون حد صدمه نمیبینه..
اگه متوجه شدی بعضی از سخت افزار های کامپیوتر که میخری از طرف خود شرکت یک مقداری اورکلاک شده.
یادمه یک گرافیک 8500gt خریدم اون موقع خدایی بود برای خودش.. Torbu forc بود روی جلدش نوشته بود 17 % از مدل معمولیش قوتر هست .. کمی که تحقیق کردم فهمدیم در واقعا منظورش این بوده که 17% اورکلاک شده توسط خود شرکت.

در ضمن همین الان گوشی های سیمیین 3. و anna به راحتی با سی پی یو 668mhz
فیلم های hd و خیلی قوی رو به راحتی اجرا میکنند..
فیلم دنیای مردگان با فرمت avi و حجم حدود 700mb با اون کیفیتش به راحتی روی c6-01 اجرا کردم.
َace با اینکه سی پی یو 800 داره نمیتونه اینکارو کنه.. البته خودش از dvix پشتیبانی نمیکنه باید نرم افزار دیگه استفاده بشه که اصلا نمیتونه به خوبی و مثل c6-01 ویا دیگر گوشی های سیمبین 3 پخش کنه..
عزیز اچ دی های خاص 720 و فول اچ دی های 1080 رو میگم

EmmaWLove
16-09-2011, 18:03

من منظورم شما نبودین :aw:
شما که حرف خاصی نزدین که من بخوام واکنش نشون بدم :ax:
گور پدر سیمبین و آندروید :ca:
در ضمن فیلم های 1080p رو فقط گوشی های دوهسته ای باز میکنن و فیلم برداری میکنن. من تا حالا گوشی تک هسته ای ندیدم بتونه این فیلم ها رو باز کنه. البته شاید من ندیده باشم :ck:

zanyar_98
16-09-2011, 18:13
من از يكي از دوستان تو اين سايت شنيدم كه سي پي يو هاي سيمبين3 كلاكشون800mhzهستش ولي چون اون موقع چون سيمبيان 3 نتونسته از همه سي پي يو استفاده كنه و به خاطر پايين اوردن مصرف باطري رو680 تنظيم كردن

mmohsenm
17-09-2011, 01:01
من منظورم شما نبودین :aw:
شما که حرف خاصی نزدین که من بخوام واکنش نشون بدم :ax:
گور پدر سیمبین و آندروید :ca:
در ضمن فیلم های 1080p رو فقط گوشی های دوهسته ای باز میکنن و فیلم برداری میکنن. من تا حالا گوشی تک هسته ای ندیدم بتونه این فیلم ها رو باز کنه. البته شاید من ندیده باشم :ck:

نه کوروش جان شما رو نمیگفتم که.اون مجازاتگر punisher رو میگفتم:ca:
اینم میبینی هی گیر دادم به آندروید و اپنسورس ربطی به تعصب نداره.میخوام یه طرح بدم ببینم روی سیمبین هم میشه یا نه.که دیدم نمیشه.

maxomid
17-09-2011, 05:51

سلام..
دوست عزیز 1080 سی پی یو 2هسته ای و قویتری رو میطلبه.. من تا حالا ندیدم که گوشی های تک هسته ای همچین ویدیو هایی رو اجرا کنند..
گوشی های سیمبین 3 خودشون تا 720p ساپورت میکنند چون فیلم برداری خودشون همین 720p هست

EmmaWLove
17-09-2011, 07:05
سلام..
دوست عزیز 1080 سی پی یو 2هسته ای و قویتری رو میطلبه.. من تا حالا ندیدم که گوشی های تک هسته ای همچین ویدیو هایی رو اجرا کنند..
گوشی های سیمبین 3 خودشون تا 720p ساپورت میکنند چون فیلم برداری خودشون همین 720p هست

سلام دوست من :aw:
مجازات گر به شما میگن؟؟ :ca::ca::ca:

m2n69
17-09-2011, 07:34
بر چه اساس اسم این سیستم عامل و سیستم عامل قبلیش یعنی آنا انتخاب شده ؟؟؟

mmohsenm
17-09-2011, 07:36
سلام دوست من :aw:
مجازات گر به شما میگن؟؟ :ca::ca::ca:

کوروش عزیز معایب این سیمبین رو بگو.تو توضیحات حتما بگو میشه بوتو دستکاری کرد؟قسمتی واسه کار با گوشی تو حالت خاموش یه چیز شبیه به ریکاوری مد توش هست؟اگه با htc و آندروید کار کردی یه مقایسه از اونم ده.

mmohsenm
17-09-2011, 07:41
بر چه اساس اسم این سیستم عامل و سیستم عامل قبلیش یعنی آنا انتخاب شده ؟؟؟

هیچی بابا .درو باز کردن به اولین فردی که خوردن اسمش بود آنا اولی شد آنا دومین نفر هم بود بیلی اینم شد belle :al:

EmmaWLove
17-09-2011, 07:46
کوروش عزیز معایب این سیمبین رو بگو.

اول از همه اینکه Open Source نیست. یعنی دست برنامه نویسا زیاد توش باز نیست. واسه همین توی سیستم عامل نمیتونن زیاد دست کاری کنن.
دوم اینکه اینترفیسش یه مقداری قدیمی. البته این مشکل با اومدن Belle به طور کامل حل شده.
سوم اینکه از نظر بازی و برنامه یه مقداری از آندروید عقب تره. البته دلیل اصلی میتونه تنوع بالا و تعداد زیاد گوشی های آندروید و همچنین شرکت های زیادی که دارن آندروید رو تولید میکنن باشه. الان به غیر از نوکیا بقیه شرکت ها دارن آندروید میزنن. با این حال برنامه های سیمبین دارن به سرعت پیشرفت میکنن. به نظر من یکی از دلایل اصلی این موضوع Qt هستش. واقعاً جون تازه ای به برنامه نویسی سیمبین داد.
یکی دیگه از مشکلات سیمبین کندی سیستم عامل بود که با اومدن S^3 و Anna به طور کامل برطرف شد و ما شاهد یه سیستم عامل سریع هستیم.
همین :ea:
..............................
در مورد قضیه بوت باید بگم که تا اونجایی که من میدونم نمیشه کار خاصی کرد.اگه میشد تا حالا حتماً یه نفر یه کاری میکرد.

mmohsenm
17-09-2011, 09:10
اول از همه اینکه open source نیست. یعنی دست برنامه نویسا زیاد توش باز نیست. واسه همین توی سیستم عامل نمیتونن زیاد دست کاری کنن.
دوم اینکه اینترفیسش یه مقداری قدیمی. البته این مشکل با اومدن belle به طور کامل حل شده.
سوم اینکه از نظر بازی و برنامه یه مقداری از آندروید عقب تره. البته دلیل اصلی میتونه تنوع بالا و تعداد زیاد گوشی های آندروید و همچنین شرکت های زیادی که دارن آندروید رو تولید میکنن باشه. الان به غیر از نوکیا بقیه شرکت ها دارن آندروید میزنن. با این حال برنامه های سیمبین دارن به سرعت پیشرفت میکنن. به نظر من یکی از دلایل اصلی این موضوع qt هستش. واقعاً جون تازه ای به برنامه نویسی سیمبین داد.
یکی دیگه از مشکلات سیمبین کندی سیستم عامل بود که با اومدن s^3 و anna به طور کامل برطرف شد و ما شاهد یه سیستم عامل سریع هستیم.
همین :ea:
..............................
در مورد قضیه بوت باید بگم که تا اونجایی که من میدونم نمیشه کار خاصی کرد.اگه میشد تا حالا حتماً یه نفر یه کاری میکرد.
در مورد ساین کردن تو این ورژن توضیح میدی؟قابلیتاش چیه؟

mmohsenm
17-09-2011, 09:36
بعد سیمبین 3 رو نمیشه روی 5800 اجرا کرد نه؟اینم نمیشه دیگه؟فکر نکنم سی پی یوش بکشه.

EmmaWLove
17-09-2011, 13:27
بعد سیمبین 3 رو نمیشه روی 5800 اجرا کرد نه؟اینم نمیشه دیگه؟فکر نکنم سی پی یوش بکشه.

دقیقاً :ab:
اگرم یه جوری بتونن S^3 رو روی 5800 بالا بیارن، گوشی میترکه :cm: با 128 مگابایت رم و نبود چیپ گرافیکی و اون CPU ضعیف تقریباً میشه گفت... :ca::ca::ca:
در مورد ساین کردن تا اونجایی که من میدونم هیچ فرقی با S^3 نداره و به همون شکل میشه برنامه ها رو ساین کرد. البته فعلاً نمیشه Cer و Key گرفت :an: ولی اونایی که Cer و Key دارن میتونن بدون هیچ مشکلی برنامه ها رو ساین کنن :bq:.
البته یه روش جدید هک اومده که به Cer و Key احتیاجی نداره :cw:.
خلاصه تا اون موقع یه فکری براش می کنن :cb:
...............
تا 2 روز دیگه نسخه غیر رسمی Belle واسه C7 میاد :bp::bp::bp::bp: ظاهراً از روی 701 پورت شده :ad: این فریمور توسط orvvan آماده شده. این orvvan همون کسیه که برای اولین بار فریمور Belle رو روی اینترنت پخش کرد.

mmohsenm
17-09-2011, 18:33
مممنون از اینکه جواب میدی.:aw:
میشه تمام مزایایی که رخ داده نسبت به سری s60 که آشغال بود رو بگی. تا قشنگ روشن بشیم.البته خودم باهاش کار کردم بیشترشو میدونم حالا شما از ریز تا درشتشو بگب لطف میکنی.

EmmaWLove
17-09-2011, 18:39
مممنون از اینکه جواب میدی.:aw:
میشه تمام مزایایی که رخ داده نسبت به سری s60 که آشغال بود رو بگی. تا قشنگ روشن بشیم.البته خودم باهاش کار کردم بیشترشو میدونم حالا شما از ریز تا درشتشو بگب لطف میکنی.

این فایل PDF مربوط به ویژگی های جدید سیمبین Anna نسبت به سیمبین S^3 هستش:
http://www.mediafire.com/?zzdg8mvo3zkz7qm

ویژگی های جدید S^3 نسبت به S60v5 خیلی زیاده. باید خودت باهاش کار کنی تا بفهمی چی میگم. شما یه بار با S60v5 کار کن و بعدش برو با S^3 کار کن. متوجه حرفم میشی:ab:

موحمد
17-09-2011, 22:02
اگه لطف كنين تغييرات Belle نصبت به Anna رو هم به اين صورت بيان كنيد ممنون ميشم .

EmmaWLove
17-09-2011, 22:11
اگه لطف كنين تغييرات Belle نصبت به Anna رو هم به اين صورت بيان كنيد ممنون ميشم .

اون فایل PDF رو خودم تهیه کرده بودم. بعد از 2 روز کار کردن با Anna اون تغییرات رو نوشتم.
من هنوز موفق نشدم با Belle کار کنم. احتمالاً چند روز دیگه نسخه غیر رسمی Belle واسه C7 میاد. اون وقت من همه تغییرات رو مینویسم :az:

mmohsenm
18-09-2011, 08:27
داداش حال میکنی بچه ها سر شوق دارن میان تازه.اما با هر دو کار کردم مزایاشو دیدم.واسه بچه ها گفتم.دمت گرم.:cv:

aminstedio
18-09-2011, 15:47
اون فایل pdf رو خودم تهیه کرده بودم. بعد از 2 روز کار کردن با anna اون تغییرات رو نوشتم.
من هنوز موفق نشدم با belle کار کنم. احتمالاً چند روز دیگه نسخه غیر رسمی belle واسه c7 میاد. اون وقت من همه تغییرات رو مینویسم :az:

بابت مقاله قشنگت ممنون ولی بهتر میشد یه تاپیک اختصاصی براش میزدی آخه حیفه...ادامه پیدا میکرد
دوست عزیز شما از منوی وی پی ان آنا تا حالا استفاده کردی چطور میتونم از وی پی ان شخصیم توش استفاده کنم؟بهش ور رفتم جایی برای یوزر پسورد نداره.
راستی نسخه 24 رو چرا نریختی برا c7 ؟
مرسی

gamer3000
18-09-2011, 19:52
اون فایل PDF رو خودم تهیه کرده بودم. بعد از 2 روز کار کردن با Anna اون تغییرات رو نوشتم.
من هنوز موفق نشدم با Belle کار کنم. احتمالاً چند روز دیگه نسخه غیر رسمی Belle واسه C7 میاد. اون وقت من همه تغییرات رو مینویسم :az:

داش رضا میدونم جاش اینجا نیست..
ولی جا داره همینجا بابت تهیه اون فایل pdf بهت خسته نباشید بگم...خیلی ریزبینانه و دقیق بود..
ممنون:cv:

EmmaWLove
18-09-2011, 20:17
بابت مقاله قشنگت ممنون ولی بهتر میشد یه تاپیک اختصاصی براش میزدی آخه حیفه...ادامه پیدا میکرد
دوست عزیز شما از منوی وی پی ان آنا تا حالا استفاده کردی چطور میتونم از وی پی ان شخصیم توش استفاده کنم؟بهش ور رفتم جایی برای یوزر پسورد نداره.
راستی نسخه 24 رو چرا نریختی برا c7 ؟
مرسی

خیلی ممنون. شما لطف داری :ab:
تاپیک داره: http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=164518
بعدش من تا حالا از V.P,N گوشی استفاده نکردم :bh: نمیدونم چطوریه ولی یه تاپیک واسه تنظیماتش هست :ab:
در ضمن من ورژن گوشیمو به 24 آپ کردم:bq: اون موقع داشتم تغییرات رو مینوشتم ورژن گوشیم 22 بود:cv:

EmmaWLove
18-09-2011, 20:20
داش رضا میدونم جاش اینجا نیست..
ولی جا داره همینجا بابت تهیه اون فایل pdf بهت خسته نباشید بگم...خیلی ریزبینانه و دقیق بود..
ممنون:cv:

داش سینا شما همیشه مارو شمرده میکنی :ab:

redbeard
19-09-2011, 11:01
لیست نرم افزار های سیمبین 3 که باbelle سازگارند
nimbuzz
x-plore
Jbaktaskman
qtcaching
QTGPS Info
Boldbeast recorder 2.8
foreca weather 2
Uc Web Browser 7.7(working smooth)
Social
Future TXT (Phonebook look-up does not work)
cnn
Flash Sms
IBN Live
Savesms I0
Shozu
secret wallet
Mobile Espn
Mobbler
Best ScreenSnap
Stungun
MumSMS+ (some issues)
camera pro
joikuspot
Nokia Drop
symtorrent
data counter
....... downloader
coverup
app stop
garmin
CuteBox
RSS Reader Components
Media Browser
Mobbler
4Squick
fMobi
whatsapp
IM for nokia
Fast SMS & MMS Diary
VLC Remote
SPB Weather
Dukto
handy weather
molome
SemperXBMC
MyExplorer
CacheMe
Reader
gravity
Sportstracker
WINRAR
filmark
taskman
Speed tester
Anglemeter
BioRyhtm
Timer
Nokia Loop
Sleeping Screen
Bubbles
Wellness diary
Nokia Trailers
Spotify
Wimp
yr.no
Wikipedia reader
SportsTracker
Swype
Accuweather
Adobe Reader
Coming Next
Converter
Currencies
Folder Icon
fring
Level
Lock Unlock
MDScan
MemInfo
Movie Trailers
NightLight Pro
Noise AutoFix
PanoWallpaper Lite
PanoWallpaper Pro
Perfect Necktie
Picobrothers Fireplace
Picsel Smart Office
Quick Lock
Resistors
ScandIt
ScreenSnap
ShapeUpClub
Shazam (Buggy)
SleepMaker
SPB TV
SPB Weather
Speedometer
Sticky Notes
Ovi Store
Timer
TuneWiki
Vlingo
Vomo
Weather HD (Bottom Bar in Belle Covers Forcast)
Maps 3.08
Epocware Handy Converter
Timer Touch (Offscrn)
Nokia Internet Radio (Widget not working)
SBB (not the java app)
gNewsReader
Rotblau
Nokia Situations
Decibel
Compass
QTorch
Parking2
Socially
Nokia Battery Monitor 2
EasyRPN
cuteBox
Noika Big Screen
Phonelocator Periodic0.9
F-Secure Mobile Security
Nokia Play To
filebrowser by coderus (display bug)
TwimGo
Nokia 3D World Glaze
LiveView
OwnVoice
IMDBWidget
Opera Mobile (10 Beta)
Sygic Mobile Maps
TTpod (Latest version only)
poynt

و نرم افزار هایی که سازگار نیستند
Natty (Java Calculator)
WeatherBug
Dropian (Next release is reported to be compatible)
Chords 2.0 by Tunerific
Foliant reader by foliant
Albite reader by Svetlin Ankov
Favourite App
National Geographic
Netflix (Won’t Sign In)
ebuddy

از مای نوکیا بلاگ

AMIN8282
19-09-2011, 19:15
دوستان یک سوال:
تو سیمبین بل آیا کانکشن چی پی ان اضافه شده؟؟منظورم اینه که به راحتی بشه مثل آندروئید از چی پی ان استفاده کرد؟؟؟؟

aminstedio
19-09-2011, 19:42
دوستان یک سوال:
تو سیمبین بل آیا کانکشن چی پی ان اضافه شده؟؟منظورم اینه که به راحتی بشه مثل آندروئید از چی پی ان استفاده کرد؟؟؟؟

توی آنا هم اضافه شده ولی نتونستم ازش استفاده کنم
100% توی belle هم هست
موفق باشید

AMIN8282
19-09-2011, 19:47
ممنون دوست عزیز تو آنا که منم نتوستم وصل بشم فکر کنم باید از هفت خوان بگذریم.
تو آندروئید یا خود ios خیلی راحته به چی پی ان وصل شدن .گفتم تو این بل هم راحته یا دنگ و فنگ داره؟؟؟
یه سوال دیگه:تو وب بروزرش خودش حالت کپی پست نوشته ها وجود داره یا نه؟؟؟
چون این قابلیت نه تو ورژن 3 هستش و نه تو آنا.:ac:و واسه این کار حتما باید از مرورگر اپرا استفاده کرد.

mmohsenm
20-09-2011, 12:07
ممنون دوست عزیز تو آنا که منم نتوستم وصل بشم فکر کنم باید از هفت خوان بگذریم.
تو آندروئید یا خود ios خیلی راحته به چی پی ان وصل شدن .گفتم تو این بل هم راحته یا دنگ و فنگ داره؟؟؟
یه سوال دیگه:تو وب بروزرش خودش حالت کپی پست نوشته ها وجود داره یا نه؟؟؟
چون این قابلیت نه تو ورژن 3 هستش و نه تو آنا.:ac:و واسه این کار حتما باید از مرورگر اپرا استفاده کرد.

دوستان تو وی پی ان کلا یه ذره مشکل هست.مثلا واسه آندروید هم بعضی ها نمیتونن وصل شن.البته معمولا مشکل از باگ رام هست.

zanyar_98
20-09-2011, 19:52
دوستان تا اونجا كه من شنيدم سيمبيان نوعي از چيز پي ان ها رو ميشناسه كه تو ايران نيست

ghamgin13
23-09-2011, 22:54
آپدیت برای چه گوشی هایی قرار عرضه بشه؟؟؟ e6 هم جزشنه؟؟؟

gamer3000
24-09-2011, 00:24
آپدیت برای چه گوشی هایی قرار عرضه بشه؟؟؟ e6 هم جزشنه؟؟؟

بله ...
نوکیا قول داده که این آپدیت رو برای تمامی گوشی های مجهز به سیمبین3(s^3) ارایه بده..

EmmaWLove
24-09-2011, 18:20
ویدئو جدید و فوق العاده آپدیت Symbian Belle بر روی S^3 با کیفیت فوق العاده HD

(تقدیم به همگی دوستان گل :cv:)

http://mynokiablog.com/wp-content/uploads/2011/09/Screen-shot-2011-09-23-at-3.26.12-PM-600x333.jpg

http://mynokiablog.com/wp-content/uploads/2011/09/Screen-shot-2011-09-23-at-3.25.36-PM-600x324.jpg

http://mynokiablog.com/wp-content/uploads/2011/09/Screen-shot-2011-09-23-at-3.25.09-PM-600x320.jpg

آپلود شده در سایت Mediafire

لینک دانلود:
http://www.mediafire.com/?mcpgughv9g2fw5b

milad.nikzad
24-09-2011, 19:28
دوستان از این فیلم باید فهمید که آپدیت بله برای گوشی های ما از نظر گرافیکی اندکی,خیلی کم و نا محسوس ضعیف تر از گوشی هایی هست که با بله وارد بازار میشن یعنی نوکیا 701 و غیره.اما نباید ناراحت شد باید خوشحال بود از این که به فکر ما بودن.چون سبکترش کردن تا ما هم بتونیم از این شاهکار با سرعتی بالا تر از آنا استفاده کنیم استفاده کنیم.

mamal_69
24-09-2011, 19:33
دوستان از این فیلم باید فهمید که آپدیت بله برای گوشی های ما از نظر گرافیکی اندکی,خیلی کم و نا محسوس ضعیف تر از گوشی هایی هست که با بله وارد بازار میشن یعنی نوکیا 701 و غیره.اما نباید ناراحت شد باید خوشحال بود از این که به فکر ما بودن.چون سبکترش کردن تا ما هم بتونیم از این شاهکار با سرعتی بالا تر از آنا استفاده کنیم استفاده کنیم.

شایدم بخطر ال سی دی گوشی ها باشه؟!

red_mail_2006
24-09-2011, 23:48
دم نوکیا گرم کارش درسته من خودم به شخصه سیمبین رو همیشه اولویت اول می زارم چون واقعا عیب و نقص هم اگه داره کمه

aminstedio
25-09-2011, 00:34
خوب عزیز من داره روی c7 معرفی میکنه و چیپ گرافیک c7 حالا حالا ها کم نمیاره

milad.nikzad
25-09-2011, 13:28
شایدم بخطر ال سی دی گوشی ها باشه؟!
نه.ال سی دی نیست.به احتمال سی پی یو گوشی های ما جوابگو گرافیکش نیست وبه خاطر همین هم قراره سی پس یو اورلاک بشه. اما من امروز که داشتم دوباره نگاه میکردم .یه احتمال دیگه هم دادم که شاید مثل ویندوز 7 میشه شفافیت نویگیشن بار و ...... رو کم و زیاد کرد.و در اصل باید این طور باشه اما باز هم باید صبر کرد تا واقعیت مشخص بشه.اما اگه این چیزی باشه که قراره بیاد واقعا زیباست.:dt:

omid.bibak
26-09-2011, 16:25
دوستان سلام
وقطی میگه بل برای گوشیای سیمبین3^ یعنی سخت افزار مارو سنجیدن و طبق اون برامون فریمور درس کردن پس خیالتون راحت که حالا حالاها هر چی اپدیت بیاد رو گوشیامون راحت اجرا میشه.درضمن این اپدیت داره رو c7 به نمایش در میاد پس از لحاظ گرافیکی از 700و701 چیزی کم که نداره هیچ بالاترم هست مخصوصا n8,c7.گرافیک چه ربطی به سی پی یو داره؟؟؟موتور گرافیکی پس چکارست اینجا دوست عزیز؟؟:dy:

aminstedio
26-09-2011, 16:49
بزارید آپدیت بیاد و بعد قضاوت کنیم.
belle که روی n8 ریخته شده بدون افت سرعت اجرا میشه چه بسا که c7 توی رام دو برابر n8 جا داره یعنی 1 گیگ رام داره ولی n8 512 مگ رام داره...

8613187
26-09-2011, 17:10
سلام

اقا سيستم عامل anna با belle چه تفاوت هايي دارند؟؟؟؟؟؟؟؟

zanyar_98
26-09-2011, 22:55
سلام

اقا سيستم عامل anna با belle چه تفاوت هايي دارند؟؟؟؟؟؟؟؟
درBelle سيمبيان از يكنواختي و خشكي و تكراري بودن رابط كاربري دراومده.منو ها عوض شدن ويجت هاي جديد اضافه شدن.امكان ويرايش ويجت ها خيلي راحت شده.تم افكت خيلي جالبه
سيستم عامل روان تر وسريع تر اجرا ميشه و از منابع سخت افزاري بهتر استفاده ميكنه.
قراره تو نسخه ي رسميش هم سي پي رو اوركلاك كنن.تا گوشي سريعتر بشه و بازيهاي سنگين رو بهتر اجرا كنه
:mobilestan:

javadkazemi
27-09-2011, 01:16
نوکیا با سیمبین belle و ساپورت نرم افزارهای مایکروسافت چه شود!!!!

omid.bibak
27-09-2011, 10:50
بزارید آپدیت بیاد و بعد قضاوت کنیم.
belle که روی n8 ریخته شده بدون افت سرعت اجرا میشه چه بسا که c7 توی رام دو برابر n8 جا داره یعنی 1 گیگ رام داره ولی n8 512 مگ رام داره...

بله دوست عزیز موافقم واقعا بل روی c7,n8کم که نمیاره هیچ سرعتشم بیشتر میشه.

درBelle سيمبيان از يكنواختي و خشكي و تكراري بودن رابط كاربري دراومده.منو ها عوض شدن ويجت هاي جديد اضافه شدن.امكان ويرايش ويجت ها خيلي راحت شده.تم افكت خيلي جالبه
سيستم عامل روان تر وسريع تر اجرا ميشه و از منابع سخت افزاري بهتر استفاده ميكنه.
قراره تو نسخه ي رسميش هم سي پي رو اوركلاك كنن.تا گوشي سريعتر بشه و بازيهاي سنگين رو بهتر اجرا كنه
:mobilestan:

بله سی پی یو به 720مگ هرتز اور کلاک خواهد شد.و انشالله قدرت گوشی افزایش پیدا میکنه.با اینکه اندرویید و ios روهم خیلی دوس دارم با اومدن اپدیت بل و win8از فکر خریدن دستگاه اندروییدی یا ios اومدم بیرون.چون تبلت با وین8و n8 با بل رو داشته باشی دیگه غمی نداری
امکانات در حد تیم ملی(تیم ملی ....منظورم نی).:mobilestan:

Angry Bird
10-10-2011, 19:30
دوستان می گن بل 26 اکتبر عرضه می شه. واقعا n8با بل چی می شه!!!!!!! :dz:
می گن حتی سرعتش از انا هم بالا تره.:122::bm::bf:

EmmaWLove
10-10-2011, 19:36
دوستان می گن بل 26 اکتبر عرضه می شه. واقعا n8با بل چی می شه!!!!!!! :dz:
می گن حتی سرعتش از انا هم بالا تره.:122::bm::bf:

البته تاریخ 26 اکتبر شایعه ست:ar: قراره در 26 اکتبر آپدیت آنا برای یه سری از کشورها عرضه بشه. (مثل اسرائیل)
بنا به اعلام رسمی نوکیا قراره این آپدیت 3 ماهه آخر سال بیاد.
هنوز یه مقداری زوده :dz:

n78.1
10-10-2011, 19:51
بلله آخرین به روز رسانی برای گوشی های سیمبینه یک پایان شیرین
!
پست ارسال شده توسط موبايل

Angry Bird
10-10-2011, 19:51
دوستان ممنون.می خواستم بدونم اگه بل غیر رسمی نصب کنم مشکلی پیش نمیاد؟

یا اینکه همون انا رو نگه دارم تا رسمی بل بیاد؟:ai:

چون بعضی ها می گن بل هنگ می کنه.:ai:

EmmaWLove
10-10-2011, 19:59
بلله آخرین به روز رسانی برای گوشی های سیمبینه یک پایان شیرین
!

نوکیا توی کنفرانس معرفی Belle اعلام کرده بود که این آخرین آپدیت سیمبین نیست و بازم برای این سیستم عامل آپدیت میاد. متن کامل کنفرانس توی انجمن موجوده.
نوکیا اول گفته بود که تا 2016 این سیستم عامل رو ساپورت میکنه ولی بعدش اعلام کرد که تا زمانی که مشتریان از این سیستم عامل استقبال میکنن این سیستم عامل ساپورت میشه.
بعدش فکر کنم از همین حالا اسم ورژن جدید سیمبین انتخاب شده. الان یادم نیست ولی چند روز قبل یه نظرسنجی توی یکی از سایت ها بود.
اگه فرض کنیم که 2016 پایان سیمبینه به نظر شما تا 2016 نوکیا نسخه جدید از سیمبین رو عرضه نمیکنه؟؟؟!!!!!

n78.1
10-10-2011, 20:22
نوکیا توی کنفرانس معرفی Belle اعلام کرده بود که این آخرین آپدیت سیمبین نیست و بازم برای این سیستم عامل آپدیت میاد. متن کامل کنفرانس توی انجمن موجوده.
نوکیا اول گفته بود که تا 2016 این سیستم عامل رو ساپورت میکنه ولی بعدش اعلام کرد که تا زمانی که مشتریان از این سیستم عامل استقبال میکنن این سیستم عامل ساپورت میشه.
بعدش فکر کنم از همین حالا اسم ورژن جدید سیمبین انتخاب شده. الان یادم نیست ولی چند روز قبل یه نظرسنجی توی یکی از سایت ها بود.
اگه فرض کنیم که 2016 پایان سیمبینه به نظر شما تا 2016 نوکیا نسخه جدید از سیمبین رو عرضه نمیکنه؟؟؟!!!!!
شاید یه بروز رسانی های جزیی داشته باشه اما برای گوشیهای ‏n8.c7.e7,c6به طور قطع میشه گفت آخرین به روز رسانی باید باشه

SOHEILSySTEM
11-10-2011, 08:00
شاید یه بروز رسانی های جزیی داشته باشه اما برای گوشیهای ‏n8.c7.e7,c6به طور قطع میشه گفت آخرین به روز رسانی باید باشه

به نقل از نوکیا : سیمبین تا سال 2016 ساپورت میشه و تا اونجا که من میدونم یک اپدیت دیگه برای سیمبین^3 هست فکر کنم کارلی باشه

aminstedio
11-10-2011, 13:42
تیم نوکیا ادیتور تو بلاگش گفته بود که قراره هر چند وقت (به گفته فروم ها دیگه) یک نسخه آپدیت سیمبین ارائه بشه مبنای آپدیت هم تغییرات آپدیتهای گرافیکی و ovi map و بروزر گوشی و هسته سیستمی هست .
بعد سیمبین belle سیمبین جدید Symbian Carly نام دارد که این آپدیت سیمبین طوری ساخته میشه که هم برای کلیه دیوایز های symbian ^3 شامل Nokia N8, Nokia C6-01, Nokia E7-00, Nokia C7-00, Nokia E6, Nokia X7, Nokia 500, Nokia 600, Nokia 700, and Nokia 701 قابل نصب و آپدیت میشه .
موفق باشید

ALIHALEH
11-10-2011, 14:36
سلام.خود سایت اصلی نوکیا در مورد ارائه بیلی در26اکتبر چی گفته؟کسی خبری داره؟

SOHEILSySTEM
12-10-2011, 11:38
کسی اطلاع داره که ایا سیمبین بل برای C7 و یا Oro پورت شده یا نه؟؟؟

zanyar_98
12-10-2011, 12:37
کسی اطلاع داره که ایا سیمبین بل برای c7 و یا oro پورت شده یا نه؟؟؟
دوست عزیز تا حالا واسه c7 پورت نشده.
عجیبه که هرچی فریمور جدید که قراره بیاد فقط واسه n8پورت میشه یا نسخه ازمایشیش میاد!

omid.bibak
12-10-2011, 20:38
اخه ان8 یکمیی سخت تره فریمور ساختن براش بخاطر همین اول واسه این میاد

EmmaWLove
12-10-2011, 23:15
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=2379880

nimavaa
13-10-2011, 01:30
سلام.خود سایت اصلی نوکیا در مورد ارائه بیلی در26اکتبر چی گفته؟کسی خبری داره؟

جناب Yvonne یکی از مدیران دپارتمان مدیریت
بخش آپدیت نرم‌افزاری نوکیا ، شایعه‌ای را که پیش‌تر منتشر شده بود ، رد کرد و اعلام کرد
آپدیت بل در 26 اکتبر ارائه نخواهد شد.

متن زیر عینا گفته‌ی ایشان می‌باشد:
((و من به شما اطمینان می‌دهم که این شایعه‌ای بیش نیست و قطعا چنین اتفاقی به وقوع
نمی‌پیوندد.
همانطور که می‌دانید ، ما برای ارائه‌ی آپدیت‌ها هیچگاهی زمانی را از پیش اعلام نمی‌کنیم .
علاوه بر اینکه در حال حاضر ، تمرکز ما بر روی ارائه‌ی آپدیت آنا برای آمریکا ، کانادا و استرالیا
می‌باشد و مطمئنا آپدیت بل در 26 اکتبر آنطور که وبلاگ‌ها ادعا کرده‌اند عرضه نخواهد شد . ))

به نظر می‌رسد ، آپدیت بل از ابتدای ماه نوامبر ارائه خواهد شد.

danzel
27-10-2011, 11:55
معرفی گوشی‌های نوکیا Lumia 800 و نوکیا Lumia 710 به عنوان اولین گوشی‌های مجهز به ویندوزفون از طلوعی جدید در نوکیا خبر می‌دهد.

در Nokia World سری موبایل‌های معمولی هوشمند، نقشه‌های بی‌نظیر نوکیا، همکاری با برند لوازم‌جانبی Monster معرفی شدند.

در همایش Nokia World، همایش سالانه این شرکت برای مشتری‌ها، شرکا و برنامه‌نویسان، نوکیا با پرده‌برداری از مجموعه چشم‌گیر گوشی‌های مبتکرانه، خدمات و لوازم جانبی شامل اولین گوشی‌های هوشمند ویندوزفون با سری Lumia پیشرفت واضحی در استراتژی خود نشان داد. گوشی خارق‌العاده و اجتماعی نوکیا Lumia 800 با طراحی جذاب، بهترین تجربه اینترنت و اجتماعی، محیط آشنای نوکیا، مانند قابلیت‌های تصویربرداری و تجربیات اختصاصی جدید محتوا را به زندگی ارائه می‌دهند. نوکیا Lumia 710 یک گوشی هوشمند زیبا است که تجربه Lumia را برای مردم بیشتری در سراسر جهان فراهم می‌کند.

http://www.gooyait.com/uploads/nokia-world-2011-metro-banner.jpg

افزون بر این، نوکیا چهار گوشی موبایل جدید با طراحی شیک، تجربه اجتماعی غنی و فناوری مکان‌یابی معرفی کرد. گوشی‌های نوکیا Asha 300، نوکیا Asha 303، نوکیا Asha 200 و نوکیا Asha 201 مرز بین گوشی‌های هوشمند و گوشی‌های ساده‌تری که ویژگی بارزی داشته را با ترکیب تجربه لمسی و QWERTY، دسترسی سریع و آسان به اینترنت و پیام‌رسانی از میان برداشته‌اند.

استفان الاپ، مدیر ارشد اجرایی نوکیا در این مورد می‌گوید: « هشت ماه پیش، ما استراتژی جدیدمان را ارائه کردیم و امروز پیشرفت آشکار این استراتژی را در عمل نشان می‌دهیم. ما ابتکار را از طریق تمام مجموعه خود، از گوشی‌های هوشمند تا موبایل‌های معمولی هوشمندتر، ایجاد کرده‌ایم. ما محصولات جدید و قدرتمند خود را، از نوکیا Lumia 800 تا نوکیا Asha 201، سریع‌تر از قبل وارد بازار می‌کنیم. من بی‌نهایت به این گوشی‌های جدید و پرسنل نوکیا که وقوع آن را عملی کردند افتخار می‌کنم.»

پیت کانینگهام، مدیر تحلیل در مرکز Canalys می‌گوید: «از زمان تغییرات بزرگ و استراتژیک نوکیا فقط در هشت ماه پیش، کمپانی انرژی جدیدی گرفته است. نوکیا بهبودهای قابل توجهی در سیمبین ایجاد و ویندوزفون‌های متمایزی تولید کرده و به ساخت مجموعه قوی گوشی‌های معمولی خود ادامه می‌دهد. نوکیا در حال عمل به تعهدات خود است و آشکارا مسیر خود برای آینده‌ای موفق به نمایش گذاشته است.»

اولین گوشی‌های Lumia نوکیا

اولین گوشی‌های ویندوزفون هوشمند ، یک سری تجربیات جدید را معرفی می‌کنند که هدف از طراحی آنها ایجاد لحظه‌های شگفت‌انگیزتر است.

نوکیا Lumia 800

http://www.gooyait.com/uploads/nokia-lumia-800.jpg

گوشی بی‌نظیر و اجتماعی نوکیا Lumia 800 با طراحی خیره‌کننده و جذاب، رنگ‌های زنده (سرخابی، آبی و مشکی) و بهترین عملکردهای اینترنت و اجتماعی، گروه‌بندی ساده مخاطبان، رشته مکالمات پشت سرهم و اینترنت اکسپلورر ۹ تنها با یک لمس امکان‌پذیر خواهد کرد. این گوشی از صفحه‌نمایش ۳٫۷ اینچ AMOLED و ClearBlack منحنی برخوردار است که به شکل یکپارچه‌ای در طراحی بدنه ساده، پردازنده ۱٫۴ گیگاهرتز با شتاب سخت‌افزاری و یک پردازنده گرافیک آمیخته شده است. نوکیا Lumia 800 از تجربه اشتراک فوری در دوربین بر پایه اپتیک برجسته کارل‌زایس، پخش ویدئوHD،۱۶ گیگابایت حافظه داخلی و ۲۵ گیگابایت حافظه رایگان SkyDrive برای ذخیره تصاویر و موسیقی برخوردار است. قیمت تقریبی نوکیا Lumia 800 در حدود ۴۲۰ یورو بدون احتساب مالیات و عوارض خواهد بود.

نوکیا Lumia 710

http://www.gooyait.com/uploads/lumia710a.jpg

گوشی کاربردی نوکیا Lumia 710 به این منظور ساخته شده که بتواند با قاب‌های پشت قابل تعویض شخصی‌سازی شود و با هزاران برنامه، تجربه Lumia را برای مردم بیشتری در سراسر جهان فراهم کند. نوکیا Lumia 710 برای اشتراک‌گذاری فوری تصاویر و بهترین تجربه مرورگری با اینترنت اکسپلورر ۹ طراحی شده است. این گوشی در رنگ‌های سیاه و سفید با قاب‌های پشت مشکی، سفید، آبی، سرخابی و زرد در دسترس خواهد بود. نوکیا Lumia 710 نیز مانند نوکیا Lumia 800 از همان پردازنده ۱٫۴ گیگاهرتز، شتاب سخت‌افزاری و پردازنده گرافیکی برخوردار بوده و عملکردی عالی با قیمتی مقرون‌به‌صرفه دارد.

قیمت تقریبی نوکیا Lumia 710 در حدود ۲۷۰ یورو بدون احتساب مالیات و عوارض خواهد بود.

هر دو گوشی هوشمند از تجربه اختصاص نوکیا که برای گوشی‌های ویندوزفون بهینه شده برخوردار هستند.

Nokia Drive: مانند یک دستگاه مسیریابی شخصی کامل (PND) است که مسیریابی جهت‌ به جهت و رابط کاربری اختصاص خودرو دارد. Nokia Music: MixRadio را معرفی می‌کند؛ MixRadio یک برنامه رایگان و جهانی برای پخش موسیقی برای موبایل است که صدها کانال محلی مرتبط برای موسیقی دارد. افزون بر این، در به‌روزرسانی که اواخر امسال عرضه خواهد شد، کاربران نوکیا Lumina قابلیت شخصی‌سازی کردن کانال‌ها از فهرست جهانی میلیون‌ها قطعه موسیقی را خواهند داشت. Gigfinder: یکی دیگر از برنامه‌هایی است که با Nokia Music همراه است و قابلیت جست‌وجوی موسیقی‌های محلی زنده برای تجربه کامل و پیشرفته موسیقی میسر می‌کند. خرید بلیت‌های کنسرت نیز از طریق به‌روزرسانی نرم‌افزار Nokia Music در پایان سال در دسترس خواهد بود.

نوکیا برای کامل کردن پیشنهادهای سیستم‌های صوتی، هدست رویِ گوش استریو نوکیا Purity HD شرکت مانستِر (Monster) و هدست درون گوشی استریو Purity با طراحی مشترک و ساخت مشترک شرکت مانستر کابل (Monster Cable)، پیشگام و مشهور در عملکرد عالی صوت معرفی کرد. هر دو محصول تجربه شنیداری تازه‌ای ایجاد کرده و اولین سری از محصولات انحصاری با مشارکت دراز مدت نوکیا و مانستر کابل هستند که تصمیم دارند یک سری لوازم جانبی صوتی پیشرفته معرفی کنند تا بازتابی از کیفیت برجسته و سبک جسورانه سری Lumia باشد.

نوکیا Lumia 800 هم اکنون در کشورهای منتخب برای پیش‌فروش از طریق وب‌سایت www.nokia.com در دسترس است و طبق برنامه‌ریزی در کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، اسپانیا و انگستان در ماه نوامبر از طریق ۳۱ اپراتور و فروشنده برتر با پشتیبانی بی‌سابقه در این شش کشور اول عرضه خواهند شد و تا پایان سال در کشورهای هنگ‌کنگ، هند، سنگاپور، روسیه و تایوان تا قبل از پایان امسال و در دیگر بازارها در اوایل سال ۲۰۱۲ در دسترس خواهد بود.

نوکیا Lumia 710 طبق برنامه‌ریزی ابتدا در هنگ‌کنگ، هند، روسیه، سنگاپور و تایوان تا پایان سال همراه با نوکیا Lumina 800، و در بازارهای دیگر اوایل ۲۰۱۲ در دسترس خواهد بود.

علاوه بر این، نوکیا اعلام کرد که تصمیم دارد مجموعه‌ای از محصولاتش را در اوایل ۲۰۱۲ برای آمریکا و کشور چین در نیمه اول ۲۰۱۲ معرفی کند. نوکیا تصمیم دارد افزون بر محصولات کنونی که WCDMA و HSPA پوشش می‌دهند، محصولات LTE و CDMA را برای برآورده کردن نیاز بازارهای محلی خاص تولید کند.

Asha (آشا): خانواده گوشی‌های معمولی هوشمندتر

نوکیا به هدف خود ادامه می‌دهد تا محصولاتی شیک با کیفیت بالا ارائه دهد تا بهترین سطح دسترسی به اینترنت و اطلاعات را مهیا کند و در تجربه کلی و ارزش ویژه خاصی برای یک میلیارد کاربر بعدی را فراهم کند. این مشتری‌ها می‌خواهند به ابتکاراتی مانند استفاده آسان از دوسیم‌کارت، خدمات محلی و محتوا و برنامه‌های شخص ثالث دسترسی داشته باشند. همه اینها از تجربه کاربری برتری برخوردارند که گوشی‌های موبایل نوکیا به آن مشهورند.

این محصولات، خانواده جدید Asha از گوشی‌های موبایل نوکیا را در برمی‌گیرند. کلمه Asha از هندی مشتق شده و معنی آن “امید” است که نمایانگر تمرکز نوکیا بر تجربه کاربری مثبت و برقراری ارتباط میلیون‌ها نفر با فرصت‌های جدید است تا به آنها کمک ‌کند به آرزوهایشان برسند.

خانواده Asha عبارتند از:

نوکیاAsha 303

http://www.gooyait.com/uploads/Nokia-Asha-303.jpg

نوکیا Asha 303 یک گوشی شگفت‌آور است که از مواد عالی و بدنه فلزی طراحی شده است. این گوشی صفحه‌نمایش ۲٫۶ اینچ لمسی خازنی را با یک صفحه‌کلید QWERTY که کیفیتی عالی دارد تلفیق می‌کند. نوکیا Asha 303 با قابلیت‌های اینترنت و دسترسی آسان ساخته شده است.

این گوشی از موتور پردازنده قدرتمند یک‌گیگاهرتز، شبکه ۳G و WLAN برای ارائه تجربه اینترنت پرسرعت برخوردار است. ایمیل و پیام فوری که محور تجربه هستند، به آسانی از صفحه‌نمایش اصلی در دسترس است. نوکیا Asha 303 به مروگر نوکیا بر پایه Cloud مجهز است. این مرورگر تا ۹۰ درصد وب را فشرده می‌کند تا سرعت بیشتر و دسترسی مقرون‌به‌صرفه‌تر به اینترنت را فراهم کند.

سرگرمی و برنامه‌ها بخش‎های مرکزی در نوکیا Asha 303 هستند. بازی موبایل رایج Angry Bird Lite با پشتیبانی از برنامه‌های جهانی مربوط نظیر برنامه پیام‌رسانی Whatsapp و نسخه نهایی نقشه نوکیا برای سری ۴۰ (در بازارهای منتخب) از پیش در این گوشی نصب شده است. قیمت این گوشی ممکن است در بازارها و اپراتورهای مختلف فرق داشته باشد. قیمت تقریبی برای نوکیا Asha 303 حدود ۱۱۵ یورو بدون احتساب مالیات و عوارض است. انتظار می‌رود عرضه این گوشی از سه ماه پایانی ۲۰۱۱ آغاز شود.

نوکیا Asha 300

نوکیا Asha 300 که به زیبایی طراحی شده یک گوشی لمسی است که برای سهولت از صفحه‌کلید نیز برخوردار است. نوکیا Asha 300 پردازنده یک گیگاهرتز و شبکه ۳G برای دسترسی سریع‌تر به اینترنت دارد. مرورگر نوکیا دسترسی سریع، مقرون‌به‌صرفه و محلی به اینترنت را با فشرده کردن ۹۰ درصدی صفحات وب میسر می‌کند.

کاربران دسترسی سریع به پیام‌رسانی، ایمیل و پیام فوری از صفحه‌نمایش اصلی خواهند داشت. می‌توانند با لمس کششی به برنامه‌ها، موسیقی یا بازی از فروشگاه مجازی نوکیا دسترسی پیدا کنند. بازی محبوب Angry Bird از پیش در نوکیا Asha 300 نصب شده است.

نوکیا Asha 300 با دوربین ۵ مگاپیکسل، پخش‌کننده موسیقی، رادیو اف‌ام و ارتباط از طریق بلوتوث عرضه می‌شود و می‌تواند کارت‌های حافظه تا ظرفیت ۳۲ گیگابایت را به‌کار گیرد. قیمت در بازارها و اپراتورهای مختلف فرق می‌کند. قیمت تقریبی نوکیا Asha 300 تقریبا ۸۵ یورو بدون احتساب مالیات و عوارض خواهد بود. انتظار می‌رود عرضه این گوشی از سه ماه پایانی ۲۰۱۱ آغاز شود.

نوکیا Asha 200

http://www.gooyait.com/uploads/Nokia-Asha-200.jpg

نوکیا Asha 200 جدیدترین گوشی دوسیم‌کارت نوکیا با قابلیت تعویض آسان است که به کاربران امکان می‌دهد تا به راحتی سیم‌کارت دوم را بدون خاموش کردن گوشی عوض کنند.

نوکیا Asha 200 یک گوشی رنگی و سرگرم‌کننده با صفحه‌کلید QWERTY است که برای برطرف کردن نیازهای قشر جوان و مشتری‌های شهرنشین که می‌خواهند با دیگران در تماس مداوم باشند طراحی شده است. نوکیا Asha 200 از ایمیل و پیام فوری پشتیبانی می‌کند. نوکیا Asha 200 این امکان را فراهم می‌کند که کاربر هزاران آهنگ با پشتیبانی از کارت‌های حافظه ۳۲ گیگابایت با خود همراه داشته باشد و باتری آن به طور شگفت‌انگیزی ۵۲ ساعت پخش موسیقی را فراهم می‌کند. قیمت ممکن است در بازارها و اپراتورهای مختلف فرق داشته باشد. قیمت تقریبی نوکیا Asha 200 حدود ۶۰ یورو قبل از کسر مالیات و عوارض است. انتظار می‌رود عرضه این گوشی در سه ماه چهارم ۲۰۱۱ آغاز شود.

نوکیا Asha 201

http://www.gooyait.com/uploads/Nokia-Asha-201.jpg

نوکیا Asha 201 نسخه تک‌‌ سیم‌کارت نوکیا Asha 200 است که برای مشتری‌های جوانی که می‌خواهند با اجتماع در ارتباط باشند، قیمت برایشان اهمیت دارد و دوست دارند به موسیقی گوش دهند ایده‌آل است. نوکیا Asha 201 قابلیت‌های موسیقی بی‌نظیری دارد که شامل بلندگوهایی با عملکرد عالی، رادیو اف‌ام استریو پیشرفته و تنظیم ملودی زنگ است. با مرورگر نوکیا شما می‌توانید حتی سریع‌تر و بهتر و مقرون‌به‌صرفه‌تر به اینترنت دسترسی داشته باشید. این گوشی از کارت‌‌های حافظه تا ظرفیت ۳۲ گیگابایت پشتیبانی می‌کند و باتری آن تا ۵۲ ساعت پخش موسیقی را فراهم می‌کند. نوکیا Asha 201 از Push Email و برنامه پیام‌رسانی Whatsapp پشتیبانی می‌کند. قیمت این گوشی در بازارها و اپراتورهای مختلف متفاوت است. قیمت تقریبی Asha 201 حدود ۶۰ یورو بدون احتساب مالیات و عوارض است. انتظار می‌رود عرضه این گوشی از اوایل سال ۲۰۱۲ آغاز شود.

نقشه‌های نوکیا: خدمات مکانی برای این طراحی شده‌‎اند تا هر روز بهتر از دیروز باشد

نوکیا با هدف تداوم در بهبود خدمات مکانی، از آخرین نسخه Nokia Maps و Nokia Drive برای ویندوزفون‌ها پرده‌برداری کرد. اینها و دیگر برنامه‌های مربوط به نقشه در Nokia World با این هدف معرفی شدند که نقشه‌های نوکیا را برای مسافران مناسب کند تا مکان‌های جالب در شهر، جایی که مردم زندگی می‌کنند را پیدا کنند. افزون بر این، برنامه Nokia Public Transport مسیرهای حمل و نقل عمومی در بیش از ۴۳۰ شهر در سراسر جهان را به طور مستقیم از گوشی موبایل پیگیری می‌کند؛ که شامل به‌روز رسانی دقیقه به دقیقه مسیر اتوبوس‌ها و قطارهای ۴۵ شهر است. نوکیا Nokia Pulse را نیز معرفی کرد که به کاربر امکان به‌روزرسانی برچسب‌های مکانی و ارسال تصاویر به طور خصوصی می‌دهد، همچنین می‌توانند مکان‌ها را به مکالمات با کسانی که اهمیت بیشتری دارد اضافه کنند. نوکیا از Nokia Live View هم پرده‌برداری کرد. این برنامه منظره‌یاب دوربین گوشی را به یک ابزار واقعیت افزوده تبدیل می‌کند. با Nokia Live View یک گوشی می‌تواند به ساختمان و خیابان اشاره کند تا اسامی مکان‌ها روی آنها قرار گیرد و با یک کلیک دسترسی به جزییات اطلاعات مراکز تجاری، رستوران‌ها و جاذبه‌های گردشگری امکان‌پذیر شود. تمام برنامه‌هایی که امروز معرفی شدند از طریق Beta Lab نوکیا (betalabs.nokia.com) در دسترس هستند.

همچنین نوکیا معرفی کرد:

نقشه‌های نوکیا اکنون به یاهو مجهز هستند و این قابلیت ابتدا در امریکا و کانادا آغاز می‌شوند.
نوکیا با مراجع حمل و نقل شهری نیویورک توافق می‌کند تا گوشی‌های هوشمند NFC را در راهکارهای پرداخت بلیط برای هدایت مسافران منطقه‌ای قطارهای نیورورک تا پایان سال ۲۰۱۱ توسعه دهد.

منبع :

http://www.gooyait.com/1390/08/04/nokia-series-of-phones-accessories-and-new-services-unveiled-at-nokia-world.html

http://events.nokia.com/nokiaworld

http://digitalnewsroom.nokia.com/

mperatoorsistan
27-10-2011, 12:19
تا موقعی که اندراید نبود بهترین سیستم عامل سیمیان بود که الان همه بهش فحش می دن و می گن گوشی به درد نخور
نو که اومد به بازار کهنه می شه دل آزار

EmmaWLove
27-10-2011, 14:23
تا موقعی که اندراید نبود بهترین سیستم عامل سیمیان بود که الان همه بهش فحش می دن و می گن گوشی به درد نخور
نو که اومد به بازار کهنه می شه دل آزار

هنوز که هنوزه سیمبین طرفدارای خودشو داره:bt:
هنوزم که هنوزه سیمبین کاربردی ترین و سبک ترین و عمومی ترین سیستم عامله.
Symbian Belle دوباره سیمبین رو به دوران اوجش برگردوند.
متاسفانه بعضی دوستان سیستم عامل رو توی ظاهر زیبا و بازی های آنچنانی میبینن:du:

omid.bibak
28-10-2011, 14:25
هنوز که هنوزه سیمبین طرفدارای خودشو داره:bt:
هنوزم که هنوزه سیمبین کاربردی ترین و سبک ترین و عمومی ترین سیستم عامله.
Symbian Belle دوباره سیمبین رو به دوران اوجش برگردوند.
متاسفانه بعضی دوستان سیستم عامل رو توی ظاهر زیبا و بازی های آنچنانی میبینن:du:

دقیقا باهات موافقم من ان8 دارم واقعا محشره.یه گلکسی تب p7500 هم گرفتم حالا واقعا بی نیازم.و تا چند سال دیگه نه گوشی میخرم نه تبلت.چون جفتشون عالی هستند.همیشه هم گوشی هامو از برند نوکیا انتخاب میکنم چون میفهمی چی خریدی و چه کیفیتی داره محصولت. در ضمن اگه متعصب بودم یه تبلت سامسونگ با سیستم اندروید نمیخریدم

aminstedio
29-10-2011, 01:14
نوکیا Lumia 800 خیلی شبیه n9 هست از نظر ظاهر

mehrdadn900
10-11-2011, 12:58
نوکیا از سیمبیان دست بکش
:cc:

mehrdadn900
10-11-2011, 12:59
سیمبیان برای چی زنده
است

EmmaWLove
10-11-2011, 13:36
سیمبیان برای چی زنده
است

شما جای بهتری رو واسه اسپم زدن پیدا نکرین؟؟؟:ap::ap::ap:
خوبه من توی تاپیک آندروید یا iOS برم و بگم "آندروید واسه چی زنده ست!!"

amirreza_r143
10-11-2011, 17:11
شما جای بهتری رو واسه اسپم زدن پیدا نکرین؟؟؟:ap::ap::ap:
خوبه من توی تاپیک آندروید یا ios برم و بگم "آندروید واسه چی زنده ست!!"

اگه این حرف رو بزنی که بهت میخندند اخه یه نگاه به جدول فروش و امکانات 2 سیستم عامل همه چیز رو مشخص میکنه تازه نوکیا هم که حالا نگیم رسمی به طور غیر رسمی مرگش رو اعلام کرده

860301011
10-11-2011, 17:22
اگه این حرف رو بزنی که بهت میخندند اخه یه نگاه به جدول فروش و امکانات 2 سیستم عامل همه چیز رو مشخص میکنه تازه نوکیا هم که حالا نگیم رسمی به طور غیر رسمی مرگش رو اعلام کرده
شما پیشگویی؟
یا نماینده سامسونگ تو سایت؟
یا نماینده اندروید؟
هرجا حرف از نوکیا و محصولاتشه این آقا میپره وسط هی نظرات بی ربط میده!
اسم تاپک چیه؟
نوشته: "اولین تصاویر از سیمبین belle"
مگه بحث تاپیک راجع به مقایسه برند هاست؟ یا سیستم عامل ها؟
آقا تموم کن دیگه!
این مدیران محترم که فقط بلدن تاپیک قفل کنن!
یه اخطار به بعضی کاربرا بدن خوبه!

aminstedio
10-11-2011, 17:32
آخه دوستان عزیز ول کنید این حرف ها رو آخه به ما چه که نوکیا داره پیشرفت میکنه و الان 3 تا سیستم عامل داره مثل دسته گل؟!
ios برای کاربران اپل خوبه و به همین هم راضی هستند .... هر کاربری یه سیستم عامل دوست داره ، فقط چیزی که هست باید به نظر دیگران احترام بزاریم.
و گرنه هم اپل و هم نوکیا دو کمپانی بزرگ هستند که سودشون تو جیب ما نمیره! آندروید و سیمبین هم تا اونجایی که شرکتهای بالاتر مجبور به ..... ایران شون نکنن خدمات و گارانتی به ایران و فارس زبان میدن، ولی همه هم میدونن که اپل فارس زبان و ایرانی رو هم اصلا حساب نمیکنه و قرار هم نیست ساپورت کنه چون از جنس شرکتهای دشمن ایرانه، حالا بجای اینکه تحریمش کنیم دوستش هم داریم ...
ولی همه میدونن که اپل حرصش گرفته مورچه گازش گرفته!...:bj:(شوخی )
فقط دوستان یکم آروم تر هم میشه بحث کرد.
موفق باشید.

so}{eil
10-11-2011, 17:46
بچه ها بذاريد يه نكته اي رو به شما گوشزد كنم:

ظاهر سيستم عامل مهم نيست

بيس سيستم عامل مهمه!

سيمبين با CPU 680MHz فيلم هاي 720p رو پخش مي كنه!

هسته ي مركزي سيستم قدرتمنده

اينترفيس بايد اصلاح شه

aminstedio
10-11-2011, 18:04
بچه ها بذاريد يه نكته اي رو به شما گوشزد كنم:

ظاهر سيستم عامل مهم نيست

بيس سيستم عامل مهمه!

سيمبين با CPU 680MHz فيلم هاي 720p رو پخش مي كنه!

هسته ي مركزي سيستم قدرتمنده

اينترفيس بايد اصلاح شه

دوست عزیز
توی belle و اپدیت های بعد از belle اینترفیس هم حل شده و در آینده بهتر هم خواهد شد.
موفق باشید.

so}{eil
10-11-2011, 18:11
دوست عزیز
توی belle و اپدیت های بعد از belle اینترفیس هم حل شده و در آینده بهتر هم خواهد شد.
موفق باشید.

دوست عزيز

ما هم كه همين را گفتيم! اصلاح شده!!! ولي نه كاملا!!!

موفق باشيد