PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Multi Screen دیکشنریهای پرقدرت Oxford و Cambridge

Greight
04-06-2008, 06:31
درود

اول بايد بگم شرمنده كه اين تاپيكو جدا ميزنم اما بايد قبول كرد گشتن توي بيست صفحه پراكنده كار سختيه در حاليكه اونجا كامل هم نيست بهر حال مديران محترم ميتونن هر طور صلاح ديدن عمل كنن

خب اين مجموعه ديكشنريهاي كاربردي بر پلتفرم جاوا هست كه تقريبا روي همه گوشيها جواب ميده
اينها همه انگليسي به انگليسي هستن
بترتيب :

1.ديكشنري انگليسي به انگليسي امريكايي كمبريج هست با فرمت جاوا كه روي همه گوشيها جواب ميده. اين ديكشنري تلفظ همه واژگان رو هم با الفباي فونتيك نشون داده. اكثرا هم مثال كاربردي داره.

2. ديكشنري بسيار كامل Concise آكسفورد كه مثل فبلي جاوا هستش و روي همه گوشيها جواب ميده. انصافا من كه نشده واژه اي رو بخوام و داخل اين نباشه:

3. فرهنگ واژگان مترادف و متضاد

4. ديكشنري اصطلاحات آكسفورد باز هم به فرمت جار براي همه گوشيها بسيار جالب و با جستجوي كلمه كليدي هر اصطلاح

5. ديكشنري فرهنگ امريكايي و بريتانيايي كه مثل يك دايره المعارف كوچك در گوشي شما باز هم با فرمت جار براي همه گوشيها در خدمت شماست

6.ديكشنري كسب و كار آكسفورد شامل واژگان مورد نياز و تخصصي تجاري

7. ديكشنري پزشكي آكسفورد شامل توضيحات براي انواع بيماري و دارو ها ي مختلف

اميدوارم بتونين استفاده كنين
سپاس

:flower:

MORTEZA
06-07-2010, 09:57
دیکشنریهای پرقدرت Oxford و Cambridge به همراه روش کرک

با كمك اين روش شما میتونین دیکشنریهای Oxford Concise و Cambridge و محصولات مشابه اینها رو کرک کنید (محصولات MSDict) و بدون هیچ مشکلی از اونها روی گوشیهای دارای Java استفاده کنید. در ادامه هم چند تا دیکشنری که با همین روش کرک شده رو برای دانلود میذارم.

روش کار :

ابتدا فایل ضميمه رو دانلود کنید:30:

فایل zip دانلود شده رو باز کنید. داخلش یه فایل به نام bo.class هست که اون رو باید یه جا از کامپیوترتون کپی کنید.

حالا به سایت http://www.mobisystems.com برید و از قسمت دیکشنریهای Java محصول مورد نظرتون رو انتخاب و فایل zip اونو دانلود کنید. ( فایل Jad یا sit رو نگیرید.):30:

حالا ديكشنري مورد نظرتون رو كه با فرمت zip دانلود كرديد،باز کنید. داخل فایل zip دو تا فایل Jar هست. یکی برای نسخه offline و یکی برای نسخه wireless یا online

فرض میکنیم شما Cambridge Advanced Learner's Dictionary یا CALD رو دان کردین. دو فایل Jar به نامهای CALD.jar (نسخه آفلاین) و CALD_wireless.jar (نسخه وایرلس) داخل فایل zip قرار داره.

:atten: شما باید نسخه آفلاین رو یه جا رو کامپیوترتون کپی کنید و به بقیه فایلها کاری نداشته باشین.:26:

حالا این فایل Jar رو با برنامه ای مثل WinRAR یا WinZip باز کنید. داخل فایل Jar باز شده میتونین فایلی به اسم bo.class با اندازه 3825 بایت ببینید.

کاری که شما باید بکنید اینه که اون فایل bo.class رو که اول برای دانلود گذاشتم (فايل ضميمه) و شما یه جا از کامپیوترتون کپی کردین رو جایگزین این bo.class داخل فایل Jar کنید.
این کار رو هم میتونین به راحتی با Drag&Drop (كشيدن و رها ) کردن bo.class اولی که دانودش کردین داخل فایل Jar که با مثلا WinRAR باز شده انجام بدین.
اینجا WinRAR ازتون یه تایید واسه این کار میخواد که با زدن OK این کار رو انجام میدین.:42:

خوب به همین راحتی دیکشنری رو کرک کردین و میتونین فایل Jar تغییر یافته رو بریزین رو گوشی و بدون هیچ مشکلی نصب و استفاده کنید.:6::41:

:atten:چند تا نکته :

اول اینکه این روش فقط روی ورژنهای 2.71 و 2.72 دیکشنریهای MSDict کار میکنه و به همین خاطر من سایت Mobisystems.com رو معرفی کردم. چون این سایت آخرین ورژن این دیکشنریها یعنی 2.72 رو داره.:30:

دوم اینکه این دیکشنریها روي خيلي از گوشي هاي نصب شده و باید بگم بدون هیچ مشکلی روی Nokia و SonyEricsson کار میکنه اما ممکنه با بعضی از مدلهای Samsung و LG مشکل داشته باشه.:027:

سوم اینکه این دیکشنریها به دلیل سنگین بودن ممکنه رو گوشیهای قدیمیتر کار نکنن و گوشی هنگ کنه که این مشکل از نرم افزار نیست.

امیدوارم به دردتون بخوره و ازشون استفاده کنین. در ادامه هم لينك چند تا دیکشنری معروف و كاربردي رو كه با اين روش کرک شده برای دانلود میذارم.

Concise Oxford English Dictionary and Thesaurus

http://www.2shared.com/file/jczLExS3/OxfordConciseEnglishAndThesaur.html

Cambridge Advanced Learner's Dictionary

لينك مستقيم

http://www.mobisystems.com/product/53_1_10/2.72/CALD.zip

يا

http://www.2shared.com/file/ZJ2V1-ET/CALD.html

Collins English Dictionary 2010 Complete & Unabridged

http://www.2shared.com/file/x71yRo5Q/CollinsEnglish.html

Advanced English Dictionary & Thesaurus/WordNet

http://www.2shared.com/file/QoFta1hq/WordNet.html

توضيحات هر ديكشنري :

Concise Oxford English Dictionary and Thesaurus
این دیکشنری همون دیکشنری معروف Oxford هست. بیش از 240000 تا entry داره که همه رو با معنی، کلمات متضاد و مترادف، کلمات هم ریشه و ترکیبات مصطلح شامل اون کلمه توضیح داده. جمله مثال معمولا نداره و فقط برای کلماتی تلفظ داره که مشکل هستن.

شامل بیش از 170000 تا کلمه به همراه معنی و جملات مثال متعدد و مفید و همچنین ترکیبات مصطلح. برای همه کلمات تلفظ British و American وجود داره. تو این دیکشنری کلماتی که به تازگی به زبان انگلیسی اضافه شدن هم وجود داره.
در واقع هر چی از خوبیهای این دیکشنری بگم کم گفتم. برای کسی که میخواد انگلیسی یاد بگیره هیچ انتخابی بهتر از این نیست. جالبه بدونید که تمام جملاتی که برای definition کلمات تو این دیکشنری اومده از یه دایره لغت محدود (با حدود 3000 کلمه) تشکیل شده که این مساله فهم اونها رو برای همه آسون میکنه.
همچنین این دیکشنری اشتباهاتی که ممکنه کسی که داره زبان یاد میگیره مرتکب بشه رو داره و برای رفع اونها بخشهایی رو در نظر گرفته.

Collins English Dictionary 2010 Complete & Unabridged
با بیش از 120000 کلمه دیکشنری پر قدرتیه. تلفظ داره اما جمله مثال نداره. همچنین قابلیت ادای صوتی کلمات رو داره که تو این نسخه نیست و باید بهش بعدا اضافه کرد.

Advanced English Dictionary & Thesaurus/WordNet
یه دیکشنری قوی با بیش از 140000 کلمه که مجموعا توش 1.4 میلیون کلمه به کار رفته. تلفظ و جمله مثال نداره. ویژگی جالبش لینکهایی هست که بین کلمات مشابه وجود داره.

من بهتون توصیه میکنم حتما CALD رو بگیرین و در کنارش Oxford رو هم داشته باشین چون تعداد کلمات زیادی رو پوشش میده.
برای اطلاعات بیشتر و دیدن عکسهایی از محیط این برنامه ها و یا حتی دانلود دیکشنریهای دیگه به سايت زير مراجعه كنيد.

http://www.mobisystems.com/

با تشكر فراوان از توضيحات كامل دوست عزيزمون romantic از كاربران فروم قدرتمند پي سي ورلد:merci:

MORTEZA
04-01-2011, 09:54
نصب دیکشنریهای کرک شده Oxford و Cambridge بر روی گوشیهای با حافظه محدود جاوا

از اونجایی که بعضی از گوشیها حافظه جاوای محدودی دارن (بعضی از مدلهای سامسونگ) و بعضی دیگه هم با اینکه محدودیتی در این زمینه ندارن اما عملا نمیتونن برنامه های جاوای حجیم رو اجرا کنن (مثل استار سامسونگ) و با توجه به اینکه دیکشنریهای معرفی شده در پست اول بعضا حجمشون به 7-8 مگابایت میرسه، میخوام اینجا یه روش دیگه رو بگم که با اون میتونین این دیکشنریها رو تو این دسته از گوشیها هم داشته باشین.

روش کار:

ابتدا باید مثل قبل فايل ضميمه رو دانلود کنید.

داخل فایل zip یک فایل به نام cj.class هست که این بار با این کرک میکنیم.
همون طور که تو پست اول گفتم بعد از این که شما فایل zip دیکشنری دلخواهتون رو از سایت mobisystems.com یا هر سایت دیگه ای گرفتین داخلش دو تا فایل jar هست که یکیش مربوط به نسخه آفلاین و اون یکی که تو اسمش کلمه Wireless دیده میشه مربوط به نسخه آنلاینه. اینجا شما برعکس پست اول با نسخه آنلاین کار میکنید. پس اون رو یه جا از کامپیوترتون کپی کنید.

حالا اگر یه نگاه دیگه داخل فایل zip دیکشنری دانلودیتون بندازید یک یا چند فایل با پسوند pdb میبینید. در واقع این فایلها به نوعی دیتابیس نسخه آنلاین هستن که در صورتی که کاربر نخواد از اینترنت گوشی استفاده کنه نرم افزار از این دیتابیس ها استفاده میکنه و در واقع مثل نسخه آفلاین کار میکنه.

شما برای اینکه بتونید از این فایلهای دیتابیس استفاده کنید باید در دایرکتوری اصلی حافظه گوشیتون (اگر حافظه جانبی دارین که حافظه جانبی و اگر نه همون حافظه گوشی) یه فولدر درست کنید به نام MSDict . دقت کنید که املای درستی داشته باشه. دایرکتوری اصلی حافظه هم در واقع همون پنجره اول مثلا کارت حافظه است وقتی به کامپیوتر وصلش میکنید.خوب حالا فایلهای با پسوند pdb رو انتقال میدید به این فولدر جدید.

در مرحله بعد فایل jar آنلاین رو که که یه جا از کامپیوترتون کپی کردین، با روش مشابهی که در پست اول گفته شده اینبار با cj.class کرک کنید. (اگر دقت کنید، وقتی فایل jar آنلاین رو باز کنید میبینید که این بار فایل cj.class دارای حجم 3825 بایته و نه bo.class)

خوب حالا فایل کرک شده رو روی گوشیتون نصب کنید. بعد از اتمام نصب برنامه رو که اجرا کنید ابتدا یه متن میاد که اون رو Continue میزنین. بعد از شما به ترتیب Permission برای Read User Data و Write User Data میخواد که شما لطف میکنید و اجازه میدید. حالا پیغامی ظاهر میشه که میگه " نرم افزار فایلهای مورد نیاز رو بر روی گوشیتون پیداکرد" و بعد از زدن Continue چند ثانیه طول میکشه (یه کم صبر کنید) تا نرم افزار بیاد. حالا شما میتونید از نرم افزار کرک شده به راحتی استفاده کنید.

چند نکته:

1) نسخه آنلاین باید به حافظه گوشی دسترسی داشته باشه. در گوشیهای جدیدتر به راحتی میشه این اجازه رو داد و نهایتا فقط یک بار در هر بار شروع برنامه این اجازه رو ازتون میگیره اما ممکنه در گوشیهای قدیمیتر مشکل باشه و مدام ازتون برای دسترسی به حافظه گوشی اجازه بخواد که این مشکل رو باید از طریق تنظیمات جاوای گوشیتون که رو هر گوشی میتونه متفاوت باشه حل کنید.

2) در این نسخه به علت اینکه اطلاعات روی خود نرم افزار نیست و باید از فایلهای دیتابیس داخل فولدر MSDict خونده بشه، سرعت کارکرد نرم افزار به سرعت گوشی و حافظه اون بستگی پیدا میکنه و بنابراین اگر رو بعضی از گوشیها کند کار کرد مشکلی نیست و باید یه کم شکیبایی داشته باشین.

3) در این دیکشنریهای آنلاین اگر وارد قسمت Settings بشین، میتونین Dictionary Source رو روی File on Card و یا Internet Download قرار بدین که در واقع قسمت Internet Download برای گوشیهایی خوبه که اصلا حافظه چندانی ندارن و میخوان دیکشنری اطلاعات مورد نیاز رو به صورت موقت و یا حتی دائمی (بستگی به حافظه انتخابی داره) از اینترنت دانلود کنه. پس شما Dictionary Source رو بذارین رو همون حالت پیش فرض یعنی File On Card

4) فولدر MSDict برای تمام دیکشنریهایی که نصب میکنید کار میکنه و هر بار که خواستین دیکشنری جدیدی نصب کنید، فایلهای pdb اون رو بریزین تو همین فولدر در کنار دیتابیسهای دیکشنریهای قبلی که نصب کرده بودین. پس نیازی به فولدر جدید برای هر دیکشنری نیست.

در ادامه هم دیکشنریهای آنلاین CALD و Oxford رو به صورت کرک شده به همراه فایلهای pdb مربوطه میذارم برای دانلود. (همراه فایلهای jar فایل jad هم هست که تا میتونید سعی کنید ازش استفاده نکنید مگر اینکه گوشیتون حتما بخوادش)

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=375456&stc=1&d=1270612375 (http://www.4shared.com/file/FPDUzJBV/CALD.html)

Oxford Concise English and Thesaurus

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=375456&stc=1&d=1270612375 (http://www.4shared.com/file/8VyvVr1u/OxfordConciseEnglishAndThesaur.html)

جاداره كه در اينجا يه تشكر ويژه داشته باشم از يكي از كاربراي عزيز فروم پي سي ورد با نام كاربري romantic براي تهيه اين آموزش جامع و كاربرد.:ax:

باي تا Hi:cv:

nokiafan
01-09-2011, 17:43
باتشکر از دوست عزیز که زحمت کشیدند و این دیکشنری ها را اینج گذاشتند.ولی یه مشکلی که هست اینه اکسفورد و کمبریج روی گوشیهای تاچ مثل نوکیا ان 8 جواب نمیده.یعنی نصب میشه ولی کیبورد برای جستجو نداره. لطفا راهنمایی کنید که برای من خیلی اساسی هستند.

sina eslami
02-11-2011, 23:49
سلام
من وفتی قایل CALD.jar و CALD.jad رو میریزم توی موبایلم و فایل jad رو که اجرا میکنم ارور میده و میگه JAR not found
از همین لینکی که شما از موبایل سیستم دادین دانلود کردم
لطفا راهنمایی کنین

MORTEZA
05-11-2011, 09:09
باتشکر از دوست عزیز که زحمت کشیدند و این دیکشنری ها را اینج گذاشتند.ولی یه مشکلی که هست اینه اکسفورد و کمبریج روی گوشیهای تاچ مثل نوکیا ان 8 جواب نمیده.یعنی نصب میشه ولی کیبورد برای جستجو نداره. لطفا راهنمایی کنید که برای من خیلی اساسی هستند.

دوست عزیز متاسفانه این نسخه از نرم افزار برای گوشی هایی که صفحه کلید ندارند امکاناتی رو قرارنداده.
شاید در نسخه های جدید تر گوشی هایی که فاقد صفحه کلید و تاچ هستند پشتیبانی بشن.

سلام
من وفتی قایل CALD.jar و CALD.jad رو میریزم توی موبایلم و فایل jad رو که اجرا میکنم ارور میده و میگه JAR not found
از همین لینکی که شما از موبایل سیستم دادین دانلود کردم
لطفا راهنمایی کنین

سلام دوست عزیز
بهتر بود که مدل گوشی خودتون رو ذکر میکردید تا بشه دقیق تر راهنمایی کرد.
ولی معمولا برای نصب و اجرا باید فایل jar رو استفاده کنید.
موفق باشید
بای تا Hi:loveit:

pc30ty
01-09-2012, 00:51
سلام دوستان عزيز
من جديدا يك گوشي nokia asha 302 گرفتم، چند تا از ديكشنري ها رو به روشي كه براي نسخه offline فرمودين كرك كردم ولي اصلا گوشي نميشناسه فايل jar رو بعد از كرك و مي گه:
invalid application, Delete? ---gozine ha: yes/ no !!!!
ضمنا قبل از كرك كردن كه ورژن اصلي رو گذاشتم راحت بالا مياد و به صورتunregisteredكار ميكنه!!
البت اينم بگم من براي نصب و اجرا همون مسير Gallery رو ميرم چون فكر كنم گوشي ام file manager جداگانه نداره،،درست ميگم؟
بــه نـظـرتون چـــــي كنم؟؟
پيشاپيش از كمكتون ممنون :sign_help:

MORTEZA
18-09-2012, 22:35
سلام دوستان عزيز
من جديدا يك گوشي nokia asha 302 گرفتم، چند تا از ديكشنري ها رو به روشي كه براي نسخه offline فرمودين كرك كردم ولي اصلا گوشي نميشناسه فايل jar رو بعد از كرك و مي گه:
invalid application, Delete? ---gozine ha: yes/ no !!!!
ضمنا قبل از كرك كردن كه ورژن اصلي رو گذاشتم راحت بالا مياد و به صورتunregisteredكار ميكنه!!
البت اينم بگم من براي نصب و اجرا همون مسير Gallery رو ميرم چون فكر كنم گوشي ام file manager جداگانه نداره،،درست ميگم؟
بــه نـظـرتون چـــــي كنم؟؟
پيشاپيش از كمكتون ممنون :sign_help:

سلام دوست عزيز
بنده زياد با گوشي هاي نوكيا آشنايي ندارم.به همين دليل جواب ندادم.
شما دوتاديكشنري كه در انتهاي پست بنده لينك شده را تست كن.اين بار فايل Jad رو هم دركنار jar قراربده و رو گوشي نصب كن.ببين نصب ميشه يا نه.
موفق باشي
باي تا Hi:cv:

MJDARK
27-12-2012, 11:10
سلام.از[/url] اینکه اینقدربا حوصله توضیح دادید ممنونم..اقا کارتون درسته خداییش:dn::dn::dn::dn::d